Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo môže zachrániť civilizáciu, ktorej reálne hrozí samozničenie

1
reakcií
268
prečítaní
Tému 10. júna 2019, 21:09 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 6. 2019, 21:09 avatar
Čo môže zachrániť civilizáciu, ktorej reálne hrozí samozničenie?
Karol Ondriaš, 9. júna 2019
ADVDVA

Na základe mnohých overiteľných faktov je jasné, že súčasný kapitalistický svet využívajúc technický rozvoj a absolútnu moc koalície ľudí, založenom na neobmedzenom súkromnom majetku, vedie našu civilizáciu ku samozničeniu. Na základe mnohých overiteľných faktov je jasné, že len odstránenie politicko-ekonomického systému kapitalistického kanibalizmu a nastolenie komunistického socializmu môže tomu zabrániť a vybudovať novú progresívnu socialistickú civilizáciu.

Vojny sú varovaním dejín
Na začiatku 20. storočia malo byť najdôležitejším cieľom v programe politických strán zabrániť najväčšiemu zločinu proti ľudskosti – I. svetovej vojne v Európe, 1914-1918. Nestalo sa tak, pretože najvplyvnejšie politické strany nemali v programe, že kapitalizmus v snahe o najväčší zisk a akumuláciu kapitálu jednotlivcov a záujmových skupín je hlavným zdrojom vojen a preto kapitalizmus je potrebné odstrániť.

Vojny v 20. storočí spôsobili masové, kalkulatívne a chladnokrvné zabíjanie ľudí
Situácia sa opakovala, v 20. storočí v rokoch 1920-1939, keď opäť malo byť najdôležitejším cieľom v programe politických strán zabrániť najväčšiemu zločinu proti ľudskosti – II. svetovej vojne v Európe, 1939-1945. Mal to byť program odstránenia kapitalizmu, ako inherentného zdroja vojen a nastolenia socializmu. Takýto program mali len komunistické strany. Po II. Svetovej vojne sa situácia opakovala niekoľko desiatok krát, keď koalície kapitalistických zločincov viedli vojny za účelom zvyšovania si súkromného majetku. Žiadne politické strany, okrem komunistických, nemali v programe odstránenie kapitalizmu, ako inherentného zdroja permanentných vojen a nastolenia socializmu.

Tragédia Stalingradu je varovaním aj pre dnešok
V súčasnosti technická úroveň zabíjania ľudí a ničenia majetku dosiahla > 10000 x vyššiu účinnosť, ako technika v II. Svetovej vojne. Preto v programe politických strán by malo byť hlavne zabránenie ďalšiemu zločinu proti ľudskosti – III. svetovej vojne, ktorá by viedla k samozničeniu civilizácie vo svete. Bohužiaľ, v súčasnosti opäť, okrem komunistických strán, odstránenie kapitalizmu a nastolenie socializmu nie je v programoch najvplyvnejších politických strán sveta.

Hrozba apokalypsy, samozničenie civilizácie, je v 21. storočí čoraz viac reálnou…
Súčasný globálny vedeckotechnický rozvoj od kyberinformatiky cez robotické nukleárne zbraňové systémy a klonovanie ľudí dosiahol hranicu, kde hrozí samozničenie civilizácie, pokiaľ bude pokračovať politicko-ekonomický systém kapitalizmu, t.j. pokiaľ budú mať jednotlivci a záujmové skupiny beztrestnú absolútnu moc založenú len na ich neobmedzenom súkromnom majetku.

V súčasnosti USA a Ruská federácia majú podľa zmluvy spolu zhruba 15 000 jadrových bômb. Protiraketová obrana môže zachytiť asi 50% rakiet. Na uvedomenie si, čo to znamená, stačí si kúpiť glóbus a 6000 špendlíkov a napichať 6000 špendlíkov na významné objekty sveta na glóbuse. (1) Pre zaujímavosť: Dňa 4.4.2016 bol publikovaný odtajnený úplný (?) zoznam miest, ktoré USA plánovali bombardovať jadrovými zbraňami. (2)

Nová civilizácia
Nová progresívna socialistická civilizácia, by sa mala v teoretickej a praktickej oblasti opierať o skúsenosti komunistických strán počas humánneho zázraku novej civilizácie – socializmu v bývalom Východoeurópskom socialistickom bloku a využívať skúsenosti Komunistickej strany Číny a iných komunistických strán. Nová progresívna socialistická civilizácia, by sa mala vychádzať zo skutočnosti, že počas vlády komunistických strán a politicko-ekonomického systému socializmu v bývalom Východoeurópskom socialistickom bloku (1945-1989), sa vytvorila nová humánne progresívna civilizácia, ktorá je významne odlišná od kapitalistickej civilizácie.

Vízia komunizmu v obrazovej forme…
Táto nová socialistická civilizácia už v počiatočnom štádiu odstránila kapitalistické zločiny proti ľudskosti, ako napríklad: vojny, terorizmus, korupciu, vykorisťovanie, narkomániu, žobrákov, bezdomovcov, výpalníctvo, predaj ľudí, detskú prostitúciu, vraždy na objednávku, exekútorov, nevoľníctvo, stratu sociálnych istôt a fyzickej bezpečnosti, vysťahovalectvo… Tieto kapitalistické zločiny proti ľudskosti sa opäť vrátili do spoločnosti prechodom zo socializmu na kapitalizmus v týchto krajinách po roku 1989, kde spoločnosť opäť humánne a civilizačne upadla. (3) Napríklad správa „UK-based Oxfam; Oxford Committee for Famine Relief, 21.01.2019“ odhalila, 26 najbohatších má majetok ako ~ 3,5 miliardy chudobných. Rozdiely medzi chudobnými a bohatými sa opäť zvýšili. Súčasná profesionálna úroveň kapitalistického kanibalizmu maximalizovať zisk zabezpečila, že v rokoch 2017 a 2018 nový miliardár „ new billionaire “ bol vytvorený každý druhý deň. (4)

Kto posudzuje roky 1948 – 1990?
Posudzovanie socializmu 1948-1990 vo Východnej Európe kapitalistickými médiami patrí medzi ďalšie zločiny kapitalizmu, kde socializmus a vládu komunistických strán vykreslili ako ekonomicky a ľudsky neschopnú totalitnú hrôzovládu za účelom vychovať morálnych uchylákov, ktorí majú nenávidieť socializmus, marxizmus, komunistov… Súčasný kapitalizmus vo svojej mediálnej totalite šíri nenávisť ku socializmu a komunistom v stovkách zavádzajúcich dokumentov, ktoré sa šíria médiami. Táto propaganda má zakryť overiteľné fakty o komunistickom zázraku novej humánnej socialistickej civilizácie v rokoch 1945-1990. Pokračovateľkou tejto novej civilizácie sú stále ďalšie krajiny, pričom najväčšou pokračovateľkou je komunistická Čína „s čínskymi charakteristikami“. (5)

Bombardovanie Juhoslávie ako jeden zo zločinov súčasného režimu
V súčasnosti na Slovensku a vo svete vychádza veľa fundovaných článkov o neprávostiach na Slovenku a vo svete, pričom sa kapitalizmus – ako základ týchto neprávostí, ani nespomenie. Skoro všetky tieto články majú jednu zásadnú vlastnosť – neponúkajú riešenie. Navrhujú kapitalizmus s ľudskou tvárou, so zelenou tvárou, s humánnou tvárou, s genderovou tvárov… Takéto riešenia najviac víta kapitalistická oligarchia, držiac sa motta, ktoré pripomína Slavoj Žižek: „že niektoré veci je potrebné meniť za účelom, aby všetko ostatné ostalo, ako predtým.“ (6) Pritom budúci zosúladený program komunistických strán na odstránenie kapitalizmu môže byť jednoduchý. (7)

Takže, zachráni komunistický socializmus našu civilizáciu?
Zachráni, ale len v tom prípade, keď dostatočne veľa ľudí zmúdrie a nebude pod vplyvom kapitalistickej propagandy mentálne fungovať len v rozsahu „domáceho zvieratka“.

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc., 190609

Poznámky a odkazy
1 Pre zaujímavosť. Zoznam miest na Slovensku a v Česku, ktoré USA plánovali bombardovať jadrovými zbraňami
2 nsarchive.gwu.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
3 ondrias.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ondrias.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
karolondrias.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.researchgate.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
4 rt.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.
5 ondrias.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ondrias.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
6 www.rt.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
7 second-communist-revolution.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 6. 2019, 21:55 avatar
Man of Steel
autor: Hans Zimmer
http://www.youtube.com/watch?v=w4OdIOGBW2Q Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:46,  Lenže Južna korea je východ . Severna je západ .
dnes, 16:46,  Ako môžem byť antisemita ked som sionfašista ? Vlastne zabudol som že ty oxymoron miluješ .
dnes, 16:45,  SSEdo ty trol v Juznej korey atd to urobili a s koronou zatočili
dnes, 16:45,  Kasafran po pravde ani som tie hovná nečítal ako asi nikto z DF včetne teba . Beriem to...
dnes, 16:44,  SSEdo ty antisemita
dnes, 16:44,  Edo keby západ ihned ako sa o pandémii v Číne dozvedel zaviedol opatrenia mohla situácia...
dnes, 16:44,  Ňe ňe, aj tam ich máte, tie čierny kurvy sú fšade !!!!!!!!!!!!! *15*15*15
dnes, 16:43,  Chomský je taká istá rasa ako ja ??? Ty si černoch a či čo hakovySS
dnes, 16:43,  (82) Osvietený, opäť označuješ za tragikomické to, k čomu sa nevieš vyjadriť, či už z...
dnes, 16:42,  U nás nemáme . Všetky sú na východe *15*15*15 Už v piatok na ne vletí Matovič a otestuje...
dnes, 16:42,  RAsista Edo aj na Chomskeho útočí
dnes, 16:41,  Presne tak hakovySS a ruskí vojaci ako v roku 1968 keď nás nato napadlo .
dnes, 16:40,  Cigánky ? *06*06
dnes, 16:40,  (80) Mil@níčko, žiaľ, on to svoje "žartovanie" prežíva, myslí a na DF-ku...
dnes, 16:38,  Aj slečny občas . A občas mätú mňa .
dnes, 16:35,  Kasafran k odhaleniam konšpirátora takého kalibru sa vyjadrovať nebudem . Príde mi to...
dnes, 16:34,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91571544_2619093635036550_80520822284332...
dnes, 16:33,  (74) Osvietený, keďže si sa už "vyprvoapríloval", teraz sa už konečne pokús...
dnes, 16:24,  To bude tým, že ty žartuješ celoročne a tým mätieš ľudí tu na DFku !!!!!!!!!!! *13*13*13
dnes, 16:23,  Nemyslím si . Ale situácia je vážna hovoril ex minister vážny vážne .
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 164 bytes in 0,611 seconds)