Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo mal k dispozícii Boh, z čoho stvoril svet.

75
reakcií
2090
prečítaní
Tému 13. októbra 2013, 12:43 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2013, 12:43 avatar
Vedci ateisti nobelisti tvrdia, že to bol veľký tresk a z odrazu z ničoho nič tu máme svet ako svet. Z ničoho nič sa zazelenali hory. Nevedeli sa z toho vymotať iba tak, že nachvíľu zavreli oči a povedali si, že pri vzniku sveta neplatí zákon zachovania hmoty a energie. Teda niekde sa musí začať a keby to aj teoreticky na to neprišli, tak si postavili urýchľovač, aby to z tej hmoty vymlátili ako policajti s pendrekom. A nech už konečne tá hmota povie pravdu.
Najprv stvoril Boh nebo a zem. Zem však bola pustá a prázdna a tma bola nad priepasťou a Duch boží vznášal sa nad vodami.
Teda najprv bola Hmota a antihmota, teda priestor ktorý zaberá hmota a priestor, kde nie je hmota.
Zem bola pustá a prázdna. V mojom ponímaní to bola čistá hmota v rozmere mínus nekonečno.
Všetky predmety okolo nás sa skladajú z atómov podobných slnečnej sústave. A teda atómy a molekuly našich predmetov sú v rozmere mínus jeden. Ale na týchto atómoch je tiež na niektorých život, ako na atóme slnečná sústava, ktorá je atomom hmoty v rozmere plus jeden. A teda atomy hmoty okolo nás, v našom rozmere sú oproti atomom v rozmere plus jeden , v rozmere mínus dva.
Týmto som dostal os štvrtého rozmeru hmoty.
Rozmer jeden na osi štvrtého rozmeru sme my s naším tretím rozmerom, ktorý je vytvorený , ak posúvame plochu z nekonečne do nekonečna v rámci nášho tretieho rozmeru č. 1. A teda náš vesmír veľký niekoľko sto tisíc miliárd svetelných rokov je iba mizerná súčasť hmoty v rozmere plus jeden.
Ak sa teda skladajú atomy a molekuly tiež z atomov a molekul nižšieho rozmeru a potom sšte ďalej, potom platí čo povedal Einstein, že ak by sme dokázali stlačiť svet tak, že by nebolo prázdne miesto medzi atomami a molekulami, vošlo by sa všetko do zápalkovej krabičky. Slovenský výraz škatulka nenávidím, lebo to by som mohol rovno napísať, že takto by sa celý svet vošiel medzi nohy jednej dievčiny.
Kaď si nalistujete dozadu na tomto fore, už som tu rozoberal, že Einsteinova rovnica E = m.c2 je rovnica štvrtého rozmeru. To nemienim teraz opakovať.
Matematicky vzťah medzi jednotlivými rozmermi je Konštanta K, ktorú dostaneme, podielom veľkosti slnečnej sústavy a atomu, z ktorých je celý vesmír zložený.
Medzi jednotlivými rozmermi štvrtého rozmeru sa mení čas podľa konštanty K, ale vnem času v každom rozmere je rovnaký. Napríklad špirálové galaksie sa stáčajú do stredu lievika v čase pre nás K násobne dlhšom, ako je náš vnem času, ale boh tieto časy vníma rovnako.

Ako som na to prišiel:
1.Túto teóriu mali už starí grécki filozofi.
2. Eistein, zápalková krabička, Rovnica E = m.c2
3 Evanjelium: Ježiš povedal:
a)Pred tým, než bol tento svet, já som bol.
B)Ježiš je prvotina jeho stvorenstva a pre neho stvoril tento svet.
C) Jeden deň pre môjho otca je ako tisíc dní a tisíc dní, ako jeden deň. Všetky pojmy času vychádzajú z jedného bodu a to je Boh. On jediný vníma všetky tieto časy vnemom jeho tretieho rozmeru.
A teda nebo je najplusovejší rozmer štvrtého rozmeru a hmota je najmínusovejší rozmer hmoty na osi štvrtého rozmeru.
Teda toto mal boh na počiatku. A teda zem bola pustá a prázdna ,to bola v rozmere mínus nekonečno stlačená takou obrovskou gravitáciou, že okrem hmoty tam nemohlo byť absolútne nič iné.
Tma bola nad priepasťou.
Tma je priestor, kde neexistuje absolútne nič a priepasť je miesto, kde všetko padá. Takže priepasť je gravitácia čiernej diery, ktorú hmota stlačená na mínus nekonečno takto vytvorila.
Duch boží vznášal sa nad vodami.
Duch boží, to je božia myšlienka, dohľad nad hmotou a záruka, že to má boh pod kontrolou, v skratke povedané – myšlienka.
A čo sú vody? Vody sú jednotlivé tretie rozmery štvrtého rozmeru, od najmínusovejšieho po najplusovejší, ak my na tejto osi sme s naším tretím rozmerom rozmer číslo jedna. A vody sú výplne týchto rozmerov médiom, ktoré je podmienkou šírenia svetla, elektromagnetického vlnenia a siločiar gravitácie.
Príklad: Svetlo je vlnenie a aj elektromagnetické vlny sú podobné vlnenie iba v inej frekvencii. Podmienka šírenia vĺn je hmotné prostredie, aby jedna vlna mohla odovzdať energiu susednej vlne. Teda svetlo a elektromagnetické vlnenie sa môže šíriť len v takomto prostredí a tým že človek vyslal do vesmíru a na iné planéty zariadenia, ktoré prijali a vyžarovali elektromagnetické vlnenie je dôkaz, že tam musí byť hmotná výplň. Je to to isté médium, ako elektrický prúd vo vodiči. Ibaže médium vo vesmíre je v rozmere jeden a médium vo vodiči je v rozmere mínus jeden. A teda aj hmotnostne sú odlišné konštantou K. Hmotu media vo vodiči majú dokonale spočítané spoločnosti na dopravu elektriny na veľké vzdialenosti, a prejavuje sa aj prúdovými nárazmi pri zapnutí a vypnutí prúdu.
Ale médium vodiča a médium vesmíru sa navzájom dotýkajú na ploche vodiča a tak rozkmitaním vodiča rozkmitáme médium vesmíru. Médium z vodiča je vytlačované aj nad plochu vodiča podľa napätia, pod ktorým je vodič. Teda čím vyšším napätím vyžarujeme z vodiča frekvenciu, tým viacej rozkmitá médium v rozmere jeden, teda médium, ktoré je všase okolo nás a vo vesmíre.
Pretože to je elektrické medium, nazvem ho skratkou el. med. teda ELMED.
Toto elektricke medium teda elmed sa mení tiež konštantou K v jednotlivých štvrtých rozmeroch a práve tieto rozdielne elmedy v jednotlivých štvrtých rozmeroch, to sú tie vody.
Ešte raz: Duch boží vznášal sa nad vodami. Teda Duch boží je nad celým štvrtým rozmerom a teda pre boha je hmota celý štvrtý rozmer od najmínusovejšieho po najplusovejší a on žije v priestore, ktorý je tiež vyplnený vodu, ale vodou, ktorá vyteká spod božieho trónu.
Pôvod tohto média:
Toto médium je produktom všetkých sĺnk v našom rozmere číslo jeden a podobne to je vo všetkých ostatných rozmeroch štvrtého rozmeru. Teda slnko jadrovou reakciou vyžaruje do vesmíru toto médium, teda elmed, až do takého tlaku, že sa dôjde k rovnovážnemu stavu všetkých sĺnk a tým je ohraničená jadrová reakcia každého slnka a teda v hmote, reakcia každého aktívneho jadra, čo teda je aj slnko. Vedci tomu hovoria slnečný vietor a jeho intenzita sa mení v závislosti vzniku a zániku jednotlivých sĺnk. No a podľa chvostu kométy, slnko toto médiu vyžaruje impulzívne. Je to pulzujúci tlak ako striedavé napätie. A práve slnečná energia sa využíva iba ako jednosmerné napätie, ak by sa využívala ako impulzívne napätie, zvýšila by sa účinnosť a zisk znížením nákladov na získanie približne rozdielom ako medzi dopravou elektriky jednosmerným a striedavým prúdom. Viď TESLA.
Takže tma nad priepasťou je totálne prázdny priestor v okolí čiernej diery, ktorý je tak riedky, že nestačí na šírenie svetla nášho spektra a vidíme ho ako tmu a vody, jednotlivé tretie rozmery na osi štvrtého rozmeru.
Teda ešte raz, pred stvorením sveta mal boh k dispozícii šesť vecí:
1. Hmotu stlačenú na mínus nekonečno a nebo, teda priestor v ktorom existoval pred stvorením štvrtého rozmeru On.
2. Čiernu dieru a tmu okolo nej a za
3. Vody štvrtého rozmeru, teda média štvrtého rozmeru a šiesta vec je jeho myšlienka . a následne jeho slovo, ktorým bolo všetko spustené.
Takže aj každá hmota by mala byť definovaná vo vzťahu k týmto šiestim veciam vrátane myšlienky.


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   13. 10. 2013, 15:38 avatar
Ajhľa, ďalší chytrák. S tvojou streštenou fantáziou máš nárok byť nábožensky veriacim, ale máš schopnosť vymyslieť nové náboženské učenie a založiť novú cirkev.


14.
označiť príspevok

sta2rky muž
   13. 10. 2013, 15:54 avatar
"Vedci ateisti nobelisti tvrdia, že to bol veľký tresk a z odrazu z ničoho nič tu máme svet ako svet. " Netvrdia, ale predpokladajú. Je to hypotéza založená na jave rozpínania sa vesmíru a reliktnom žiarení, tiež ďalších pozorovaní.


16.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 10. 2013, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   13. 10. 2013, 19:01 avatar
Klameš. Vedci nevravia, že z ničoho nič bol svet.


25.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 10. 2013, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 10. 2013, 19:52 avatar
ardzun; ... na túto otázku nemá odpoveď a priznáva to ... 
Súhlasí Lemmy, ruwolf_5


29.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 10. 2013, 19:53 avatar
To akože to niekto vie ???????? 


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 10. 2013, 19:55 avatar
Ono zase veda vie pomerne dosť okolo toho, vie určiť približný vek vesmíru, vzdialenosti v ňom, jeho správanie atď.......čo vie o tom konkrétne povedať nejaká náboženská viera ?
Súhlasí Lemmy


40.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   14. 10. 2013, 04:46 avatar
nemá odpoveď = nevie.

Prečo sa teda pýtaš "niekto vie"?


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2013, 08:15 avatar
Na rozdiel od nabozenstva, ktore ma odpoved na vsetko.

Nabozenstvo ma jednu odpoved od pociatku vekov a tu nemeni. (Vlastne ano modifikuje ju. Najprv boh stvoril nebo a zem, ale odkedy vedci zistili, ze je tu nejaky vesmir tak uz boh stvoril cely vesmir. Cokolvek noveho sa najde... boh to stvoril)

Veda aspon skuma a meni svoju odpoved podla svojich novych zisteni...

Ani nemozeme tusit, ci nas vesmir nie je nahodou len nieco ako atom v dimenzii ovela vacsieho vesmiru...
(Nie som fyzik, fyziku neovladam ani ma nejak nelaka, to som len tak trepol...)


45.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 10. 2013, 09:34 avatar
Wolfe, 43, pripúšťaš, že veda skúma a mení svoju odpoveď podľa svojich nových zistení.
Pritom ale túto možnosť odopieraš náboženstvu. Zoberme si tvoj príklad. Veríme že inšpiráciou bibl. pisateľ zapísal slová "napočiatku Boh stvoril nebesia a zem. " Nevykladal, čo myslí Boh týmito slovami. Nikde nie je napísané, že výrazom "nebesia" Boh myslel len atmosféru nad zemou. Týmto výrazom mohol byť označený celý vesmír. ˇBoh zrejme nepovažoval inšpiráciou oznámiť človeku, aký ohromný výtvor sa pod tým termínom "nebesia" skrýva. Boh dal človeku mozog, aby na mnohé veci prišiel aj sám. Dal mu úlohu, čo má robiť(rozmnožte sa , naplňte Zem). Aj keď môžme povedať, že niektorých ľudí inšpiroval, aby (možno pre niekoho detinsky, ale určite básnickým spôsobom) opísali velkoleposť stvorenia.
Napr.Izaiáš 42: 5 " Takto vraví Hospodin, Boh, ktorý stvoril nebesá a rozvinul ich, ktorý roztiahol zem i s jej porastom, On dáva dýchanie ľudu na nej a ducha tým, čo chodia po nej."
Alebo Skutky apoštolov 17:24 - " Boh, ktorý stvoril vesmír( v niektorých prekladoch svet - v orig. kosmos) a všetko , čo je v ňom, pretože je Pánom neba i zeme, nebýva v chrámoch zhotovených rukami.
Súhlasí J.Tull, milky945


47.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 10. 2013, 10:13 avatar
Slušný človek; ... častejšie som písal, že texty Biblie je treba vidieť v "časopriestorových" súvislostiach, v kontexte doby, dobových poznatkov, vedomostných možností ... a žiaľ mnohí s tým majú problém ...  


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2013, 11:52 avatar
Cirkev sa najprv snazila akekolvek vedecke snahy potlacit, hrozbami, alebo hoc aj upalenim.
Ked to uz moc neslo, tak zacala menit svoj postoj pod tlakom skutocnosti objaveneho.
A v podstate ... neviem ake slovo pouzit ... okupuje/asimiluje to s cim vyjde veda.
Keby sem prileteli zeleni muzici, aj to by boli "Bozie stvorenia" (radsej uz nepisem "Bozie deti" J.Tull vie preco  ).

Mi pride az smiesne ako Dinesh D'Souza pise v jednej zo svojich knih, ze veda padla do ruk nepriatelom  

Inak slovicko kozmos bolo spojene s terminom vesmir az Pytagorasom.


53.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 10. 2013, 12:11 avatar
Tendenčný pohľad, ignoruje príspevok cirkvi k rozvoju vedy.


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2013, 12:20 avatar
Ok napisem to inak..
Ide mi o to, ze ked veda zisti, ze sa mylila, tak to prizna (aj keby to bolo o 180 stupnov).
Cirkev len natiahne svoju dogmu tak aby pasovala a zas to vsetko "zastreší".


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2013, 12:24 avatar
Ospravedlnujem sa. Nechcem aby to znelo tak, ze cirkev nemala co do vedy povedat.


35.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 10. 2013, 22:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 10. 2013, 10:08 avatar
ardzun; ... nerozumiem, koho máš na mysli pod "on tvrdí" ...


60.
označiť príspevok

ardzun muž
   14. 10. 2013, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   14. 10. 2013, 04:43 avatar
To sa nevie...


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 10. 2013, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 10. 2013, 19:40 avatar
Ak si myslíš, že to tak nie je, tak povedz, ktorí vedci to tvrdia.


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 10. 2013, 20:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   14. 10. 2013, 04:45 avatar


50.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   14. 10. 2013, 11:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   14. 10. 2013, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   14. 10. 2013, 16:45 avatar
Poznám a nemýlim si ich.


63.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   14. 10. 2013, 19:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 10. 2013, 19:06 avatar
Veď keď má zapálenú cigaretu v ústach, tak to ešte neznamená, že aj fajčí.

Pomôcka:

Keď mám v ruke bibliu, tak to ešte neznamená, že som kresťan.


66.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   15. 10. 2013, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   14. 10. 2013, 10:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 10. 2013, 17:34 avatar
dam ti otazku, ako sa da vysvetlit, respektivne aplikovat newtonovska a quantova fyzika este pred samotnym vznikom priestoru, casu, samotnych castic aj tych najmensich, subatomarnych, snazis sa uplatnit fyziku a vzorce ktore sa nedaju pouzit lebo platia len v tomto vesmire, ako mozu platit pred jeho vznikom?

mimo ine, niektore zakonitosti newtonovskej fyziky alebo zachovania energie uz nie su take platne v quantovej fyzike, niekolko stotin po velkom tresku sa vsak tieto dva obory stretavaju, no neplatia pred nim, chapes?


64.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   14. 10. 2013, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Bojislav muž
   15. 10. 2013, 22:50 avatar
hovoris ze samovznik je nemozny len kvoli tomu ze nemame dostatok informacii, a momentalne nemame prostriedky na ich ziskanie, lepsie je povedat ze nevieme a nie ze sa neda


68.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 10. 2013, 22:53 avatar
a čo keby život po vesmíre roznášali napr. kométy ? Bol by to problém ?


69.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2013, 23:01 avatar
68.
to je znama teoria


70.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2013, 23:14 avatar


71.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 10. 2013, 23:17 avatar
nedal som ju sem preto, že je to nejaká novinka. Ide o to, že život tu na planéte nemusel vzniknúť "samovznietením" ako to tvrdia niektoré zlé jazyky


72.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2013, 23:21 avatar
big bang?
alebo nerozumiem?
ten je lahko vyratatelny na principe dopplerovho javu, skratene cerveneho posuvu.
samotna oscilacia vesmiru je pritom nevysvetlitelna.
momentalne sa rozpina, az pride do bodu xxx a zacne sa zmrstovat.
a zase novy big bang a vsetko odznova.
vzniknu ine mutacie?
podla sucasnych platnych zakonov asi nie, nijaki LGM.


73.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 10. 2013, 23:26 avatar
No už som chcel nadávať, či vám tu už ozaj všetkým .ebe, ale až teraz som si všimol, že sa tu rozoberá samovznik vesmíru, a nie samovznik života na zemi. Tak sori, debatujte ďalej, už som ticho  
Súhlasí Bojislav


74.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2013, 23:31 avatar
to je o tych nevysvetlenych oscilaciach, mozno ich pociatku.
vznik zivota na zemi s tym iste uzko suvisi.
sry, nemam nic voci deduskovi sediacom na oblacku, preto nechcem bojovat.
nikto to nevie dokazat explicitne, no priklanam sa za tu teoriu big bang.
Súhlasí clear1


75.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 10. 2013, 23:34 avatar
veď ja tiež


76.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2013, 23:35 avatar
kapisto italiano


2.
označiť príspevok

ra.am muž
   13. 10. 2013, 12:46 avatar
K dispozicii mal seba, ty somar.


3.
označiť príspevok

ra.am muž
   13. 10. 2013, 12:53 avatar
zabudol som smajlikov   


4.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2013, 13:15 avatar
Samozrejme, že týmto nechcem dehonestovať vedcov, čo vymysleli pre ľudstvo praktické veci, ktoré nám podstatne uľahčujú život. To zase sláva a poklona, viď napríklad Tesla. Ale toto je môj protest proti tým, čo sa hrabú v hmote a nehovorím, že nič nevymysleli, ale čo mi naviac na ních vadí, že nás klamäú.
Vy si myslíte, že aj teraz bolo povedané všetko, prečo to Higings aj s jeho kolegom dostal ? Klamú nás a prteto tento sedliacky príbeh, aby som sa im aspom takto vysmial.
Má to logiku a je to o niečo opreté, ale tie ich teorie sú opreté o nič, lebo atom človek nikdy nevidel a a ni neuvidí, iba ak sa pozruiem v noci na oblohu. Meracie prístroje, ktoré si vyrobili sú podobmné, ako vysoká matematika, ktorá sa zaplietla sama do seba. Marie Cuire popísala nespočetné papiere rovnicami a nakoniec na to, čo priniesla ľuďom, prišla mravenčími postupmi.
Väčšina z nich aj tak naprv robí pre armádu a preto nemôžu asi tieto veci zverejňovať.
Našťastie pre niekoho je toho o hmote dosť aj v biblii.


5.
označiť príspevok

ra.am muž
   13. 10. 2013, 13:19 avatar
Elemir, teraz trochu od veci, ale predsa neskor ako nikdy.
Ty si expert na jedno; napisat siahodlhe uvahy a nepovedat nic konkretne, co tak popracovat na schopnosti vyjadrit idei ovela efektivnejsie?
Napr. Mlacanim!!!?
..max tak par vetami?


6.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2013, 13:21 avatar
Alebo akú váhu má nobelova komisia, okrem tých peňazí, čo k tomu dáva.. Sú to ľudia, ktorých takmer nik nepozná a určite sa nájde na svete na mohých iných universitách mnoho lepších, než sú oni. A ich výsledok je často výsledkom niekoľkodňových hádok.
Na jednej strane to uznávaná svetová púrestíž a na druhej strane tvori komisiu vedci, ktorí neznesú poradiť ani v tomto.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2013, 13:28 avatar
Ram, mám o tom napísanú 325 stránkovú knihu a tu som zošklrtal takmer zo 600 strán. A ty to chceš ešte jedonoduchšie ? Njede to jednoduchšie, naopak na totmto princípe mám mechanizmus čiernej diery s tým, čo je vlastne motor gravitácie.
A rozhodujúca je gravitácia. Nič iné, hmotnosť, za čo teraz dali tu cenu, je iba meranie gravitácie.
Tak už aj ty pochop konečne, že si nedali ani tú namáhu, aby ten klam, čo zverejnili, trošku povýšili na lepšiu úroveň.


8.
označiť príspevok

ra.am muž
   13. 10. 2013, 13:33 avatar
Nevyhrabes sa zo svojich uvah, pokial budes veci chapat trojrozmerne ako vsetci.
Gravitacia je funkciou, uplne beznou viacdimenzionalnej reality nez je ta troj + cas. Cosi ako jama do ktorej pada gula, len jama nema tvar jamy, ale ma tvar nekonciacej jamy postavenej horizontalne.
Sice sa zmeralo, ze objekty spoaluju pohyb, ale nie ej to dosledok nekonecnej diery, ale je to dosledok zblizovania sa objektov ktore spolu do jamy padaju. Je to vlastne iluzorne pochopene, ako vsetcko. Vidia len ejden smer pohybu a nechapu, ze spolu oba objekty, napr Slnko a Zem letia este rychlejsie nez leteli, aj ked zem vzhladom k slnku svoj pohyb spomaluje, kedze Slnko sa k zemi priblizuje majuc vacsiu tiaz a tym aj rychlejsie pada ku pomyslenemu dnu.
A nebavi ma to.


17.
označiť príspevok

fajer
   13. 10. 2013, 15:58 avatar
títo vedci dokázali,že na stvorenie vesmíru nepotrebujeme Boha...


19.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 10. 2013, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

fajer
   13. 10. 2013, 16:35 avatar


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 10. 2013, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Blanka žena
   13. 10. 2013, 14:14 avatar
vznik sveta súvisí s panta rhei, a živly sú to, čo vytvoril logos ako zákon, poriadok sveta ako nevyhnutnosť života na zemi.


10.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2013, 14:59 avatar
elemir, kolko krat ti mam napisat ze tvoja fantazia existuje len v tvojej hlave? ty si fakt myslis ze si mudrejsi a to nielen od vedcov ale aj od teologov vlastnej cirkvi
Súhlasí fajer


12.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 10. 2013, 15:53 avatar
k dispozicii mal labak
tu na Zemi vznikol zivot tiez vdaka labaku,pravdepodobne studentov
svet veljasterov bol tiez vytvoreny v labaku a potom si ho sami znicili,bo uz mali pripravene nove formy zivota
vzhladom k tomu,ze s nami to uz ide tiez dolu vodou ako s veljastremi a degradujeme sa,znicia opat aj tuto formu zivota a opat stvoria ine tvory tu na Zemi
co si myslis elemir ,ze si jedinecny a vyvoleny ? tak akurat v tvojej primitivnej kotrbe


13.
označiť príspevok

fajer
   13. 10. 2013, 15:53 avatar
elemír ale ty určite za svoje sprostosti nobelovku nedostaneš,to čo tam píšeš nemá hlavu ani pätu,hlavne ten odsek o Ježišovi,väčšiu hlúposť si už ani nedokázal napísať....


15.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 10. 2013, 15:55 avatar
velmi dobre ovladaju vsetky zivly tu na Zemi,ved ich aj umelo udrziavaju v pokoji,bo bez ich pomoci by ta totiz znicili
a vlastne ich aj pouziju na tvoju zahubu..zem,vodu,ohen,vzduch


18.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 10. 2013, 15:58 avatar
ja sa nebojim tej zmeny ,ktora ocividne prichadza
viem,ze uz ludska rasa konci svoju put a prichadza obdobie konca
aby mohla sem zaviat nova forma zivota


20.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 10. 2013, 16:03 avatar
elfovia vsetko ucinia tak,aby ludska rasa velmi netrpela a na to pouziju vsetky zivly,len aby sme dlho netrpeli v mukach,ved degenerativnych chorob vdaka nim uz mame tak akurat plne zuby,vsak
http://www.youtube.com/watch?v=jFhlskhRi0U Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 10. 2013, 18:19 avatar
elemír, máš buď super inteligenciu alebo super fantáziu, ja som sa zasekol hneď na prvej vete o rozmeroch:

"Všetky predmety okolo nás sa skladajú z atómov podobných slnečnej sústave. A teda atómy a molekuly našich predmetov sú v rozmere mínus jeden. Ale na týchto atómoch je tiež na niektorých život, ako na atóme slnečná sústava, ktorá je atomom hmoty v rozmere plus jeden."

a ďalej som nešiel,lebo táto veta mi hovorí dve veci.


33.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2013, 21:02 avatar
mne hovori jednu vec, ze ta podobnost v cloveku moze evokovat rozsiahle fantazmagorie pokial si nezopakuje zakladnu fyziku, je dovod preco sa ten pohyb podoba na pohyb planet a nie, neurobil to jezisko naschval


32.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   13. 10. 2013, 20:59 avatar
myslela som,že sa to dozviem tu, ale zase všetko naťahujú  
http://www.youtube.com/watch?v=C8gXGGvdgx0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2013, 21:09 avatar
historia vesmiru:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ip5BAEfZuA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


rodisko hviezd :www.astro.virginia.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

rodiaca sa hviezda : cdn.physorg.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ale samozrejme, ked pan bozko prenesie par slov a potom prikaze svojim poddanym aby si odrezavali predkozky tak to musi byt uzasnejsie
Súhlasí fajer


36.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2013, 01:32 avatar
toto, čo som tu napísal sú tri strany z tristo.Zatiaľ mám iba predbežnú zmluvu na vydanie, ale veci a moje názory sa menia každú chvíľu a čím viac, tým je z toho zaujímavejšia skladačka.A tak keď nemáš penez, do krčmy nelez. dnes si musíš zapalatiť vydanie vopred.
Mám úplne iný syetém čiernej diery a veľa iných vecí.Napríklad slnko nie je žeravá guľa až do stredu, je žeravé iba na povrchu a vo vnútri sú častice rozbité na mínus nekonečno. a tlačené na seba obrovskou gravitáciou pri zachovaní všetkej energie. Žeravé gule sú len planéty, ktoré sú pokryté vrstvou pevnej hmoty. Slnko vyžaruje zo seba medium impuilzívne, vidno to na chvoste kométy, ktorá ho obieha v tesnej blízkosti. Jeho intenzita je ohraničená inými slnkami, ktoré dávno pred tým natlačili do vesmíru elektrické medium a toto dosiahlo rovnovážny stav a na tomto stave sa približne udržuje jadrová reakcia všetkých sĺnk. Toto medium je podmienkou šírenia svetla vo vesmíre a preto je ním vesmír vyplnený. V blízkosti čierných dier je toto mediu také riedke, že už nevodí svetelné vlny. Svetelná vlna sa nemôže šíriť v bezhmotnom priestore,lebo každá vlna musí odovzdať energiu susednej vlne a to bez hmoty nejde. Teda aby sa svetlo mohlo šíriť vo vesmíre, musí byť vesmír vyplnený týmto médiom, ktoré je produktom všetkých sĺnk, ktoré ho vytlačili do rovnovážneho stavu a tým všetky slnká vzájomne ohraničili svoju jadrovú reakciu na určitú úroveň. Vyšší plusový rrozmer má toto medium k násobne redšie a múnusový rozmer k násobne hustejšie.Medium vo vodiči je k násobne hustejšie ako medium vo vuzduchu a v celom vesmíre a navzájom sa môžu rozkmitať, čo je princíp rádiovej anteny a žiariča. Toto medium slúži aj na šírenie svetla ako hmotný priestor. Jeho hmotnosť je k násobne menšia ako hmota, ktorú vypľňa. Aj elektronka sa stáva vodivá iba vtedy, ak sa vyplní priestor elektronky týmto mediom zo žeraviaceho vlákna.


37.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 10. 2013, 02:23 avatar
Rozumiem jednotlivé slová, niekedy aj dvojice slov, ale trojice a viac / vety ani náhodou. Takto sa mi z toho točí hlava:  


41.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 10. 2013, 05:54 avatar
elemir, pekne pises az na to ze pises sprostosti ktore si si vycucal z prsta, nema to s vedou, presnejsie povedane s realnym svetom nic spolocne,

neviem co ocakavas od tej knihy, no ak je to nieco na sposobe narnie alebo alica v krajine zazrakov tak to splnilo ucel


44.
označiť príspevok

fajer
   14. 10. 2013, 08:35 avatar
ty si fakt chorý,radšej tie peniaze daj na detskú onkológiu,spravíš lepšie...
Súhlasí Wolfe


42.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2013, 06:59 avatar
Je to jednoducho zatiaľ ako sen, lebo všetký velké veci sa uzačínajú snom.
Akokoľvek to tu vyzerá pre niektorých nepochopiteľmné a teda sprostosti, je to krutá pravda a čím skôr si to vedci uvedomia, tým sa dostanú skôr do výšin skutočnej vedy. toto všetko má za následok vysoká matematika, ktorá vystúpila do sféry obnrovskej matematickej vedy. je zábavná, pre machrov, je slizká ako hobby od ktorého nie a nie sa odtrhnúť, lebo neustále ponúka nové a nové a stále zaujímavejšie možnosti, ale má však obrovskú chybu,je samoľúba, zarytá sama do seba, lebo sa nedá použiť v praxi. Snažila sa strhnúť do svojich vysokých sfér aj fyziku, ale čím viac sa stávala bezúčelová, zahrabaná do seba, stratila aj to posledné, teda fyziku už dávno niekde dole a zostala sama do seba zamotaná.
jediná šanca tejto matematiky je v úplne novom ponímaní hmoty, sveta a vesmíru a BOHA. Musí dôjsť čím skorej k tomu, čo predpovedal Ceace, musí sa spojiť s duchovnom a vytvoriť nový vedný odbor, kde bude v spojení hmoty, ale hlavne jej života, ktorý je pohyb, energia, vznik a zánik, vysoké výkony, neznáme lacné energije a inteligencia v riadení sveta.
Lebo všetko vedie k tomu, že bude jeden pastier a jeden ovčinec, všetci budú za jedného a jeden za všetkých a bude mnoho tých, čo nehápali, lebo budú veľa trpieť tým, že nepochopili jednoduché a teraz svet postavil tažké pred nich.


62.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 10. 2013, 17:39 avatar
aha, takze pre to ze je to z tvojej fantazie a si si to vymyslel tak je to ,,kruta pravda " a vedci si to maju uvedomit, bez toho aby si poznal vobec ucivo zakladnej skoly o fyzike, bez toho aby si si precital vobec celu svoju bibliu a ako tzv. katolik aj katechizmus, sa vyhlasujes za mudrejsieho ako vsetci vedci a teologovia dokopy, a preco? lebo si si to vymyslel, toto hranici z dusevnou chorobou, neber ma zle, nechcem ta zbytocne dehonestovat, no pri nasich prvych diskusiach si sa priznal ze mas dusevne problemy, mas brat rozne medikamenty a navstevujes psychiatra,

elemir, prosim ta, zahod ten spasitelsky syndrom a radsej peniaze naozaj venuj na nejaku charitu ako na nejaku knizku kde budes pisat len cire predstavy


49.
označiť príspevok

zajomato
   14. 10. 2013, 10:33 avatar
elemir ako tak sledujem túto debatu musím priznať že na Slovensku je na počet obyvateľov najviac adeptov na Nobelovú cenu, ako je možné že si to doteraz nikto nevšimol?
Súhlasí J.Tull


56.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2013, 13:59 avatar
zamjato,
v prvom rade ma mrzí, že to nedostal Rúfus, lebo to bol jediný básnik, ktorý mi jednochými a kratučkými básňami nahnal slzy do očí. Odvtedy na to kašlem, lebo z toho urobili biznis, ako je každý iný biznis na tomto svete.
Rozhodujú o tom ľudia, ktorých málokto pozná.


57.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2013, 14:39 avatar
Antirudolf,
Keď som toto písal, stále som si hovoril, keby aspoň jediný a predsa si prvý a jediný, ktorému veľa vecí nerozuiem a toto je moje životné hoby, hľadať ľudí, ktorých nechápem, lebo ma presvedčili, že sú vyššie.
Ale na to čo si napísal si beriem trošku viac času. Ja ti tam napíšem svoje, alebo od toho, od koho to mám a ty to porovnáš s tvojím, pokiaľ samouzrejme, by ťa to ešte so mnou bavilo.
Neviem, ši si už čítal v minulosti moje chápanie Eisteinovej rovnice. Táto rovnica nie je jednoúčelová a ja si myslím, že skrýva Einteinové tajomstvo štvrtého rozmeru, ako som to pochopil ja. Je to číslo okolo sto miliard a práve takéto číslo sa v tej dobe hľadalo do vzorca o štiepení atómov. Ale pozor, túto rovnicu môže uviesť aj do tvaru m=E/c2, matematicky žiadny problém, aj keď každá rovnica musí byť v prvom rade o matematike. A prečo toto nikto nepovažuje za vznik hmoty???????? Ak teda vydelíme akúkolvek energiu sto miliardami, dostaneme určité množstvo hmoty ????? Alebo poďme ešte ďalej.
c=druhá odmocnina E/m. Ak c je rýchlosť, dráha/čas, v/t potom čas , podľa tejto rovnice je buď čas výsledkom podieludruhej odmocniny energie vydelenoeu hmotou a to všetko delené vzdialenosťou, alebo vzdialenosť dostaneme, ak druhú odmocninu podielu energie a hmoty, vynásobíme časom. je základný tvar rovnice záväzný, alebo iba kamufláž, aby sme si nevšimli iné matematické možnosti ?
Určite to máš dávno jednoducho poriešené, skús mi k tomu niečom dať.


58.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2013, 15:47 avatar
Anti-rudolf 48.
Prvé dva odstavce moja teoria štvrtého rozmeru nerieši, Pretože táto tória je určená len pre jeden jediný vesmír a nič iné okrem toho. Teda ľudia, ktorí zastávajú tento názor , nemôžu vidieť ďalej než hmotu okolo nás a skladbu tejto hmoty z atómov a elektrónov, atď. Ateda automaticky hľadajú vznik toho, čo vidíme a ohmatáme.
Ak sa my umiestnime na os štvrtého rozmeru s naším vlastným tretím rozmerom, teda celým naším vesmírikm veľkým niekoľko stotisíc miliárd svetelných rokov napríklad do nultého rozmeru, teda do nuly, potom atómy a molekuly hmoty okolo nás sú v rozmere mínus jeden a tak isto, ak my s naším vesmírikom sme podobne časť hmoty iného , väčšieho rozmeru, potom je tento rozmer pre nás plus jeden. A nedá sa vylúčiť, že môžeme ísť do rozmeru plus dva, tri, či možno ešte viacej. A naopak do mínusu to isté, os štvrtého rozmeru pokračuje do mínus dva, či tri a možno ďalej. Matematický vzťah jednotlivých rozmerov je konštanta K, ktoré je tak veľká, ako je pomer veľkosti slnečnej sústavy a atómu, približne aspoň rádovo. Touto konštantou sa ale približne musí meniť aj pojem času. Teda ak by sme nakukli do rozmeru plus, tak by sme tam videli všetko stáť, lebo časový vnem je tam K násobne dlhší, ale podobný času, v akom špirálové galaxsie padajú do lievika čiernej diery. No ale do plusu sa nemôžme pozerať ani preto, lebo by sme museli byť niekde na okraji nášho vesmíriku, lebo svetelný lúč nášho vnemu príde na okraj nášho vesmíriku za niekoľko stotisíc svetelných rokov. Pri pohľade do rozmeru mínus síce nie je problém vzdialenosť ale je problém času a teda atómy obiehajú okolo jadier v čase K násobne kratšom ako je náš vnem a ak my nevnímame zmenu obrázku filmu pri frekvencii 1/20sekundy,potopm nemôžeme uvidieť žiaden atóm stáť ak obieha okolo jadra vo frekvencii K násobne väčšej, ako napríklad zem okolo slnka. A kde nemôžeme viesť priamku z jedného rozmeru do druhého, nemôžeme tam poslať ani svetelný lúč, ale ani svetelný lúč odtiaľ zaregistrovať. A nakoniec nemáme zväčšovacie prístroje, ktoré by zväčšovali k násobne, ale aj tak by tam bol zase problém v rozdielnom vneme svetelného spektra.
A preto som presvedčený, že atóm, nikto nikdy nemôže uvidieť, teda okrem boha, pretože z neho vychádzajú a v ňom sa stretajú všetky časy všetkých plusových a mínusových rozmerov. U neho je podľa evanjelia obrazne povedané jeden deň ako tisíc dní a tisíc dní, ako jeden deň. Ak by samozrejme niekto neuznal, že boh existuje, potom by musel on určiť bod, z ktorého vychádzajú všetky časy tretích rozmerov na osi štvrtého rozmeru a do ktorého sa všetky časy vracajú. A teda čas plynie podobne ako gravitácia čiernej diery, odkiaľ vyšiel, tam sa vráti z opačného smeru.
Z toho vyplýva nespočetné množstvo vecí, napríklad, že čas nikdy nie je priamka a nie v každom momente má rovnakú rýchlosť, ale hlavne odpoveď na tvoj príspevok.
Ak by sme neuznávali nič iné, len tento náš vesmírik, potom by malo význam sa zaoberať z čoho vznikol a ako vzniklo to, z čoho vznikol. Ak však uznáme štvrtý rozmer hmoty a teda aj príslušné časové pojmy, potom je tento náš vesmírik iba nepatrnou súčasťou kolobehu života hmoty v nepredstaviteľnom časo priestore a teda smiešne. Pretože náš vesmír mohol vzniknúť alebo z mínusových častí naskladaných gravitáciu, alebo rozpadom plusových častí, ak sa plusová hmota dostala do vyššieho plusového rozmeru.
Samozrejme, že týmto nechcem povedať, že urýchľovač vo švajčiarsku je zbytočný, pretože tí, čo to robia, majú svoje určité skúsenosti a na ne sa spoliehajú a zodpovedajú tomu, alebo tým, čo tie peniaze do toho dali, že to bude na niečo dobré.
Aj keď mne to pripadá tak, že ako keby sme zisťovali z čoho bol upečený chlieb takým spôsobom, že ho najprv spálime.
Je možné a podľa mňa aj pravdepodobné, že sa častice plusových rozmerov sa rozbíjajú na častice mínusových rozmerov , ale pri tomto sa nedá vylúčiť , že hneď po rozbití môžu vznikať aj plusovejšie častice. Napríklad z rozmeru mínus tri, či päť, môže vzniknúť častica mínus dva, alebo aj jeden.
Ak by sa však vytvorili podmienky pre vytvorenie častice plus jeden, tá sa samozrejme neutvorí v našom rozmere, ale už samotný počiatok jej vzniku, by mohol narobiť poriadny rámus a v tomto je to stále rizikové. A práve ja si myslím, že ak sa im tam niečo podarí merať, je to vznik týchto ťažších častíc plusovejších rozmerov.
Ale už je toho zase moc a to som z toho nevysvetlil takmer nič.
Takže kniha je kniha a vydavataľ má asi pravdu, že takejto knihe nemôže rozumieť toľko ľudí, alebo táto kniha nezaujme toľko ľudí, aby na tom zarobil.
Možno sa neskôr dostanem aj k tým jednotlivým bodom. Inak to neviem.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:51,  Santa Maria https://www.youtube.com/watch?v=EOr1-sU2qAY
dnes, 00:57,  Šikovný Marcel Klímek sa vyjadruje o potravinovej sebestačnosti v SR z pohľadu rokov, a z...
dnes, 00:45,  ČIERNY PONDELOK BORISA KOLLÁRA Súkromné chyby Borisa Kollára sú to, čo v súčasnosti...
dnes, 00:26,  Ja Trumpa nemusím, podľa mňa je to narcis. Takže fandím Bidenovi. :) A verím tomu, že...
včera, 23:42,  (1) Humanitárny bombardér, pri prevzatí, alebo citovaní akýchkoľvek informácií, je...
včera, 23:40,  Lemmy- však porozprávaj trošku o sebe. Asi ti chýba najviac čo nemáš a druhým upieraš....
včera, 23:37,  Lemmy- v podstate mám rád aj teba, lebo ma bavíš a to aký si ťa dobieha v reálnom živote,...
včera, 23:36,  Ty o sebe vieš byť aj kriticky, to sa cení, pretože je márne sa baviť s hlupákom ako si ty...
včera, 23:35,  Havran čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exkrement.
včera, 23:33,  Lemmy čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exemlár....
včera, 23:30,  H (ako hovno): Nemám rád jednostranných nenávistných pakov . Tu klameš, pretože máš...
včera, 23:22,  Tiež ti nepomôžem, že si tupec. To zanedbali iní, že si vyrástol ako nevzdelanec.
včera, 23:22,  Ja som si uvedomil tvoj morálny úpadok už dávno, len som čakal na čas, aby to dozrelo, kým...
včera, 23:21,  Lemmy- pokojne si nahováraj , že máš "zdravý rozum", ja ti s tým nepomôžem a ty...
včera, 23:21,  Fašista, eštebák, Kasafran, ty si asi taký humanista ako je Jeffrey Dahmer kresťan....
včera, 23:19,  (17) Havran, on dokáže čítať s porozumením len podklady, ktoré dostáva na zverejňovanie...
včera, 23:19,  Opäť klameš, ty fašistická krysa. Si čiernou háveďou na svetskom humanizme. Kvôli takým...
včera, 23:16,  Ale čo? Vadí ti zdravý rozum? Ty nazývaš zdravý rozum fanatizmom? Si idiot rovnako ako tí...
včera, 23:14,  Ani logiku neovládaš, tupče. Lebo by si vedel, že nelogicky odvádzaš tému kamsi inde. To...
včera, 23:14,  Lemmy-ty nehovor o fanatikoch. Mne pripadáš dosť fanatický práve ty.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(204 933 bytes in 0,612 seconds)