Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je zmyslom ľudského života.

36
reakcií
1092
prečítaní
Tému 30. septembra 2017, 20:04 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2017, 20:04 avatar
Veľmi vystížne to popisuje tento citát:
drive.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 9. 2017, 20:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 09:54 avatar
Scarlet veľmi dobré si vybrala. Ono je to jedno z kľúčových vecí, aby človek vydržal a ostal kresťanom, resp. pri budovaní osobného vzťahu s Pánom Ježišom Kristom. Mnohí si myslia, že napr. kresťania nemajú sebareflexiu, že si nezaslúžia Boha, lebo sú slabí, hriešni ako každý, ale nie je to tak. My vieme, že sme slabí, hriešni a je nám ťažko rozprávať sa s čistým a dokonalým Bohom Pánom Ježišom, ale On nás neustále povzbudzuje, že vie o našich slabostiach, že nás má rád a miluje. Že jedine čo chce, aby sme s ním budovali vzťah. A vždy keď padneme, zhrešíme - prišli,vyznali sa z hriechu, poprosili o milosti, silu a išli spolu s ním ďalej na pozemskej púti, ktorá je prípravou na pobyt v nebeskej vlasti.

Všetci ľudia viac menej milujú s podmienkami. Muž a žena si vyberá, muž, aby bol silný a bohatý. Žena, aby bola pekná a dobrá v posteli. Deťom prideľujeme lásku a veci, podľa toho ako počúvajú našu vôľu a príkazy. Ktoré je lepšie, dostane viac, ktoré nie je dostane menej. Ale Pán Ježiš miluje bez podmienok s našimi chybami aj hriechmi. Tu neplatí, že Pán miluje viac lepšieho a menej miluje horšieho človeka.
Súhlasí gabriel pb


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 10:01 avatar
Ono to vyzerá ako báseň. Ale sú to autentické slová omilostnej duši sestre Fautstíne. Možno mnohí prestanú čítať kvázi basničku, lebo je dlhé, ale odporúčam, posledné dve odstavce prečítať - je to obrovská láska a milosť pre nás hriešnych ľudí, ktorí máme obrovskú nádej na nebo, lebo nás všetkých Pán Ježiš vykúpil. Ale, keďže nám dal aj slobodnú vôľu musíme aj sami niečo konať - a to rozhodnúť sa, že chceme ísť do neba, a tam je podmienka veriť v Ježiša Krista a plniť jeho prikázania(tu pozor, nikto ich nedokáže dokonale plniť - niet takého človeka na Zemi, ale čo najviac sa snažiť a pri padnutí, hriechu - uznať svoj hriech a poprosiť Pána Ježiša o odpustenie - pošepky či nahlas). Boh je taký láskavý, že ani do neba nenúti ísť ľudí, ak nechcú a chcú niečo iné (iné je žiaľ len peklo), takže voľby, alternatívy existujú, ale len dve - nebo a peklo. Je najväčším klamstvom Satana, že existuje aj niečo tretie či né. Neexistuje.
Súhlasí gabriel pb


3.
označiť príspevok

nogame
   30. 9. 2017, 21:24 avatar
Zmyslom života je možno dobre variť' a zomrieť na obezitu treba skusit


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 9. 2017, 21:45 avatar
Sex a pivo !!!!!!!!


5.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 9. 2017, 21:57 avatar
1-
2-
súhlasím,
ale má to podľa mňa jednu chybičku a na ňu by sme nemali zabúdať.
Aj jedno, aj druhé vytvoril človek a nemôže to byť dokonalé.
Dokonalé by to bolo, ak by to bolo Božie slovo.
Na ňom sa nedá nájsť chybička, nepodlieha času, ba je stále pravdivejšie.
Súhlasí gabriel pb


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 10:05 avatar
Kntsz -prvé (resp. téma) je Božie slovo, sú to správne pospájané a vysvetlené veci z Biblie. Druhý príspevok, ktorý je od Scarlet sú autentické slová Pána Ježiša Krista omilostenej duši sestre Faustíne. To znamená, že obe príspevky sú Božie slová.
Súhlasí gabriel pb


6.
označiť príspevok

Veličenstvo
   30. 9. 2017, 22:30 avatar
Zmyslom života je vstúpiť do hmoty a učiniť ju živou.


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 06:16 avatar
Zmyslom života je spoznať Boha, uctievať ho a slúžiť mu. Od toho sa potom odvíja všetko ostatné.


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 10:06 avatar
Myslím, že si to dobre vystihol.
Súhlasí Ludwig, gabriel pb


16.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 10. 2017, 11:53 avatar
Človiečik, ale nespoznáž ho, kým sa ti nedá spoznať. By som skôr povedal niečo iné / všeobecnejšie.

Zmyslom života je konať to, načo sme / budeme stvorení. Zmyslom života veveričky je loziť po stromoch, lebo tak bola stvorená. Zmyslom života huslového virtuóza je hrať na husliach, lebo bol tak stvorený. Čokoľvek iné by robil, nebol by štastný / slobodný / ... .


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 12:00 avatar
Milky. Myslíš, že huslový viruóz bol priamo Bohom stvorený, ako husľový viruóz? * Môže byť. Ale ja som mal skôr predstavu, že či sa stane niekto husľovým virtuózom, tak tam zohrajú úlohu určité danosti - talent, ktorý zdedil po rodičoch a potom hodne jeho úsilia, keď každodenne cvičil. Alebo sa mýlim?


18.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 10. 2017, 12:16 avatar
Človiečik 17, zase musím vynaložiť trochu úsilia, aby som sa s tebou zladil,  

Ok, tak bol mu daný talent a potom ten talent využíval = hodne cvičil / koncertoval / ... . Ja som povedal to isté, len v skratke, že bol tak stvorený, že bol nato stvorený. Ale nie každý je virtuóz a musí cvičiť. Niekto je inžinier, ktorý musí študovať a mať dobré nápady. Niekto je básnik, niekto sa stará o deti a iné. Potom sú tu povolania, ktoré budeme mať v "nebi", pre ktoré sme / budeme stvorení. Preto som hovoril všeobecne o stvorení. Lebo aj život v "nebi" musí mať zmysel.


19.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 12:22 avatar
Ja viem. Ja niekedy sám sebe nerozumiem, že čo som povedal.   Ako ten velkňaz za čias pána Ježiša, ktorý prorokoval, že je lepšie, aby jeden človek zomrel za národ, ako by mal byť celý národ zničený. Ani sám nevedel, akú múdrosť povedal, aj keď to myslel z telesného hladiska, ale keďže bol vtedy velkňaz, tak boh to použil, ako duchovné proroctvo a duchovnú pravdu. 
Súhlasí milky945


20.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 12:23 avatar
Ale to som povedal ako prirovnanie. Vôbec sa neodvažujem stavať do pozície proroka.   Len niekedy ani sám sebe nerozumiem.


23.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 10. 2017, 12:38 avatar
máš pravdu, on vlastne nevedel, čo povedal, akú múdrosť a doteraz ani ja.


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 12:42 avatar
No ja to chápem tak, že v duchovnej rovine prorokoval na Ježiša, že zomrie za národ, teda že jeho smrť prinesie vykúpenie z hriechov. Pritom si myslím, že velkňaz to myslel v telesnej rovine. Že je lepšie, keď sa zbavia tohto človeka, akoby mal byť zničený od Rimanov celý národ.


21.
označiť príspevok

ardzun muž
   1. 10. 2017, 12:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2017, 12:34 avatar
Ardzun. Ja som netvrdil, že dieťa huslového virtuóza musí AUTOMATICKY zdediť gény, že má talent husľového virtuóza. Len je tam určitá genetika, pospájajú sa danosti rodičov aj prarodičov a vzniknú určité danosti.
Moji rodičia napríklad boli relatívne nízki. Ja som bol od mami o hlavu vyšší a od otca o pol hlavy. Všetci sa čudovali že prečo. Až keď som sa dozvedel, že môj pradedo mal 2 metre. Potom mi to bolo jasné. 


25.
označiť príspevok

ardzun muž
   1. 10. 2017, 12:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 13:37 avatar
Karma a reinkarnácia sú pojmy, ktoré mnohí radi používajú a mnohí aj veria. Je potrebné povedať, že karma ani reinkarnácia sa v Biblií nenachádza, naopak z Biblie jasne vyplýva, že žijeme a umierame raz a potom príde súd. Žiaden kolobeh umierania a znovuzrodenia. Nie je pravdou to, že ak niekto žije zle, že sa v budúcom živote narodí do horšieho života či za zviera alebo kameň či rastlinu. Karma ani reinkarnácia neexistujú a ide o blud.Dobre je to vysvetlené tu:
Otázka: Čo hovorí Biblia o karme?

Odpoveď: Karma je teologický koncept, ktorý nachádzame v budhizme a hinduizme. Je to vlastne tvrdenie, že ako žiješ život teraz, taký život budeš mať po reinkarnácii. Ak nie si sebecký, ak si prívetivý a svätý počas tohto života, tak budeš odmenený po reinkarnácii. Ale ak žiješ sebecký život, tak budeš reinkarnovaný do horšieho života. Vlastne budeš žať v budúcom živote to, čo si sial v tomto. Karma je založená na viere v reinkarnáciu. Biblia odmieta také niečo; takže Biblia nepodporuje koncept karmy.

Židom 9:27 hovorí: „ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd..“ Tento verš poukazuje na dve dôležité veci pre kresťanov a popiera možnosť reinkarnácie a karmy. Najpr. hovorí o tom, že je určené raz umrieť a to znamená, že sa človek raz narodí a raz umiera. Neexistuje cyklus rodenia sa a umierania, ako hovorí teória reinkarnácie. Podruhé hovorí, že po smrti príde súd a to znamená, že nieto druhej príležitosti, ako pri reinkarnácii a karme. Dostaneš iba jeden krátky život a ako ho žiješ, tak ti bude súdené.

Biblia mnoho hovorí o tom, že ako seješ, tak budeš aj žať. Jób 4:8 hovorí: „Nakoľko som videl: tí, čo neprávosť orali a rozsievali biedu, museli ju aj žať.“ Žalm 126:5 hovorí: „Tí, ktorí so slzami rozsievajú, žať budú s plesaním.“ Lukáš 12:24 hovorí: „Všímajte si havranov: nesejú, ani nežnú; nemajú komoru ani stodolu, a Boh ich živí. O čo viac ste vy ako vtáci?“. V každom z týchto porovnaní o siatí a žatve sa hovorí o odmene, ktorú dostaneš už počas tohto života a nie v budúcnosti. Je to prítomný čas a je jasné, že ovocie tvojich skutkov budeš žať vo svojom živote. A tiež možno dodať, že to, čo seješ v tomto živote bude vplývať na to, akú odmenu alebo trest dostaneš v budúcom živote.

Budúci život neznamená nové narodenie alebo reinkarnácia do iného tela na tomto svete. Je to večný život v pekle (Matúš 25:46) alebo večný život v nebi s Ježišom, ktorý zomrel, aby sme my mohli žiť s Ním. On by mal byť stredobodom našich životov. Apoštol Pavel píše v liste Galaťanom 6:8-9: „Pretože kto rozsieva svojmu telu, z tela bude žať skazu; kto rozsieva Duchu, z Ducha bude žať večný život. V činení dobrého neochabujme, lebo ak neochabneme, časom svojím budeme žať.“

Nakoniec, musíme si pripomenúť, že Ježišova smrť nám umožnila, aby sme žali večný život a viera v Neho nám dáva večný život. Efežanom 2:8-9 hovorí: „Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží; nie zo skutkov, aby sa nikto nechválil.“ Takže vidíme, že koncept reinkarnácie a karmy nie je v súlade s Bibliou – s tým, čo nás ona učí o živote, smrti, sejbe a žatve

www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


32.
označiť príspevok

teóma muž
   1. 10. 2017, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 13:41 avatar
Alebo inak, buď platí to, čo hovorí Biblia, kresťanstvo a Pán Ježiš Kristus alebo platí budhizmus a Budha. Pojmy karma, reinkarnácia patria pod budhizmus. Jedno druhé vylučuje. Je teda na každom čo si vyberie, ktoré náboženstvo.
Súhlasí gabriel pb


31.
označiť príspevok

fajer
   1. 10. 2017, 16:59 avatar
lea , je len veľká škoda, že náboženstvo nám vyberajú rodičia...hlavne kresťania...a moslimi....ešte som nevidel rodinu, aby rodičia vyznávali islam a deti kresťanstvo...alebo naopak...trepeš nezmysly , ako vždy...


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2017, 13:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2017, 08:21 avatar
Ste tu popisali same krasne veci, ale ako ich naplnit je individualna zalezitost a neprenosna. Kazdy na to musi prist sam. A "prist na nieco" je vzdy spojene s istym vnutornym zazitkom. Ak ten chyba, clovek vsetky krasne reci prezkva iba ako frazy a teorie, slova bez obsahu. ..
Súhlasí djjaro


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 10. 2017, 10:12 avatar
Súhlasím era, ale napr. pri viere nezáleží na tom, čom máš väčšie alebo menšie teologické a náboženské poznatky. Pri viere a pri modlitbe mnohí napr. neprežívajú a necítia Božiu prítomnosť ani nič Božské, povzbudzujúce. Niektorí to prežívajú, ale niektorí nie. Tí čo majú od Boha milosť - zažiť menšie osobné zázraky, zvláštne duchovné naplnenie pokojom a láskou, tí to majú trošku ľahšie, ako tí čo prežívajú duchovné suchoty. Ale nič to nemení na tom, že stačí veriť v Pána Ježiša Krista ako jediného Spasiteľa a snažiť sa podľa svojich možnosti a schopnosti plniť jeho vôľu. U Pána Ježiša Krista resp. u Boha sa za splnenie podmienok považuje aj ochota to splniť, aj pokus či snaha sa ráta. A to je už úplne Božské a nepochopiteľné. Boh nám dáva veľmi veľa a od nás požaduje minimum, nie preto, že by to On potreboval, my ľudia mu nemôžeme nič dať ani ubrať, ale je to pre nás samých, aby sme mali aspoň nejaké biedne zásluhy.
Súhlasí -era-, gabriel pb


15.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2017, 10:18 avatar
Suhlasim ale aj tak je to individualne. Kazdy z nas hlada "nieco" a ked to najde vie ze to nasiel. Ale kazdy hlada nieco ine a musi to najst sam. A ten pocit ked nenachadza a "straca vieru" je u niektorych silny. Musi sa sam zmobilizovat vo vnutri a prekrocit vlastny mur. Niekto to nedokaze.
Súhlasí kntsz, lea_pragmaticka1


29.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2017, 16:16 avatar
14/ Lea a ty co si bozi hovorca???? Ze tvoj zivot stoji za picu a trepes sa do neba ako luteran ja nemozem!hahahahah


33.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2017, 17:58 avatar
14{ Lea v ktorom case zijes v minulosti pritomnosti ci buducnosti ked sa tak jebes do toho nebicka????)))


34.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2017, 17:59 avatar
14{ Co v tom nebi budes robit modlit sa nonstop????)))


35.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2017, 18:02 avatar
Zalezi na tom, co nazyvas modlitbou...:-)


36.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2017, 18:04 avatar
35/ Slovo modlit je od slova modla...))


37.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2017, 18:06 avatar
Tak modly vzyvat v nebi nemienim. :-)


9.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 10. 2017, 08:34 avatar
Samozrejme mesiačik,,,
Súhlasí -era-


30.
označiť príspevok

fajer
   1. 10. 2017, 16:53 avatar
Zmysel života , je život sám...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 417 bytes in 0,225 seconds)