Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čo je tu normálne?

17
reakcií
1443
prečítaní
Tému 24. januára 2015, 15:10 založil nrbatas.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nrbatas muž
   24. 1. 2015, 15:10 avatar
Čo je normálne? Kedy a prečo?
Často sú kladené otázky typu: „Je normálne, aby...?“ A takéto otázky sú kladené odvtedy, čo existuje civilizácia. Tí, čo kladú tieto otázky, niekedy čakajú na odpoveď, väčšinou však svoju odpoveď priložia k otázke, a čakajú na pritakávanie: „Presne tak, to nie je normálne!“ A aby niekto s iným názorom radšej mlčal, vopred dostane nelichotivé pomenovanie, napríklad „retard“. A samozrejme, v takej „diskusii“ by nemalo chýbať oháňanie sa „bohom“, ktorý prirodzene stojí na strane toho, kto položil otázku, odpovedal na ňu a oponenta ešte predtým, než stačil čokoľvek povedať alebo napísať, onálepkoval a obvinil ho, že je „proti bohu“.

Všeličo, čo je dnes bežné alebo normálne, kedysi normálne nebolo. Napríklad aj používanie internetu, nosenie nohavíc dievčatami. Ešte pred tridsiatimi rokmi by si máloktorý chlapec vyholil ohanbie a keby sa niekto taký našiel, nevstúpil by do spoločných spŕch...
Zvykáme si na všeličo. Ľudstvo by sa asi nerozvíjalo, ak by sa ľudia riadili podľa tých, ktorí chcú určovať, čo je a čo nie je normálne a myslia tým správne alebo nesprávne. Dnes je ľudstvo tu, kde je. Mnohé z kedysi nenormálnych vecí sú dnes považované za normálne a správne. Mnohé však nie, a dôsledky z toho plynúce sú možno naozaj „božím trestom“.

Je to vôbec normálne, aby si dvaja muži adoptovali dieťa? Ja neviem. Nechcem tu analyzovať význam slova „normálny“ (normalita štatistická, funkčná...). Samozrejme, že to nie je bežné, takže takto sa dá povedať, že to nie je normálne. Nedokážem sa však vyjadriť k tomu, či je to správne. Keď si predstavím seba, že by ma vychovávali dvaja chlapi, je to strašná predstava. Asi preto, že som mal to šťastie prežiť pekné detstvo s matkou a otcom a každá iná predstava mi je cudzia a nepríjemná. Okrem toho som sa nestretol s tým, že by dvaja chlapi vychovávali dieťa.
Videl som však jeden český dokument o dvoch chlapoch vychovávajúcich dvoch, trochu zaostalých adoptovaných chlapcov. Chlapci žijúci v domácnosti dvomi inteligentnými a sympatickými mužmi dosahujú pokroky a majú svoj stabilný a láskyplný domov. Tak to vykreslil spomínaný dokument.
Ak sa presvedčím o viacerých takýchto pozitívnych príkladoch, že to môže fungovať, budem sa na to asi pozerať ináč, než doteraz. Zároveň však súhlasím so zástancami tradičnej rodiny, že pre dieťa je najlepšie žiť s matkou i otcom. Áno, aj podľa mňa je to najlepšie, ale len v prípade, že ide o funkčnú rodinu.
Nie som homofób a nepredstavujem si, že dvaja chlapi by určite svoje sexuálne aktivity vykonávali v prítomnosti detí, či dokonca s ich účasťou. A ak si to tak dokážem predstaviť, tak si niečo také dokážem predstaviť aj v rámci „tradičnej rodiny“.
Vo svete však nič nebýva ideálne. Mnohé deti žijú s oboma rodičmi v strese, v domácom násilí a pod. Nebolo by pre ne lepšie žiť radšej v detskom domove, alebo v harmonickej domácnosti s dvomi mužmi alebo ženami? Sú deti, ktoré by privítali možnosť žiť v akejkoľvek netradičnej rodine, ak by to prostredie bolo pre ne lepšie než to, v ktorom žijú.
Takže momentálne som si nie istý. Podľa mňa treba prípady posudzovať individuálne a myslieť na záujmy detí. Ak ide o deti a nie len o našu túžbu chrániť si vlastné „tradičné“ predstavy.

Väčšinou však ide o to, že sa nám niečo javí ako nenormálne len preto, že si to nedokážeme predstaviť.
Tu ponúkam niečo, čo iste zmení váš postoj k týmto otázkam, alebo ním aspoň zatrasie.
POZOR! Súčasťou článku je aj autentické video! Rozmyslite si, či si ho pozriete. NA VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ!
V Nigérii obvinili 12-ročného chlapca z pokusu o únos dieťaťa. Potrestali ho priamo na ulici...
(V druhej časti videa sú anglické titulky z výsluchu, zaujímajú ma podrobnosti, ale psychicky nezvládam sledovanie videa a zároveň sústredenie sa na angličtinu...)

news2.onlinenigeria.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čo je normálne? Kde, kedy a prečo? V Nigérii je toto NORMÁLNE!!! V dnešnej dobe, na ulici s množstvom ľudí. Je možné, že keby som vyrastal v Nigérii, považoval by som to za normálne a snímal si tú pouličnú udalosť smartfónom? Neviem.
Viem len jedno. Či umožniť deťom vyrastať aj v „netradičnej“ rodine a „netradičným“ párom osvojiť si dieťa? Teraz je to už pre mňa málo dôležité. A čo je „proti bohu“ alebo „proti prírode“, to ponechám na Boha a prírodu.

Tomu 12-ročnému chlapcovi by som doprial čokoľvek iné namiesto toho, čo mu dopriali tí „ľudia“.


2.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 1. 2015, 18:27 avatar
Normálne je byť tolerantný k iným, pokial samozrejme dodržujú zákony a pokial neubližujú iným . V spoločnosti sa inak nedá žiť.
Súhlasí Fialka3, Lemmy, nrbatas


3.
označiť príspevok

lovelydreamer žena
   24. 1. 2015, 20:44 avatar
v nigerie ziju aj krestania (aj ini) u ktorych to NIE JE normalne!!! a ostatne sa tu prebea do aleluja
Súhlasí Oleandra


4.
označiť príspevok

Linda žena
   24. 1. 2015, 22:14 avatar
je nenormálne ak neviem anglicky ?
normálne by bolo ak by sa nešiel niekto..kto mi povie prečo chlapca chceli ľudia  upáliť na ulici...


5.
označiť príspevok

nrbatas muž
   24. 1. 2015, 22:44 avatar
Linda, ak nevieš po anglicky, nie je to nenormálne. Naopak, je to normálne. Ktokoľvek, ak ovláda svoju materinskú reč, je plnohodnotným človekom. Nechcem sa tu rozpisovať o potrebe ovládania úradného jazyka krajiny, v ktorej žijem...
Linda, tí "ľudia" toho chlapca nie "chceli" upáliť na ulici. Oni to urobili! Urobili to tak, akoby to museli urobiť. Všetko je to v titulkoch, ale ja si to video nemôžem zatiaľ pustiť. Psychicky nezvládam...


6.
označiť príspevok

nrbatas muž
   24. 1. 2015, 22:51 avatar
Pardon, Linda, o dôvode viem len to, čo som napísal v úvodnom článku: "V Nigérii obvinili 12-ročného chlapca z pokusu o únos dieťaťa. Potrestali ho priamo na ulici..."
Aj ja chcem vedieť viac a bol by som rád, keby tu niekto o tom napísal. Ja si to video pustiť nemôžem.
Súhlasí Linda


7.
označiť príspevok

lovelydreamer žena
   24. 1. 2015, 22:53 avatar
a co chces vediet viac ?


8.
označiť príspevok

nrbatas muž
   24. 1. 2015, 22:59 avatar
Chcem vedieť, čo tam chlapec rozpráva o tom, ako "začali žiť", čo urobil alebo neurobil a prečo... Chcem vedieť všetko, čo je v tých titulkoch.
Súhlasí Linda


9.
označiť príspevok

Linda žena
   24. 1. 2015, 23:10 avatar
všetko Scerlatt nemusí prekladať, mne stačí..prečo 12 - ročný chlapec sa pokúsil/či nepokúsil uniesť dieťa ?


10.
označiť príspevok

Linda žena
   24. 1. 2015, 23:12 avatar
pardon...Scarlett...


11.
označiť príspevok

lovelydreamer žena
   24. 1. 2015, 23:34 avatar
ako sa volas ?
- Samuel
kolko mas rokov ?
- 12
kde byvas ?
potom rozprava, ako sa dostali do mesta. jeho rodicia sa stale hadali, potom ich otec vyhodil. sa potlkali po bribuznych, byvali u stryka ale aj ten ich poslal prec. potom sa usadili niekde v baraku pri moste za mestom. ale kedte nemali ziadne peniaze na jedlo, tak ho matka poslala zobrat / s jeho suredancami bzw/
pytaju sa na dieta ktore mal uniest zo skoly, ale on sa brani ze nikoh neuniesl. ze len zobral. (medzitym tam kricia aby ho vzali a zabili etc)aby sli s ni k jeho mame sa presvedcit.
stale sa ho pytaju preco uniesol to dieta a chlapec sa brani ze nie je zlodej, nic zle nespravil.
medzitym zase niekto krici zbicuj ho. chlapec place, pyta sa boze preco?
potom zaber, idu s nim niekam a kricia upecieme ho za ziva. dnes zmries etc
tam sa niekto pyta, co sa stalo - vraj uniesol dieta zo skoly chlapca, chcel mu ukradnut 50 naira ( nig. mena)
( este tam ukazali brifly inych styrch studentov , ktorych tiez upalili vraj za sikanovanie)


12.
označiť príspevok

lovelydreamer žena
   24. 1. 2015, 23:37 avatar
inak je zrejme, ze ti ludia si hladaju iba zamienku, aby mohli niekoho zlyncovat. je to pre nich ako Show.
Súhlasí nrbatas, Oleandra


14.
označiť príspevok

Linda žena
   25. 1. 2015, 00:39 avatar
a aspoň pre mňa..niečo úplne nenormálne..
Súhlasí nrbatas


15.
označiť príspevok

nrbatas muž
   25. 1. 2015, 09:35 avatar
To je teda šou - upaľovať deti na ulici... Vďaka za preklad...


13.
označiť príspevok

Linda žena
   25. 1. 2015, 00:37 avatar
vďaka Scarlett, veľmi smutný príbeh
Súhlasí lovelydreamer, nrbatas


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 1. 2015, 10:55 avatar
Je dost nemiestne, ak sa na propagaciu prijatia zla, uvadzaju priklady, preco je potrebne, kedze obcas nejake rodiny bezne rodiny zlyhavaju.
Np a co?
Ale vacsina rodin nezlyhava, avsak buzerantska rodina ma aku pravdepodobnost, ze bude na figu a deti budu tercom po zbytok zivota? V polovici? Viacej?
Preco by sme mali rizkovat zivoty deti? Aby sa mohli dvaja tepluskovia hrat na ocka a na mamicku a experimentovat na deckach?
Velmi hlupe uvazovanie mate.
O to skor, ked mnoho prihriatych posobi vo funkciach, kde maju moznost sa "kvalifikovane" vyjadrit k takymto veciam, ale zo svojho teplosskeho pohladu- co vsak o nich nik nevie, kedze to taja.
Treba si davat pozor na taketo veci.
Ved nech si teply nasuka tepleho a potom nech si vychovavaju co chcu!.. ak to nejde, tak nemaju narok


17.
označiť príspevok

Linda žena
   25. 1. 2015, 18:35 avatar
celá plejáda otázok..nemám právo súdiť, či sú normálne ? alebo nenormálne ?
mimochodom, ty aj tak už roky o môj názor nestojíš... 
niektoré otázky dnes boli zodpovedané v relácii...O 5minút 12...za účasti hovorcu Aliancie za rodinu a aktivistom za práva gejov v ČR..
na ostatné otázky, ak budeš mať záujem, odpoveď dostaneš 1.februára 2015 opäť v relácii...O 5minút 12...za účasti aj hovorcu Aliancie za rodinu..informoval moderátor divákov STV1...


18.
označiť príspevok

Blanka žena
   25. 1. 2015, 21:14 avatar
1,
nenormálne je, keď nenormálnosť sa presadzuje ako normálna
a normálnosť sa presadzuje ako nenormálna.
Ľudi si určujú svoje pravidlá hry, ktoré sebecky vyhovujú im aj keď sú nezdravé, nenormálne až psychopatické.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:16,  V lepšom prípade len bojkotom obchodu. Ten bojkot im však vždy vydrží len do najbližšej...
dnes, 17:13,  vyjadrenie hakoveho SS k teme zjednotenia značenia na cestách. najnovšie príspevky od...
dnes, 17:10,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82266664_150535459862459_563830174756372...
dnes, 17:07,  Je potrebné opísať i etnicitu, pretože moslimkou môže byť i beloška. Byť moslimom,...
dnes, 17:06,  Peter ale umyselne zavádzaš 130 platila na R ako dialnici . Ak nejaký úsek nevyhovuje...
dnes, 17:02,  keď budete pestovať cviklu kvalitné motyky si zmajstrujte a keď budete pestovať repu,...
dnes, 17:02,  V Leopoldove skončí tvoj miláčik Kiska, budeš ho navštevovať ? *03*03
dnes, 17:01,  Repu poznám osobne
dnes, 17:00,  Ja do Lepopoldova Kotlebu netlačím . To sám vocca sa snaží tam dostať čo sa mu onedlho i...
dnes, 17:00,  na slovensku našli cviklu aj repu
dnes, 16:59,  Na Slovensku bolo zaznamenaných tisíce utokov nožom ani jeden nespáchal moslim . Tolko...
dnes, 16:55,  To on musí, je za to neplatený !!!!!!!!!!
dnes, 16:55,  Už to o Tebe vedia, 51), či ako.
dnes, 16:54,  Edo. Na diaľnici som sa nevydrbal, lebo mala parametre diaľnice - Od diaľnice sa cesta pre...
dnes, 16:53,  Edo je Mr. Hoax !
dnes, 16:53,  To nevymyslíš, to je život. ..*04 *01
dnes, 16:52,  SSEDo nie je normálny, všade tlačí Kotlebu alebo Rusov
dnes, 16:52,  Peter proste nesprávny výklad zakona . To sa stava ale tuto hlavný dennik a ine kotlebiny ako...
dnes, 16:52,  *39 *39. .. No to ne. ..
dnes, 16:50,  Ty býk, ty máš 4,5 cm !!!!! To ja keby som aspoň toľko mal, tak..............................
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(83 061 bytes in 0,414 seconds)