Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je to náboženstvo?

133
reakcií
2658
prečítaní
Tému 20. mája 2012, 14:28 založil Sono Daxis a-Lia.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   20. 5. 2012, 14:28 avatar
Tak schválne. Je tu taký priečinok nazvaný náboženstvo, ale ako by ste obhajovali náboženstvo pred človekom, ktorý sa s vašim náboženstvom nestretol?

Veriaci človek môže niečomu veriť, ale väčšina veriacich len preberá štafetu. To znamená, že im vlastne len niekto povie. Ver tomu a tomu a tomu a tomu a si veraci človek "patríš medzi nás". A samozrejme, že keď to tak nie je a niekto poruší nejaké pravidlo, tak okamžite upadá do nemilosti boha a stáva sa hriešnikom a zlým človekom čo sa neraz trestalo mučením a smrťou.

V minulosti ľudia žili v kmeňoch a platilo, že kto nie je z nášho kmeňa je "out" a kto je z nášho kmeňa je "in". Zapadať do nejakej skupiny, obliekať sa rovnako ako oni, mať pocit spolupatričnosti a samozrejme nejaký status v spoločnosti zaisťovalo človeku prežitie.Napokon aj dnes vidíme, toto správanie u ľudí a ich správanie je celkom ľahké odhadnúť. Hyperbolizované, často prehnané gestá mladých ľudí, ktorý často túžia po uznaní, obliekajú sa do výstredného oblečenia a správajú sa ako sa im to hodí do kariet. Často si ohýbajú spoločenské pravidlá, vytvárajúc si akýsi vortex- alebo auru pôsobnosti alebo pseudo osobnosti, ktorý samozrejme časom veľmi rýchlo pominie. Každý chce byť cennou súčasťou spoločnosti, každý sa prispôsobuje.

Na druhej strane keď sa stretli dva cudzie kmene tak bolo úplne normálne, že sa navzájom vraždili a zabíjali. Súperenie o zdroje, pôdu a vodu bolo normálne a prežitie kmeňa bolo hlavne podmienené politickými a vojenskými schopnosťami.

Teraz k hlavnej myšlienke.

Aký je rozdiel medzi vedcom a veriacim človekom?

Čo vlastne odlišuje veriaceho a vedca v podstate?

Vedec poznáva svet na základe zmyslov a od poznania si formuje nejakú ideu. Na formovanie myšlienok však potrebuje aj nejaký zmysluplný dôvod. Hlavný dôvod prečo sa venujeme vede je ten, že nové poznatky o svete môžeme využívať. Tieto poznatky sú pre naše prežite veľkým prínosom. Cez to všetko je poznanie vedcov ľahko spochybniteľné a veľmi ľahko sa dá dokázať, že aj napriek tomu, že veda je pre nás prínosom mnohé vo vede nie je objasnené a celkom jednoduché pochopiť. Preto je možné vedu poznávať jedine z pohľadu vedca ako bádateľa, ale nie je to možné s pohľadu všedného človeka. Všední ľudia totiž nemajú záujem o poznanie a nemajú záujem o poznanie pravdy. Ťažko sa im príjmajú nové pravdy a fakta a ešte ťažie chápu reálny svet, ktorý často ide proti ich intuitívnemu a prirodzenému poznaniu sveta. Keďže svet je jednoducho priveľmi zložitý na to aby sme ho poznali naraz v jedom okamžiku sme nútený ho poznávať postupne akoby po etapách v závislosti od toho ako sa vyvíja náš duševný svet. Poznanie vyžaduje čas, ale aj otvorenú myseľ. Pre mnohých veriacich je však už veľa pravidiel definovaných vo pred a sú nútený príjmať svoje postoje od druhých ľudí bez toho, aby tieto postoje mali šancu preverovať, poznávať ich hodnotu a zvelkej časti tieto pravidlá príjmame radi len pretože to tak musí byť. Je to aj z prinútenia, ale aj preto, že je to tak jednoduchšie. Prispôsobiť sa kolektívnemu duchu je teda pre jedinca oveľa dôležitejšie ako schopnosť rozoznávať realitu od klamstva či špekulácie.


11.
označiť príspevok

red rose žena
   21. 5. 2012, 09:17 avatar
neviem či obhájiť je to správne slovo...vysvetlila by som stručne čomu verím a tak...či to príjme je už na ňom,nebudem predsa zbytočne sviniam perly hádzať..


12.
označiť príspevok

red rose žena
   21. 5. 2012, 09:22 avatar
neviem či obhájiť je to správne slovo...vysvetlila by som stručne čomu verím a tak...či to príjme je už na ňom,nebudem predsa zbytočne sviniam perly hádzať..


27.
označiť príspevok

havran
   21. 5. 2012, 16:25 avatar
To je jednoduché - vedec sa nadrie , kým niečomu uverí a veriaci verí bez tej driny - pozri v mojej aktuálnej téme- z toho pohľadu je veriaci efektívnejší , len ho to nikam nedovedie , zato má spustu času na to aby zarobil na odpustky. 
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


2.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 5. 2012, 14:38 avatar
Sono Daxis a-lia ... aj vedec môže byť veriaci  ...
k ostatnému; nechcem sa opakovať ...:
Systematická teológia: Dva pojmy rozumu (ukážka) /"2"; "10"/ ...
 


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   20. 5. 2012, 14:50 avatar
Aj vedec je iba človek, žije v omyloch ako každý no jeho túžba po pravde a poznaní prekonáva prekážky a neznalosť. Si pamätám keď sme ešte v škôlke riešili, že či červík kuše a je jedovatý, alebo nie. O ucholako sme si mysleli, že vylezú po chrbte na hlavu zavŕtajú sa do ucha a tam ti zožerú mozog. Neznamená, že tomu veríme dnes.

Teda rozhodne súhlasím, ale vedec postupným procesom poznania musí prekonávať svoje dogmi a porozumieť hlbšej podstate.

Čím sa oslobodzuje od hlúposti a neznalosti. Veriaci má síce motiváciu poznať, ale iba to čo je v súlade s jeho náboženstvom prekonať však náboženskú dogmu nedokáže dokiaľ nemá potrebnú motiváciu.


4.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 5. 2012, 16:07 avatar
Sono Daxis a-Lia; ... čítala si tie moje výpotky v uvedenej téme? Asi nie. Medzi riadkami sa tam píše, že i veriaci "je iba človek, žije v omyloch ako každý no jeho túžba po pravde a poznaní prekonáva prekážky a neznalosť"; samozrejme neplatí to všeobecne, rovnako ako to neplatí o všetkých neveriacich ... Ale hlavne, niečo iné je veda a niečo iné náboženstvo. Hovoria každý o inom ...
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


13.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   21. 5. 2012, 10:24 avatar
Ja viem len mi prišlo divné, že si napisal " aj vedec môže byť veriaci." Ja som si toho vedomí, mne šlo o tie rozdielne pochody v hlave - veriacého, ktorý sa opiera iba o to čo mu bolo povedané v jeho náboženstve, naproti tomu reakcia vedca je vždy úplne iná. Inak slovo vedec v mojom slovníku znamená každý kto je ochotný prímať fakty a realitu bez toho aby to prekrúcal v prospech svojich náboženských "poznatkov". Ale v tom sa asi tiež zhodneme?


5.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 5. 2012, 18:04 avatar
uz sa zaujimam o archeogenetiku a nie nabozesntvo,zvazila som rozumne rozdiel medzi jednotlivymi nabozenstvami a umiestnila som cloveka k vytvoru mimozemskej inteligencie
nahliadnem studiumom nie teizmu do procesov biologickej evolucie cloveka a mam sa co vzdelavat na veeelmi dlho


39.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:02 avatar
...a čo, kto vytvoril tú mimozeskú inteligenciu?


6.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 5. 2012, 18:37 avatar
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
uz neverim zvastom o Bohu,je ich tu totiz velmi vela a Stvoritel len jeden..Anunnaki..


7.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 5. 2012, 18:57 avatar
Výňatok z knihy Posledné prikázanie.
TAKÝ NEZMYSEL V PÍSME SVÄTOM BYŤ
NEMÔŽE
Neodsudzujte Diabla, veď
aj on je božím tvorom.
Autor
Mal som návštevu. Zopár známych. Mužov i ženy. Stredoškolákov i vysokoškolákov. Odpoludnia sme v pohode sledovali televíziu. Bežal šot o českom prímasovi z doby hlbokej totality. Ukazovali, ako bol šikanovaný, prenasledovaný, utláčaný...
Nedalo mi, poznajúc náboženské presvedčenie svojich hostí, aby som si „nerýpol“. Poznamenal som: „Toho musel Pán Boh veľmi milovať, keď ho tak kruto trestal.“ „Netáraj hlúposti,“ zareagovala psychologička. „To ja nie, mám to z Biblie,“ bránil som sa. „Taký nezmysel v Písme svätom byť nemôže,“ vyhlásil kategoricky ekonóm. „Je,“ oznámil som rozhodne. Všetci chceli aby som im svoje tvrdenie dokázal. Priniesol som Roháčkovu Bibliu a nalistoval príslušnú kapitolu. „To je sektárska Biblia, tej sa nedá veriť,“ odmietli prijať predložený fakt takmer jednohlasne. Neostávalo mi iné iba si požičať manželkin Nový zákon. Je ortodoxná kresťanka a má tú najsprávnejšiu Bibliu na svete. Keď ju odobrili prečítal som im z Epištole sv. Pavla Židom (Listu Hebrejom) 12/6: „Lebo koho Pán Boh miluje, toho trestá, a šľahá každého, koho prijíma za syna.“
A aby som bol celkom presný, odcitoval som im ešte z Jóba 5/17: „Hľa, blahoslavený človek, ktorého trestá boh; preto nepohŕdaj káraním všemohúceho.“ Takže nezmysel je v oboch božích Zákonoch? Pozoruhodné bolo, ako potom začali to, čo pred chvíľou označili za nezmysel, obhajovať. Čím to je, že ináč vzdelaní a súdni ľudia sú schopní takto reagovať? Potiaľto je uvedený citát z knihy Posledné prikázanie so súhlasom autora. Dopĺňam ho o vlastnú úvahu: Zaujali ma posledné dve vety. Spoločnosť ako vyplýva z citovaného bola zložená prevážne z dobrých kresťanov, ktorí, ovšem, nepoznali Bibliu. Preto vyhlásenie dobrého kresťana nepoznajúceho ani jeden z božích zákonov, že koho Pán Boh miluje, toho trestá... za nezmysel, bol nezmysel len dotiaľ, kým si to neprečítali v Novom zákone. Tu akoby nejaký prístroj v ich mozgoch prepol ich logické myslenie na myslenie náboženské, začali to, čo bolo prehlásené za nezmysel zúrivo obhajovať. Teda súhlasím s poznámkami, že aj veriaci môže byť vedec, že aj vedec môže robiť chyby a pod. Zaujímavé je však to, prečo v mozgoch veriacich, ktorí inak bežne logicky rozmýšľajú dochádza pri následnosť poukázaní na nelogičnosť niektorých pasáží Písma k akémusi prepnutiu myslenia, a začnú obhajovať to, čo pred chvíľou označili za nezmysel len preto, lebo tento nezmysel sa nachádza v Biblii. A čo je náboženstvo? Podľa mňa to je názor na svet ako každý iný, ibaže založený na viere. Nemyslím len náboženstvá kresťanské.
Súhlasí ruwolf


14.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   21. 5. 2012, 10:28 avatar
IQ a titul z človeka ešte neurobí otvoreného človeka. Skôr dobrého klamára a manipulátora. A možno si tie svoje lži dokáže ľahko obhajovať, ale... človek čo chce poznávať a prekonávať svoje vlastné poznatky, človek čo sa neuspokojí s titulom a súborom vedomostí, ktoré prakticky dostal zadarmo je už úplne iná kategória. Ide o to aký vzťah má človek k niečomu. Aký postoj má k poznávaniu, vedomostiam, či tam je niečo viac než len snaha o financie. Teda človeka, ktorý je ochotný si priznať, že sa mýlil. No vedec pri konfrontácii z faktami musí vždy prijať fakty.


15.
označiť príspevok

rains
   21. 5. 2012, 10:32 avatar
hlupost


18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 15:26 avatar
To je známa vec, že ani inteligencia človeka neubráni pred sebaklamom - len jeho sebaklamy sú rafinovanejšie.  
Súhlasí asfyx, Antidogmatik


19.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 15:28 avatar
To je na fundamentalistických náboženstvách najnebezpečnejšie.
Ľudia schvália ÚPLNE čokoľvek, stačí, ak ich presvedčíš, že to tak Boh chce.
(Aj s Bibliou sa dá celkom ľahko presvedčiť, že Boh chce zabíjať napr. neveriacich...)
Súhlasí Antidogmatik


65.
označiť príspevok

asfyx muž
   21. 5. 2012, 18:25 avatar
skur.veny flandacky manual na spracovanie human junk-u


8.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 5. 2012, 19:12 avatar
pripomina mi to hypnozu
vdaka hypnoze mozes pribrat,schudnut,zamilovat sa,odmilovat sa,odstranit nechut k cviceniu,zly navyk a atd..
kde je tu Boh ? ha,nie je ..on totiz neexistuje,existuju jedine chcemicke latky v tele,ktore maju taku obrovsku silu,ze dokazu ovplyvnovat nielen tvoju naladu,ale vdaka nim ta dokaze iny clovek manipulovat
nabozesntva su nevedomost z nepoznania pravdy,ze vsetko to co citime,nie je nic ine ako "konverzacia" v mozgu v danej chvili chcemickych latok a ich nedostatok ci prebytok vnimame nielen formou citov,ale aj bolesti ci chorob..ano Anunnaki je zial nedokonalym tvorcom nasho bytia a bdie nad nami jedine doslova zdravy rozum


9.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 5. 2012, 19:25 avatar
to na co som bola nahnevana,mi vlastne otvorilo oci,ved doktor manipuloval s mojimi chcemickymi latkami a ja som verila,ze to anjeli a Boh ku mne premluvaju a ma miluje hypnotiezr..sugescie su mi teraz tie vypocute uz smiesne,bo viem,ze laska ako taka neexistuje,existuje iba evidentne vykonavanie chcemickych reakcii v tele..pokial si to clovek uvedomuje,pozera sa na zivot uplne inac a stava sa bytostou,kotrej je prirodzenejsie existovat ako dieta Anunnaki,ako dieta lasky,bo zial nikto si asi nepraje,aby mu niektora chemick latka zacala v tele atakovat alebo demonstrovat,coho som bola aj ja vdaka hypnoze vystavena
vsetko zle je na nieco dobre a vdaka hypnoze nemienim nosit ruzove okuliare,keby ma teraz mali poslat do vojny,pavdepodobne by som nemala strach si vziat do ruky zbran a vypalit cely zasobnik do nepriatela..viem kto som,ziva hmota vdaka Anunnaki..
ovladat svoje emocie a chtice si vyzaduje tvrdy trening..vidim co robi chemicka reakcia ala laska po case z ludi ked jej niet a nabozenstva to este viac len zhorsuju najviac osobam,kotre by sa mali zacat ucit ovladat ci abstinovat,necudujem sa potom,ze prepadavaju sektam..trosky zavisle na jej tvoreni sa..lutujem takych ludi,nedokazu totiz to najdolezitejsie, v sebe prezit..


10.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 5. 2012, 19:27 avatar
Anunnaki bol nedokonalym tvorcom,ale ked si to clovek uvedomi,dokaze prezit uplne vsetko s hrdostou inteligentneho tvora


71.
označiť príspevok

asfyx muž
   21. 5. 2012, 18:29 avatar
hmm sa spaceman nje...mozno aj droid


16.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 14:58 avatar
Dávať do protikladu veriaceho a vedca nie je primerané, aj vedec môže byť - v osobnom živote - teista, veriaci. Vedec nerovná sa ateista. Veriaci nerovná sa nevedec. Veda nerovná sa ateizmus či materializmus. Viera neznamená opak vedy. Náboženská viera môže znamenať (v niečom) opak zmyslového vnímania. Lenže zmyslovým vnímaním nevnímame ani myšlienky, emócie, vedomie a pod. Tu napr. matematik hovorí o matematike ako o duchovnej veci: "Je to čistý výsledok ducha... Na ulici nenájdete matematický pojem. Nenájdete niekde ležať prvočíslo. Je to však výsledok ducha a v tom je sila matematiky."
veda.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Veriacim sa človek môže stať rôznym spôsobom. Aj hľadaním. Tým, že hľadá a nájde náboženské poznanie.


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 15:21 avatar
Navzájom sa vylučujú, pretože vedec nemôže v práci používať "metódy" náboženstva a pri náboženstve ?edeckú vieru.
Matematika nie je veda.


20.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 15:40 avatar
"Navzájom sa vylučujú, pretože vedec nemôže v práci používať "metódy" náboženstva a pri náboženstve ?edeckú vieru."

Vedec - alebo bárs kuchár nemôže v práci používať ani spôsoby, aké sa používajú napr. pri ping pongu. Znamená to, že varenie (alebo veda) a stolný tenis sa navzájom vylučujú? Ide proste len o iné oblasti, ktoré sa však nevylučujú. Pri hraní ping pongu toho veľa na obed nenavaríš, avšak to neznamená, že sa tie dve veci vylučujú. Podľa niektorých sa veda a viera navzájom môžu dopĺňať.

"Matematika (z řeckého ??????????? (mathematikós) = milující poznání; ?????? (máthema) = věda, vědění, poznání) je věda" cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aj: "Hoci matematika samotná sa väčšinou nepovažuje za prírodnú vedu, špecifické štruktúry skúmané matematikmi majú často pôvod v prírodných vedách, najmä vo fyzike. Matematici sa však zaoberajú aj štruktúrami, ktorých pôvod nie je čisto matematický, napríklad ak poskytujú zovšeobecnenie spájajúce niekoľko odborov alebo zjednodušujú výpočty. Mnohí matematici sa zaoberajú určitými problémami z čisto estetických dôvodov, chápajúc matematiku skôr ako umenie než praktickú alebo aplikovanú vedu. Niektorí matematici nazývajú matematiku „kráľovnou vied“." sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.uski.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prípadne aj Einsteinov výrok: Veda bez viery je chromá, viera bez vedy je slepá.


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:07 avatar
Veda je to, čo používa vedeckú metódu: en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 16:01 avatar
Príkladom, ktorý som zvolil, chcem ilustrovať porovnávanie vzťahu
veda – viera v nesprávnej rovine. Prechod z prostého prostredia do
univerzitných lavíc absolvovali mnohí z nás. Iste došlo u mnohých k
upresneniu predmetu viery, ale nemyslím si, že vesmír, ktorý, naopak,
fascinoval a viedol k viere takých významných vedcov, akými boli
napr. Einstein, Heisenberg, Planck a ďalší, môže viesť k problému viery
v Boha. Myšlienkový experiment, ktorý tu predkladá Feynman, má
aj iné riešenie. Spolu s univerzitným vzdelávaním v istom odbore si
študent pozrie aj teologickú literatúru a porovná nové skúsenosti na
úrovni veda-teológia.
Že je to zaujímavá cesta, odcitujem rozhovor, ku ktorému došlo v
bruselskom hoteli pri neformálnom stretnutí Heisenberga, Pauliho,
Diraca a ako hovorí Heisenberg, aj niektorých z mladších členov kongresu
pri príležitosti Solvayskej konferencie. „Niekto položil otázku:
Einstein toľko hovorí o Pánu Bohu, čo to má znamenať? Človek si
vlastne vôbec nevie predstaviť, že prírodovedec ako Einstein má takú
silnú väzbu na náboženskú tradíciu. Einstein ani nie tak, ale Max
Planck, odpovedal niekto. Sú známe Planckove výroky o vzťahu náboženstva
a vedy, v ktorých vyslovuje názor, že medzi obidvoma neexistuje
žiadny rozpor, že náboženstvo a veda sú dobre zlučiteľné“.
Heisenberg k tomu dodáva, že „Pre Plancka sú náboženstvo a veda
preto zlučiteľné, lebo sa vzťahujú, ako predpokladá, na úplne rozdielne
oblasti skúsenosti. Prírodoveda pojednáva o objektívnom materiálnom
svete. Stavia nás pred úlohu urobiť správne výpovede o tejto
objektívnej skutočnosti a chápať jej súvislosti. Ale náboženstvo pojednáva
o svete hodnôt. Tu sa hovorí o tom, čo má byť, čo máme robiť,
nie o tom, čo je. (…) Prírodoveda je základom techniky účelného konania.
Náboženstvo je základňou etiky. Zdá sa, že konflikt medzi
obidvoma oblasťami sa datuje od 18. storočia a spočíva len na nedorozumení,
ktoré vzniká tým, že obrazy a podobenstvá náboženstva
sa interpretujú ako prírodovedecké tvrdenia, čo je prirodzene nezmysel“
(citované z odkazu 3, s. 97).
Podobne sa vyjadril Einstein v prednáške v Princentonskom teologickom
seminári v r. 1939: „Vedu môžu vytvárať len tí, ktorí sú celkom
oddaní ideám pravdy a porozumenia. Ale zdroj týchto pocitov pochádza
z náboženskej sféry. (…) Neviem si predstaviť ozajstného vedca
bez hlbokej viery. Situácia sa dá tiež vyjadriť slovami: „Veda bez náboženstva
je chromá, náboženstvo bez vedy je slepé“

www.uski.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.hvezdaren.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Petrana


22.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:05 avatar
Boh a biblický pseudo-boh sú "Nebe a dudy".
Len špina pseudo-kresťanská to dokáže úmyselne zamlčiavať - ale len vtedy, keď sa hodí.
Napr. Einstein sa VYSMIEVAL s osobného boha, ktorý trestá svoje kreatúry.
Súhlasí asfyx


25.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 16:19 avatar
22. "Boh a biblický pseudo-boh sú "Nebe a dudy"."

Alebo "Nebe a peklo", nie? A z akého zdroja ty odvodzuješ "pravého Boha"?

"Napr. Einstein sa VYSMIEVAL s osobného boha, ktorý trestá svoje kreatúry."

Ty by si chcel byť v nebi napr. s Hitlerom? Nemal by byť Hitler niekde mimo neba? Vieš si predstaviť aj takého osobného Boha, ktorý "netrestá svoje kreatúry"? Podľa niektorých Einstein veril na osobného Boha. a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

nabzlo muž
   21. 5. 2012, 16:39 avatar
bez ohľadu na to či bol Einstein veriaci alebo nie,tvoja viera je o bludoch a dogmách a ty si chorý človek...


32.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 16:48 avatar
29. Samozrejme, že som chorý človek. Ak je tu niekto - až príliš - zdravý, plný poznania a pravdy, tak si to ty.


31.
označiť príspevok

havran
   21. 5. 2012, 16:46 avatar
Krištof - to je problém , babky majú toho biblického pseuďáka s bielou bradou a glóriou a ty už si ako vidím ďalej - len sa na tie babky nevyťahuj , však vieš "kto sa povyšuje bude ..." Bolo by tu zdravšie , keby si to tak nemotal , ale ako vidím ,ty asi toho na práci veľa nemáš... a pečené kačice ti chutia? 


33.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:49 avatar
Aj podľa niektorých detí: "Detí nosí bocian."
Hovorí nám to niečo o skutočnom spôsobe, ako deti prichádzajú na svet?


24.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   21. 5. 2012, 16:08 avatar
Čo je podľa teba náboženstvo?


26.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:21 avatar
Špiny pseudo-kresťanské budú donekonečna urážať Einsteina z primitívnej viery - žiaľ, ten sa už nemôže brániť takémuto hnusnému a primitívnemu očierňovaniu z ich tuposti, preto to musí robiť niekto iný:

12 DÔKAZOV, že Einstein NEBOL veriaci v kresťanskom zmysle, z kresťanského pohľadu bol ATEISTA:
Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Albert Einstein Quotes on a Personal God: Einstein Denied Personal Gods, Prayer
Súhlasí nabzlo, asfyx


28.
označiť príspevok

havran
   21. 5. 2012, 16:34 avatar
Krištof - ty to máš jednoduche - nebo pre vyvolených a poslušné ovečky , bohatý sa tlačia do ucha ihly a tomu ver , že Einstein veril v to , čomu nerozumie väčšina ľudí ešte i dnes a aj velebníček má s tým problém - to je tá kresťanská anexia , už aj Buna , ktorého jezuiti upálili pomaly vyhlásia za svätého , to je čisté farizejstvo. V skutočnosti dovnútra vládcov v cirkvi platia satanisické zásady - ak to nevieš , tak sa ani nedivím tvojím duchaplným výrokom. Však si niečo vygugli.


30.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 16:42 avatar
26. Je celkom možné, že Einstein nebol teistom, hoci ani ateistom nie, sám sa vyjadril, že nie je ateista, hoci azda neveril na osobného Boha.

"Špiny pseudo-kresťanské budú donekonečna urážať Einsteina z primitívnej viery"

Tak väčšinou napr. vedci-kresťania netvrdia, že Einstein veril na osobného Boha. Poukazujú na to, že niektoré jeho výroky svedčia o tom, že nebol ateista, veril na vyššiu inteligenciu, ktorá je za harmóniou a zákonmi vesmíru a pod. Ale to, že Einstein nebol "teista", skôr deista, neznamená, že teizmus alebo kresťanstvo je primitívna viera. Veď veľa iných múdrych ľudí boli a sú kresťania. Tak skús prestať s tým svojím "špinením" a verbálnou agresivitou.


34.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:51 avatar
Ty si to tu tvrdil. Dovolával si sa pri tom na primitíva Antona Hlinku.

Einstein považoval kresťanstvo za PRIMITÍVNU vieru.
Súhlasí nabzlo


37.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 16:57 avatar
...mnóóó, nepreháňala by som, máš dôkaz? Bryan G. Wallace v knižke Fraška menom fyzika píše veľmi objektívne o vede a vedcoch teistoch aj ateistoch, a na čom bola založená ich viera - neviera, a aké to malo následky na modernú vedu.


38.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:01 avatar
Dôkazy som uviedol som v príspevku s číslom 26.


41.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:07 avatar
...toto je lepšie: bourabai.kz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mohol by to niekto preložiť?  


36.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 16:53 avatar
Nechutne si urazil A. Einsteina ako prvý - ten sa nemôže brániť - to je špinavosť.
(Nazvať veci pravými menami nie je agresivita, Ty primitív očierňovací.)


42.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 17:07 avatar
34. Ja som netvrdil, že Einstein veril na osobného Boha. Zrejme si si to chybne vyložil. Napísal som, že "Podľa niektorých Einstein veril na osobného Boha. a-repko.sk"

Tak ak by aj Einstein naozaj považoval kresťanstvo za primitívnu vieru, nič to nemení na tom, že veľa múdrych ľudí malo a má iný názor. Hádam nepovažuješ Einsteina a jeho názor na kresťanstvo za modlu a niečo, s čím sa nemôžeš dostať do rozporu.

36. To ty si sa ako úbohý narcista urazil. Einstein by to zrejme zobral v pohode a kludne bez nadávok by to vysvetlil. Tak sa skús mierniť s tými svojimi zbytočnými hlúpymi verbálnymi útokmi.


44.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:12 avatar
Ani len ospravedlniť sa mŕtvemu, ktorý sa nedokáže brániť, sa toto hovädo nevie - ani na priamu výzvu.  


46.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 17:19 avatar
40., 44. Veď už nebuď ako urážlivá narcistická hysterka. Ničoho takého zlého som sa nedopustil. Einstein by to zrejme zobral v pohode a kludne bez nadávok by to vysvetlil. Je menší prehrešok - ak vôbec nejaký - napísať, že "Podľa niektorých Einstein veril na osobného Boha a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ", než keď je niekto vulgárny, verbálne agresívny, hlúpo sa dožaduje "ospravedlnenia" a pod.


47.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:21 avatar
Nejde vôbec o mňa, ak si si nevšimol, ale o Alberta Einsteina.

Nevieš, čo by robil Einstein.

A vraj pokora... Haha - pokrytectvo.


48.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:24 avatar
Ten narcizmus spomínaš preto, že je to len Tvoje zrkadlenie: en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 17:35 avatar
47. Einstein by kôli tomu zrejme takto nevyvádzal. Jeho si možno berieš ako zámienku. Minule si mal pocit, že krivdím tebe a preto si nadával, bol verbálne agresívny a pod. Ja sa neurážam, nenadávam, netrvám hlúpo na ospravedlnení atď., takže podľa toho nie som narcista. A keď ty píšeš o druhých, že sú špiny a pod. - nejde tam o to zrkadlenie?
Kedy človek nájde opravdivé šťastie? dole

Pokora neznamená, že človek nepovie úprimne aj nepríjemnejšie veci


51.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:39 avatar
Ide o to, že si nevieš priznať dokázanú chybu - preto si narcista.

(Ja o ľuďoch píšem, že sú špiny len vtedy, keď konajú špinavo - to nie je zrkadlenie.)


52.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:44 avatar
Ďalším znakom primitivizmu je miesto uznania si chyby používať pseudo-argument "tu quoque": en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


54.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 17:49 avatar
Netáraj. Netvrdil som, že podľa mňa Einstein veril na osobného Boha. Takže chybu si urobil ty. No mne sa za to ospravedlňovať nemusíš.

Ak aj niekto koná nejako mierne nesprávne, alebo aspoň podľa nášho názoru, nie je nutné začať vyvádzať, urážať sa, kričať, že je to špina a pod. Hovorí sa, pozri sa najprv na brvno vo svojom oku a nie na triesku v oku druhého.


57.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:56 avatar
Ak človek - o ktorom je známe, že je kresťan - niekoho označí za veriaceho, pričom tento označený nie je kresťan a z kresťanstva sa priamo vysmieva - je to prinajmenšom zavádzanie.

Polopravda býva často horšia ako "čistá" lož.

Ak napíše "Podľa niektorých Einstein veril na osobného Boha" - tak to síce nie je jeho lož, ale je to obhajovanie lži, čo je rovnaká špinavosť.


58.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 18:03 avatar
Ja som Einsteina neoznačil za veriaceho kresťana. Einstein nebol ateista, bol skôr deista.

Nie je to obhajovanie lži, len poukázanie na to, že niektorí ho na základe uvedených dôvodov považujú za teistu.

Tak už prestať vyvádzať ako hysterka. :-P


59.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 18:09 avatar
Einstein nebol teista - Ty si začal s teizmom - ďalšie zavádzanie.

Poukázanie na to, že niektorí ho na základe uvedených dôvodov považujú za teistu a pritom nespomenúť, aká bola skutočnosť, je obhajoba tejto špinavej lži.


60.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:14 avatar
...Jééééžišiši Ruwo!!!! Einstein bol teista, zmier sa s tým už do prdele! Vie to celý svet, nič s tým už nenarobíš, nechaj ho odpočívať v pokoji!


61.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 18:19 avatar
Klameš.


63.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:22 avatar
...  č.61 som nahlásila!


67.
označiť príspevok

viluette muž
   21. 5. 2012, 18:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:28 avatar
... a ty si tiež kvantová fyzička? 


64.
označiť príspevok

asfyx muž
   21. 5. 2012, 18:22 avatar
noo urcite nebol,zida bezverca som nevidel a este nezazil.../nevolaj to boh ale creathor/      


68.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 18:27 avatar
59. Nevidíš, že píšem, že Einstein bol skôr deista? Kde píšem, že bol teistom?

To nie je obhajoba lži. Je to len poukázanie na to, že niektorí ho na základe uvedených dôvodov považujú za teistu. Napísal som to ešte predtým, než si uviedol "12 DÔKAZOV, že Einstein NEBOL veriaci v kresťanskom zmysle". Neobhajujem "špinavú lož", ak tu explicitne nevyhlasujem "skutočnosť, že nebol teistom". Dôležité je, že je tu sloboda, v ktorej sa prezentuje rôzne tvrdenia, napr. že nebol teistom ani ateistom atď. Dôležité je, že netvrdím, že bol teistom a nevyvraciam ti tvrdenie, že nebol teistom.

Ale daj už pokoj s tými hlúposťami.


74.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 18:32 avatar
Potieranie šírenia špinavých poloprávd a obhajovania lží nie sú hlúposti.


40.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:05 avatar
Primitív si tiež preto, že aj keď si bol usvedčený z očierňovania, doteraz si sa neospravedlnil - pritom veríš, že A. Einstein jestvuje aj po smrti.


45.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:15 avatar
...stal sa nesmrteľným. 


53.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:46 avatar
...vyserte sa už na tie invektívy chlapci. Pripomínate mi mňa a jednu moju bývalku kolegyňu...stále sme sa hádali kvôli blbostiam, ale v podstate išlo o "dôkaz" jednej voči druhej, že ktorá z nás ďalej doští... 


55.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 17:50 avatar
Chlapček sa tu hrá na nadradeného - tak je treba ho vyviesť z omylu, pretože momentálne je ne opačnej strane.  

Aj Tebe zopakujem:
Nejde o nás dvoch, ide tu o hlavne o tretiu osobu, ktorá sa už nedokáže brániť - chápeš význam tejto vety?


62.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:19 avatar
...ale celý svet vie, že Einstein bol na sklonku svojho života hlboko veriacim človekom...A či veril v Boha židovského alebo kresťanského alebo jednoducho v toho vedeckého, že zvrchovaná inteligencia, no nie je to kurva jedno??? Šak to je furt ten istý BOH!!!


70.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 18:29 avatar
Nie je to kurva ten istý boh.
Medzi nimi je väčší rozdiel ako medzi prvokom a dospelým človekom.


73.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:32 avatar
...no, tak mi povedz, že aký je medzi nimi rozdiel?


75.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 18:34 avatar
Jeden je veľmi múdry, druhý sprostejší jak bedňa gitu, starého stvrdnutého - aby som parafrázoval Ednu123.  


77.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:41 avatar
...75/ a to má byť čo? Básnička? Zastav, pretoč, pusti znovu! 


80.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 5. 2012, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 21:41 avatar
Píšem o Bohu Einsteinovom - toho poznám z jeho knižky a o hlúpom biblickom pseudo-bôžiku viem z Biblie.  


82.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 21:42 avatar
Čiže nepísal som o jestvujúcich bohoch, ale o ich rôznych predstavách.  


83.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 5. 2012, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 22:06 avatar
Kde nadávam? Opisujem literárnu postavičku. To nie je nadávanie, ale časť recenzie.  

Viem si predstaviť, že Boh je skutočný.
To, že biblický pseudo-boh je skutočný, si viem predstaviť s veľkými problémami, predstavy nezmyslov mi totiž nejak nejdú, ale aj to dokážem.  


85.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 5. 2012, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 22:32 avatar
Všeličo - napr. odhaľovať lži, klamstvá, nezmysly, pokrytectvo, ... - okrem iného.  


87.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 5. 2012, 22:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 22:37 avatar
Áno, viem počítať.  


89.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 5. 2012, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

ruwolf muž
   21. 5. 2012, 22:42 avatar
Kde trvám na svojom nerozumne?
slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ak to nevieš ukázať, si blbec a očierňovač - dokonca zaťatý.  


91.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 00:30 avatar
Nepriamo potvrdzuješ, že to nevieš ukázať - si špinavý blbec - abo blbý špinavec?  


93.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 04:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 05:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 13:42 avatar
Prečo som primitív ja?
Kto z nás dvoch tu očierňuje bezdôvodne, hm?
 


96.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 14:08 avatar
Prejdi si ich Ty.

Ak niekoho obviním, NIKDY to nerobím BEZDÔVODNE, na rozdiel napr. od Teba - a to Ťa strašne serie, preto ma musíš očierňovať, veď to je také zdanlivo škôlkársko jednoduché, však?
Ale špinavým, bezdôvodným očierňovaním špiníš seba ešte viac - žiaľ, tam už nedovidíš...


98.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 14:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 14:32 avatar
Aj ja som tomu veľmi rád.  


100.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 14:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 14:48 avatar
Vždy počítam s tým, že sa môžem mýliť - na rozdiel od Teba.

Ak niekto robí špinavosti, nemôže sa čudovať, že to jeho správanie občas vyvolá u iných hnev.  


105.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 15:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 15:07 avatar
Nie.
Prečo sa na to pýtaš?  


108.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 15:16 avatar
Toho je veľa.
Napr. obviňujú neveriacich z amorálnosti.


111.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 15:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 16:19 avatar
Napr. Krištofovi môžeš 100 x aj viac oznámiť, že darvinizmus sa morálkou nezaoberá, stále ho bude obviňovať z amorálnosti: Darvinizmus a zlo

Tu spomína v príspevku 9.:
"F. M. Dostojevskij hovorí: Ak nie je Boh, všetko je dovolené. To znamená, že práve bez viery nieto žiadneho objektívneho resp. pevnéhom základu pre moralitu (morálnosť), zodpovednosť."

Niečo obnovné si tu spomínal aj Ty aj rastos a iní veriaci.


118.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 16:20 avatar


120.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 16:38 avatar
(V príspevku 37.)


121.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 18:07 avatar
Daj konkrétny príklad, kde Ti (alebo inému veriacemu) neodôvodnene nadávam.


119.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 16:35 avatar
Tu Lee Strobel a inteligentný dizajn to spomína znova, zovšeobecňuje na základe jedného kreténa Strobela.


115.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 16:19 avatar
Môžeš byť konkrétny?


56.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2012, 17:56 avatar
Petrana tak radšej hokej? slovenskooo

http://www.youtube.com/watch?v=YuPFoml4tDo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Petrana


35.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 16:53 avatar
...Einsteina neurčitosť a nepredvídateľnosť javov kvantovej fyziky hlboko zasiahla, jeho vieru a presvečenie vo vypočítateľnosť a usporiadanosť vesmíru, že stále do blba a do nemoty opakoval: Boh nehrá s vesmírom v kocky! Nielsa Bohra s tým už tak štval, že mu v jednej úmornej debate povedal: Boh sa nikoho nemusí pýtať, že čo má robiť, ani Einsteina nie!  


43.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:11 avatar
...moc dobré Kiki...ja len dodávam, že viera je plastická, mení sa, vyvíja s vekom, skúsenosťami, novým poznaním...a tak je to u každého, a tak to bolo aj v prípade Einsteina.
Súhlasí Krištof


78.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 5. 2012, 20:27 avatar
Krištof, ty prekrúcaš nielen Bibliu, ale aj Einsteina. A bez akého náboženstva to veda je chromá? Bez budhizmu, šintoizmu, islamu, protestantizmu, baháizmu, drúzizmu, sikhizmu, taoizmu, hinduizmu...? Aha zabudol som na to najsprávnejšie náboženstvo na svete: katolicizmus, ktorý zatemňuje skutočnú skutočnosť a pravdu pravdivú ako sa zvykli vyjadrovať marxisti. Lenže to sa ani Pánovi, vášmu bohu nepáči. Preto prehovoril z lona búrky k Jóbovi a riekol: "Kto to prozreteľnosť zatemňuje zas, slovami to v ktorých vedy vôbec niet?" (SSV2/1 Jób, 38/1,2.) Z doterajšej praxe vieme, najväčšou brzdou vedy je práve slepý katolicizmus. Odkedy sa vedelo, že Zem sa točí okolo slnka a nie naopak? A kedy to najvyšší zástupca katolíckej viery oficiálne uznal?


50.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 17:38 avatar
...vráťme sa k náboženstvám...každé nám ponúka určitý pohľad na filozofické otázky života...podľa mňa sa v hlavných bodoch zhodujú...vedci teisti vnášajú do otázok vedy úplne novú perspektívu - uhol pohľadu, ale paradoxne sa tým v starých základných náboženstvách nemusí nič meniť, ale veľa sa musí zmeniť v pohľade na vedu. Ako povedal Bohr na jednej konferencii (ale neviem nájsť dôkaz), veda musí pripustiť, zakomponovať do pozorovaní pojem vedomia, aby sa mohla pohnúť ďalej...to sa už deje, vlastne za to vďačíme tiež Einsteinovi, postulovaním prevratnej teórii relativity...takže dnes už vieme, že záleží iba na uhle pohľadu, teda od perspektívy.


66.
označiť príspevok

asfyx muž
   21. 5. 2012, 18:26 avatar
nabozenstvo je a bude vzdy najvacie zlo...evil je jen slaby odvar
Súhlasí Ónya


72.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 18:30 avatar
...to je tvoj uhol pohľadu - perspektíva.


76.
označiť príspevok

asfyx muž
   21. 5. 2012, 18:36 avatar
aj tak sa da povedat,,,zivotna skusenost/nevyvratitelna/


79.
označiť príspevok

majomajo muž
   21. 5. 2012, 20:31 avatar
Dajte mi na vedomie ako napr. Heyrovskému pomohlo náboženstvo pri jeho objave......Alebo Hawkingovi pri teorii Velkého tresku, či čiernych dier. Nezabudnite mi zacitovať z Biblie kde sa o týchto javoch píše......


102.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 14:51 avatar
Hmm, prečo mi nikto neodpovedá ?


103.
označiť príspevok

trin i ty muž
   22. 5. 2012, 14:56 avatar
102.

BAZINGA!


104.
označiť príspevok

rastos muž
   22. 5. 2012, 15:00 avatar
Žeby preto, že nič nehovoríš?


107.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 5. 2012, 15:08 avatar
Narážal zrejme na jeho príspevok 79.


110.
označiť príspevok

rastos muž
   22. 5. 2012, 15:18 avatar
Vďaka, viem, písal som to s vedomím, že chce reakciu na 79.


112.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 15:28 avatar
A prečo teda nemám reakciu ? Nie je to zaujímavé vedieť ako náboženstvo pomáha vedcom pri objavoch ?


113.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   22. 5. 2012, 15:41 avatar
Ako im má pomáhať? Chceš názor veriaceho?

Môj názor je taký, že sme dospeli do štádia poznania kde sa náboženstvo alebo náboženské myslenie nedá využiť vo vede. Spájanie dve odlišné cesty chápania a dva odlišné prúdy myslenia ( ak to tak môžem nazvať), nie je možné, pretože sa v úplne základných princípoch odlišujú. Je to ako by konštruktér lietadiel šiel do nejakej svätej knihy hľadať referencie k lietajúcim anjelom a dúfal, že potom zostrojí prúdové lietadlo, ktoré prevezie 400 pasažierov cez Atlantik.
Súhlasí clear1


126.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:22 avatar
Ano chcem kvalifikovaný názor veriaceho, pretože tí tvrdia že veda a náboženstvo nie sú v rozpore a dokonca vraj náboženstvo pomáha vedcom, tak chcem vedieť že ako. Akože veda a náboženstvo dospeli.....veď náboženstvo je dogma, je nemenné, lebo to by popierali napr. Bibliu resp. starý a nový zákon, ktoré sú vraj spísané na boží popud. To akože Boh sa vyvíja ?


130.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   23. 5. 2012, 17:08 avatar
Žial veriaci sami nevedia čomu veria, lebo aj sväté písmo je neucelené a keby sa podľa neho riadili tak by si protirečili- poeticky povedané - veriaci si pília sami konár pod nohami keď obhajujú svoju vieru z rozumovej strany.


114.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 5. 2012, 15:52 avatar
Sono Daxis a-Lia; k 13 "len mi prišlo divné, že si napisal " aj vedec môže byť veriaci."
... napísal si: "Čo vlastne odlišuje veriaceho a vedca v podstate?"
Tvrdím, že žiadny, ak ide o „Vedcov“, nie „pseudovedcov“, či šarlatánov ... Rozdiel je medzi náboženstvom a vedou, nie medzi vedcami, ktorí spĺňajú to, čo tento pojem všeobecne predstavuje.
A takými sú i mnohí veriaci vedci. Podstatné je, aby hrali na ihrisku vedy, podľa jej pravidiel /iná vec je to, čo „stvárajú“ mimo neho .../. Nie je dôležité ani to, či sa pri svojej práci mýlia. Napr. Tycho de Brahe dokazoval geocentrickú sústavu. Nerobil to však odvolávaním sa na Bibliu, Boha, ale dokazoval množstvom svojich vedeckých pozorovaní /ktoré neskôr použil Galileo ako základ svojej teórie .../ a výpočtov. Výsledky zodpovedali oveľa viac takejto sústave a „vyvracali“ heliocentrizmus. V tej dobe sa totiž bralo za samozrejmé tvrdenie starých Grékov o kruhu, ako dokonalom geometrickom útvare a nik nepredpokladal, žeby mohli planéty krúžiť po iných dráhach /takouto samozrejmosťou bol v „modernej“ dobe napr. éter, alebo nemennosť vesmíru / ...
Je mnoho veriacich „Vedcov“, nielen slávnych, ako Newton, Kepler, Kant, /málokto o ňom vie, že bol prírodovedcom- astronómom/ Mendel..., ale aj Krempaský, Grygar, katolícky kňaz Marek Orko Vácha ... Na druhej strane sú veriaci /nielen .../, ktorí sa označujú za vedcov, ale ich bádanie nemá s vedou nič spoločné, aj keď majú rôzne vedecké tituly, nehrajú na ihrisku vedy, len sa tak tvária a vedecké pravidlá sú pre nich španielska dedina. Predovšetkým mám na mysli ID-čkárov, ktorí žiaľ mnohých kresťanov, s úspechom učia nemyslieť. Robia hanbu všetkým poctivým veriacim vedcom a úprimnej viere medvediu službu ...
Dokonca tvrdím, že „náboženstvo“ ani na ihrisku filozofie nie je nezmyslom a má svoje opodstatnenie nielen v otázkach etiky, morálky ..., alebo lepšie povedané nie je rozdiel ani medzi veriacim Filozofom a neveriacim /v náboženskom zmysle .../ Filozofom. Je mnoho významných veriacich filozofov: Sv. Augustín, Kant, Kiekergaard, Schweitzer, Wittgenstein, Jaspers ..., aby som spomenul len tých najznámejších, ktorým opäť, filozofi ako Craig, robia len hanbu ...


122.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 5. 2012, 17:18 avatar
veriaci; k "96"; "111", ale i viac ... "Prečo bratovi vidíš v oku smietku, a vo vlastnom oku nebadáš brvno? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka, - keď ty sám máš v oku brvno? Pokrytec, vytiahni najprv brvno z vlastného oka, a potom budeš jasne vidieť, aby si mohol vybrať smietku z oka svojho brata." 


123.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 17:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.125.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:17 avatar
Podľa tvojej schémy rozmýšľania ty absolútne nemôžeš rozumieť ničomu vedeckému keďže fakty nepoznáš resp. im nemôžeš ako veriaci rozunieť......Prečo stále uvádzate ten nezmysel, že ak je niekto ateista tak niečomu vo viere nemôže rozumieť ? Veď všetko sa dá vysvetliť, lenže to zrejme neviete a preto sa utiekate k týmto hlúpim povedačkám.


127.
označiť príspevok

veriaci muž
   22. 5. 2012, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

ruwolf muž
   23. 5. 2012, 14:30 avatar
"...ty, ktorý neveríš v Evanjelium, ani nemôžeš rozumieť podobenstvám o smietkach a brvnách v oku..."

Nemôžem? Ako je zároveň možné, že ja tomu prirovnaniu o pokrytectve rozumiem?
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


131.
označiť príspevok

veriaci muž
   23. 5. 2012, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

ruwolf muž
   23. 5. 2012, 18:13 avatar
Neviem, čo je to vlastná spravodlivosť - také niečo nepoznám. Poznám len všeobecnú spravodlivosť a nespravodlivosť.

Ak niečo nedokážeš vysvetliť, nedokážeš ani zhodnotiť, či je to dobré alebo zlé.
Nemám najmenší dôvod Ti veriť.

Čím sa líšiš od šialencov a bláznov? Či od nohsledov diktátorov a tyranov?


128.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 5. 2012, 13:01 avatar
veriaci; ... nie je pre Teba neveriaci ako červene súkno pre býka?  Reaguješ vždy konkrétne , alebo skôr v podobenstvách ...?  Na mňa si posledne reagoval v podobenstve, pritom som, podľa Teba ten, ktorý neverí v evanjelium a ani nemôže rozumieť podobenstvám? Alebo to platí len o "smietkach a brvnách v oku"? Tým ostatným už rozumieť môžem? ... 
Keď uverím, získam nielen vieru ..., ale i rozum? Len tak dokážem pochopiť nielen podobenstvá, ale i to ako myslia iní? Ako myslia tí, ktorí neuverili, prípadne uverili, veria iným "Bohom" ...?


133.
označiť príspevok

majomajo muž
   23. 5. 2012, 18:25 avatar
veriaci , ja ťa nenútim na nič, ja iba predkladám fakty a prepokladám že priemerne inteligentný človek je schopný ich pochopiť, prípadne si okolo toho niečo naštudovať v zmysle faktografickom. Ty ma nútiš na nejakú slepú vieru v čosi, čomu sa mám úplne podriadiť a nerozmýšľať už nad tým, iba brať všetko ako pravdivé fakty. Pritom , keďže ide iba o vieru, neopierajú sa tvoje tvrdenia o žiadne reprodukovatelné overitelné fakty. Základná podmienka je slepá viera, no to je teda obrovský rozdiel vo vysvetľovaní svojich postojov.........


134.
označiť príspevok

veriaci muž
   23. 5. 2012, 19:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:06,  “A videl som nové nebo a novú zem, lebo predošlé nebo a predošlá zem sa pominuli...
dnes, 00:59,  Pridám ešte : 11. Ľuft 12. Frištik Neviem, či je toto slovo u nemčiny, ale je...
dnes, 00:50,  Aj ho fajčíš, alebo iba riť mu nastavuješ????
dnes, 00:47,  Ty *46 hnusná!!!!! Ako sa to vyjadruješ o Ondrejovi????
včera, 23:52,  (3) Humanitárny bombardér, upokoj sa, ten výraz "nechtiac" je určite správny a...
včera, 23:45,  (15) Edo, Ty už dokonca dokážeš zaprieť nielen svoj nos medzi očami, ale aj otcovo a svoje...
včera, 23:26,  to "nechtiac" tam asi nema byt
včera, 23:25,  Sankcie amerického prezidenta Donalda Trumpa voči Iránu a Venezuele nechtiac zvýšili dopyt...
včera, 23:20,  (52) Havran, to si už možno povieme podobne ako Psohlavci Lomikarovi - "do roka a do...
včera, 23:17,  https://www.youtube.com/watch?v=XHHk0GXuF7Y
včera, 23:15,  (3) Era, nerúhaj sa "demokracii" - veď v nej má predsa každé ľudské indivíduum...
včera, 23:14,  aha, takže ideme zas budovať komunizmus....tentokrat to bude lepsie.....Postavíme...
včera, 23:10,  666 cislo selmy. Ciselny kod. Hadanka. Kto ma rozum nech spocita cislo selmy. Je to cisar Nero.
včera, 23:04,  ondrej61- teba kde vychovali? Si značne prihlúply, Socializmus urobil hlavnú chybu, že si...
včera, 23:04,  (21) Mil@níčko, pre doplnenie a potvrdenie popisu spomínaného stavu ešte uvádzam, že...
včera, 23:02,  http://www.youtube.com/watch?v=DqrvFxk5DdY
včera, 22:59,  tak preco sa v tom komunizme nepokračovalo?.....povim ci.....lebo to už nešlo!!!!.....ten...
včera, 22:56,  tak prečo ste nepokračovali v tom komunistickom harašení?.....ved ty rozmyšlaj dedku...
včera, 22:55,  Zima je tu na strechách dediny Obloha je biela a tým myslím Detský zbor V starom kostole...
včera, 22:54,  Tragédia je v tom, že keď neľúbiš Turbana si "súdruh" a Truban nemá svojích...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(303 373 bytes in 1,229 seconds)