Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je duša? Je nesmrteľná a dá sa s ňou po smrti manipulovať?

14
reakcií
3272
prečítaní
Tému 13. februára 2013, 11:53 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 2. 2013, 11:53 avatar
Neviem, čo je duša živých tvorov. Ale vieme takmer so stopercentnou istotou z čoho je duša urobená. Z čoho sa skladá. V Ezechielovi 13/18, 20, osobne hovorí Pán, poťažne Jahve: „Beda tým, čo na kĺb každej ruky šijú obväzy a hotujú závoje na hlavu pre každý vzrast, aby ulovili duše. Lovíte duše ľudu môjho a pre seba duše oživujete? A znesväcujete ma u ľudu môjho za priehrštie jačmeňa a za ohryzky chleba, keď zabíjate duše, ktoré nemajú zomrieť, a oživujete duše, ktoré nemajú žiť...“ Všimnime si, že podľa Pána sa s dušami dá manipulovať rôznym spôsobom. Z Ježišovho sľubu, že z bratov urobí rybárov ľudí teraz jasne vyplýva, že ide o lov ľudí za účelom ich zneužitia. Nie spasenia. Ďalej si všimnime, že duša nie je nesmrteľná ako to tvrdí cirkev svätá. Napokon aj Démokritos je rovnakého názoru. Podľa neho sa aj duša skladá z atómov. No tie sú menšie ako atómy rubej hmoty, guľaté, veľmi rýchle a ohnivé. Démokritova duša z malých, guľatých, rýchlych a ohnivých atómov tiež nie je nesmrteľná. Natíska sa teda otázka: Súhlasia kresťania vyznávaním učenia cirkvi svätej o Kristovi, a tým, že sú pokrstení aby sa po smrti manipulovalo s ich dušami? Démokritos, ktorý žil asi 460 – † 370 pred Kr.) bol starogrécky filozof, tvorca teoreticky značne rozpracovanej a až po našu súčasnosť ovplyvňujúcej teórie atómov Tá ovplyvnila aj podobu jeho diela, akejsi matematickej teórie hmoty: jestvujú len atómy a prázdno (priestor, nebytie), v ktorom sa atómy pohybujú. Správnosť Démokritovej teórie skladby hmoty potvrdila veda na prelome 19 a 20 storočia. No veda potvrdila len prvú časť Démokritovej teórie. Skladbu hrubej hmoty. Zaujímavé je aj jeho tvrdenie, že skladbu sveta, vecí, ktoré vnímame, možno pochopiť len rozumom, ktorý preniká do ich vnútra. No to sa týka len hrubej hmoty. Jemnú hmotu skladajúcu s z guľatých, rýchlych a ohnivých atómov nevidíme ani elektrónovým mikroskopom. Keďže ide o dve úzko spolu súvisiace veci je veľmi pravdepodobný predpoklad, že keď sa ako pravdivá ukázala teória atómov hrubej hmoty, je pravdivá aj teória o duši skladajúcej sa z jemnohmotných atómov. Teda doteraz je vysvetlené že duša nie je nesmrteľná, a to ani podľa Biblie nie, a že sa dá s ňou po smrti manipulovať. Nuž milé ovečky, len aby ste po odchode do nebíčka alebo purgatoria (očistca) neboli nemylo prekvapení. Už zostáva len vysvetliť čo je duša. Možno niekto pozná odpoveď.


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 2. 2013, 12:07 avatar
...a ty budeš "milo" prekvapený! 


2.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 2. 2013, 12:06 avatar
Ja poznám a už som ti ju tu otrieskal o hlavu najmenej sto razy, leže vy ste paličatý, ako hladný mezek. Ja som bol na druhej strane dvakrát od bolesti, takých sa pýtaj, čo je duša a nie vedcov, ktorým sa neurobil ani vred na riti. Teraz som dopísal púríspevok v astaxovej téme o Márii v poslednej dobe, atk si prečítaj, ako sa umiera od bolesti


8.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 2. 2013, 18:11 avatar
jasne elemir, ved kto tam nebol? a jezis ti povedal ze nibiru sa pohybuje rychlejsie ako svetlo


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   13. 2. 2013, 12:24 avatar
Ked zomries dozvies sa, alebo aj nie.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2013, 01:32 avatar
Ja už som tam bol dvy razy a viem, čo ma čaká, ale ked to príde na teba, ta si môžeš akurát tak povedať, No do pi ... naozaj ???


5.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 2. 2013, 15:12 avatar
Boris je okolo toho literatúry, napríklad Niki Lauda bol tri štvrte hodiny na druhej strane, ak vieš rakúsky, tak si to zožeň. Kdepák endorfíny. Duša sa nedá zničiť, pretože to je software, ktorý nemá hardware. Normálny software zničíš jednoducho, že zničíš nosič., teda jeho harrdware. Nosišč software duše je vymyslený božsky, pretože jedine myšlienky môže cestovať tranformačnými tunelmi času a priestoru.


12.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 2. 2013, 18:25 avatar
elemír5. Neviem rakúsky. Ale keby si vedel o niečom čo je napísané americky, alebo švajčiarský, mal by som záujem.
Súhlasí Bojislav


6.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 2. 2013, 17:38 avatar
A čo vás tak niekoľkých nasralo? Nebodaj som napísal pravdu?


7.
označiť príspevok

ether muž
   13. 2. 2013, 18:09 avatar
ach jo, takto hovoriť o atomizme


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 2. 2013, 18:16 avatar
Dusa je neznicitelna a nesmrtelna.
Pohladaj moju temu, vypísal som to z ind. véd v nej.


13.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 2. 2013, 18:32 avatar
13. takže ani Biblii sa už nedá veriť?


10.
označiť príspevok

ether muž
   13. 2. 2013, 18:16 avatar
"4. 4. Najcennejší a najvýnosnejší predmet štúdia, ako náhle človek ovláda umenie dokazovania, je štúdium esencie duše, jej schopností, jej akcidentov a všetkého, čo k nej patrí a je k nej pripojené. Pretože duša je podkladom pre poznávanie a chápe všetky veci s jej schopnosťami, ktoré všetko prenikajú.
Keď študujete vedu o duši, spoznáte jej vyššiu úroveň, jej trvalosť a jej rozsah, tak budete udivení jej esenciou, kvôli ktorej ju určitým spôsobom uvidíte ako predmet všetkých vecí. Potom budete cítiť, že postihujete všetko, čo viete o existujúcich veciach a že určitým spôsobom spočívajú vo vašom vnútri. Potom budete cítiť, že postihujete celý svet v jednom okamihu. Nemohli by ste to urobiť keby nebolo faktom, že podstata duše je zároveň jemná a silná a teda preniká všetko a slúži ako príbytok všetkého."
podľa ibn Falakerovho prekladu Fons Vitae


11.
označiť príspevok

ether muž
   13. 2. 2013, 18:18 avatar
pôsobí ako prostredník medzi Intelektom a ľudským intelektom, tak ako Božia vôľa medzi Prvou substanciou a látkou a formou


15.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2013, 12:21 avatar
Duša nemôže vzniknúť bez hmoty, ale je to súbor myšlienopk a dát celého života každého jednotlivca. Jediný software na svete, ktorý môže vzniknúť iba na nosiči,ale po vzniku je schopný existovať bez nosiča a to mu zaručuje možnosť prechádzať do iných svetov, ktoré sú nám nepredstaviteľné časom a rozmerom, kde ak sa ocitne, okamžite sa prispôsobí na čas a rozmer, v ktorom sa ocitne. Podľa dát, ktoré má v sebe, je schopná vytvoriť tohoto istého človeka, z ktorého má data, do posledného vlasu na .... , teda všade, vrátane smrteľnej príčiny. Aký veľký počtač by potreboval Boh a aký rýchly a veľký, aby spustil všetky duše do tohoto zariadenia a v priebehu niekoľkých okamžikov má vytriedený celý svet. Samozrejme, že je tu veľa duší, ktorí hoi,nenávidia a pomyslenie, že by si niekto dovolil ich hodnotiť takýmto spôsobom, je pre nicjh potupujúce. Lenže Boh nehodnotí duše kvôli cukríkom, aby ich rozdal tým lepším dušiam, má to zatiaľ mnou nepoznaný dôvod odmeny neporovnatenľ väčšej a vážnejšej. Dnešnej dobe sú ľudia politikmi trochu rzmaznaní, lebo tí, aby im uverili, im musia najprv do hláv nainštalovať svoj software, ktorý je založený predovšetkým na obrovskej múdrosti a suverenite a zabezpečuje voličovi pocit obrovskej a rozumnej zodpovednosti, keď zvolil politaka, ktorý je najväčší zločinec na svete, pardon, najväčší zločinci sú predsa katolíci, a ktorého volebný tím takýmto spôsobom oklamal primitívov, aby sa v kľude a v pohode a ešte aj s ich zvolením , vrhol na štátnu pokldňu a za skandovania jeho ním okradnutých voličov, si svorka vlkov pod menom volebný tám, rabuje ich peňaženky, lebo oni nemajú ani tušenia, že každé volby nie sú o sympatických kandidátoch , ale o ich vlstných peňaženkách.
Takže aj o tomto je duša a ako ľahko sa dá zmagoriť a najlepší systém zmagorenia je vytvoriť v nej dojem, že je pod jej vlastný zdravým rozumom a všetko má pod kontrolou a všetci oststní inteligenti, nech amjú aj tri vyské školy sú idioti a nebudeme sa viac o tom baviť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:47,  Havran, kedy si priznáš, že Rusko je agresor a napadlo Ukrajinu? Napadlo nevinných ľudí a...
dnes, 04:42,  havrane....ludia ako ty stale skodia slovensku. Niekedy mam pocit, že si konecne prisiel na aký...
dnes, 03:42,  Celý svet okrem teba vie, čo je komunizmus za zlú špinu. Si v nej namočený až po uši ty...
včera, 22:17,  qwert si úbožiak s vymetenou hlavičkou a zaslepeným zrakom a neuvedomuješ si , že taký...
včera, 22:11,  Fotón prosím ťa nebuď trápny. Niekoľko krát som povedal , že komunizmus a asi okrem teba...
včera, 20:01,  najhorsie je, že takýto ako havran este stale mutia , neviem čo ocakavaju...žeby navrat tých...
včera, 19:09,  Havran, zrejme ešte pozoruješ posledné kŕče komunizmu, ktoré na slovensku dožívajú. Asi...
včera, 19:03,  S tým človekom nemá zmysel sa baviť. Už vôbec nie o matematike, fyzike geometrii a pod.....
včera, 17:18,  Mne sa tam žiadny obrázok nezobrazil.
včera, 17:04,  Ciže ak by si ty bol americkým prezidentom, nariadil by si zhodenie vodíkových bomb na Rusko...
včera, 16:56,  chren, tu to máš znázornené na obrázku čo som hovoril :...
včera, 16:45,  Hmmm, asi by to chcelo znázornenie na obrázku, takto neviem presne čo máš na mysli....
včera, 16:44,  Chren, máš doma malý a veľký uhlomer ? Ak áno, tak si sprav priamky trebárs k 70 stupnu na...
včera, 15:21,  Fotón ako si na to prišiel , že národ môže byť zlý? Nesúvisí to s podmienkami do...
včera, 15:20,  Neviem, kto je to zmatkovič.
včera, 15:14,  Fotón keby sa zvrátila demokracia , ktorú nzvrátil ani Fico, tak by národ slovenský...
včera, 11:00,  J.Tull... Ty si tu robíš z ľudí len srandu. Ale tvoj skutočný názor, postoj je tomuto...
včera, 10:34,  Čo ma po tom....
včera, 10:33,  ...ale udivuje ma iná vec: ako je možné, že Slovenský národ je tak extrémne sprostý, že...
včera, 10:32,  Fotón, nedá mi, aby som porušil "nereagovanie" *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 871 bytes in 0,220 seconds)