Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /nfsmnt/hosting2_1/c/5/c5100a80-8890-421f-9b06-247f190ba25b/diskusneforum.sk/web/data/content/tema/code.inc on line 151
 Čo drží vesmír pohromade?
Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo drží vesmír pohromade?

48
reakcií
1512
prečítaní
Tému 4. septembra 2011, 09:18 založil Petrana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 05. 2019
43
22. 12. 2011
36
25. 05. 2019
3
 
 


1.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 09:18 avatar
...Už viac krát ma napadla myšlienka čisto filozofická: Čo vlastne drží vesmír pohromade? Keď stvorenie berieme rad radom, od hmoty až po vedomie, uvedomujeme si, že vo všetkom vrie dualita. Hmotu vytvorila polarizovaná energia, prvoplánovo rozdelená na kladnú a zápornú, všetko živé disponuje pohlavím, ktoré je delené na dve, mužské a ženské, a dokonca aj naša myseľ sa nachádza v neustálom víre kladných a záporných myšlienok plieskaná o hraničiace mantinely rozlišovania "dobra a zla". Všetky vojny tohto sveta, vnútroštátne boje, studené konflikty, bratrovražedné rozpory, aj problém pohlaví vlastne tkvie iba na boji za pravdu: Má pravdu "dobroô, alebo "zlo"? Má pravdu muž alebo žena? Má pravdu kladný alebo záporný náboj...?(   Teraz som si v duchu položila otázku, že ako si môžem klásť také nezmyselné otázky.)
...Pojem osvietenie je spojený s východným filozofickým myslením, hlavne s buddhizmom a jeho zakladateľom. (563 - 534 p.n.l) Dnes však táto idea nie je obmedzená iba na budhizmus. Akýsi stav vnútornej blaženosti, kozmickej múdrosti a oprostenia sa od nadvlády ťaživých myšlienok minulosti dosahujú aj ľudia idúci inými cestami...Dosahujú mieru svojej mysle prostredníctvom lásky, poznania, sebakontroly, a pozitívneho - zjednocujúceho myslenia. Dokážu premeniť svoju myseľ z tkzv. nižšieho stavu vedomia, ktoré je chytené do pasce dualizmu vlastného ega, vo vyššie, jednotiace, tkzv. pozitívne myslenie.
...Ale vrátim sa k mojej pôvodnej otázke: Čo teda drží tento dualistický vesmír rozdelený veľkým treskom na jin a jang pohromade? Aj keď na druhej strane si jasne uvedomujem, že len vďaka tejto polarite sa točí Zem, a že len vďaka tomu, že aj v jine je trochu jangu a v jangu trochu jinu je zabezpečená premena týchto energií v neustálom kolobehu, predsa...Niééé, nesnažte sa mi nahovoriť, že silné elektromagnetické a slabé gravitačné sily držia vesmír pohromade, veď vesmír, to je prevažne prázdny priestor bez hmoty! A tak ma napadla odpoveď: Vesmír nedrží pokope žiadna sila, v skutočnosti nie je rozdelený, lebo tvorí jeden celok, jednu myseľ, jedno vedomie....alebo naopak? Jedno vedomie, jedna myseľ tvorí jeden vesmír? Čo vy na to, priatelia?*4


11.
označiť príspevok

Krištof
   4. 9. 2011, 13:21 avatar
Doc. RNDr. Jaroslav Leška v článku Cesty za poznaním podstaty materiálneho sveta a jeho vzťah k duchovnému svetu, napokon uvažuje:
"Pretože nám pri "honbe" za podstatou hmoty, prenikaním až k jej koreňom, ona stále uniká "spod rúk" a narážame stále na proces niečoho, čo nepoznáme, mohli by sme uvažovanie obrátiť a povedať, že hmota je duchovnej (spirituálnej) podstaty, pretože jej základné jednotky vznikli z "ničoho" až v prvých okamihoch po Veľkom tresku. (Ani štandardný model častíc neposkytuje žiadne numerické údaje o hmotnosti častíc a tie môžu byť len zmerané v urýchľovači, hoci teoretický postup zhmotnenia častíc je navrhnutý - Higgsov mechanizmus - avšak experimantálne nebol potvrdený.) Na tom základe by sme mohli miesto "materialistického monizmu", podľa ktorého i duch je bytosť hmotnej podstaty, ako najvyšší produkt hmoty, nastoliť "spiritualitický monizmus". (...) Objavuje sa názor, že skrytú látku [temnú hmotu] by mohli tvoriť častice strunového modelu a existujú náznaky, že dvoma kandidátmi by mohli byť "neutralíno", ktoré je dvestokrát hmotnejšie než protón a "axion", miliónkrát menej hmotný než elektrón, teda takmer nehmotný. (...)
Možno sa domnievať, že rýchlosť myšlienky je nekonečne veľká a nezávisí od "priestoročasu", pretože jej nositeľom nie je fyzikálne médium. Tvorivá činnosť ducha sa prejavuje najmä vo vedách. Ak odhliadneme od teológie, ktorá má svojrázne zameranie a od filozofie s jej generalizujúcou úlohou, môžeme sa domnievať, že matematika je jediná veda, ktorá pracuje len s materiálom nehmotným."
 


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:09 avatar
...s tou poslednou vetou nemôžem súhlasiť. Je to popisná veda. Pracuje s množstvami a funkciami fyzického sveta.  Inak zaujímavé.


33.
označiť príspevok

Krištof
   4. 9. 2011, 17:36 avatar
Neviem, možno tým myslel, že pracuje v myšlienkach, azda stačí ľudská myseľ, aby sa tým zaoberala, aj s nekonečnými číslami. Myslíš a prípadne píšeš na tabuľu nejaké tie vzorce, "teoretizuješ" a pod. Už som počul aj istého matematika o tom tak hovoriť. Potom sa to dá samozrejme aplikovať. Niečo iné je fyzika, ktorá pracuje s fyzickými objektami, telesami, merá ich a pod.  


35.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 17:44 avatar
Existujeneznicitelny bananyovnik ktoreho korene su hore a listy dolu. Na listoch su napisane vedske hymny. Usmevne vsakze?
Kto pozna tento strom je znalcom ved.
Ako hmotno tak aj duchovno su vo mne povedal niekde Krishna.
Preco je krestansky Boh iba duch?


36.
označiť príspevok

Krištof
   4. 9. 2011, 17:49 avatar
I think, Duch je podstata, absolútno, primárna stránka, ale snáď aj v hmote, v prírode je Boh nejako sekundárne...


38.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 17:55 avatar
Niekedy aj ja mam ten pocit, ze to je ako píses. Ale tvorca zakona nepojde proti nim , je ich udrzovatelom. proti zakonom svojim postavil clvoenka, ked mu dal slobodnu volu a telo, skrz ktore moze realizovat tieto zmeny. Avsak i zmeny sa deju len vramci zakonitostí, ktoré su vsade pevne ulozene.
Boh je z mojho pohladu nadrozmerna entita, preto je v nom hmotno a aj duchovno, co su prejavy trojrozmerneho sveta.


39.
označiť príspevok

Krištof
   4. 9. 2011, 18:00 avatar
Aj tak sa to dá chápať. Tu som našiel čosik:

Sv. Augustín, Vyznania
"Boh je všade
Nebo a zem zahrnujú ťa teda preto, lebo ich ty vyplňuješ? Alebo vyplňuješ a zostáva ešte niečo, keďže ťa celkom neobsiahli? Kam prelievaš, čo zostáva, keď si sebou naplnil nebo a zem? Či ti netreba, aby si sám bol v niečom obsiahnutý, ktorý obsahuješ všetko? Lebo čokoľvek naplňuješ, naplňuješ zahrnutím v sebe...
Ty však, ktorý všetko naplňuješ, naplňuješ všetko celou svojou bytnosťou? Či preto, že všetky veci nemôžu ťa obsiahnuť celého, či preto zahrnujú v sebe čiastku teba, a všetky tú istú čiastku naraz? Či každá vec obsahuje jednotlivú čiastku, väčšie veci väčšie čiastky, menšie čiastky menšie? Jedna tvoja časť je teda väčšia, iná menšia? Alebo si všade celý a nijaká vec neobsahuje ťa celého?"
a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 18:19 avatar
Usmevne a zaroven poucne o tom, ako clvoek videl kedysi to co dnes vieme vdaka novsim poznatkom vidiet dalej.
Ak si zateoretizujem, ze napr. Vimany su realnou vecou a kultura indie dala nauku v casoch, kedy lietali na ine palnety, tak anse poznanie o pojme Boh je dost usmevne a vlastne hlupe. Zatial amme svate knihy ktore su rozpravky o drakoch pre deti, ale su prirpavou na to co pride v dospelosti. Dokonca Ezechiel a jeho opis slavy božej je cosi co tiez hovorí o technike ktora bola pre clvoeka minulosti-teda pre ezechiela skratka iba bozim dielom. Boh ako najvyssia idea bude tam bvzdy kde bude clovek premyslat. Kde bude iba zrat bude diabol.


37.
označiť príspevok

havran
   4. 9. 2011, 17:52 avatar
Ešte nadozrel 


46.
označiť príspevok

polepetko
   5. 9. 2011, 23:23 avatar
... no asi nič, ked sa stále rozpína a deformuje....


2.
označiť príspevok

fajer
   4. 9. 2011, 09:42 avatar
ak budeš veriť v nejaké stvorenie,tak to nikdy nepochopíš,veriaci nemusia chápať,musia veriť...


3.
označiť príspevok

blueevil
   4. 9. 2011, 09:45 avatar
prave preto su na rozdiel od teba štastny   ja im "zavidim", ty nie ?


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 09:52 avatar
...no Fajer, keď si to už pochopil, že čo drží vesmír pohromade, tak von s tým!   (staraj sa o svoju ne-vieru, do kolonky náboženstvo som to dala, lebo si myslím, že ju treba zmeniť na kolonku "veda a filozofia"


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 09:48 avatar
V podstate ak sme vsetci produktom bozej mysle, cosi ako sen, tak nemame ako zistit, ze nase ve i su len projekcie iluzie a že i atomy trebars su tiez len sen.
Súhlasí Petrana


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 09:54 avatar
...ako keď človek sníva...ale že vraj sa to dá, naučiť sa uvedomiť si, že iba sníva.


7.
označiť príspevok

Otilia
   4. 9. 2011, 09:56 avatar
Petrana a ako vieš, že vesmír je po hromade? Čo keď, je rozkuskovaný?
Súhlasí J.Tull


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 09:58 avatar
...to už kvantoví fyzici dokázali, že je koherentný. "Previazaný".
Súhlasí Otilia


10.
označiť príspevok

blueevil
   4. 9. 2011, 12:01 avatar
nikto nič nedokazal, su to komplet bludy magorov, psychopatov, ktori dokazali niekoho zaujat. ludia nikdy nepochopia ako to bolo, mame to uzamknute, podvedome to citime, preto sa trapime. nieje dobre takto uvažovat, lebo mozgu davaš prikazy do slepej uličky, tym ho zatažuješ a nevidiš potom to krasne vedla seba, aj tak ludstvo by to zneužilo na svoje prizemne ciele. tym že žijeme tu, znamená, že niesme pripraveni na väčši level. ti čo niečo vedia su vyhlaseni za blaznov a v psychiatrickych liečebniach, oni to odomknute maju, skus sa s nimi skutočne rozpravat, tak aby ti dôverovali, budeš prekvapena čo vedia a nikdy to neštudovali, maju abnormalne schopnosti. ked niečo vysloviš, asi to musi aj existovat.


34.
označiť príspevok

Style muž
   4. 9. 2011, 17:40 avatar
gratulujem Boris. , píšeš odtiaľ ? 


13.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 9. 2011, 13:54 avatar
Petrana; ... kvantoví fyzici dokázali, že aj priestor je kúskovaný, podobne aj čas ...  


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 13:55 avatar
Kvantova fyzika dokaze cokolvek, co sa zrodí v ludskej mysli. Az tak velmi by som ju nedaval dopopredia, elbo vela ludom trvale prepne.
Súhlasí J.Tull, Nadja


47.
označiť príspevok

polepetko
   5. 9. 2011, 23:39 avatar
  dokázali? aj púštna blcha môže skúmat zákonitosti sveta za polárnym kruhom, ale ak nikdy nevidela sneh a nezažila zimu, tak sú to len jej dohady. môžu byt správne, ale nikto z jej okolia to v živote nezistí.


9.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 9. 2011, 11:49 avatar
Vsetko zive je delene pohlavim na dve..
tam som prestal citat Petrana..


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:01 avatar
...ty si obojpohlavný? 


32.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 9. 2011, 17:35 avatar
Bavime sa o mne, alebo o vsetkom zivom?  


12.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 9. 2011, 13:48 avatar
Pertrana; "Hmotu vytvorila polarizovaná energia, prvoplánovo rozdelená na kladnú a zápornú"
Ty sa to nikdy nenaučíš. Hmotu, náš vesmír, svet vytvoril vo svojom tráviacom trakte Svetlý Kako.   
"všetko živé disponuje pohlavím"
a čo vírusy, bunky, baktérie, hermafrodity? To je mŕtva hmota? 
"Teraz som si v duchu položila otázku, že ako si môžem klásť také nezmyselné otázky"
... si pod silným vplyvom vromái.   
"dualistický vesmír rozdelený veľkým treskom na jin a jang"
Vesmír je dualistický a dokonca rozdelený na jin a jang? Iste, je v ňom množstvo protikladov, ale žeby bol charakterizovaný len dualitou? ...
"silné elektromagnetické a slabé gravitačné sily"
Gravitácia, elektromagnetická sila, silná a slabá interakcia pôvodne boli, podľa niektorých vedeckých teórií, na "začiatku" zjednotené. Tvorili jednu silu. To zodpovedá čistej pravde, že vesmír stvoril Svetlý Kako ...   
"Vesmír nedrží pokope žiadna sila, v skutočnosti nie je rozdelený, lebo tvorí jeden celok, jednu myseľ, jedno vedomie"
Prečo sa potom stále rýchlejšie rozpína? A ak je vedomím nejakého "transcendentna", ako je potom možné, že ho dokážeme meniť? Alebo napr. výbuch atómovej bomby je len myšlienka? A ak sme len niekoho vedomím, ako môžeme mať potom svoje individuálne vedomie a predstavovať si "všakovakých" bohov a Svetlých Kakov /ktorí jediný sú skutočnosťou nielen predstavou   /?
Ľudia, od čias ako získali rozum, si kladú otázky a hľadajú na ne odpovede. V 19. a začiatkom 20. storočia to vyzeralo tak, že veda nájde všetky vysvetlenia. Nestalo sa a dnes na to, aby dokázala postupovať, sa musí čím ďalej viac špecializovať; aj preto už človek nedokáže všetkému porozumieť a hľadá vysvetlenia "inde".
Pozrime sa čo na to hovoril už Kant:
Metafyzické a teozofické domnienky sú síce mysliteľné, ale túto vlastnosť zdieľajú s mnohými výtvormi pomätencov. Dá sa -akonáhle sa opustí istá pôda skúsenosti – prísne logickým spôsobom dospieť k najpodivnejším tézam a systémom. „Ak budeme pozorovať staviteľov, ktorí budujú rozmanité vzdušné myšlienkové svety ..., napr. toho, ktorý obýva rád vecí, aký vystaval Wolff z mála skúseností, ale z mnohých úskočne získaných pojmov ..., budeme mať s rozpormi ich verzií trpezlivosť tak dlho, až sa sen týchto pánov rozplynie.“ „Hádanku vraj mohol rozriešiť jedine dômyselný Hudibras; lebo podľa jeho názoru, keď vo vnútornostiach vystrájajú hypochondrické vetry, záleží na tom, ktorým smerom sa obrátia; ak dolu, bude z toho ..., ak hore, bude to zjavenie alebo posvätné vnuknutie.“
 
Súhlasí Samson


15.
označiť príspevok

pupuš muž
   4. 9. 2011, 13:55 avatar
Bože...Ty si to celé čítal,že si tak vytočený...?...si nadpozemsky tolerantný...  
Súhlasí Samson


30.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:13 avatar
...a temný Prdko stredoveku zase oponuje! 


43.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 9. 2011, 16:09 avatar
...no, k tým baktériám a vírusom, keď nemajú pohlavie, ako to, že môžu šíriť pohlavným stykom? Vtip! Tak nejaké výnimky vždy potvrdzujú pravidlo. Hermafroditi sú obojpohlavní. S tým rozpínaním vesmíru je to pravda, expanduje stále rýchlejšie, ako taký nafukujúci sa balón, ale to neznamená, že netvorí jeden celok. Čo nepočuť sa to môže zastaviť, alebo naopak, začať svrkávať.   Dúfam, že tým nechceš naznačiť, že ho nedrží pohromade vôbec nič, a že sa to za pár miliárd rokov celé rozzčúra???  "Ako je potom možné, že ho dokážeme meniť" - vesmír dokážeme meniť? Nesranduj! Nastolil si plno vedeckých otázok na iné témy, ale čo sa týka jinu a jangu...všetky atómy, a teda všetky formy hmoty, ano, aj živé, pozostávajú z troch hmotných častíc: protónu, neutrónu a elektrónu. Fotón je nehmotná častica a je súčasť elektromagnetického žiarenia...takže interakcie medzi protónom a elektrónmi by mohli naznačovať hmotu delenú na dva protipóly, teda dualizmus.


16.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 9. 2011, 14:06 avatar
pupuš; ... nie som vytočený /možno bol vytočený Kant. V tom čase, keď to písal, asi najviac na seba, ako bývalého "wolffovca"/.Hnevá ma, že Petrana nedokáže prijať čistú pravdu svetlokakoizmu ...   


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2011, 14:19 avatar
To preto, že to tvoje "vromai" tak smrdí... my máme radšej vôňu ruží, prípadne ... hm, kadidla...  


17.
označiť príspevok

pupuš muž
   4. 9. 2011, 14:13 avatar
...Petrana asi nepozná moderné filozofické smery...  ..ale,určite to aj s manželom v krátkej dobe doženie na nejakom školení...  


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:09 avatar
...ktoré sú to? Daj! 


31.
označiť príspevok

pupuš muž
   4. 9. 2011, 17:15 avatar
...  ..čítaj 16...  


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   4. 9. 2011, 14:20 avatar
Petrana napisala ze ju napadla, ci ste filozoficka myslienka o tom, co drzi vesmir pokope. Teda nejde o jej poznanie smerov filozofie. Ale o uvahu nad tym co skutocne posobi strukturujuco na vesmir. Nech uz je to cokolvek, dalo to aj nas ako prejav isteho usporiadania.
A otazkou by snad mohlo byt ci nasledok v podobe ludi moze byt nahodou, alebo sme emanaciou vesmiru sameho, ktorý teda je inteligentny tiez v tomto zmysle.
Súhlasí Petrana


25.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:02 avatar
...diky Rany. 


29.
označiť príspevok

pupuš muž
   4. 9. 2011, 17:11 avatar
..Ranex...teda,okrem toho,že tu robíš Petrane hovorcu..niečo zmysluplnejšie,ako si uviedol, som od čias,čo som čítal pojednanie od Rabin Graham Thákura nevidel...


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2011, 14:32 avatar
Náhoda je iba nepoznanie príčin, nedostatok informácií. Z tohto hľadiska je vznik človeka nutným dôsledkom zákonov vesmíru a jeho vplyvov. Je hlúposťou myslieť si, že celý vesmír vznikol preto, aby sa nakoniec zrodil človek - keby mala hmota iné vlastnosti, vznikol by iný tvor na iných princípoch. Okrem toho, nik nevie, či my sme konečným produktom prírody, alebo ak by sme vyhynuli, či by nevznikol oveľa dokonalejší tvor.
Súhlasí fajer, pupuš, havran


28.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 9. 2011, 17:11 avatar
...Nadji, prvou vetou neguješ zvyšok príspevku. 


48.
označiť príspevok

polepetko
   5. 9. 2011, 23:47 avatar
1... akú príčinu nepoznáš, ak si v cudzom meste, dostaneš chuť na pizzu a zrazu náhodou prejdeš popred pizzériu?
2... ano, je hlúposť si to myslieť, ale ako vieš či niekde za iných okolností nevznikol podobný tvor ktorý má vo svojom svete úlohu človeka?


21.
označiť príspevok

blueevil
   4. 9. 2011, 14:33 avatar


22.
označiť príspevok

blueevil
   4. 9. 2011, 14:34 avatar
vyhladaj si "Orby", nenaskočilo to  


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2011, 14:38 avatar


41.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 9. 2011, 15:50 avatar
Nadja; k 18 ... vlastný smrad necítime. Horšie je, že človek, ktorý má vo svojom vedomí viac aktívnej vromái, prestáva cítiť smrady vôbec .... Inými slovami, prijať vysvetlenia, tvrdenia, ktoré síce vyhovujú naším citom, ale uspávajú rozum, stavajú ho do polohy pasívneho prijímateľa, nakoniec spôsobuje stratu kritického myslenia vôbec ... 


49.
označiť príspevok

polepetko
   5. 9. 2011, 23:48 avatar
odkedy človek necíti vlastný smrad??   


42.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 9. 2011, 15:53 avatar
pupuš; k 17 ... Svetlokakoizmus, ak si ten mal na mysli, nie je "moderný filozofický smer" je „kladivom“ na „iné fantazmagórie“...
Jeho pravdivosť je rovnako nevyvrátiteľná a podložená vedeckými poznatkami ako „iné fantazmagórie“ ... Ak ho prijmeš za čistú pravdu, v tej chvíli všetkému porozumieš. Staneš sa odborníkom na všetko. Staneš sa odborníkom na prírodné vedy, biológiu, kozmológiu, neurológiu .... teória relativity, kvantová mechanika, „M-teória“ ... to všetko budeš mať v malíčku ... tak isto, ako keď prijmeš „iné fantazmagórie“, len Tvoj rozum musí pritom dovolenkovať. Akonáhle zistíš, že poznáš skutočnosť, že vlastníš jedinú Pravdu a ostatní tápu, Tvoj rozum sa Ti z dovolenky vráti, len veľmi ťažko, ak vôbec ...
 


44.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 9. 2011, 19:21 avatar
Pertrana; k 43 ... netvrdil som, že vesmír netvorí jeden celok, ani že ho nedrží pohromade vôbec nič a je celkom dobre možné, že sa to za pár miliárd rokov /asi "trochu" viac/ celé rozzčúra. Je to jedna z možností ... Ja to neviem. Možno ho drží pohromade tmavá hmota. Žeby ona bola tým vedomím? Alebo tmavá hmota neexistuje? ...
"Fotón je nehmotná častica" a napr. elektrón hmotná však   
... a za čo dostal Einstein Nobelovu cenu? A čo štrbinový experiment? 
Ak už dualizmus, potom nie elektrón - fotón, ale elektrón - pozitrón, hmota - antihmota ...
"vesmír dokážeme meniť"
A to som kde napísal? Dokážeme meniť veci, len v časti nášho vesmíru. Sme len atómom zrnka piesku v púšti. Napriek tomu dokážeme zmeniť celé zrnko a asi aj viac. Dokážeme ho nielen zmeniť, ale i úplne zničiť. Úspešne sme už vyhubili mnohé živočíšne druhy, ktoré by si bez nás veselo žili i naďalej. Dokážeme vyrobiť atómovú bombu a dokonca i antihmotu ...
Ak boli živočíšne druhy, ktoré sme odsúdili k zániku, len myšlienkou "vesmírnej mysle", ako to, že zanikli naším pričinením? atď., atď. ...
Ja nemám odpovede na všetky otázky a skôr nerozumiem ako rozumiem. Nevlastním Pravdu, ale keď veľmi chceš vysvetlím Ti všetko pomocou mojich Svetlých Kakov a bude to rovnako dokázateľné ako Tvoja "teória" ...
... aby sme si rozumeli, ja netvrdím, že "transcendentno", niečo, čo nás presahuje, že v každej čiastočke nášho vesmíru nie je nejakým spôsobom zakomponované, prítomné ... Myslím si, že nie, ale neviem ... Problém je v tom, že tí, čo dokazujú existenciu niečoho čo nás presahuje, dokazujú predovšetkým svoju neznalosť, používajú logické klamy a vrtia psom ...
 


45.
označiť príspevok

blueevil
   5. 9. 2011, 23:09 avatar
fajer: čo ked tou vierou veria, aj zaroveň chapu ?

nefajer: teorie o paraelnych svetoch, dimenziach, neexistujucych časticiach-gravitonach, no a ? je možne verit tak, aby som paraelne rozmyšlal, pretože to chcem iba ovladat ? čo ? alebo naše zdegenerovanie nieje sučastou žiadneho dalšieho paraelneho sveta, kedže sme vytvorom mimozemštanov, ktori na nás zabudli, takže sa vlastne vyvyjat nemôžme, kedže sa už nenachadzame s vyvojovym prostredim, ake maju oni ? čakame, ked nás čierna diera premiestni z jednej dimenzie do druhej ? jing jang je nezmysel. určite sme mix pamätovej energie v obrovskej tovarni na chujoviny  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:06,  Vieme ze, kvoli klimatickym zmenám,ze celkovy objem arktického ladu rychlo ubúda, od r. 1979...
dnes, 00:53,  53. edulo, to som rada ze vidíš čo je zač ;) stupneš boziemu hoviadku na otlak a uz...
dnes, 00:44,  youtube.com/watch?v=9qeKNo14lLI
dnes, 00:12,  Edo, rátaš tam aj peter67 ? *19
dnes, 00:12,  Príbeh o maringotke vznikol zo závisti keď som si kupil na záhradu posledný tretí mobilný...
včera, 23:50,  Že o čo ide nevzdelanec vyhadzovač s íkvé vlčiaka ?
včera, 23:49,  toto je pre vás humaniťaci a rodáci toto je intelekt a debata ktorú ako milenci zvládate
včera, 23:49,  Ale bež do kokota ty fašista vyjebaný udavač tuxezový zejebaný !!!
včera, 23:47,  Ty chudák . Klebetná baba ktorá nevie o čom píše . Nakopni nulaka a vyplač sa schizofrenik
včera, 23:45,  (71) Mil@níčko, ona má na to ľudí, čo jej to nielen dovolia, ale aj zariadia...
včera, 23:40,  Na to dnes zabudni, dostaneš ban a na piču !!!!!!!
včera, 23:40,  A podľa tvojho chliev je len sen, žila si v hovnách a nad krčmou, to by vysvetľovalo tvoj...
včera, 23:39,  144. všecko uz? čakám kedy zamindrákovaní vypadnú, nech mozem zalozit normálnu tému
včera, 23:38,  145. podla tvojho IQ a vyjadrovania ty si zil v chlieve
včera, 23:37,  Otázky na pána premiéra https://youtu.be/iYjMHDOiKos
včera, 23:37,  A ty si žila s vojakmi a s otcom , to vidno na tvojom prijebanom slovníku, aj ťa oplodňovali...
včera, 23:35,  Ja som nemal otca, ja som mal dve mamy !!!!!!! *02*02*02*46
včera, 23:34,  142. mat takého otca, dám ho zavriet na prednú horu *19
včera, 23:31,  Nový ženský problém: Aj by si bolo čo obliect, ale nie je kam ;)
včera, 23:30,  Och ty dievča, mať takú dcéru, tak ju odjebem na pupočnej šnúre !!!!! *15*15*15*15
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 882 bytes in 0,501 seconds)