Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čo chýba sexuálnej výchove?

23
reakcií
920
prečítaní
Tému 25. júna 2015, 18:30 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 02. 2013
17
12. 12. 2010
41
12. 01. 2016
29
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   25. 6. 2015, 18:30 avatar
Čo podstatného chýba súčasnej koncepcii sexuálnej výchovy? Prečo tak poburuje určité skupiny obyvateľstva? A nie len u nás, ale aj na západe? Prečo i na tak pokrokovom západe prejavujú niektorí rodičia ostrý nesúhlas a svojim odmietaním účasti detí na vyučovaní sa neraz dobrovoľne vystavujú perzekúciam štátu? Vo vyhrotenej podobe dokonca až väzeniu?

Už len pri zbežnom pohľade na zopár obrázkov, nachádzajúcich sa v učebniciach sexuálnej výchovy trebárs v nórskych, alebo nemeckých školách začíname odpoveď tušiť.

Odpor sa dvíha preto, lebo ľudia, ktorí nie sú ešte celkom otupení morálnym úpadkom spoločnosti jasne vnímajú, že v deťoch sú prostredníctvom súčasného ponímania sexuálnej výchovy cielene prelamované a deštruované všetky hranice zdravého studu. Že je v nich prostredníctvom vulgárne exaktnej racionálnosti potlačovaný stud, ktorý v súvislosti s intimitou pociťuje každá normálna ľudská bytosť.

Všetky sexuálne aktivity, ba dokonca i tie menej štandardné majú byť považované za úplne normálne a rovnocenné. Moderný a vzdelaný človek má o nich vedieť a nemá mu robiť žiaden problém otvorene o nich hovoriť tak, ako sa hovorí o tých najprirodzenejších ľudských potrebách, ako je jedenie, oddych, záujmy a podobne.

Isteže je potrebné, aby bol mladý a dospievajúci človek informovaný aj v tejto oblasti, avšak rozhodujúcu úlohu tu má zohrávať správna miera medzi potrebou informovať a zdravým, prirodzeným studom. Medzi týmito dvomi polohami, a zvlášť vo vzťahu k deťom a dospievajúcim, musí existovať citlivá rovnováha. Rovnováha medzi rešpektovaním studu a nutnosťou informovať.

No a práve v nerovnováhe týchto dvoch aspektov spočíva veľká časť celého problému, pretože onou potrebou informovať je v mladých ľuďoch vulgárne racionalistickým spôsobom doslova prevalcované ich prirodzené pociťovanie studu. Je potreté ako niečo prežitého a v dnešnej modernej dobe už zastaralého.

Toto je však jedným z najväčších zločinov, ktorý je v súčasnosti páchaný na deťoch a mladých ľuďoch. Je to zločin, spočívajúci v deštrukcii studu, ktorý má byť naopak rešpektovaný, kultivovaný a podporovaný, ako jedna zo základných zložiek harmonicky rozvinutej a morálne pevne stojacej osobnosti.

Žiaľ, súčasné vnímanie studu je typickým odrazom hodnotového systému dnešnej konzumnej spoločnosti ateistického a materialistického charakteru. Vrcholným ideálom tohto systému je totiž užívanie si. Všetko životné úsilie takýmto spôsobom zmýšľajúcich a jednajúcich ľudí sa upína predovšetkým k získavaniu finančných prostriedkov, ktorých dostatkom si môže človek zabezpečiť tú najširšiu škálu možností, ako si čo najlepšie a po všetkých stránkach užiť svojho života.

Za účelom užívania si získava väčšina ľudí nevyhnutné finančné prostriedky svojou prácou, ale dá sa k ním samozrejme dôjsť aj inak, ak je človek „šikovný“. Existuje totiž stále sa rozrastajúca skupina ľudí, ktorým nič nehovoria nejaké etické, či morálne kritériá. Veď z hľadiska hodnôt dnešnej spoločnosti je dôležitá predovšetkým výška konta a teda solventnosť. To, akými prostriedkami sme tohto cieľa dosiahli je dôležité už menej, alebo vôbec.

A aby človek mohol byť úplne neobmedzeným vo svojom základnom práve užívania si všetkých radostí života, je snahou konzumnej spoločnosti odstrániť v tomto smere všetky obmedzujúce prekážky. No a v súvislosti s našou konkrétnou problematikou ľudskej sexuality je to pociťovanie studu, ktorý začal byť považovaný za niečo zväzujúceho, prekážajúceho a nemoderného.

O tom, že je to práve takto a nie inak svedčí napríklad zrovnoprávňovanie manželských zväzkov homosexuálnych partnerov, alebo dokonca možnosť slobodnej voľby príslušnosti k určitému pohlaviu. Nie je teda vôbec rozhodujúce, akého pohlavia človek je, ale ako sa on sám cíti. Jednoducho povedané, cieľom materialistickej spoločnosti je odstraňovanie všetkých bariér a obmedzení, ktoré by človeku mohli potencionálne prekážať v jeho užívaní si.

Čo je však onen stud, ktorý tak veľmi vadí sociálnym inžinierom dnešnej doby?

Je to niečo, čo máme v sebe v súvislosti s sexualitu hlboko zakorenené. Je to niečo, čo človeka vôbec robí človekom a čo nás odlišuje od zvierat. Zviera totiž stud nepociťuje, ale človek áno.

Prečo?

Pretože stud je prejavom vyššej, ľudskej podstaty! Pretože je to niečo, čo pochádza z najhlbšieho, duchovného jadra našej osobnosti, ktoré presahuje hmotu a naše fyzické telo. A ono najhlbšie duchovné jadro človeka, prichádzajúce z duchovných oblastí bytia sa práve prostredníctvom studu odmieta stotožniť s fyzickým telom, pochádzajúcim z evolučného vývoja a preto v sebe nesúcom určité zvieracie pudy, medzi ktoré patrí i pohlavný pud a s ním súvisiaca sexualita. Ľudský duch sa teda prostredníctvom studu odmieta plne stotožniť so zvieracími pudmi svojho fyzického tela.

Úlohou studu je zušľachtiť pud a posunúť ho na kvalitatívne omnoho vyššiu úroveň. Vôbec to neznamená celibát, ale omnoho ušľachtilejší prístup k sexualite. Znamená to posun od zvieratskosti k skutočnej ľudskej výške a plnohodnotnosti. Stud má človeku slúžiť ako určitý barometer, jasne mu vymedzujúci hranice jeho ľudskej dôstojnosti. Je to však samozrejme možné iba vtedy, ako človek na svoj stud dbá ako na určité základné vodítko. Ak naň nedbá, spreneveruje sa svojej najvyššej a najvnútornejšej duchovnej podstate a klesá na úroveň zvieraťa, pretože sa stotožňuje so zvieracími pudmi svojho fyzického tela a tieto považuje za rozhodujúce a určujúce.

Súčasné poňatie sexuálnej výchovy s jej racionalistickými výkladmi, bez poznania a pochopenia veľkej ceny nevyhnutného protipólu, spočívajúcom v zdravom stude, ktorý je schopný udržať naše sexuálne správanie na výške hodnej človeka, takéto poňatie sexuálnej výchovy je škodlivým spôsobom jednostranné a v skutočnosti ide o otvorenú bránu k zvieratskosti.

A práve disharmónia medzi čisto technickým objasňovaním sexuality a úplným potláčaním studu predstavuje nezdravú a škodlivú jednostrannosť, ktorá vadí ešte zdravo cítiacim ľuďom a rodičom. Rodičom, ktorí sa nenechali prevalcovať konzumnými hodnotami spoločnosti a ktorým záleží na prirodzenom vývoji ich detí, rešpektujúcom ich osobné pociťovanie studu.

Sexuálna výchova, obmedzená prevažne na technické poučenie, v ktorej absentuje poznanie účelu zdravého studu, dávajúceho morálno etický rozmer ľudskej sexualite, takáto sexuálna výchova je zločinom na mladej generácii. Je terorom konzumu, ateizmu a materializmu, namiereným proti skutočnej, najhlbšej a najvnútornejšej duchovnej podstate človeka, prejavujúcej sa zdravým studom.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Oleandra, Sloven


4.
označiť príspevok

pátrač muž
   25. 6. 2015, 18:48 avatar
hudba a šteklivé všetko zakrývajúce obrázky


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 6. 2015, 18:40 avatar
Chýba mi prax, tú teóriou nenahradíš !!!!!!!!


3.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   25. 6. 2015, 18:42 avatar
nie som odbornik... podla mna na detoch nič nezmeni či bude alebo nebude sexualna vychova... podla mna je to dalši byrokraticky vymysel  
Súhlasí attis


5.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   25. 6. 2015, 18:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 22:05 avatar
si zadrela....


10.
označiť príspevok

milicano
   25. 6. 2015, 22:18 avatar
ta ja še haňbim od prirodzeňa...:-)


6.
označiť príspevok

Oleandra žena
   25. 6. 2015, 21:55 avatar
dobre napísane.
ide o "povysovanie" sex. výchovy...kde je tuzba, aby sex uz nebol pre deti tabu, ale nieco celkom prirodzené, bezne.
kde detom ponúkaju návody ako to robit, ako to robit bezpecne, vsak o nic predsa nejde..vsak len o sex.


8.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 22:09 avatar
prečo tak záleží skole aby žiaci teoreticky ovládali sexuálne praktiky ? ...my na ZŠ v rámci sexuálnej výchovy sme preberlai anatómiku tela, samozrejme aj pohlavné orgány, oplodnenie, pôrod ..a všetko čo s tým súvisí, ..ale vyučovať sex na ZŠ sa mi zdá pritiahnuté za vlasy.
Súhlasí Oleandra, milicano


9.
označiť príspevok

pátrač muž
   25. 6. 2015, 22:11 avatar
hrozí vymretie európy, preto... síce neviem aké inteligentné deti sa budú rodiť týmto spôsobom ale budiž


11.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 22:18 avatar
hrozí preto že rodiny nie sú ekonomicky pripravené mať dieťa, vzhľadom k nízkym príjmom na SK...a vzhľadom k výdajom čpo dieťa mať obnáša..


13.
označiť príspevok

Oleandra žena
   25. 6. 2015, 22:30 avatar
heh, deti sa vzdy budu rodit..len práve tej ekonomicky najnizsej vrstve..
teda rozkvitat bude romska populácia, co sa vlastne uz deje..


14.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 23:11 avatar
to je práve to, ..že je to o zodpovednosti


16.
označiť príspevok

Oleandra žena
   25. 6. 2015, 23:18 avatar
aj v case vojen sa ludia mnozili a deti rodili, ale v dnesnej dobe sa mi to spája s pohodlnostou, zivotným stýlom..


17.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 23:21 avatar
ja neviem..som s tým nezačala..., niekde bude chyba..málo detí , nebude na dôchodky to je prognoza , prečo sa nízkej piopulácie boja


18.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 23:26 avatar
nepovedala by som, ...vonku je bežné zakladať si rodinu okolo 40-ky. ekonomicky sa zabezpečia a potom majú deti..naša spoločsnoť si ešte an toto nezvykla...a potom, na SK štát sa ako snaží sociálne vypomôcť rodinám s malými deťmi?

a inak medzi nami, keď je každý druhý muž gay, tak kto bude plodiť tie deti ?


19.
označiť príspevok

pátrač muž
   26. 6. 2015, 08:39 avatar
ty budeš mať niekoho rada až do 40-tky, si veľmi zlatá


15.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 6. 2015, 23:16 avatar
považuješ za inteligenčný rozmach teoriu sex.učenia ako súložiť u detí 13-15 rokov ?


20.
označiť príspevok

pátrač muž
   26. 6. 2015, 09:27 avatar
považujem vieru za inteligenčný rozmach, pozri sa na problém takto, vedec povie čím nás bude viac, tým náš život bude ľahší, nesúvisí to vôbec s peniazmi, ak za 10 rokov porodíš 5 detí, čo je pre každú ženu veľmi náročné, tak počítam iba s tromi, z tých troch detí dvaja poznájú pravidlo pošli to ďalej a jeden je zlý a pozná nepravidlo, som zlý a preto budem s tebou bojovať, v takýchto možnostiach, ktoré nám niekto daroval peniaze vôbec, nie sú hodnotné, pretože existuje pravidlo, pošli to ďalej


21.
označiť príspevok

attis
   26. 6. 2015, 09:41 avatar
20.
Povazujem vieru za instinkt cinu. 


22.
označiť príspevok

attis
   26. 6. 2015, 09:51 avatar
20.
Zákonodárce vymyslel mnoho moudrých ustanovení; a aby neplodili příliš mnoho dětí, odloučil muže od žen tím, že zavedl pohlavní obcování mezi muži.
Aristotelés


12.
označiť príspevok

Oleandra žena
   25. 6. 2015, 22:28 avatar
..lebo Gender ideologia.


23.
označiť príspevok

Oleandra žena
   27. 6. 2015, 11:27 avatar
Ako sa robia deti? Pozrite si najdrsnejšiu detskú knihu22.6.2015 | Úlety
V knižkách pre deti by ste asi očakávali roztomilé zvieratká, princezné, autá a podobne. Aj o rozmnožovaní by sa mali deti učiť s citom, autori tejto knihy na to ale asi pozabudli. Ako dospelých nás kniha pobavila, na deti má ale zrejme celkom iný úžitok.

magazin.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

..vsak to my, dospelí, kazíme mládež..


24.
označiť príspevok

rose.madder žena
   28. 6. 2015, 12:12 avatar
súhlasím, ale niečo mi tam chýba ....stud , fajn, ale .....a kde sú city, vzťahy, proste nevyhnutné spojivo, na základe ktorých by sa mala aj preberať akákoľvek teoria sexuálnej výchovy?
mládež ,deti, musia pochopiť, že sex nie je len pud rozmnožovania a ukájania telesných potrieb, ale mal by byť vyvrcholením vzťahu medzi mužom a ženou, vyvrcholením ich lásky, vzťahu. že tak je to správne, morálne a vtedy ten stud prirodzene opadne ....pred svojim partnerom, kde je láska a dôvera. a toto deti pochopia až neskôr a až vtedy, ked to budú ako tak môcť chápať, vtedy môžeme prijateľnou formou priblížiť aj túto tému. ale vždy sex ako súčasť vzťahu a lásky, nie osobitne.
prirodzený stud teda pre mna osobne nie je tak dôležitý v tejto problematike ako práve city, láska a vzťahy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:17,  edo SS ty trol ked nás neoslobodzovali Rusi tak jedine v tvojej dutej hlave časy :)
dnes, 23:16,  Naši prarodičia pamätajú čo to bolo za partiu *13*13*13 Presne hovoríš Ondrej
dnes, 23:16,  edo SS ty trol ak Rumuni a Ukrajinci oslobodzovali tak oni znásilňovali :)
dnes, 23:16,  ondrej to tvoje klamárske domýšľanie, fantázie tvoja primitívna chorá nenávisť
dnes, 23:16,  58.Prakokot, takze, ty nie si iba sprosty vidlak, ty si aj klamar.:-)))))))))))) Cely apo....
dnes, 23:15,  Davaj časy dokedy tikali smiali sa tomu ale natiahnuť ich nevedeli ani poznať koľko je hodín...
dnes, 23:15,  edo SS ak Slovensko oslobodzovali Ukrajinci a Rumuni tak oni znásilňovali :)
dnes, 23:13,  Presne tak dokonca i kozy znasilovali . Od tých čias im hovorili kozaci
dnes, 23:13,  tvoje domýšanie je už povestne.....rusi sa len kludne mohli viesť v druhej linii "robiť...
dnes, 23:12,  hokejis veď som písal že okrem Ukrajinskeho frontu a Rumunov a spojencov z dalších krajín...
dnes, 23:09,  klameš "znovuzrodený"
dnes, 23:09,  edo SS ty trol ak Rumuni a Ukrajinci oslobodzovali tak oni znásilňovali :) Co to má s...
dnes, 23:09,  odpovedaj na otazku fesaku
dnes, 23:08,  HakovySS Mazurek kamene hadzal a ja som ho videl
dnes, 23:08,  Mazurek žiadne kamene nehádzal ty klamár vraj "znovuzrodený" sa NEHANBíš ?
dnes, 23:07,  no vidíš ty klamár, mohli znásilňovať len vtedy ak Rusi oslobodzovali Slovensko, ak Rumuni...
dnes, 23:07,  Hakový SS nie len znásilňovali ale kradli hodiny vypili i voňavky a rabovali . 27....
dnes, 23:07,  litali kamene z tej skupiny, kde mazurek vrestal ako pavian?......odpovedz
dnes, 23:06,  znova len kecaš fešaku.....mame svedectva nasich starých rodičov......
dnes, 23:05,  si taký istý klamár ako tvoj vzor mega trol edo
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 549 bytes in 0,327 seconds)