hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Čo by som urobil,keby som žil v 1 storočí?

príspevkov
23
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 10.11.2017 20:41 Shagara
posledná zmena 29.12.2017 11:13
1
10.11.2017, 20:41
Tak čo by sme urobili,......keby sme boli členmi vyvoleného národa,....alebo poprípade osobami z okolitých národov,pohanmi,......keby sme žili v danej dobe a na nás by bolo rozhodnutie /pod vplyvom oznamovania evanjelia/ zaujať postoj ku Kristovi,ktorý sa vtedy objavil a hlásal "svoju pravdu" o kráľovstve,Bohu a živote.???
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bolo by to tak, že ako osvietení by sme ho vrelo prijali,....alebo by sme sa správali ako dnes ,........keď obhajujeme aj najväčšiu lož,....aby sme len nemuseli urobiť radikálnu zmenu vo svojom živote, a priznať ,že sme boli zvedení?!
none
2
10.11.2017, 22:01
Nemyslím si, že je nejaký rozdiel prežiť svoj život v jednom storočí alebo v dvoch. Tí, ktorí máme viac ako 17 rokov, sme zažili nielen dve storočia, ale aj tisícročia. Znie to pekne, ale to je asi tak všetko.
none
22

2. nrbatas 10.11.2017, 22:01

Nemyslím si, že je nejaký rozdiel prežiť svoj život v jednom storočí alebo v dvoch. Tí, ktorí máme viac ako 17 rokov, sme zažili nielen dve storočia, ale aj tisícročia. Znie to pekne, ale to je asi tak všetko.

29.12.2017, 11:04
nrbatas o tom nepochybujem že ty si žil dve storočia ba i dve tisícročia
none
3
10.11.2017, 22:03
Keby som žil v 1. storočí, čakal by som na Golgote, či naozaj došlo k ukrižovaniu, a do akej miery si to kresťania prifarbili.
none
5
10.11.2017, 22:32
Dnes by sa kresťanstvo nerozšírilo, ľudia by to na Facebooku nazvali hoaxom alebo výmyslom.
none
12

5. Lemmy 10.11.2017, 22:32

Dnes by sa kresťanstvo nerozšírilo, ľudia by to na Facebooku nazvali hoaxom alebo výmyslom.

11.11.2017, 14:50
8,....to všetko závisí od uhľa pohladu. Ak to,že niekto Inteligentný a mocný niečo stvorí,....a je to hoax,.....tak potom ak niečo hlúpe,slepé ako prázdna bednička od rajčín vytvori matematicky presne nastavený vesmír,....tak potom to nie je hoax,....ale hyper-super hoax. /vedecký superzázrak/
none
6
11.11.2017, 00:32
Jehovisti v podstate aj ziju v 1. stor., neexistuju este ani 100 rokov.
none
7

6. meaculpa 11.11.2017, 00:32

Jehovisti v podstate aj ziju v 1. stor., neexistuju este ani 100 rokov.

11.11.2017, 00:40
ak by žili jehovisti ako prví učeníci, boloo by to ok....Ale odmietaju všetky tie veci.....odmietaju uzdravenie, odmietaju D.S.
o návrat do prvých cirkvi, ako to vidíme v skutkoch apoštolov sa pokušaju práve krestanské spoločenstva......aj to nie všetky.....
none
8

7. 11.11.2017, 00:40

ak by žili jehovisti ako prví učeníci, boloo by to ok....Ale odmietaju všetky tie veci.....odmietaju uzdravenie, odmietaju D.S.
o návrat do prvých cirkvi, ako to vidíme v skutkoch apoštolov sa pokušaju práve krestanské spoločenstva......aj to nie všetky.....

11.11.2017, 00:49
Ale je nezmyslom v 20. stor. zit ako v 1. stor.
Za 2000 rokov sa aj krestanstvo rozvinulo, neda sa vratit na zaciatok.

Jehovisti su skor zidia, kedze uznavaju "Jehovu", ako krestania.
none
9

8. meaculpa 11.11.2017, 00:49

Ale je nezmyslom v 20. stor. zit ako v 1. stor.
Za 2000 rokov sa aj krestanstvo rozvinulo, neda sa vratit na zaciatok.

Jehovisti su skor zidia, kedze uznavaju "Jehovu", ako krestania.

11.11.2017, 00:57
nemusíš sa voziť na oslovi, ako to robili vtedy.......môžeš kludne na mercedese, a kludne použivaj aj tablet...
Ide o zivot krestanský ako taký....presne tak ako to vidíme v skutkoch.......
none
10

8. meaculpa 11.11.2017, 00:49

Ale je nezmyslom v 20. stor. zit ako v 1. stor.
Za 2000 rokov sa aj krestanstvo rozvinulo, neda sa vratit na zaciatok.

Jehovisti su skor zidia, kedze uznavaju "Jehovu", ako krestania.

11.11.2017, 14:41
12,.....Jehovistov nepoznám,....ale Jehovovi svedkovia by inak reagovali,ako pokryteckí,náboženskí vodcovia. Inak ja hovorím o "voze a vy o koze". Ale to nevadí,.....na to som už tu zvyknutý.
Išlo mi o to,.......že tí dnešní veľkohubí "kresťania" keby žili v 1 storočí,trak by prví kričali : "Pribiť ho"!
Aj dnes je obdobná situácia , a len málokto "zaprie sám seba",...."nepravú vieru zdedenú po rodičoch",....a tak len opakujú tie isté chyby z 1 storočia
................................................
A ty si myslíš,že pred Kristom bol Všemohúci Boh Jehova,.....a po Kristovi /v našom letopočte/ sa Boh pretransformoval na Krista?
"Blahoslavení chudobní duchom".
none
11

6. meaculpa 11.11.2017, 00:32

Jehovisti v podstate aj ziju v 1. stor., neexistuju este ani 100 rokov.

11.11.2017, 14:46
10,....a ako dlho boli kresťania ,keď Kristus založil kresťanský zbor? Objavili sa zo dňa na deň.
Aj im židia vyčítali,.....že ako dlho sa tu?
Meaculpa asi nevie ,že vždy pri príchode Krista , sa menil,očisťoval a vyvolil nový zbor? A tak tomu bolo aj dnes.
Kristus si ale nemohol vyvoliť napríklad trinitárskych kresťanov, lebo tí boli vtedy pohrúžení do vojnového besnenia, kde zbraňami šírili lásku k blížnemu/rok 1914/.
none
13

11. Shagara 11.11.2017, 14:46

10,....a ako dlho boli kresťania ,keď Kristus založil kresťanský zbor? Objavili sa zo dňa na deň.
Aj im židia vyčítali,.....že ako dlho sa tu?
Meaculpa asi nevie ,že vždy pri príchode Krista , sa menil,očisťoval a vyvolil nový zbor? A tak tomu bolo aj dnes.
Kristus si ale nemohol vyvoliť napríklad trinitárskych kresťanov, lebo tí boli vtedy pohrúžení do vojnového besnenia, kde zbraňami šírili lásku k blížnemu/rok 1914/.

11.11.2017, 14:55
"vždy pri príchode Krista"? On prišel viackrát?
none
14

13. 11.11.2017, 14:55

"vždy pri príchode Krista"? On prišel viackrát?

11.11.2017, 14:58
pred premiérou sa nespočetne ráz skúša
none
16

14. 11.11.2017, 14:58

pred premiérou sa nespočetne ráz skúša

11.11.2017, 20:54
18,....všeobecne teológovia opisujú trebárs Matúšovú 24 kapitolu/pojednávajúcu o príchode Krista/ ako "zložené znamenie/ ,ktoré má svoje spĺňanie v 1 storočí a aj dnes.
Takmer všetko v Písme sa spĺňa paralelne,....a väčšina prvých splnení je v dobe SZ/predobraz/,....a tie druhé sa spĺňajú v dobe NZ.
none
15

13. 11.11.2017, 14:55

"vždy pri príchode Krista"? On prišel viackrát?

11.11.2017, 20:51
17,.....dvakrát. V 1 storočí to bol 1 príchod a dnes je to druhý príchod.
none
17

15. Shagara 11.11.2017, 20:51

17,.....dvakrát. V 1 storočí to bol 1 príchod a dnes je to druhý príchod.

11.11.2017, 21:08
Keď Kristus príde druhýkrát na zem, tak zasadne na trón svojej slávy a zhromaždia sa pred ním národy (Mt 25:31-33), tiež nastane vzkriesenie jeho vyvolených (1Tes 4:16). To sa azda stalo, aby sa dalo hovoriť že Kristov príchod už nastal či nastáva? Verím že ten čas sa veľmi priblížil a že sa spĺňajú proroctvá o konci systému vecí (povedané vašimi slovami), ale príchod Krista ešte nenastal.
none
18

17. 11.11.2017, 21:08

Keď Kristus príde druhýkrát na zem, tak zasadne na trón svojej slávy a zhromaždia sa pred ním národy (Mt 25:31-33), tiež nastane vzkriesenie jeho vyvolených (1Tes 4:16). To sa azda stalo, aby sa dalo hovoriť že Kristov príchod už nastal či nastáva? Verím že ten čas sa veľmi priblížil a že sa spĺňajú proroctvá o konci systému vecí (povedané vašimi slovami), ale príchod Krista ešte nenastal.

12.11.2017, 21:44
21,....máš pravdu. Otázka stojí,ako sa to udeje?
Zhromažďovanie sa deje, a robí sa to celosvetovým oznamovaní dobrého posolstva o Božom kráľovstve. Tak sa to dialo aj v 1 storočí.
Druhá vec je ,že musíš rozlišovať medzi "príchodom" a ..."prítomnosťou".....a záverom.
Príklad z 1 storočia.: 1,Príchod v roku 29 keď bol pokrstený a zjavil sa ako mesiáš a začal svoju službu.
2,Jeho prítomnosť,keď zvestoval,zhromažďoval a aj jeho nasledovníci,až do roku 66.n.l. Ježiš len do svojej smrti-viditeľne.
3,Záver.....keď bol zničený Jeruzalem v roku 70 Titom.
------------------------------------------------------------------------------
Tak aj teraz. V roku 1914 v nebi bola podľa biblickej chronológie zriadené Božie kráľovstvo,....potom Kristus s anjelmi vedú dielo zhromažďovania/zvestovanie posolstva/,.....a záver,keď v armagedone bude zničený bezbožný svet.
Slovo „prítomnosť“ je prekladom gréckeho slova parousia.* Kristova parousia sa začala dosadením Ježiša za Kráľa v nebi v roku 1914 .
Treba poznamenať, že je rozdiel medzi príchodom a prítomnosťou. Teda aj keď niečí príchod (alebo návrat) nastane v daný čas, jeho prítomnosť môže potom trvať niekoľko rokov. V Biblii je grécke slovo erchomai (čo znamená „prísť“) použité aj vtedy, keď Ježiš upriamuje svoju pozornosť na dôležitú úlohu v určitom stanovenom čase počas svojej prítomnosti, totiž na svoje dielo Jehovovho vykonávateľa rozsudku vo vojne veľkého dňa Boha Všemohúceho.
Teda, na spomínaný armagedon.
A tu máš pravdu,....tento "príchod" ešte nenastal.
none
19
12.11.2017, 22:04
Ak by som bola pohanka a vyznávala svojich bohov, považovala by som asi Krista za slabého boha - ani nežiada obety, naopak káže lásku, hehe, to moji bohovia po nás hádžu blesky a neúrodu, ked ich neposlúchame... 🙂))
Takže radšej budem poslúchať svojich, lebo tento milujúci mi neublíži ...
Peknučká téma 🙂))
none
20
29.12.2017, 00:42
23,......neublíži,lebo to nie je v jeho náture. Ale ak sa s ním nezmieriš a nebudeš konať jeho vôľu podla presného poznania,....tak je na svete problém,....
To narážam na slová Krista ,ktorí väčšine "kresťanov" povie:......"Odstúpte odo mňa, páchatelia nezákonnosti.“ (Matúš 7:22, 23)
Teda,....mať sa na pozore a byť intelektuálne poctivý pri hľadaní pravdy sa oplatí!
Ale tebe sa to hádam podarí,.....
none
21

20. Shagara 29.12.2017, 00:42

23,......neublíži,lebo to nie je v jeho náture. Ale ak sa s ním nezmieriš a nebudeš konať jeho vôľu podla presného poznania,....tak je na svete problém,....
To narážam na slová Krista ,ktorí väčšine "kresťanov" povie:......"Odstúpte odo mňa, páchatelia nezákonnosti.“ (Matúš 7:22, 23)
Teda,....mať sa na pozore a byť intelektuálne poctivý pri hľadaní pravdy sa oplatí!
Ale tebe sa to hádam podarí,.....

29.12.2017, 11:00
Najväčšej nezákonnosti sa dopúšťa ten, ktor neuveril Bohu a jeho Slovu a šíri o ňom lži. Preto budeš patriť do skupiny, ktorá nevstúpi. Jediná tvoja viera sú slová, písmená a dogmy. Ich obsahu však sám neveríš. LEbo sa smeješ tým, ktorí naozaj veria (napr. v duchovný svet.) Ty nie si v skutočnosti veriaci.
none
23
29.12.2017, 11:13
Nuž. to máš tak... Ja neviem, čo by som bol, ako by som bol, ale tí, čo furt stavajú na zapísaných písmenkách Starého Zákona, by povedali - tento Ježiš nezodpovedá tomu, čo je napísané - to v žiadnom prípade nemôže byť Mesiáš.

Presne ako Šavol.

Ale tí, ktorí poznali hlbšie korene Písma, a ktorým by sa dostalo zážitku zjavenia, tí by spoznali, že Mesiáš je tu. Tak ako Pavol.

Prostí ľudia, ktorí by nedbali na písmenká, ale na to, čo im hovorí "srdce", by sa pridali tam alebo onam podľa toho, aké čisté to "srdce" by mali.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 137 577 B vygenerované za : 0.144 s unikátne zobrazenia tém : 47 704 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.