Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo by som chcel zmeniť na RKC, aby bola atraktívnejšia pre širšie vrstvy a nových dospelých veriacich.

28
reakcií
1525
prečítaní
Tému 11. februára 2013, 00:20 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 2. 2013, 00:20 avatar
1. Ježiš nie je Boh, je boží syn a mesiáš. Lebo Boh je len jeden a to je jeho Otec.
2. Opraviť Katechizmus podľa evanjelia, bez dogiem a nevyvyšovať Katechizmus nad evanjelium.
3. Zrušiť nepochopiteľné tajomstvo na Svätej trojici a nechať pochopiteľnú Svätú trojicu podľa výkladu samotného Ježiša v evanjeliu a podobenstve o vínnom kmeni.
4. Zrušiť všetky dogmy. Ak sa niečo v histórii stalo a nemôže sa stať inak, nemôžeme vyhlásiť, že by sa nám hodilo, aby sa to stalo tak, alebo tak a čo ten najvplyvnejší povie, ako sa to stalo, to všetci budeme veriť. Podobný nezmysel, ako si napríklad prepracovali komunisti SNP pre ich potreby. Ak sa niečo stalo a nie je to v evanjeliu, nemôžeme si vymýšľať a to ani pod vplyvom vnuknutí, či zjavení, pretože Ježiš povedal: Toto pokolenie už žiadne znamenie nedostane, iba ak tak Jonášove.
5. Ak zrušíme dogmy, zrušíme aj dogmy na Pannu Máriu a prestaňme ju volať Panna Mária a volajme ju Naša Pani, tak ako sa osobne predstavila vo Fatime. Začnime matku božiu uznávať ako dôstojnú a ctihodnú dámu a nie ako 16 ročnú panenku, pretože titulovaním panna, upriamujeme vždy našu pozornosť na jej lono. Zdvihnime radšej vyššie naše oči a všimnime si jej srdce ovinuté tŕňom a jej inteligenciu Pani.
6. Zrušením dogiem zrušíme aj dedičný hriech, ktorý nemá opodstatnenie v evanjeliu a bol iba predmetom zbytočných hádok takmer na každom koncile v dejinách cirkvi. Tým sa zároveň odstráni aj dogma o nepoškvrnenom počatí Našej Pani a jej sexuálny život ponechajme výlučne na jej súkromie a nedotýkajme sa tým jej najintímnejšej intimity . Ako jediné nepoškvrnené počatie a pôrod nech zostane iba Ježiš. A nemali by sme sa dotýkať tejto jeho výsady oproti ostatným narodeným zo ženy a nech je podľa jeho slov, najväčší narodený zo ženy iba Ján Krstiteľ.
7. Fatima, uznať zjavenie, teda aspoň teologickú časť a cirkev by mala naplniť, čo tam Naša Pani požadovala, pretože predpovede a následky, ak sa predpovede neprevedú, sa dôsledne naplnili. Lebo sú iba dve zjavenia, kde sa naplnili predpovede, Lurdy a Guadalupe. Medžugori a ostané zjavenia v Ázii, Austrálii, ktoré dodnes prebiehajú, by mala cirkev podrobnejšie skúmať a venovať im podstatne viacej času. Zjavenia v Medžugorí urobiť atraktívnejšie aj pre moslimov a využiť toto miesto na hľadanie porozumenia a zblíženia oboch cirkví. Veď práve na Balkáne vznikla a neustále pretrvávajú následky občianskej vojny. Hľadať cesty porozumenia a vzájomného odpustenia napriek hlbokým ranám , ktoré tečú dodnes a motto by mohol byť Ježišov výrok: Ako chcete, aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpustiť !


7.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 2. 2013, 13:40 avatar
nemoze si kazdy verit co chce, ak zrusis dogmy, tak si niekde krestania odhlasuju, ze Boh neexistuje


8.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 2. 2013, 13:41 avatar
a samozrejme, kazda skupinka si schvali vlastne Pismo svate


15.
označiť príspevok

nenapadna
   11. 2. 2013, 20:17 avatar
ja by som bola za par reforiem,co sa tyka cirkvi.som zato,aby si farari mohli zakladat rodiny,aby sa mohli stat fararkami aj zeny.aby sa rozpredalo vsetko zlato a majetky a rozdali sa chudobnym ludom a tym nemyslim,ze by mali zit oni v chudobe,tiez si zasluzia slusny zivot.
Súhlasí Malá Zoe


16.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 2. 2013, 20:28 avatar
Všetci skutoční svätí ako Matka Tereza, Pater Pio, Don Bosco, František z Assisi a ďalší práve tým, že tieto reformy cirkvi požadovali, presadzovali a aj čiastočne presadili sa stali skutočne svätými. Pokora, láska, pomoc druhým i za cenu sebaobetovania. Paradoxne tá istá cirkev, ktorá im v čase ich pôsobenia hádzala polená pod nohy, ich po ich smrti ich vyhlásila za svätcov. Na zamyslenie ....
Súhlasí nenapadna


18.
označiť príspevok

nenapadna
   11. 2. 2013, 20:45 avatar
Ono posolstvo lasky k bliznemu by malo vladnut vsade medzi ludmi,vobec sa to nema spajat len s cirkvou. na zamyslenie je to vsade okolo,ze sa duch lasky niekam vytraca.cirkev to ma o to tazsie,ze je to nejaky povedzme moralny kodex,ktory si privlastnila,preto sa na nu bude vzdy nazerat prisnejsie,pretoze by to co ma ,,v naplni" mala aj praktizovat,preto budu akykolvek rozdiel byt do oci.v prvom rade by mali byt blizko cloveku, o tom je to posolstvo jezisa.ak sa cirkev ako organizacia bude chcet udrzat,myslim,ze bude musiet prehodnotit posolstvo a vsetko to,co z neho vyplyva.


19.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 2. 2013, 20:55 avatar
Nemyslím, že sa niečo zmení, oni nekonajú nevedome, nejdú niektorí zlým smerom preto, že poblúdili, ale oni chcú ísť tak ako idú. Sa vtedy zamýšľam, ak vidím prísneho kňaza vyhrážajúceho sa krutým pomstychtivým Bohom, že koho on vlastne má v srdci ...lebo láska to nie je, teda ani Boh.


21.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 2. 2013, 20:59 avatar
Ale poznám jedného pravého kňaza, Mariána Kuffu a v lete sa ho chystám spoznať osobne ( nepridáš sa? ; ), takže nemôžem hovoriť o cirkvi všeobecne ako o zlu, pretože každá výnimka, ako aj tento úžasný človek, si to nezaslúži ...
Súhlasí nenapadna


22.
označiť príspevok

nenapadna
   11. 2. 2013, 21:06 avatar
ja poznam takych viac,len sa o nich nehovori,su laskavi a obetavi a pomahaju ludom.ja hodnotim organizaciu,nie ludi,aj ked ju ludia tvoria.zoe teraz sa usmievam,pretoze ja..ale ja to tu nechcem pisat,mozno inokedyuvidime
Súhlasí Malá Zoe


23.
označiť príspevok

nenapadna
   11. 2. 2013, 21:10 avatar
co ma v srdci to rozsieva,ak je tam strach,zloba tak to tak vyzera aj navonok.to je to,ze farari su obycajni ludia,nie su to ziadne nadpozemske bytosti,tiez maju nejake to osobnostne a povahove vybavenie.tak by sme mali aj my na nich nazerat ako na ludi.
Súhlasí Malá Zoe


2.
označiť príspevok

Camo1 muž
   11. 2. 2013, 00:59 avatar
Budem hovoriť v mene ostatných:
Chceme, aby proste vymreli. My nechceme cirkev. Sami si vymyslíme náboženstvo. RANEXILL vymyslí dogmy podľa hynduistických véd, Vlado bube dohliadať na to, aby sa dodržiavali, a ostatným zakážeme myslieť. Lebo ako inak by mohla fungovať spoločnosť. niekto musí na seba zobrať zodpovednosť a určiť pravidlá a niekto na to musí dohliadať. A konečne sa oslobodíme...
Súhlasí dilemma


3.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 2. 2013, 01:07 avatar
elemir, dufam ze aj po tomto sa nebudes zvat katolikom alebo krestanom, lebo nie si ani jedno, vytvaras si vlastne nabozenstvo


6.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 2. 2013, 13:39 avatar
jo elemir, napr. ze Jezis nie je Boh hlasali ariani, ten blud bol uz odsudeny

a vobec, co je to za hlupost "aby bola cirkev atraktivna pre sirsie vrstvy", co je to praci prasok ?


4.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 2. 2013, 03:58 avatar
Kresťania by sa mali v prvom rade dištancovať od Starého zákona.
Ďalej od bláznov typu Šavol.
Potom pochopiť hlavné myšlienky Ježiša - nie, vzatie na nebíčko po smrti medzi nimi nie je.
Súhlasí blueevil, elemír


5.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 2. 2013, 13:29 avatar
snivaj dalej
uz len ty vies, co by mali krestania robit a akurat ty si pochopil Jezisa


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 2. 2013, 18:14 avatar
Áno, ad hominem a ešte k tomu neodôvodnený je ten "správny argument".  


12.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 2. 2013, 16:55 avatar
Reakcia na všetkých vyššie, ja nechcem nič, len čisté evanjelium a prečítajte si ho znova, či tam tieto veci nájdete ? Veˇniet väčšej trápnosti ako dogmy. Dogma je príkaz veriť to, čo si vymaslel človek o udalosti, ktorá sa stala, alečlovek nemôže vedieť, ako sa stala. A tak sa nájde niekto, kto sa cíti ........ a potom nadradenecky povie bolo to takto a všetci budete veriť, že to bolo takto ! Toto chcete obhajovať ??? Veď samotná dogma o rovnej zemi a centralistickom vessmíre je dnes nezmysel pre malé deti a toto museli veriť dospelí ľudia a ešte to bolo pribite tým, že je to Bohom dané a stanovené.??? Akým Bohom, keď ten dnešný bol skorej, ako bol tento svet, či mali vtedy iného Boha ???. Táto dogma by ale nebol až taký problém, ale sú dogmy, čo priamo urážajú Svätú trojicu a Našu Panu matku božiu. V evanjeliu je dosť toho na to, aby kto pochopí bol spasený, to ostatné doplnil človek a čo je od človeka môže byť aj od toho druhého.
Problém by však bol v tom, ak by aj Benedikt išiel za čistým evabjeliom a narazil pri tom na neprekonateľnú bariéru, to sú len dohady, to nie je podstatné, lebo ak mal veľký podiel na katechizme, to by sa v ňom niečo zmenilo, ale na základe čoho ??


9.
označiť príspevok

dorota
   11. 2. 2013, 13:56 avatar
preco si nezalozis vlastnu cirkev?


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 2. 2013, 14:08 avatar
zmeny prídu..vyčkaj času ..

Papež Benedikt XVI. rezignuje. Nemám dost sil, přiznal
13:08 | Dnes | Aktualizováno

Vatikán - Papež Benedikt XVI. na konci února rezignuje.

Pětaosmdesátiletá hlava katolické církve je údajně příliš nemocná na to, aby mohla pokračovat. Benediktův nástupce by měl být znám do Velikonoc.

"Duchovního úřadu se vzdá 28. února ve 20:00 SEČ. Tím začíná tzv. období sede vacante (uprázdněného papežského stolce),"

aktualne.centrum.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 2. 2013, 16:29 avatar
Týmto by dokázal v prvom rade jeho obrovskú inteligenciu a zodpovednosť, ktorú pchopil a potom, že táto funkcia má skutočnú nielen cirkevnú, ale aj svetskú moc. Ja verím, že samotnú cirkevnú by zvládol ešte aj naďalej, svedčí to jeho literárna činnosť, ale čo sa týka svetskej, tam to chce viacej svetského ako svätého človeka.S obrovskou hrôzou sa začína napĺňať moje podozrenie, ža Vatikán niekto tuneluje a preto by bolo treba tam toho zmeniť viacej. Svätá cirkev je o svätých ľuďoch a tí sú príliš ľahkou korisťou pre vlkov, ktorí si navliekli na seba ovčie kožuchy a tie sú väčšinou ešte ovčivejšie, ako tie skutočné ovčie. Možno, možno, by to bola polovica úspechu, ale druhá polovica by závisela od toho, čo príde po ňom. A v cirkvi sa nevyhnutne mussí zaviesť normálna svetu priehľadná ekonomika, to, čo chcel už Ján Pavol. A čím skôr zahodiť všetky tajomstvá, ktoré Ježiš nenávidel, keď hovoril, že čo sa šepká potichu, to sa bude rozkrikovať zo striech. Priehľadnosť ekonimiky je najväčšia obrana proti ekonomickým zločinom. Treba otvoriť okná a ukázať svetu všetky satanove svinstvá a jeho sluhov, lebo Ježišova čistota je evanjeliom potvrdená, aby nič z toho nezostalo na cirkvi.
Takže týmto sa táto téma sa odkladá. Uvidíme zas, že dokedy.
Chcelo by to viacej Bezákovcov. Mám dojem, že samotný Kristus ich za ním hnal a on pred nima utekal a keď ho dobehli a urobili z neho čo chce Kristus, zľakli sa spanikárili a teraz majú problém, otvoriť si okno na ulicu.


13.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 2. 2013, 17:44 avatar
elemir, lenze biblia nie su len evanjelia, ludia ktory bibliu poskladali vedeli preco to vsetko davaju do jendej knizky, ty si si vybral co sa ti hodi, ked uz ju nechces ctat celu tak si aspon ten novy zakon precitaj cely, cela biblia je v istom zmysle evanjelium


17.
označiť príspevok

gombička žena
   11. 2. 2013, 20:43 avatar
keď už cirkev, tak Ekumenická..a zrušiť celibát!
www.ekumena-ke.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

nenapadna
   11. 2. 2013, 20:56 avatar
Aramej co znamena tvoj nick?


24.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 2. 2013, 22:30 avatar
Ja neviem, prečo chcete vymýšľať iné cirkvi, cirkev je len jedna a to je tá, ktorú si vyskúšaš a cez ktorú sa ti vracajú odozvy na tvoje prosby a pokánie a ty to vieš vo svojom živote prečítať. A práve takúto cirkev musí satan denno denne špiniť, lebo čo ak je ona jediná, cez ktorú mu uteká do neba najviac ľudí. On to musí robiť, lebo mu ide o život a zatiaľ ale sa nemusí až tak nadrapovať, lebo je tu ledva 15% veriacich, takže satan tu má nateraz aspoň parádnu pohodičku, má tu 85% ľudí, ktorí sa mu nevyhrážajú, že chcú ísť do neba a to je pre neho zábezpeka do ďalekej budúcnosti. Stačí si prečítať dva tri príspevky vyššie a hneď vieme kde je server. A práce cez satanove okuliare vidia slepí zväčšené zločiny cirkve a majú zaslepené oči pred ďaleko horšími zločinmi neveriacich.


25.
označiť príspevok

radnerad muž
   12. 2. 2013, 19:50 avatar
Ten satan je tvoje druhé ja ked máš také presne info - a ďaleko najhorší zločinci
a najzločinnejším gangom historicky a absolútne sú kresťania úlohou zdravého
rozumu v ktorejkoľvek zdravej a nedemagogickej hlave je tomu zabrániť.


26.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2013, 20:06 avatar
Pozri si štatistiky, ako vôbec nejaké existujú, koľko sa podieľajú na zločinnosti kresťania a koľko tí druhí. Kresťanov je15%, keby všetci boli zločinci, aj tak je to iba 15% zločinnosti, radšej sa začni dívať trochu reálnejšie na toho satana, či aj ty si nepodlahol jeho klamu, ak teda sa aspom trochu vyznáš v matemaike, bez toho že by naozaj boli k dispozícii nejaké štatistiky. To je len zaslepená nenávisť, presne ako je v evanjeliu: Budú ma nenávidieť bez príčiny.


27.
označiť príspevok

radnerad muž
   12. 2. 2013, 20:26 avatar
Neexistujú - kresťania sa všemožne bránia aby nejaké vznikly a ak aj niekto
nejakú spraví tak ju hneď dementujú a ostro protestujú pripúštaj niečo čo sa "mohlo"
stať ale nedovolia žiadne čísla prezentovať oficiálne a nikdy ich nepotvrdia a preto
je treba presadiť aby ústav pamäti národa rozšíril činnosť aj o zločiny kresťanov
nech také tlčhuby ako ty pri šírení demagógie ked budú napomenuté z nepresností
nemohli oponovať dristami o satanovi a pod. a pokiaľ sa nepotvrdí zločinnosť
kresťanov bude to znamenať že ste čistý jak ľalie - ale to jak sám vieš nehrozí
takže predpokladám že namiesto podpory tohto návrhu napíšeš niečo v tom zmysle
že ma máta diabol alebo som posadnutý s tým máte mnohotisícročné skúsenosti.
Časom však tie sprostosti tratia na sile a to berie demagógom tvojho kalibru
vietor z plachiet -viem nieje tomu tak dávno čo by som za také niečo už horel
ale dnes sme inde - otvor oči ...


28.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 2. 2013, 15:32 avatar
na jednom kresťanskom gymnáziu, a už so to tu písal, sa rozhodli tri dievčatá na internáte, že si zvolajú satana. Začali ho vyvolávať a on prišiel. Dve na psychiatrii zošaleli a jednu sa predsa len podarilo zachrániť, tá povedala iba toľko, že to vyšlo zo steny a ke´d sa toho dotkla prstom, tak to bolo mäkké. Nič viac, že si nepamätala. My kresťania to máme jasne vyvolávame Krista a ten nám dáva odozvu a tiež niektorí tvrdia, že sa im zjavil, ale ako to majú satanisti, to sa musíš opýtať ich, určite nie ako tie dievčatá na internáte, ale ktovie.V tomto ti neviem viac poradiť iba ak evanjelium, kde sa k nemu Ježiš vyjadruje.
Ale nedoporučujem, a ak by som mohol, tak ti zakážem akékoľvek pokusy s ním, lebo za získanie pravdy, že existuje, by si mohol zaplatiť krutú daň. To radšej zostaň na tom, čo si teraz, lebo v budúcnosti by ešte mohla byť šanca pre teba. Ak by ti ale pokus vyšiel, bola by iba šanca jedna z troch a to je pre takúto tipovaciu súťaž dosť nevýhodný kurz.


29.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2013, 13:06 avatar
Všetci ste zaslepení momonou cirkvi a závidite bohatstvo,Cirkev je jediná orgynizácia na svet, ktorá tu exustuje 2 000 rokov a nemôža mať žiadana iná soločnosť, ktorá ma len napríklad dvesto rokov, toľko majetku. Ale veriacích mamona azločiny cirkvi nezaujímajú. My sme uvideli v evanjeliu šancu a tú si nepuistím preto, že nejaký idioti veriaci, alebo aj pápžei robili to alebo to. Veď predsa neprestane veriť iba preto, ýe si niekto myslí, koško je na cirkvi zločinu. Ale aká by to bola inteligencia opierať svoj osud o idotov, ktorí klamú kradnú a vraždia v mene cirkvi, mňa absolútne nezaujímajú a prečo by som mal na záklede debilných rozhodnutí debilov, ktorí nakydali na cirkev humus, já meniť svoj osud !!! To sa musíte zamylseť nad sebou aj vy sami, ak ste odpadli od viery pre toto svinstvo týchto idiotov. Čo mňa je potom, čo je napchaté vo Vatikáne, ak som si na to ani nikdy ani nesiahol a nikdy ma to ANI NEZAUJéMALO, to nech si tam zodpopvie každý, kto to tam pchal, ja si kvôli tomu nenechám ujsť jedinšnú šancu. Rozprávate, že sa rozhodujete na základe vášho zdravého rozumu a z cirkvi ste odišli, alebo do nej nejdet na základe iditizmu debilov, čo nakydali na cirkev svinstvo ???? O takýchto ľudí si opierate svoj osud, tak kde je ptotom tá zdravosť vášho rozumu, ak necháte za seba rozhodovať idiotov zloduchov, ktorí sú vám tak sympatický, že ste sa vzdali šance na záchranu spasenia ??, lebo ste uverili, že keď sú zlí idioti zločinci, bude zlý aj Boh ?? Nehnevakjte sa, ale ny taký zdravý rozum zvysoka ... kašlem.,
Súhlasí zarra
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:51,  Santa Maria https://www.youtube.com/watch?v=EOr1-sU2qAY
dnes, 00:57,  Šikovný Marcel Klímek sa vyjadruje o potravinovej sebestačnosti v SR z pohľadu rokov, a z...
dnes, 00:45,  ČIERNY PONDELOK BORISA KOLLÁRA Súkromné chyby Borisa Kollára sú to, čo v súčasnosti...
dnes, 00:26,  Ja Trumpa nemusím, podľa mňa je to narcis. Takže fandím Bidenovi. :) A verím tomu, že...
včera, 23:42,  (1) Humanitárny bombardér, pri prevzatí, alebo citovaní akýchkoľvek informácií, je...
včera, 23:40,  Lemmy- však porozprávaj trošku o sebe. Asi ti chýba najviac čo nemáš a druhým upieraš....
včera, 23:37,  Lemmy- v podstate mám rád aj teba, lebo ma bavíš a to aký si ťa dobieha v reálnom živote,...
včera, 23:36,  Ty o sebe vieš byť aj kriticky, to sa cení, pretože je márne sa baviť s hlupákom ako si ty...
včera, 23:35,  Havran čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exkrement.
včera, 23:33,  Lemmy čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exemlár....
včera, 23:30,  H (ako hovno): Nemám rád jednostranných nenávistných pakov . Tu klameš, pretože máš...
včera, 23:22,  Tiež ti nepomôžem, že si tupec. To zanedbali iní, že si vyrástol ako nevzdelanec.
včera, 23:22,  Ja som si uvedomil tvoj morálny úpadok už dávno, len som čakal na čas, aby to dozrelo, kým...
včera, 23:21,  Lemmy- pokojne si nahováraj , že máš "zdravý rozum", ja ti s tým nepomôžem a ty...
včera, 23:21,  Fašista, eštebák, Kasafran, ty si asi taký humanista ako je Jeffrey Dahmer kresťan....
včera, 23:19,  (17) Havran, on dokáže čítať s porozumením len podklady, ktoré dostáva na zverejňovanie...
včera, 23:19,  Opäť klameš, ty fašistická krysa. Si čiernou háveďou na svetskom humanizme. Kvôli takým...
včera, 23:16,  Ale čo? Vadí ti zdravý rozum? Ty nazývaš zdravý rozum fanatizmom? Si idiot rovnako ako tí...
včera, 23:14,  Ani logiku neovládaš, tupče. Lebo by si vedel, že nelogicky odvádzaš tému kamsi inde. To...
včera, 23:14,  Lemmy-ty nehovor o fanatikoch. Mne pripadáš dosť fanatický práve ty.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 468 bytes in 0,300 seconds)