Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Človek bez emócií = normálny človek

194
reakcií
4272
prečítaní
Tému 7. januára 2013, 13:29 založil clear1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 13:29 avatar
Teda aspoň podľa psychiatrie
www.news.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ako to vidíte vy ?


16.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   7. 1. 2013, 17:31 avatar
Ono to nie je sranda. V USA prepuklo tabletkové šialenstvo. Mamičky doknca dávajú tabletky aj na hyperaktivitu, jednoducho ich chémiou oťapia. Dôsledky sa už dostavili vo forme nevratného poškodenia obličiek.

Iný prípad je CENTRUM. Vitamíny hojne propagované aj u nás. Hoci vitamíny človek nepotrebuje v tabletkách - pokiaľ je zdravý, stačí mu bežná strava.

Je to biznis. Farmaceutická lobby si z nás urobila indiánov a presvedčila nás, že bez tabletiek to nejde.
Súhlasí clear1


177.
označiť príspevok

blueevil
   8. 1. 2013, 06:13 avatar
nieje pravdou že organizmus ma dostatok vitaminov, mineralov, stopovych prvkov aj ked je zdravy. bežna strava plna ečiek, to mysliš ? už Tiamin-vitamin B1, rozpustny vo vode ma vplyv napriklad na lepši metabolizmus mozgu a da ti to viac ako čierna kava
Súhlasí clear1


100.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:17 avatar
Ja to vidím tak, že scientológia - náboženská sekta prenasleduje psychiatrický odbor. Lenže clearko sekta je nebezpečná a vymýva mozog. Ja dôverujem medicínske vede a aj psychiatriaje veda, nestojí na bláboloch a sektárskych posmechoch.
Súhlasí dubák


101.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 21:30 avatar
no tak potom chod tam,nechaj sa zatvorit a potom neopovaz trpiet stigmatizaciou


102.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:38 avatar
Salbea tebe sa čo stalo? Minulý rok si skoro celý rok písala od vecí, nedávala šípku na príspevok, ktorý reaguješ a v každej vete si spominála hypnotizéra, samé bludy bez urážky. Som rada, že sa máš dobre. Nasadili ti niečo? Alebo naopak ti vysadili? Odpovedz, ak chceš, lebo zmena je badateľná k lepšiemu. Vidno, že máš aj naštudovanú problematiku.


105.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 21:43 avatar
ty nemas ani sajnu ako vzdy o com trepes,vsetko mas ako vidim nastudovane,ale nemas prezite,tak predsa budes kuvikat,ako to tebe vyhovuje vsak
citim sa ako zidovka pocas druhej svetovej vojny so zlatou hviezdou na hrudi,hodena medzi najvacsiu spodinu s posramotenou povestou dusevne choreho a ty takych,kotri to cinia zdravym ludom este obranujes ?


109.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:47 avatar
Skľudni hormón. Som k tebe slušna a chápajúca. Neraz až priveľmi trpezlivá a povzbudzúca. Ale zase si vybuchla. Nie si jedinečná, nie si jediná chorá hoci len na DF, skoro každý to mal depresiu, úzkosti a iné stavy. Nie si výnimočná a nikto sa z toho z prepáčením nejde posrať. Ľudia majú kopu problémov a väčšie než ja a ty. Tak kľud.


113.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 21:51 avatar
svoje som aj tak dosiahla,viacerych som odradila od hypnozy a viacerym som zachranila zdravy usudok a prijem na psychiatriu


111.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 1. 2013, 21:48 avatar
ide malý židovský chlapec po oslobodenom gete nemeckými vojakmi a jeden z nich sa ho pýta:
"ty si žid, keď máš žltú hviezdu na hrudi?"
"nie, šerif", odpovie drzo židovský chlapec ako obvykle každý z nich..
Súhlasí salbea


115.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 21:53 avatar
presne dubak,je to o ciernom humore
to jedine mi zostalo,smiat sa sama zo seba


126.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 22:05 avatar
nejak uz dozijem a po reinkarnacii si dam sakra pozor kam zaklopem


103.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 21:39 avatar
Lea, s tou scientológiou súhlasím. S tou druhou vetou to je na polemiku, ale nebudeme to rozmazávať. Psychiatria ak je ruka v rukáve s farmapriemyslom, tak je to väčšinou čistý kalkul. O tom nie je žiadna... ale už mi dnes moc melie pántom


107.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:44 avatar
Enemy presne. Viem odkiaľ vietor fúka a kto má záujem zdiskreditovať psychiatriu. Viem aj to a som dosť kritická aj ku psychiatrií, hoci je to vedecký odbor, lebo tam dochádza vždy k balansovaniu na tenkom ľade a neúmerne predávkovanie pacientov je tiež známy fakt. Cieľom bolo rypnúť do cleara, keďže on je scientológ a ako odušu mi vysvetľovať ako je náboženstvé zlé, nezmyselné aj s Bibliou, ale knižku od Hubarta považuje za svoju Bibliu.


112.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 21:49 avatar
neviem presne čo si myslí clear, ale my religionisti zaraďujeme scientológiu medzi tzv. psychoterapeutické NNH. Čiže majúce vlastnú "psychiatriu", takú s náboženskými prvkami. Však Hubbard sám napísal alebo povedal tu svoju slávnu vetu, že keď chceš zarobiť prachy, založ si náboženstvu. Veľa kritikov v 70. rokoch túto jeho vetu vykladalo v prospech alebo neprospech nových náboženských hnutí (vtedy ešte nazývaných sekty a kulty).
Súhlasí Lea Pragmatická


114.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:52 avatar
Enemy o tej vete od Hubbarda som čítala, sa čudujem členom sekty scientológie, že to nepochopili, hoci ich vodca sa z nich vysmieva, lebo si na nich robí biznis na ich poslušnosti.


119.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 21:59 avatar
to nepopieram, že to mohol myslieť posmešne, ale problém vidím aj v iných súvislostiach. Napr. tí spomínaní oponenti od 70. rokov 20. storočia boli väčšinou iba kňazi, ktorí samozrejme chránili cirkev pred boomom nových náboženských hnutí (pre cirkev siekt), teda chránili si svoj monopol. Dokonca mnoho kňazov bolo vtedy religionistami, čo dosť zneužívali a neboli ani trochu objektívni, vyvyšovali kresťanstvo. Pritom si neuvedomovali, že Hubbardova veta poukazovala aj na cirkev a jej "biznis" :D Proste tá veta je dosť trefná a myslím si, že pokračovatelia scientológie to len využili, veď neboli blbí...


127.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:06 avatar
Je mi jasné, že každá organizácia či už svetská alebo duchovná je za účelom zisku a prospechu, ale sú organizácie, ktoré okrem toho, že chcú svojím namastiť vrecká myslia a robia niečo aj pre ostatných menej šťastných a núdznych. Nie som naivka. Takisto napr. UNICEF je tiež dobrý oblbovák a dojná krava občanov SR, ukážu africké dieťa a z 10 eur to dieťa uvidí pri optimistickom odhade 1 euro a zase na Slovensku máme takú chudobu a nedostatok, že sa mi vidí neúctive k svojím spolublížnym, že budem pohámať afričanom, keď tu každá druhá rodina trie biedu.
Súhlasí enemy unknown


117.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 21:55 avatar
prečo iba v prospech alebo neprospech NOVÝCH náboženských hnutí? STAršie sa čím odlišujú?


121.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:00 avatar
Nadja vysvetlím. Napr. kresťanstvo je veľká organizácia, s pravidlami, kontrolou - podobá sa veľkej oficiálnej banke, keď teda úver, tak radšej z veľkej a oficiálnej banky. Ten úver zober ako paralelu s náboženstvom. Iste nie je dobré si zobrať úver z malej organizácie nebankovky - žiadne pravidlá, podvod, klamstvo. Asi tak. Teda radšej kresťan ako napr. scientolog ci satanista.


128.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:07 avatar
nie leuš, scientologia môže naplňať zmysel života rovnako, ako katolicizmus, je to spôsob života s prísnymi pravidlami, oveľa prísnejšími ako rkc. rozdiel je asi hl. v tom, že človek na Boha väčšinou zabudne, jeho kontrolu neberie ako porušenie ľudských práv, scientošci to také lahké nemajú.  
Súhlasí enemy unknown


131.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:12 avatar
Nadja ja viem, že každé náboženstvo alebo sekta pomáha nájsť zmysel alebo aj formálne sa zaradenie k ateistom. Myslíš, že to neviem, scientoši pracuju s vedomím, neviem či aj podvedím ako písal odborne Enemy je to psychoterapeutické NNH? Nadja aj z úcty k tebe, som clearkovi nenaložila, hoci do mňa dosť džubal, ale pomyslela som na teba, že je to tvoj chránenec, tak som jeho scientológiu si nezobrala na mušku.
Súhlasí clear1


137.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:19 avatar
nemyslím, že by clear potreboval byť mnou chránený, ale aj tak ďakujem...  

ehm, a nemohla by si z úcty ku mne prestať nakladať všetkým?    
Súhlasí clear1


139.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:22 avatar
Ja viem tak obľúbenec, aby neutrpelo jeho mužské ego, predsa je len muž a muži radšej chránia. Nemáš začo.

Nó tak to potom môžem rovno z DF odísť. A vlastne, keď uvidíš, že niekomu priveľmi nakladám sa prihlás, ale ja rada vírim stojaté vody.
 
Súhlasí Nadja


141.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:28 avatar
tak dobre, ty náš vír  
Súhlasí Lea Pragmatická


144.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:30 avatar
Na strome sedel výr. Vo vode sa urobil vodný vír. A zrazu obe výíri zmizli  .
Súhlasí Nadja


129.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:10 avatar
staršie Nadja? Jaj ty si to takto vysvetľuješ haha... to je myslené tak, že staršie náboženstvá sú tie "tradičné" - tak to delí sociológia náboženstva. Samozrejme tradičné znamená akože tie, čo majú klasické normatíva, zákony, pôsobia dlhé stáročia. V Európe je tradičná cirkev a jej forma kresťanstva, v Ázii to je najmä kult Višnuistov a Šivaistov alebo buddhistické hinajána a mahajána, prípadne Islám (hlavne suniti).
Nové náb. hnutia sú preto nové, lebo akože prinášajú niečo nové, aj keď mnohé z nich tvrdia, že len znovuobjavujú to tradičné :D Tým novým religionisti myslia vedu, teda vedecké termíny, ktoré používajú na podporu svojich ideológií. Napr. thetan je "vyššie ja"/"átman" z hinduizmu, jungiánsky Self. Inak Jungove hnutie je tiež brané ako ezoterické NNH. A tak ďalej.
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


134.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:16 avatar
ja som to myslela tak, že väčšina starších cirkví má ten systém prepracovaný a tiež vedúci k presunu peňazí vyššie od malých veriacich k najvyššiemu kňažstvu, ale je už tak zaužívaný, že to nikomu nepríde čudné.


125.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:05 avatar
"Však Hubbard sám napísal alebo povedal tu svoju slávnu vetu, že keď chceš zarobiť prachy, založ si náboženstvo."

Enemy mal by si požiadať o vrátenie školných poplatkov Autorom výroku je G. Orwell a tento citát môžeš nájsť v Kolekcii esejov, poviedok medzi rokmi 1920 - 1940 na strane 338. Kľudne si to over, toto sme tu na df rozoberali už v roku 2008
 


130.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:10 avatar
clear, ale zasa je fakt, že pravdivosť výroku nezáleží od toho, kto ho hovorí...
Súhlasí clear1


132.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:12 avatar
no máš pravdu, ale toto som sa v škole neučil Na Slovensku sa neučíme o NNH. Tak to prebral po Orwellovi, ale ja som čítal iba tých kritikov, že mu to prisudzujú. Každopádne pointa opäť zostáva.


136.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:18 avatar
No pozri, teraz keď padol mýtus o tom že Hubbard je autorom tohto výroku, je možné že keď sa Ťa spýtam či si si istý že Hubbard niekedy tento výrok použil, odpovieš že nevieš..  


142.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:28 avatar
s použitím som si istý na 90%. Hubbard bol grafoman rovnako ako mnohí iní ezoterici, napísal neskutočne veľa kníh, okrem iného aj horrorov, a dosť dobrých :D Takže je dosť pravdepodobné, že to naozaj mohol napísať, a ak to nenapísal, tak to mohol vysloviť. Však aj o Jungovi sa všeličo povráva nie len vďaka jeho červenej knihe. Lenže existujú zápisy a pojednania z prednášok, prepisované poznámky, archívy. Stačilo by do nich nazrieť. Do Jungových sa už podarilo nazrieť, aj jeho rodina to už povolila, ale Hubbardove dokumenty nie sú všetky prístupné


146.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:34 avatar
No a ešte by ma zaujímalo ako si prišiel k tým 90-im percentám, a sme kompletní


147.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:41 avatar
to znamená, že to nie je 100% :P Inak odpútavaš pozornosť blbinami. Pre mňa nie je podstatné, či Hubbard napr. prdel pri jedle, čítal na záchode noviny alebo povedal nejakú vetu trebárs z románu 1984 (teraz netvrdím, že tá vyššie spomenutá veta je z tohto románu), ale nejaké faktické pojmy a idei z doktríny, ktorú založil. Ja som napísal, že na základe tejto vety kritizovali teológovia v 70. rokoch NNH ako sekty, ktorým ide iba o to, aby vytiahli zo svojich oviec prachy a celý majetok, a hľa, kam si to ty odpútal. Všetci sú rovnakí, keď patria do nejakého spoločenstva - chránia ho ako len vedia


149.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:48 avatar
už som to tu dnes písala, každá spoločnosť sa správa ako živý organizmus, evolucia nás naučila sa chrániť, zvyšuje to šancu na prežitie  


150.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:48 avatar
Nemáš pravdu, neodpútavam. Len sa sústredím na Tvoje jednotlivé výroky a snažím sa dať ich na poriadok. Že z toho vychádzaš ako tárajko je Tvoj problém. Veď netáraj hlúposti a bude to ok..


151.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:55 avatar
kde táram? Keď napíšem, že to tak použili kritici, tak je to fakt? Ja netvrdím, že JA si myslím, že to povedal alebo napísal. Pokiaľ toto nebudeš vedieť odlišovať, budeš si len domýšľať interpretácie. V interpretáciach sa treba vedieť vyznať.


152.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:59 avatar
takže naposledy. To nie sú "moje výroky". Ja interpretujem interpretácie interpretácií :D Kritici teológovia intepretovali Hubbardov výrok prevzatý od Orwella. Ja len spomínam, že ho interpretovali :D
Religionisti sú pekní skurvenci, že? Riadia všetky náboženstvá, niečo ako ilumináti haha necyklopedia.wikia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


153.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 23:04 avatar
ot, ja len, sa mi paci ako mortiis diskutuje bez emocii vecne argumentuje ;-) dokaze pisat svoje nazory bez toho aby sa niekoho snazil ponizit, ze clear1? - na fakty reagujes podjebami, cak?
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


154.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:06 avatar
no ako fakt divne reagoval. A to mne ranexill zadrel, že som majster manipulátor
Súhlasí ElectricLight


156.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 23:11 avatar
nabudúce skritizujeme religionistiku , či vydrží  
Súhlasí enemy unknown


158.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:13 avatar
kľudne, pre mňa to nie je spoločenstvo, ktoré má doktrínu. Doktríny sú predmetom skúmania Je jedno, či sú pre niekoho pravdivé alebo nepravdivé.
Súhlasí Nadja


159.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 23:15 avatar
Ale ani ja sa nesnažím byť zlý a som úplne pokojný. Enemy skúsil pritvrdiť slovami "Inak odpútavaš pozornosť blbinami", tak reku ok, takýmto štýlom sa mi z dôvodu nedostatku času ľahšie diskutuje, nemusím hľadať vhodné slová, môžem dať prvé čo ma napadne. Nemal som v pláne ponižovať, vedel som že tára, tak ma ako prvé napadlo "tárajko". Nič iné v tom netreba hľadať


160.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 23:19 avatar
dobre, táraniny kontra blbiny, je to 1:1 a ste si kvit  


163.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:22 avatar
a ty už neudobruj Nadja   Dobrú noc!
Súhlasí clear1


164.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 23:25 avatar
dobrú noc všetkým ))
Súhlasí clear1


162.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:20 avatar
pre mňa si len divne reagoval, pretože si sa chytil blbiny. Ja som vysvetľoval Lei niečo, a ty si z toho niečoho zobral úplne nepodstatnú časť. Viac v 157.


165.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 23:26 avatar
Vieš v Sc. ma učili, že keď je v nejakom celku nepravdivé čo len jedno slovo, potom je nevyhnutné brať ten celok veľmi opatrne. Poznáš výrok "Je zvláštne, že u poloprávd ľudia väčšinou veria tej nesprávnej polovici.." ?  


166.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:35 avatar
no hej, ale to neučia len scientológovia. No v tomto prípade to bolo odveci s tým Hubbardovým, resp. Orwellovým výrokom, lebo kontext bol o inom. Samozrejme som nevedel, že to povedal Orwell, to priznávam.


167.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 23:39 avatar
Kontext mohol byť iný, ale zaplietol si doňho nesprávny údaj, všimni si ako ho pochopila lea v 114.


168.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:42 avatar
áno, preto som jej reagoval v 119 aj inými pohľadmi, lebo som videl, že je zaujatá voči rôznym NNH, ale tradičné náboženské skupiny jej nevadia. Ok, to je všetko, vyjasnili sme to.
Súhlasí clear1


175.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   8. 1. 2013, 01:04 avatar
a zas to spravil, fakt za toto by som ti polamala ruky  

apr, afinabul.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


155.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 23:06 avatar
Tu táraš: "Však Hubbard sám napísal alebo povedal tu SVOJU slávnu vetu, že keď chceš zarobiť prachy, založ si náboženstvu. Veľa kritikov v 70. rokoch túto JEHO vetu vykladalo v prospech alebo neprospech nových náboženských hnutí."

Napísal si to ako fakt, nie ako tvrdenie nejakých kritikov. Aj v takýchto veciach (tvrdenie vs. fakt) by bolo dobré sa vyznať  


157.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 23:11 avatar
Však tie vety na seba nadväzujú. Ako som to mal napísať? Išlo mi o to, aby som v prvom rade Lei povedal, že prečo cirkev obhajovala svoje náboženstvo a bola proti NNH. A keďže som bol v tvojej téme, napadol ma Hubbard. A nenapadlo ma to vysvetľovať jak šašo, že no, tak kritici prekrúcali údajný Hubbardov výrok v neprospech NNH blablabla. Mne bolo jedno, či to povedal alebo nepovedal Hubbard, ale ako to zobrali kritici. To som tam všetko napísal, že oni to mohli prekrútiť. Je to v 119.


161.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 23:20 avatar
No a je to vysvetlené. tvoje.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí enemy unknown


104.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 21:39 avatar
Hm, leuš a čo vieš o scientológii keď z nej robíš sektu ? Nepýtam sa čo si si o nej prečítala, pýtam sa čo o nej vieš.

Takže Ty súhlasíš s tým, že emócie = choroba ? Súhlasíš s tým, že diagnóza ktorú treba liečiť je aj "Reptanie na výšku daní" (zatiaľ len v USA) ?


110.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:48 avatar
Clearko tu na Df je vynikajúce prostredie na kritiku náboženstiev a siekt. Poďme sa kriticky pozrieť na vymývanie mozgov, ktoré prevádza sekta scientológov.


118.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 21:57 avatar
Clearko mohla by som byť taká bez chrbtove kosti, necitlivá a útočiť na tvoje presvedčenie a náboženstvo. Ako sa mi to tu dostávalo, keď som obhajovala náboženstvo. Vieš, že keby som založila tému z odborného hľadiska, by scientológia pohorela a každý rodič by dvíhal varovný prst nad svojím dieťaťom, aby tam nevstúpil. Nie neurobím to. Som ľudská býtosť a mám súcit a chápanie aj odlišných názorov.


133.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:15 avatar
Hm, a čo by si v takej odbornej téme použila ako argumenty ? Použila by si argumenty iných ľudí, keďže vlastnú skúsenosť nemáš. Bolo by to podľa Teba odborné ?  


135.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:18 avatar
Clearečko asi každý argumentuje vedeckým poznaním daných bádateľov, z jednotlivých odborov. Podľa toho akú problematiku riešíme. Skúsennosť a pocit nie je vedecký argument alebo fakt.


138.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:20 avatar
Leuš, keď si budeš istá že Sc. je zlá sekta, pokojne to vykrič do celého sveta. Keď si budeš istá


140.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:24 avatar
Clear ja som si už v tomto dávno istá. Hovorím, mohla by som to rozprúdiť búrlivú diskusiu, ale neurobím to. Vysvetlila som prečo a kvôli komu. Nechaj to tak. Prípadne založ tému a vysvetlí scientológiu, pochváľ ju a prezentuj čo ty v nej dobré vidíš.


145.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 22:31 avatar
Na základe čoho si si istá ?

Nevidím dôvod prečo by som tu mal vychvaľovať, alebo akokoľvek prezentovať Sc. Kiež by to tak leuš cítili aj niektorí kresťania..


169.
označiť príspevok

Mojka1
   8. 1. 2013, 00:13 avatar
odhliadnuc od toho, čo tu píšu clear, či enemy a má záujem z Košíc, alebo z blízkeho okolia..dozvedieť sa z pravej ruky, o čom je scientológia..nech vyplní tento: Test osobnosti..a zašle na uvedený kontakt..každý, tak ako aj ja..bude predvolaný v dohodnutom termíne..scientológ bude sa vám venovať trpezlivo aj 2 hod. vyhodnotí test osobnosti aj písomne, ktorý vám dá do rúk, aj s patričným odporúčaním..a to všetko ZADARMO!
www.dianetikakosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


170.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 00:17 avatar
Nebolo treba Mojka, už vidím tie príspevky v štýle "test je zostavený tak, že každému niečo nájdu aby mu mohli nanútiť drahý kurz.."  


172.
označiť príspevok

Mojka1
   8. 1. 2013, 00:26 avatar
test je zostavený tak, keď v jednom bode zaklameš..v ďalších dvoch ťa nachytajú na hruškách..to iba na margo testu, a čo sa kurzu, alebo kurzov týka..nikto ma nenútil na žiadny drahý, či lacný kurz chodiť..ani som na žiadny nechodila  ..no a blbci nech si píšu čo im duša ráči 
Súhlasí clear1


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 13:34 avatar
radosť, nadšenie, veselosť sú klasifikované ako aké duš. choroby? prosím konkrétne.  


3.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 13:39 avatar
Ahoj Nadjenka  

Prosím Ťa a na čo som sem dal ten odkaz na celý článok ?


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 13:41 avatar
... aby si nás potrápil?  
tak dobre, ach jo


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 14:03 avatar
clear, strašne emotívne a manipulatívne napísaný článok, mňa by potešilo viac faktov, napriek tomu je jasné, že aspoň čiastočne má pravdu, lebo na liečenie psychických porúch sa nepozerá psychiatria komplexne.
psych. traumy samozrejme nevyliečiš stravou, ale nesprávne stravovaie rozhodne môže stav len zhoršiť.
na 2. strane, jesť zdravo nik chorým nebráni, že? túto zodpovednosť ťažko môžeš hodiť na plecia psychiatrov.
je to odbor mladý, kritika je dúfam vítaná
Súhlasí clear1, enemy unknown


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 14:08 avatar
Ano, až príliš emotívne napísané. Hľadal som rozumnejšiu verziu, ale zatiaľ všetky ostatné články pochádzajú z toho istého zdroja a sú takmer totožné - veľa emócií a málo faktov. Ale počkáme si na DSM-5 a budeme múdrejší
Súhlasí Nadja


5.
označiť príspevok

dorota
   7. 1. 2013, 13:59 avatar
"smutek, žal, úzkost, frustrace, netrpělivost, rozčilení" - same kako veci ...ale mi odlahlo, esteze veselost tam nie je


6.
označiť príspevok

Mojka1
   7. 1. 2013, 14:02 avatar
tak teda, papier a internet..fakt znesie každú kravinu 
uviedli kontakt,tak sa opýtam..aké tabletky mi predpíšu..keď chodím/píšem na diskusné fórum?


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 1. 2013, 14:07 avatar
...preháňadlo. 
Súhlasí Mojka1, clear1


10.
označiť príspevok

Mojka1
   7. 1. 2013, 14:11 avatar
autorovi článku 


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 14:28 avatar
nepomôže, s laptopom môže sedieť aj na wecku  


17.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   7. 1. 2013, 17:34 avatar
Tabletka pomôže. Stačí ju dať tam, kde obyčajne býva sim karta v modeme 


12.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 15:45 avatar
hej ,je to pravda
prijali na psychiatriu v case,ked som bola stastna a pre mna to bol uder pod pas ked som sa dozvedela, kto ma poslal pre velmi zlu diagnozu
este mi ostavala zotrvacnost "v divadle",ale vedela som,ze aj to raz skonci a a nastupi kruta realita
akurat sa v nej uz nachadzam a pozeram sa okolo seba ,co za pust som vdaka nemu v sebe a okolo seba zanechala
psychiatria je velmi kruta pekelna zbran na zabijanie ducha


13.
označiť príspevok

TvojOponent2
   7. 1. 2013, 16:07 avatar
Áno, ľudia to s "emóciami" preháňajú.


14.
označiť príspevok

servis žena
   7. 1. 2013, 16:17 avatar
Ľudia s emóciami odhaľujú seba, odkrývajú svoje slabé aj silné stránky, vieš na čom pri nich si. Narozdiel od chladných, vypočítavých manipulátorov, ktorí zmanipulujú aj vlastné emócie aby dosiahli svoje. Toť je moja skúsenosť.


18.
označiť príspevok

TvojOponent2
   7. 1. 2013, 18:15 avatar
Žiadostivosť, nenažranosť, túžba. To sú emócie, ktoré sú prvopočiatkom mnohého zlého. Chladní a vypočítaví sú ľudia hlavne preto, že niečo chcú = cítia potrebu = pocit.
Súhlasí luke85


19.
označiť príspevok

luke85 muž
   7. 1. 2013, 18:19 avatar
Všetko je to o pocitoch. Bez pocitov sa nedá zostaviť žiadna zmysluplná filozofia.
Súhlasí TvojOponent2


20.
označiť príspevok

TvojOponent2
   7. 1. 2013, 18:29 avatar
Pocity by mali len podfarbovať myšlienky rozumu. Ak sa stanú pocity myšlienkami, tak je zle, iracionálnosť dostáva zelenú. Vlastne ma napadá, že sú pocity z pudov a z myšlienok.
Súhlasí luke85


22.
označiť príspevok

luke85 muž
   7. 1. 2013, 18:32 avatar
Áno. Tie prvé sa volajú "nižšie", tie druhé "vyššie".


21.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 18:29 avatar
k.19.da sa bez pocitov zostavit zmysluplna filozofia,praveze tato filozofia je o Pravde


23.
označiť príspevok

luke85 muž
   7. 1. 2013, 18:32 avatar
Ale celá pravda musí zahrňovať aj pocity, už len preto, že existujú.


24.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 18:34 avatar
prava a cista Pravda je bez pocitov,tam tkvie milost,bo je bez nenavisti


26.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 18:43 avatar
mam pravdu ,vsak
pracuj na sebe a vyhnes sa moznej navsteve psychatrickej ambulancie ako ja
ovladaj sa a budes slobodny,bo bez pocitov sa zbavis viny a nebudes inych sudit,budes iba spravodlivy a zuslachtovat budes svoje spravanie pre novy druh civilizacie


15.
označiť príspevok

Krištof
   7. 1. 2013, 17:05 avatar
K téme o emóciách. Prof. PhDr. Miron Zelina, DrSc. (1997):

"...Atrofia emocionality v modernom svete (Vlastimil Rollo: Emocionalita a racionalita, 1993) predstavuje hrozbu väčšiu ako je hrozba vojen, lebo odumieranie ľudského citu umožní bezcitné použitie zbraní na hromadné ničenie ľudí. Človek bez citu je Frommom označovaný za "ľudský automat", Musilom za "človeka bez vlastností", je to Marcusov "jednorozmerný človek", Reismanov "osamelý dav", Whytov "organizačný celok", Sartrov "odcudzený človek".
Strata citovosti vedie k úbytku kapacity mať životnú energiu a mať kapacitu pre zážitok šťastia.
Odumieranie citu vedie k "vyhoreniu" energie človeka. "Vyhorenie" ("bornout" efekt) nie je len neuróza, nie je to len vyčerpanie a únava, je to aj rezignácia na ideály, sny a budúcnosť, je to demontáž nádejí, je to erózia aktívnych postojov. A to všetko začína odumieraním citu v modernej spoločnosti, potláčaním citov.
Naučili sme človeka podávať výkony a pripravujeme podmienky pre to, aby pracoval. Ale neučíme ho vyvažovať výkon prežívaním šťastia, netvoríme ani podmienky pre to, aby mal predpoklady byť šťastným, lebo sa nestaráme dostatočne o jeho cit ani vo výchove, ani vytvorením podmienok v spoločnosti a potom ani on sám nemá záujem kultivovať svoju emocionalitu... Pritom emocionálna inteligencia (názov O. Golemana z jeho rovnomennej knihy, 1995) je dôležitejšia ako rozumová inteligencia...

Je dobré si uvedomiť aj iné stránky citových porúch, lebo tvoriť bez citovej zrelosti, alebo aspoň bez snahy o citové vyrovnanie je ťažko. Môžeme hovoriť o týchto problémoch v citovej oblasti človeka:
1. citová anestézia - hypersenzitivita alebo inými slovami citová chudoba až odumieranie citu na jednej strane dimenzie, potom je veľa medzistupňov a na druhej strane je precitlivelosť,
2. pesimizmus a optimizmus ako určitý psychický stav človeka a jeho prístup k životu, k ľuďom, k veciam a dejom; je to stav prevládania radosti alebo smútku,
3. zlé zameranie citu - typickým predstaviteľom je psychopat, ktorý má rád a teší sa zo zla, deštrukcie, bolesti druhých,
4. neurózy, kde vlastne ide o zlé zvládanie záťaže, rozličných situácií, kde je narušená autoregulácia citov človeka...

W. T. Grant (1995) a jeho konzorcium vypracovali aktívne preventívne programy, aby človek mohol efektívne žiť a pre oblasť citov odporúčajú tieto časti programu:
- identifikovať a označiť cit, cítenie a prežívanie
- vedieť vyjadriť city - expresivita
- odhadnúť, poznať intenzitu cítenia a zmeny intenzity
- riadiť city, prežívanie, mať dobré sebaovládanie
- odďaľovať radosť, potešenie, uspokojenie
- kontrolovať a zvládať impulzy
- redukovať stresy, vedieť autoregulovať prežívanie v strese
- poznať rozdiely medzi cítením a činnosťou, prežívaním a výkonom

Poruchy citov brániu rozvoju tvorivosti v každej oblasti - ako kognitívnej, tak aj v motivácii, v sústredení sa, v hodnotách...
Kultúra a s ňou spojené city a prežívanie krásna sa v modernej civilizácii vytrácajú z každodenného života človeka - sťahujú sa do izolovaných ostrovov, akými sú galérie, koncertné siene, divadlá - a najmä vnímame kultúru alebo quasikultúru z televízie a masmédií vôbec. Ale človek ako tvorca kultúry, obyčajný človek, ostáva bokom, stáva sa len pozorovateľom a konzumentom kultúry či nekultúrností. Niekedy je ťažko hovoriť o kultivácii ľudského citu cez masmédiá, hlavne televíziu. Citovo vyprahlý človek hľadá záchranu v alkohole, drogách, prejedaní sa, zvieratách, kde môže investovať svoje city bez obáv a strachu, že bude zradený a zranený.
Klesajúca senzibilita spôsobuje nelásku k tvorivosti, spôsobuje čoraz prázdnejší pohľad a hluchejšie uši k ľudskému aj zvieraciemu a prírodnému utrpeniu, k bolesti. Charitatívci pripadajú tomuto citovému mrzákovi ako čudáci, blázni.
Nemožnosť realizovať sa cez vyššie poznávacie, etické, náboženské a estetické city vedie k tomu, že sa presúva ľudská snaha o získanie príjemnosti (šťastia) do nižších poschodí psychiky. Kde možno sa už nedá hovoriť o šťastí, len pašťastí.
Stále viac ľudí potrebuje viac jedla, až nadbytočného komfortu, alkoholu, neobvyklého sexu, reči, cestovania, nových drahých vecí, psov a mačiek, aby dosiahli čím ďalej slabšej radosti. Stratili sme schopnosť tešiť sa z rannej rosy, prestali sme preciťovať intenzívne šťastie, spokojnosť už pri pohľade na čistý, hučiaci, zelený les. Decibely hudby, horory a trillery, drastické scény, vraždenie, krv a násilie, likvidácia sexuálnych tabu a nastolenie kultu drog, sexu, alkoholu a závisti je chlebom dneška. Apatia ľudí produkuje psychopatov, ktorí nemajú žiadne citové zábrany pri produkovaní násilia.
Človek možno pri všetkých týchto negatívach si myslí, že dosahuje citu, ale pritom sa chudáčik len vegetatívne vzruší. Už dokonca aj pri najkrutejších reálnych vraždách a telách mŕtvych ľudí z bojísk, ktoré ukazuje komerčná televízia, pokojne pije kávu a už nie je schopný ani toho vzrušenia. Znecitlivieva alebo sa sám vedome bráni citu pri týchto scénach, lebo by musel vypnúť televíziu a dezertovať z tohoto sveta. A ešte prirátajme k tomu, čo to robí so psychikou našich detí... Bezuzdná konzumácia a citový primitivizmus takto môžu zaplniť vnútro človeka a nie sily rastu, zdokonaľovania a tvorivosti...
Spoločným menovateľom pre zlyhanie človeka sú jeho citové, emocionálne poruchy. Atrofia emocionality má tiež za následok, že štúdia štokholmského centra pre skúmanie psychosociálnych faktorov Svetovej zdravotníckej organizácie dokladá, že: viac ako 20 percent svetovej populácie má duševné poruchy od úplnej mentálne neschopnosti až po zločinnosť.
Ako hovorí V. Rollo "intelektualizačný proces dosiahol svojho cieľa a zrodil svoj typ človeka, homo rationalis, ktorý má presne toľko citu ako vec"."


55.
označiť príspevok

servis žena
   7. 1. 2013, 19:35 avatar
Stále viac ľudí potrebuje viac jedla, až nadbytočného komfortu, alkoholu, neobvyklého sexu, reči, cestovania, nových drahých vecí, psov a mačiek, aby dosiahli čím ďalej slabšej radosti.

Viac na: Človek bez emócií = normálny človek#ixzz2HJcdXkEU

Tak ľudkovia, čo hľadáte-hľadáme pravdu. Toto je holá pravda... o ČLOVEKU a jemuľúbivej sebamanipulácii, ktorý sa pohodlne dal cestou od kreativity, životného elánu k lenivosti, otupenosti a najväčšiemu hnusu až k zločinu.


25.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 18:42 avatar
..ľudia, čítali ste vôbec celý ten článok, kým ste zareagovali? : ) ....
..ľudia bez emócií sú len biologické stroje ...to bola pointa ...či ste len vegetatívne reagovali na provokujúci clearov názov témy? ; )


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 18:47 avatar
čítala som celý a ak tak provokuje celý článok, clearov nadpis je ešte v pohode... to je problém, práve preto, na čo upozorňuješ, asi chceli autori otestovať, či sme iba stroje  


29.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 18:48 avatar
no a v tej akože pointe je aj niečo medzi riadkami. A to je fakt, že to napísal nejaký antipsychiater. To je inak normálne, že všetko má svoju kritiku ba priam až odporcov. Tiež nepodporujem farmaceutický priemysel. Ale viem, že antipsychiatrov podporujú vrchní scientológovia. Clear by o tom mal niečo vedieť lol.
Súhlasí Mojka1, ElectricLight


37.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 19:07 avatar
no a ? ja sa za svoje pocity v realite hanbim,ved ma total zradili a vdaka nim som v rodine ta,co navstivila miesto pre dusevne chorych,pre slabochov,pre tych,ktori su pre spolocnost troska
je to nieco,co ma vnutorne zradilo,zoradilo medzi nie zdravych,zabilo sebavedomie,bo viem,ze sa mozem akokolvek tavrit,nie som uz ..cista..
mna zradilo po dlhej dobe pocit stastia a lasky,pocit na ktory som strasne dlho cakala a pocit,ktoy ine zeny ucini naplnene
mna to odrovnalo a nechcem,aby sa to opat zopakovalo,bo neviem,ci vdaka tym pocitom sa neocitnem opat v spitali medzi idiotmi


41.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 19:10 avatar
boli to pekne pocity,ale ja ich uz ani za pana boha nechcem,stacila mi pred rodinou ta hanba,radsej by som umrela,nez by som samu seba mala vystavit este raz pred ostatnymi takej potupe
z mojej strany by to bolo odznova prezit to prezite ,uz len kvoli detom totalna bezohladnost


42.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 19:13 avatar
strasne zavidim zenam a aj pani hypnotizerovej,ze prezivaju radost ,stastie,lasku a nemusia kvoli tomu ist na prijem medzi blbcov a nemusia sa za to do konca zivota nielen pred sebou hanbit


53.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 19:33 avatar
whadda hell are ya talkin about?

http://www.youtube.com/watch?v=3KtYwWsVKU4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 21:10 avatar
"Ale viem, že antipsychiatrov podporujú vrchní scientológovia"

enemy ak môžem - vymenuj jedného antipsychiatra ktorého podporujú vrchní scientológovia. Určite budeš vedieť aspoň jedno meno, keďže to VIEŠ  

Len pre vysvetlenie: Načo by v Sc. podporovali antipsychiatrov, keď Sc. samotná je proti psychiatrii, čiže nie je potrebný žiadny "medzičlánok" ?


106.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 21:43 avatar
Religionistické štúdie, aspoň mne dostupné, neuvádzajú konkrétne mená. Skúsim ale pohľadať v tých smiešnych antikultových hnutiach z Čiech. Napr. Zdeněk Vojtíšek je taký zaujatý magor, možno v jeho knižke nová náboženská hnutí uviedol aj nejaké mená :D
Tu máš iba spojitosť scientológie s antipsychiatriou, to dúfam nepopieraš.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


116.
označiť príspevok

clear1 muž
   7. 1. 2013, 21:55 avatar
Sc. je proti psychiatrii, to je 100%-ná pravda a s tým nemám problém. Len som chcel dať na poriadok Tvoje nesprávne tvrdenie o podpore antipsychiatrov


120.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2013, 21:59 avatar
radsej som mala utekat k scientologom a podrobit sa tym ich testom a brat tie vitaminy a vyhodit eura,absolutne by som ich nelutovala,zostala by mi neposkvrnena cest a nemala by som sajnu co je to stigmatizacia


148.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:46 avatar
salbi veď ešte stále môžeš  


122.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2013, 22:01 avatar
prečo by ich ale nepodporovala, a majú rovnaký cieľ?


123.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 22:02 avatar
tú podporu tvrdia niektorí českí religionisti a aj členovia antikultových hnutí. Samozrejme religionisti nemajú na všetko zhodné názory. Ale samozrejme podstata zostáva, že scientológia je proti psychiatrii a farmapriemyslu. Samozrejme v tom budú aj náboženské dôvody, určitá indoktrinácia, že dianetika je lepšia ako psychiatria a podávanie liekov.


30.
označiť príspevok

Mojka1
   7. 1. 2013, 18:50 avatar
rose, celý až teraz ..ale aj tak sa k nemu nevyjadrím..švagriná je psychiatrička, asi nie je moderná...


27.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 18:45 avatar
..čo je normálne? ...najprv by sme si mali definovať to ..lebo podľa mna "byť normálnym" môže byť pochopené výsostne individuálne ...
...je "normálne" niečo, čo je žiaduce, či niečo, čo je bežné?


31.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:00 avatar
Som neni normalna, ale to sme vedeli.  


33.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:04 avatar
dokazala by si bestialne popravit nevinne dieta, macetou mu useknut hlavu a atd ? ;D


35.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 1. 2013, 19:07 avatar
každý by to dokázal, ale sám pred sebou to nikto nechce priznať... hlad je najlepší kuchár


43.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:13 avatar
stanford prison experiment, resp, vo vojne, ale niektori ludia sa uz v takom stave narodili, predispozicie


39.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:10 avatar
Keby bolo nevinne ako v "Case 39",tak aj hej.


45.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:17 avatar
clovek bez emocii nema problem zavrazdit hociake dieta, a vecsinou takto funguju aj najomni vrahovia
Súhlasí rose.madder


47.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 1. 2013, 19:20 avatar
Človek bez emócií, teda držme sa tejto vedecko fantastickej predstavy, nevraždí.
Len vykonáva PRIRODZENÉ potreby, ktoré narozdiel od neho v nás potlačili morálne predsudky vštepované od detstva.


48.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 1. 2013, 19:20 avatar
pS: aj nájomný vrahovia majú emócie, ale nenosia ich do práce
Súhlasí Sóley, enemy unknown


51.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:30 avatar
"Človek bez emócií, teda držme sa tejto vedecko fantastickej predstavy, nevraždí.
Len vykonáva PRIRODZENÉ potreby, ktoré narozdiel od neho v nás potlačili morálne predsudky vštepované od detstva. "

... never vsetkemu co citas ;-)


49.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:24 avatar
Necitala som clanok, len reagovala na nadpis. Cakala som, ze je to nieco na styl klasifikacie lasky ako dusevnej choroby podla WHO.


57.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:39 avatar
jaj si mala hned napisat ze si len pozrela na nazov, som ta tu nemusela verejne kastrovat  


59.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:43 avatar
Ale tak neviem no. Ked nejake cudzie deti robia zle tym mojim, tak mam chut ich zabit. Zatial zostavam len pri slovnych vyhrazkach.  
Súhlasí clear1


40.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:10 avatar
..soley, mne sa zdáš ok ...čiže normálna ...takže potom som nenormálna s tebou ; ))))


44.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:15 avatar
Ved Ty si ja, tak je jasne, ze si tiez nenormalna.  
Súhlasí rose.madder


46.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:19 avatar
..jasné, takmer som zabudla na naše "siamské"spojenie ; )) ...

..inak, na defku to je tak jednoduché ...stačí poznať, kto má koho "rád" a ked začneš byť milá ku niekomu, úplne jednoducho potom zistíš, kto z ostatných ťa bude neznášať, nepodstatné, čo budeš písať ; ))


50.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:26 avatar
Mam taky pocit, ze v case ked si sa stala mnou sme spolem neprehodili ani jednu vetu.

Ale fajn. Tak ten clanok uz ani citat nemusim, ked Ty si ja a Ty cize ja si/som ten clanok uz citala. :D


54.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:33 avatar
..tak sme schizofreničky, možno tvoja osobnosť vo mne nevie, že ja som to už čítala, pri schize vraj nemusia vedieť časti osobnosti o všetkom, čo robia tie druhé osobnosti, tak čo ja viem ...asi by si si to mala prečítať ; )

..videla si Prelet na kukučím hniezdom? : )www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
clear ma inšpiroval, dnes sa to chystám si tretíkrát pozrieť, tak ak si nevidela, tak uvidíš kvalitný film
..tak urob pukance, kým nájdem DVD ; ))
Súhlasí dubák


56.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:39 avatar
Videla ale mozno pred nejakymi 9-10 rokmi, takze si prt pamatam. Cize nie je zly napad si to zopakovat.
Súhlasí rose.madder


58.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:43 avatar
..a zavolaj aj viluette, dáme víno, in vino veritas ; )))


60.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:44 avatar
Balis moju milenku?!  


61.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:45 avatar
...nie, nem boj, ja nie som jej typ ; ))


62.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:48 avatar
Cize ani ja? :-o


64.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:56 avatar
Jo? A jak sa to vyvija so spoluziakom?


68.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:01 avatar
Kua, tak to ale teraz budem mat blbe svedomie, lebo som sa minule zamilovala do jedneho spevaka. :D


71.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:03 avatar
Do tohto. Ale ked ma taku neskutocnu charizmu.
http://www.youtube.com/watch?v=4ekPZjvpBaI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


73.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:07 avatar
Ale dobre spieva, len hentam uz asi nevladal.
A neni stary. Tusim 42 ci 43 ma.


79.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:19 avatar
To od kolkych rokov je akoze chlap stary? Si nepocula Chytilovu? :D
"No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou."


93.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:38 avatar
Ale fuj. Ved su aj pohladni starsi muzi. Nemala som zrovna na mysli nejakeho stareho odkundesa s pivnym bruchom vo vytahanych teplakoch a s masnou prehazovackou, co si kazde rano ide do samosky kupit svojich sest dvanastok.


63.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:53 avatar
Ahoj, laska. Ides so mnou/nami pozerat film?


67.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 19:58 avatar
Tak to nic. Za pol hodinu by sme sa nedopracovali ani k bozkavaniu. :D


74.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:09 avatar
Sak atmosku! Co akoze prides a povies: "strc mi jazyk do huby, mam len 30min."?


77.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:16 avatar
Odjakziva! Len to maskujem, lebo sa musim tvarit, ze som hrozny badass.  


88.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:27 avatar
Sviecku? Hadam nebudes nosit drevo do lesa. :D


94.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:40 avatar
Ja uz ani vino nepijem.  
Pa laska a nepodvadzaj ma moc!  


78.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 20:12 avatar
..schizofrenia je "rozpoltená osobnosť", rozdvojená myseľ ..."schizo"-rozdeliť, "phrenos"-myseľ ....
( som si vyhrabala v starých skriptách ; )


81.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 20:19 avatar
..vilu, ja som citovala zo skript ..nevycmúľala som si to z prsta ...je to komplikovaná choroba a môže, hoci nemusí zahrňovať aj rozdvojenú osobnosť ...ved si nájdi, aj na nete je to tak : )


84.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:21 avatar
Súhlasí rose.madder


86.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 20:24 avatar
..ved si len zopakovala, čo som napísala vyššie ; )
..ok, baby, tak ja idem ku tomu filmu , pridlho tu už dnes trčím ....majte sa : )


89.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 20:34 avatar
..viluette, máš opravdu, mrkla som si to lepšie, predsa som už od výšky 10 rokov a zabúdam : )
( inak, bola by z teba dobrá učka, vieš dobre poúčať ; ))


96.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Sóley žena
   7. 1. 2013, 20:26 avatar
Brů noc mne.


92.
označiť príspevok

enemy unknown
   7. 1. 2013, 20:28 avatar
áno rose, preložila si to správne, ale priebeh ochorenia je odlišný od názvu. Je mnoho druhov schíz a niektoré sú zamieňané s poruchou osobnosti. Dokonca niektorí zelenáči študenti psycholy si zamieňajú všeobecne schízu s dementiou praecox.
Súhlasí rose.madder


32.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:02 avatar
aklv ludia bez emocii su psychicky silny ;-)


34.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   7. 1. 2013, 19:09 avatar
hihihihi cakala kdo zareaguje :DD
a tusim si ma doteraz obvinovala ze sa vraj hrajem na empatickeho cloveka ;-) si to zrichtuj v palici a neotravuj slusnych ludi ...


52.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 1. 2013, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 1. 2013, 19:07 avatar
..možno skôr bez prehnaných emócií, a ak sa čisto len nimi nechajú ovládať ..
..napríklad taká impulzivita, ked človek koná s "horúcou hlavou" ...je skôr na škodu, ale bez takej empatie, či súcitu by sme hádam ani neprežili ...ak by nejaký človek napríklad vedľa nás umieral ...len ľahostajne by sme sa prizerali a racionálne si vyhodnocovali jeho stav ...a nechali ho umrieť bez mihnutia oka


108.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 1. 2013, 21:46 avatar
clearo budeš tu ešte chvíľku ?
Súhlasí clear1


124.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 1. 2013, 22:05 avatar
ok clearo akože zasklievanie je tiež dobrá vlastnosť....tak možno si toto všimneš, ..dodržím svoj sľub..a to že ťa na ten vulgarizmus violety upozorním..a ty vieš veľmi dobre prečo ..kuk:

Šachová úloha
54.
viluette súhlasím reagovať nahlásiť ? dnes, 10:13
ja som nekomentovala teba, hlupucka. a ak by aj, tak sa mozes hoci aj pojebat, budem si robit, co chcem.

Viac na: Šachová úloha#ixzz2HKCnPqzM
*
V záujme objektivity
123
reakcií 161
prečítaní Tému 29. decembra 2012, 12:27 založil clear1.

1.
clear1 súhlasím reagovať nahlásiť 29. 12. 2012, 12:27
Po upozornení na vulgárne správanie sa jedného diskutéra som bol označený za neobjektívneho, čo je asi aj pravda. Preto to chcem napraviť.
Všetkým diskutujúcim:
Na df sa nám rozmohlo vulgárne správanie a čo je ešte horšie, zvykli sme si naň a akceptujeme to, berieme to ako normálnu vec. Zmeňme to, jedni aj druhí. Tí čo boli doteraz (často krát zbytočne) vulgárni a znižovali sa k napádaniu a degradovaniu druhých, nech si vstúpia do svedomia a obmedzia vulgarizmy a napádanie na nevyhnutné minimum, a tí čo toto správanie akceptovali nech odteraz upozorňujú druhú skupinu keď sa budú zase niekedy utiekať k primitivizmu,...

Viac na: V záujme objektivity#ixzz2HKEUlLTh
*
clearo..verím že si chlap ktorý si stojí za vlastným slovom /sľubom ..a nekaká si do úst.
Inak si vážne budem o tebe myslieť že si baba ..)

 
Súhlasí clear1


143.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   7. 1. 2013, 22:28 avatar
dobrú noc
Súhlasí Nadja, Ónya, clear1


171.
označiť príspevok

peter1
   8. 1. 2013, 00:19 avatar
no clear1 sam posobi ako niekto, kto nechce mat emocie, aby vyvolal dojem, ze je stale nad vecou

ale treba ho podporit, lebo v tomto ma uplnu pravdu
teda cital som nejaku temu asi z 2009, o schizofrenii ci depresii, kde tiez clear1 dotycnej radil nenechat si riadit zivot chemiou

a ked sa tu pisalo o schizofrenii, to je asi nanjnejasnejsia vec cvokarov, pod ktoru by strcili aj polovicu z vas tu na df

salbea ak ti cvokari povedali, ze si schizofrenik, to vobec neznamena, ze si
vid pripad Breivik v Norsku, ked polovica cvokarov v krajine tvrdila, ze je schizofrenik a druha polovica tvrdila, ze nie je

clear1 ma pravdu, cvokarina je nejasna..


173.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 00:31 avatar
Peter ale ja mám emócie a nemám problém ich ukázať. Akurát hnev a niektoré ďalšie si už viem celkom dobre kontrolovať, aj keď nie vždy. Viem sa aj nahnevať (niekedy aj nasrať), ale preboha nečakaj odo mňa že sa nechám vytočiť v online-svete, keď dokážem zvládať ten reálny..


174.
označiť príspevok

peter1
   8. 1. 2013, 00:57 avatar
kurva, tolko sebachvaly

chyby asi nemas?


176.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 01:27 avatar
Ale mám, mám. Snáď nechceš aby som sa chválil aj nimi  


179.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 1. 2013, 08:14 avatar
ja sa kontrolujem perfektne v realnom svete,vsetko je super najsamfasa,ale niekde sa len musim vyventilovat,alebo to je zle byt medzi nickmi a strielat do nich ,ved nemaju duse a nie su to ani zive bytosti ?
vonku strielas zo vzduchovky do plechoviek,ze


180.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 1. 2013, 08:16 avatar
kokos, kyberneticky svet je zivy  


178.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 1. 2013, 07:57 avatar
citovo otupení ľudia sú veľmi nebezpeční, ..sú to cvoci.
Súhlasí rose.madder


181.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 15:52 avatar
Veď o to práve ide, citové otupenie spôsobujú aj psychiatrické "lieky". Drvivá väčšina tých ľudí v USA čo strieľali na školách, bola na psychiatrických liekoch. Ak máš chuť a čas, schválne si vyhľadaj jednotlivé masakre a budeš v obraze.
http://www.youtube.com/watch?v=1XHNJyti1gE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


182.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 16:01 avatar
clear, citové otupenie spôsobujú hlavne životné traumy, lieky spôsobujú otupenie aj zmyslov, veď ani šoférovať nesmieš, aj ked už existujú neuroleptiká, tie sú v pohode, ako na ne pozerá sc.? napr. "atypické NL (základný predstaviteľ: klozapín) mávajú rôzne vyjadrené tlmivé účinky (vysoko u klozapínu, rel. málo u ziprasidónu), väčšinou veľmi dobré antipsychotické účinky (účinkujú aj na tzv. negatívnu symptomatiku a na niektoré psychózy, rezistentné na klasické NL) a málo alebo vôbec vyjadrené vedľajšie EPS."


183.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 1. 2013, 16:06 avatar
Ja beriem neuroleptiká.
Súhlasí Nadja


184.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 16:12 avatar
luke, krátkodobo to považujem za prospešné, dlhodobo nie. sú ale veľké rozdiely aj medzi nimi.
ako ťa poznám, ty si vieš byť veľmi vypätý, máš precitlivené asi zakončenia nervov a preto ich berieš, nie?


185.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 16:30 avatar
Neviem ako na to pozerá Sc., viem len že aj klozapín má nežiaduce účinky, zvyšuje možnosť epileptických záchvatov (www.cspsychiatr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Treba si uvedomiť, že v psychiatrii neexistuje liek bez vedľajších účinkov, vždy máš niečo za niečo..


186.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 16:34 avatar
mno ale málokomu hrozia epileptické záchvaty, a vedlajšie účinky majú aj bielkoviny, zaťažujú pečeň  
len už sú aj tie psychofarmaká dnes inde, ako za čias RH  


187.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 16:42 avatar
No...iné...pozri, strieľanie na školách pod ich vplyvom stále pokračuje.. V tomto sa určite nezhodneme Nadi, drogu môžeš modifikovať ako chceš, aj tak nebude liekom, a už vôbec nie bez vedľajších účinkov. Ale to je len môj názor


188.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 16:47 avatar
už som ti písala, chvalabohu že sa nezhodneme, čítať svoje myšlienky ešte aj od teba by bolo priveľa  
čo ak začnú podávať serotonín, považuješ za drogu aj hormony?
Súhlasí clear1


189.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 17:04 avatar
Ťažko by som obhájil zaradenie hormónov medzi drogy, ale niektoré hormóny považujem za nebezpečné, pretože na ne môže vzniknúť návyk, minimálne na psychickom základe. Ako príklad uvediem zneužívanie niektorých hormónov, napr. v kulturistike (Anabolické Steroidy, rastový hormón, inzulín, T3..). Kto raz začne cvičiť so steroidmi a zistí čo s nimi dokáže, bude mať problém s tým prestať, veď komu by sa páčilo makať (zdanlivo) na pol plynu, keď ešte pred pár týždňami šiel ako tank.. S hormónmi všeobecne treba veľmi opatrne, stačí trochu prešvihnúť dávku a môže to mať fatálne následky (napr. inzulín).
Serotonín by z krátkodobého, a možno aj z dlhodobého hľadiska nemal byť problém, ale aj tu treba dávať pozor na psychický návyk, a postupne ho zamieňať trebárs za čokoládu a zdravý životný štýl Ak je cieľom človeka vyliečenie sa z choroby, potom by malo byť jeho cieľom aj vysadenie všetkých liekov. Zdravý človek predsa nepotrebuje lieky.
Súhlasí Nadja


190.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 17:05 avatar
no vidíš, a už sa zhodneme, to je prúšvih  
Súhlasí clear1


191.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 17:07 avatar
no ešte totok, zdravý človek nepotrebuje protézu, ale ak príde o nohu, tak mu pomôže aj tancovať...  
Súhlasí clear1


192.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 17:27 avatar
No dobre, ale to je trošku iná vec. Dalo by sa povedať, že protéza nemá žiadne vedľajšie účinky typu "niečo za niečo", čiže má jednoznačne pozitívny vplyv na život toho človeka  


193.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   8. 1. 2013, 19:38 avatar
drviva vecsina hrali videohry ;-)


194.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2013, 19:43 avatar
Poznáš aj dieťa ktoré nehrá videohry ?


195.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   9. 1. 2013, 02:01 avatar
presnejsie, spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a ceresnicka na torte -
Pachatelem masakru v Connecticutu je syn jedné z hlavních psychoanalytiček CIA

Pochmurná zpráva Federálních bezpečnostních služeb Ruska (FSB) oznámila dnes v memorandu kolujícím v Kremlu, že Adam Lanza, muž, který údajně spáchal hrůzný masakr, je synem jedné z hlavních psychoanalytiček CIA, která v projektu DARPA (Defense Advanced Research Project Agency) měla na starost vývoj videohry Dangereous Waters (Nebezpečné vody) se simulátorem podmořského lovu ponorek. (Pozn. Orgonet: experimentální hra určená k ovlivňování mysli dětí)
orgo-net.blogspot.co.at Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 19:35,  https://www.youtube.com/watch?v=nV1ODATNHpw
včera, 18:50,  Bodá jako núž, ako spieva Lucie Bílá v jednej zo svojich pesničiek...
včera, 18:43,  Ondro si dobrý človek . To viem dávno . Si človek ktorý dokažeš pomôcť podať sladkosť...
včera, 18:36,  prečo piješ okenu ? Sú dva druhy vodky jedna chutí ako okena a tá druhá tiež . Potom už...
včera, 18:34,  Toto je príjemná hudba drakov z Fínska https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc
včera, 18:30,  Ondrej ja Nie som lepší od teba....
včera, 18:26,  22...Láska bolí to si nevedel?
včera, 18:14,  To nje je prauda! Bol to utok ameriki, pisu o tom diskutujucy na...
včera, 18:13,  A viete, kto bol majiteľom lode s nebezpečným nákladom, ktorý vybuchol v Bejrúte?!!!! Meno...
včera, 17:58,  Prečo sa pýtaš na tieto otázky, ak si zjavne presvedčený, že niet Boha? Nie je to tak, že...
včera, 17:56,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? *05
včera, 17:48,  Najskôr sa skúša argumentovať . Ak niet argumentov treba utekať .
včera, 16:46,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? ;)
včera, 16:31,  Presne elfe si trol a užitočný idiot
včera, 16:31,  Edo s tou tvojou Amerikou to ide dobre z kopca :)
včera, 16:31,  Troll a užitoční idiot
včera, 16:30,  Len opakuj elfí trole
včera, 16:30,  Banderovci vraždia obyvateľov Donbasu
včera, 16:26,  to je ono papúšku vyopakuj se nám
včera, 16:25,  Okupanti a vrahovia
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(406 658 bytes in 5,828 seconds)