Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Cirkev odpúšťa a môžeš odísť, zo sekty ak odíjdeš si na čiernej listine a upadneš do izolácie od ostatných

106
reakcií
1796
prečítaní
Tému 4. septembra 2016, 15:55 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 15:55 avatar
Napr. tu je výpoveď človeka čo bol v sekte. Sú tam tresty za nedodržanie predpisu samozvaného pseudo kňaza alebo liečiteľa alebo guru alebo vodcu - obyčajného človeka čo manipuluje nešťastných ľudí. Viac tu:

V Turci pôsobí sekta, ktorá zasahuje do života rodín, rovnako tak aj do výchovy detí. Jej bývalý člen hovorí, že do „kasičky“ musel pravidelne odovzdávať časť svojho platu. Za nedodržanie príkazov totiž boli tresty.
Prečítajte si viac o pastorovi a jeho firme: Klientov zázračne lieči, správa sa ako otrokár. Pastor z Turca uniká úradom >>

Nedávno sme písali o samozvanom pastorovi menom René Schneider. Vedie kresťanské spoločenstvo Zbor Viery a zároveň má firmu Sálem, ktorá predáva syry a iné mliečne výrobky. Na stretnutiach Zboru nezištne lieči, zamestnancom vo firme však neplatí mzdy, neposkytuje im stravné lístky a niektorých dokonca zamestnával načierno.

Po publikovaní článku o Zbore Viery a firme Sálem sa nám ozval bývalý člen tejto sekty. Chcel o jej praktikách prehovoriť. Vzhľadom na strach o seba sa rozhodol, že svoje meno nezverejní.

„Niekoľko rokov, čo som bol členom združenia, som toho zažil naozaj dosť. Keď som objavil sťažnosti na Tabuli hanby, tak ma to spočiatku prekvapilo. Nešlo mi do hlavy, že človek, ktorý zastáva morálne a kresťanské zásady, sa môže správať k zamestnankyniam takto arogantne.

Až som tomu nechcel veriť. Ale vlastne, keď sa nad tým zamyslím hlbšie, nie je to až také prekvapivé. Ako za tie roky poznám majiteľa Sálemu a pastora Zboru viery, tak jeho správanie sa k ľuďom bolo vlastne vždy takéto. S tým rozdielom, že donedávna len v kruhu združenia a voči svojim ovečkám. Teraz to prerástlo aj voči cudzím ľuďom," hovorí bývalý člen sekty. Prečítajte si jeho svedectvo.

19.06.2015, 10:15 Domáce správy
Odišiel zo sekty: Stále z nich mám strach

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ako ste sa do sekty dostali? Priviedol vás tam nejaký problém?
Každý máme nejaké problémy. A oni rozprávali, že problémy vám vyrieši Boh. V Boha som nejako extra neveril, no všetko, čo rozprávali, ma zaujalo natoľko, že som to skúsil.


7.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:09 avatar
Rímsky katolík nemôže rozmýšľať sám za seba, ale čo mu kňazi povedia. Ani kňazi nemôžu rozmýšľať sami za seba, ale čo povedia z Vatikánu. A v o Vatikáne je všetko tak dokonale vymyslené, že sa to pre neskúmajúcich naozaj zdá ako pravdy Božie. A tak kto nehľadá pravdu nenájde ju. Kto nehľadá Boha, nenájde ho.

Všetko je to vymyslené systémom: Ľudia, počúvajte kňazov, kňazi biskupov, biskupi Arcibiskupov, Arcibiskupi pápeža. Ľudia počúvajte nás, iba my máme plnosť poznania, iba my sme tá pravá cirkev, iba my vám vyslúžime tie správne obrady a iba cez nás a naše obrady sa dostanete do neba.

Ale Boh sa dá nájsť len tým čo ho hľadajú, čo sa pýtajú po pravde a čo ju hľadajú len v Božom slove

Je to predsa logické – ak chcem nájsť niečo o chove sliepok, pozriem sa do knihy od chovateľa sliepok. Čiže nepozriem sa do príručky k Windowsu.

Ak chceme nájsť pravdu o Bohu a jeho ceste pozrieme sa do Božieho slova a nie do Rímskej náuky.

Vierou v Ježiša Krista sa stávaš členom Kristovej Cirkvi, údom Kristovho tela, spaseným človekom.

Katolícka cirkev, keďže nemá za základ ohlasovanie evanjelia nie je cirkev podľa Biblických kritérií. Zaradzuje sa medzi cirkvi, ktoré neohlasujú evanjelium, ale vytvorili si svoju náuku a nebiblickú štruktúru. Medzi tieto cirkvi, ktorých autoritou je ich vodca sú aj Jehovisti a Mormóni.

Hlavou katolíckej cirkvi je pápež. Všade tam, kde je hlava a autorita človek, kde človek určuje, diktuje, schvaľuje učenie ktorému majú ľudia veriť, sa nazýva sekta. Katolícka cirkev spĺňa podmienky na to, aby dostala názov sekta.

Najvyššou autoritou každého skutočného veriaceho človeka je Božie slovo – BIBLIA.


8.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:12 avatar
(Gal 1:8 -9)

Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!

Napriek tomu história dokazuje, že RKC Tridentským koncilom prekliala všetkých, ktorí verili a evanjelium podľa Biblie ohlasovali. Tridentský koncil v roku 1545 -1563 vyriekol 233 prekliatí na tých, ktorí neuveria učeniu katolíckej cirkvi.

Napríklad sú to prekliatia za neuverenie v dogmy vyhlásené katolíckou cirkvou, a tie dogmy nie sú podložené Božím slovom, len im treba pod prekliatím veriť.

Prekliatie sa vzťahuje aj na tých, ktorí veria, že iba vierou je človek ospravedlnený (kánon 9)

Si prekliaty ak veríš že jedine vierou v Ježišove zásluhy máš odpustené hriechy (kánon 12)

Si prekliaty ak veríš, že uverením sa zmaže vina a dlh večného trestu a že ti už neostáva žiadna vina a trest ani v očistci (kánon 30)

Je prekliaty kto neverí v Ježiša skutočne prítomného telom a dušou, v eucharistii.

Kto neverí náuke RKC o spáse je prekliaty…

Stručne povedané – kto neverí učeniu Katolíckej cirkvi vyrieknutom na Tridentskom koncile, potvrdenom II vatikánskym koncilom, je prekliaty.

Samotným skutkom neviery, ktorý je v mojom vnútornom presvedčení som prekliaty – teda exkomunikovaný z RKC

Keďže z RKC sa vystúpiť nedá, týmto skutkom som z nej vystúpil. Ja si uvedomujem svoje prekliatie, teda exkomunikáciu z Rímskokatolíckej cirkvi.

Ja za to chválim a ďakujem Bohu, že som vystúpil. Tým, že som uveril v evanjelium, spásu, Božiemu slovu, Boh ma oslobodil od akýchkoľvek prekliatí. Som teda slobodné Božie dieťa a úd Kristovho tela, člen Kristovej Cirkvi.


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:14 avatar
nikto nie je prekliaty kto neverí v RKC - to sú bludy čo vás učí vaša sekta


13.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:16 avatar
Napriek tomu história dokazuje, že RKC Tridentským koncilom prekliala všetkých, ktorí verili a evanjelium podľa Biblie ohlasovali. Tridentský koncil v roku 1545 -1563 vyriekol 233 prekliatí na tých, ktorí neuveria učeniu katolíckej cirkvi.


16.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:19 avatar
odklon katolickej cirkvi od svateho pisma je okaty.
vy hovorite o svätom písme ale je to ako ked hovory slepy o farbach.

(Mt 15:8 [SSV])

»Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.«“


17.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:21 avatar
(Kol 2:20 -22 [SSV])
Ak ste s Kristom odumreli živlom sveta, prečo sa, akoby ste ešte žili vo svete, podriaďujete nariadeniam: „Nechytaj, ani neokús, ani sa nedotýkaj!“? Veď to všetko sa má použiť, a tým zničiť – sú to ľudské príkazy a náuky.
?


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:23 avatar
To hovoríš ty čo počúvaš nejakého guru, ktorý je len obyčajný človek, ktorý zneužíva Bibliu a vieru? Vy nemáte kňazov (zástupcov pravého Ježiša Krista), vy máte laikov v obleku, ktorí robia vlastný výklad a zhromždili okolo seba nešťastných ľudí, ktorých majú pod palcom. Zakladateľov cirkvi je Pán Ježiš, zakladateľom tvoje sekty je nejaký podnikavec a pseudokňaz alebo liečiteľ alebo charizmatický človek.


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:27 avatar
"počúvaš nejakého guru, ktorý je len obyčajný človek, ktorý zneužíva Bibliu" >> Papez, kardinali a biskupi su co? Bozi anjeli?

Ti urcite bibliu nezneuzivaju.. pretoze ju ani nepouzivaju.. staci im vlastna mienka, ktoru nasilne presadili
Súhlasí tomii


24.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:30 avatar
my sa pridrziavame svateho pisma, vy katolici papezmi a koncilmi ktorí si stale tak naramne odporovali.


23.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:28 avatar
jasne my si pojdeme svojou cestou a budeme sa pridrziavat svateho pisma a vy si chodte cestou New Age. prejem vela stastia


30.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 16:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:24 avatar
Len to co je mimo pravykatolik a katechizmu su bludy?

heritagebiblechurch.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:13 avatar
Boh odpusta, aj ty mozes odist z cirkvi ktora kaze falosne evanjelium...

Je zaujimave, ze beries do uvahy len tych, co prisli do katolickej cirkvi, ale tych co odisli tych neberies do uvahy...


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:15 avatar
Nebolo by vhodne pozriet sa aj kolko nahrabala katolicka cirkev a preco je tusim druhou najbohatsou instituciou na svete?

Ale ked je potrebna niekde dobrocinnost, tak zbiera na tu dobrocinnost milodary, nie ze by dala zo svojich penazi..


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2016, 16:00 avatar
To isté postihne človeka, ktorý odíde od RKC, katolíkov, takisto sa človek dostane do izolácie, do nemilosti.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:03 avatar
Práveže u RKC to tak nie je.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2016, 16:03 avatar
Je, len ty si to nezažila.
Súhlasí Wolfe, tomii, stefan 5


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:01 avatar
Katolícka je odpušťajúca, dáva človeku slobodnú vôľu, nikoho nenúti - môžeš odísť kedy chceš, môžeš cirkev opustiť a nikto ťa nebude preto dávať na čiernu listinu ani ostatní veriaci od teba nebudú bočiť a prestať ti zdraviť či pomáhať. Až sa po rokoch vrátiť kňaz ťa na spovedi privíta a pogratuluje, povzbudí a hriechy odpustí sám Pán Boh skrz kňaza na sv. spovedi. Ak sa nechceš spovedať nemusíš (čo je však na vlastnú škodu) môžeš začať chodiť do kostola a zúčastňovať sa sv. omší. Sektári, ak nedodržia pravidlo sú vyštvaní a zahnaní do izolácie od ostatných. Katolíci vedia, že sú hriešni a majú hriechy, kvôli pádom nie sú vyhnaní z chrámu ako sektári z telocvične či kultúrneho domu. Cirkev je ľudská a pre ľudí, pre hriešnika ma pochopenie a dvere tam má otvorené každý. Cirkev je milosrdná ako je milosrdný Boh, sekta je sektárka a diktatórska ako ich samozvaný pseudokazateľ a guru ... ich členovia sa kontrolujú navzájom, musia plniť povinnosť nejakého guru a na to všetko využívajú Bibliu a Boha. Do kostola môže chodiť každý.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2016, 16:03 avatar
Len v teórii, v ilúzii, v nejakých rečiach, ale skutky sú úplne iné.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:12 avatar
áno tak to je u humanistov, ktorí sa takto nazývajú, pritom som primárne neľudský a nemajú žiadne dobré ovocie a žiadne dobré skutky, okrem reči a písačiek na internete


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:17 avatar
Ak chces sudit, tak by si mala porozmyslat, ake dobre skutky okrem reci a pisaciek na internete mas ty..
Súhlasí Lemmy


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2016, 16:44 avatar
Veď aj ty mi, Lea, teraz potvrdzuješ, že čo sa stane s tými, ktorí sa rozhodnú nebyť katolíkmi. Pri odchode od katolíckej viery nečakaj nič, len zlobu a nenávisť.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:16 avatar
preto existuje take slovicko "exkomunikacia"
Súhlasí Lemmy


26.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 9. 2016, 16:32 avatar
To určite lea.Ty si sa asi nestretla s odvrátenou stranou tej vašej cirkvi.Mám vlastné skúsenosti.Sám som pred pár rokmi vystúpil.
Najprv mi farár tvrdil,že sa to nedá,lebo z "cirkvi" nie je možné vystúpiť,potom,čosi čmáral ceruzkou.K dôvodom,ktoré som mu udal...ani ťuk.
Ked som ho poprosil,aby to nehovoril nikomu,vzhľadom k zdreav.stavu rodičov,ešte som nebol obrazne ani doma a už to vedela celá dedina.
Inak nepoznáš ani vlastnú "cirkev".Vieš koľko prekliatí ňou bolo vyslovených?Stovky.A to len kvôli tomu,že neverili nejakej dogme,ktorú v RKC vymysleli.
Súhlasí Lemmy


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:49 avatar
To ono aj evanjelici mali plno chramov, ktore postavali a ktore im pobrali katolici..
To sa potom lahko hovori o chramoch, co?


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:26 avatar
Nuž človek má slobodnú vôľu a tá je nadradená všetkému. Verím, že každý nájde to čo hľadá a k čomu ho ťahá jeho srdce.


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:27 avatar
Jo, napr Boha..


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:30 avatar
Toľko nenávisti a útokov na cirkev a napriek tomu odolala aj odolá, smutné je, že sa niektorí tak nechali oklamať a útočia na to čo je pravé a čo vedie k láske a milosrdenstvu. A ešte čo je cirkev:
Čo je Cirkev?
Cirkev je spoločenstvo pokrstených ľudí, ktorí prijímajú do svojho života Pána Ježiša ako
svojho priateľa a brata. Pápeža prijímajú ako Ježišovho zástupcu na Zemi počúvajú jeho rady
a povzbudenia a žijú podľa nich.


27.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:32 avatar
lea je mi ta luto :(
srdce mas dobre len si bola oklamana.
prproctva jasne odhaluju kto je antikrist je to vasa rimokaolicka cirkev


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:32 avatar
Cirkev je otvorená roztrateným a vzdialeným ľuďom

KKC
845
časť: PRVÁ ČASŤ VYZNANIE VIERY
oddiel: DRUHÝ ODDIEL - Vyznanie kresťanskej viery
kapitola: TRETIA KAPITOLA VERÍM V DUCHA SVÄTÉHO
článok: 9. článok „VERÍM V SVÄTÚ CIRKEV VŠEOBECNÚ“
odsek: 3. odsek CIRKEV JE JEDNA, SVÄTÁ, KATOLÍCKA A APOŠTOLSKÁ
odstavec: III. Cirkev je katolícka
téma: CIRKEV A NEKRESŤANIA

845 Aby Otec opäť zhromaždil všetky svoje deti, ktoré hriech rozohnal a zviedol z cesty, rozhodol sa zvolať celé ľudstvo(30) do Cirkvi svojho Syna. Cirkev je miesto, kde má ľudstvo znova nájsť svoju jednotu a svoju spásu. Ona je „zmierený svet“. (953) Je loď, „ktorá sa s plachtou Pánovho kríža, napnutou vetrom Ducha Svätého, bezpečne plaví na tomto svete“. Podľa iného obrazu obľúbeného cirkevnými Otcami jej predobrazom je Noemov koráb, ktorý jediný zachraňuje z potopy. (1219)

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:37 avatar
strc si ten tvoj katechizmus vies kam .
ked chces nieco napisat kopiruj z pisma svateho. tu sa presne ukazuje akí ste. bezhlavo verite klamu
jasne ved podla vasho papeza biblia nie je Bozie slovo len obsahuje Bozie slovo.


32.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:47 avatar
vasa cirkev napachala tolko zleho ze nemoze byt kristovou cirkvou. odklana sa od pisma co este chcete???

vo svätom písme je vela proroctiev ktore poukazuju na rimokatolicku cirkev ako na velky babylon.

(Zjv 17:4-6 [ROH-AV])
A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil.

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

dalej modlarstvo

Zjv 9:20 A ostatní ľudia, ktorých nezahubili tieto rany, ani pokánie nerobili za skutky svojich rúk a neprestali sa klaňať zlým duchom a zlatým, strieborným, medeným, kamenným a dreveným modlám, ktoré nemôžu ani vidieť, ani počuť, ani chodiť. (Oni sa klaňajú zlým duchom!)

Ex 20:3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!
Ex 20:4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!
Ex 20:5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia,
Ex 20:6 milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:52 avatar
32 Trosku pridam do mlyna

14 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Vyjedáte domy vdovám a modlíte sa dlhé modlitby. Preto vás postihne prísnejší súd.)
15 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!
16 Beda vám, slepí vodcovia! Hovoríte: "Kto by prisahal na chrám, to nič nie je, ale kto by prisahal na chrámové zlato, to ho už viaže."
Súhlasí tomii


35.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:53 avatar
inkvizicia, kriziacke vypravy, hanobenie bohatstva, luxus, ponovom New Age je to podla teba normalne???????????????????
to je ovocie rimokatolickej cirkvi.

Jer 2:27 Drevu hovoria: »Ty si môj otec« a kameňu: »Ty si ma zrodil.« Ku mne si obrátili šiju, nie tvár, ak ich však stihne bieda, volajú: »Povstaň a zachráň nás!«
Jer 2:28 Nuž kde máš bohov, čo si si narobil? Nech vstanú, či ťa v biede zachránia? Veď koľko máš miest, toľko máš aj bohov, Júda! (koľko dedín toľko kostolov venovaných inému bohovi)
Jer 2:29 Prečo sa pravotíte so mnou? Spreneverili ste sa mi všetci, hovorí Pán.
Jer 2:30 Nadarmo som bil vašich synov, neprijali výstrahu, váš meč hltal vašich prorokov ako pustošiaci lev.“ (INKVIZÍCIA)


36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 9. 2016, 16:54 avatar
Takže zase sa len potvrdilo - cirkev je pre každého a je milosrdná. Sekty a sektári sa tu rozpísali v plnej paráde a útočia na pravú cirkev. Nevadí, raz to pochopia a uvidia, že vlastne sem kopírovali citáty proti sebe a svojej sekte, kde sú, aj keď to silou mocou aplikujú na cirkev.


37.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:56 avatar
neviem kto sa klania soskam, krizikom....vy

(Zjv 18:4)

A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán

Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.

Pápež vyriekol slová proti náuke RKC

Pápež vyriekol slová učenia HUMANIZMU A NEW AGE!

Kto je za Humanizmom a New Age? Slobodomurári a za nimi je diabol!

Pápež dal falošnú nádej všetkým ateistom!!!

Pápež sa vysmial všetkým katolíkom veriacim učeniu RKC!

Pápež vyriekol podobné slová, ktoré mi boli povedané na teologickej fakulte a ktoré RKC učí seminaristov! Kto potom vedie a učí seminaristov v RKC? Aký duch je v RKC??? Kam smeruje celá RKC?

Pápeža zbožňujú všetci, či ateisti, či inoverci, či Rímskokatolíci. (Tak isto to bolo aj s Wojtylom) A to je znak falošného učenia, falošného vodcu, keď je všetkými zbožňovaný.

Svet nenávidí tých, čo hlásajú Kristovo slovo:

2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.


39.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:58 avatar
Napriek tomu, že sa Katolícka cirkev odvoláva na Božie slovo, nekoná podľa Božieho slova. Všetku hlavnú náuku, na ktorú sa odvoláva Katolícka cirkev, že ustanovil Ježiš, alebo apoštoli, vznikala počas histórie RKC, to znamená, že bola vymyslená ľuďmi a nie stanovená Bohom, teda nie je biblická, Božia:

750 – biskup Ríma získava moc nad celým svetom. Dovtedy bol len biskupom v Rímskej ríši

1079 – vznik celibátu. Hlavný dôvod: aby ženy kňazov nemohli dediť cirkevné majetky.

1190 – predaj odpustkov. V dnešnej dobe pokračujú v zmenenej forme (za určitý náboženský úkon, na veľké sviatky, vykupovanie duší z očistca formou omší…)

1215 – transubstanciácia – od tohto roku je Ježiš skutočne prítomný telom a dušou v oplátke. Dovtedy to bola Pamiatka Pánovej večere – teda bez premieňania.

1215 – spovedanie sa z hriechov kňazom.

1220 – uctievanie hostie

1229 – laikom je zakázané čítať Bibliu

1274 – vymyslený je očistec

1545 – Tradícia dostala autoritu rovnakú s Písmom. Napriek tomu že učenie RKC stále tvrdí že Tradícia je rovná s Písmom, v mnohých prípadoch je povýšená nad Písmo

1546 – pridanie apokryfných kníh do katolíckej Biblie (Tob, Jdt, Múdr, Sir, Bar, 1,2Mach)

1854 – Nepoškvrnené počatie Panny Márie (čo Biblia nikde ani len nenaznačuje)

1870 – Neomylnosť pápeža v tom čo ustanoví. Je šéfom Učiteľského úradu cirkvi. Mnoho zákonov, dogmy povýšil nad Božie slovo. To znamená, že Božie slovo je nedostatočné pre pápeža, pápežove slovo je viac ako Božie. (Neomylný v učení môže byť len Boh a neomylné sú pravdy čo Boh zjavil v Biblii. Nemôže to byť človek, teda ani náuka pápežov.)

1922 – Mária je spoluvykupiteľka spolu s Kristom (na dogmu sa ešte len čaká)

1950 – Nanebovzatie Panny Márie


43.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:02 avatar
este k 39

Nesmie byť hlásané, kázané viac, než je napísané. (1Kor 4,6) -


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 16:57 avatar
"útočia na pravú cirkev." >> Lea, ty si ale provokaterka...

Niekto utoci a niekto tie utoky rozputava...


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 17:00 avatar
Mozno nie, mozno ano..


44.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:03 avatar
nie lea ma dobre srdce. len ju oklamali.
Súhlasí veriaci-4


45.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:06 avatar
aj ja som bol klamany ked som bol katolik. tiez som veril katechizmu a vsetkemu co povedal knaz a papez. len sa treba z toho sna zobudit. zacal som citat svate pismo a neveril som vlastnym ociam ako som bol oklamany
Súhlasí veriaci-4


47.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:07 avatar
A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 17:08 avatar
Mozno to nechapem, pretoze som nebol katolik, takze uznavam..


46.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 17:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:08 avatar
veriaci, ved to skráť a rovno povedz, že sa mýlia všetci okrem teba a veriacich v to, čo ty


50.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:09 avatar
nie tak nadja. mylia sa vsetci ktorí neidu podla Písma Sväteho ale podla nauky.


51.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:11 avatar
treba verit Svätému Písmu a nie papezom a koncilom, ktorí si tak casto odporovali
Súhlasí veriaci-4


52.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:12 avatar
a dalsia vec z tym New Age a papezom uz aj ateisti si vsimli ze tu nieco nesedi.


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:13 avatar
ateisti si všimli, že tento pápež naozaj uvádza Kristove ponaučenia do praxe.


56.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:17 avatar
nie ateisti si vsimli ze tu nieco nesedi s tym co sa deje v Assisi. Papez Jan Pavol 2 nachadzal pravdu u Ghandiho a ze aj veriaci maju ist tym smerom. vravel ze ostatne pohanske modlitby su rovne krestanskym modlitbam. ze je jedno ci je hinduista, budhista, moslim... ale ked je dobry, skonci v nebi. ziadny modlar sa vsak do neba nedostane.
Frantisek otvoril naruc homosexualom dokonca homosexualnym knazom. knazi pomalovany kazu omsu. tfuj.


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:19 avatar
kritizuješ boha za to, že stvoril homosexuálov?


105.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 19:18 avatar
Boh stvoril homosexualov, alebo sa nimi stali sami?


106.
označiť príspevok

fajer
   4. 9. 2016, 19:20 avatar
hlúpa otázka, ked každý rozumný človek vie, že boh nestvoril nič....je to blud...


59.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:20 avatar
22 Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.

Písmo jasne vraví ze Bohu sa homosexualita hnusí. no pápež Frantisek má nato iny nazor


61.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:21 avatar
homoseual ma cinit pokanie a ked ho ciní moze sa dostat do kralovstva nebeskeho.
ale nie ako tvrdi frantisek ze sa dostanu len tak do neba


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:21 avatar
zato sa mu vôbec nehnusí predávať otrokov ako dobytok, hehe


65.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:27 avatar
1Kor 7,23 Draho ste boli kúpení. Nestaňte sa otrokmi ľudí!


107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 19:21 avatar
Ako dobytok asi tazko,
Pan nesmie zabit svojho otroka..
OKrem ineho otroci mali ovela lepsie prava ako v inych krajinach..
Ci bolo by lepsie vzdy pozabijat protivnikov, ktori prezili?
Hlavne pamataj, bola taka doba..


55.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:17 avatar
jasne oni o tom kecaju ako slepy o farbach.
Súhlasí veriaci-4


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:12 avatar
jo, aj s tým zabíjaním čarodejníc a pohanov...


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 17:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:22 avatar
veriaci fakt je to ako hadzat hrach do steny. pokial nebudu poznat svate písmo, budú zvedený svetom a jeho kúzlom
Súhlasí veriaci-4


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:23 avatar
množstvo veriacich ľudí vôbec nie je dôležité pre zistenie pravdivosti učenia, to by kresťanstvo v začiatkoch muselo byť označené za falošné


66.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:28 avatar
2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:30 avatar
Prosím ťa, kto ťa nenávidí, len ti hovorím, že nemáš pravdu, to je nenávisť?


77.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:47 avatar
ja nevravim ze ty nenavidis. zle si pochopila
a moje svedomie je pismo svate a ist proti svojmu svedomiu by nebolo spravne.


78.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:50 avatar
ja sa pridrziavam len pismom svatym a ked pismo svate vravi tak, tak potom ked vravim podla toho pisma tiez mam pravdu. ja sa neriadim ziadnou naukou na vsetko co mi tu niekto napise odpisem a pridrziavam sa pismom svatym vid stale davam verse ktore ma obhaja. ja sa neobhajujem katechizmom ani ziadnym inym izmom.


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:31 avatar
Ako tak rozmýšľam, množstvo stúpencov dokazuje aj to, že nositelia viery boli ochotní ju presadzovať všetkými prostriedkami, mečom aj slovom.


71.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:37 avatar
Mt 26,52 Vtedy mu povedal Ježiš: Daj svoj meč zpät na jeho miesto, lebo všetci, ktorí berú meč, zahynú mečom.


72.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:39 avatar
Heb 4,12 Lebo slovo Božie je živé a účinné a ostrejšie nad každý meč dvojsečný, a prenikajúce až do rozdelenia duše a ducha, kĺbov a špikov a spôsobné posúdiť myšlienky a mysle srdca.

Ef 6,17 A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie,


73.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:41 avatar
Jer 2:30 Nadarmo som bil vašich synov, neprijali výstrahu, váš meč hltal vašich prorokov ako pustošiaci lev.“ (INKVIZÍCIA)


74.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:43 avatar
Jezis dava jasne najavo aby sme nebojovali mecmi ale Slovom Bozim, Svätym písmom. ale rimokatolicka cirkev mala na to iny nazor


75.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:43 avatar
Samozrejme, okrem tých, čo zvíťazia a pomrú na starobu alebo choroby.


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 17:44 avatar
A, keby aj pomreli bojovníci mečom bojujúci za vieru, tak viera prežije. O tom sa nehovorí.


80.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:52 avatar
Nadja to co tu pises tak si zjavne nepochopila ako je to myslene. Jezis jasne povedal ze mame bojovat Bozím Slovom, ktore je silnejsie ako akykolvek mec.


81.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:53 avatar
Bozie prikazanie nezabijes ti nic nevravi?,?


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 18:01 avatar
Ja som nikoho nezabila, ale kresťania vraždili ostošesť  


86.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:03 avatar
a vsetci tí ktorí vezmu mec zahynú mečom to znamena ze sa nedostanu do kralovstva nebeskeho
Zj 21,8 Ale bojazlivým a neverným a ohavným a vrahom a smilníkom a čarodejníkom a modlárom a všetkým lhárom bude ich diel v jazere, ktoré horí ohňom a sírou, čo je druhá smrť.


88.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 18:06 avatar
... a tým vraždením presadzovali a šírili vieru, o ktorej by nik dnes ani netušil...


89.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:18 avatar
to sa pekne mylis. kriziacke vypravy, inkvizicia, vyvrazdovanie... ako to suvisi s vierou?
2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

budu prenasledovaní a nie ze budu prenasledovat. krestanstvo by bolo teraz tak isto aj ked by nebola rimokatolicka cirkev.
a co pozeram nachadzame sa v poslednych casoch a ako vidim ako sa spaja rimokatolicka cirkev s inymi nabozenstvami viem ze prenasledovany budem aj ja ako aj vsetci praví krestania.

2Kor 4,9 prenasledovaní, ale nie v zlom opustení; sme občas povalení, ale nehynieme,

2Kor 12,10 Preto mám záľubu v slabostiach, v pohaneniach, v tiesňach, v prenasledovaniach, v úzkostiach za Krista; lebo keď som slabý, vtedy som mocný.

2Tim 3,12 Ale aj všetkých, ktorí chcú pobožne žiť v Kristu Ježišovi, budú prenasledovať.

Mt 5,11 Blahoslavení budete, keď vás budú haniť a prenasledovať a luhajúc hovoriť na vás všetko zlé, pre mňa


91.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:29 avatar
katolicka cirkev drtila krestanov ktorí sa drzali písma svateho a nie papeza.


92.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 18:39 avatar
Tomii, je mi ľúto, ja ti tu nemôžem vypisovať celú historiu kresťanstva, to by som tu strávila roky. Skús sa na to pozrieť, ako náboženstvo vždy malo aj nejaký politický účel, a podporovalo vládu alebo ochranu, veď aj Metod bol oslavovaný, potom veznený a mučený, a nakoniec sa otočil a požiadal o podporu rímskeho pápeža, súpera byzantských vládcov - otáčal sa ako na obrtlíku len aby presadil svoje dielo... A medzitým sa, samozrejme, veselo aj v Byzantskej riši, vraždilo, prenásledovalo a pod...


93.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:45 avatar
Nadja . rimokatolicka cirkev sa napachala tolko zla, ze nemoze byt kristovou cirkvou. nedrzia sa vobec evanjelia svateho pisma, idu cestou tradicii, autority papezi si stale odporovali jeden papez povedal tak iny inak... modlarstva... teraz New Age v Assisii ved je to okate. proroctva biblie jasne ukazuju na rimokatolicku cirkev ze ta cirkev je antikrist. nadja vsetko co pisem pisem a obhajujem sa pismom svatym. prepac ale rimokatolici sa pisma ani nečuchli lebo keby ano, tak by nebola taka aka je ved ta cirkev odporuje Pismu svatom.

Mt 7,13 Vojdite tesnou bránou; lebo je priestranná brána a široká cesta, ktorá vedie do zahynutia, a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú;


94.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:48 avatar
zbozstovanie marie, odkladanie Jezisa do pozadia, pridavanie Jezisovych schopnosti mrii, modlarstvo, inkvizicia, kriziacke vypravy New age Assisi...
vsetko to co oni robili a robi odporuje Boziemu slovu. Písmo svate hovori jasne co nemame robit a rimokatolicka cirkev robi presny opak presny opak


95.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:48 avatar
inac katolicka cirkev ma s islamom tak vela spolocneho ze by si sa divila


98.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 18:52 avatar
Prečo sa potom veriaci čudujú, že ho pápež dáva na roveň ?


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2016, 18:50 avatar
Lenže všetky tie nové cirkevné výhonky vznikli vďaka RKC a odklonu od nej - aj evanjelíci, Hugenoti, o Milosti ani nehovoriac... profitujú z upevnenia moci bojom a persekúciami a pretrvávania tých, ktorých kritizujú


101.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:57 avatar
ako profituju?? my mame bibliu to nam staci nic ine ziadna ina nauka nas nezaujima


102.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:58 avatar
a evanjelici sa az tak velmi od katolikov nelisia.
par veci lepsie chapu ale tiez ostavaju eucharistii a inych veciach, modlarstva


103.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 9. 2016, 18:59 avatar
Ale líšia a veľmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


104.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 19:03 avatar
vela veci chapu lepsie ako katolici napriklad veci ohladom marie... ale neidu tiez podla pisma


97.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:52 avatar
Jer 2:27 Drevu hovoria: »Ty si môj otec« a kameňu: »Ty si ma zrodil.« Ku mne si obrátili šiju, nie tvár, ak ich však stihne bieda, volajú: »Povstaň a zachráň nás!«
Jer 2:28 Nuž kde máš bohov, čo si si narobil? Nech vstanú, či ťa v biede zachránia? Veď koľko máš miest, toľko máš aj bohov, Júda! (koľko dedín toľko kostolov venovaných inému bohovi)
Jer 2:29 Prečo sa pravotíte so mnou? Spreneverili ste sa mi všetci, hovorí Pán.

vo svätom písme je vela proroctiev ktore poukazuju na rimokatolicku cirkev ako na velky babylon.

(Zjv 17:4-6 [ROH-AV])
A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil.

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

dalej modlarstvo

Zjv 9:20 A ostatní ľudia, ktorých nezahubili tieto rany, ani pokánie nerobili za skutky svojich rúk a neprestali sa klaňať zlým duchom a zlatým, strieborným, medeným, kamenným a dreveným modlám, ktoré nemôžu ani vidieť, ani počuť, ani chodiť. (Oni sa klaňajú zlým duchom!)

Ex 20:3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!
Ex 20:4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!
Ex 20:5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia,
Ex 20:6 milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

14 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Vyjedáte domy vdovám a modlíte sa dlhé modlitby. Preto vás postihne prísnejší súd.)
15 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!
16 Beda vám, slepí vodcovia! Hovoríte: "Kto by prisahal na chrám, to nič nie je, ale kto by prisahal na chrámové zlato, to ho už viaže."

Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, niet už inej obete za hriech. (Hebr 10,18) Kristus bol posledný Veľkňaz (katolíci majú pápeža veľkňaza) (Hebr 7, 27-28). Kristus je jediný, posledný kňaz Nového zákona. Nový Zákon už nemá kňazov, chrámy. Človek, ktorý uveril v biblického Ježiša Krista je Božím chrámom, patrí do Kristovho tela – Cirkvi. Klania sa Bohu v Duchu a pravde…


100.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:56 avatar
(Zjv 17:4-6 [ROH-AV])
A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil.

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

modlarstvo

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 9. 2016, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:36 avatar
Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.

koho si chce papez naklonit ludi, alebo Boha? Komu sa chce papez pacit ludom alebo bohu? v duchu New Age a co sa deje v Assisi jasne papez ukazuje ze ludom.

lebo nehlasa prave evanjelium, ale zgrupuje vsetky nabozenstva a dava ich na uroven krestanstva ostatne nabozenstva (modlarstvo)
Súhlasí veriaci-4


79.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:51 avatar
a jasne ze nezalezi na mnozstve ludi. neznamena ze ked je miliarda ludi co nieco vravia tak to aj je pravda.


40.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 16:59 avatar
Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, niet už inej obete za hriech. (Hebr 10,18) Kristus bol posledný Veľkňaz (katolíci majú pápeža veľkňaza) (Hebr 7, 27-28). Kristus je jediný, posledný kňaz Nového zákona. Nový Zákon už nemá kňazov, chrámy. Človek, ktorý uveril v biblického Ježiša Krista je Božím chrámom, patrí do Kristovho tela – Cirkvi. Klania sa Bohu v Duchu a pravde…
Súhlasí veriaci-4


82.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:55 avatar
(2Kor 6:14)

Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom?! (diablom) Aký podiel má veriaci s neveriacim?! A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, ako hovorí Boh: „Budem v nich prebývať a medzi nimi chodiť, budem ich Bohom a oni budú mojím ľudom. A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán.

toto je o vasom papezovi drahý veriaci katolici a o tom ako taha jarmo vas papez v Assisi v duchu New Age


83.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:56 avatar
ako sa taha z demonickymi nabozenstvami


84.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 17:59 avatar
tu je jasne vidno ze rimokatolicka cirkev nie je Kristovou cirkvou a nie su praví krestania, lebo praví krestania netahaju jarmo s neveriacimi


87.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 9. 2016, 18:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

tomii muž
   4. 9. 2016, 18:19 avatar
veru tak
Súhlasí veriaci-4
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:04,  PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim 330e dva mesiace po sebe som nezaplatil hned...
dnes, 22:04,  Keď chuj chce nechať skapať decko hladom ale na chybe je exekutorka ktoru nazval svojou...
dnes, 22:02,  Všetci čo majú americky yotube a americký google to v Bielorusku nemajú . Bavolarova...
dnes, 22:00,  Jo jenom mne zajímalo co ten vocca s tema sfalšovanýma volbami udelá . Možná vyhlási...
dnes, 21:59,  https://youtu.be/C6Gpp9V00G4
dnes, 21:57,  Čo je na tom prasenie je to kus historie . Že sa ti nepáči čo stvarali nadbratia z našimi...
dnes, 21:57,  V pohode, nevadí, to asi ja sa skôr ospravedlňujem, neviem cez net vycítiť pointu niekedy....
dnes, 21:54,  (31,32) Dosvietený, veďže nás už nemusíš až toľko presviedčať, čoho je schopný...
dnes, 21:53,  PartOFgod na čo tak zložito . Teba volam vždy len chuj ktorý nepozná ani gramatiku dolneho...
dnes, 21:47,  R. 2012. *38 *38 *38 ...ale ideme. .. *38 *38
dnes, 21:47,  A len aby ste nezabudli volajte ma agent Kremlu a priatel Vladimira Vladimirovica Putina a Ruskej...
dnes, 21:46,  Tak tu temu dostojne ukoncim neviem sice kto je aljoska ani co nakreslil jedna vec je vsak ista...
dnes, 21:37,  (19) Havran, ten Dosvietený blikač nemá na pochopenie podstaty nielen Tvojho, môjho, ale aj...
dnes, 21:28,  (24) Havran, ja im a iným takým ľuďom doprajem, aby si svojej hlúposti užili čo...
dnes, 21:25,  Peter Šťastný je najlepším európskym centrom histórie NHL....
dnes, 21:20,  Trola sa pýtaš ?
dnes, 21:15,  S USA ne večné časy a nikdy inak :)
dnes, 21:14,  Edo ty si taký trol, len prasíš, ale aspoň sa možno na tebe smiať :)
dnes, 21:13,  Čo to má s tým že ich útok patrí medzi 10 najlepších ?
dnes, 21:11,  Jedine že by ho vocca ubytoval tam kam Janukoviče...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(251 773 bytes in 0,622 seconds)