hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Cirkev , Nabozenstvo a Boh su 3 rozne veci

príspevkov
18
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 9.7.2010 22:52
posledná zmena 12.10.2010 13:55
1
09.07.2010, 22:52
Niesom v ziadnej cirkvi, neuznavam ziadne nabozenstvo, a pritom mam hlboku vieru v Boha. Viem, ze je, a citim, ze sme v spojeni. Vidim, ako nabozenstva manipuluju s psychikou ludi a v skutocnosti ich odklanaju od skutocneho uvedomenia si Boha a poznania. Vidim len boj o moc, nevedomost, a naivitu manipulovanych ... a skutocna znalost Boha sa niekde vytraca. Kdesi som tu cital, ako vacsina ateistov prestane verit v Boha, lebo citili diery v nabozenstve, ze realita je ina. Ja to citim tiez, ale preco kvoli nabozenstvu prestali hladat Boha? Ved Boh a nabozenstvo vlastne nijak nesuvisia. Nabozenstvo je len vyplod ludskej mysle, premysleny system, pribeh, rozpravka... je to len sucast jemnej elektroniky ludskej mysle, ktora sa snazi opisat Boha... ale vo svojej obmedzenosti sa jej to nemoze nikdy podarit. Tak ako ziadny pocitac nemoze kapacitne pojat opis celeho vesmiru, tak ani ziadne nabozenstvo nemoze obsahovat poznanie o Bohu, ktory je nekonecny ako vesmir. To poznanie moze clovek objavit len vo svojom vnutri, iba tam lezi pravda. Myslim si, ze sa to da pochopit aj bez nabozenstva a citania svatych pisiem a praveze mam pocit, ze ovela rychlejsie, ako ked sa clovek necha obmedzit nabozenstvom. Ma niekto podobne citenie?
none
2
09.07.2010, 23:07
Ale v skutočnosti JEDNA ...Xion . Chápem ťa ,ale vôbec nezáleží na uhle pohľadu na VEC.
none
3
10.07.2010, 04:37
nejako sa ti to pomotalo v tej tvojej hlavičke,boh a náboženstvo spolu nesúvisia,to čo je za logika,ak by nebolo náboženstvo tak o bohu by si ani nerozmýšľal,náboženstva sú vlastne ako politické strany,každé má svojho lídra,preto ak zanikne nejaké náboženstvo,zanikne aj ich boh...boh je výplod ľudskej mysle a náboženstvá chorým prvkom spoločnosti...
none
5

3. 10.07.2010, 04:37

nejako sa ti to pomotalo v tej tvojej hlavičke,boh a náboženstvo spolu nesúvisia,to čo je za logika,ak by nebolo náboženstvo tak o bohu by si ani nerozmýšľal,náboženstva sú vlastne ako politické strany,každé má svojho lídra,preto ak zanikne nejaké náboženstvo,zanikne aj ich boh...boh je výplod ľudskej mysle a náboženstvá chorým prvkom spoločnosti...

10.07.2010, 09:55
Daj si facku fajer, spravis aspon nieco uzitocne ako pisat tieto tvoje bludy.
none
7

5. 10.07.2010, 09:55

Daj si facku fajer, spravis aspon nieco uzitocne ako pisat tieto tvoje bludy.

10.07.2010, 12:10
bludy rozprávajú náboženstvá,.....
none
6

3. 10.07.2010, 04:37

nejako sa ti to pomotalo v tej tvojej hlavičke,boh a náboženstvo spolu nesúvisia,to čo je za logika,ak by nebolo náboženstvo tak o bohu by si ani nerozmýšľal,náboženstva sú vlastne ako politické strany,každé má svojho lídra,preto ak zanikne nejaké náboženstvo,zanikne aj ich boh...boh je výplod ľudskej mysle a náboženstvá chorým prvkom spoločnosti...

10.07.2010, 10:01
áno, náboženstvo si vymysleli prefíkaní ľudia, aby mohli priviesť k poslušnosti menej vplyvných spoločníkov

ale to ešte nevylučuje existenciu Boha, alebo vyššiu duchovnú moc nad nami
none
4
10.07.2010, 08:02
Sú rôzne náuky o bohu.Učia vlastne o niečom,čo nepoznajú.Je to podobné,ako tvrdiť,že viem čo je v čiernej skrinke,ktorú nikto nikdy neotvoril a ani neotvorí.
none
8
11.07.2010, 20:15
nauky o bohoch sa vzdy snazia zanechat dobry dojem v mysli,len zabudaju,ze svet v ktorom existuje akykolvek boh funguje na uplne inom zaklade..a to su prachy a chamtivost a lakomost..3 v 1- ala nora smradlava bez okien..
none
9
27.07.2010, 09:32
Prečital som si príspevky do diskusie.Môj záver je, že každý z diskututúcich je "hľadajúci - aj ja.Som pomerne "mladý -63 "necítim sa na to aby som mohol davaľ "rozumy".Keď som išiel do jaskyne natiahol som si niľ,abY som sa mohol vrátiľ tou istou cestou, aby som sa nestrrátil v spleti tmavých chodieb.Prečo som išiel do jaskyne ? Aby som jaskyňu poznal a mohol som ju opísaľ. Isľ do jaskyne bolo riziko,vrátiľ sa šľastne naspäľ tou istou cestou podmienka,aby som ešte mohol ísľ.Keď som prišiel k otvoru,vydýchol som si,vedel som že môžem znova pátraľ v tme mojej nevedomosti.Ziskal som určitý,hoci nedokonalý obraz o tom po čom som pátral.Nezmocnil som sa celej jaskyne ale nadobúdol som vedomosti o jaskyni.Skúsme, každy z diskutujúcich zistiľ,ako sme absolvovali cestu za poznávaním jaskyne.Môžeem povedaľ že ani jeden či jedna,nezistil totožné poznatky.No temer všetci máme pocit akejsi nedostatočnosti inforácii v terajšom svete informatiky.Pritom "každý ma svoju Pravdu.Každý z diskutujúcich sa dostal na rôzny stupen poznania o jaskyni,hoci patrame všetci.Hoci si myslím,že niektorí z diskutujúcich sú veľmi " blízko""nielen k poznávaniu Boha ,ale azda necítia k nemu nenávisľ, môžeme povedaľ že ešte nevedia to že Ho milujú.Volíči milujú svojho lídra,fanušikovia svoje mužstvo,svojích hercov,spevákov....V istom časopise som čítal,že"ak žena povie manželovi,že ho nenávidi,nemysli to vážne, iba nevie manželovi povedaľ ako ho miluje"Myslím si ,že aj v prípade nás diskutujúcich je to niečo také,nevieme vyjadriľ to že Ho milujme.Zaležína tom.s jakým materiálom pracujeme.Či s pevným, alebo s takým ktorý sa rozplynie,a po našom objavovabní jaskyne ostane naša kostra,ke´d od vysilenia sadneme si a už sa neprebudime až na konci tunela života.Ak si pri hľadaní prostriedkov neberieme správny hrozí nám zánik,hoci v tejto disksii iba akoby.Súhlasím s príspevkom,kde ator vystihol v slove lídrov - to čo j pre stranu, teda dočasne rozpadne sa.Toplatí pre stranu - naboženstvo, ktoré vymyslel človek.Zomrel líder, zomrela aj strana.A tak vieme, že líder Ježiš zomrel, ale Jeho strana nezomrela,žije, lebo ju živi on Sám Sebou,živí ju a napája Sebou preto strana Nazaretského Ježiša žije dosiaľ a prežije ,ako prežilas veľk´imperium rímskej ríše,ako prežila prenasledovania Néra,novodobejšícch Hitlera,Lenina,Stalina a iných svetovýchči menej svetových,organizácii ,ktoré milujú spoločenstvo okoloJežiša Nazaretského tak,že radfi by ho videli vymazané nielen z prehliadačov ,ale aj zo sveta.V tejto diskusii vystúpil aj "ten" čo nie je prihlasený, ale sa ozýva.On diabol hovorí: boh s malým b nie je, to je vymysel ľudí, náboženstva sô vymysly ľudí, nie je treba čítaľ knihy posvätného charakteru.Hierarchia hodnôt nám dáva jasné signály ,že je odstupňované,sústružník vyrobí súčiastku iný inú a tak vyrobia s množstvom odborníkov auto,ale bna základe výkresov a cieľa ,že chcú vyrobiť auto.... Zakladom je tvorivá myšlienka inžinierov.....konečnným výrobkom je auto....Teda sú to konkrétne osoby s tvorivým pristupom.A teda ako vznikli Tatry,Alpy, Kaukaz,Amazonka....Náhodne?Dajme na jednú kôpku 10 kg ocele,3 kg gumy 10 dkg chr)omu a čakajme na náhodu,aby sa urobil bicykel.Nestane sa.Veriaci logickz dospeje k záveru, že to musí bzľ rozumná bztosľ, čo urobí auto, bicykel . Tatry Alpy... musela urobiľ- stvoriť bytoť, majúca také schopnosti.....
none
10
27.07.2010, 10:00
doktor...tvoja múdrosť je tvoje životné poznanie..napriek tomu ma prekvapuje, že si možno myslíš, že veľhory a prírodu -svet stvoril BOH ? Na to yby ti odpovedali geológovia. Len niečo málo na vysvetlenie:
Ako vzniklli napr. Alpy:
Alpy sa práve tak ako Himaláje a ostatné mohutné horské sústavy považujú za výsledok zrážky dvoch dosiek zemskej kôry. Po desiatky miliónov rokov vyvíja doska, na ktorej spočíva Afrika, sústavný tlak na eurázijskú dosku. Vrstvy hornín pod veľkým tlakom nadobúdajú tvar gigantických vrás, alebo sa lámu. Potom nastúpila vulkanická činnosť, ktorá premenila hlbšie položené horniny v tvrdší druh kryštalického typu. V priebehu týchto horotvorných pohybov sa pôvodne horizontálna vrstva sedimentárnych hornín okrem vrásnenia vztýčila do vertikálneho pohybu, ďalšia vrstva sa prevrátila, alebo bola posunutá na dlhšiu vzdialenosť. Konečným výsledkom tohto procesu je horský oblúk, ktorý prechádza južnou Európou v dĺžke 1 200 kilometrov. Do súčasnej polohy ho doslova obrúsilo opakované štvrtohorné zaľadnenie. Alpy zdobí celá rada známych vrcholov – najvyššia hora Mont Blanc (4 810 m), vežovitý Matterhorn, impozantná trojica Jungfrau, Monch, Eiger a mnoho ďalších.

Vysoké Tatry sú jadrové pohorie. Tvrdé a mocné končiare vyčnievajú všade. Horniny žulového a rulového typu sú od vápencových Nízkych Tatier tvrdé a akoby neoblomné, čo zotrvajú naveky. Kryštalické jadro je veľmi mocné a zaberá plochu celého hlavného hrebeňa. Tatry vznikli pri Alpínskohimalájskom vrásnení – teda v podobnom období kedy sa vynorili Alpy a Himaláje.
odkaz
none
11
27.07.2010, 10:04
celá príroda je jeden proces ..vývoj ( nemôžeš tento vývoj porovnávať s "mechanickou výrobou "vecí " a technikou /nemám teraz toľko času aby som to vysvetľovala..bo to sa jednou vetou vysvetliť nedá )
none
12
12.10.2010, 12:58
Ja to vnimam takto:


V brušku tehotnej ženy sa rozprávajú dvojčatá. Jedno je veriace,druhé neveriace.
Neveriace dieťa sa pýta: ´Veríš na život po pôrode?´
Veriace dieťa: ´Áno, samozrejme. Každý predsa vie,že život po pôrode existuje.
Tu sme preto,aby sme dostatočne zosilneli a pripravili sa na to, čo príde potom´.
Neveriace dieťa: ´Hlúposť! Žiadny život po pôrode nemôže byť! Vieš si vôbec predstaviť, ako by taký život mal vyzerať?´
Veriace dieťa: ´Úplne presne neviem, ale verím,že tam bude viac svetla a že možno budeme sami chodiť a jesť ústami´.
Neveriace dieťa: ´Taký nezmysel! My predsa nedokážeme sami chodiť a jesť ústami. Celé je to smiešne! Živí nás pupočná šnúra. Vieš,myslím si, že nie je možné,aby existoval život po pôrode,pretože naším životom je pupočná šnúra a tá je už teraz dosť krátka!´
Veriace dieťa: ´Som presvedčený, že to možné je. Všetko ale bude trochu iné. Dokážem si to predstaviť.´
Neveriace dieťa: ´Ešte nikto sa odtiaľ nevrátil! Život sa skrátka končí pôrodom. A vôbec, život je jedno veľké trápenie v temnote. ´
Veriace dieťa: ´Nie, nie! Neviem presne ako bude vyzerať náš život po pôrode,ale v každom prípade uvidíme mamu a tá sa o nás postará . ´
Neveriace dieťa : ´Mamu? Ty veríš v mamu? A kde je?´
Veriace dieťa: ´Je všade okolo nás,prebávame v nej a vďaka nej sa hýbeme a žijeme, bez nej by sme jednoducho nemohli existovať.´
Neveriace dieťa: ´Úplný nezmysel! Žiadnu mamu som nevidel, a preto je jasné,že jednoducho nie je. ´
Veriace dieťa: ´Nemôžem s tebou súhlasiť. Veď niekedy,keď všetko okolo stíchne,počujeme ako spieva a cítime ako hladí náš svet. Som si celkom istý, že náš skutočný život sa začne až po pôrode. A ty?´


krasny pribeh.
none
13

12. 12.10.2010, 12:58

Ja to vnimam takto:


V brušku tehotnej ženy sa rozprávajú dvojčatá. Jedno je veriace,druhé neveriace.
Neveriace dieťa sa pýta: ´Veríš na život po pôrode?´
Veriace dieťa: ´Áno, samozrejme. Každý predsa vie,že život po pôrode existuje.
Tu sme preto,aby sme dostatočne zosilneli a pripravili sa na to, čo príde potom´.
Neveriace dieťa: ´Hlúposť! Žiadny život po pôrode nemôže byť! Vieš si vôbec predstaviť, ako by taký život mal vyzerať?´
Veriace dieťa: ´Úplne presne ne...

12.10.2010, 13:01
Myslím si že je to perfektá ukážka ľudí ktorí veria a nevieria v Boha.
none
14
12.10.2010, 13:08
Onya, toto je ale velmi obmedzeny nazor. Skus sa pozerat na veci trochu menej pragmaticky.

Ano, Boh stvoril svet,ale nie v tom zmysle, ze by mavnutim prutika premenil rovinu na hory a do oceanov nalial vodu. Tento proces trval miliony rokov. Boh stal pri vzrode nasej zeme, prebyvame v nom, je vsade okolo nas. Nepochopitelne? Mozno. Skus vnimat veci viac srdcom nez rozumom. To hned neznamena, ze veda stoji proti Bohu. V ziadnom pripade,skor naopak. Vsetko do seba zapada.
Vsetko je energia. Voda, my, vsetky veci, vsetky bunky nasho tela, skratka cela nasa existencia. Lenze otazka je co predchadzalo tejto energii, ktora stala pri vzrode nasej existencie? Ako sa mohla tato energia z nicoho rozhodnut,ze vytvori planety,Slnko, galaxie? Kto nad tymto porozmysla musi mu byt jasne,ze je nieco medzi nebom a zemou a ze nic sa nedeje len tak... takisto ako ani ludska dusa smrtou nekonci.
none
15

14. 12.10.2010, 13:08

Onya, toto je ale velmi obmedzeny nazor. Skus sa pozerat na veci trochu menej pragmaticky.

Ano, Boh stvoril svet,ale nie v tom zmysle, ze by mavnutim prutika premenil rovinu na hory a do oceanov nalial vodu. Tento proces trval miliony rokov. Boh stal pri vzrode nasej zeme, prebyvame v nom, je vsade okolo nas. Nepochopitelne? Mozno. Skus vnimat veci viac srdcom nez rozumom. To hned neznamena, ze veda stoji proti Bohu. V ziadnom pripade,skor naopak. Vsetko do seba zapada.
Vsetko je...

12.10.2010, 13:11
potreboval by boh milion rokov na pretvorenie roviny v horu, ked stvoril zem za jeden den?
none
16

15. 12.10.2010, 13:11

potreboval by boh milion rokov na pretvorenie roviny v horu, ked stvoril zem za jeden den?

12.10.2010, 13:14
To je obrazne povedané za jeden deň. To je preto aby to pochopili aj tí čo nie sú vzdelaný.
none
17

14. 12.10.2010, 13:08

Onya, toto je ale velmi obmedzeny nazor. Skus sa pozerat na veci trochu menej pragmaticky.

Ano, Boh stvoril svet,ale nie v tom zmysle, ze by mavnutim prutika premenil rovinu na hory a do oceanov nalial vodu. Tento proces trval miliony rokov. Boh stal pri vzrode nasej zeme, prebyvame v nom, je vsade okolo nas. Nepochopitelne? Mozno. Skus vnimat veci viac srdcom nez rozumom. To hned neznamena, ze veda stoji proti Bohu. V ziadnom pripade,skor naopak. Vsetko do seba zapada.
Vsetko je...

12.10.2010, 13:19
ale nekecej holko ")) všetko je vývoj ...a povedz mi, kde sa vzal ten Boh ... z čoho ??? prečo sa nerobia exkurzie do Božieho kráľovstva..?
none
18
12.10.2010, 13:55
casopriestor je vec, ktoru mi zatial nedokazeme chapat. Tie miliardy rokov moze byt v Biblii uvedenych ako jeden, ci sedem dni, to je jedno. Bozie slovo by sme nemali citat uplne doslova. Bozie slovo je tak ci tak napisane takym stylom,ze neveriaci si v nom najde nieco co spochybnuje nabozestvo a len clovek ktory vnima veci srdcom ho vie spravne pochopit.

Onya, mame cestovat casom, ci ako? Veda je este prilis mlada na to aby niektore veci dokazala vysvetlit.

Z kadial sa teda vzal ten pociatocny zhluk molekul ktore boli na pociatku nasej existencie?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 124 749 B vygenerované za : 0.077 s unikátne zobrazenia tém : 36 179 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.