Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Cirkev je všemožne zvýhodňovaná, má výhodnejšie podmienky ako ostatní...

0
reakcií
870
prečítaní
Tému 19. januára 2017, 18:06 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   19. 1. 2017, 18:06 avatar
Podľa ústavy má u nás každý právo vlastniť majetok. Ak však získate ukradnutý majetok, polícia vám ho zoberie.

Ako to súvisí s témou?

Cirkev získala väčšinu majetku darovaním, predovšetkým však od hriešnikov, ktorí ho nenadobudli morálnym spôsobom (zákonným podľa vtedajších zákonov možno áno). V minulosti patrilo všetko panovníkovi. Všetko. Krajina, voda, zver i ľudia (či už ako otroci alebo neskôr poddaní). Právne si to zariadil vlastnou rukou a - rukou cirkvi. Panovník držal v ruke meč a korbáč, cirkev mala za úlohu učiť, že to je prirodzené a chce to tak Boh. O pohľade na otrokov sme už hovorili. Neskôr kresťanský klérus vypracoval učenie o trojakom ľude. Jednej časti uložil Boh vládnuť, druhej modliť sa a tretej (poddaným) pracovať na prvé dve skupiny. Ak sa niekto proti tomu staval, staval sa proti Bohu a to nemohlo zostať bez trestu.

Kresťanská cirkev si počas stredoveku vybudovala všadeprítomnú sieť na šírenie svojej ideológie a kontrolu jej realizovania. Pavučina kresťanskej moci dosiahla do každej dediny, na každú usadlosť. Panovníci to dobre vedeli, odmeny cirkvi za vykonávanú prácu boli preto štedré. Ak nie - a podmienky boli na to vhodné - cirkev si požitky vedela vynútiť. Keď išlo o jej záujmy, neváhala využiť hocijakú možnosť. Trebárs dať do kliatby neposlušného panovníka i celú krajinu. Takto sa jej podarilo zlomiť napríklad odpor uhorského kráľa Ondreja II., keď neposlúchal a neodstavil židov z hospodárskeho života, ako to žiadala cirkev. V takýchto podmienkach si cirkev v našom priestore voľkala zhruba tisíc rokov. Potom sa okolnosti začali meniť. Najskôr sa spod bezprostredného jarma feudálov (a tým aj cirkvi) uvoľnili ľudia. Neskôr prišli panovníci a ostatní feudáli aj o rozhodujúcu časť nehnuteľností, niekde dokonca o všetky nehnuteľnosti. Prišli teda o takmer všetko a niektorí doslova o všetko (vrátane hlavy). Nie však cirkev. Gro nehnuteľného majetku jej vždy zostalo. Napriek tomu, že jej ho darovali ľudia, o ktorých spoločnosť na istom stupni vývoja usúdila, že títo ľudia nemali právo nakladať s majetkami, že si ich privlastnili silou. Ukradli ich.

Vráťme sa k načrtnutej téme o ukradnutom majetku, prirovnajme vtedajší stav k dnešnému: Ak by dnes človek nieže dostal do daru, ale kúpil napríklad auto od človeka, ktorému nepatrilo, ktorý ho odcudzil, polícia by mu ho zhabala. A ani by sa s ním nebavila. Zopakujme - ani v tom prípade, keď za auto zaplatil. Dokonca - ak by kupujúci vedel, že tovar má nečistý pôvod, ako to vie cirkev - dopustil by sa trestného činu. Buď zatajenia veci, podielnictva, alebo legalizácie príjmu z trestnej činnosti…

Poznámka na okraj: Cirkev nemá so získavaním majetku z pochybných zdrojov problém ani dnes. Stačí sa ísť pozrieť do najznámejšieho katolíckeho domu na Slovensku - Katedrály svätého Martina v Bratislave, kde sa konala napríklad aj slávnostná omša pri príležitosti inaugurácie prezidenta Slovenskej republiky a ktorej zvony nám vo verejno-právnom vysielaní rozhlasu oznamujú nedeľné poludnie už dlhé desaťročia. Sú tam prezentácie podnikateľov, ktorí - povedzme to zaobalene - dodnes v jednom prípade nevysvetlili tunelovanie majetku desaťtisícok klientov nebankových subjektov (Špeciálny súd odsúdil podnikateľa darcu na 12-ročné väzenie, vyšší súd však rozsudok zrušil), alebo v druhom prípade podnikateľ nevysvetlil to, ako prišiel k obrovským štátnym viniciam v Bratislave (keďže o tom nie sú doklady). Tak ako v stredoveku ani v súčasnosti nesmrdia cirkvi žiadne peniaze.

Funguje to (a vždy fungovalo) tak, že čím väčší zloduch a zlodej, tým si je (bol) vnútorne vedomejší potreby, aby sa za neho ktosi prihovoril, pomodlil (veď čo ak to predsa len pomôže…). A tým viac darov cirkvi dával. Katolícka cirkev s tým ráta programovo. V stredoveku na základe vlastných materiálnych potrieb rozšírila učenie o tvrdenie, že z hriechov sa dá vykúpiť peniazmi. A stvorila odpustky. V konečnom dôsledku začala žiť z hriechov veriacich. Nemala záujem im predchádzať. Participovala na nich. Čím viac veriaci hrešili, tým bol príjem do bezodného cirkevného mešca vyšší. Katolícka cirkev sa predajom odpustkov stala asi najväčšou práčkou špinavých peňazí v dejinách ľudstva. Dnes - podobne ako mnohí slovenskí milionári, ktorých úspech sa začal odvíjať od vekslovania pred bratislavským Priorom či od podvodov v rámci kupónovej privatizácie - sa tvári ako ctihodná inštitúcia.

www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:26,  Úlohou Božích prorokov bolo vždy v prvom rade varovať jeho národ pred modlárstvom a...
dnes, 05:15,  Kedysi, už dávno, tak reagovali členovia RKC na zvestovanie svedkov Jehovových...:-)
dnes, 03:20,  Pitný režim treba dodržiavať! https://fs5.mojevideo.sk/imgxl/159196.jpg *13*39
dnes, 03:18,  3, ....... Teológ, alias Pozorovateľ /rozdvojená osobnosť/ samozrejme myslí tých...
dnes, 03:03,  POZOR .....stránka :jehovajekralom.com ..... nie je oficiálne stránka Jehovových svedkov,...
dnes, 02:57,  1, .... samozrejme, "ANJEL SVETLA" pracuje aj nadčas!*53 Len škoda že mu tie jeho...
dnes, 02:57,  ANTIKRIST !!! /proti-Kristovi/ ---------------------- Kto bol v 1 storočí najviac...
dnes, 02:49,  https://jehovajekralom.com/25-zjavenia/
dnes, 02:47,  https://jehovajekralom.com/beda-spolocnosti-strazna-veza/
dnes, 02:43,  1, .... ale ty si tu opakovane týchto ... "pomazaných bratov Krista", ........
dnes, 02:36,  "Dajte si pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich...
dnes, 02:31,  7, ...... tie "posledné časy" boli vtedy, ked apoštoli končili svoju púť na...
dnes, 02:14,  Prvý list Timotejovi 4:1-2 "1 Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch NIEKTORI...
dnes, 02:08,  2: Ničím nepodložené dristy, od samozvaných vykladačov Písma 21 storočia, ktorých nikto...
dnes, 02:06,  6, ...... tie texty a iné tvrdenia Písma, ktoré ešte viac opisujú túto MŔTVU TRETINU ZEME...
dnes, 01:58,  4, ..... Mám radosť, opäť bude viac detí a ak to pôjde takto ďalej tak naša populácia na...
dnes, 01:56,  Nepi už.......................
dnes, 01:54,  Celé číslo je: 38 zomretých denne na rakovinu. Na Slovensku. Toto číslo každoročne...
dnes, 01:49,  57, .... ale nie denne! A na Slovensku! Možno celosvetovo!
dnes, 01:37,  Nepi už........................
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 026 bytes in 0,456 seconds)