Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čína považuje vodík za strategickú „hraničnú technológiu“,

11
reakcií
201
prečítaní
Tému 29. júla 2022, 05:28 založil Scarlette.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 7. 2022, 05:28 avatar
Začínajúci čínsky sektor zeleného vodíka: Ako politika, výskum a podnikanie vytvárajú nový priemysel
Kľúčové poznatky
Čína považuje vodík za strategickú „hraničnú technológiu“, v ktorej sa chce stať globálnym lídrom. V krátkodobom horizonte sa jeho politika zameria v prvom rade na všeobecný rozvoj priemyslu a potom na ekologizáciu.
Čína je pripravená v nasledujúcom desaťročí rýchlo rozšíriť svoj priemysel so zeleným vodíkom. Vládne mandáty na dekarbonizáciu spolu s návnadou rastúceho dopytu po uhlíkovo neutrálnom vodíku a súvisiacich zariadeniach podnecujú súvisiace výskumné a vývojové a obchodné aktivity.
Rozvoj miestnej politiky a priemyslu už ďaleko presahuje národnú stratégiu a jej konzervatívne ciele a vytvára impulz pre priemysel so zeleným vodíkom.
Čínsky tlak na zelený vodík sa bude vyznačovať silnou štátnou podporou vytvárania trhu a technológií v každej fáze hodnotového reťazca. Štátne podniky a verejne financované výskumné a vývojové centrá sa ponáhľajú s vývojom vodíkových technológií s očakávaním masívneho rozmachu priemyslu.
Súkromné ??podnikanie, vedené býčími prognózami budúceho dopytu po nízkouhlíkovom vodíku, tiež prispieva k rýchlemu rozšíreniu kapacity zariadení na výrobu zeleného vodíka.
Vedúce postavenie Európy v technológii zeleného vodíka sa bude zmenšovať, keďže Čína prehlbuje svoje inovačné kapacity a posilňuje svoju cenovú konkurencieschopnosť. Krajina už predstavuje tretinu celosvetovej výrobnej kapacity elektrolyzérov a so zvyšovaním výroby sa stane konkurencieschopnejšou.
Napriek prudkému nárastu zdrojov určených na výskum a vývoj vodíka Čína zostáva za Európou, Spojenými štátmi a Japonskom v pokročilých technologických schopnostiach. Odborníci v Číne odhadujú, že potrvá najmenej päť rokov, kým domáca technológia dobehne svetových lídrov v tomto odvetví.
Európske spoločnosti spolupracujú s čínskymi firmami ako s dodávateľmi, ako aj s partnermi v oblasti výskumu a vývoja a spoločných podnikov. Prínosy pre európsku stranu treba porovnať s rizikami spojenými so zrýchlením rozvoja čínskych výrobcov.

Vodíkové ambície Číny v globálnom preteku zelených technológií
Vodík bude hrať dôležitú úlohu v globálnej energetickej transformácii. Odhaduje sa, že vodík bude do roku 2050 predstavovať 10 – 12 percent spotreby energie v Číne a až 22 percent celosvetovo.1 Aby krajina dosiahla tento bod udržateľným spôsobom a v súlade so svojimi emisnými cieľmi, lacná a škálovateľná technológia zeleného vodíka ako sú elektrolyzéry. Keďže sa náklady na palivá s vysokým obsahom uhlíka zvyšujú a technológia elektrolýzy sa stáva pokročilejšou a efektívnejšou2, očakáva sa, že zelený vodík dosiahne cenovú paritu so súčasným lacnejším šedým vodíkom v priebehu niekoľkých rokov. Predvídateľný dopyt spolu so skutočnosťou, že si dnes konkuruje niekoľko technológií, znamená, že toto odvetvie sa stane nielen lukratívnym trhom, ale aj oblasťou intenzívnej konkurencie v Číne a na medzinárodnej úrovni.

Čína je najväčším svetovým producentom vodíka s ročnou produkciou 33 miliónov ton, čo je viac ako tretina celosvetového dopytu.3 Vodík sa okrem iného používa v chemickom, rafinérskom a kovopriemysle – buď ako nosič energie (napr. poskytovanie tepla alebo elektriny v metalurgii) alebo ako surovina (napríklad na výrobu amoniaku). Zatiaľ čo vodík je „čistý“ nosič energie – pri reakcii s kyslíkom produkuje iba teplo a vodu – a preto môže mať významnú CO2 stopu. Čína primárne vyrába hnedý a sivý vodík pomocou uhlia alebo plynu (v tomto poradí 60 percent a 20 percent produkcie)4 s vysokými emisiami CO2. Na splnenie svojich cieľov dosiahnuť maximálne emisie uhlíka do roku 2030 a potom dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2060 bude musieť zelený vodík, ktorý v súčasnosti predstavuje asi 1 percento výroby, nahradiť šedý vodík čo najrýchlejšiemerics.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Fotón
   29. 7. 2022, 07:54 avatar
Rusko doplatilo na to, že rozpútalo nezmyselnú vojnu proti nevinným civilistom. Teraz doplatilo na to, že sa od neho západ postupne odpája. Tým seba uvrhli minimálne do doby železnej. Jedinou záchranou Ruska je teraz už len Čína. Pochybujem však, že si takého príživníka, ako sú tie komunistické opadnuté tváre Ruska vezmú na krk. Čína skutočne technologicky napreduje, zatiaľ čo Rusko upadá. A bude padať ďalej.....


3.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 7. 2022, 08:45 avatar
2. ale pochop ze Putin nie je Rusko   iste aj mne casto vyleti na margo tejto vojny "rusofili" . ale zrejme spravne by to malo byt "putinofili". rusky narod je zmagoreny propagandou . ked si vezmes Slovensku dezole scenu , kde posuvaju kazdu blbost co vypusti putinova propaganda . co potom bezni rusi?   ktori maju nonstop mozgy masirovane propagandou . tu je nemecky doku . v r.2011 sa konali v Rusku masove protesty kvoli zmanipulovanym volbam . proklamovali ze putin mal tak max. 30% (cca od 40 min.)
http://www.youtube.com/watch?v=6aQytmYF1ZM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


manipulacia, nesloboda , kontrolovane media a putinovska pijavica co sa roky drzi pri moci . a ver mi, ze moc je najsilnejsi opiat  


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 7. 2022, 10:24 avatar
Ja som si to takto tiež myslel.
Boli sme ruskou propagandou za čias socializmu magorení aj my.
Teraz svoj názor mením.
Nie je náhoda, že Orbán má blízko k Rusku a v EU sa stáva škodnou. Nemci tiež z počiatku vajatali.
Je to tá istá mentalita.
Podobne to bolo aj s Nemcami a možno aj je, iba že Nemci sú ďaleko kultúrnejší a tým všetko robia sofistikovanejšie.
Chcem naznačiť, že to je o historicky podmienenej vlastnosti väčšinovej časti národa.
Dovolím si spomenúť niečo čo som zažíval a zažívam:
Rusy - 2014 v čase anexie Krymu som bol v Bulharsku. Ruskí dovolenkári tam šaleli a všade kde boli ubytovaní visela ruská zástava, po večeroch robili neskutočný kravál.....
Rusko - niekedy po roku 2000 bola sestra 4 roky na ambasáde v Rusku. Bol tam s ňou aj muž už dôchodca, športový fanúšik. Cez hokejové majstrovstvá sveta v momente ako vypadli z hry Rusi, končili všetky televízne prenosy a nemal šancu pozerať MS v hokeji. Nik z Rusov neprotestoval, "však keď tam nie sme my, tak nás to nezaujíma...."
Maďarsko - nezabudnem na internátne časy. Bývali sme aj spolu s maďarskými študentami z juhu Slovenska. Nemali sme problém. Ak však prišli do BA maďarskí futbalisti, tak všetci maďari jednotne šaleli - došli naši - ideme to tým Slovákom naložiť.......
Nemci - sem tam som projektoval stavby aj pre nemeckého zákazníka u nás na Slovensku. Základná požiadavka bola: Všetka technológia (vykurovanie, príprava teplej vody - musí byť od nemeckého výrobcu nech to stojí - čo to stojí. Ešte aj okná som musel navrhnúť použité, dovezené zo stavby v Nemecku.......
Takže je to v národe a súčasná podpora Putina cca 90%-ná, nie je náhodná a nie je to len dôsledok politických klamstiev.
Je to hlavne dôsledok toho, že Ruskí národ chce byť klamaní v istých oblastiach.....
Súhlasí Nadja


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 7. 2022, 10:58 avatar
Az na poslednú vetu... nik nechce byť klamaný, ale chce počuť to, čo sa mu páči... kto by rád nepočul, že Slovensko je najlepšie, že celý svet ho bude nasledovať... kua, to stojí za to byť slovákom :D
Súhlasí kntsz


9.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 7. 2022, 17:35 avatar
4. Orbán je populista . miesas tkz mentalitu s podporou putina . www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 7. 2022, 23:20 avatar
Rozumiem tomu , že to nie je čiernobiele, ale stojím si za svojím.
Slovensko asi poznáme všetci.
Dovolím si tvrdiť s istou toleranciou, že na Slovensku máme 35% zmagorených ľudí a je jedno či oklamaných alebo priamo magorov. Títo ľudia v minulosti volili mecára, slotu, luptáka, potom fica a mecára či danka, kotlebu, harabína....., ale približne 35% to bolo v 90-tych rokoch a je to tak až doteraz, len sa menia dresy.
Podobne asi 35% je normálnych čo vedia kde je sever, 20% na to z vysoka serie a 10% má objektívne príčiny sa volieb nezúčastniť.
Voľby vyhrávajú magori keď je menšia účasť a prehrávajú ich keď je väčšia.
V Rusku a aj v Maďarsku stačí, aby bolo magorov 40% a potom je normálnych max. 30% a politická situácia je taká aká je.
Z pohľadu aktívneho ľudskáho života je to v podstate na večné časy.
Zmenu môže priniesť len nová generácia a tá, aby mala väčšinu treba min. 25 až 50 rokov.
Aj keď národ sa vie zjednotiť za dobrú vec, keď je zle.
To však momentálne nehrozí.
Ak budú u nás predčasné voľby, tak vládu zostavuje pelegríni s ficom a voliči sas, vraj "intelektuáli", si môžu znovu 8 rokov mudrovať, kde soudruzi udelali chybu.  
Sociokultúrna úroveň národa je pekná sviňa........ mení sa k lepšiemu stráááááášne pomaly.


12.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 7. 2022, 23:43 avatar
11. kntsz, skratim to - nesuhlasim s niektorymi fotonovymi vyjadreniami . aj ked chapem ze je nastvany . ale zivot nie je PC hra , ani sa netreba hrat na Boha .   vidim to tak, kazdy kto podporuje a ospravedlnuje vraha z kremla , raz sa s nim bude smazit v pekle .
Súhlasí kntsz


6.
označiť príspevok

Fotón
   29. 7. 2022, 10:58 avatar
Putin reprezentuje Rusko. Preto ho mnoho rusov podporuje.


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 7. 2022, 11:07 avatar
to nemôže byť ten správny dôvod. To by mnoho ľudí vždy podporovalo toho, kto je u moci, ale volby ukazujú, že politici sa menia. Len oblúbení nie... Lenže totalitné režimy nemajú nastavené mechanizmy na výmenu, ako je bežné v demokraciach, Putin má doživotnú funkciu...
Súhlasí Scarlette


8.
označiť príspevok

Fotón
   29. 7. 2022, 11:56 avatar
Toto je zločinec. A štát ktorý ho podporuje je zločinecký.
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 7. 2022, 17:42 avatar
Fotón,

Stockholmský syndrom mezi Putinem a Rusy
Volby do Státní dumy v Rusku nepřekvapily. Většinu v ní opět získalo vládnoucí Jednotné Rusko. „Rusové nejsou blázni. Vědí, že Kreml a jeho političtí technologové manipulují s výsledky,“ říká britský politolog Mark Galeotti.

Jednotné Rusko, jehož členem je i prezident Vladimir Putin, opět získalo většinu v dolní komoře ruského Federálního shromáždění. Podle Galeottiho, spolupracovníka Ústavu mezinárodních vztahů, došlo při volbách k manipulaci s hlasy:

„Máme k tomu dostatek důkazů díky záznamům z kamer ve volebních místnostech. Jde o volební urny už dopředu nacpané zmanipulovanými hlasy. Víme tedy, že došlo ke značné manipulaci – do jaké míry k ní úřady přistoupily, se ale v různých koutech Ruska liší. Třeba čečenský lídr Ramzan Kadyrov získal skoro 100 procent hlasů, takže… Některá místa jsou proste náchylnější k manipulaci než jiná.“
www.seznamzpravy.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:54,  "Keď kráčaš po zemi ako po guli, nejdeš do žiadneho kopca." Ok, tak sem daj...
dnes, 17:51,  "Na povrchu veľkej gule ktorá ťa vždy priťahuje smerom do stredu nič neuvidíš, len...
dnes, 17:15,  Jeho zmýšľanie vyplýva z presvedčenia, že zem je plochá. Teda keď uvádza príklad, ako...
dnes, 17:07,  Miešaš hrušky s jablkami. Samozrejme, že keď kráčaš do kopca, musíš ísť šikmo ku...
dnes, 17:04,  Lebo používaš nesprávne priamú úmernosť a nie priebeh funkcie sínus. Na povrchu...
dnes, 16:53,  Písal si že pri 10 kilometrov sa výška zvýši len o 1,57 metra, a to je to čo som ti...
dnes, 16:49,  Kráčas podla toho akú krivku ma terén. Nie je možné na šikmom teréne kráčať rovno......
dnes, 16:47,  Všetky hodnoty funkcie sínus ti vygeneruje grafická kalkulačka. Jednotkovej kružnice. Už...
dnes, 16:37,  "Funkcia sínus nemá nič spoločné s priamou úmernosťou. Je to funkcia kružnice....
dnes, 16:30,  Čo sa týka tvojho tvrdenia v príspevku 8, že na každý 1km musíš vystúpiť do výšky 680...
dnes, 16:21,  .......a okrem toho, keď cestuješ po obvode kružnice tak klesáš, nie stúpaš.
dnes, 16:18,  To sú veľmi malé výšky s ohľadom na veľkosť zemegule. 10km výška, to je, akoby si mal...
dnes, 16:13,  Funkcia sínus nemá nič spoločné s priamou úmernosťou. Je to funkcia kružnice. Funkcia...
dnes, 15:56,  "Na 1 km je výškové prevýšenie 6371 km * sínus (1/6371) = 0.0001569 km = 0.1559...
dnes, 15:09,  Od rovníka na pól je to pí/2 radiánov, čiže 1,57...(atď). To znamená výškové...
dnes, 13:32,  Používaš nejaké čudné výpočty. Polomer Zeme je 6371 km. Ak by si sa chcel z rovníka...
dnes, 12:26,  Jeden radián je uhol, ktorý vytína na obvode kružnice oblúk dĺžky rovnajúcej sa jej...
dnes, 11:09,  Prečo si ticho ? Trucuješ ?
dnes, 11:08,  Na Ukrajine je 100 tisíc ruských vojakov, ak by si sa ich spýtala na názor, kto je za...
dnes, 11:05,  Ondrej si tu ?
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 144 bytes in 0,289 seconds)