hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Cigáni 2012

príspevkov
31
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.7.2012 00:46
posledná zmena 15.3.2013 16:37
1
15.07.2012, 00:46
Je to odpoveď prednostu Bardejova "pribrzdenému" Beblavému na jeho príspevok v SME, ktorým odôvodňoval a žiadal ďaľšiu pomoc pre cigánskych príživníkov :

Mili priatelia,
konecne zacinaju ludia odkladat strach a zacinaju veci menovat spravnymi nazvami a presne cielenymi slovami. Panu prednostovi v Bardejove patri velky obdiv, ze konecne popisal problematiku a problematickych, inymi slovami povedane neprisposobivych obcanov Slovenska a myslim si, ze nielen Slovenska, tak ako to bolo potrebne popisat a pomenovat uz davno. Dufam, ze to nie je neskoro!!!
-------------------------------------------------------------------------

Dobry den pan Beblavy, cital som vas prispevok o rieseni Ciganskej otazky u nas, ktory ste mali dnes v SME.

1/ Najprv k pojmu Cigan ci Rom...My hovorime susedom Rakusania, napriek tomu, ze si oni hovoria Ostereicheri, ci Austrianeri...My hovorime obyvatelom Nemecka Nemci, napriek tomu, ze si oni hovoria Deutschlanderi ci Germaneri...Madari hovoria na Bratislavu Poszonyi, my hovorime Vieden a nie Wien... Z toho vyplyva, ze kazdy si moze tych druhych pomenovat po svojom a nasi predkovia niekolko storoci hovorili Cigani, preto neobstoji fakt, ze prislusnici tohto etnika v sedemdesiatych rokoch minuleho storocia sa nazvali Romovia... Oni si tak mozu hovorit, ale my zachovajme oznacenie tradicne, to predsa nie je nic zle, nie je to pejorativne, napokon Nemci hovoria Zigeuner a ini - Francuzi ci Spanieli - Gypsis...

2/ Cigani su v Europe cca 700 rokov, dost dlha doba, aby pochopili, ze v Europe sa treba o seba postarat pracou, len pracou a zase len pracou...a neparazitovat. Mohli spoznat vsetky europske etnika, narody a mohli odkukat, ako to robia ini. Ale oni nam tu hraju nekonecne divadlo spojene a my im naletime s nasim falosnym sucitom nad ich stavom - ale v prirode je to tak - kto sa o seba nevie postarat, ten zahynie... Ak by sme tu neboli, kto by zivil Ciganov, kto by daval socialne davky, koho by okradali, kto by im staval basy, kto by ich liecil len preto, lebo su spinavi, lenivi a nevedia sa o seba postarat...

3/ Kategorickym imperativom vsetkeho ziveho na tejto planete je - prezit za kazdu cenu! Zivot na tejto planete je riadeny predatorsky. Aj medzi rastlinami je boj o vlahu, o svetlo, o ziviny v pode - medzi zvieratami je vztah bylinozravci a masozravci - aj medzi ludmi je odveky zapas o podu, o vplyv, je to suboj etnik.., aj preto boli, su a budu vojny...

4/ Mozno viete o tych, co si na pracoviskach medzi kolegami neustale pytaju cigaretu, no sami ich nekupuju... Vela je takych. A presne takto sa spravaju Cigani - my im davame na cigarety, na alkohol, na jedlo, na satstvo, na televizor, na vsetko... Ludia prace su trestani tym, ze im strhavaju dane a tieto peniaze sa rozdavaju Ciganom... Ale normalnych ludi to uz nebavi, preco by ich male stale podporovat, preco by mali zivit ich pocetne rodiny, co na to prinasa v spolocnosti
- len to generuje dalsie problemy.

5/ Sedemsto rokov nestacilo - kedy sa konecne dokazu postavit na nohy... Nasi predkovia v minulom storoci - veru aj negramotni - isli za pracou do Ameriky , konali zodpovedne, posielali dolare domov, aby ich rodiny, ich deti prezili. To je recept aj pre lenivych Ciganov, musia ist za robotou az na kraj sveta, treba im to takto povedat, lebo nie je pravda, ze su v biede kvoli nam. Za komunistov bolo povinne pracovat a napriek tomu boli medzi nimi taki, co v zivote nerobili, ini boli fluktuanti, vtipy o ich pracovnej moralke su veru pravdive...

6/ Kedysi davno stat vznikol sposobom, ze ludia sa skladali na servis - platili si armadu, policiu, lekarov, ucitelov... Ludia najprv museli pracovat, produkty ich prace si vymienali, neskor, ked boli peniaze, tak si vsetko platili... Aj teraz je tomu tak. Ale Cigani neplatia ani armadu, ani policiu, ani zdravotnikov, ani ucitelov - napriek tomu chcu este aj byty, lebo maju vela deti..

7/ Videl som prirodopisny dokument - vtaci - samec a samicka postavili hniezdo, potom kruzili po okoli, ci je dost potravy, cervikov, pandrav, husenic - napokon v hniezde bolo iba jedno vajicko...Preco asi? No aj ti vtaci sa spravaju zodpovedne, usudili, ze sezona nie je bohata na potravu, takze viac ako jedno vtaca by neuzivili... A Ciganka z osady krici do televizie - dajte mi byt, ja mam desat deti...Vam sa zda takato nezodpovednost normalna, vy to nevidite, ci nechcete vidiet,
vy neviete preco su ludia na Ciganov nasrati...? Ved ludia by z dani mohli mat pre seba lepsiu armadu, lepsiu policiu, lepsie zdravotnictvo, lepsie skolstvo...

8/ Ja som za socialny stat s dorazom na solidarnost - ale pre nevyliecitelne chorych, pre tych starcov, co su na penziii no predtym v podobe dani za 40 rokov prace si svoje uz odrobili...

9/ Ciganom bolo zle, ked ich komunisti hnali do prace a kazdy by mal pracu, zle im aj teraz, lebo im vraj pracu nedavaju, priam odmietaju...Ved to je Kocurkovo - ked musia, tak nechcu, ked nemusia, tak im pracu nedaju...
Pan Beblavy, cudujem sa, ze neviete pochopit ich divadelne kreacie, vdaka takym, ako ste vy, budu neustale predlzovat stav totalnych parazitov...

10/ Na sklonku federacie v roku 1992 davala STV 2 vecer z Kosic diskusnu relaciu o Ciganskej otazke - bol tam aj pravnik - Rom - ktory vlastnym pricinenim sa vymanil z osady a vystudoval. Utkvela mi jeho jednoznacna odpoved "ja som Rom, ja ich mentalitu poznam, ja viem kedy hraju divadlo, lebo na to maju talent, ale aby sa zmenili, na to treba jedine - ekonomicky tlak...
Pan Beblavy, desifrujme to - az ked budu totalne hladni, az ked nebudu mat nic, tak budu robit hocico, len aby prezili...

11/ Socialne davky ich nezmenia, oni si za peniaze kupuju najprv pijatiku, cigarety, az potom jedlo a veci, ktore potrebuju ich deti...Namiesto penazi v tej hodnote im davat potraviny pod dohladom presne na hlavu v osade, tri zeny spomedzi nich by varili denne, satstvo by mali zo second handu - ciste no pouzite, no za to vsetko by museli nastupit k zmenam.
Rano by zacalo upratovanim / osada moze byt chudobna, ale musi byt poriadok, relativna cistota, kazdy by sa musel umyt, aj zuby, odpady by triedili, muzi by chodili na brigady do lesa, kazda desiata fura dreva by bola pre potreby osady...Peniaze ich neprevychovaju - treba od nich ziadat zmenu zivota a povedat im, ze vsetci sa skladame na ich prezitie... Nech to konecne pochopia, ze statne peniaze, to su peniaze ludi prace, ktori su trestani tym, ze im prijmy stat zdanuje...A tieto peniaze rozdava lenivym Ciganom. To je paradox.

12/ V osadach na Slovensku zije cca 160 000 Ciganov na nas ukor, v Madarsku 52 percent deti do 8 rokov ma cigansky povod... To chceme aj my - to je obcianska spolocnost, ak ine etnika musia robit na jedno lenive, ktore za 700 rokov sa nedokazalo postavit na nohy a zit za vlastne... Vam by vyhovovalo, keby ste cely zivot museli zivit leniveho suseda, keby ste sa mu museli postarat o byt, o jedlo, o jeho deti, platit im nemocensku, este aj basu postavit...?

Parazit znici hostitela!

... už má fakt cigáni zdvihajú zo stoličky...
none
7

1. 15.07.2012, 00:46

Je to odpoveď prednostu Bardejova "pribrzdenému" Beblavému na jeho príspevok v SME, ktorým odôvodňoval a žiadal ďaľšiu pomoc pre cigánskych príživníkov :

Mili priatelia,
konecne zacinaju ludia odkladat strach a zacinaju veci menovat spravnymi nazvami a presne cielenymi slovami. Panu prednostovi v Bardejove patri velky obdiv, ze konecne popisal problematiku a problematickych, inymi slovami povedane neprisposobivych obcanov Slovenska a myslim si, ze nielen Slovenska, tak ako to bolo p...

15.07.2012, 07:02
Sinaja, Precital som si "B" od prednostu Bardejova a je to perfektne podane.
Rad by som si precital i "A" od toho pribrzdeneho Beblaveho.
Bohuzial som nenasiel nic v jeho blogu na Sme ohladom tej temy.
Mozes tu zavesit i jeho nazor na tu temu?
Jedna sa o toho Beblaveho zo SDKU poslanca v NR SR?
Chcem verit, ze ten prednosta nadalej zastava svoj urad, ze ho nenapadne neodstranili.
Podla mna problemom je asi 50,000 ciganskych hlasov pri volbach, ktokolvek ich ziska je premierom Slovenska.
Cena za tie hlasy su socialne istoty, takze paraziti nie su cigani, ale politici.
none
16

1. 15.07.2012, 00:46

Je to odpoveď prednostu Bardejova "pribrzdenému" Beblavému na jeho príspevok v SME, ktorým odôvodňoval a žiadal ďaľšiu pomoc pre cigánskych príživníkov :

Mili priatelia,
konecne zacinaju ludia odkladat strach a zacinaju veci menovat spravnymi nazvami a presne cielenymi slovami. Panu prednostovi v Bardejove patri velky obdiv, ze konecne popisal problematiku a problematickych, inymi slovami povedane neprisposobivych obcanov Slovenska a myslim si, ze nielen Slovenska, tak ako to bolo p...

23.07.2012, 10:05
Súčasní politici sa boja Bruselského diktátu, a preto participujú na likvidácii slušných občanov tvoriacich hodnoty.To sa im perfektne darí. Pozrime sa na nespravodlivosť ...... ,všadeprítomné zvýhodňovanie asociálov až po populačnú genocídu pôvodných národov EURÓPY . Problémy,ktoré žiaden politik nechce ani len pomenovať pravým menom,nie to ešte nejako efektívne a merateľne riešiť.

Plne súhlasím s tvrdením: "My musíme chrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť Bielych detí! " Čo je na tomto rasistické?
none
18

16. 23.07.2012, 10:05

Súčasní politici sa boja Bruselského diktátu, a preto participujú na likvidácii slušných občanov tvoriacich hodnoty.To sa im perfektne darí. Pozrime sa na nespravodlivosť ...... ,všadeprítomné zvýhodňovanie asociálov až po populačnú genocídu pôvodných národov EURÓPY . Problémy,ktoré žiaden politik nechce ani len pomenovať pravým menom,nie to ešte nejako efektívne a merateľne riešiť.

Plne súhlasím s tvrdením: "My musíme chrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť Bielych detí! " Čo je n...

23.07.2012, 10:34
absolútne nie je na tom nič rasistické...
kedže sme sa dostali do štádia, kde sme diskriminovaní práve my
none
2
15.07.2012, 01:06
:0)) čakala som inú pointu...čarovným prútikom šibnúť, a už ich nieto 🙂
none
3
15.07.2012, 01:15
a čo má romske gény ? 🙂
none
4
15.07.2012, 01:18
Kde? Povedal to. Ekonomicky tlak. Lenze vsetci sme obcania a tak sa ekonomicky tlak dotkne aj rodín, ktore ato nemozu...ale paradoxne , ked si pozcias auto a prejdes na cervenu pokutu daju majitelovi.
Treba pochopit fakt, ze ciganmi sa zaoberaju iba bezní ludia. Tí hore nato ***u, maju svoje vily, svoj gril a sampus, tam sedia slopu a ***u a rehocu sa. Ich to za ohradami netrapi, co sa deje inde. A ked sa vezie po slovensku tak ide tankom typu audi A8 aj s kolonou policajtov..
A kedze su volení a teda nenesu ziadnu zodpovednost zato co napachaju za 4 rky , je im to jedno. Iba hlupak si myslí, ze do politiky sa ide nieco urobit pre ludi. ide iba o osbne ambicie, ktore sa volaju lóve .
Takže svet skape, lebo hento sa stane casom majoritou a mne je to tiez jedno.
👍: mamaleone
none
6

4. Ranexill 15.07.2012, 01:18

Kde? Povedal to. Ekonomicky tlak. Lenze vsetci sme obcania a tak sa ekonomicky tlak dotkne aj rodín, ktore ato nemozu...ale paradoxne , ked si pozcias auto a prejdes na cervenu pokutu daju majitelovi.
Treba pochopit fakt, ze ciganmi sa zaoberaju iba bezní ludia. Tí hore nato ***u, maju svoje vily, svoj gril a sampus, tam sedia slopu a ***u a rehocu sa. Ich to za ohradami netrapi, co sa deje inde. A ked sa vezie po slovensku tak ide tankom typu audi A8 aj s kolonou policajtov..
A kedze...

15.07.2012, 06:23
Čakať od politikov že v cigánskej otázke niečo urobia je utópia, je pohodlnejšie stále hovoriť že sa to rieši a pritom sa za posledných 20 rokov nič neriešilo, na politikov by asi bol potrebný rovnaký meter ako na cigánov, nechať ich hladovať potom by ,,asi" niečo robili pre občana a aj pre cigánov ale to je nerealne pokial si budú schvalovať svoje platy sami. Ja keď niečo v práci pokazím, dostanem pokutu ktorú mi stiahnu s platu , prečo politikom za ich žvásty nesťahujú s platu? za klamstvá ktoré dennodenne potia by som im sťahoval polovičku platu , potom by asi začali niečo robiť inak je to iba ,,demokracia" ktorú si sami urobili.
none
8
15.07.2012, 08:48
Neviem aky ste stari ale suhlasim S Mamaleone.Ci uz som Cigan alebo rom mne to nevadi ale prezil som komunizmus a mali sme sa dobre nielen cigani.Ale aj druhy.V kazdej demokraciji je ze jeden roby a druhy pobera potporu a potom naopak ked ma tu moznost.demokracija je prekoho dobra? nie pre obycajnych ludi.Nadavali sme na komunistou ,Kto viac okrada teraz stat?V demokraciji Raz lavica,raz pravica a bude sa tocit do okola a bude viac a viac chudoby.Ano isiel som prec zo slovenska lebo ako roma ci uz ako cigana nic ma tam dobre necakalo.Je na tom zaujimave ze doma som sa nemohol uplatnit a tu vo Francusku a este na Letisku v Marseji sa uplatnim.Preco Francuzi vyuzivaju z fondov eurpskej unie na Arabou ktori nevedia dobre Francuzky ani hovorit ani pisat a platia im zato ze chodia sa ucit francustinu.A nasi z vychodneho slovenska z osad nevedia dobre po vychodnarsky nie este po slovensky.A nase politikovia radsej z eurpskej unie nechaju penaze prapadnut.Ja osobne aj moja manzelka sme dostavali este v roku 1994 4000Franky za to ze sme sa ucili Francuzky.Teraz sa dostava asi 350 euro.Nezastavam sa romov skuste si ich vimenit za Arabou ,potom by ste spoznali co toje.
none
9
15.07.2012, 10:16
Cigani su v takomto stave "chovani" ucelne. Ak nato pride, tak posluzia ako "povstanie" proti nam neludskym a rasistickym bielym a to zrejme v tom momentne, ked sa definitivne naserieme na stat a budeme pozadovat konencne spravodlivost, vtedy nastupi "utlacana" mensina, ako osloboditelia.. Staci, aby sa tu zastavil nakladiak s americkymi zbranami, rozdal ich cigamom a hura Lybijsky, ci Syrsky scenar je aj na zaprdenom slovensku.
Nie nadarmo ludskopravne organizacie zakladal a podporoval Soros. Ten isty Soros, co mal na starosti aj financovanie neznej revolucie.
Aj ked tymto slovam malokto porozumie......
👍: mamaleone
none
10
15.07.2012, 10:17
Na riešenie cigánskej otázky treba iba dodržovať existujúce zákony , nič nepardonovať, žiadna pozitívna diskriminácia . A asi treba stavať ďalšie väzenia, inak to zásadne nebude odlišné od dnešnej situácie. Lenovcom ahlupákom a agresívnym ľuďom to konečne musí niekto jednoznačne povedať a ukázať im silu, lebo na nič iné nereagujú. Ak je niekto slušný a pracovitý a schopný dodržovať pravidlá spoločnosti iste nebude mať žiaden problém včítane tkz. normálnych cigánov . Ja som mal spolužiačku na strednej škole cigánku a ani som o tom nevedel, lebo bola úplne normálna......
none
11
15.07.2012, 10:24
jj, poznam. zaujimave citanicko
none
12
15.07.2012, 11:53
Štát riadime mi a nie cigáni ani politici.
none
13
15.07.2012, 13:38
Boris
Byval som v OKR.Kosice na Osade 1KM z dediny v Roku 1976 som dochadzal do Kosic na strednu skolu bolo nas viac z tejto osady ktori sme studovali.Mislis ze to bolo lahke pre predsedu investovat na osadu aj na dedinu?Ked on dostaval financie na 1dedinu.Samozrejme ze mi si zato mozeme ze sme takto zili roky bez poulicnych svetiel,bez vody,a inych veci.po skonceni skoli som nevidel ziadnu buducnost v tejto osade.No ked som chcel lepsie zit v meste gde pracujem tak som bol trosku prefikany a vedel som ako nato.Vstupil som do Komunistickej Strany a Ludovej Miliciji lebo som vedel ze len ceznich sa nejak presadim a dostanem tu moznost zit v meste.A tak som mal aj byt .No bohuzial nie kazdy mal tu moznost a do dneska tam su v tejto osade a stale to iste do okola .Predseda hovori ja financieje dostavam na jednu dedinu a ja mam na krku 2.
none
14
20.07.2012, 17:05
Stále sa opakujúci kolobeh.. stále noví politici, ktorí to riešia už 20 rokov si tento nevyriešený problém podávajú ako "Čierneho Petra"..a každým dalším rokom sa im tá situácia vymyká spod kontoly čím dalej tým viac. Malý neriešený problém v zárodku ich nečinnosťou narástol a stále naberá do nepredvídateľných rozmerov. Ich lacné populistické riešenia však pomáhajú iba im samým, majú za ne honor, plat, moc..no, v konečnom dôsledku však trpia práve nevinní a to sme My!
none
15
23.07.2012, 09:55
celá vláda zle.....vystrieľať! Ešte by mi mohol niekto pripomenúť kedy naposledy vyšiel zákon či novela (nemusí sa týkať len cigánov) ktorá bola osožná pre ludí ?
none
17
23.07.2012, 10:14
nuž keď cigáni, tak si prečítajte..Čo je nového na Luniku IX, pozrieť si aj video..cigáni vedia aj chcú pracovať, len treba vedieť ako na nich a hlavne dať im prácu!
odkaz
none
23

17. 23.07.2012, 10:14

nuž keď cigáni, tak si prečítajte..Čo je nového na Luniku IX, pozrieť si aj video..cigáni vedia aj chcú pracovať, len treba vedieť ako na nich a hlavne dať im prácu!
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6464931/matovic-len-hlupak-by-zrusil-lunik-ix.html

26.07.2012, 08:49
RE:21,tak toto je pritiahnute za vlasy ,,cigáni vedia aj chcú pracovať, len treba vedieť ako na nich a hlavne dať im prácu! " cigani nikdy nechceli pracovat ani za sociku ale museli to je rozdiel, a teraz ked ani my nemame pracu budeme ciganom umelo vytvarat pracovne miesta? ved to je blbost , nam niekto da pracu iba tak?? ze som nezamestnany? na ciganov treba silnu ruku a velky dvor s dlhym bičom, inak nás prerastu a za par rokov budeme my menšina, vidim aku maju cigani s Lunika IX pracu, dennodenne prejst všetky kontajnery na Terase a KVP(nazval som ich reciklacna sluzba) to je ich jedina praca !!! a nic ine nevedia, mozno niekoho okradnut v Kauflande, ti ,,lepší" ale ti nie su z Lunika IX ti zberajú cucoriedky a predavajú na trhu


none
24

23. mamaleone 26.07.2012, 08:49

RE:21,tak toto je pritiahnute za vlasy ,,cigáni vedia aj chcú pracovať, len treba vedieť ako na nich a hlavne dať im prácu! " cigani nikdy nechceli pracovat ani za sociku ale museli to je rozdiel, a teraz ked ani my nemame pracu budeme ciganom umelo vytvarat pracovne miesta? ved to je blbost , nam niekto da pracu iba tak?? ze som nezamestnany? na ciganov treba silnu ruku a velky dvor s dlhym bičom, inak nás prerastu a za par rokov budeme my menšina, vidim aku maju cigani s Lunika IX pracu, denn...

26.07.2012, 09:42
ahá pritiahnuté za vlasy, tak pritiahnem aj ja Treba rozdať medzi bielymi zbrane a vypísať odmenu za každý cigánsky skalp a je cigánska problematika vyriešená!..Ani na väznice netreba zabúdať!.. Údajný boss M.Č. keď dá desať cigánskych skalpov bude mať odpustené doživotné väzenie..tým je hádam povedané všetko, alebo aj údajný boss M.Č je cigán?
none
25

24. 26.07.2012, 09:42

ahá pritiahnuté za vlasy, tak pritiahnem aj ja Treba rozdať medzi bielymi zbrane a vypísať odmenu za každý cigánsky skalp a je cigánska problematika vyriešená!..Ani na väznice netreba zabúdať!.. Údajný boss M.Č. keď dá desať cigánskych skalpov bude mať odpustené doživotné väzenie..tým je hádam povedané všetko, alebo aj údajný boss M.Č je cigán?

26.07.2012, 10:57
Mojka, žiaden extrém skutočne nie je dobrý 🙂

..ale to, že cigáni vedia a chcú pracovať ??! ..možno malá výnimka..
naopak, práca im nevonia a radšej sa jej vyhýbajú ...ani len tie deti k nej nemajú žiaden vzťah, kedže im chýba dobrý príklad od svojich rodičov..
👍: mamaleone
none
26

25. 26.07.2012, 10:57

Mojka, žiaden extrém skutočne nie je dobrý 🙂

..ale to, že cigáni vedia a chcú pracovať ??! ..možno malá výnimka..
naopak, práca im nevonia a radšej sa jej vyhýbajú ...ani len tie deti k nej nemajú žiaden vzťah, kedže im chýba dobrý príklad od svojich rodičov..

26.07.2012, 11:04
Sinaja, neberiem vám vaše názory, ale ani vy mne moje skúsenosti
none
27

26. 26.07.2012, 11:04

Sinaja, neberiem vám vaše názory, ale ani vy mne moje skúsenosti

26.07.2012, 11:07
ved práve, každý si vytvoril taký názor s akými skúsenosťami prišiel do kontaktu 🙂
👍: mamaleone
none
28

24. 26.07.2012, 09:42

ahá pritiahnuté za vlasy, tak pritiahnem aj ja Treba rozdať medzi bielymi zbrane a vypísať odmenu za každý cigánsky skalp a je cigánska problematika vyriešená!..Ani na väznice netreba zabúdať!.. Údajný boss M.Č. keď dá desať cigánskych skalpov bude mať odpustené doživotné väzenie..tým je hádam povedané všetko, alebo aj údajný boss M.Č je cigán?

26.07.2012, 20:33
Tu nikto nehovorí o zbraniach, to je zavadzanie,(nemontuj do toho basy , tie sú preplnené ciganmi) ale to že treba na nich silnu ruku to je fakt, pametam ze cigani nemali pristup do dediny , do krčmy a ked chcel ist na nákup tak musel ukazat či ma peniaze, toto bolo niekedy u nas!! a bol poriadok, byvali mimo dediny volali sme to na pažiti, teraz je v dedine 60% ciganov a boh varuj aby niekto choval hyd , určite ho nebude jesť. Tak toto je tá spravodlivost voči ciganom?? toto chceme všetci, takto ich chceme prevychovat? nie oni sa nedajú prevychovat je to ich mentalita a s tou nikto nič neurobi iba bič na nich a bol by poriadok ale najdu sa mierny spoluobčania (ako ty mojka) ktorí im zhltnu slova že vraj chcú pracovať a zvasty okolo ich utlacania. Potom to tak vyzerá ako je realita , bojime sa ist tam kde su cigani a uz aj v nočnych hodinach v MHD v Košiciach, to je ta tolerancia?, to je to že sme voci nim umierneny.Tak nam treba lebo sme umierneny.A bude ešte horšie!!!
none
29

28. mamaleone 26.07.2012, 20:33

Tu nikto nehovorí o zbraniach, to je zavadzanie,(nemontuj do toho basy , tie sú preplnené ciganmi) ale to že treba na nich silnu ruku to je fakt, pametam ze cigani nemali pristup do dediny , do krčmy a ked chcel ist na nákup tak musel ukazat či ma peniaze, toto bolo niekedy u nas!! a bol poriadok, byvali mimo dediny volali sme to na pažiti, teraz je v dedine 60% ciganov a boh varuj aby niekto choval hyd , určite ho nebude jesť. Tak toto je tá spravodlivost voči ciganom?? toto chceme všetci, takt...

27.07.2012, 06:58
nevidia a nechcú poznať pravdu,
príde čas, kedy to sami zistia, no vtedy už bude príliš neskoro..potom už nepomôže nič
👍: mamaleone
none
19
23.07.2012, 10:43
vedia a chcú pracovať, hlavne pod zásterkou vyhrážky..
👍: mamaleone
none
20
23.07.2012, 10:45
Tak tak, volné sú pozície- cigáň programátor, manažér elektrických rozvodov, jadrový fyzik a podobne......
👍: mamaleone
none
21
23.07.2012, 10:46
Ešte som zabudol na starostu čo nevie ani čítať a podobne....no ale my im MUSIME dať prácu ......
👍: mamaleone
none
22
23.07.2012, 10:53
..a hlavne stále sa im doprosovať, a hrať s nimi ich hru..ľutovaním
jednoducho potrebujú vodiť za ručičku...
👍: mamaleone
none
30
13.03.2013, 00:36
BRATU LEN MAKAJ NA CIGANOV ,,,, JASNEEE
none
31

30. 13.03.2013, 00:36

BRATU LEN MAKAJ NA CIGANOV ,,,, JASNEEE

15.03.2013, 16:37
aj ty na nich makaš .)
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 157 099 B vygenerované za : 0.129 s unikátne zobrazenia tém : 47 371 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Ak niekto verí nikomu, raz niekomu veril až príliš.