Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čierne Kotlebove zástavy a SNP-

23
reakcií
1056
prečítaní
Tému 30. augusta 2015, 13:32 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
09. 05. 2011
108
11. 05. 2015
7
07. 03. 2012
3
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 8. 2015, 13:32 avatar
V dnešnej dobe sa považuje za inteleigentnejšie čierne zástavy zvesiť, aj kedˇKotleba vraj tvrdil, že tým vzdáva úctu padlým v SNP.
Nie je totiž problém o čom bolo SNP, problém je dnes v tom, kto si z toho uavril jaký guláš. Najviac asi chutí slovenskému národu, napriek demokracii 25 rokov guláš komunistický. Táto retorika sa používa o SNP dodnes.
Mne ale z toho všetkého chýba gulášik demoktarický. Dodnes som niekde nenašiel a nie že nenašiel, ak by aj našiel, v spoločnosti prevažuje neustále guláš komunistický a Fico to v Bystrici aj riadne priklincoval, aby aspom jeho voliči nezostali na pochybách.
Stalin bol mizerný v logike a teda aj vo vojenskej strategii a partizánske vedenie boja neuznával, ale ak zaregistrovali Rusi, že do povstania sa zapája demokratická šeskoslovenská vláda v londýne, okamžite v rámci komunistickej pragandy nasadili všetky prostriedky, aby tento vplyv londýna bol bagatelizovaný, čo sa nakoniec aj čiastočne podarilo.
Vždy však musíme mať na zreteli, že vládol všade vojenský chaos II. svetovej vojny a každý myslel na to, čo príde po vojne.
A Komunisti asi najviac, akonáhle bolo povstanie potlačené, okamžite sa začali robiť čistky od nekomunistických účastnékov povstania, aby len oni niesli prápor slávy SNP. No a prví nekomunisti, ktorí museli byť odstrábení boli Golian a Wiest, ktorí sa ani nestačili vyspať jedinú noc po zostupe z herebeňovky v Bukovci. A už si prišli po nich nemci. A koho možno podzrievať z toho, že zradil jedných s najväčších hrdinov SNP? Môžete tri krát hádať . Ich význam je bagatelizovaný dodnes, mali smolu, neboli komunisti ?
Prečo nikto nejde do dedín, ktoré ani nebolli vypálené a tam sa opýtať ľudí, ako to tam vlastne bolo ???? V noci prišli patrizáni,postrieľali dobytok, musel sa naložiť na vozy a zaviesť im až skoro do zmlemljanky a ráno prišli gardisti a nemci, lebo dávali ste partizánom potraviny, aha krvavé chlievy a prasce sú kde a hneď zabiť, koncentrák plač a kvílenie.
Ja nechcem týmto robiť anti propagandu SNP, ale chcem, aby sa aj toto vedelo, alebo prečo bolo Kalište, všetci to vedia annikde sa to nesmie oficialne hovoriť ?????:
Neozbrojený nemecký vojak v nedeľu poobede šiel na prechádzku a ozbrojený partizán ho zastrelil nič netušiac., veď bola vojna nemcov bolo treba strielať, ale kde boli potom pertizáni, keď prišlo komado a vyvraždili dedinu a vypálili, lebo v ríši platil zákon, že za jedného nemeckého vojaka sa musí zabiť dvesto civilistov. Aký význam to všetko malo ? Dá sa z toho propagandisticky vytlcť kadečo na obidve strany, ale dnes chceme , aby tieto hrúzy vojny sa vedeli, aby o tom vedela mládež, ktorá sa aj zu na DF prezentuje, že nič také netušia a dajú si nabulikať do prázdnych hláv aj kadejaké Putinové debiliny. Pre toto sa to musí hovoriť o tom demokraticky a otvorene.
Pre toto je poptrebné demokratické zhodnotenie povstania, 25 rokov v demokracii predseda demokratickej vlády s komunistický dôrazom potvrdzuje komunistickú doktrínu o povstaní a demokrat kotleba, ktorý je u neho fašista je idiot.
A vôbec, za čo bojovala Hlinkova strana ? Za demokraciu, alebo za fašizmus, či komunizmus ? Kto bol vtedy väčší demokrat, Hlinkovci, či komunisti ? Zabíjali hlinkovci komunistov, áno, bola vojna, lebo bola vojna, zabíjali komunisti hlinkovcov a všetkých čo neboli komunisti ? Po vojne zvíťazila na slovensku demokracia. Bola vojna a keď zabil jeden, zabil aj druhý. Komunisti predsa nezabíjali cez vojnu,ale po vojne si to všetko vynjhradili, dokončili pomstu a potom sa malo rátať, kto kolkých zabil ?Ale hlavne prečo ?
Ja som radikálne proti riešeniu politickej situacie zabíjaním, to je vždy zločin vraždy, či to boli hlinkovci, alebo komunisti, takto sa situácia nemôže riešiť, ale teraz nám ide o hodnotenie situácie z pred 71 rokov a my sme sa s tým dodnes nevysporiadali ?
Robíme oslavy v Bystrici na námestí, kde inde, ale kde sa najviac trpelo ? Koľkí boli do toho násilne vtiahnutí a nič s tým nechceli mať ?
A Slovenský štát na čele s Tisom ?
To tiež bolo nešťastné riešenie, ale II. kapitola tej doby a to sú židia.
Hádam ani v jednom stredoeuropskom štáte si židia v tej dobe nevytorili voči sebe takú nenávisť, ako na Slovesnku.
Ale ak sa Tiso dozvedel, čo sa robí so židmi, transporty zastavil, kto si mohol niečo také čo len v tej dobe vysloviť a nie z moci prezidenta aj urobiť. A on to urobil. A keby tu nebola obrovská politická sila u iných, učite by to neobnovil. Ale tá politická sila bola taká obrovská, že jediné SDlovensko platilo za každého žida 500 mariek.
Za židov ale odvisol Tiso, ale kde sú tí,v tej komunistickej doktríne o povstaní, čo prevalcovli Tisove rozhodnutie, to dodnes nikto nevie, kto to bol ???? To je komunistom ľahostajné, kto bol skutočný vinník za transporty židov a všetkým slovákom dones ???? Je ľahké uhádnuť komuinistickou logikou, lebo nikoho by na tej šibenici radšej nevideli, ako katolíéckeho kňaza. A Tuka s Machom tých by hádem ešte aj zobrali do strany, lebo Stalin tiež nakoniec po vojne zabíjal židov, dokonca aj jeho vlastný osobný lekár bol žid a predsa ho dal zabiť a krátko na to aj zomrel.
Teda, ako je to vlastne , alebo bolo cez vojnu komunisti versus židia ???? To nikoho na slovensku, ale asi ani vo svete nezujíma,,,
Židia vždy boli a sú dodnes jeden z najinteligentnejších národov, a to im je osudné po celú dobu ich existencie. Všade kde prišli, boli zakrátko nenávidfení, lebo vedeli ekonomicky strhnúť na seba moc, vedeli sa vzájomne organizovať, aj na slovensku v medzvojnovom období a za slovenského štáítu doslova mafianskym spôsobom ovoládli ekonomiku. Celeé slovensko mali plne vrukách, každý aj ten najposlednejší deničan bol odrazu závisly na nich, bolo ich vraj 30 % ale mali v rukách 70% všetkého majetku. To nemohlo plodiť nič, len obrovsku nenávisť, ale riešiť takýto problém vyvražďovaním a habaním majetku bolo a bude vždy primitivizmus.
A tak čakám a čakám už 25 rokov v demokracii čo bude so SNP a so slovenským štátom a nič.
U niektorých ľudí je Tiso hrdina, že sa opovážil zastaviť transporty a že sa to aj na čas podarilo, že nedovolil mobilizáíciu na ukrajinu, len do 35 rokov, synov dám, ale otcov nie, a teda nech bol Tiso akýkolvek, Boh už vie čo s ním a vie aj čo s tými, čo boli skutočne zodpovední za vyvražďovanie židov, ale čo s našou mládežou a potomkami a tiež aj my, kedy konečne kto bude mať na slovensku záujem vyšetriť, kto to vlastne bol za tých židov zodpovedný, lebo nakoniec sa mi zdá, že ešte aj židia sú spokojní s odvisnutím Tisa za ich holokaust a berú to ako správne riešenie vyvodenie zodpovednosti ???????????????
No a Kotleba, je mistále sympatickejší, ako ten, čo tie zástvy zvesili, napriek výhradam, ktoré voči nemu mám, je tu stále ako svetielko nádeje, že sa predsa len niekto pokúsi zhodnotiť SNP demokratickým spôsomo, lebo aj dnešným demokratom komunisticka doktrína vyhovuje, pretože 85% slovákov je neveriacich a asi sú im neveriaci komunisti sympatiockejší, ako veriaci demokrati.
Zatiaľ je ako menšie zlo, ako v tých volbách, čo sme ho zvolili a v takej funkcii sa človek ľahko môže peniazmi zlomiť, ale počkajme si, vtedy sa najviac báli romovia a preto sme ho aj volili, ale dnes mám dojem, že situácia s romami, teda aspom tu v bystrickom okolí sa zlepšila.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 8. 2015, 14:10 avatar
E: Kotleba vraj tvrdil, že tým vzdáva úctu padlým v SNP.

Elemír, nie vraj, ale naozaj. Naozaj to povedal.

Marian Kotleba: „Smútočné vlajky boli na budove Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja vyvesené ako spomienka na padlých v SNP, ktoré sa najviac dotklo práve obyvateľov súčasného Banskobystrického samosprávneho kraja.“ sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 8. 2015, 14:12 avatar
Upresním, lebo Kotleba je lapaj, a nepovedal to celou vetou: „Smútočné vlajky boli na budove Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja vyvesené ako spomienka na padlých nacistov, gardistov a fašistov v SNP…“

Lebo na opačnej strane podľa neho bojovali banditi a vrahovia našich otcov a materí.


9.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   30. 8. 2015, 14:29 avatar
upresním:
Smútočné vlajky boli na budove Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja vyvesené ako spomienka na na hlavu padlých demokratov a humanistov
 


17.
označiť príspevok

bystrik muž
   31. 8. 2015, 08:24 avatar
On nie je menšie zlo, on je ten, ktorý pozerá inak, preto jeho podpora u ľudí narastá, preto aj stále štekajú, tak ako aj tu určití human jedinci, lebo už sa dnes vie, že Kotleba bude v SNR a z veľkou podporou, a to už dnes im robí priam mdloby a hysterické šoky...


18.
označiť príspevok

bystrik muž
   31. 8. 2015, 08:26 avatar
A teraz jedná otázka pre human demokratov: Kto stal za SNP, kto ho organizoval, a čo sa tým aj tu rozpútalo, lebo dovtedy to tu nebolo????????????? Mne to pripomína akú krajinu dnešnú, ďalšia otázka pre human demokratov????


2.
označiť príspevok

dorota
   30. 8. 2015, 13:58 avatar
sa mi lubi ako sa z toho vyzuvas-pojmom "mensie zlo" :-)


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 4. 2018, 08:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   30. 8. 2015, 14:05 avatar
veriaci demokrati? ehm...
v bystrici su romovia slusnejsi... na vychode je ich viac tak ukazuju (ehm..) silne chlapske ruky  


7.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   30. 8. 2015, 14:14 avatar
beletricky povedané: V demokracii sa lud demokraticky rozhodol ze bude klamokracia  


8.
označiť príspevok

havran
   30. 8. 2015, 14:19 avatar
fitipaldi - to akože sa ľud jedného rána zobudil a rozhodol sa?


10.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   30. 8. 2015, 15:33 avatar
tu otazku myslis vazne ?


11.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   30. 8. 2015, 15:57 avatar
ja nie som historik si zisti na nete.


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 8. 2015, 14:12 avatar
Len mimochodom dodam, ze nicomnost sa nerovna inteligencii......


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 8. 2015, 17:54 avatar
"Židia vždy boli a sú dodnes jeden z najinteligentnejších národov, a to im je osudné po celú dobu ich existencie. Všade kde prišli, boli zakrátko nenávidfení, lebo vedeli ekonomicky strhnúť na seba moc, vedeli sa vzájomne organizovať, aj na slovensku v medzvojnovom období a za slovenského štáítu doslova mafianskym spôsobom ovoládli ekonomiku. Celeé slovensko mali plne vrukách, každý aj ten najposlednejší deničan bol odrazu závisly na nich, bolo ich vraj 30 % ale mali v rukách 70% všetkého majetku. To nemohlo plodiť nič, len obrovsku nenávisť, ale riešiť takýto problém vyvražďovaním a habaním majetku bolo a bude vždy primitivizmus."

A obrat ludi o vsetko kseftarcenim nieje primitivizmus? Sami si to tak vzdy zariadia, nik ich nenuti do toho, aby zbedacovali chytracenim inych, ktori sa potom voci nim logicky vzburia.
A tiez to, ze zidia vzdy tak bohovsky vsade drzali spolu im zabezpecuje okrem bohatych kartelov a vynosov aj to, ze ked to zase raz niekde prepisknu, tak su aj spolocne vinni...... K comu je to dobre?


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 8. 2015, 17:57 avatar
Buduce volby budu zaujimave. Kotleba rozhodne ide do parlamentnych volieb povedal.
Krasna to paralela s predvojnovym nemeckom. Cim horsie sa narod mal, tym vacsiu silu mala NSDAP.
Milujem tento svet, je genialny, spravodlivy.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 8. 2015, 21:30 avatar
SDom prekvapený, čakal som väčšinu ohlasov typu Lemmmy.
Naozaj by konečne nezaškodilo to všetko demokraticky prehodnotiť.


15.
označiť príspevok

zoozoo muž
   30. 8. 2015, 21:36 avatar
popis ohlasy typu Lemmy.
aj ked sa moc nemusime, ma casto triezve nazory...


16.
označiť príspevok

bystrik muž
   31. 8. 2015, 08:14 avatar
A vtedy kde ste boli, keď bola vyvesená buzik vlajka na veľvyslanectve USA v Bratislave?

A SNP? Dodnes historici v tom nemajú jasno, tak o čom tu točíte?

Jasne to vysvetlil, ale tupci, vraj aktivisti už neviem začo si povedali, že to je výsmech, tak ich zhoďme...Toto už je fakt tu Absurdistan...Som zvedavý, že koľko z nich bude proti, už dnes je, keď cez túto krajinu budú už čochvíľa pochodovať americké baganče, vraj presun vojska s ťažkou technikou, už nie na vlakoch, ako sa to dialo ešte nie tak dávno, ale teraz už radšej po svojich, však treba si kondičku udržať, že? A som zvedavý, že koľkí z vás tu human humusu sa postavíte proti tomuto kroku!!!


19.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 8. 2015, 11:12 avatar
Nechcem tu viacej vidieť rusov !!!!!! A pokiaľ si bol slepý a nevidíš, čo tu zanechali a ako sa majú v západných krajinách, kde boli ameriocké baganže, tak si zožeň na oči koliriovú masť, aby si nevypadal ako idiot medzi telcami,


20.
označiť príspevok

Astax1 muž
   31. 8. 2015, 13:52 avatar
Osobne budem voliť pána Kotlebu v nadchádzajúcich voľbách.

elemír
Nepozeraj sa na západné krajiny. Možno sa majú lepšie po materiálnej stránke ale to je blato sveta. Práve zo západu sa sem tlačia rôzne ideológie. Samozrejme hovorím v prvom rade o gender ideológii, ktorá je katastrofou pre celú Eú. Zlo, nemorálnosť, agresia atd to všetko ide zo západu a začína to v USA.
Podľa môjho názoru je celá Eú jedna katastrofa. Oveľa lepšie by nám bolo ak by sme nemuseli počúvať pajácov v Eú parlamente.

A demokracia?
Čo hovoril Sokrates o demokracii?
"Demokratické zřízení doplatí na to že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá.

Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie."

Sokrates
A s týmto sa stotožňujem. Podľa mňa na Slovensku rozhodne nie je demokracia.


21.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 8. 2015, 14:23 avatar
(20.) Radsej gender ideologiu äktora mi v nicom neskodi) ako sfanatizovanych ozratych muzikov, ktori ziju 50 rokov v minulosti ohanajucich sa jadrovymi zbranami.

Ktore statne zriadenie je lepsie nez demokracia? Na slovensku je zastupitelska demokracia.


22.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 9. 2015, 19:55 avatar
Je to debil a hanba všetkých čo ho volili........


23.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 9. 2015, 20:26 avatar
Ja som už pred viacerýmim rokmi tiež takto vypisoval, že demokraciu zničila obchodná reklama. A obchodnú reklamu, napriek tomu, že ju nerobiam zvláštni psychologovia, zdokonalili pokladne supermarketov na takú mieru, že presvedčia človeka, aby si kúpúil aj to čo potrebuje v živote iba raz, alebo vôbec. Večer sa v televíziach pustí reklama a na druhý deň sa sledujú pokladne a presne sa vie na milimeter, aký mala raklama účinok a prečo a hlavne na ktoré vrstvy obyvateľstva.
A toto sa všetko zneužilo v politike, je to teraz len otázka peňazí, kto si presadí v televíziach dopredu presne mierenú reklamu na anjširšie vrstvy a štátna púoklaňa je pripravená na rabovanie.
Ľudia si neuvedomujú, že každé volby do parlamemntu sú o ich vlastných peňaženkách, to nie je o tom kto mi je sympatický, to je o tom kto ten štátny majetok už raz rozkradol a kto by predsa len mohol niečo z toho zachrániť.
Volebné obdobie štyri roky je príliš dlhé pre zlopdejov a príliš krátke pre poctivých politikov.
Ale predvolebná reklama v televízi už vie presne, ako oklamať najširšie vrstvy, ale iba pre toho, kto najviac zaplatí.
Nový systém som už tiež viacej rázy opisoval.
V podstate by to mal byť socializmus, ktorý by sme nemali zaznávať len preto, že ho dokurvili komunisti tým, že na vedúce miesta hľadali najväčších debilov spomedzi seba a inteligenciu nepripustili ani piecť chleba. Ak teda by bolsocialiozmus s tým že na vedúce miesta by sa hľadali práve najvhdelanejší a najinteligentnejší. DFokonca by sa mohlo zaviesť aj nejaké čiastočné plánovanie, ale záruka, vysokej inteligencie, by mala byť nepoprovnateľne vyššou zárukoui spravodlivosti, ako bola komunistická.
No a hľadanie najvyšších, tiež som písal, niečo ako dekadický systém. Síde sa skupina 10 zástupcov rodín a vyberú si spomedzi seby naj jedného. Potom sa vybratí budú tiež dávať do skupín po 10, nemusí byť presne, a znova vaberú zo seba jedného a ten jeden už bude zastupovať 100 rodín a tak ďalej a vyššie a vyšie podľa počtu ľudí v štáte.
Samozrejme, že to nepripustia širšie vrstvy, lebo tým by sa cítili automatickz odstavení od moci, ale nakoniec o to práve by išlo, aby tam bola záruka vysoká inteligencia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 147 bytes in 0,381 seconds)