Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Chystá sa podvod ?

25
reakcií
100
prečítaní
Tému 21. januára 2020, 16:44 založil Kacír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:44 avatar


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:47 avatar
Kauza útoku agresívnych neoliberálov na vodcu svojstojných brancov má dohru na polícii. Zvládne Peter Švrček identifikovať páchateľa?    

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:48 avatar


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:47 avatar
Na FB Slovenských hrncov sa dočítate, že ich vodca bol brutálne napadnutý šiestimi neoliberálmi. Aby to dokázali, neváhali zverejniť lekársku správu. Našťastie.

Z nej totiž vyplýva, že zúrivých neoliberálov nebolo šesť, ale len dvaja a hlavnou Švrčekovou diagnózou nebol otras mozgu, ale F10.0, akútna intoxikácia. Lekár to konštatoval aj slovami: ebrietas ethylica, opitosť. (stožiar)

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:48 avatar
Politológ Romčo to vyriešil

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:49 avatar
Kotlebovci zasvätene diskutujú s kým pôjdu do vlády

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:49 avatar
Pomôžte, vaše blahorodie

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:50 avatar
Neoliberáli sa nezastavia pred ničím a pred nikým!!!!!!!!!!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:51 avatar
Trnavské ulice síce nie sú Mikulášska akcia v žrebčíne, ale Eliota Tibora to i tak nenechalo chladným!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Náš drahý horský bojovník Cvrček sa ožral ako mužík a Zem a Vek s ním zdieľa strastiplné pocity a halucinácie!!!!!!!!!!

Mimochodom horský bojovník Cvrček už svoj status na FB stiahol. Lekárska správa, ktorú tam priložil k informáciám o "útoku neoliberálnych agresorov" totiž neúprosne potvrdila krutú pravdu - horský bojovník bol spitý pod obraz boží.....

My sme na Zem a veku asi omylom zablokovaní, ale určite sa potešia, keď im napíšete v diskusii.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:52 avatar
KOMANDO AGRESÍVNYCH LIBERÁLOV ZÁKERNE NAPADLO A ŤAŽKO ZRANILO VELITEĽA SÍL SLOVENSKÝCH BRANCOV!

Včera rozbúril internety zdrvujúci status združenia "Naša Vlasť je Budúcnosť," ktoré formálne zastrešuje existenciu Slovenských Brancov a ktorý prisúdil vinu za trojitú fraktúru lebky skupinke neoliberálov. Keď sa krátko po zverejnení objavili prvé pochybnosti o jeho pravdivosti, administrátori ako dôkaz svojich tvrdení víťazoslávne zverejnili lekársku správu z ošetrenia Petra Švrčeka. Kompletnú, vrátane osobných údajov, adresy, telefónneho čísla jeho otca a výsledkov vyšetrení na RTG a CT.

A z hrozivej drámy sa zaraz stala komédia, ktorú správca stránky každým ďalším príspevkom robil ešte absurdnejšou. Lekársku správu najprv čiastočne zabielili, potom upravili ešte raz a neskôr ju radšej úplne stiahli. Našťastie, neskoro.

Švrček totiž lekárovi pri odbere anamnézy na pohotovosti uviedol, že bol napadnutý dvoma neznámymi osobami. V statuse však už NVjB uvádza, že ho napadlo šesť osôb, ktoré vraj dokonca pochádzajú z neoliberálnych kruhov. Ako sa z dvoch neznámych osôb náhle stalo šesť agresívnych neoliberálov? Vysvetlenie poskytuje ďalší priebeh vyšetrenia.

Švrčekova diagnóza bola po absolvovaní vyšetrení na rentgene a tomografe stanovená ako otras mozgu a zároveň ebrietas ethylica: pre neznalých latinčiny ide o opitosť spôsobenú alkoholovou intoxikáciou.

Upozorňujem, že ak by mal v krvi iba mierne množstvo alkoholu, nebolo by to uvedené medzi diagnózami - uvádza sa to ako samostatná diagnóza iba v prípade skutočnej opitosti, keď sú rozpoznávacie schopnosti pacienta značne znížené a je chlastom významne ovplyvnená psychika a správanie. V pravom hornom rohu Švrčekovej lekárskej správy je uvedená diagnóza pre poisťovňu: jej kód je podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb F10.0 - Poruchy psychiky a správania zapríčinené užitím alkoholu.

Laicky; Švrček bol v okamihu zranení namol ožratý. Sám lekárovi uviedol, že bol v bezvedomí a na všetko si nepamätá. Tento stav vylučuje, aby bol schopný presne rozoznať počet a totožnosť údajných útočníkov a aj skutočnosť, či vôbec k nejakému útoku došlo. Už vôbec nemal ako zistiť, že išlo o politický motív. Administrátori stránky opakovane uvádzali, že sú so Švrčekom v kontakte a ten tvrdí, že jeho obrana bola intenzívna 2 sekundy po prvú ranu.

Rentgenové vyšetrenie pritom žiadnu “zlomeninu lebky” nezaznamenalo, tobôž nie tri. Keďže však Švrček údajne zvracal a mal výpadky pamäti, bolo mu urobené aj CT vyšetrenie - a to zaznamenalo na troch miestach drobné fraktúry; ibaže administrátori si už nepreštudovali, čoho fraktúry to vlastne boli a tak zavádzajúco v statuse píšu o troch "zlomeninách lebky." Švrček pritom žiadne zlomeniny lebky nemá. RTG bol bez nálezu, pri podrobnejšom zobrazení na CT boli zistené drobné praskliny v oblasti oka a spánku - a žiadna zlomenina.

V prípade trojnásobnej “zlomeniny lebky” by Švrček teraz ležal v nemocnici a bola by mu poskytovaná intenzívna starostlivosť. Žiadne zo zranení, ktoré utrpel nezodpovedá údajnému opakovanému kopaniu do hlavy, ktoré pri odbere anamnézy uviedol lekárovi ako mechanizmus úrazu.

Zato však dokonale zodpovedajú povahe typických pádových zranení utrpených v silnej opitosti, vrátane straty pamäti, či následného údajného bezvedomia. zdravoteka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Moja vecná a korektná reakcia v diskusii pod štvavým statusom Brancov síce naďalej ostala, administrátor ju však urobil viditeľnou len pre mojich priateľov a významne tak znížil jej dosah - je všekobecne známe, že medzi nimi veľa priateľov nemám. Zverejňujem teda jej časť ako samostatný status. Prečo?

Do stavu ťažkej opitosti sa Švrček uviedol dobrovoľne a sám a neexistuje žiaden náznak, že by k jedinému preukázanému úderu do hlavy došlo aj inak, než len a práve jeho vlastným pričinením. Ak by do hlavy opitého Švrčeka v bezvedomí skutočne kopal čo i len jediný útočník, jeho zranenia by boli rozsiahle a mnohopočetné, ak by bolo rovnako konajúcich útočníkov šesť, nachádzal by sa teraz v intenzívnej lekárskej starostlivosti, alebo by už nežil.

Konanie Petra Švrčeka a zneužitie jeho drobného poranenia na absurdnú sebaprezentáciu prekročilo hrubú červenú čiaru v okamihu, keď označil za údajných útočníkov osoby z neoliberálnych kruhov a ich údajný útok za ukážku správania tých, ktorí sa oháňajú toleranciou, liberálnymi hodnotami a bijú sa do pŕs za slobodu a demokraciu. Jednoznačne tak bez akéhokoľvek dôkazu a v totálnom rozpore s lekármi zadokumentovanou skutočnosťou vlastné zlyhanie zneužil na obzvlášť odpudivý pokus o rozoštvávanie spoločnosti v atmosfére už beztak vybičovaných vášní pred parlamentnými voľbami. Je nepravdepodobné, že k nejakému útoku vôbec došlo a vylúčené, aby k nemu došlo tak, ako ho popisuje stránka zaštiťujúca Brancov.

Peter Švrček a administrátori zverejňujúci lživé a zavádzajúce fámy prilievajú olej do ohňa a súdiac podľa virálneho zdieľania ich statusu, robia tak mimoriadne úspešne. V reakciách sa to hemží pomstychtivými vyhrážkami a napätie eskaluje, pričom je umne kanalizované smerom k politickým a ideologickým oponentom Brancov. Nebezpečne sa tak zvyšuje riziko, že niekto siahne po skutočnom násilí - a ponesiete za to zodpovednosť aj vy, Peter. Zachádzate priďaleko a ostáva len veriť, že orgány činné v trestnom konaní posúdia, či ste sa nebezpečne nepriblížili šíreniu falošnej správy.

Jo, a ešte čosi: kde je tá hromada zmlátených liberálnych útočníkov, ktorým ste sa s takou ľahkosťou ako vzor odvážneho a statočného Branca ubránili? Ako je možné, že najvyšší veliteľ Síl SB stratil vedomie a prestal sa brániť dve sekundy po prvom - a aj poslednom - údajnom údere? Celé roky tvrdo trénujete obranu vlasti pred nepriateľom, aby vás nakoniec prekvapila a premohla partička liberálov, ktorých rozzúrili vychladnuté croissanty? Takto tú domobranu veru nevybudujete. Naozaj chcete svojich chlapcov ohúriť tým, že vám dala na búdku partia neoliberálov a vy ste sa nezmohli na reakciu? A čo ten chlast? Ako to ide dokopy so zásadami, ktoré vštepujete naivným ľuďom, čo vám tú komédiu ešte stále žerú?

PS: Peter, ten vzduch z nadutého líca už môžete konečne vypustiť. Podľa pokrčenej lekárskej správy, ktorú ste narýchlo stiahli tam nemáte zranené vôbec nič.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:53 avatar
OZNAM!

Priklátil ku mne Švrček do kabinetu. Jedno líce nafúknuté, slzy v okáľoch.

K: Čo je?
Š: (vypustí vzduch z úst) Zdravím a salutujem Šéfe! (Znova si nafúkne líco)
K: Čo to robíš s tým lícom? Šibe ti?
Š: (vypustí vzduch z úst) Nie šéfe! Prišiel som zreferovať minulonadranný, nerovný súboj s neoliberálmi! Šéfe, bol som nimi napadnutý a medzi nami sa strhla neuveriteľná bitka! Bitka o Národ! Bitka o česť a slávu našich predkov! (Znova si nafúkne líco)
K: Ehm...a čo teraz akože? A prestaň tu šaškovať s tým lícom, lezie mi to na nervy.
Š: (vypustí vzduch z úst) Šéfe! V boji som utrpel neuveriteľné zranenia! Trojnásobnú fraktúru lebene a ostras mozgu! Doteraz sa mi točí hlava a zvraciam! Doktori vravia, že už mi to ostane na celý život! Týmto od vás žiadam uznanie titulu vojnového veterána a doživotného výsluhového dôchodku! Obeta pre Národ je pre mňa všetkým! Ďakujem Národu, že sa teraz postará o moje doživotné šťastie a pohodlie! Veľmi rád budem o mojom boji hovoriť aj na školách a na stretnutiach s novou generáciou! Som pripravený aj naďalej slúžiť Národu aj takouto inou formou! Česť a sláva! (Nafúkne si líco a stojí v pozore. Okáľe otočené na plafón)
K: (vytiahne telefónny aparát a vytočí číslo) Lacikä, máš tam prosím ťa Ferikäho? Prídite sem do kabinetu.

Š: (v žmyku sa otočí na opätku a ujde preč)
K: Lacikä? Už nemusíte.

Prisahám Bohu, že raz ma tu z týchto kreténov drbne.

KONIEC OZNAMU!


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:54 avatar
najnovšie príspevky od účastníka Kacír

www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred chvíľou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred chvíľou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred minútou)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 2 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 2 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 2 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 2 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 5 minútami)
... (pred 9 minútami)
A ty nevieš vyhláskovať ani slovo Ko-ko-t, bo si kokot. (pred 20 minútami)


13.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:54 avatar


14.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:54 avatar


15.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:54 avatar


16.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:55 avatar
Minule som ťa prosil, aby si mi nespammoval v mojej téme a mal si to f piči !!!!!!!!!! A tu je následok, budeš plakať !!!!!!!!!!


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:56 avatar
Dezinformační web

Dezinformační web je internetová stránka, která zveřejňuje tendenční informace s cílem zmanipulovat čtenáře ke změně názoru, chování či vyvolání názorové nejistoty.

Existuje více žánrů dezinformačních webů. Obecně lze tvrdit, že dezinformační weby poskytují jiný způsob výkladu ideologie dominující ve společnosti a jiný způsob výkladu mediovaných informací.[1] Dalším identifikačním znamením jsou senzační titulky, které často vůbec nekorespondují s tématem článku, který se pod daným titulkem skrývá. Dezinformační weby často šíří konspirační teorie, falešné zprávy – fake news nebo poplašné zprávy – hoaxy. Své pojetí pravdy pak maskují jako „alternativní fakta“ (odtud někdy používané označení „alternativní média“) a atakují zavedená média obviňováním ze lží a zatajování fakt.[2] Dezinformačním webům často chybí dohledatelný zdroj. Nejde přitom jen o původ článku, ale i o jeho autora (oblíbený autor „redakce“) nebo majitele/provozovatele webové stránky.[2] Pochybnosti o serióznosti článku nebo webového média lze potvrdit nebo vyvrátit pomocí techniky zvané fact-checking.

Obsah a používané techniky

Vybrané české dezinformační weby analyzovala v březnu 2016 studie Fakulty sociálních studií Masarykovy Univerzity Analýza manipulativních technik na vybraných českých serverech.[3] Analýzou článků na serverech Sputnik, AC24, Parlamentní listy a Svět kolem nás byl vyvozen závěr, že v téměř 40 % vybraných článků se objevovala manipulativní technika svalování viny, v cca 34 % zveličování a fámy, v téměř 18 % případů neopodstatněné nálepkování a téměř 8 % článků obsahovalo názor autora.[4] Manipulace na sledovaných serverech (s výjimkou webu Svět kolem nás) nebyla ve formě manipulativních obrázků či videí. Přibližně 1/3 zpravodajství (30,2 %) zmiňovala Rusko. Tyto zmínky byly v 63,6 % s neutrálním vyzněním. Články vyznívající pro Rusko pozitivně i kriticky byly zastoupeny přibližně stejně. Pořadí deseti nejvíce zmiňovaných politiků bylo následovné (1.–10. místo): Miloš Zeman (toho času prezident ČR), Andrej Babiš (toho času ministr financí ČR), Vladimír Putin (toho času prezident Ruska), Bohuslav Sobotka (toho času premiér ČR), Angela Merkelová, Si Ťin-pching, Miroslav Kalousek, Barack Obama, Donald Trump, Recep Tayyip Erdo?an.

Kromě zmíněných manipulativních technik dezinformační weby své články často falešně zaštiťují odborníky, jejichž jména ale často nejsou příliš známá nebo dohledatelná.[2]
Obrana proti dezinformacím

Bezpečnostní informační služba považuje proruské dezinformační weby za jednu ze součástí systému ruské hybridní strategie a součást krycí kouřové clony, v níž a za níž se kryjí jiné zásadnější aktivity s vazbou na Rusko a jeho zájmy.[5] Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2017 sděluje: „Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity.“[6]

Za bezpečnostní hrozbu označila dezinformační weby ve své výroční zprávě za rok 2018 Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ). Podle ní tato média mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých čtenářů, diváků či posluchačů. Existuje určitá míra synergie mezi alternativními médii a populistickými subjekty, které vzájemně sdílejí stejná témata i názorové postoje a šíří domněnky, poplašné zprávy a konspirační teorie. Šířením dezinformací jsou i mobilizační kampaně některých politických hnutí, které jsou založeny na vytváření atmosféry strachu, hrozeb z určitých skupin obyvatel a podněcování nenávisti.[7]

Roku 2018 vznikla v České republice skupina "elfů" pro aktivní boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu. Inspirovala se Litvou, kde podobná skupina působí již pět let a má stovky členů. Zdejší elfové jsou studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, kybernetičtí specialisté, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci i některé veřejně známé osobnosti. Elfové svou identitu tají a věnují se monitorování internetu jako dobrovolníci ve svém volném čase. Cílem elfů je odhalení falešných facebookových účtů, nebo konkrétních šiřitelů řetězových e-mailů se lživými nebo nenávistnými informacemi. Jazykovým rozborem zjistili, že někteří opakovaně používají rusismy. Jsou schopni vystopovat v kyberprostoru konkrétní původce a vytvářejí i databázi rozborů nejčastějších řetězových e-mailů, kde budou dezinformace uvádět na pravou míru.[8] Elfové jsou také za facebookovým profilem Smějící se bestie[9] nebo twitterovým účtem Občanská výchova.[10]
Dezinformační weby v České republice
V České republice začal vzrůstat počet dezinformačních webů v roce 2014.[2] Jejich seznam byl zveřejněn na stránkách časopisu Respekt[11], na webu Neovlivní.cz[12] a uvádí ho Think-tank Evropské hodnoty.[13] Svůj seznam dezinformačních webů má i Ministerstvo vnitra, je ale neveřejný.[14] Společným rysem těchto webů je, že nelze dohledat zdroje jejich financování.

Hlavní proruské a dezinformační weby

Seznam uveřejněný Hospodářskými novinami na základě seznamu Neovlivní.cz, sestavený podle návštěvnosti za listopad 2018:[15]

ParlamentniListy.cz — původně součást společnosti OUR MEDIA Michala Voráčka, od roku 2016 je většinovým vlastníkem senátor Ivo Valenta. Přetiskují i články ryze prokremelských serverů.[16] Přispěvateli jsou např. Petr Žantovský, Petr Hájek, Stanislav Novotný, Tereza Spencerová, Jan Schneider (ČSSD), ad. První zástupce šéfredaktora Parlamentních listů Radim Panenka má exkluzivní přístup k prezidentu Zemanovi a často cestuje s jeho doprovodem.[17]
cz.sputniknews.com — oficiální ruská státní rozhlasová stanice a zpravodajská agentura, následovník Hlasu Ruska[18]
AC24.cz — provozuje podnikatel Ondřej Geršl[19]
Aeronet.cz — autoři příspěvků se skrývají pod pseudonymy, vlastník domény skrytý.[20]
ProtiProud.cz — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydavatelem je pravá ruka bývalého prezidenta Klause Petr Hájek[21]
Zvedavec.org — založil v září 1999 československý emigrant Vladimír Stwora, který žije v Torontu. Web zveřejnil antisemitský příspěvek, za který byl Stwora roku 2009 pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu.[22]
Vinegret.cz — portál v ruštině určený Rusům žijícím v Česku. Vydavatelem je společnost ArtLab Service vedená Jurijem Mirzoevem z Moskvy a Janem Němečkem.[23]
NWOO.org (New World Order Opposition) — web řídí šiřitel konspiračních teorií Jan Korál[24] Antisemita a tajemník ANM Jan Korál je hospodářem tzv. Výboru národní kultury, který sídlí na stejné adrese jako KSČ v ulici Politických vězňů.[25]
Rukojmi.cz — doménu zaregistroval v březnu 2015 ostravský podnikatel Marcel Kryl, šéfredaktorem serveru je Břetislav Olšer.[26]
SkrytaPravda.cz — doména je registrovaná na jméno Petr Pokorný. Stejný člověk vystupuje jako hlavní autor webu i jako jeho provozovatel.[27]
VlasteneckeNoviny.cz — provozuje mediální skupina Alfa Libera o.s., která až do podzimu provozovala hned několik webů, které šířily proruské vidění světa. Šéfredaktorem je Radek Velička.[28] Roku 2015 se součástí tohoto webu stal jiný prokremelský web Stalo-se.cz, který provozoval Radek Velička, Alfa Libera o.s.
EuroDenik.cz — vydavatelem je firma EKO Velari s.r.o. se sídlem v pražském Bubenči. Společnost je ze 100 % vlastněna ruskými občany. Tři čtvrtě společnosti vlastní podnikatel Valeriy Khegay s trvalým bydlištěm v Moskvě. Zbylých 25 % patří Varvaře Bantser, která má podle volně dostupných informací bydliště v ruském Vladivostoku.[29]
BezPolitickeKorektnosti.cz — za webem stojí Radek Velička a Alfa libera, o. s.[30]
FreeGlobe.cz — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydává Český portál, o.p.s. Šéfredaktorem je Adam B. Bartoš pod pseudonymem Edvard Steinský[31]
EUPortal.cz — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydává Český portál, o.p.s. Redakci vede redaktor Parlamentních listů Lukáš Petřík a jeho zástupce František Topol, členem správní rady je antisemita Adam B. Bartoš.[32]
CzechFreePress.cz — vydavatel a šéfredaktor Miroslav Suja[33] (přispěvatel Ladislav Kašuka)[34]
InfoKuryr.cz — původně známý jako Teplický kurýr. Web je především kompilátem názorových textů a článků převzatých z webů jako Czech Free Press, EUportal, stejně jako nwoo.org nebo putinovská TVZvezda.ru.[35][36]
EUServer.cz — server patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka[37]
SvetKolemNas.info — vlastníkem domény je Ondřej Geršl.[38]
Lajkit.cz — vlastníkem domény je Ondřej Geršl, který se rovněž podílí na tištěném měsíčníku Vědomí. Redakce je zcela anonymní.[39]

Další dezinformační weby

EUrabia — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydává Český portál, o.p.s.
Český portál — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydává Český portál, o.p.s.
Nezdraví — patří do obchodního portfolia OUR MEDIA a.s., většinového majitele Michala Voráčka, vydává Český portál, o.p.s.[40]
Osud.cz, provozují společnost Freedom Publicité, s.r.o., ve spolupráci s Freedom First, s.r.o., obě vlastněné Jiřím Maškem z Prahy – Čakovic[41]
Borea.cz (partnerský web Isstras.eu, namířený proti Západu), provozuje tzv. Institut slovanských strategických studií (ISSTRAS), který založila Radmila Zemanová-Kopecká, bývalá členka Zemanovy SPOZ[42]
ISSTRAS — na webu dominuje proruská tematika a ruský pohled na situaci na Ukrajině a zároveň také kritika USA a západu. Web si zaregistrovala bývalá členka Zemanovy SPOZ Radmila Zemanová Kopecká[43]
Smartnews.cz — web si zaregistrovala zakladatelka Institutu slovanských strategických studií a bývalá členka Zemanovy SPOZ Radmila Zemanová Kopecká.[44]
OrgoNet, konspirační web používající oblíbenou praktiku ruské propagandy - tzv. odkazování kruhem. U prvních článků je podepsán Ladislav Kopecký jako autor překladů, další příspěvky jsou anonymní. Často se zde objevují překlady z vysoce obskurního konspiračního webu Whatdoesitmean, obvykle odkazující na neexistující zprávy ruských tajných služeb nebo ministerstva zahraničí.[45][46]
Svobodnenoviny.eu Za webem stojí Martin Gudbier z Orlové, který je v kontaktu například s Petrem Hájkem z Protiproudu. Publikuje tu například radikální příznivec Putina, bývalý senátor Jiří Vyvadil, předseda sdružení Přátelé Ruska v České republice.[47]
Nová Republika — vlastníkem domény a redaktorem je bývalý psychiatr a zastánce konspiračních teorií Ivan David.[48]
První zprávy — provozovatelem webu je firma Easy Communications s.r.o., za kterou kromě šéfredaktora Radomíra Pekárka stojí Jan Holoubek a Jan Fulín, a jejímž polovičním vlastníkem je společnost OUR MEDIA, do jejíhož portfolia patří předně Parlamentní listy.[49]
Prvopodstata — doména je registrovaná na jméno Jiří Zbožínek. Zakladatelem protizápadního a konspiračního webu je Jiří Woodman, šéfredaktorem Tomáš Marný.[50]
Eurasia24 — doména je zaregistrovaná na jméno Jiří Ondrášek. Tematicky se zaobírá pouze mezinárodním děním, předně Blízkým východem a Ukrajinou, a to výhradně z ruského pohledu. Sám se označuje za proruský web.[51]
Česko aktuálně — držitelem domény je David Pelán. Texty nejsou podepsané a web byl v minulosti nařčen z šíření ruské propagandy či HOAXů.[52]
E-republika — jako vydavatel je zapsaný spolek eRepublika, šéfredaktorem je Pavel Letko. Obsah publikovaný na E-republice je v drtivé většině zaměřen na dění na Ukrajině a často se mezi články objevují dezinformace.[53]
Pařát dnes — zakladatel a majitel domény by měl být Petr Pokorný. Vystupuje proti Evropské unii a Západu, obsah je obvykle proruský. Ve velké míře kritizuje česká, zejména veřejnoprávní média.[54]
Megazine — doména byla dříve zaregistrována na jméno Michal Volec, nyní jí registruje Lenka Dvořáková. Vykazuje pro-kremelský pohled na mezinárodní dění. Články přebírá z jiných, obvykle pro-ruských médií. V červnu 2019 web ukončil činnost a odkázal na svého pokračovatele megazpravy.cz. [55]
Megazprávy — doména je stejně jako Megazine v září 2019 registrovaná na jméno Lenka Dvořáková s kontaktní adresou „Václavské Náměstí, 11000 Praha, CZ“, na webu se objevují nepravdivé a citově zabarvené zprávy od autorů Petr a Miloš Dvořák, jejichž autorská jména rovněž byla spjata se serverem megazine.cz. [56]
Antiiluminati — držitelem domény a autorem článků je Jan Krpenský. Web je výrazně proruský a šíří dezinformace např. o globálním oteplování.[57]
InfoWars — za webem stojí ředitel rádia Svobodný vysílač Pavel Hlávka. Objevují se zde jména jako Břetislav Olšer nebo Daniel Solis. Kritizuje současnou i bývalou českou politickou scénu v čele s Václavem Havlem.[58]
Zastavme zloděje — protestní web, který se prezentuje jako aktivita skupiny českých občanů je spojován se jménem Peter Cimerman, což má být slovenský občan. Ani jeho reálnou existenci se ale nepodařilo zjistit, na svém facebookovém profilu používá fotografie z fotobank a internetových databází, které vydává za vlastní.[59][60]
Důležité 24 — web obsahově kombinující ezoteriku, odkazy na weby nabízející předražené nefunkční produkty a přebírající články z dalších dezinformačních webů, který se také nazývá Dt24, zakladatelem je Tomáš Frantík z Třebíče.[61]

Rozhraní dezinformačních webů a zábavy

Analýza obsahu datového analytika Josefa Šlerky v říjnu 2017 ukázala tři téměř uzavřené clustery – tradiční zpravodajská média, alternativní a dezinformační weby a weby zprostředkující zábavu. Na rozhraní dezinformačních webů a zábavy působil web EuroZprávy.cz. Časopis Týden, patřící pod vydavatelství Empresa Media ovládané mediálním podnikatelem Jaromírem Soukupem, zveřejňoval zpravodajské informace i fake news a stál uprostřed mezi oběma clustery.[62]
Dezinformační TV

TV Raptor, provozuje Žarko Jovanovič, vlastníkem je firma Maja Bohemia, patřící jeho matce[63]

Čeští uživatelé internetu a dezinformační weby
Podle výzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Nadační fond nezávislé žurnalistiky z dubna 2019, který shrnuje data od 1015 respondentů, českých uživatelů internetu starších patnácti let, si zkušenost s dezinformačními weby vybavuje 55 % uživatelů internetu. Nejvíce respondentů, kteří nevěděli, zda se setkali s fake news, bylo ve skupině uživatelů internetu starších 55 let, jednalo se o 42 % uživatelů. Za dezinformační weby pak čeští internetoví uživatelé považují Blesk (17 %), Parlamentní listy (16 %), Facebook (12 %), Aeronet (9 %) a českou mutaci ruského zpravodajského serveru Sputnik News (9 %). To znamená, že část uživatelů internetu zaměňuje bulvární a dezinformační média


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 16:59 avatar
Malá zbierka špekov ultradezinformačnej stránky lajkit.cz

www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 1. 2020, 16:59 avatar
Máš po piči a to doslova, hovoria ľudia, že si spammer, ale si len slabý odvar oproti mne, sleduj ma !!!!!!!!!


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:01 avatar
Ľudia hovoria ? Ty sa s niekým rozprávaš ? To máš z chronického alkoholizmu


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:02 avatar
najnovšie príspevky od účastníka Kacír

Máš po piči a to doslova, hovoria ľudia, že si spammer,
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 4 minútami)
Minule som ťa prosil, aby si mi nespammoval v mojej téme a mal si to f piči !!!!!!!!!! A tu je následok, ... (pred 6 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 7 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 7 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 7 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 8 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)
www.lajkit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 9 minútami)


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:02 avatar


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:04 avatar


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:05 avatar
Asi nechce dopadnúť takto. Liberáli sú naozaj agresívny ľudia pri presadzovaní svojej džendžer ideologie

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:06 avatar
Od Levoče ide vlak,
a v ňom sedí Mazurek,
a fašisti utekajú,
lebo majú strach.

(Ľudová pesnička či také niečo)


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 1. 2020, 17:08 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:29,  Ono tie napaľovačky vlastne len vypaľujú body na materiál CD nosiča. Niečo ako fotografia...
dnes, 01:08,  Svine !
dnes, 00:53,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/84303072_2744441458937041_56609557759047...
dnes, 00:36,  Tohoto konšpirátora a dezinformátora bolševíckeho ako štatistu napísali fašisti na...
dnes, 00:29,  YouTube už minulý mesiac prestal vyplácať autorom odmenu z reklám za video s Kiskom s...
dnes, 00:22,  Stratilo to význam: Tak to skončite, poslanci Peter Zajac-Vanka 22. februára 2020 12:20,,...
dnes, 00:22,  Osobne som pár mesiacov pred komunalnymi volbami tiež vyhlasoval , že už nepôjdem...
dnes, 00:14,  Samozrejme . Veď je to skoro rok . Od tých čias sa zmenilo mnoho vecí i názor Kisku....
dnes, 00:08,  Ano mal som kávu .
dnes, 00:07,  Príručka obrany štátu pred nepriateľskými informačnými operáciami pre komunikátorov -...
dnes, 00:00,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/86860238_3025238824188033_3460729946689765376_n.j...
včera, 23:59,  (4) Osvietený, opäť, skoro ako vždy, od veci! Už nedokážeš reagovať na konkrétnu...
včera, 23:59,  Ako pôsobíš falošne. Pre teba je dátum 15. 4. 2017 hlboká minulosť.*13
včera, 23:57,  Harabin je pre mňa marginálny oproti politikovi, ktorý bol prezidentom. Je to podobné, ako si...
včera, 23:55,  Pozor, ja by som to už vôbec nepripomínal, keby ma Havran, Boris alebo hokejis neosočovali,...
včera, 23:50,  Myslíš súdruha Radačovského ? Popradský sudca obžalovaný za drogy a zbrane, je na...
včera, 23:50,  (4) Osvietený, ja som nehádal, ja som si to len logicky uvedomil. Aj Ty sa pokús uvedomiť...
včera, 23:47,  Lemmy donekonečna opakuje aký podvodník je Kiska lebo kedysi dávno v minulosti povedal že...
včera, 23:45,  (2) Osvietený, nebodaj si si vypol zapaľovanie a mozog Ti už nevníma, pretože sa cítiš...
včera, 23:44,  Kasafran uhadol si nevypočul
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(152 324 bytes in 0,571 seconds)