Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Chudoba oberá slovenské deti o životné šance.

70
reakcií
673
prečítaní
Tému 2. júna 2018, 09:41 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 09:41 avatar
Chudoba oberá slovenské deti o životné šance. Nízke dávky majú motivovať k zamestnanosti.
Vlani vzrástlo (35,4 percenta) riziko chudoby domácností s tromi a viac deťmi a v posledných rokoch je na Slovensku vyššie ako európsky priemer (v roku 2016 SR 34,7 percenta a EÚ 26,9 percenta). "Z výskumu ďalej vyplýva, že až 52,4 percenta jednorodičovských domácností a 42,1 percenta domácností s tromi a viac deťmi v roku 2017 nedokázalo čeliť neočakávaným výdavkom, 30,2 percenta jednorodičovských domácností a 24 percent domácností s tromi a viac deťmi si nemôže dovoliť každý druhý deň mäsité jedlo, rybu alebo hydinu," uviedla Zuzana Kusá zo Sociologického ústavu SAV.

Exekúcie a nedoplatky
Hrozba exekúcií výrazne narastá v domácnostiach s vyšším počtom detí, pričom nedoplatky na hypotékach, nájomnom, energiách, splátkach pôžičiek a podobne boli podľa výskumu trikrát častejšie v domácnostiach so štyrmi deťmi a takmer šesťkrát častejšie v domácnostiach s piatimi deťmi ako v populácii SR.

aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To je v skutku zvláštny vesmír. Zo všadial počuť o prosperite, blahobyte, progresivite, ako tu nikdy lepšie nebolo... Pri tom nieje tajomstvo ani to, že je stále vačši problém s chudobou a to nie len na Slovensku samozrejme.
Za socializmu sme sa jedlom neohadzovali, ale neviem o tom, že by vtedy bol niekto chudobný a naozaj strádal v nejakých veciach základných potrieb života. To neexistovalo, ten problém nemali ani cigáni.
Dnes je to bežná vec.
V NEMECKU, sú dva milióny detí odkázané na sociálnu pomoc Hartz-IV. napríklad.
www.focus.de Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To nieje záležitosť tej, či onej krajiny, to je systémová záležitosť.
Je "pekné", že niekto chladnokrvne odsúdi človeka, ktorého doráža exekútor, kým nepríde o všetko, ale čo takto myslieť aspoň na deti v týchto rodinách?! Aj oni si za to môžu sami, že ich rodič nedokázal zarobiť dosť na všetky účty?!
Toto je súčasná "spoločnosť" a ja osobne o takú nestojím. Je to neľudské, amorálne, nespoločenské...
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   2. 6. 2018, 09:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 09:57 avatar
Kto v takomto systéme robí exekútora je hyena. Je to človek vedomý si toho, že sa správa amorálne a využíva zvrátené, protiľudské a protispoločenské zákony.
Každý, kto takéto zákony, takýto systém schvaluje je taktiež amorálny,
Súhlasí Kasafran, YouLove


4.
označiť príspevok

Scarlette žena
   2. 6. 2018, 10:17 avatar
kokot nauc sa nemecky nez sem zacnes kopcit zahr. zdroje . Großen Einfluss auf die Entwicklung hat der steigende Anteil an Flüchtlingen unter den Hartz-IV-Empfängern. Während die Zahl der Kinder mit deutscher Staatsangehörigkeit in Hartz-IV-Haushalten gesunken sei, habe sich die Zahl ausländischer Kinder, die auf Hartz IV angewiesen seien, seit Dezember 2011 auf über 580.000 verdoppelt.

naco som si na toto rubbish klikla, moja chyba


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 6. 2018, 10:44 avatar
Nevnímam v tom žiadny rozdiel.


19.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 11:48 avatar
(4) Scarlet666,
opäť sa prezentuješ tou svojou presvedčivo skvostnou slovnou zásobou...?
Súhlasí Boris


5.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 10:34 avatar
3. Nik z nás nie je amorálny "komplet". Každý z nás je sčasti morálny a v niektorých veciach amorálny. V tom spočíva možnosť vývoja ľudstva.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 6. 2018, 10:43 avatar
Niekto viac, niekto menej a čo to mení na veci?!


11.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 11:19 avatar
Na veci to nemení nič, ale ty svojim príspevkom odsudzuješ človeka komplet. Akoby ty si bol celý biely a on celý čierny.
A tak to nie je.

Spoločnosť sa nejako vyvinula z minulosti do prítomnosti a mám pocit, že od určitej doby vývoja vždy potrebovala ľudí na špinavú robotu. Či už katov, alebo mýtnikov, alebo drábov, alebo exekútorov.
A vždy sa takí našli a konali a konajú špinavú robotu - aj za nás ostatných.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 11:33 avatar
Tým chceš povedať, že ak si niekto požičia 300 eur, nevýjde mu na jednu splátku na základe čoho sa mu pôžička predraží na 3000 eur, tak je to v poriadku? Ten exekútor zastupuje teba? Nehnevaj sa, ale tu si napísal generálnu sprostosť.....


22.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 11:52 avatar
12. Ja nehodnotím konkrétne jednotlivosti.

Ja sa počítam za súčasť tejto spoločnosti a táto spoločnosť má svoje pravidlá, štandardy a systémové opatrenia.
Ak máme zlé zákony, treba sa snažiť o ich vylepšenie.
Ale dokiaľ sa zákony nevylepšia, treba ich dodržiavať - alebo počítať s následkami.

Táto spoločnosť mi svojim usporiadaním umožnila získať vzdelanie, výchovu, umožnila mi prežiť a rásť.
Že má svoje nedostatky, je síce fakt, ale je to zrejme aj tým, že ľudia nevedia, nechcú alebo nemôžu tie nedostatky odstrániť.

Inštitút exekútora bol vymyslený z nejakého dôvodu, aby sa spoločnosť dokázala chrániť proti nejakým potenciálnym hrozbám. Takže v tomto zmysle exekútor zastupuje aj mňa - rovnako, ako to robia policajti, hasiči, sudcovia, väzenská správa atp.

Čo sa týka nepomeru pôžičky a splatenej sumy - keď sme zmenili systém v 1990 tom, začali doby, v ktorej jednotlivec preberá na seba oveľa väčšiu zodpovednosť, než predtým. A keď si túto zodpovednosť poriadne neuvedomuje a ide do rizika, skutočnosť mu občas dá pocítiť nepríjemné následky.
Neviem, či bohužiaľ, ale tak to teraz je.


31.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:22 avatar
Ty sa počítaj, ja sa nepočítam za súčasť tejto spoločnosti, nehodnotím toto ani ako spoločnosť, skôr ako nespoločnosť.
Mne umožnila získať vzdelanie predošlá, socialistická spoločnosť, tá ma vychovala, umožnila mi prežiť. Súčasná nespoločnosť podľa môjho názoru ľudí nevzdeláva, nevychováva, skôr naopak a poľuje na kaž´dého, z koho vie vyšlahať nejaké koruny.
Nedostatky sa neodstraňujú, lebo tu nieje spoločnosť, ktorá by sa o to mohla starať. Iba nespolocnosť, ktorú nezaujíma n ič, len sami seba, alebo inak, je tu rozštiepená spoločnosť na tých, ktorým sa to až páči a tých, ktorým sa to hnusí a nieje možné nájsť konsenzus. Ak sa aj časť, ktorej sa to hnusí o niečo pokúša, zmarí jej to časť, ktorá kolaboruje.

Inštitút exekútor bol vymyslený na cudzopasenie na pracujúcich ľuďoch,. Nemám absolútne pochopenie pre hnidy, ktoré sizarábajú nevytváraním žiadnej hodnoty, len vyberaním.. to čo je?!

S posledným odstavcom by som aj súhlasil, ak by tu už teda nebol ziadny štát. okej starajme sa sami o seba, ale nie, že ja budem platiť štátu za to, aby nerobil to, čo robiť má.,,.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 10:38 avatar
No dobre. Podľa teba by vôbec nemali existovať exekútori? Ak by si teda niekomu požičal väčšie množstvo peňazí a on by ti ich nevrátil, tak ako by si ich vymáhal?
P


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 6. 2018, 10:44 avatar
Vieš, za socializmu boli tiež pôžičky a exekútori neexistovali, zázrak?!


10.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 10:51 avatar
Lenže tam to vymáhanie suplovali policajti a s?dy. Keď si nechcel vrátiť, išiel si do basy.


13.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 11:34 avatar
Iste, ale nevymáhali stovky a tisíce percent najvyše z požičanej sumy, že?!
Takže vtedy to boli policajti a dnes to musia byť exekútori, áno? A prečo?


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 6. 2018, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 11:43 avatar
Je to jednoducho povedané cudzopasníctvo. Úžera.
Pôžičkárne, ako aj banky koncipujú zmluvy tak, aby boli čo najnečitateľnejšie a bežný človek hold nemá vyštudované právo.
Je to ako kladenie pascí na ľudí, neprípustné, odsúdenia hodné. Preto nemám vôbec žiadne pochopenie pre ľudí, ktorí to robia a tak isto ľudí, ktorí to schvaľujú.,
Súhlasí Ludwig, Kasafran


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:57 avatar
Ludwig. Chceš povedať, že keby hneď zaplatil pokutu, tak by mu ten dlh narástol na 40000 korún? Aký dlhý čas prešiel odvtedy, keď ho revízor chytil až po zaplatenie 40000?


27.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:07 avatar
No nie je to celkom tak. Síce nevymáhali tisíce percent z požičanej sumy, ale tiež to nebolo, že si vrátil len to, čo si si požičal. Keď si nechcel splácať, tak si šiel do basy a to ťažko môžeš zistiť, že povedzme rok basy za 50000 korún, ktoré si nevrátil, je primeraný trest. Aby bolo jasné, neobhajujem naozaj neskutočne veľké úroky, ktoré dnešný systém umožňuje. Malo by to byť maximálne štátom regulované, aby to ľudí nezruinovalo. A mal by byť rozdiel aj v tom, ak sa človek dostane do takej situácie z dôsledku choroby alebo inak, čo nemohol ovplyvniť a takým, ktorý by systém len zneužíval a požičiaval si na blbosti a nesplácal, lebo je alkoholik a podobne.


28.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 12:10 avatar
(10) Slušný človek,
nože si nevymýšľaj, a preto zalov vo svojej pamäti a uveď mi, na základe akého § a akého zákona boli príslušníci ZNB poverení vymáhaním splátok od neplatiacich občanov...!


29.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:16 avatar
Policajti nevymáhali, ale zatkýnali. A súdy predsa trestali. Každý mal svoju úlohu, tak, ako je to teraz. Nechceš mi snáď tvrdiť, že socializmus bol taký láskavý k občanom, že si mohol každý požičať, koľko chcel peňazí a nikomu ich nevrátiť a nebol za to potrestaný? Tak to som ja asi žil v inom socializme.


32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:24 avatar
Samozrejme, nehovorím o nenávratných pôžičkách.


33.
označiť príspevok

YouLove
   2. 6. 2018, 12:26 avatar
10
Za bývalého rezimu musel byt kazdý zamestnaný. Cize kto nesplácal, dostal zrázky zo mzdy, to sa týkalo aj výzivného na deti. Mozno v prípade financnej sprenevry - zlodejiny siel do basy. Myslís ze sa bývalého rezimu mohli byt tak vysoké pozicky, ze pri nesplácaní sli ludia do basy? Pozicky boli vtedy osetrené rucitelom. Problém mal rucitel, ked vela ludí emigrovalo .Vraj boli výhodné mladomanzelske pozicky a vselijaké spotrebné veci na splátky.

Exekutori by naozaj nemuseli byt. Je to stredoveká praktika. Dlznikov by mali riesit súdy na podnet veritela, a myslím ze v mhoha prípadoch by ludia neprisli o svoje majetky, ak by to bolo spravodlivé. Exekutor je v preklade drsný vymahac, nieco ako vypalník :D no tým ze ho neplatí stát platí ho dlzník. Cize stát vyrobil chudobu aby uzivila darmozrácov.
Súhlasí Boris, Kasafran


35.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:27 avatar
Amorálni zastávajú amorálne.. logika.
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:45 avatar
You Love. Súhlasím, že riešenie s pohľadávkami by mohlo byť aj bez exekútorov, iba cez súdy. Len štát si to takto zjednodušuje, lebo sa o to nemusí starať. Špinavú prácu urobia exekútori.


46.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 12:52 avatar
Okrem toho, neviem, aké tresty by súd kládol, keď by nechcel, aby človek išiel za niečo, čo neplatil, do basy. Niektorí naozaj reagujú až vtedy, keď sa im siaha po majetku.


51.
označiť príspevok

YouLove
   2. 6. 2018, 12:56 avatar
41
ok, ak by zákonodarci exekucných zákonov neuzerovali chudáka vysokými neunosnými urokmi, trovali a poplatkami , co keby to bolo v tej ludskej rovine?
Obcan ak nemá na zaplatenie pozicky ale nieco vlastní, príde o vsetko. Exekutorský zákon, ktorý bol postavený na urovni Boha
"Pán moci" a nedoktnutelnosti, zoderie takéhoto obcana z koze. nemáš, zoberiem ti vsetko, lebo zákon mu to dovoluje.
Teraz je uz exekutorský zákon upravený, ze nehnutelnost moze zobrat az od dlhu 2 tisic eury, Lenze moze zobrat hnutelne veci.
Nebolo by tolko bezdomovcov ak by stát neriadila exekutorská a bytová mafia.
A ten obcan co nic nemá, je nepostihnutelný exekuciou pre nemajetnost.
Súhlasí Boris


53.
označiť príspevok

YouLove
   2. 6. 2018, 13:01 avatar
41
nemusela by to byt súdna spinavá práca ak by existovala spravodlivost. V tomto státe legálne okrádajú bezného obcana vsetci a vsade.
Súhlasí Boris


54.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2018, 13:14 avatar
Inak súhlas s tým, že chudoba a choroba zohráva v týchto veciach dôležitú úlohu. Ak by boli ľudia finančne na tom lepšie, zrejme by sa ich toľko nedostalo do týchto exekučných problémov
Súhlasí YouLove, Boris


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 11:43 avatar
Ja skôr nechápem jedno - prečo si niekto zoberie pôžičku za podmienok, ktoré sú príliš tvrdé a je veľmi pravdepodobné, že ju nebude môcť splatiť? Veď ask nedokáže vyžiť z peňazí, ktoré sú jeho, ako potom môže rátať s tým, že bude musieť zadovážiť oveľa viac peňazí v budúcnosti? Veď to je desný risk...


17.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 11:45 avatar
Nadja, evidentne nechápeš, v akých životných situáciach sa dnes ludia nachádzajú to za prvé a za druhé, nie každý je dosť vzdelaný, či inteligentný na to, aby prekukol pasce.
Je úlohou štátu, aby nepripustil úžeru na vlastnom obyvateľstve, ak tak nerpbí, je taký štát na nič, ba čo viac, je na škodu.


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 6. 2018, 11:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 11:59 avatar
Ano, zobrať pôžičku je vždy risk - a preto je dobré vopred šetriť, to sa dnes ani "nenosí", banky strkajú človeku peniaze až pod nos a slubujú všelijaké výhody - že pol roka nemusíš splatiť ani €, ale čo potom? Ľudia, pýtam sa - šetríte si na horšie časy?
Súhlasí Kasafran


36.
označiť príspevok

YouLove
   2. 6. 2018, 12:31 avatar
24

povedz, z coho si majú ludia setrit? Na to, aby prezili , aby mohli normálne bez velkých nárokov utiahnut chod rodiny, robia aj dve tri roboty . Ak by v tomto státe boli platy na slusnej urovni, neboli by ludia ani tolko zadlzení, ani tolko exekucii by nebolo, a nebolo by tolko ludí zijúcich na pokraji chudoby.
Súhlasí RighteousFred, Kasafran


37.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 12:33 avatar
"normálne žiť" - to je celý ten problém.


38.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 6. 2018, 12:36 avatar
Je doslova šialené, že ľudia odmietajú fakt, že sú tu aj chudobní, tí, ktorí zarábajú minimá na prežitie a neisu schopní si nič ušetriť bez toho, aby si kupovali zbytočnosti. Pri tom tu táto skupina je a tvorí ju štvrtina, až tretina populácie a už to poukazuje na nehumánny charakter, súčasnej nespoločnosti.
Súhlasí Kasafran, YouLove


58.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 14:51 avatar
Sýty hladnému neverí...


39.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:39 avatar
Youlove, ok... Ale ak nie sú schopní šetriť, ako si môžu zobrať pôžičku a rátať, že odrazu im tie peniaze budú prevyšovať?


40.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:43 avatar
"
beznádej, -e žen. r. beznádejnosť: upadať do beznádeje (Min.);
srdce plné beznádeje (Štítn.);
Žiaľ ju zavalil a v tejto beznádeji ani nevedela, čo robí. "

Ak človeku hrozí, že ho vyhodia z podnájmu napríklad, tak aj zariskuje s tým, že nevie, čo bude... dúfa, že sa to nejako..
Zrejme si nebola nikdy v patovej situácii..
Súhlasí Kasafran, YouLove


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:46 avatar
No nebola, pretože viem predvídať a do takej situácie sa nedostať.
Ak ale sú v situácii, že nevedia, čo robia, tak potom si zlíznu následky, od tohio máme aj rodinu a priatelov aby poradili, ked si nevieme dať rady... a nie urobiť čo nám prvé napapadne ...


43.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:48 avatar
"No nebola, pretože viem predvídať a do takej situácie sa nedostať. "

Ja si myslím, že táto veta hovorí za všetko a tu s tebou konkrétne sa už niet o čom baviť. Pozdravuj na olympe.
Súhlasí Ludwig, YouLove


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:50 avatar
Ja sa snažím tebe vyhýbať tak, ako si si želal... reagujem len ked už to neviem vydržať.


49.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:54 avatar
Naozaj sa nevieš zbadať?


45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 6. 2018, 12:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 12:53 avatar
Ale len dovtedy, kým sa nepomýlia.


59.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 14:52 avatar
Nadja - máš dobrú karmu.


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 14:59 avatar
A tí nezodpovední, alebo tí čo riskujú, tí majú akú karmu?
Bola som už aj ja v situácii, že som si nemohla kúpiť dva zemiaky na obed, ale iba jeden... ale vždy som splatila všetko, čo bolo treba. Iní si kúpia v tej situácii aj rezne a potom fňukajú.
Nie sú všetci takí, a možno by bolo správne ten systém uvolniť, ale zasa nie tak, že dlžoby budú splácať za nezodpovedných ostatní.
Súhlasí Slušný človek


63.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 15:06 avatar
Nadja - tí majú špatnú karmu


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 15:14 avatar
To, že mám dobrú karmu, znamená, že som nič inak spraviť nemohla?


69.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2018, 16:05 avatar
64. Nie. Znamená to, že si si zrejme už svoje odtrpela v minulých životoch a z toho ti vzišla istá múdrosť a isté sebavedomie v rámci poznania sveta, takže si nepotrebuješ prechádzať hmotným nedostatkom a nerozumnými rozhodnutiami a ani špatnou spoločnosťou.


57.
označiť príspevok

YouLove
   2. 6. 2018, 13:26 avatar
39
Ty setrís? más dva platy a jeden si odkladás? Neviem ti odpovedat, niesi prítomná v slovenskej realite :D smutné.


56.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2018, 13:26 avatar


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 6. 2018, 11:47 avatar
preto lebo chce,,,,,, napr nove auto , prerabku bytu ci domu,,, alebo zo zavisti voci susedovi,,,,,, A co ,,,ked sa ukazuje sused ukazem sa aj ja ,,,,,,,,,,,  ALEBO POSLEDNA MOZNOST JE ZE NEMA NA VYBER A RATA AJ VELKYM UROKOM,,,,,,


21.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 6. 2018, 11:50 avatar
To je zaujímavé, každý, kto akceptuje takúto amorálnosť automaticky vidí nové auto, mobilný telefón a iné hovadiny. Pri tom ja osobne poiznám hneď 4 ľudí, ktorí mali opletačky s exekútormi. Jeden to mal vďaka dedičstvu, pretože nemal z čoho zaplatiť daň z dedičtva, zháňal peniaze, zatial čo exekútor si prihadzoval čísielka za nič. Ostatní traja si požičiavali na doplkatenie nevyhnutných vecí, ako nájom.. Stačí byř mesiac nezamestnaný a už má človek deficit, ktorý môže vykryť akurát rýchlou pôžičkou.
Takže, nesúď podľa seba...........
Súhlasí Kasafran, YouLove


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 11:52 avatar
No veď to.
Ja chápem že sú životné situácie, kde odrazu môžeme potrebovať viac peňazí - potrebujem napríklad peniaze na operáciu, ktorá nie je hradená poisťovňou, alebo... si zoberiem hypotéku, človek nevie vopred, či bude vedieť 30 rokov splácať tie isté čiastky. Ale koľko je v exekúcii kvoli tomuto?
A dnes si ľudia požičiavajú aj na vianočné darčeky, na dovolenku, to sú podľa mňa číre nezmysly... len nech platia, ked sú hlúpi.
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 12:03 avatar
Nadjenka,
no veď to - no nekúp to, keď Ti to zo všetkých médií ponúkajú za mesačnú "babku" hneď a teraz. Iba náhodou Ti neuvedú, koľko tých mesačných "babiek" im musíš splatiť...


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:04 avatar
Ano, je to tak.
Ale... za hlúposť sa platí. Takmer vždy... len tí najvyšší nemusia...  


30.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 12:20 avatar
(26) Nadjenka,
nepoložila si si ešte otázku, čo je to za spoločenský systém, ktorý dovolí ohlupovať ľudí tak, že väčšinu z nich privádza nielen na rozumovú, ale aj finančnú ruinu...?
Praješ si, aby v ňom ľudia žili na "večné veky", alebo Ty zvyšok svojho života? Ja nie...!
Súhlasí Boris


34.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:26 avatar
Kasafran, a práve toto je zasa výhoda súčasného systému, že môžeš žiť tam, kde chceš )))


47.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 12:52 avatar
(34) Nadjenka,
nože sa ešte zamysli nad sociálnym postavením ľudí, ktorí nevyžijú vo svojej domovine/rodisku a tento systém ich opäť (podobne ako v I. polovici minulého storočia) bezcitne vyháňa do cudziny...!
Súhlasí Boris


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 12:56 avatar
Kasafran, hej... ale vieš, čo človek potrebuje k životu (prežitiu)? Vodu, jedlo a v zime teplo... Ak to nemám vo svojej vlasti a môžem to mať inde, je hlúposť zostávať tam len z nostalgie
Súhlasí -era-


55.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2018, 13:19 avatar


60.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 14:57 avatar
(50) Nadjenka,
uvedom si, že nie každý sociálne odkázaný človek má "svetobežnícke" pudy a sklony! Väčšina ľudí chce žiť a pracovať doma, vo svojom rodisku, medzi svojimi rodákmi, priateľmi, medzi svojím národom, v jeho kultúre a v spoločenskom zriadení, ktoré mu dokáže poskytnúť čo najviac z týchto prirodzených potrieb...
Socializmus to dokázal, dokonca sa dopúšťal "zločinu", že svojím občanom nedovolil "slobodne a kedykoľvek" opustiť svoju vlasť a nútil ich "otrocky" pracovať doma na svojom a zveľaďovať svoju domovinu...
Podvodne nastolený systém "demokratického kapitálu" nám po roku 1989 opäť ukázal "zač je toho loket" a vrátil nás do obdobia, kedy naši dedovia museli v tisícoch odchádzať do cudziny za živobytím pre seba a svojich najbližších! Pre Teba to zrejme nielen bolo, ale aj teraz je prirodzené, lebo cynické panstvo kapitálu je pre celé ľudstvo (s požehnaním všetkých "božstiev" to pravé "orechové"...?!


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 15:02 avatar
No, on ich socializmus priam odstrelil, ked nechceli zostať tu... ale to považuješ za úplne lidumilné umožnenie pracovať tu
Súhlasí Slušný človek


67.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2018, 15:39 avatar
Nadja, pracovať a podnikať v domovine je ľahšie ako šetriť v cudzine, pochop, že ak sa odsťahuješ, nebudeš si môcť dovoliť všetko bez šetrenia


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 15:40 avatar
No to asi ani tuná nie? Ale samozrejme, dá sa zobrať so pôžičku a potom plakať ...


65.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 15:18 avatar
(62) Nadjenka,
veďže nezhadzuj takýmito pseudohumánnymi "výrokmi" svoju skutočnú ľudskosť a svoj prirodzený intelekt. Tebe potom vôbec neprekáža, že tento, Tebou obhajovaný "ľudomilný" systém, má u nás toho len za prvých pár rokov anabázy podstatne viac na "svedomí", ako socializmus za celých 40 rokov...?


66.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 15:36 avatar
Kasafran, máš môj obdiv za to, ako kulantne vieš napísať, že som blbá  


70.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 6. 2018, 16:42 avatar
Nadjenka,
nebuď nesprávne domýšľavá - len som oponoval Tvojmu názoru, na ktorý máš (tak, ako ja na svoj) výsostné právo...


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2018, 16:58 avatar
Veď ja viem, preto s tebou rada diskutujem, aj ked máš väčšinou diametrálne odlišné názory
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:57,  298- Tull, do čoho sa ma to snažíš napasovať ? Ja tebe nič z mojich názorov nenanucujem...
dnes, 22:54,  (35) Havran, veľmi zaujímavým bolo aj jeho vyjadrenie ku "vlastnej" diplomovke...
dnes, 22:54,  Lemmy Každý ťa tu osiera, ešte aj tvoj kamarát Osvietený, ktorému sa tlačíš do análu....
dnes, 22:50,  Lemmy je zase antiKasafranovsky agent, zbada Kasafrana a ide ako buldog.
dnes, 22:50,  Osvietený to je samozrejme, lebo antikomunista pochopil, že nesmie ožobračovať robotníkov,...
dnes, 22:33,  Kasafran je antislovanský agent, ktorý sa mieša do vnútorných záležitostí cudzieho štátu.
dnes, 22:31,  Kasafran klame, že zásadne nesúhlasí. Pretože nič nekonal s beztrestnosťou zločincov ako...
dnes, 22:22,  Dnes na Matovič pobavil. Z veľkou pompou oznámil svoje dobré ukrývané tajomstvo. Najprv sa...
dnes, 22:21,  ale od druhého chceš vedieť to, čo nepoznáš. *21
dnes, 22:20,  355) možno, neviem ako to je...
dnes, 22:19,  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/559824-trump-mylne-spojil-ukoncenie-druhej-svetovej-vojny-so...
dnes, 22:14,  nevymýšľaj o spoznávaní, lebo tu všetci poodchádzame. *21
dnes, 22:14,  Odporúčam vypočuť. https://www.youtube.com/watch?v=Hc54keuyBO4
dnes, 22:13,  poznáte ho? *39*39
dnes, 22:13,  No ja neviem Ale myslim si ze z vacsej casti ano
dnes, 22:12,  Temnýmyseľ
dnes, 22:11,  nevadi zuzanka
dnes, 22:11,  aha, však tu sa dá dobre spoznať človeka, ne? .. one, ráta sa aj žiadosť,npredsa
dnes, 22:09,  Tu je veľmi zaujímavé ne/vyjadrenie Matoviča ku svojej diplomovej práci na tlačovej besede...
dnes, 22:09,  ja píšem všeobecne o populácii, sorač, Dj. *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 280 bytes in 0,221 seconds)