Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Chorá ideológia

12
reakcií
2174
prečítaní
Tému 21. apríla 2010, 00:57 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
06. 03. 2012
36
17. 11. 2012
6
29. 03. 2015
41
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 00:57 avatar
V dávnoveku bola ekonómia integrálnou súčasťou ľudskej spoločnosti a slúžila záujmom rodu v súčinnosti a boji s prírodou o prežitie. Postupom času sa ekonómia vyvinula v samostatný fenomén (samostatný od človeka nezávislý spoločenský ekotyp – spoločenské fluidum), pričom nielen, že prestala slúžiť spoločnosti ale spoločnosť sa stala jej otrokom. Vrcholom tohto odcudzenia je kapitalistická spoločnosť, keď ekonómia nielen ovláda spoločnosť ale túto spoločnosť ženie do záhuby. Ekonómia ako samostatný fenomén nesie plnú zodpovednosť za tieto globálne problémy ľudstva:

- problém terorizmu, regionálne vojny a genocídy vrátane hrozby III. Svetovej vojny
- problém stále rastúcej medzinárodnej zadlženosti
- problém čoraz väčšej zaostalosti malo rozvinutých krajín (antagonizmus tohto sveta) a z
toho plynúcej absolútnej chudoby
- diskriminácia malo rozvinutých ekonomik v medzinárodnom obchode
- problém nutričný (potravinový)
- prírodné katastrofy vrátane hrozby ekologického kolapsu
- energetický a surovinový problém
- problém medzinárodnej migrácie
- problém zhoršujúceho sa zdravotného stavu celosvetovej populácie (v tom epidémie , drogy)

Toto nie sú problémy ktoré spôsobil človek z vlastnej iniciatívy a pre svoje blaho ale spôsobil ich pod nátlakom hlúpej ekonómie.
Hlúpa ekonómia zlikvidovala aj socialistický pokus o jej poľudštenie.
Súčasná ekonomická „veda“ je celá založená na historickom ekonomickom omyle človeka ktorý začal formovať medzi rodový obchod a s ním spojený vývoj peňažného systému. Súčasná kríza je tiež následkom tohoto v ekonomike zakódovaného omylu a preto by sme mali o tomto probléme nielen hovoriť ale hovoriť o možnostiach odstránenia tohto omylu ktorý viedol k odcudzeniu sa ekonómie človeku.

Pozrime sa na súčasnú krízu a jej praktické riešenie triezvo bez akýchkoľvek politických emócii či „znalostných“ predsudkov. Položme si otázku: Má ľudstvo prebytok potravín, čistých energii, priestorov na bývanie, dobrých ciest, lekárskej starostlivosti, starostlivosti o seniorov, dorast a pod.? Len totálny blbec odpovie, že áno, avšak ľudstvo odpovedá cez ekonomickú prax ÁNO a vyhadzuje ľudí na ulicu, obmedzuje osobnú i spoločenskú spotrebu a šetrí a šetrí a šetrí. To čo ovládala dokonale ekonómia už v
staroveku, keď hospodárila s ľudskou prácou a jej výsledkami, dnešná ekonómia absolútne neovláda. Milióny ľudí bez práce a z toho plynúce milióny hladujúcich ľudí je následok toho, že ekonómia sa hrá s „obrázkami o práci“ (peniazmi) ale nie reálnou prácou a jej výsledkami. Z ekonómie sa stal ekonomický rakovinotvorný nádor ktorý požiera reálne hodnoty ľudskej práce a nedovolí jej plné využitie v prospech človeka.

V čom je jej omyl súčasnej ekonómie. Rozumný človek, keď vidi, ze teplomer ukazuje 40°C a človeku je stale zima, tak neprestáva kúriť a skontroluje teplomer (ci nieje pokazeny). Jednoducho povedané realitu si nemieša s jej obrazom, kvalitatívnym či kvantitatívnym vyjadrením reality. Súčasná ekonómia sa venuje takmer výlučne deformovanému finančnému obrazu ekonomickej reality bez toho aby túto konfrontovala s realitou .

Aby sme pochopili čo je čo, tak si povedzme čo je ekonomická realita a čo je jej obraz:
Ekonomickou realitou je duševná a hmotná produkcia ktorú potrebuje spoločnosť pre svoj život. Peniaze nie sú ekonomickou realitou, tie sú len finančným obrazom tej časti
ekonomickej reality ktorá vstupuje na trh. Bez ekonomickej reality peniaze pre človeka nemajú žiaden zmysel!
Nedostatok (príčina súčasnej krízy) či prebytok peňazí nie je nič iné ako pokazený teplomer a preto ak človek koná podľa neho koná hlúpo a iracionálne!

Dôkaz:
Predstavme si, že spoločnosť sa skladá z dvoch subjektov A a B, subjekt A vyrába produkty Pa v množstve 100 ks a subjekt B produkty Pb v množstve tiež 100 ks. Ku kúpe a predaju je potrebné 1 EURo za kus, teda 100 EUR a obchod je spravodlivý. Subjekt A však sa usiloval a vytvoril nadhodnotu v podobe 20 Pa, subjekt B má však len 100 EUR a tak je nútený subjekt A znížiť cenu a predať 120Pa za 100 EUR čím sa nadhodnota prejaví ako jeho reálna strata 20Pa a naopak v subjekte B ako reálny zisk 20Pa (z hľadiska finančného nedošlo ku zisku ani strate). Iný spôsob riešenia je, že subjekt B emituje naviac 20 EUR a zvýši jednotkovú cenu svojej produkcie 100Pb za 120 EUR. Výsledok je peňažný zisk subjektu A v hodnote 20 EUR avšak reálne si zaň kúpi len 100 Pb a tak ním vytvorená nadhodnota je mu nanič (naopak pôjde o reálnu stratu vo výške vytvorenej nadhodnoty) a profituje z nej jeho partner na trhu ktorý získal reálne naviac 20 Pa. Tento odstavec hovorí o tom ako vzniká odchýlka pri zobrazení reality (ekonomická rakovinotvorná bunka) a jej reťazením „ekonomický rakovinotvorný nádor“ ktorý ju požiera a tak spôsobuje hore uvedené problémy.
Ďalšie dôkazy sú v článku „Ekonómia v súčasnom stave je zlodejská „vedná“ disciplína (chorá ideológia) a preto by mala byť ex komunikovaná zo spoločnosti serióznych vedných disciplín (z roku 2007).

Andrej Sablič
Súhlasí Natalia


2.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 01:16 avatar
Kapitalisticki leadry vedu vojny... len amerika viedla za poslednych 50 rokov cez 60 lokalnych vojen v slabych, nerozvinutych krajinach, ktore nemali sancu sa branit (a predsa sa niektore ubranili aj proti technickej prevahe co dokazuje tiez len ubohost a hlupost agresorov) a nemali ani sancu povedat svetu, co sa v skutocnosti deje.. pretoze vsetky informacne giganty vlastnia americania resp. kapital. tieto krajiny boli podla kapilistickych medii ochranovane a bol v nich zavadzany mier a demokracia.. paradoxne sa v ani jednej z tychto krajin do dnes den neda hovorit ani o miery, ani o demokracii.. naopak ich ako taky ekonomicky system bol zniceny spolu s infrastrukturou, cim sa krajina totalne rozbila a stala zavisla na pomoci inych.. tu nastupuje do hry opat kapital, ktory sa OPAT ponuka ako zachranca.. ponuka rozbitym krajinam humanitarnu pomoc za ktorou su skryte astronomicke pozicky, ktore tieto krajiny bez vlastnej ekonomiky, ktora bola uspesne znicena nemaju sancu splacat.. kedze nemaju sancu splacat su netene predavat to jedine co maju.. a to su zdroje nerastnych surovin a monopolne pozicie zapadnych firiem na ich trhu... trh ktory vlastne znovu zacne staviat kapital ale samozrejme tak, aby bol vyhodny pre kapital samotny a nie pre znicenu krajinu... tymto padom vyciciava uz zubozenu krajinu kapital hned dvojnasobne.. krajine, ktora bola napadnuta za ucelom ochrany, ktoru si nik nepytal je neskor uplne polozena na lopatky.. zbavena sebestacnosti.. zbavena vsetkych moznosti, ako by sa mohla opat ekonomicky schopit.

Je nadmieru zaujimave.. ze aj nasinec sa nevie donadavat na socialisticke krajiny, ktore robili nieco podobne no povedal by som, ze menej nenazrane ako kapital a pri tom vedeli este zabezpecit ako tak ludi.. ALE na kapital nepocut kriveho slova... kapital, ktory ma na svedomi miliony mrtvych len za ucelom zisku je v ociach beznych ludi chvalihodny.


3.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 02:33 avatar
pozrime sa na kapital zvnutra.. co prinasa vlastnemu spolocenstvu.
ako vieme. najrozvinutejsi kapitalizmus je v amerike.. odtial sa jeho chapadla dostali do celeho sveta..
ta spolocnost zazila tie najodpornejsie tvare kapitalu a cez to je aj tak bezmocna..
Zazila, ako energeticke giganty dosiahli zrusenie regulacie cien za energie z coho vznikla kauza Enron, ked niekolkonasobne predrazili el. energiu a ludia ju nedokazali splacat.. cele mesta sa zastavili, pretoze elektraren jednoducho vypla prud vsetkym.. toto vedia povacsine len americania.. do sveta sa tato sprava moc nedostala.. PRECO ASI? komu patria media? pritom je to fakt.
Dalej vlastnu spolocnost nanutili do dlhov. zivot na dlh sa stal nutnostou.. nemylme si to. nieje pravda, ze bezny clovek mal na vyber.. nemal, pretoze sa jeho zarobok zredukoval natolko, ze si zivobytie s byvanim mohol zadovazit uz len pozicanim penazi a splacanim do dochodku (co sa udomacnilo aj u nas).. zadovazit si ho pracou a realnym zarobkom do urciteho veku ako to bolo volakedy AJ v amerike sa casom stalo jednoducho nemozne.. Styl zivota na dlh sa stal kultom a ludia su zial lahko ovplyvnitelni malo premyslaju.. zadlzovali sa tak, ako vedeli splacat LENZE s tym opat niekto ratal.. prisla kriza a to jednoduchou machinaciou na trhu prave s dlhmi a mnoho ludi stratilo zamestnanie, zanechalo podnikanie a zrazu nebolo z coho splacat uver.. majetky poprepadali v prospech tych najbohatsich.. a dnes v tej bohatej amerike narasta pocet bezdomovcov najrychlejsie na svete.. Priemyselne mesta ako napriklad Detroit vypadaju ako po apokalipse.. bez prace, schatrale fabriky, ludia utekaju pred rozmahajucou sa kriminalitou n ezamestnanych a zufalych ..
kapital tak zdeformoval ludske myslenie reklamou a propagandou, ze bezny clovek pozna cez tisice znaciek a log firiem no pritom ani desat nazvov rastlin, ci stromov.. prejst viacerymi manzelstvami je uplne bezne a mat svojho osobneho psychologa skroro nevyhnutne.. najvyssie percento kriminality na pocet obyvatelstva... najohavnejsie ciny pachane v najrozvinutejsej krajine.. najvyssi pocet masakrov psychicky zrutenych ludi z vyspelych krajin,..
Farmaceurticke spolocnosti opakovane prichytene pri nezakonnej cinnosti, ci uz predajom skodlivych liekov, alebo sirenim falosnych sprav siriacich paniku a dopyt po ich vyrobkoch.... falosne sirenie strachu samotnou vladou kvoli podpore volicov a invazii do uz spominanych slabsich krajin za ucelom plienenia zdrojov a rozmahania moci imperialistov..

Skusme popremyslat... ktory americky produkt by bol natolko dobry, ze by prerazil az u nas? v europe? mna nenapada NIC.. co si kupim je bud vyrobene v europe, japonsku, ci niekde v azii.. amerika nema skutocne kvalitnu produkciu, ktora by bola konkurencie schopna vo svete.. preto ich musia pretlacat nasilim .. ak si niekto spomenul nebodaj na CocaColu, tak nech si uvedomi aka je prospesna pre jeho zdravie a premysla znova.... Koho napadol Ford.. nech si spomenie kto Ford zalozil a ake idealy uznaval.. zial Ford uz davno nieje Fordom a je rozpredany ako vsetko ostatne..
Amerika ma dlh, ktory nemoze nikdy splatit.. skupuje ju Cina.. presne tam smeruju vsetky ostatne kapitalisticke krajiny.. kam to povedie? komu dlzia vlastne tie peniaze?
takze co dala amerika svetu okrem vojen, vrazdenia, nekvalitnych a technologicky zaostalych vyrobkov, bankovych kartelov, a fast foodu??? ISTE showbiznis! ten , ktory totalne obratil naruby ludske hodnoty.. ten, ktory programuje nasu mysel uz od malicka.. od kreslenych serialov plnych skrytych reklam pre tych najmensich cez MTV vyzdvihujuce sex a mamom pre dosrast a nadej davajuce dojimaky pre tych zdeprimovanych dospelakov, ktori sa uz aj prebudzaju, ale ostavaju stat v tieni, pretoze nevidia vychodisko.. mysel sa scvokne a rezignuje..
nezabudajme na imigraciu.. kedze domaci uz stracaju zaujem chodit k volebnym urnam hodia sa nejake stymuly pre cudzincov, ktori radi podporia svojich mesiasov socialne citiacich pre tych, ktori im zhanaju hlasy na dalsie zvolenie..
vsetko tak priehladne a clovek predsa nevidi..
Preco nevidi? no pretoze nechce vidiet. radsej sa smeje do posledneho momentu pretoze si namysla, ze to je jeho jediny dovod pre zivot.. zabavat sa.. smiat sa na skutocnych hovadinach.. pritom tym smiechom iba zakryva svoju zubozenu prazdnu dusu... nic tam nieje.. nic skutocne zaujimave, kreativne.. len ten smiech.. zamyslite sa nad tym smiechom..
komu ostava poslednym zmyslom zivota zabava a smiech? no blaznovi, ktory uz rezignoval nad svetom aj nad samym sebou..

Zamyslite sa... ako donutite cloveka, aby nepremyslal??
Moja mam to robievala s tatkom velmi sikovno.. ked sa chcela vyhnut konfrontacii, tak ho niecim zabavila.. rozosmiala..
jednoducho odvratila zrak od daneho problemu zabavou.. a tak zijeme vsetci v tomto "slobodnom" svete. Vo svete v ktorom ma peniaz hodnotu a nie clovek.. vo svete v ktorom nema priroda prava, v ktorom je clovek nuteny kopat si vlastny hrob a to s usmevom na tvary.. ja si skutocne neviem predstavit nic horsie ako to, ze by som sam zo seba a to uplne dobrovolne robil hlupaka.. co je horsie .. robim.. robime to vsetci tym, ze podporujeme tuto nicomnost.. #
Ten, kto sa prizera zlocinu a nic nepodnikne, ani len nepovie.. sa toho zlocinu zucastnuje tiez. Je spoluvinny.

pred 20 rokmi ludia strngotali klucikmi za slobodu... vtip je v tom, ze strngotali klucikmi od vlastnych domovov, ktore im dali tie cervene svine.... dnes keby chceli opat strngat klucikmi.. kolki by pouzili klucik od svojho domova? pisem svojho nie toho, ktory patri banke a oni etse ani netusia, ci ho vobec dosplacaju...

Chora ideologia - chory lud.


4.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 03:13 avatar


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 4. 2010, 08:56 avatar
Ahoj Boristrosku z ineho rožka, všimni si védske kasty, alebo systém. Prečo na prvom mieste boli bráhmani, potom kšatrijovia(bojovníci, alebo ochrana systemu) a až na treťom tzv. šudrovia-obchodníci? Asi preto, že nemaju narok, na ovladanie štatu, keďže ich vedie chamtivosť a nie všeobecný zaujem a prosperita štatu, zakonnosť, ako to mali na starosti bráhmani.(dnes samozrejme už nie je v indii bráhmana ten, co bol kedysi, dnes je to ..ani neviem čo.)
A všimni si že tzv. Kálí-osobnosť sporu, ten ktorý ničí sucastnost, bol šudra. V strete s istým králom parikšitom bolo napísané, že falošne sa odieval ako kráľ, (asi aby zmiatol tých, čo ho nepoznaju, že je nízkeho povodu) a zmohol sa na masakrovanie posvatnej, kravy a býka, zastupujucej dharmu(teda ich system naboženskeho života, ktorý nebol oddelený od princípov štátu). Ono to tak aj vyzerá , keď tí čo nemaju nato schopnosti su vo veducich ulohách, ich politika stojí na vlastnom zamaskovanom sebaobohacovaní sa, nezodpovedaju sa nikomu, lebo necítia rešpekt pred autoritou-teda Bohom, či vlastnym svedomím. Kálí, osobnosť sporu, je kresťanský Satan a ver, že ho stretáš dennodenne aj jeho klony, všade, kde vidíš sprostakov hnaných iba vlastnou tuzbou po zbohatnutí a vyrovnaní sa aristokracii(prirodzenej aristokracii-čo to má v krvi) a snahe byť kraĺom. Demokracia je jeho vynalez "Káliho" , a preto celý tento systém služi jemu-pochováva hodnoty, povysuje čo mu je blízke-zlato, hazard, sex, navykové latky( každý štat sa borí z alkoholizmom nikotinizmom a pritom su odobrené) to nehovorím o nejakom nonstop kavičkovaní, maryskovaní, a iných "fantastických vecí" na predaj. V podstate si to ani nevšímame, nevidíme to, že my všetci ludia dneska mame zmenené vedomie-nečisté...pokladáme ho za čisté normalne, ale premýšlame ináč, ked mas v sebe dve kávy, ako keď si čistý, premýslame inac ked sme nahulení-iste nečisto, alkohol ocividne z nas robí niekoho iného..A demokracia je produkt opilcov, nikotinistov, aim podobných, aj keď si to nepripustíme a nedokazeme to vidiet. Je to system podobný ludskemu telu, ktoré je otravované týmito látkami, bunky sa ženú za prchavym ukojením svojej získanej tužby po omamemní a tak aj v makrosvete, stačí nas vzdy len odrbat obliect sa sťa krali a aj tak si pripadáme. Ale to len na uvahu a snad aj porovnanie.
Súhlasí Boris


6.
označiť príspevok

rains
   21. 4. 2010, 09:42 avatar
no a ake je vychodisko?


7.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 19:50 avatar
no predsa zmena.


8.
označiť príspevok

marska
   21. 4. 2010, 19:59 avatar
ty kebyže stretneš kapitalizmus, tak ho dobre nakopeš, hm?


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 4. 2010, 20:14 avatar
Inac to prirovnanie s klucmi je fakt dobre. Vtedy to urobili plnohodnotní ludia, dnes otroci..v podstate kapitalizmus je psychologický fenomen, zneuzivajuci psyche cloveka a jeho zodpovednost voci tomu komu dlží. Dnes sa boja aj tí co maju, vedia, že okamžite ich ostatní oberu, akonahle prestanu okradat podnikaním. No nic , iba na spolocnej lodi akceptovat podmienky , vymena kapitana neurobí nic, aj tak lod zostava tá ista a ciel tiez---to znamena nikam.
Súhlasí Boris


10.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 20:50 avatar
no ved brat to ako to je.. zmeny sa udeju, ked bude na to celok, alebo vacsina pripravena..
ale tiez obdivujem ten psychologicky fenomen posobi to tak zlozito no z druhej strany ked sa pozries za oponu je to tak jednoduche.. je to ako vodit dieta lizatkom..
Uz aj Porko mi vyratal, ze ak sa ludia nezmenia nemame viac ako 100 rokov existencie na tejto planete a ked to uz Poro vyrata   ja vravim len, ze je to skvele byt pri tom.


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 4. 2010, 20:59 avatar
No ved , lahko sa akceptuje dobry system a lahko sa v nom zije, ale v chorom systeme sa naucit akceptovat stav vecí, to je skor umenie, ale mozno i o nejaokm vyssom nahlade v akomsi chapaní fungovania celeho času. Lenže, je ťazke sa s tým zmierit a ja osobne to neviem...pokial nam boh neda poamat, ktora zachadza i za zivoty po zivotoch potial je sprostost dufat, ze to cele tento hnus ma zmysel. Z,ysel moze mat az v kontexte poznania . Inac treba s tým bojovat, alebo akceptovat a mozno sa zhnusit sam sebe. Ale tiez ma napadá suvislost ku tvojej predoslej teme o kuruovskom bit. poli, že ak by Arjuna videl vzdialenejsiu buducnost a pochopil by že to je kontext prave ku konfliktu v ktorom sa zucastnil, tak by to neuro¨bil Preto Boh zneuziva nasu nevedomost o veciach ktoré pridu . Inac neviem, co mu moze vyhovovat na svete , kde ho maju na salame. Mozno to chcel, aby sme na neho dlabali...no ktovie.. Nemusel som sem montovat tieto veci k nejakemu nabozenstvu, ale nejak velmi neoddelujem fungovanie spolocnosti s tým co sa dejej kdesi v duchovne atp. snad preto..


12.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 4. 2010, 21:06 avatar
ranexil, fungovanie spolocnosti s tym ma velmi vela spolocneho si myslim. A mozno ma napadla blbost, ale ak by sme si pamatali.. tym by sa pravdepodobne dalo eliminovat zlo, co by cely tento system asi znicilo, pretoze zlo je to, co ho zenie.. sili sa pretlacaju.. ale zlo chce pritom clovek zo svojho zivota vytlacat a keby si pamatal, tak by mal k tomu podstatne blizsie, nemyslies?


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 4. 2010, 21:18 avatar
No ked nato tak myslím, tak pouzijem ten zabehnutý priklad s telom a bunkami. Bunky existuju relativne kratko oproti celemu komplexu predstavovaneho nasím vlastným JA. No a oni si funguju tiez viacmenej odovzdavaním skusenstí, lenze ziju kratko. A drzia sa striktne svojho malickeho zakona takže ani po patdesiatich rokoch niet odchylok, lebo komplex nasho vlastneho ja to kontroluje , porovnavame sa aj navzajom od človeka k človeku a snažíme sa abnormality korigovat. No a mozno takto funguje aj nas svet. tento system je tu relativne kratko a ak by sme to prepočítali na nejaký bunkový čas tak je možne, že sme skurvene nakazení a infikovaní a najzblbnutejssie najnakazenejsie bunky-nasi trápni vladcovia su hlavní nositelia choroby .. ktovie, ale je dost dobre aj možné , že to tak ma byt a my sme v omyle, alebo nepatríme ku tým bunkam ktorými su aj ostatní ludia a nasou ulohou su ine veci.. Nato je treba príst, kladením si otazky prečo ja mam danost a prečo ju nepouzit , alebo ku comu atp. Je toho vela, nam sa tazsie hlada miesto v tomto systeme nez tým, co ho žeru, lebo im to dava ich obycajne potreby zvane žradlo sex a--zabudol som este nieco?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:49,  Tak na to zabudni. *04
včera, 22:49,  (20) Mil@níčko, nie, neboj sa, nezabudol som zabudnúť, že nezabúdaš...
včera, 22:42,  Si už zabudol, že ja nezabúdam ? *04
včera, 22:41,  (14) Mil@níčko, nezabúdaj, že to svoje "profíctvo" deklaruje aj takými...
včera, 22:34,  Keby ste zobrali to najlepšie zo Zuzany Pičaputovej, dostali by ste protislovenskú piču...
včera, 22:32,  Keby ste zobrali to najlepšie z Andreja Danka a slečny Troškovej dostali by ste Rossianu...
včera, 22:31,  Naša vakcína je na bylinnom základe liečivých rastlín z tôní sibirských lesov!!!!!!...
včera, 22:24,  Prečo sa pýšiš cudzími pamäťovkami ? *10*10*10*10
včera, 22:22,  Zlodej si vždy myslí že všetko čo má sa dalo nadobudnuť kradežou. Preto sem tie kradnute...
včera, 22:21,  Hrnko asi neprišiel na to že je po voľbách a tak svoju rusku ulohu sudruha hra až dodnes na...
včera, 22:18,  „Hanba, bratři Češi, že jste to dopustili!“ Hrnko popsal masakr vlasovců na Slovensku...
včera, 22:17,  A aj tie jelene čo tu jebe furt. *06
včera, 22:16,  Odtial pochadzaju najmä makro fotky.
včera, 22:15,  Vie veľa, lebo má wiki a denník en, je to profík. *13*13
včera, 22:14,  A co ty o tom vies? Ved ako tak precitas akurat napis na obchode. :-)))))))))) Viac ta mati...
včera, 22:09,  Ondriaš keď začne ako o Katyňskom masakre sovieti nič nevedeli a iné zaujímavé príbehy...
včera, 22:09,  Z ukradnutej pamäťovky ? *06*06
včera, 22:08,  Ale mohol by nam napisat, ako "fotil" vlky v kotercoch. :-))))))))))))
včera, 22:07,  Proste hajzel chlap !!!!!!!!
včera, 22:07,  politik nosil iné plienky ako my, politik vie naše meno, neviem meno politika, on chce mená a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 274 bytes in 0,202 seconds)