hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Chlieb môj každodenný 2

príspevkov
81
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 18.11.2012 13:33
posledná zmena 3.12.2012 15:21
1
18.11.2012, 13:33
...každý deň sa udeje veľa udalostí o ktorých je hodno sa baviť, pretože život je mohutná rieka a medzi prstami nám pretečie bez toho aby sme to mohli vrátiť späť, vážme si každej chvíle, ktorú môžeme ešte prežiť s ľuďmi okolo nás na tejto zemi v tomto živote...
none
2
18.11.2012, 14:37
...opakovane sa objavujú na tomto fóre témy, ktoré nás stále fascinujú hocu sú ďaleko od naších každodenností, myslím si ale
že ani naše vlastné životné príbehy nie sú o nič menej vzrušujúce a navýše sa ich zúčastňujeme my sami, môžme im dať
razanciu a môžu byť poučné a inšpirujúce aj pre ostatných, každý skutočný ľudský príbeh je hodný zaznamenania ak sa použije prijateľna forma a interpretácia...
👍: piskotka , havran
none
3
18.11.2012, 18:13
...bol to deň ako každý iný, zvlášť keď sme sústredený na niečo konkrétne, hodiny a dni splynú, že ich ani nevnímame,
ráno sa trochu ponaťahujem, dám si nejaké cereálie, ozaj je na to nejaký slovenský termín?, obilniny, ale dávam si k tomu
sušené ovocie, mletú škoricu a zázvor a ešte orechy, zajem to jogurtom zmiešaným s tvarohom, ľahké a energetický výdatné,
potom idem nakúpiť, alebo niekam na prechádzku do najbližšieho lesa,
bolo ešte leto a horúco ako v lete pred obedom, šiel som k rieke, voda ma priťahuje, narodil som sa v znamení ryby,
pozeral som sa pod nohy aby som neprehliadol nejaký pekný kamienok, rád ich zbieram, do oka mi zrazu padol zvláštny
predmet, ak to tak môžem pomenovať, v prvom momente to vyzeralo ako kúsok skla, odrážali sa od toho slnečné paprsky
a rezali mi oči, zohol som sa aby som sa na to lepšie pozrel, medzi časom sa zamračilo, prevaľovali sa sivé mraky a slnko sa stratilo v ich objatí, v diaľke zahrmelo, záhadný predmet stratil jas a bol čierny ako uhlie, natiahol som ruku aby som ho
zodvihol, preboha ono sa to uhlo, rýchlo som stiahol ruku a odskočil som, pri tom som sa podkol a spadol na chrbát..
👍: piskotka
none
5
19.11.2012, 06:08
...keď som sa otriasol pozrel som na to čudo, v poli môjho zrakového horizontu pulzovala tmavá guľa a postupne splývala
z oblohou, postavil som sa a kráčal som preč, po chvíli som sa obzrel, videl so len tmavé nebo pred búrkou, začalo popŕchať,
zrýchlil som kroky, ešte som pár krát otočil hlavu, okrem prichádzajúcej clony blížiaceho sa dažďa som nič pedozrivé nevidel
ale silnel vo mne pocit, že za mnou niekto kráča, rozbehol som sa, cítil som ako mi krv pulzuje na sluchách, spustil sa prudký
lejak, blesky rozblikávali tmu a hromy mi trhali uši, znenazdajky mi blyslo hlavou, tak najako začne súdny deň...
none
6
19.11.2012, 07:46
...vbehol som do lesa medzi stromy, silný záblesk, stihol som ešte zavrieť oči, chcel som sa nadýchnuť, akoby som bol vo
vákuu, stromy okolo sa zmenili na štíhle korintské stĺpy a lemovali cestu, kráčal som ďalej, ale moje nohy sa dotýkali
vodnej hladiny, ako by to bola večnosť ale eufórická, agónia?, stojím na križovatke, cesta sa rozdvojuje, vedľa keždej stojí
nadrozmerný bildboard, vľavo v jenmých modroružových farbách nádherná, priam božská tizianovská scéna,
dôstojné, zahalené hodvábnymi tunikami, dokonalé postavy mužov, žien a detí, pokoj a nadpozemský výraz tvári,
vpravo, divoká mätež nahých tiel hrubými krikľavými farbami, fascinujúca kompozicia od ktorej som nedokázal odtrhnúť
oči, čo teraz, srdce alebo rozum, môžem sa vôbec rozhodnúť sám, alebo ma niekto postrčí?...
none
7
20.11.2012, 06:09
...v hlave sa mi premieta celý môj život, narodil som sa ako piaty syn dobrým rodičom v malom meste pod horami, pripadá mi to už ako celá večnosť, pamätám sa, bola zima, snehová fujavica, mama ma ťahala zababušeného vo fusaku na sánkach k lekárovi, vtedy sa penicilín pichal inekciami, môj o dva roky starší brat a ja sme mávali v lete koprivku, dnes sa tomu hovorí žihľavka, čučoriedky boli borovky, tam, kde sme bývali bolo do lesa blízko, otec chodil do roboty, mama sa doma trápila sama s piatimi faganmi, celé leto sme chodievali na huby, maliny, šípky, podľa toho čo práve rástlo, keď sme otrhli nejaký kvietok mama nás upozornila, že ostane dlhšie krásny, keď ho nacháme rásť, naučil som sa milovať prírodu a všetko živé, starý rodičia z maminej strany bývali v priemyselnom meste na východe, cestovali sme tam vlakom, ktorý ťakal parný rušeň, sedával som prilrpený na skle a sledoval krajinu, vždy som mal oči plné sadzí, ktorá sa menila za oknami vlaku, starý otec bol kováč, mal dielňu vo dvore, vedľa tmavej kuchyne bola maštal s Rysuľou, ešte stále cítim vôňu čerstvo nadojeného mlieka, mama nam rozprávala, že keď bola malá, chovali kozy, ktoré ako deti chodievali pásť, mala štyri sestry a jedného brata, ktorý potom študoval v Moskve, odtiaľ si doniesol aj ženu...
none
8
20.11.2012, 06:31
...sedím na križovatke pod bilboardami, koľko krát som sa už rozhodoval pre ktorú možnosť, ozaj boli to naozaj možnosti, mohol som si vybrať to čo som chcel? alebo sú to nevyhnutnosti, predurčenosti, sme naprogramovaní vlastnou DNK, nosíme v sebe hardwear, ktorý sa nedá vymazať a nahradiť podľa naších predstáv, sú naše?, dnes sa už dá manipulovať s génmi, vložiť do živého organizmu iné vlastnosti, dokážeme domyslieť dôsledky ?, aký bol kedysy život jednoduchý a krásny, ešteže mám spomienky zatiaľ sú moje...
none
9
20.11.2012, 06:57
...Vianoce, mávali sme vždy živú jedličku, ekológia bola ešte len za dverami, potom jeden môj brat, bol sústružníkom vo fabrike, zostrojil železnú konštrukciu do ktorej sme napichávali živicou vaňajúce vetvičky, ako väčší sme stromček vešali mi, otec zarábal, to sa ešte pracovalo aj v sobotu, mama chystala vianočné dobroty, potom sme museli odísť do kuchyne, aby rodičia, akože Ježiško, poukladali darčeky, raz, už neviem koľko som rokov, ešte som asi nechodil do školy, sme tiež takto sedeli v kuchyni, keď ja aj môj brat sme videli na okne dúhovy mráčik, bol to Ježiško, ktorý nám priniesol hračky, potom mama zazvonila zvončekom a mi sme sa nedočkavo rozbehli do izby...
none
10
20.11.2012, 18:33
...starý otec sa v škole dobre učil, pán učiteľ prehováral jeho rodičov, aby ho dali na štúdia, potreboval odporúčanie od pána farára a ten mu povedal "kto bude pracovať keď pôjdu všetci študovať? " potom sa starý otec stal komunistom, po mnohých rokoch jeho vyštudovaného syna vylúčili zo strany, pretože nesúhlasil so vstupom spriateľených armád v 68 do Československa,
nevyspitateľné sú cesty ideológii...
none
11
20.11.2012, 18:50
zajo, podľa mňa starý otec nebol komunistom..iba členom strany KSČ? čo je u mňa veľký rozdiel..členom strany mesačne zrážali členské príspevky, že sú v strane členmi, a to nie malé, tieto boli v ÚV KSČ prerozdelené..niečo pre blahobyt domácim komunistom, a zbytok súdruh V. Biľak s kufríkom v lietadle..šup do Moskvy..takto bolo ešte pre rokom 1989, kto neverí..nech si vygúgli.
none
13

11. 20.11.2012, 18:50

zajo, podľa mňa starý otec nebol komunistom..iba členom strany KSČ? čo je u mňa veľký rozdiel..členom strany mesačne zrážali členské príspevky, že sú v strane členmi, a to nie malé, tieto boli v ÚV KSČ prerozdelené..niečo pre blahobyt domácim komunistom, a zbytok súdruh V. Biľak s kufríkom v lietadle..šup do Moskvy..takto bolo ešte pre rokom 1989, kto neverí..nech si vygúgli.

20.11.2012, 19:07
Mojkuš, ale členmi strany KSČ boli komunisti, teraz tu nepádluj so slovíčkami. Komunista neznamená klamať a vyžierať ostatných, tak, ako veriaci neznamená nič nerobiť a modliť sa k Bohu. Oni sami členovia sa hrdo hlásili k ideám komunizmu, ktoré neboli nijak škaredé, práve naopak.
none
19

13. Nadja 20.11.2012, 19:07

Mojkuš, ale členmi strany KSČ boli komunisti, teraz tu nepádluj so slovíčkami. Komunista neznamená klamať a vyžierať ostatných, tak, ako veriaci neznamená nič nerobiť a modliť sa k Bohu. Oni sami členovia sa hrdo hlásili k ideám komunizmu, ktoré neboli nijak škaredé, práve naopak.

20.11.2012, 20:43
hups, veriaci....vieš Nadja koľko členov strany KSČ si nechávali potajme krstiť deti niekde ďaleko..dedinským farárom..a prečo? lebo sa podpísali, že sú nábožensky vysporiadaní..no či aj JUDR Gustáv Husák, či Miloš Jakeš..tiež dali krstiť, o tom vedomosti nemám, ale zato viem..vo Vodárňach š.p. museli traja robotníci stať sa členmi strany KSČ ( KSS ) aby jeden nic moc inžinier tiež dostal prihlášku do strany a tak dostal dobrú funkciu aj s platom..ja píšem ako bolo za socializmu a ty o ideách kominizmu, ktoré ovšem ostali len myšlienkami niekde v zaprášenej knižnici...
none
20

19. 20.11.2012, 20:43

hups, veriaci....vieš Nadja koľko členov strany KSČ si nechávali potajme krstiť deti niekde ďaleko..dedinským farárom..a prečo? lebo sa podpísali, že sú nábožensky vysporiadaní..no či aj JUDR Gustáv Husák, či Miloš Jakeš..tiež dali krstiť, o tom vedomosti nemám, ale zato viem..vo Vodárňach š.p. museli traja robotníci stať sa členmi strany KSČ ( KSS ) aby jeden nic moc inžinier tiež dostal prihlášku do strany a tak dostal dobrú funkciu aj s platom..ja píšem ako bolo za socializmu a ty o ideách ko...

20.11.2012, 20:46
Mojka, a vieš, že väčšina komunistov boli veriaci v boha? Napríklad súdruh Čič bol kresťan.
none
22

20. 20.11.2012, 20:46

Mojka, a vieš, že väčšina komunistov boli veriaci v boha? Napríklad súdruh Čič bol kresťan.

20.11.2012, 20:47
aj bývalý prezident od nás z Košíc
none
23

22. 20.11.2012, 20:47

aj bývalý prezident od nás z Košíc

20.11.2012, 20:49
Aj súčasný je rímsko-katolík.
none
24

23. 20.11.2012, 20:49

Aj súčasný je rímsko-katolík.

20.11.2012, 20:51
vážne?..to mi zabudol nehlásiť
none
27

19. 20.11.2012, 20:43

hups, veriaci....vieš Nadja koľko členov strany KSČ si nechávali potajme krstiť deti niekde ďaleko..dedinským farárom..a prečo? lebo sa podpísali, že sú nábožensky vysporiadaní..no či aj JUDR Gustáv Husák, či Miloš Jakeš..tiež dali krstiť, o tom vedomosti nemám, ale zato viem..vo Vodárňach š.p. museli traja robotníci stať sa členmi strany KSČ ( KSS ) aby jeden nic moc inžinier tiež dostal prihlášku do strany a tak dostal dobrú funkciu aj s platom..ja píšem ako bolo za socializmu a ty o ideách ko...

20.11.2012, 21:11
Mojka, ľudia sú rôzni. Niektorí boli v strane pre výhody z toho vyplývajúce, iní z presvedčenia. Neboli by níjakí presvedčení, keby idey neboli krásne znejúce, však zneužiť sa dá všetko, to dobre vieš. S demokraciou to nie je o moc ružovejšie, ako vidíš 🙂))
👍: havran
none
29

27. Nadja 20.11.2012, 21:11

Mojka, ľudia sú rôzni. Niektorí boli v strane pre výhody z toho vyplývajúce, iní z presvedčenia. Neboli by níjakí presvedčení, keby idey neboli krásne znejúce, však zneužiť sa dá všetko, to dobre vieš. S demokraciou to nie je o moc ružovejšie, ako vidíš 🙂))

21.11.2012, 05:00
31/nadja bolo to tak a je to tak stále, obsah je dôležitý nie nálepka!, viera v čokoľvek sa dá slovami, interpretáciou, manipulovať,
dobrý príklad je ešte stále aktuálne pančovanie alkoholu, ty vieč na čo máš chuť a to si dáš, ale sú bezcharakterní jednotlivci, bezohľadní manipulátori, ktorý pod lákavou nálepkou predávajú otrávený obsah...
none
14

11. 20.11.2012, 18:50

zajo, podľa mňa starý otec nebol komunistom..iba členom strany KSČ? čo je u mňa veľký rozdiel..členom strany mesačne zrážali členské príspevky, že sú v strane členmi, a to nie malé, tieto boli v ÚV KSČ prerozdelené..niečo pre blahobyt domácim komunistom, a zbytok súdruh V. Biľak s kufríkom v lietadle..šup do Moskvy..takto bolo ešte pre rokom 1989, kto neverí..nech si vygúgli.

20.11.2012, 19:18
#/mojka asi tak, starý otec bol kováč, proletár, robotník, nikdy nebol funkcionár, veril v rodovú rovnosť a apravodlivosť aj pre obyčajných ľudí...
none
21

14. 20.11.2012, 19:18

#/mojka asi tak, starý otec bol kováč, proletár, robotník, nikdy nebol funkcionár, veril v rodovú rovnosť a apravodlivosť aj pre obyčajných ľudí...

20.11.2012, 20:46
mňa si zajo nevšímaj, nie som kvalitný diskutér..a už mlčím ako ryba, ale čítať ťa budem..aj keď neuvidíš...súhlas...
none
25

21. 20.11.2012, 20:46

mňa si zajo nevšímaj, nie som kvalitný diskutér..a už mlčím ako ryba, ale čítať ťa budem..aj keď neuvidíš...súhlas...

20.11.2012, 20:59
25/mojka tu si môže každý povedať čo ho trápi alebo zaujíma, preto nemlč, rozprávaj
none
44

25. 20.11.2012, 20:59

25/mojka tu si môže každý povedať čo ho trápi alebo zaujíma, preto nemlč, rozprávaj

24.11.2012, 09:30
no môže, ale nech počíta so všetkým, čo to môže obnášať.. sú tu všelijaké zmyje, ktoré striehnu len na vhodnú chvíľu, aby anonymne udávali trápiace sa bytosti, lebo podľa nich si tu každý nemôže povedať, čo chce.. ale zákon je jasný.. ten pravý zákon.. všetko sa vráti.
none
46

44. 24.11.2012, 09:30

no môže, ale nech počíta so všetkým, čo to môže obnášať.. sú tu všelijaké zmyje, ktoré striehnu len na vhodnú chvíľu, aby anonymne udávali trápiace sa bytosti, lebo podľa nich si tu každý nemôže povedať, čo chce.. ale zákon je jasný.. ten pravý zákon.. všetko sa vráti.

25.11.2012, 15:27
presne dilemma, jedna zmija sa už našla..ale všetko sa vráti..aj on môže počítať dní, koľko mu ostáva do konca života..neprajem ..len konštatujem...
none
12
20.11.2012, 19:02
...moji dvaja najstarší bratia študovali jeden v Brne, druhý v Ostrave, odtiaľ si doniesli aj manželky, v izbe kde stál vyzdobený vianočný stromček bol veľký okrúhly stôl tam sme všetci sedeli, a keď pribúdali vnúčatá, bola nás poriadna hromada, ale vždy sme sa pomestili, striedali sa letá a zimy, starí aj naši rodičia postupne odchádzali do večnosti, už aj moji dvaja bratia, vytrarilo sa aj čaro z mojich Vianoc, dúfam, že naše vnúčata sa ešte vedia úprimne tešiť...
none
16
20.11.2012, 19:59
...špinavými nohami ten nespratník šliape po krehkých kvetoch,
""hlava mu horí, sršia iskry z očí,
""zatina päste žulové, ako skala stojí,
""po kvapkách čas rozsype a vietor rozfúka ten majestát,
""a srdce krváca na veky
none
17

16. 20.11.2012, 19:59

...špinavými nohami ten nespratník šliape po krehkých kvetoch,
""hlava mu horí, sršia iskry z očí,
""zatina päste žulové, ako skala stojí,
""po kvapkách čas rozsype a vietor rozfúka ten majestát,
""a srdce krváca na veky

20.11.2012, 20:11
... aké neutešené...
none
18

17. Nadja 20.11.2012, 20:11

... aké neutešené...

20.11.2012, 20:29
21/nadja, sú to len slová, tvoj pocit je dôsledok tvojho presvedčenia teda tvojej viery, ty sama si vymaluješ ten obraz!
👍: Nadja
none
26

18. 20.11.2012, 20:29

21/nadja, sú to len slová, tvoj pocit je dôsledok tvojho presvedčenia teda tvojej viery, ty sama si vymaluješ ten obraz!

20.11.2012, 21:07
100%ný súhlas, a tvoj pocit je aký? 🙂
none
28
20.11.2012, 22:43
30/nadja, to bolo práve vyjadrenie môjho pocitu, pocity sa dajú ťažko vtesnať do strohej definície, slová sú významovo príliš strohé
na anakinovú poznámku, že boh neexistuje...
none
30
21.11.2012, 05:30
...slnovrat je pôvodným dôvodom vianočných sviatkov, sme vnímavý na zmenu ročných období a počasia, bolo to tak odjakživa,
v pamäti sa nám vybavujú udalosti, opakovanie vôní, ktoré boli v prežívanom okamžiku pre nás dôležité,
...bol som v puberte, po vianočnej večere som sa šiel, musel, čosi ma vyháňalo von!, prejsť sám, bola hmla a mrholilo, okolo nuly,
šiel som prázdnou ulicou len za oknami domov blikali svetieľka na stromčekoch, mal som silné nutkanie oddísť niekam preč,
ďaleko, zabudnutý pud sťahovavých vtákov?, cítil som vnútorný nepokoj a nevedel som čo s ním,
none
31
21.11.2012, 15:43
...sme spoločenské tvory a práve toto ročné obdobie je nebezpečné pre osamelých, nebuďte sami!
...žena s dcérou odchádzali každé prázdniny k starým rodičom na stredné Slovensko, ostal som v byte sám aj niekoľko týždňov,
v lete to nie je problém, ale dlhé zimné večery majú zvláštnu moc, samota ja ako chlad, zalieza hlboko pod kožu a stuhne od nej aj duša, kedysy dávno sme pozerali do plápolajúceho ohňa, dnes do blikajúcej obrazovky,
...ako sa rozhodnúť? pre pokoj a mier a nekonečný horizont prázdnoty v nebi, alebo napätie a vzrušenie v nekonečnom orgazme pekla?
none
32
21.11.2012, 16:45
...na strenú školu som chodil do okresného mesta, okolo sedemnástky so mnou kývali hormóny, vzrušovala ma telesnosť, bolo to
silnejšie ako školské povinnosti, tak som skončil vo fabrike, zaúčal som sa ako mechanik pletacich strojov,
...zamával robot krídlami mladosti, mužom ma urobila kamarátka z ulice, nebola to láska nebeská, v izbe sanatória, kde pracovala ako laborantka, kým sma si ľahli na posteľ prestrela uterák, sterilná deformácia, pred tým som si v bare dal doping,
na vine bol čiašník...
none
33
22.11.2012, 06:45
...odkladaním rozhodnutí sme každým krokom bližšie k priepasti, až teraz som zbadal žobráka sediaceho v strede križovatky,
čo nás v starobe ohýba k zemi, bremeno nesplnených želaní alebo gravitácia?
...na vianočných trhoch pýtal mladý muž drobné na teplú polievku, preskúmal som ho vnútorným detektorom lži, nebolo na ňom vidieť nejaké zjavné opotrebovanie, nezaplo sa moje svedomie pre dobročinnosť, ale celý večer ma nahlodávl červík pochybnosti,
pamätám sa, ešte nás čičíkal socializmus, bol som na voľnej nohe, túlal som sa ulicami a v bruchu mi vyhrávala cigánska kapela,
kým som mal ešte nejaké knihy nosil som ich do antikvariátu aby som mal niečo pod zub,
...raz išli sme aj s kolegom zo školy a dobrým kamarátom, po vernisáži poriadne naliaty, náš ryšavý spolužiak zo Záhoria doniesol víno, tiež bolo trochu do ryšava, no a šli sme uličkami pod hradom, aj vtedy tom bola bohoslovecká fakulta, kde sme chodili na semináre materielizmu a vedeckého komunizmu spolu s poslucháčmi medicíny,
...a bol tam aj internát, kde bývali študenti bohosloveckej fakulty, a ja poridne podgurážený som pod ich oknami zareval
"ja som Ježiš Kristus, a z vrchného okna sa ktosi vyklonil a povedal, ty nie si Ježiš Kristus a povedal moje meno...
none
34
22.11.2012, 07:38
zajomato - celkom dobrý námet - premiešaný možno osobnou životnou skúsenosťou - taký normálny. Celkom ťa chápem ako sa snažíš z popola skúsenosti vyveštiť staré pravdy. Toto sa však už notoricky opakuje. Spoločnosť tejto doby je ako pexeso hodené na ulici. No zatiaľ ľudia chodiac okolo nič z neho nezložia , lebo tento stav vyhovuje mocným tejto doby a skladajú z neho svoju vlastnú mozaiku , ktorej väčšina nerozumie , len dúfa že to bude niečo čo splní ich túžby. To je mystifikácia spoločnosti vtiahnutej do reality , ktorej nerozumie.
none
35
22.11.2012, 09:29
#/havran, ty, ja, každý z nás je jedinečný originál, nie sme klony, píšme svoje dejiny, tú energiu, ktorou plytvame na všeobecné a neosobné témy venujme našim vlastným udalostiam, aj my patríme do spoločného vedomie tejto doby, píšme svoje svoje životné osobné príbehy, určite sú toho hodné!
none
36
22.11.2012, 09:39
..... lenže každý ten originál visí v spoločnej galérii zvanej spoločnosť. Tým nechcem uberať nikomu právo na postavenie vlastnej obrazárne. Je povznášajú a fandím každému kto sa o to pokúsi....
none
37

36. havran 22.11.2012, 09:39

..... lenže každý ten originál visí v spoločnej galérii zvanej spoločnosť. Tým nechcem uberať nikomu právo na postavenie vlastnej obrazárne. Je povznášajú a fandím každému kto sa o to pokúsi....

22.11.2012, 16:15
...mozaiku spoločnosti skladajú, tvoria, jednotlivci ako farebné kamienky a výsledný obraz je dielom nás všetkých, môžeme mať na tom osobný podiel, nemusíme byť len do počtu...
none
38
23.11.2012, 05:27
...často mávam živé sny, nepripisujem dôležitosť horoskopom, ale občas si ich prečítam, naše sny sa odrážajú od prežitých udalostí, nerobím z nich závery pre budúcnosť, ja vlastné sny žijem,
...nerád dostávam darčeky, neviem sa z nich úprimne tešiť a som bezradný pri ich kupovaní pre iných, jediný dar, ktorý si vychutnávam je môj život,
...nemám vodičák ani som netúžil vlastniť auto, milujem jazdu na bycikli, keď niekde čakám na autobus, vidím autá prechádzajúce okolo, väčšinou v nich sedí jeden človek, vypočítal už niekto koľko plochy našej matičky Zeme je už zaliatej asfaltom?!
none
40
23.11.2012, 11:57
...aké rozhodovanie, každý z nás sa každý deň rozhoduje medzi nebom a peklom, alebo očistcom?, svojim konaním už dnes žijeme vo svojom nebi alebo pekle, nemusíme čakať na posledný súd,
...a inkarnáciu absolvujeme každé ráno, pretože večer umierame a ráno sa rodíme a platíme daň za skutky predchádzajúcich rozhodnutí,
none
41
23.11.2012, 15:17
....väčšinou si to nechceme pripustiť, mám v zamestnaní kde brigádujem kolegiňu, robí tam už niekoľko rokov a má zaužívané niektoré pracovné postupy, hoci sú proti logike i zdravému rozumu, sťažuje sa šéfovi keď urobím niečo podľa seba, nepripustí, že by sa mohla mýliť a tak sa kopia zbytočné problémy,
none
42
23.11.2012, 19:31
...skoro som zabudol na toho žobráka pri ceste pod bildboardami, žeby to bol prevozník duší do ríše mŕtvych? má na sebe rostrhané špinavé zdrapy, odvážil som sa prísť bližšie, do tváre mu padal tieň z kapuce čo mal na hlave, skúsim sa mu prihovoriť, ale ako sa rozpráva s duchmi? rozmýšľam čo sa ho opýtať, keď sa zrazu na oblohe objaví neidentifikovateľný úrvar tretej generácie, doprevádzajú ho roztlieskavačky v trblietavých sukničkách hore bez, a dole tiež, hrá džez, boží osvetlovač akoby čítal moje myšlienky namieril mu jeden reflektor do tváre, do frasa, udrel som sa po čele, to som si mohol myslieť, že to musí byť jedine ten, bože ako sa len volá, no ten z toho seriálu, čo tam hrá toho synáčika z bohatej rodiny, síce krásneho ale trochu prihriatého...
none
49

42. 23.11.2012, 19:31

...skoro som zabudol na toho žobráka pri ceste pod bildboardami, žeby to bol prevozník duší do ríše mŕtvych? má na sebe rostrhané špinavé zdrapy, odvážil som sa prísť bližšie, do tváre mu padal tieň z kapuce čo mal na hlave, skúsim sa mu prihovoriť, ale ako sa rozpráva s duchmi? rozmýšľam čo sa ho opýtať, keď sa zrazu na oblohe objaví neidentifikovateľný úrvar tretej generácie, doprevádzajú ho roztlieskavačky v trblietavých sukničkách hore bez, a dole tiež, hrá džez, boží osvetlovač akoby čítal ...

25.11.2012, 16:00
...nechcem ti tu kaziť tvoju autobiografickú atmošku, ale niečo ma napadlo, také menej nostalgické... Mne dal jeden bilboard jasne najavo, že Boh má zmysel pre humor, dovtedy som si myslela, že je to len taká ľudská "porucha". Častokrát som cestovala okolo jedného, hanbím sa, že autom, ale inak sa nedalo, no, a na ňom bola reklama na nábytok, stoličku, s krásnou modelkou, no, skôr s jej krásnymi nohami...Bože, chcem takéto nohy ako sú na tom bilboarde a už ťa nebudem viac s ničím otravovať, povzdychla som si pár krát cestou okolo. Po čase reklamu vymenili, dali tam sedačku, a vedľa nej modelku, no, akoby mi z oka vypadla....s chudými krivými nohami. Boh ma vyslyšal.
none
50

49. 25.11.2012, 16:00

...nechcem ti tu kaziť tvoju autobiografickú atmošku, ale niečo ma napadlo, také menej nostalgické... Mne dal jeden bilboard jasne najavo, že Boh má zmysel pre humor, dovtedy som si myslela, že je to len taká ľudská "porucha". Častokrát som cestovala okolo jedného, hanbím sa, že autom, ale inak sa nedalo, no, a na ňom bola reklama na nábytok, stoličku, s krásnou modelkou, no, skôr s jej krásnymi nohami...Bože, chcem takéto nohy ako sú na tom bilboarde a už ťa nebudem viac s ničím otravovať, povz...

25.11.2012, 16:36
56/petrana, ďakujem, ináč ak chceš na bilboarde krásne nohy a aj všeličo iné, viem ti taký bilboard vyrobiť, okrem peňazí žiaden problém
none
51

50. 25.11.2012, 16:36

56/petrana, ďakujem, ináč ak chceš na bilboarde krásne nohy a aj všeličo iné, viem ti taký bilboard vyrobiť, okrem peňazí žiaden problém

25.11.2012, 16:41
...si zlatý, ale som si vypočítala, že v budúcom živote budem muž, takže už nechcem pekné nohy, radšej viac rozumu.
none
54

51. 25.11.2012, 16:41

...si zlatý, ale som si vypočítala, že v budúcom živote budem muž, takže už nechcem pekné nohy, radšej viac rozumu.

25.11.2012, 17:25
58/petrana, muž nemusí mať pekné nohy? rozumu má pre seba každý koľko potrebuje
none
55

54. 25.11.2012, 17:25

58/petrana, muž nemusí mať pekné nohy? rozumu má pre seba každý koľko potrebuje

25.11.2012, 17:26
...hlavne silné, aby veľa uniesli.
none
43
24.11.2012, 07:36
...v núdzi poznáš priateľa, pretože keď je nám dobre a môžeme rozdávať, nestačíme sa oháňať, keď ležím v posteli, potím sa, bolí
ma hlava a kašlem nikto o mňa ani nezavadí, čo človeka nezabije to ho posilní!
...nuž čo, musím si vystačiť sám, nie som smutný, ale človeka to bolí,
...občas taký reštart aj pomôže, mám čas sám pre seba, aj tak si myslím, že človek môže byť sám len fyzicky, duševné väzby a dráhy fungujú v každej situácii, je len na nás či ich udržiavame priechodné, koniec koncov sme spojený rodovo, spoločensky aj osobne, u zdravého človeka sa pocitové vákuum takmer nevyskytuje...
none
48
25.11.2012, 15:52
...píšeš zo srdca, úprimne a vonia to človečinou. Pošmákla som si, diki.
none
57
26.11.2012, 04:50
...láska, šťastie, pravda, krásne ideály! ale v živote to funguje podľa iných pravidiel,
. ..city merať tak ako telesnú teplotu, detektor preciťovania, každý prejav v našom tele sprevádza chemická odozva, každý živý organizmus je ako fabrika v ktorej sa dejú zázraky! skús si pritlačiť dlane na uši a počuješ ako v tebe hučia všetky tie stroje na výrodu tvojej existencie,
...sú to tri slová, ale znamanajú to isté, jeden cit ale tri prevleky, športovou terminológiou tričká,
...podľa toho akého preborníka reprezentujú,
none
59
27.11.2012, 05:29
...milí priatelia dobré ráno a pekný nový a neopakovateľný deň,
...je to jednoduché, určite ste si všimli koľko je tu diskutérov nespokojných s obsahom predostieraných tém a tiež ste pochopili prečo im pripadajú témy nudné a donekonečna sa opakujúce a diskutéri neschopní "dementi"; iní sa zase snažia riešiť prodlémy celého sveta,
...a pri tom stačí, aby každý začal sám od seba a všímal si to na čo dosiahne svojimi rukami a svojim rozumom,
none
60
27.11.2012, 05:54
...už len toto, nechajme bohu čo je božie, je toľko ľudských neriešených problémov, boh, keď je všemohúci pomôe si sám, mi ľudia si musíme pomáhať navzájom, nieje iná možnosť,
...a čo sa týka satana, ten straší a robí zle len tým, ktorý veria, dokonca sú o tom presvedčení, že naozaj jestvuje!
none
61
28.11.2012, 05:30
...drozdy vyspevuju ako na z jari, počasie reguluje ich biologické hodiny, v pondelok bol november, v utorok marec,
...aj mi ľudia, chtiac nechtiac sme biologické živočíchy ale bohužiaľ často sa necháme pomýiť ideologickým počasím, je detinské myslieť si, že nás niekto ešte raz po tom ako sa naše telo rozloži v zemi a skonzumujú ho červíky a baktérie, alebo z popola, keď nás spalia v peci, niekto znovu poskladá, aby sme mohli v plnej kráse predstúpiť pred stvoriteľa, viete si vôbec predstaviť ako sa to množstvo ľudî, ktoré na tejto zemi už žilo, bude tlačiť pred kederníctvom, aby si dali upraviť vizáš, alebo pred verejným wc?
none
62
28.11.2012, 05:44
...čo mi iné zostávalo, musel som si ho druhý krát vyhoniť, aj na mňa prišlo jarné obdobie ruje, ženy to majú jednoduchšie, vyberú si samca, hoci to vyzerá, že muž si vyberá, treba predsa uspokojiť chlapskú ješitnosť, nechajú sa oplodniť a tehotnejú,
... a čo máme robiť mi, keď máme plné semenníky, niki?
...keď chceme uspokojiť svoje telesné, rozmnožovacie chtíče?, matka príroda od nás chce oplodňovať a oplodňovať, polygamia sa v naších zemepisných šírkach nenosí, no poraď babo...
none
63

62. 28.11.2012, 05:44

...čo mi iné zostávalo, musel som si ho druhý krát vyhoniť, aj na mňa prišlo jarné obdobie ruje, ženy to majú jednoduchšie, vyberú si samca, hoci to vyzerá, že muž si vyberá, treba predsa uspokojiť chlapskú ješitnosť, nechajú sa oplodniť a tehotnejú,
... a čo máme robiť mi, keď máme plné semenníky, niki?
...keď chceme uspokojiť svoje telesné, rozmnožovacie chtíče?, matka príroda od nás chce oplodňovať a oplodňovať, polygamia sa v naších zemepisných šírkach nenosí, no poraď babo...

28.11.2012, 07:15
Píšeš pútavo, až na túto 73ku, si to celé zbabral. Prehovorila z teba spodná časť bez chuti :-) Kde si nechal lásku?
none
66

63. 28.11.2012, 07:15

Píšeš pútavo, až na túto 73ku, si to celé zbabral. Prehovorila z teba spodná časť bez chuti :-) Kde si nechal lásku?

28.11.2012, 08:05
74/chiara, pekný deň, aj toto je láska!
none
72

63. 28.11.2012, 07:15

Píšeš pútavo, až na túto 73ku, si to celé zbabral. Prehovorila z teba spodná časť bez chuti :-) Kde si nechal lásku?

30.11.2012, 17:57
74/b/chaira, človek je celistvá bytosť, nemožno ho deliť na dobré a zlé, vieš to ty spľahlivo roztriediť.?
none
64
28.11.2012, 07:26
Chiara - v tomto "novom" svete asi už každému drbe , tým šťastnejším len občas. Ľudia stále menej hľadia okolo seba , nevidia a necítia. To však nie je len chyba tých ľudí. Spoločnosť je zložená zo silných i slabých , múdrych a hlúpych , láskavých .....2udia vždy boli takí. Len spoločnosť ako celok prejavuje výkyvy vo svojej synergii. Treba pochopiť fenomény týchto javov a potom uvidíš kto za tým je.
none
69

64. havran 28.11.2012, 07:26

Chiara - v tomto "novom" svete asi už každému drbe , tým šťastnejším len občas. Ľudia stále menej hľadia okolo seba , nevidia a necítia. To však nie je len chyba tých ľudí. Spoločnosť je zložená zo silných i slabých , múdrych a hlúpych , láskavých .....2udia vždy boli takí. Len spoločnosť ako celok prejavuje výkyvy vo svojej synergii. Treba pochopiť fenomény týchto javov a potom uvidíš kto za tým je.

30.11.2012, 06:20
74/havran, spoločnosť to sme my všetci, môžeš mi vysvetliť ako mám pochopiť fenomény javov v synergii výkyvov spoločnost?
none
65
28.11.2012, 07:52
...VÝZVA!!!apelujem na svedomie všetkých zainteresovaných aj tých čo sa len pasívne prizerajú a frflu,
...je tu konečne príležitosť pre zurvalcov aj aktivistov ako sa konečne zmysluplne vubúriť!
...kapitalisti, nenažratí a bezcitní opilci hromadenia majetku, opúšťajú našu, ešte úplne nevydrancovanú, rodnú zem,
...zoberme to, čo tu ešte zostalo, do vlastných rúk /boris, gumkači ap./, a bude dosť roboty pre všetkých!
none
67
29.11.2012, 05:35
...krúti sa ako červík a vytŕča svoju oplienkovanú riťku k nebu, gúľa veľkými zvedavými očiskami, hundre si a slintá, smeje sa dvoma zúbkami, ešte sa len učí sedieť a už sa zapiera krátkymi nožičkami ako zápasník sumo, nedočkavý uzlík šťastia, pokory a lásky, moja vnučka...
none
68
29.11.2012, 15:32
...prečo je toľko neplodných mužov? keď chlapi nosili trenirky a široké nohavice nestačili sa stavať škôlky, dnes nosia slipy a vypasované texasky a pôrodnosť ide dolu vodou!
none
70
30.11.2012, 06:56
...dobré ráno priatelia a pekný deň všetkým dobrým ľuďom,
...niečo na prilepšenie:
...
Príde dedo do zelovocu a pýta si zeler. 
Zeler už nemáme, ale môžete si kúpiť pór, 
ten má toľko fosforu ako zeler, hovorí predavač. 
Ale ja chcem, aby mi stál, nie svietil..... 
none
71
30.11.2012, 07:15
...ešte jeden:
... Aký je rozdiel medzi nebom a peklom? 
V nebi je dobrá klíma a v pekle dobrá spoločnosť. 
none
74

71. 30.11.2012, 07:15

...ešte jeden:
... Aký je rozdiel medzi nebom a peklom? 
V nebi je dobrá klíma a v pekle dobrá spoločnosť. 

02.12.2012, 08:34
Aká je Vatikánska mena ?
?
Pán Boh zaplať.

*
Poslanci v parlamente sa rozhodli, že počas Vianoc urobia v NR SR živý Betlehem.
Narazili však na vážne problémy:
V celom parlamente nenašli ani jednu pannu, a ani troch mudrcov. Naopak, bol veľký prebytok volov a somárov.
👍: havran
none
76

74. 02.12.2012, 08:34

Aká je Vatikánska mena ?
?
Pán Boh zaplať.

*
Poslanci v parlamente sa rozhodli, že počas Vianoc urobia v NR SR živý Betlehem.
Narazili však na vážne problémy:
V celom parlamente nenašli ani jednu pannu, a ani troch mudrcov. Naopak, bol veľký prebytok volov a somárov.

02.12.2012, 08:37
Budú sa musieť uspokojiť s chrámovými vestálkami
none
73
02.12.2012, 08:22
...peknú nedeľu priatelia...
none
75
02.12.2012, 08:35
Ahoj Ónya , pripájam sa k zajomato a tebe želám všetko najlepšie k meninám
none
77
02.12.2012, 08:49
ahoj..

tak ešte jeden na pohodové nedeľné ráno:

Viete, čo majú spoločné viagra a kresťanstvo?
Zmŕtvychvstanie.
none
78
02.12.2012, 13:45
...mám dlhoročného kamaráta, pomohol mi, ale za všetko si vyberal úroky v naturáliach, býval sám so svojou matkou v rodinnom dome blízko Bratislavy, minulú jar mala jeho matka mozgovú príhodu a od vtedy ležala a nevedela sa už sam o seba postarať, kamarát má ešte dve sestry, jedna je ďaleko za hranicami, druhá má vlastnú rodinu, musel si poradiť sám, celý rok sa príkladne staral o matku, varil, pral, prebaloval ju a kŕmil a ešte robil v záhrade, toho roku tiež na jar jeho matka zomrela, a nemal peniaze na jej pohreb, dal som mu, potom som platil účty za vodu a elektrinu a dával som aj na nákupy, zhodou okolnastí ma prepustili zo zamestnania a nemal som ani kde bývať, mal prázdny byt, tak som sa nasťahoval k nemu, uhrádzal som všetko čo trebalo zaplatiť,
miesto toho aby mi bol vďačný, obmedzoval ma vo všetkom, ja som si našiel brigádu v Bratislave, z dôchodku by som to nemohol platiť, on sa stále vyhováral, že si nemôže nájsť nijakú robotu...
none
79
02.12.2012, 14:14
...mal som bicykel a šiel so do Rače kúpiť nové lanka na brzdy, keď som sa vrátil, bol vymenený zámok na dverách, pýtal som sa čo sa deje, na to mi povedal, že som mu mal oznámiť kam idem, tým sa pohár mojej trpezlivosti prelial, vybavil som si bývanie na internáte a odsťahoval sa, ale aj naďalej som mu pomáhal hradiť nevyhnutné výdavky s tým, že keď bude dedičské vyrovnanie vráti mi peniaze, stále nemá prácu, jeho sestry ho ignorujú, žiadajú podiel z dedičstva, nezaujímala ich ani chorá matka a je im ľahostajný aj ich brat..
none
80
02.12.2012, 14:49
...ja si nemôžem dovoliť platiť svoje nevyhnutné potreby aj jeho povedal som mu to, jeho reakcia bola podráždená a útočná, výčitkami sa snažil útočiť na moju ľudskosť,
...som bezcharakterný sebec? pokiaľ až mám ísť aby som zadosť učinil vlastnému altruizmu?...
none
81
03.12.2012, 15:21
...nuž čo, obyčajné ľudské príbehy nikoho nezaujímajú, a keď človek načrie hlbšie do svojho charakterového vybavenia, nájdu sa moralisti, snažiaci sa vyklepať svoj profil do bezchybného imidžu!
...o sebe máme obyčajne lepšiu mienku než je hodnotenie iných, ale práve verejná mienka nás často núti do pozície, ktorú v konečnom dôsledku odcudzuje!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 245 056 B vygenerované za : 0.120 s unikátne zobrazenia tém : 36 412 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.