Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Cesty vedúce do katastrofy

13
reakcií
1084
prečítaní
Tému 26. marca 2012, 23:35 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 3. 2012, 23:35 avatar
Cesty vedúce do katastrofy
(Reflexie Fidela Castra)

Dnešné reflexie som mohol, bez obavy, že sa mýlim, napísať tak dnes ako zajtra, alebo hociktorý iný deň. Náš ľudský druh má predsebou nové problémy. Keď som pred 20-imi rokmi v Riu de Janeiro na konferencii OSN o životnom prostredí a rozvoji povedal, že ľudský rod speje k vyhynutiu, mal som na to menej dôvodov ako dnes; vtedy som to považoval za skutočnosť, ktorá sa stane o 100 rokov. V tom čase vládlo svetu niekoľko málo lídrov veliacich svetu, ktorí mi dokonca aj zo zdvorilosti zatlieskali a potom veselo pokračovali v kopaní hrobu ľudskému rodu.
Zdalo sa, že na zemeguli panuje zdravý rozum a poriadok. Už dávnejšie bol hospodársky rozvoj - podporovaný vedou a technológiami - alfou a omegou ľudskej spoločnosti.
Teraz je všetko oveľa jasnejšie. Na svetlo si prerazili cestu hlboké pravdy. Takmer 200 štátov, o ktorých sa predpokladá, že sú nezávislé, tvoria politickú organizáciu, ktorá má. čisto teoreticky, spravovať osudy sveta.
Okolo 25 tisíc nukleárnych zbraní, tak v rukách spojencov, ako aj antagonistických odporcov odhodlaných brániť meniaci sa poriadok v rámci svojich záujmov alebo potreby, virtuálne znížili, takmer na nulu, ľudské práva miliónom ľudí.
Nedopustím sa takej hlúposti, aby som označil Rusko a Čínu za zodpovedných na rozvoji týchto zbraní, ktoré na príkaz Trumana – ktorý nastúpil po Rooseveltovej smrti, spôsobili masakru v Hirošimea Nagasaky.
Ani sa nedopustím chyby negovať holokaust, v ktorom zomreli milióny dospelých a detí, v prevažnej väčšine Židia, Cigáni, Rusi a iné národnosti, obete nacizmu. Preto považujem za odpornú a hanebnú politiku, ktorá odmieta palestínskemu národu právo na existenciu.
Myslí si snáď niekto, že Spojené štáty sú schopné samé niečo urobiť, čo by ich samé zachránilo od neodvratnej katastrofy?
40 miliónov dolárov, ktoré sľúbil prezident Obama zozbierať na prezidentskú kampaň, by stačili jedine na to, aby ukázali, že americká mena je veľmi devalvovaná a že USA, so svojím mimoriadne vysokým a rastúcim verejným dlhom, ktorý sa blíži ku 20 tisícom biliónov USD, žijú z vytlačených a nie zo zarobených peňazí a ostatný svet platí za to, čo oni premrhajú.
Takisto nik neverí, žeby demokratický kandidát bol lepší, alebo horší, ako jeho republikánski sokovia; nezáleží na tom, či savolá Mitt Romney alebo Rick Santorum. Všetkých troch delí od Abrahama Lincolna alebo Martina Luthera dĺžka svetelných rokov. Je vskutku zvláštne, že krajina, ktorá je tak technicky vyspelá, má takú úbohú vládu s jej odpovedajúcimi ideami a morálnymi hodnotami.
Irán nemá nukleárne zbrane. Vinia ho z výroby obohateného uránu, ktorý slúži ako energetické palivo alebo ako jedna zo zložiek používaných v medicíne. Tak alebo onak, ak ho aj má alebo vyrába, nie je to isté ako vlastniť a vyrábať nukleárne zbrane. Desiatky štátov používajú obohatený urán ako zdroj energie; ibaže ten sa nedá použiť na výrobu nukleárnych zbraní bez predchádzajúceho zložitého procesu čistenia.
Naproti tomu Izrael, ktorý s pomocou a v spolupráci s USA vyrobil nukleárne zbrane, sa za to nikomu ani nezodpovedal, ani nikoho o tom neinformoval. A dnes, aj keď sa k tomu nepriznáva, má ich stovky. Aby zabránil pokračovaniu výskumu v susedných štátoch, zaútočil a zničil reaktory v Iraku a Sýrii. Zároveň zverejnil svoj zámer, zaútočiť a zničiť strediská výroby nukleárnych pohonných hmôt v Iráne.
Okolo tejto delikátnej témy sa točí medzinárodná politika v zložitom a nebezpečnom regióne sveta, kde saťaží a odkiaľ sa vyváža prevažná časť pohonných hmôt, od ktorých závisí svetová ekonomika.
Selektívne likvidovanie vynikajúcich iránskych vedcov Izraelom a spojencami NATO sa stalo praxou, ktorá podnecuje nenávisť a pomstu. Izraelská vláda verejne vyhlásila, že zaútočí na iránske zariadenia vyrábajúce obohatený urán; vláda USA investovala stámilióny dolárov do výroby bomby určenej na tento cieľ.
16. marca 2012 Michel Chossudovsky a Finian Cunningham uverejnili článok, v ktorom sa píše, že „jeden významný generál vzdušných síl USA opísal najväčšiu konvenčnú bombu –„rozmetačku bunkrov“ - vážiacu 13,6 t - ako grandióznu vec, pripravenú na útok proti Iránu.
Podobný rozšafný komentár o vraždiacej bombe sa dal počuť v ten istý týždeň, keď prezident Barack Obama vystúpil s varovaním, aby sa prestalo špekulovať o vojenskom útoku v Perskom zálive.
„Herbert Carlisle, zástupca šéfa Hlavného velenia vzdušných síl USA, dodal, že je možné, že bomba bude použitá v prípadnom útoku na Irán prikázanom Washingtonom“.
„Bomba MOPe, o ktorej sa vyjadrujú ako o „matke všetkých bômb“, je navrhnutá tak, aby mohla preraziť až 60 metrov hrubé betónové múry ešte pred vlastným explodovaním. Pravdepodobne je to najsilnejšia konvenčná zbraň (nie atómová) vo vojenskom arzenáli USA“.
„Pentagón plánuje proces so širokým zničujúcim zásahom na infraštruktúru Iránu a na masy civilného obyvateľsta, na čo chce použiť kombináciu masívnych útokov taktických nukleárnych bômb spolu s monštruóznymi konvenčnými bombami, vyvolávajúcimi hríbové oblaky; konvenčných ako MOAB a ešte silneších– GBU-57A/B a MOP (Massive Ordnance Penetrator).
„MOP je opísaná ako nová silná bomba, ktorá zamieri priamo na podzemné nukleárne zariadenia v Iráne a Severnej Kórei. Je to obrovská bomba, dlhá cez 6 metrov.“
„Ospravedlňujem sa čitateľom za túto spleť vojenských termínov. Ako ste si mohli všimnúť, tieto plány počítajú s tým, že milióny iránskych bojovníkov, mužov a žien, známych svojím náboženským zanietením a tradičnou bojovnosťou, sa vzdajú bez použitia jediného výstrelu“.
Len pred niekoľkými dňami, pred necelými tromi týždňami, mohli Iránci vidieť, ako americkí vojaci okupujúci Afganistan, močili na mŕtvoly zabitých Afgáncov, ako pálili knihy Koránu a zavraždili viac ako 15 bezbranných civilov.
Ani si nevieme predstaviť situáciu, ako vojenské sily USA zhadzujú na priemyselné zariadenia bomby schopné preraziť 60 metrové betónové múry; doteraz sa niečo také ešte nestalo.
Myslím, že už netreba dodať ani jedno slovo na pochopenie vážnosti dopadov takejto politiky. Po tejte ceste nevyhnutne privedú ľudský rod do úplnej katastrofy. Ak sa to nenaučíme chápať, nikdy sa nenaučíme ako prežiť.
Čo sa mňa týka, vôbec nepochybujem, že Spojené štáty sú pripravené vykonať a nasmerovať svet do najväčšieho omylu vo svojich dejinách.

Fidel Castro Ruz, 21. marec 2012, 17:35 hod.
Súhlasí Boris_I.


2.
označiť príspevok

rain...
   27. 3. 2012, 07:15 avatar
Prečo má pár ne(v)hodných ľudí moc hrať tieto hry? Je mi z toho zle. Je koniec ľudského rodu nevyhnutný? Všetko je to od začiatku zle, niečo sa pokazilo v našej genetickej výbave. Sú to chorí ľudia počnúc generálmi USA a končiac ohlúpnutými vojakmi USA v Afganistane. Slováci, ako tam môžte žiť, chcieť zostať žiť a cítiť sa tam skvelo? To už nič lepšie ako Amerika neexistuje? Páčia sa vám potomkovia vrahov a vyvrhelov Európy, ktorí si nesú genetický odkaz do súčasnosti? Čo sme mohli čakať. Migrácia, invázia na iné územie je vždy zlá. Priniesla len choroby, vojny a smrť. Jabloň nezarodí v trópoch, umrie. Ako zabrániť globálnej katastrofe, keď nie je schopný poučiť sa jedinec nie to národ? Musí sa stať akási krajnosť, ktorá človeka prinúti sedieť doma na zadku, skrátiť pohľad len na najbližších, starať sa o nich a zem po ktorej chodia, vzdať sa nepotrebných vymožeností a vidieť krásu v jednoduchosti. Kasafran trochu som sa rozpísala, ale to len bezmocnosť spôsobila a poznanie, že už môže ktokoľvek vysloviť svoju mienku a nič to nezmení v konaní tzv. "mierotvorcov". Nevieme prijať dobré bez jednostranného posúdenia. Naše postoje a názory sú ovplyvnené.
Súhlasí Boris_I., Kasafran


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   27. 3. 2012, 07:29 avatar
zial, ak by svet odmietol obchodovat s USA z moralnych dovodov, tak by si ani neskrtli...deto s izraelom.. ostali by izolovani a slabi.. Ale cely svet sa im tlaci do zadku, takze cely svet je nemoralny a tak mu treba..
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2012, 12:37 avatar
Boris,
východisko z riťolezectva súčasného sveta voči USA a Izraelu vidím predovšetkým v generálnej obmene všetkých židokresťanských lokajských kreatúr novými národne a občiansky mysliacimi a konajúcimi štátnymi politikmi. Myslím, že tento nevyhnutný proces záchrany národných štátov a kultúr sa už začal...
Súhlasí rain...


12.
označiť príspevok

rain...
   27. 3. 2012, 19:52 avatar
Dobrý večer. Rada by som tomu verila. Ale vidím, že ani dnes vo väčšom kolektíve nemôžem povedať svoj názor, lebo minimálne 10 ľudí by ma nechápalo, 10 nepočúvalo vôbec a 10 by povedalo, že nič nemôžu zmeniť. Možno dvaja by dali za pravdu ale tiež by v tom kolobehu naháňania sa už o päť minút zabudli čomu dali súhlas. Tak už nič nehovorím, aby si nemysleli, že som čudná. Niekoľko krát som to skúsila pri neformálnych rozhovoroch. Bolo to smutné, skončili sme pri čisto ženských problémoch. Podotýkam, že sme 80% žien, veková kat. 20-60, ale to pre mňa neznamená že nie sme ľudia. A tiež som v príspevku zdá sa odsúdila všetkých američanov...no česť výnimkám, ale tí majú asi ten istý problém ako ja. Nepočúvajú ich bezprizorní.
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

pollio
   27. 3. 2012, 11:22 avatar
Fidel by mal radšej písať rozprávky, tam vždy dobro zvíťazí nad zlom.
Demagóg je kvalitný.
Súhlasí Mojka


7.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2012, 12:46 avatar
Pollio,
máš teda skutočne "kvalitný" návrh, keď písanie rozprávok odporúčaš demagógom... V podaní Tvojich rozprávkových príbehov by zrejme zlo vždy zvíťazilo nad dobrom.


8.
označiť príspevok

Mojka žena
   27. 3. 2012, 13:02 avatar
ako sa dá pekne prekrútiť myšlienka..však sa poznáme, že Kasafran...


9.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2012, 13:25 avatar
Mojka,
veď tak, práveže sa poznáme... Nože si ešte raz prečítaj Polliov príspevok a potom, možno, to "prekrúcanie" uvidíš inak.


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   27. 3. 2012, 13:32 avatar
dobre Kasafran, budeme spolu čítať..ja Pollia a ty mňa v téme.....Balada o suverenite Slovenska.....č/13
vopred ďakujem.


5.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   27. 3. 2012, 11:37 avatar
bohuzial fidel vie o com hovory, to ze tam spomenul rusko a cinu znamena ze tato kriziacka vyprava bude povestnym poharom trpezlivosti, blyzi sa finale, hitler bol tiez nenasitny, nestacila mu europa plus kolonie, ktore ziskal od podmanenych kolonialistickych statov, chcel cely svet... ludia sa nezmenili, iba technologicke prostriedky a propaganda, pravdaze v rukach vytaza tej predoslej vojny.
Súhlasí Kasafran, rain...


11.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   27. 3. 2012, 13:38 avatar
kasfran posielam ti pesnicku, myslim ze ked tie cigary pojdu do neba, tak uz ten internet nejako nebude fungovat.
http://www.youtube.com/watch?v=D-dg7AAbKl4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

rain...
   27. 3. 2012, 20:02 avatar
Dúfam, že sa Kasafran neurazí, ale aj mňa to potešilo. Elán je pre mňa kultová záležitosť. Bosorka.


14.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2012, 23:27 avatar
Rain,
nemaj obavy - mne Elán ešte stále dodáva elán...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:53,  kokosovú vodu by som doniesol na stôl
dnes, 10:52,  Imo is back. *03
dnes, 10:50,  Hej, ani keď sa niekomu narodí mentálne retardované dieťa, tak ho vačšinou rodič...
dnes, 10:49,  chceme ísť na obecný úrad
dnes, 10:49,  Každý blbneme svojim spôsobom :)
dnes, 10:47,  23. istóó *39 ale počkaj, najlepšie ešte príde, ked hokejis zas vyhlási ze on Nieje ziadny...
dnes, 10:47,  milujeme našu rodinu
dnes, 10:46,  užívateľ fóra peter67 je v rovnakej situácií ako my, vedia o ňom aj kedy nakupoval lízanku
dnes, 10:45,  Slováci jednoducho hodnotia dostupné informácie a tie hovoria o tom, ze američan je hold...
dnes, 10:45,  Lebo to nepokladám za relevantné. Ani v USA drvivá väčšina slovákov nebola a nevideli tú...
dnes, 10:45,  susedia majú kúpení poľovnícky nôž, keby sa im niečo nepozdávalo, pichnú ma do nohy
dnes, 10:44,  20. šak recesia, né? :)
dnes, 10:43,  V Rusku drvivá väčšina Slovákov nikdy nebola „Rusko je krajina, v ktorej drvivá...
dnes, 10:43,  lenka zmrazili nám všetkým peniaze, môžme si kúpiť iba oblečenie, obyvatelia domu nám...
dnes, 10:42,  31- peter, nejedná sa len o túto tému. Jeho proruský a pritom kotlebovský postoj je...
dnes, 10:37,  Ak je slovák prozápadný degener, tak je v poriadku a môže. Ak je slovák proslovenský,...
dnes, 10:34,  6. kurvička ako psychiater? :)
dnes, 10:32,  41. čo ak sa nerobí ? :)
dnes, 10:30,  21. tak nezatlkaj ty stará kurva čo sa hraje na katolíčku meaculpu ;)
dnes, 10:28,  41. (ne) myslitel prečítaj si ešte šest - osem krát kntsz text , mozno to pochopíš ;)...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 499 bytes in 0,437 seconds)