Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čerpanie dovolenky z roku 2011

5
reakcií
1298
prečítaní
Tému 16. februára 2012, 16:21 založil Majky221.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Majky221 muž
   16. 2. 2012, 16:21 avatar
Zdravím môže mi prepadnúť dovolenka z roku 2011 ak si ju nevyčerpám do konca marca 2012 ?

2.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   16. 2. 2012, 18:37 avatar
Majky. Zamestnavatel je povinny ti umoznit vycerpat v tomto roku 2012 dovolenku za rok 2011. Dokonca ak ti zostalo 4 tyzdne dovolenky je zamestnavatel povinny ti dovolenku preplatit. O tvojej otazke pojednavaju ustanovenia Zakonnika prace - par. 113 a par.116.

3.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   16. 2. 2012, 18:41 avatar
V odseku 2, par. 113 sa pise:
Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka.

4.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   16. 2. 2012, 18:43 avatar
§ 113

(1) Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi «čerpanie» «dovolenky», aj keď dosiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka, v ktorom dovolenku čerpá, alebo do skončenia pracovného pomeru.

(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka.

(3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

(4) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku, pretože bol uznaný za dočasne pracovne neschopného pre chorobu alebo úraz, ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku mu zamestnávateľ poskytne po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.

(5) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku, pretože bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie, nevyčerpanú dovolenku mu zamestnávateľ poskytne po skončení výkonu verejnej funkcie alebo odborovej funkcie

§ 116

(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.

PS: Davam ti tu cele znenia jednotlivych ustanoveni Zakonnika prace, lebo viem ake to je, ked clovek potrebuje pomoc a citi sa bezradny.

5.
označiť príspevok

Štefan muž
   16. 2. 2012, 21:51 avatar
Nezdá sa mi to, nenovelizovali to od septembra?

6.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   16. 2. 2012, 21:53 avatar
Mam aktualny zakon. Ked sa ti nezda tak daj tu svoju verziu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:25,  Mala sa prevratit demokracia na demokraciu *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 02:09,  To máš pravdu ty a vynadanie môžeš uskutočniť len v hrante , Mysliac si že kristus je...
dnes, 02:07,  Take nič samozrejme z Ruska nehrozí . Svet by zobral pravdu ospravedlnenie a odškodenenie...
dnes, 02:05,  Lemmy samozrejme , že Rusi nevydajú vrahov ani Janukoviča ani novičokarov . Trvalo roky až...
dnes, 02:03,  Ale figu Jesis kristus keby dnes zil tak by vam vynadal jak svini do hranta roztrhal vam vase...
dnes, 01:56,  https://youtu.be/TrIp4zUhAdU Aj o vas tam bude rec
dnes, 01:49,  Aj pobrežie slonoviny *13*13*13
dnes, 01:46,  Ja mám tenisky , gumáky šlapky a ine ale raz sa aj do novinárky obujem ale až keď sa...
dnes, 01:43,  Ľebo *39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39 nebudeš ty z ľsns ?...
dnes, 01:35,  cool je tak ... superior :)
dnes, 01:34,  "Je mladá a krásna, ja som už len krásny." Čaputová v Prahe rokovala so Zemanom...
dnes, 01:29,  Albánsko opustilo tiež v roku 1968 žumpu Varšavskej zmluvy . Ale ono komedia VZ vlastne nikdy...
dnes, 01:24,  Cool to je také naše americké.
dnes, 01:22,  Smer bude mať ešte nejake tie percenta a bez Fica sa môže dokonca i schopiť
dnes, 01:21,  Zoberiem ťa do karibiku
dnes, 01:20,  To je fakt veď sudca Radačovský mal bez ZP gulovnicu a kontrabant kokainu a všetko bolo v...
dnes, 01:19,  500 "V Biblii sa označuje dušou buď živý tvor alebo život človeka."...
dnes, 01:18,  dúfam ze Smerohnoj Slováci uz dovolili :)
dnes, 01:17,  ŠKANDÁL! Precctavte si tú hrôzu, že pán novozvolený europoslanec Číž nedostal o...
dnes, 01:17,  ÚPLNÉ ŇUŇU V Anglicku majú Dr. Jekylla. V Amerike majú Hulka. Nuž a v Smere majú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 299 bytes in 0,520 seconds)