Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Byť v spojení s Bohom

84
reakcií
2192
prečítaní
Tému 4. apríla 2011, 10:46 založil Mil44.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 03. 2016
150
28. 04. 2015
173
 
 


1.
označiť príspevok

Mil44 muž
   4. 4. 2011, 10:46 avatar
Byť v spojení sBohom

Vstupujem, Otče, Tebou vedený,
do svojho tajomného vnútra,
Tvojou láskou som zmenený,
nado mnou je Tvoja svätá ruka.

Ty si mi, Ježiš, vzácnou perlou mojou,
láskavým srdcom môjho života,
tvárou mojou, môjho bytia žiarou,
vznešeným Duchom Svätého Ducha.

Vnútorný pokoj v duši mi prináša mnohé zjavenia,
radosť podobná blaženosti nebeského Kráľovstva,
čistota, pokora, poslušnosť a bázeň k Božej Trojici,
dvíha mi ducha nadšenia k cnostnej svätej činnosti.

Duša moja Ťa na vrchole slávy chváli a uctieva ,
ako na krídlach orlov sa k Tebe vo viere utieka,
svätý čas v spoločenstve, Hospodine, s Tebou,
napĺňa ma až po okraj nevýslovnou radosťou.

Či to nie je chvíľa, o ktorej hovoria slová,
vojdi s odvahou do radosti svojho Pána,
naplň sa žiarivým láskavým Božím svetlom,
v spoločenstve lásky s naším drahým Kristom ?

Áno, to je tá vzácna šťastná Božia chvíľa,
keď Duch Boží nás vnútorne premieňa,
Ježiš v našom srdci v hojnosti prebýva,
dušu, ducha k Božiemu víťazstvu zmocnieva.

Kto pozná Pravdu - ten spozná i Božie svetlo,
to svetlo, ktoré nás stvorilo - to svetlo Ježišovo,
v prítomnosti Jeho Pravdy - v Božej svätosti,
Boh žehná skutky naše, i žiadané múdrosti.

Preto nedajme si Boha vytlačiť na okraj spoločnosti,
zastavme to, zvráťme to, nech Boh je všade prítomný,
On je náš zdroj sily, bohatstva , moci a požehnania,
On je náš Pán, náš Kráľ, Otec milujúci , omega i alfa.

Ten vzácny stav hojného Božieho požehnania,
tá veľká milosť nášho milujúceho Pána,
sú vzácne chvíle, keď sme v spojení s Ním,
niet na svete väčšie šťastie než náš Hospodin.


68.
označiť príspevok

Mil44 muž
   8. 4. 2011, 11:18 avatar
Moje znovuzrodenie - obrátenie.
Po roku 1989 začali k nám zo zahraničia prichádzať rôzni duchovní učitelia, ezoterici.
Nakoľko sme dovtedy o týchto veciach mali minimum informácii ako prirodzene túžiaceho hľadajúceho človeka po nových duchovných veciach ma to nadchýňalo a myslel som si , že je to pre môj život to najlepšie. Neodolal som ich aj mnohé aktívne absolvovať a praktizovať. Je pravda, že ma to vtedy i uspokojovalo a napĺňalo. Čiastočne ale len dočasne to zlepšilo i môj fyzický a duševný stav, ktorý som mal poškodený nezdravým životom a spôsobom a náročným zamestnaním. Bolo to však polepšenie len čiastočné, naďalej som mal bolesti v chrbtici, triasli sa mi ruky a mal som aj iné problémy. Stále mi niečo chýbalo, lebo čo som mal ma plne neuspokojovalo. Vnútorne som cítil, že je ešte niečo vyššie, lepšie, dokonalejšie a vôbec som nemal istotu spasenia.
Rozhodol som sa hľadať riešenie v Ježišovi. V noci som pokľakol pri posteli, cez dve hodiny som sa úprimne pokorne kajal z doterajšieho hriešneho života, plakal a prosil Ho o odpustenie.
Urobil som Ježiša v každej mojej oblasti Pánom a Kráľom, vrátane vzťahov, uzdravenia, financii , mysle, mojej vôle. Ráno som sa zobudil skoro úplne uzdravený. Od vtedy ma už 8 rokov nebolí chrbtica, netrasú sa mi ruky, neberiem lieky a nechodím k lekárovi. S ezoterikou, ktorú som tak obľuboval a aktívne navštevolal som sa úplne rozlúčil - desiatky kníh išli do kontajnera. Moje vzťahy s blízkymi a ceľkove s luďmi sa podstatne zlepšili. Zažívam požehnanú radosť zo života, ktorú mi dáva JEŽIŠ. Prejavilo sa to i v mojej tvorbe, ktorá mi pri chválach a uctievaní HOSPODINA bola pred 5 rokmi Duchom Svätým vnúknutá, že mám ju písať. Básne o ktoré je značný zaujem sú na mojej int.stránke /sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


69.
označiť príspevok

scirocco muž
   8. 4. 2011, 13:01 avatar
Barlička zafungovala. Ale rozumu nikde.


72.
označiť príspevok

Faith_No_More
   8. 4. 2011, 14:04 avatar
Rozmýšľam, odkiaľ sa v ľuďoch ako ty, berie tá nutkavá potreba vyvracať veriacim ich vieru.


73.
označiť príspevok

Scarlett žena
   8. 4. 2011, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

scirocco muž
   8. 4. 2011, 21:59 avatar
Si si istá, že si správne pochopila zmysel tých dvoch (takmer) holých viet ? Ja v nich nikomu žiadnu vieru nevyvraciam. Ach jaj, rozum je zdá sa všeobecne úzky profil...


76.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 15:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Faith_No_More
   8. 4. 2011, 14:02 avatar
Kukla som sa na tú tvoju stránku. Tá báseň Utrpenie je celkom dobrá. Inak, premýšľam, prečo práve básne? Možno by si sa vedel skorej vyjadriť v próze, než v poézii. Poézia je skorej len vyšší level a napísať báseň, aby z toho aj dýchalo poetično, to nie je len tak.


83.
označiť príspevok

Mil44 muž
   12. 4. 2011, 15:25 avatar
Modlitba za mier vo svete
V noci 28.3.2003 v deň konania manifestácie proti vojne v Iraku na Námestí SNP v Bratislave, mi bola zjavená modlitba, ktorú som tam mal predniesť. Bol som znovuzrodený len 3 týždne. V živote som sa nikdy verejne neangažoval , nerečnil a Božie slovo som hlbšie nepoznal. Bol som veľmi prekvapený a hlavne manželka , že ma Boh takýmto niečím / pre mňa priam zvláštnym/ poveril.
Keď som prišiel o 17.OO hod na nám. SNP, púšťali arabskú hudbu , viali arabské zástavy, ženy držali fotografie obetí z prvých dní vojny . Prítomných bolo cca 150 ľudí z toho asi 100 arabských spoluobčanov a tri televízne štáby. O tom, že manifestáciu budú organizovať arabskí spoluobčania som nevedel, ani v Božom hlase som to nepočul.
Známy, ktorý ma tam stretol ma upozornil, že tu bude tiecť krv, keď svoje posolstvo prednesiem aby som od toho ustúpil a on sa išiel radšej schovať. Čo som mal robiť, keď som vôbec nepochyboval , že je to Božia vôla.
Keď som prišiel za organizátormi a pýtal som sa, či sa nebude rečniť, povedali mi, že nemá kto. Keď som im povedal, že ja chcem rečniť, pýtali sa ma či to mám proti vojne. Povedal som že áno, ale dodal som, je to modlitba. A oni. Kresťanská ? Áno. Takú si tu my neprajeme. Nechal som im nahliadnuť do tejto mojej pripravenej modlitby a povedal som, že je potrebné aby tu dnes zaznela. Za pár minút prišli za mnou dvaja moslimovia a pozvali ma rečniť. I keď som s rečnením nemal žiadne skúsenosti cítil som silnú Božiu prítomnosť , čo mi dodávalo smelosť , ráznosť a odvahu .

Dobré odpoludnie.
Nakoľko dobre poznám silu modlitby , som otcom a starým otcom, nie je mi nijako ľahostajná terajšia situácia v Perzskom zálive. Dovoľujem si vám predniesť modlitbu. Prosím o porozumenie a o aktívnu účasť na modlitbe.
Drahý nebeský Otec, my ťa pokorne prosíme ako Stvoriteľa neba i zeme, aby si mocnou rukou zasiahol proti terajšiemu zlu vo svete, čo zabíja nevinných ľudí, ničí prírodu, ničí kultúrne pamiatky, dedictvo civilizácie medzi Eufratom a Tigrisom.
V mene Ježiša Krista vyzývam vás temnosti zla : satan, diabol lucifer, ahrimam opustite tento svet, krvou Kristovou a Jeho ukrižovaním ste boli porazení. Nemáte právo deštruktívne vstupovať do vedomia ľudí, ničiť tento svet. Odíďte , odíďte, odíďte do priepasti ,odkiaľ ste prišli.
Jediný víťaz v tomto svete je Syn živého Boha, Ježiš Kristus !!!
Nebeský Otče, my Ti ďakujeme, že nás počuješ, keď ku tebe voláme. Prosíme Ťa, aby si ľudí, ktorí rozhodujú o dianí v tomto svete, naplnil Tvojou múdrosťou, spravodlivosťou, láskou ku všetkým, a najmä túžbou hľadať Tvoju vôľu.
Drahý Otče, zbav ich egoizmu, nenávisti a všetkého zlého, čo sa protiví Tvojím očiam.
Drahý Duchu Svätý, naplň srdcia všetkých nás ľudí láskou, aby sme mali si silu navzájom odpúšťať. Brat bratovi, národ národu, aby nie nenávisť, ale láska , pokoj, radosť, nádej, dobrota, žičlivosť vládla v nás, lebo len tak sa dokáže premôcť zlo. Ináč by sa zlo vo svete stupňovalo, načo čakajú sily temnosti ako obchádzajúci revúci lev.
Bože náš , obdar nás svojou múdrosťou a poznaním. Nech sa pretvárame tým, ktorý za naše hriechy zomrel, Ježišom Kristom, naším spasiteľom. Hovorme o pokoji, horlivo sa modlime. Nesme pokoj a lásku vo svojich srdciach.
Drahý Otče, žehnaj nás vo všetkom, čo robíme, nech Tvoja Božia milosť je na nás . Amen

Po skončení tohto prejavu bol dlhý potlesk. Božia prítomnosť bola tak silná, že mnoho moslimov začalo plakať a kľakať si. Naproti mi vyšlo 5 moslimov, objali ma a ďakovali mi, že sa našiel niekto zo Slovákov a rečnil za nich. Pýtali sa ma, kto ma vyslal s týmto prejavom./ vláda, strana/ Keď som im povedal, že nikto, že som len poslúchol Boží hlas, boli prekvapení a dojatí . Konštatovali , že teraz keď im vo vojne spoluobčania zomierajú , Boh na nich i takto myslí.
Vojna za niekoľko týždňov skončila . S odstupom času svet konštatuje, aká zbytočná bola vojna a zbytočné tie mnohé obete.
Že mala dopad na súčasnú ekonomickú krízu to sa nedá spochybniť. Škoda , že si tohto posolstva vtedy media nevšimli.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 11:30 avatar
Mil44 , chcel by som vediet ci to aj skutocne tak prežívas ako to popisujes.
A suto tvoje verse, ci verse, ktoré si niekde okopíroval?


3.
označiť príspevok

Mil44 muž
   4. 4. 2011, 11:51 avatar
Ranex , ver a tí ktorí ma poznajú potvrdia, že takto v radosti a v požehnaní Pánovom žijem už 8 rokov ako som sa znovuzrodil.Predtým to ani zďaleka tak nebolo. A tie verše, viem že nie sú dokonalé - veď som neni básnik / a ešte pred štyrmi rokmi som v živote nič nepísal/sú odo mňa. Zbývajúcich cez 5O básni je na: /sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 11:58 avatar
Praveže nejde ani tak o to ci ti sedia intonacne, ale ide o schematizmus, ktorý pouzivas pri ich písani a ako zvladas pouzivat mena panove takym sposobom, aby to bolo zmysluplne a dop=lnalo sa to. Tieto veci su zastrete ociam neznalych , ale ty to mas osvojene. Malo je ludi, ktorí sa stali majstrami slova v tomto zmysle. Nechcem prehnat chvalu na teba, ale tvoje verse iste pomohli mnohym ludom , ktorí ani netusili co citaju najst spat pokoj a i usmev. Fakt mas moj obdiv. Asi si vela myslienok venoval Kristu, ze ta obdaril takouto schopnostou vyjadrovat to co tebou rpejavuje.


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 4. 2011, 13:46 avatar
Andelíčku, môj strážničku,
opatruj moju dušičku,
opatruj ju vo dne v noci,
buď jej vždycky napomoci.
V mene Otca i Syna i Ducha svätého, Amen!
(Úplne stačí, načo to komplikovať? )
Súhlasí postoy-lea


6.
označiť príspevok

veriaci muž
   5. 4. 2011, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

ether muž
   5. 4. 2011, 16:03 avatar
ale sú komplikované, inak by nebol taký problém ich odhaliť 


8.
označiť príspevok

veriaci muž
   5. 4. 2011, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 4. 2011, 18:08 avatar
Veriaci! co tak si prečítat moju temu , kde je vynatok z biblie, tkorá je tvojou alfou a omegou.
Božích synov je mnoho a aj pomru ako ludia...tak zomrel aj Jezis. Neklam ludí o jedinom synovi bozom, lebo podla písma to pravda nieje. Alebo mi snad teraz povies, ze písmo klame.?


10.
označiť príspevok

veriaci muž
   5. 4. 2011, 19:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 4. 2011, 19:21 avatar
ja neviem veriaci co je to bozie dieta ... popis mi ako sa to sprava...
Súhlasí ruwolf


15.
označiť príspevok

veriaci muž
   5. 4. 2011, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ether muž
   5. 4. 2011, 20:33 avatar
ja ako dieťa som nehovoril stále o rodičoch, skôr som sa snažil poznávať svet navôkol až som postupne začal opúšťať rodičovské stereotypy názorov a morálky a vytváral si vlastné
teda prijať Boha vedie k vzdialeniu sa od neho? (dľa tejto analógie)
Súhlasí Faith_No_More


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 4. 2011, 17:49 avatar
15. veriaci, napriklad ja mam tiez dieta, a nevsimol som si ze by hovorilo stale o Bohu, skorej sa zaujima o svet navokol... rado sa hupe na hupacke, smyka sa na smykalke, devastuje maminu zahradku s kvetinami, taha psa za chvost, vkuse by len lietala a vystrajala ))) myslel si to takto? ))
Súhlasí ether, piskotka


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2011, 09:13 avatar
veriaci...Ak si božím synom, tak máš nejake bozie danosti , predpokladam, daj aspon jednu, ktorú si obdrzal ako prejav toho, ze si stal bozim synom..tvrdís predsa ze si znovuzrodený. Dokazes uzdravovat chorych? , alebo co konkretne dokazes?


23.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 4. 2011, 15:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

ether muž
   5. 4. 2011, 20:31 avatar
dobre veriaci ale nehovorím o duchovnom obmedzenom na jeden pohľad, ale o všeobecnom duchovnom a už len tu sa tá jednoduchosť stráca


22.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 4. 2011, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

ether muž
   6. 4. 2011, 23:42 avatar
a práve tvoj je mimo nich, zaujímavé


12.
označiť príspevok

veriaci muž
   5. 4. 2011, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 4. 2011, 19:30 avatar
a ti co prijali do srdca napriklad manitu-a ti su koho detmi?


14.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 4. 2011, 19:35 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=3ZlOwOEhobo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

najkrajsia mantra na svete...( pre mna)
spojenie...


18.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 4. 2011, 09:08 avatar
"všetci sa stávajú božími detmi,ktorí prijímajú ježisa krista do svojho srdca.teda božie deti su synovia a dcery božie."
veriaci? opíš ako to myslíš "ktorí prijímajú ježiša krista do svojho srdca"! A čo potom keď sú synovia a dcéry božie? Začne sa naopak krútiť zemeguľa a kresťanskí vojaci prestanú vo vojnách vraždiť ľudí? Kňazi sa nebudú zúčastňovať na vojnovom ťažení, znásilňovať deti?


21.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 4. 2011, 14:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2011, 09:14 avatar
To ma priniest zmenu, teda dokazes trebars uzdravovat chorych..


24.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 4. 2011, 20:39 avatar
veriaci, ak si si zachoval aspoň trochu racionálneho kritického myslenia uvedom si, že si podľahol čejsi sugescii, alebo autosugescii a považuješ to nehorázne klamstvo o bohu, ježišovi kristovi, ako božom synovi, Biblii , za pravdu, ktorej si vo svojej naivite uveril a môžem povedať, že sa z toho ťažko dostaneš vďaka prostrediu v ktorom sa pohybuješ. Uvedom si, si klamaný, nie je to tak ako to opisuješ. Nejestvuje ani posmrtný život, ani znovuzrodenie, ani spasenie, či zatratenie, nikoho a nič nezachráni od trvalého zániku smrťou, lebo pri smrti ti nenávratne zaniká tvoje pamäťové médium, MOZOG. Ak máš ešte toľko síl vráť sa z nezmyselnej cesty na ktorú si sa vydal. Tvojí poradcovia ak sa na nich obrátiš ti povedia, že toto ti radí satan. No nič také ako vymyslený satan veriacimi NEJESTVUJE.
Súhlasí fajer


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2011, 20:43 avatar
a to ci mas pravdu alebo sa mylis zistis v okamihu smrti )))
Súhlasí Scarlett


27.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 4. 2011, 23:13 avatar
Možno áno, ale skôr nie.  


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 4. 2011, 17:46 avatar
tiez si myslim ze skorej nie... aj ked nikdy nevies ci aj motyka nevystreli )))


55.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:50 avatar
heh tu sa k takým fajným záverom dochádza 


26.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 4. 2011, 23:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 4. 2011, 23:36 avatar
Prečo myslíš, ak je boh, je lepšie v neho veriť?
(Ak nie je, strácaš kopu času nezmyslami.)


31.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 06:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

ruwolf muž
   7. 4. 2011, 11:03 avatar
Vieš menej ako prd.


34.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2011, 11:04 avatar
Každý vie "prd"  


38.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 14:10 avatar
to je neúplná indukcia Nadja a považujem ju za chybnú 


37.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 14:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 14:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

ruwolf muž
   7. 4. 2011, 17:03 avatar
Takýmto žvástom sa dá obhájiť akákoľveť blbosť.


30.
označiť príspevok

fajer
   7. 4. 2011, 05:12 avatar
to že človek veri v boha,nemože si nejak uškodiť.-ale ked je vás veľa tak škodíte celej spoločnosti,pozri dejiny kresťanstva a ich zločiny,alebo taký islám.Náboženstvo je zlo...........


32.
označiť príspevok

rastos muž
   7. 4. 2011, 10:09 avatar
suhlasim, ze ak sa viera spaja s politickou mocou, vznikaju z toho zle veci. je to chyba, kristus napriklad odmietal politicke angazovanie sa.
to ale znamena, ze spolocnosti neskodia spravne veriaci ludia, ale veriaci, ktori svoju vieru chapu nespravne.
Súhlasí veriaci


70.
označiť príspevok

scirocco muž
   8. 4. 2011, 13:02 avatar
každý veriaci chápe svoju vieru nesprávne. Neexistuje totiž objekt jeho viery.


36.
označiť príspevok

Faith_No_More
   7. 4. 2011, 11:17 avatar
Agitovanie medzi deti božie mi pripadá, ako hypnotizovanie, umlčuje sa rácio a vsugerúva sa pocit nejakej eufórie pomocou jednoduchých hesiel, že "Ježiš ťa miluje", "Radujme sa, krv baránkova zmyla naše hriechy", etc.


35.
označiť príspevok

sta2rky muž
   7. 4. 2011, 11:09 avatar
veriaci, náboženstvá sú nehorázny tisícročný podvod pre dôverčivých ľudí, vrátane Biblie, ako božieho slova. Ty považuješ vieru v boha za akúsi poistku, ak náhodou JE. Skús sa zamyslieť, čo by z toho mohlo vyplývať pre tvoj terajší život, ak náhodou ten boh ozaj je? Ak racionálne myslíš, tak jednoznačne musíš povedať, že NIČ ! Ale ak predpokladáš, že do tvojho života zasahuje BOH a akýsi nadprirodzený svet DUCHOV, vytvaraš si tým vlastne neracionálny postoj k životu a TO je nenormálne. NORMÁLNE je, byť nábožensky neveriaci človek. Pochopil si? Ešte uváž, aké nezmysly vystrájajú cirkvi a náboženské spoločenstvá so svojími naivnými veriacimi, prespevujú domnelému iluzórnemu bohu v kostolach, opakovane hraju nezmyselné divadlo, robia človeku nedôstojné úkony, drmolia tvojim veršom podobné texty - modlitby atď..


41.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:13 avatar
keďže Boh je zjavený skrze svoje milosrdenstvo a Syna do človeka
tak vlastne má Boh rozmýšľať Sám v Sebe o Svojom zákone?
prestávam potom rozumieť dôvodu a účelu Božieho zjavenia...


45.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 17:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:25 avatar
ale viacerí cirkevní otcovia sa vo filozofovaní pomerne jednoznačne zhodujú, že prijatím Ježiša (resp. B. milosti) vstupuje Božie zjavenie do človeka
z čoho mne logicky vychádza, že by Boh už bol predmetom pre seba, alebo ako mám chápať B. zjavenie a milosrdenstvo?


47.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:39 avatar
pochopiteľne, že rituálmi nie
stále by zaujímalo ako sa znovuzrodiť, len ten zlomový moment (necháp to nijak zle, ale to je taká analógia, že kedy si gay povie "odteraz som gay" kedy si povie človek, tak a teraz sa znovuzrodím (alebo tak nejako, chápeš dúfam o čo mi ide )
takže inak povdané, aké sú tie kroky?


49.
označiť príspevok

rastos muž
   7. 4. 2011, 17:45 avatar
inac dobre sa pytas, aj Nikodem sa pytal krista to iste - ako sa ma clovek narodit znova, ma snad vojst este raz do brucha matky?
odpoved je v 3. kapitole Janovho evanjelia  


54.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:49 avatar
prosím, nemôžete mi to niekto zhrnúť, mám dosť čítania a interpretovania textov (učím sa na zápočet z dejín filozofie ) a navyše kým sa prehrabem k Písmu


52.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:52 avatar
téma s názvom?
Súhlasí veriaci


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 4. 2011, 17:45 avatar
veriaci... mna zaujala veta : Logikou sa k bohu clovek nedostane?
co ta viedlo k tomu aby si vyslovil takyto postulat? ))
Súhlasí ether


57.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 4. 2011, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 4. 2011, 17:56 avatar
jak to myslis vec srdca? ze srdce ti to hovori?
Súhlasí veriaci


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 4. 2011, 17:59 avatar
a co je to to srdce? lebo ja si to nijak raz neviem predstavit... je to nejaky vnutorny hlas? myslis dusu? alebo co to vlastne je to srdce? pre mna je srdce sval... co je srdce pre teba?


60.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 06:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 09:26 avatar
takyto pristup sa mi vonkoncom ale ani trochu nepaci... nehnevaj sa na mna...


74.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 14:55 avatar
ze ak Jezis chodil a liecil chorych a kriesil mrtvych tak neverim ze zaroven povedal ze vyser sa na mrtvych... jedine zeby hej... tak ci tak ... nieco mi na tom nesedi ))


77.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 15:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 15:13 avatar
co je to duchovna smrt?


79.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 15:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 15:34 avatar
mna nezaujima co je kde popisane... zaujima ma ako tomu chapes ty?


81.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 4. 2011, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 4. 2011, 11:11 avatar
Niektorí ľudia žijú s umelým srdcom.  
Súhlasí Faith_No_More


43.
označiť príspevok

Faith_No_More
   7. 4. 2011, 17:17 avatar
Z knihy Kazateľ:

Zlatá stredná cesta
15 Všetko toto som pozoroval v dňoch svojej márnosti:

stáva sa, že spravodlivý hynie
aj pri (všetkej) svojej spravodlivosti;

a stáva sa, že hriešnik dlho žije
aj popri svojej hriešnosti.

16 Nerob sa nadmieru spravodlivým,
ani si nepočínaj, akoby si bol veľmi múdry.
Veď prečo by si sa mal dožiť sklamania?

17 Nepočínaj si príliš zlostne,
ani sa nezachovaj až veľmi pochabo!

Veď prečo by si mal zomrieť nie na svoj čas?


44.
označiť príspevok

ether muž
   7. 4. 2011, 17:20 avatar
veď čím skôr ma Pán povolá, tým som asi lepší, nie? 


61.
označiť príspevok

sta2rky muž
   8. 4. 2011, 08:27 avatar
veriaci a všetci tí čo sa tu oháňate akýmsi božím slovom, to ste úplne osprosteli? Vy si to neuvedomujete, alebo to nechcete priznať, že všetky tie texty ktoré tu citujete napísali rovnakí ľudia ako ste vy. Teda aké božie slovo??? A tí čo to písali mali určitý dôvod, zámer, buď chceli moralizovať, alebo niekoho ovládať, alebo byť uznávaným mudrcom, či prorokom. Pokúste sa vnoriť do myslenia pisateľa určitého biblického textu, možno zistíte prečo to písal. Prosím vás ozaj nebláznite!! Náboženstvá, náboženské texty, bláboly o bohoch, sú výplodom vystrašenej, chorej mysle a nehorázny tisícročný podvod!!!


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 08:35 avatar
suhlasim sta2rky vnor sa do myslenia pisatela akehokolvek textu, mozno zistis preco to pisal ))
Súhlasí Faith_No_More


63.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 4. 2011, 08:56 avatar
ide o to, že odkiaľ si vycucali tie "múdrosti" ..logicky je nereálne aby mali reálne skúsenosti s Bohom - "Božie/ výroky - vedomosti,.. aj keby zažili niečo "nad" duchovné,..tak je to vlastné videnie a cítenie, všetko vychádza zo základu "dobra a zla " ..nepriama úmera..)


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 09:08 avatar
vsetko so vsetkym suvisi Onka...


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 4. 2011, 09:12 avatar
pamatas jak sme vraveli o tej ceste? co dnes sa ti zda byt zvlastne, zajtra pochopis a uvidis z uplne ineho pohladu a pozajtra uz to zas bude ine teda samozrejme len ak chces ked nechces nemusis je to vzdy na tebe


84.
označiť príspevok

kabaretník muž
   22. 4. 2011, 17:00 avatar
aké stredoveké myslenie...Bibliu si napchali do uší, do nosa, na jazyk a vedomie vytapetovali Ježišom a nazvali to znovuzrodenie...počujú hlasy a predsa ich nikto nezavrie do klietky s kazajkou. otvorené srdce jedinému, uzatvára pred všetkým ostaným, aké dobrovolné sebaväznenie. Nič nové sa nedeje, vo vývoji myslenia je dlhodobo stagnácia a pocitovo sa odbavovať na takýchto archetypoch je až moc cyklické a nikam to nevedie. s týmto ludským uzavretým svetom to vypadá aj pre takéto postoje bezvýchodiskovo, mladý človek v tom len ťažko nájde vzor a s radosťou sa tomuto stredoveku vzoprie...temnotu a pach stredoveku tu naďalej cítiť vďaka bigotným dogmatikom, ktorí robia svoj život zatuchnutým, čo vycíti srdcom aj zdochlý somár


85.
označiť príspevok

Mil44 muž
   3. 5. 2011, 11:40 avatar
Kabaretník, si ma dobre rozosmial. Počul som od somárov, že zdochlý somár to presne takto vníma ako si to opísal. I ten pach toho zdochlého somára z toho Tvojho názoru ciťiť.
Otvor si Pravde oči aby si nepáchol.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:10,  Veru tak. Mesiačkári sú len šíriteľmi zla, zloby, vyhrážania, urážania, klamania,...
dnes, 18:10,  viete čo urobil absolútny podnikateľ, ktorý vedel, že ma uniesli ľudia z 30 000 mesta,...
dnes, 18:08,  Ale neočakavaj od tohoto luhara že sa ospravedlni za tie klamstva ktoré šíri . Na to...
dnes, 18:07,  osvietený ešte keď chceš byť absolútny víťaz na aliaške, musíš aj klietky robiť pre...
dnes, 18:06,  Týmto usmevným hoaxom súdruha Blahu môžeme vlakno neomarxistickeho luhara uzatvoriť *13*13*13
dnes, 18:04,  je to frustrujúce ked sa dozvieš že sudca o ktorom píše 40 ročný neomarxistický filozof...
dnes, 18:03,  Samozrejme, že hákojiSS ako vždy o5 iba klamal. Ale esesák si to neprizná.
dnes, 18:03,  viete čo urobil človek, ktorý ukradol knihu a všimol si, že v tej knihe nie sú informácie...
dnes, 18:02,  V demokracii sa akože "zločiny" nahlasovať nedajú. Musí ísť o porušovanie...
dnes, 18:01,  Ano tak píše zakon SR . Ale Benčík nenahlasuje iba zverejnuje zverejnene čiže zdiela to...
dnes, 18:00,  Edo má 60 :)
dnes, 17:59,  25 má presných Blahovsko sopkovsko rostasových
dnes, 17:59,  Náš hovnolog Edo :)
dnes, 17:59,  Benčík udáva ideologické akože "zločiny". V totalitnom režime to tak funguje
dnes, 17:59,  nečítaj žumpu nebudeš špliechať hovná *13*13*13
dnes, 17:58,  Edo 60 :)
dnes, 17:57,  aj telefonovanie je drahé
dnes, 17:57,  Táto figúrka na špagátiku oligarchov a mimovládok je využívaná na prenasledovanie a...
dnes, 17:57,  Trestný čin si aj ty povinný nahlásiť.
dnes, 17:56,  Pre mna je to taká malomocnosť mysle písať o 25 ročnom prokurátorovi len preto že to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 192 bytes in 3,949 seconds)