Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Byť katolíkom

15
reakcií
989
prečítaní
Tému 14. decembra 2013, 18:35 založil Michallko.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Michallko
   14. 12. 2013, 18:35 avatar
Byť rímskokatolíkom je vlastne byť pohanom s kresťanskými prvkami


3.
označiť príspevok

Al_ice
   14. 12. 2013, 18:47 avatar
a teraz co s tym?
aspon keby si napisal,akeho vierovyznania si ty,aby som vedela,
ktore je to prave orechove tutove  


2.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 12. 2013, 18:43 avatar
vies preco som ja katolicka ?!
kvôli hypnotizerovi a kvôli Haniel
aby som vam dokazala,ze ja nepodvadzam ani jedneho z nich ako vy svoje lasky,bo hram fer hru pred vasim Bohom !
nech su mi svedkom vsetky knihy,ktore sa daju kupit miesto chleba a najest sa z nich !


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 12. 2013, 19:04 avatar
waw...to je po americky, ze fiha....kedysi som si myslel, ze je to nejaky prasok na pranie. Prasok Waw, potom ze Ariel


4.
označiť príspevok

trinity666
   14. 12. 2013, 18:50 avatar
to by mohla byt univerzalna formulka? napr. "byt zidom je vlastne byt pohanom so zidovskymi prvkami"?
Súhlasí auxiliarius


6.
označiť príspevok

Michallko
   14. 12. 2013, 19:05 avatar
žid je vlastne veriací v staroegypstké božstvo, tým pádom všetky abrahámove náboženstvá, ale nechajme to tak, nie, nie je univerzálna, rímsky katolicizmus je zmes pohanskej viery s pôvodným kresťanským učením z pred 200 - 300 n.l.


7.
označiť príspevok

trinity666
   14. 12. 2013, 19:15 avatar
6,
vidis a mna ucili, ze krestania vznikli bud z pohanov alebo zo zidov

nekto z nas dvoch ma v tom xaozz a ja to nie som


8.
označiť príspevok

Michallko
   14. 12. 2013, 19:25 avatar
prečítaj si znova môj príspevok na teba, ale pozorne a potom hovor o chaose


9.
označiť príspevok

trinity666
   14. 12. 2013, 19:31 avatar
8.

ked mi nevies vysvetlit, v com by som asi tak mohla mat ja xaozz, tak trvam na svojom prispevku 7.


13.
označiť príspevok

auxiliarius
   15. 12. 2013, 07:52 avatar
trinity je spet  


10.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   14. 12. 2013, 20:59 avatar
1. Historia píše, že pohania sa museli preorientovať na katolícku vieru, stredovek bol v tomto neúprosný.


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 12. 2013, 21:03 avatar
Ale veľmi sa katolíkom nedarilo. Lebo sú aj protestanti.


12.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 12. 2013, 02:18 avatar
Prečo som katolík, pretože omše a spovede na tekejto úrovni som nenašiel v inej vierwe a ja verím preto, že po každjomši a po každej spovedi som nebol v krčme, ale v kostole a že to poznám konkrétne vo svojom živote. Ateistzi čerpajú duševnú energiui zo stromov, drahokamov a kadaké pozítivne energioe a vierou sa k tejto energii dá dostať oveľa pohodlnejšie a získa sa neporovnateľne viacej. Bol by som idiot, keby som to nevyužil, ak so mal možnosť pochopiť, o čo ide.
Tí čo nepochopili musia čerpať energiu ateistickým spôsobom a väčšina je takých, čo ani netušia, čo to vôbec duševná energioa a sila je. je síce paradox, že to práve sú tí najmúdrejší, ale je to zároveň aj potvdenie zákona inteligenci, že čím viac viem, tým sa cítim sprostejší a čím menej viem, tým múdrejší.


14.
označiť príspevok

fajer
   15. 12. 2013, 08:19 avatar
Ateisti čerpajú duševnú energiu zo stromov, drahokamov-to kde si tú hluposť vyčítal,...
Tí čo nepochopili musia čerpať energiu ateistickým spôsobom a väčšina je takých, čo ani netušia, čo to vôbec duševná energia a sila je. S tvojich príspevkov je zrejme,že ti tiež vieš hovno,len táraš sprostosti...


15.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 12. 2013, 14:59 avatar
frajer 14
ty dokonca ani len netušíš, ako si priklincoval to, čo som napísal v 12.


16.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 12. 2013, 09:39 avatar
Lemy 11
jediný americký president,ktorý bol katolík, bol Kennedy. A podľa toho aj dopadol. koľkí presidenti boli opo ňom a zostali v jeho tieni. Tiso tiež bol katolík a nemohol inak dopadnúť, rodičia ho s plačom od toho odhovaráli.
Zrejme asi satan nie je idiot a vie presne, ktorá cirkev mu kradne najviac ľudí. A nezostáva mu nič iné iba kydanie špíny a špíny a humusu a darí sa mu to podľa posdlených štatistík má všetko perfektne pod kontrolu, ide mu o život podľa kliatby pri vyhnaní z raja. Keď nezlomil kenedyho kadejakými špinavými aférami, dokonca naňho poslal vtedy a najväčšie pokušenie vtedajšieho svte Marylin Monro, nezostávalo mu nič iné, len ho zabiť. Úspechy v kozmonautike, v studenej vojne už amerioka nikdy potom nedokázala a ide stále k horšiemu. Zavedenie zákonov na bázi antikomunizmu a studenej vojny priniesli američanomtaká blahobyt, že ešte tamer dve desať ročia im staločilo pol roka robiť a pol roka sa flákať po celých štátoch na karavánoch. Stačí si predstaviť, že by bol žil ďalej a dve volebné obdobia. To už sa začala triasť aj mafia, lebo už im bolo jasné, aké si k tomu pripravuje podklady. Možno aj tie pastičky s marylin a iné pokúšadlá bral ako malinu, aby získal čas a tváril sa že im to žerie. Ale hore je sudca,ktorý zotrie každú slzu z oka a kruto potrestá každú prelietu kvapku krvi a presne ukáže všetlých film skutočnosti, ako sa všetko stalo. A to isté platí aj o Tisovi. A toto privádza do zúrivosti všetkých špinavcov tohoto sveta, že budú pred Bohom potrestaní Pilátovou spravodlivosťou, keď povedal, že krv zločinca sa musí zmiešať s krvou jeho obetí.
AJ v Bániovciach bolo veľA ľUDí, KTORí SA TEšILI, žE BUDú MAť V bRATISLAVE PRESIDENTA, Ale väčšinou to bili tí, čo do kostola ani nechodili. lebo tí, čo k nemu chodili spoveť zaplakali, lebo vedeli, že stratili svojho sopovedníka a všemožne mu to vyhovárali. Vtedy malv sebe motor, ktorého silu nebolo možné prekonať,išiel do toho s tým, aby pred Hitletrom zachrínil, čo sa dá a nehľadel na ničiné. Niečo sa mu aj podarilo, zastavil prvé transoporty židov, ba dokonca sopmk počul, že zabránil rozdelenie Slovenska medzi Poliakocv a Ma´darov a osobne to u hitlera vybavil, aby sa to nestalo. Ohraničil všeiobecnú mobilzáíciu len do 35 rokov, povedal synov dám, ale Otcov nie. Mach a Tuka ho mali na posmech a smiali sa aj keď sa dozvedeli, že za židov bude visieť on. V s nahe úpneho zanietenia robiť dobré pre Slovensko zabúdal stále na jednú vec, že je katolícky kňaz a veriacich nie je až toľko a na takých vplyvným miesach, aby jeho dobré skutky neboli obrátené naopak, proti nemu. Veľmi ľahko ho v tej dobe dostali na krížne cesty, kde sa nedalo nájsť si cestu čistú, lebo žiadna neexistovala.
Prioti židivské a protikomunistické ťaženie fašizmu spôsobilo, že v horách sa hromadilo veľa utečencov,lebo vtedy ani nebolo kam újsť. Samozrejme, že nemali čojesť a boli ozbrojení. Ľudia v horských dedinách začali prežívať svinstvo II. svetovej naplno, vbrátane ohrozenia vlastných životov. V nici prišli z hôrr a otrčili zbraň a všetko zobrali a ráno už tam boli neemci, že prečo dali a prečo ich podporujú. Bola to len otázka času, kedy dôjde k tragédii masových vrážd.
A kto bol vlasne vtedy v horách, hlavne židia a komunisti, tí, čo sa navzájom vtedy nenávideli, ale nezostalo im nič iné,. len držať spolu. No a Londýn a Moskva, to pozná každý, lenže slovenské hory pooslúžili ako útočisko vetdy nielen Slovákom, ale takme celej strednnej Europe. Keď toho bolo moc a rabovačky horských a podhorských miest a dedín neprestávali, rozhodol sa Tiso zavolať Hitlera o pomoc. Hitler si dal podmienku, obnoviť transporty a všetko zaplatiť s patičnoui DPH. Štát si nevedel zbazpečiť poriadok v čase ak bolo všetko v armade a v zahraničí, ale zo začiatklu aj Nemci nemali šancu proti partizánom a zvlášť, ak sa do toho namontovali aj rusi a dovžali zbrane. Top však tiež bola len otázka času, KEDY POPšLE hITLER takú armádu, že povstanie zmetie zo zeme. Na Slovenskupovstal neuveriteľný chaos. Z jednej štátnej pokladne bolo financované SNPcez národnú radu vytvorenú komunistami a z tej istej štátnej kasy sa platil zásah proti partizánom a transporky židov. Guivernér vtedajšej banky nemhol robiť nič iné, ak to podpísať obom. Po vojne sa mu obaja aodmenili tak, že ho hľadali ako zločince a nakoniec dostali a zabili, akož inak to v v takej bande je normálne.
Ďaľší katolík Hlinka zakladá politickú stranu viacneje na obranu pred banditizmom v horách. Tak isto nemohol dopadnúť inak,keď sa mu do jeho strany po jeho smrti dostali ľudia, ktorí si to so židmi a komunistami vybvovali po svojom.
Samozrejme, že komunisti si to s nima po vojne pod ochranou rusov náležite vybavili a nielen to, vypracovali propagandu o Slovenskom štáte a povstaní výlučne vo svoj prospech. Táto propaganda bola v 46 roku zmietnutá zo stola slovenskýmí voličmi, ktorí dali jednoznačne hlas demokracii a teda demokratickej strane, až 60% mali demoktrati vo voľbách. Ale to už bolo márne, lebo rusi rozhodli v rámci svojho červeného idiotižmu, že tu bude idiotizmus a nie demokracia. Komunisti dostalki teda ešte väčší priestor na vypracovenie propagandy vo svoj prospech.
Je ale otázka, Hlinkovci bojovali proti komunizmu vo voje s vojnovými peostriedkami. Z tým absolútne nesúhlasím, aby sa politické veci riešili vraždami a násilím aj keď bola vojna. bolo to samozrejme špinavé, že sa takto otočil pôvodný úmysel hlinku pri zakladaní strany, ale komunistom to všetko vyhovovalo. Teda nakoniec demokracia na konci vojny na slovensku predsa len zvíťazila, ale zostali sme ďaľších 40 rokov pod komunizmom, lebo o tom nerozhodla vnútropolitický situácia na slovensku, ale mocnosti, ktoré si delili europu po vojne. 40 rokov sme ťažko bojovali proti komunizmu, ale nikto si dodnes nevšíma, že ten boj proti komunistom, ktorých sme sa aj tak až do dnes celkom nezbalivi, bol už na Slovensku vyhratý v tých naťažších a najkrutejších podmiekach na konci II.svetovej vojny. To, že to zapadlo prachom nástupom idiotismu saaa nikto nediví, sú takí akí aú a lepší nebdudú, ale na tejto propagande sa nič nezmenilo ani pol 89 roku ! Obraz o slovenskom štáte a SNP je stále komunistický. A prečo, lebo je zároveň aj proti cirklevný a my tu mámke dnes 80% ateistov, ktorí nenávidia cirkev a všetko s tým spojeneé a ktorí nemajú ani trochu námahy, aby sa zamysleli, že zostali na propagande idiotov a zaujali k tomu demokratický postoj. Nič iné. Alôe načo, ak im toto vyhovuje, ak aj to je idiotizmus, hlavne, že to funguje.
Koľkékrajiny a za akú cenu bojovali proti tomuto črvenémuidiotizmu a s akým výsledkom a sSlováci to mali vybojované úž na konci vojny a dnes to nikoho nezaujíma ?
Doporučujem Kotlebovi, aby sa na to radšej vy... , lebo ho čaká to isté akokennedyho, či tisas a mnohých iných katolíckch politikov. Tá špina sa bude hrnúť, akokoľvek by stál za každým z nich čokolvek.
Špienaci, ktorý majú nakradnuté iba pomocou zločinu a vrážd, nenávidia spravodlivosž Boha, že za všetko budú niekoľkonásobne trpieť. Nenávisť je pochopiteľná a tak veľká, že keby sa dalo, atk zoberú zbrane a pôjdu do nedarobiť poriadopk svopjím spôsobo. Tento strach zožiera každého zlodeja a každý zlodej preto nenávidí Boha. A nezastaví sa pred ničím. Najradšej by strieľalido neba samopalmi.
Čo kolvek sa podarilo a by sa podarilo urobiť tisovi dobre pre štát, preto musí byť zabudnuté,lebo sa z toho neveriacim režu trenky do riti. A radčej volia pre nich mnešie zlo komunizmu a štát svätuškárov.
A to, že Maňka neprišiel hned v nedelu večer po volbách zablahoželať Kotelebovi a povedať mu nech sa páči, okamžite môžete prebrať úrad, lebo my sme poctivo hopodárili s peniazmi občanov a nemáme čo zakrývať, naopak, zavreli sa ako krti a a z úradu začali poletovať po námesti v bystrici tenké prúžky zo skartovačiek, čo môže svedčiť len o jednom, že Mňka premárnil šancu postaviť sa pre bystričanov tak, ako som to napísal vyššie. Postaviť sa hneď večer pre občanov s Kotlebom a uznať právo voliča a občana a to by bola jeho česť a presvedčil by nás o hodnote jeho osobnosti. A to by bol zároveň aj obrovský úsoech smeru.
A teraz, teraz si môže Smer dať do loga skatrovačku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:37,  A takto to je s týmti progresívnymi liberálmi. V diskusiách vedia iba nálepkovať, útočit,...
dnes, 12:35,  To je fakt že ti lend lease bez ktorej by ZSSR VOJNU prehrali nepasuju do temy . *13*13*13
dnes, 12:34,  A ZSSR bolo kde keď rusi boli obeť ?
dnes, 12:33,  Ešte pre tým ako ZSSR a Nemecko rozpútali utokom na Polsko 2 svetovu Hladomor na Ukrajine...
dnes, 12:32,  Ako obyčajne Osvietený, niesi schopný diskusie. Ale to neprekvapuje. Rusi boli v druhej...
dnes, 12:27,  Operácia nezápadná Slävänskä láska Katynský masaker alebo Katynská masakra je...
dnes, 12:27,  Netuším, položil som myslím dosť jednoduchú otázku, čo povieš?
dnes, 12:26,  Masové vysídlovanie a popravy, Litva v sovietskom područí Na prelome septembra a októbra...
dnes, 12:26,  2/ Kto mu stoji na vedeni???:)))
dnes, 12:26,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
dnes, 12:25,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
dnes, 12:25,  3/ Ondrejko ty slizky had dal si suhlas???:)))
dnes, 12:24,  Mimo tému Osvietený...
dnes, 12:23,  ZSSR ako obeť lend lease *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Napriek tomu, že veľká...
dnes, 12:23,  Bojíš sa odpovedať, alebo ešte rozmýšlaš Ondrej?
dnes, 12:22,  A to bol už následok paktu molotov ribentrop. do ktorého rusi vstúpili na základe...
dnes, 12:20,  Rusi nikdy vojny nezačínajú, iba ich ukončujú!!!!!! 30. novembra 1939 súdruh Stalin...
dnes, 12:19,  Nie Ondrej, pomotané to máš ty. Čo majú komunisti spoločné so socializmom? Veď...
dnes, 12:14,  No ale to máš teraz.....tebe sa to nejako pomotalo....veď dnes v podstate môžeme voliť...
dnes, 12:11,  Osvietený, ako obyčajne si mimo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 102 bytes in 0,562 seconds)