Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"BUDÚCA OBÝVANÁ ZEM". Hebrejom 2,5

4
reakcií
198
prečítaní
Tému 26. augusta 2019, 15:55 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 04. 2017
187

1.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:55 avatar
Apoštol Pavol v liste Hebrejom 2,5 uvádza: ................ "Lebo nie anjelom podriadil budúcu obývanú zem, o ktorej hovoríme."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čo je tou "budúcou obývanou zemou"?

A čo vyplýva z daných slov že "nie anjelom", podriadil túto zem?

Možno potom vyvodiť z týchto slov záver, že sa tu hovorí o nebi?

Trúfal by si to niekto povedať?

Zrušíme preto pozemský raj, alebo proste necháme zem zhorieť, lebo nechápeme Božie slovo?

Zmení sa tým niečo a my aj tak pôjdeme do neba, lebo je to naše ľudské želanie?

Alebo nás to môže navždy pochovať a aj naše vyhliadky na večný život?

Nepáčia sa nám slová Ježiša Krista ,že ...... "Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme. " ???

2.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 23:41 avatar
Nejak sa nám vyparili tí "obhajcovia neba". Kam zmizli? A prečo neodpovedajú na jednoduchú otázku?/otázky/
Skúste,....netvrdí sa, že "stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou"? A to, že mnohí veria že pôjdu do neba, je milionkrát opakovaná lož. Teda, chápem. Nechcete sa vzdať tejto "obľúbenej hračky", aj keď je škodlivá!

4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 8. 2019, 02:59 avatar
tato zem mistr Shagarek je len prechodným domovom kresťanov...    ....

5.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 21:34 avatar
4,.....ale tu sa hovorí o "budúcej obývanej zemi", nie o dnešnej! A to poukazuje na pozemský raj. A ak iné texty hovoria ,že tu "ľudia budú večne,naveky,navždy",.....tak to vlastne znamená ,že len "prechodne"?
Teraz neviem, bud si strieľaš ty zo mňa, alebo Boh z nás keď naveky vlastne znamená len prechodne? Alebo , čo si mal zo Slovenčiny? Akú známku?
Urobme to tak, ty pôjdeš do neba, ja do pozemského raja a basta.  

3.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 23:49 avatar
Textová analýza z Bible hub: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
3625. oikoumené ?
oikoumené: obývaná zem
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:18,  Pripomenulo mi to keď sme mali v roku 2004 prísne stráženu hranicu cez ktorú putovalo 100...
dnes, 15:18,  Ale u nás sa našlo dosť husákov a biľakov, ktorí to legitimizovali.
dnes, 15:17,  Lepšia baba Vanga, než Mesežnikov, Sorosova opička. *21
dnes, 15:13,  Bubaci *13*13*13
dnes, 15:12,  Harabin sa v tejto kampani zničí sám samodeštrukciou
dnes, 15:11,  Napríklad rok 1968 tam sa jednalo o ľudí a totalitna vláda nemusela ovladáť vôbec nič...
dnes, 15:09,  Ale veď to nie je tajné kolko financí i od koho prišlo Čaputovej na účet . Tajné to...
dnes, 15:08,  Vždy si treba predstaviť konkrétnych ľudí, lebo o nich sa jedná.
dnes, 15:07,  Napríklad silových zložiek
dnes, 15:04,  Peter ano dá sa to i tak nazvať Keď sa dozvieš od sudcu a prezidentského kandidáta...
dnes, 15:00,  Hlúpa Scarleta už zase mieša hrušky a jablká. Na futbale sa bijú fanúšikovia v celej...
dnes, 14:56,  Žiadna diktatúra nie je možná bez spolupráce istého počtu ovládaných.
dnes, 14:53,  https://slovnik.aktuality.sk/synonyma/?q=liber%C3%A1lny liberálny...
dnes, 14:52,  Totalitarizmus alebo totalizmus je v politike uplatňovanie (alebo snaha o uplatňovanie) zásady...
dnes, 14:50,  Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou. Sloboda je podľa liberálneho presvedčenia...
dnes, 14:50,  10. To mne netreba potvrdzovať. Ja som sa pýtal, že prečo sú tí Slováci takí blbí,...
dnes, 14:47,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/75572112_426718887993081_5931722458548666368_n.jp...
dnes, 14:45,  Nočný vlk je tak zanietený a ani si nevšimne, že zdiela z webu parodujúceho tradičné...
dnes, 14:44,  a ešte si niečo prečítaj o Scampii, tak desat dvadsat rokov dozadu az do dnes. brloh...
dnes, 14:43,  Soros financoval Via Iuris cez Open Society Fund. Do kampane nezasahoval. *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 442 bytes in 0,407 seconds)