Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Budú aj naši kričať: Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ!?

21
reakcií
1488
prečítaní
Tému 27. januára 2017, 11:45 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2009
24
31. 03. 2012
171
18. 07. 2012
181
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 1. 2017, 11:45 avatar
Budú aj naši kričať: Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ!? Proamerický Kaczyński mení rétoriku: „USA na mňa vyvíjali veľký tlak a miešali sa do záležitostí Poľska“
Varšava 27. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť Jarosław Kaczyński vyjadril nádej, že s príchodom Donalda Trumpa do úradu prezidenta USA sa ukončí zasahovanie do vnútorných záležitostí Poľska.

V rozhovore pre Rádio Katowice Jarosław Kaczyński vyhlásil, že administrácia Baracka Obamu vyvíjala nátlak na Varšavu v snahe prinútiť poľské vedenie, aby prijímalo politické rozhodnutia výhodné pre USA. Pozorovatelia si môžu položiť otázku, či Kaczyński, ktorý bol – podobne ako celá jeho strana – vždy známy veľmi lojálnym postojom v „spojeneckom“ predklone pred USA, začal vystupovať v štýle „Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ!“

V súvislosti s nástupom Donalda Trumpa do úradu amerického prezidenta Kaczyński povedal: „Som neuveriteľne rád, že sa zastavia zásahy do vnútorných poľských záležitostí, ktorých svedkom – a možno povedať, že dokonca obeťou – som bol. Pretože o mne pohovorili všeličo a týka sa to otázok, ktoré nemali prečo zaujímať americké vedenie,“ citoval politika dziennik.pl. Zároveň Kaczyński povedal, že rozvoj vzťahov medzi Poľskom a USA bude treba ešte vyhodnotiť, pretože „Trump je úplne iný typ štátnika ako jeho predchodcovia a reprezentuje celkom inú ideu“.

Predseda poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť Jarosław Kaczyński nepovedal, či aj najnovšia okupácia Poľska vojskami americkej armády, ktoré sa, rovnako ako wehrmacht v roku 1941, postupne približujú k hraniciam Ruska, ,je tiež dôsledkom toho, že Obamova administrácia poľské vedenie názorovo znásilnila, alebo v tomto bode poľské štátne orgány zohrali úlohy nadšených „užitočných idiotov“.

Jarosław Kaczyński je bratom bývalého poľského prezidenta Lecha Kaczyńského, ktorý spolu s mnohými ďalšími poľskými prominentnmi zahynul pred pár rokmi pri leteckej tragédii pri Smolensku a je jedným z hlavných roznecovateľov protislovanskej a nekresťanskej nenávisti voči Rusku v poľskej spoločnosti. Jeho a jeho stranu, ktorá momentálne vládne v Poľsku, však pre odmietanie iných rozkladných liberálnych trendov v EÚ nemajú v obľube ani ďalší odvekí nepriatelia z Ruska zo západnej Európy a rôzne organizácie napojené na Sorosov „filantropický“ dolárový kohútik.

Dočkáme sa po inaugurácii Trumpa aj na Slovensku nejakých prekvapivých vyhlásení niektorých politikov, ktorí podľa zásady „Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ!“ zrazu „odvážne“ vyhlásia, ako sa ich rôzni Bushovci, Clintonovci, či Obamovci proti ich svedomiu viac, či menej úspešne pokúšali prinútiť konať rôzne skutky v rozpore so záujmami Slovenska?

Vladimír Mohorita


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   27. 1. 2017, 11:52 avatar
Mohorita je nejaká autorita?


3.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 1. 2017, 12:57 avatar
Mil@níčko,
Vlado Mohorita je zakladateľom a šéfredaktorom bývalého týždenníka ZMENA, ktorý vychádzal v Bratislave. V roku 1999 sme v Bratislave vyše dvoch mesiacov spoločne organizovali každodenné protesty občanov pred veľvyslanectvom USA a Úradom vlády SR proti bombardovaniu Juhoslávie - Srbska. On spolu s Ivou Rojkovou za kresťanov, ja za komunistov...
Vtedy sme sa zoznámili a priateľmi sme doteraz. Medzitým vyštudoval teológiu. V súčasnosti je pravoslávnym kňazom na východnom Slovensku a zároveň redaktorom internetových novín Hlavné správy...


5.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 1. 2017, 14:18 avatar
(3.) Teoria podkovy v praxi. :D


7.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 1. 2017, 15:29 avatar
Asmodei,
privítam, keď mi, ako laikovi, tú teóriu podkovy vysvetlíš. Ďakujem...


8.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 1. 2017, 16:18 avatar
(7.) Tak ako sa konce podkovy ohybaju smerom k sebe, tak sa aj extremisti z oboch koncov politickeho spektra (far right - right - middle - left - far left) "ohybaju smerom k sebe" - maju tendenciu pouzivat rovnaku retoriku a v mnohych oblastiach sa prekryvaju. Preto nie je nic neobvykle, ked sa ty ako komunista spolcis s pravoslavnym knazom, lebo mate mnoho nazorov podobnych. Vid napr komunisticku stranu Ruska, ktora podporuje a polupracuje s ruskou pravoslavnou cirkvou, aj ked z historie vieme aky mali sovieti vztah k cirkvam a nabozenstvu.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 1. 2017, 21:39 avatar
(8) Asmodei,
ďakujem Ti za vysvetlenie, je logické a možno aj všeobecne platné. Musím Ťa však upozorniť, že teóriu podkovy si vo svojom príspevku zámerne zneužil, čo znamená, že si ju použil nesprávne, nevhodne a nelogicky!
Nemyslíš, že jej použitie by bolo podstatne správnejšie, vhodnejšie, pravdivejšie a logickejšie, keby si ho vzťahoval nielen na približovanie, ale aj priam na dlhodobé spájanie nacizmu a fašizmu so sionizmom? Pouvažuj...


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 1. 2017, 21:42 avatar
Kasafran, tebe z toho sionizmu poriadne preplo. To sa nenájde žiaden rozumný komunista, aby ti vysvetlil, že trpíš zbytočnou fóbiou?


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 1. 2017, 15:54 avatar
(9.) ROFL

Ty sam si antisemita a prorusky troll, nie je preto divu, ze za kazdym rohom vidis nejakych fasistickych "sionistov". Oznacenie sionista nepouzivas s historickych dovodov, ale kao znevazujuce oznacenie akychkolvek zidov. Mne sa veru nevidi, ze by sa zidia roztahovali po celom svete, resp ze by mali take ciele.
Súhlasí Lemmy


12.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2017, 18:07 avatar
(11) Asmodei,
priznám sa Ti, že som sa pri Tvojich slovných konštrukciách vzťahujúcich na moju osobu musel rozosmiať, no zatiaľ bez chytania sa za brucho a váľania sa po zemi - čiže svoj ROFL v súvislosti s Tebou mám ešte nevyčerpaný...
Si inteligentný človek, a preto by si nemal podliehať "módnemu" podsúvaniu zámeny pôvodného významu slov. Dúfam, že môžem dôvodne predpokladať, že poznáš pôvodný význam slova Semiti ako pomenovanie arabských národov, súčasťou ktorých sú od nepamäti aj Židia. Výraz Semiti sa začal používať koncom XIX. storočia...
Zhodou okolností koncom XIX. storočia vzniklo sionistické hnutie založené židovským novinárom Theodorom Herzlom žijúcim vo Viedni. Jeho cieľom bolo založenie židovského štátu a zjednotenie všetkých Židov na svete. Židovský štát Izrael vznikol v roku 1948 a zjednocovanie Židov vo svete prebieha v rôznych formách a úrovniach v podstate od začiatku XX. storočia až doteraz.
V roku 1975 prijalo VZ OSN deklaráciu č. 3379, ktorou národy sveta označili sionizmus za formu rasizmu. Príznačné je, po rozpade socialistického bloku v roku 1991 bola táto rezolúcia zrušená!


13.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 1. 2017, 09:57 avatar
(12.) Slovo Semiti ma nezaujima, zaujima ma slovo sionizmus.

A nie, nevysvetlil a nepochopil si uplne podstatu sionizmu. V sionizme treba pochopit dovod toho zjednotovania zidov - dovodom bolo, ze ich v podstate vsade nahanali a vyvrazdovali. A ano zidia po vzniku Izraela mali a stale maju nacionalisticke tendencie v ramci svojho statu - to je podstatou sionizmu, a nie rasizmus ci nebodaj fasizmus.

Pozrel si si kto inicioval deklaraciu č. 3379 a kto hlasoval za a kto proti? deklaraciu iniciovali arabske staty a ich moslimski privrzenci v afrike, za hlasovali sovieti (teoria podkovy cink, cink) a ich satelity. Proti bol prakticky cely ostatny vyspely svet
Rezolucia 46/86, predchodziu rezoluciu zrusila a znova si vsimni kto ako hlasoval - proti boli prakticky tie iste staty co chceli za stale chcu znicit Izrael a vedu s nim vojny (neuspesne) od jeho vzniku. A teraz mi tu bude hovado ako si ty nieco kvakat o tom, ako chcu sionisti vsetko ovladnut!
Súhlasí Lemmy


15.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 1. 2017, 15:57 avatar
Asmodei,
tá Tvoja čiastková zaslepenosť a povrchnosť je priam zarážajúca. Slovo Semiti Ťa vraj nezaujíma! Nože mi potom vysvetli vznik a účel krycieho názvu "antisemitizmus", ktorý sa Ťa, ako čítam a pozorujem Tvoje reakcie v tejto oblasti, priam bytostne dotýka!
Dokážeš mi vysvetliť príčinu toho, že v histórii jediná revokačná/anulačná rezolúcia VZ OSN č. 46/86 o zrušení rezolúcie č. 3379/75 navrhnutá v roku 1986 bola schválená až 16. 12. 1991?! V čom spočíva ten 5 ročný rozdiel (ktorý si zrejme zámerne neuviedol) medzi jej návrhom a schválením? Skutočne som zvedavý, s akou "bravúrnosťou" to opäť zvládneš...
Odporúčam Ti, ako mysliacemu človeku homosapiensapiens, pustiť sa konečne do analýzy príčin, pre ktoré boli Židia/židia v histórii vystavení takému množstvu pogromov a ako píšeš, citujem: "ze ich v podstate vsade nahanali a vyvrazdovali." Ak tak spravíš a pochopíš príčinné súvislosti, potom dôvodne predpokladám, že sa konečne staneš plnohodnotnejším človekom zbaveným nevhodne vzťahovačnej a primitívne útočnej arogancie...!


17.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 1. 2017, 08:49 avatar
(15.) Co je konspiracne na vyraze antisemitizms? Vsak jeho vyznam je uplne jasny - nenavist voci zidom, to je vsetko.

Prezrad mi preco bola ta revokacia navrhunta v roku 1986 a schvalena az v roku 1991?

No osviez ma tvojou mudrostou a prezrad mi, preco v nedavnej minulosti zidov v minulosti prenasledovali takmer vsade kde ich stretli.
Súhlasí Lemmy


19.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 1. 2017, 13:39 avatar
Asmodei,
"konšpirácia" výrazu antisemitizmus spočíva aj v tom, že zámerne zamieňa jeho priamy význam. Antisemitizmus je vlastne antiarabizmus - čiže nenávisť Židov/židov a/alebo iných rás voči Arabom. Nenávisť voči etnickým i náboženským židom skôr vystihuje názov antijudaizmus a voči ich snahám o svetovládu antisionizmus...
Pouvažuj, či schválenie revokácie rezolúcie VZ OSN číslo 3379/75 (odsudzujúcej sionizmus ako druh rasizmu) navrhnutej v roku 1986 nebolo spôsobené vyčkávaním na zánik socialistických štátov, ktorý sa zavŕšil v roku 1991 rozpadom Zväzu sovietskych socialistických republík...
Tvoju nechápajúcu šedú kôru mozgovú môžem osvietiť prezradím takéhoto "tajomstva" - nielen v nedávnej, ale už v dávnej minulosti boli židia prenasledovaní predovšetkým pre svoju "bezhraničnú ľudskosť, obetavosť, prajnosť, štedrosť, nezištnosť a lásku ku gojom", v prostredí ktorých žili a pôsobili...


21.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 1. 2017, 17:23 avatar
(19.) "Antisemitizmus je vlastne antiarabizmus - čiže nenávisť Židov/židov a/alebo iných rás voči Arabom." OK, chod si dat lieky.

Ano mohlo to tak byt, nechcelo sa nam hlasovat podla toho co nam nadiktovali z Moskvy.

Mne je jasne ze si besny antisemita, ktory v kazdom tieni vidi zida, kotry sa snazi uchvatit ti peniaze z banky... no co uz, kazdy sme nejaky niekto je viac paranoidny, niekto menej.


22.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 16:48 avatar
Asmodei,
a ešte mi napíš, aké lieky by som si mal dať?! Si už v koncoch, alebo máš ešte zopár "dobrých" rád...?
Uvedom si, že ukážkou, ba priam vzorom besného antisemitu si Ty a Tebe podobní obhajcovia sionizmu na tomto DF!
Ja, ako Slovák, Slovan a komunista mám v úcte a vážim si všetkých ľudí nezávisle na ich rasovej, národnej, či náboženskej príslušnosti, ktorí svojou každodennou prácou, správaním a vzťahmi k okoliu prispievajú k pokojnému spolužitiu, nikomu vedome neškodia a škodiť nechcú...
Keďže si mi neoponoval, zrejme súhlasíš s mojím konštatovaním z minulého príspevku, že: nielen v nedávnej, ale už v dávnej minulosti boli židia prenasledovaní predovšetkým pre svoju "bezhraničnú ľudskosť, obetavosť, prajnosť, štedrosť, nezištnosť a lásku ku gojom", v prostredí ktorých žili a pôsobili...!?


4.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   27. 1. 2017, 13:13 avatar
Neprekvapuje, že červeno-hnedý udavač Kasanický sa kamaráti s bezcharakterným mečiarovským klamárom Mohoritom, obaja sú teraz v biznise šírenia hoaxov a nenávisti ))


6.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 1. 2017, 15:21 avatar
Dvvesa,
skutočne ma neprekvapujú Tvoje opakované primitívne šírené agresívne a nenávistné útoky na čokoľvek, čo sa akokoľvek dotkne doterajších imperiálnych záujmov USIzraela...
Pre poučenie Ti opätovne odporúčam prečítať si knihu bývalého člena Mosadu Victora Ostrovského pod názvom LSTÍ A KLAMEM - Znepokojivý pohled do nitra Mosadu, ktorá bola vydaná v Kanade v roku 1990 a v češtine vyšla v roku 1991...
Úbohé primitívne a vulgárne reakcie nielen Tvoje, ale aj Tebe podobných na tomto DF, sú zrejme svedectvom toho, že už ani Mosad, ani CIA netrvajú na kvalitnej príprave svojich agentov a ich spolupracovníkov - žeby už mleli z posledného...?


14.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   29. 1. 2017, 11:07 avatar
Ty už si asi senilný dement, ak si naozaj myslíš, že Mossad alebo CIA sa budú trepať na nejaké df.sk


16.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 1. 2017, 16:14 avatar
Dvvesa,
ako vidím a čítam aj túto Tvoju "duchaplne" formulovanú reakciu, opäť zisťujem, že Tvoj intelekt a spôsob ne/chápania rôznych súvislostí doma i vo svete je už nezmeniteľný...
Duševná obmedzenosť a arogancia z každej Tvojej reakcie priam sršia...


18.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   30. 1. 2017, 11:57 avatar
Reakcia na tvojej úrovni, načo hádzať perly červeno-hnedým paranoidným sviniam


20.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 1. 2017, 13:46 avatar
Dvvesa,
skutočne sa snažíš - blahoslavenosť chudoby a arogancie Tvojho ducha Ti priam ponúka vlastníctvo kráľovstva nebeského...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:19,  nehnevaj sa veď si chlap, žena ťa má veľmi rada, kúp jej pukance
dnes, 10:16,  https://www.invia.sk/hotel/grecko/kreta/porto-platanias-beach-resort-spa/inv-245540902/?tourId=15...
dnes, 10:14,  Staraj sa o seba ty haraburda nedonosena hned z rana vytoceny po obmedzovac . Ja ti dam takej...
dnes, 09:56,  chceli sme nakúpiť v obchodnom dome chrumkavé pagáče, lenže ich nemali upečené !!!!!
dnes, 09:55,  v obchodnom dome a v potravinách nemali predavačky vyložený tovar, chýbal nám na obchodnom...
dnes, 09:53,  v obchodnom dome a potravinách nemali predavačky vyložený tovar, chýbal nám v regále...
dnes, 09:40,  druhá svetová vojna bola krutá časť života občanov planéty
dnes, 09:37,  https://www.bioland.sk/rybie-maso/obalovane-rybie-prsty-bez-lepku-180g-wild-ocean/
dnes, 09:37,  dobrú chuť pan lekár gay
dnes, 09:34,  Ale ešte budete mať aj deti maličké, že? Pôjdeme spolu na vlak, všetko Vám ukážem,...
dnes, 09:32,  Panebože, gabko, tak ale obed stihneme, sadneme si za ceľký prestretý stôl s bielym obrusom,...
dnes, 09:31,  kolotoče sú hrdzavé aj pre vaše veľké deti
dnes, 09:30,  už je neskoro, už sme zjedli šesť bielych rožkov
dnes, 09:28,  Gabko, treba zvýšiť prísun vitamíbu Cé, jasňačka? Do emailu sa píše zavináč, a vždy...
dnes, 09:27,  výborné a voňavé mydlo si kúpime
dnes, 09:27,  https://www.drogeria-vmd.sk/minus-417-ul-d-matifying-cleans-mud-soap-125g-9970/
dnes, 09:16,  pri objednávke by ste mali nastaviť príbuzný jazyk a zmeniť menu na dolárovú !!!
dnes, 09:16,  https://www.iherb.com/pr/Natural-Factors-Hi-Potency-B-Complex-90-Capsules/2578
dnes, 09:11,  u lekára sme dostali namiešanú dávku liekov a na ceste som videl auditóra veľkých...
dnes, 09:10,  Tá by Vám pristala. :) Mne sa hodí biela k modrým jeansom.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 044 bytes in 0,238 seconds)