Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Britský politik Robert Oulds zotrel Roberta fica

89
reakcií
1271
prečítaní
Tému 5. januára 2017, 23:13 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 1. 2017, 23:13 avatar
Britský politik zotrel Fica: “Zastavenie referend v EÚ je útokom na demokraciu”. Reagoval na premiérove slová o zastavení referend
Bratislava 5. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)

Robert Fico sa v pondelok pred novinármi vyjadril k situácii v Európskej únii. Usporadúvanie referend je podľa neho pre EÚ nebezpečné a vyzval členské krajiny a ich predstaviteľov, aby s týmito „dobrodružstvami“ skončili. Jeho slová nezostali bez povšimnutia. Pre portál rt.com sa k Ficovmu vyhláseniu vyjadril britský konzervatívny politik Robert Oulds.

Fico je veľkým kritikom bývalých premiérov Veľkej Británie a Talianska, ktorých postihlo referendum, ktoré dali oni sami vyhlásiť. Práve referendá ich pripravili o ich posty a museli podať demisiu. Pred niekoľkými dňami sa vyjadril k týmto referendám a upozornil ostatné členské štáty pred hrozbou, ktorá plynie z výsledkov týchto hlasovaní ľudu.

“Čo budeme robiť, ak v Taliansku vyhlásia referendum o eure a talianski občania rozhodnú, že euro nechcú? Žiadam lídrov Európskej únie, aby prestali s dobrodružstvami, ako boli referendá o domácich záležitostiach v Británii a Taliansku,” povedal Fico. Viac k tejto téme sa dozviete TU.

Jeho slová sa okamžite začali šíriť a jeho posolstvo preberali aj významné zahraničné portály. Russia Today prišli s rozhovorom s pomerne známymi a vplyvnými osobnosťami, čo sa týka Britských ostrovov.

Konzervatívny politik a predseda Buges Group (londýnsky think-tank) označil Európsku úniu za nedemokratický projekt bez podpory verejnosti. Na otázku, čo si myslí o myšlienke zastaviť niečo, čo reprezentuje vôľu ľudu, odpovedal kriticky:

„Referendá reprezentujú vôľu ľudu, ktorá je vyjadrená prostredníctvom hlasovania o určitom probléme. Neexistuje žiadny lepší spôsob, ako zistiť, čo ľudia chcú. Všetky krajiny by mali zvážiť možnosť mať referendum. V Británii dosiahlo veľký úspech. Ak však chcete zastaviť tento proces (zakázať referendá, pozn. red.), dochádza k priamemu útoku na demokraciu, pretože je to v rozpore s tým, čo ľudia žiadajú,“ povedal Oulds pre rt.com

„Je jasné, že referendum predstavuje jasnú hrozbu pre EÚ. Kedykoľvek sa hlasovanie v niektorom členskom štáte EÚ týkalo integrácie do Európskej únie, vždy hlasujú ľudia proti. Kedykoľvek bolo hlasovanie o téme z EÚ posunuté od politických elít smerom k ľudu, takmer vždy verejnosť odmietla to, čo chcela zaviesť únia,“ uviedol Oulds.

„Je to preto, že Európska únia je nedemokratický projekt bez podpory verejnosti. Cieľom EÚ je odobrať moc národným demokratickým inštitúciám a dať ju elitám koncentrovaným v Bruseli. To je úloha Európskej únie,“ ozrejmil politik.

„Ak odoberiete ľuďom právo rozhodovať, ak bude na lídrov krajín vyvíjaný tlak, aby neschvaľovali referendá, vtedy nastane naozaj nebezpečná situácia. Ľudia pôjdu do politických extrémov, aby bolo počuť ich hlas. Budú voliť pravicové, alebo ľavicové extrémistické strany. Ak ľuďom nedáte možnosť mať vlastnú národnú demokraciu, alebo im odoberiete právo vyjadriť sa k dôležitým udalostiam, potom ich zaženiete do politických extrémov. A práve to sa teraz začína diať v Európe. Ľudia nemali možnosť sa vyjadriť napríklad k migračnej kríze, preto sa obrátili na extrémistické strany,“ dodal Oulds.

Juraj Paška
Súhlasí Wolfe


2.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 1. 2017, 02:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

referendum
   6. 1. 2017, 15:15 avatar
ale ved pri parlamentných volbách sú ludia ešte viac zavádzaný a tam vlastne ani o nič neide.. je jedno akú stranu si zvolíš , každá len slubuje a nakoniec ťa len okradne.. ale v referende ked sa niečo presadí , to musí vláda rešpektovať a pretaviť do zákona.. takže skutočná moc ľudí je v referende.. a potom už je len na ľudoch čo chcú.. to si zvolia.. zakázať referendum by bolo zlikvidovať jedinú demokratickú zložku celého tohoto politického systému.. ostatné veci sú neni demokratické.. ostatné si partokratické(vláda strán), demokratické(vláda ľudu) - jediná takáto zložka čo zákon umožnuje je referendum..


64.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 1. 2017, 14:33 avatar
2/Veriaci...ludia budu mat chut na halusky tak ty ich ponuknes s bananmi budu chciet pivo ty im das rum!!! )))


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2017, 11:25 avatar
Z Europou na vecne casy a nikdy inak!


7.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2017, 11:35 avatar
Wolfe, nemáme moc na výber...
Súhlasí TvojOponent19


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2017, 11:46 avatar
No jo no, z kaluze do blata..


13.
označiť príspevok

Aranjes žena
   6. 1. 2017, 12:38 avatar
7. Samozrejme,keď už nemáme takmer nič svoje ...a že referendá nie sú čisté,lebo vraj boli napr. v Británii ľudia v niečom oklamaní ? ...to myslím médiá nafúkli viac ,než je skutočnosť, myslím,že ak by Británia nebola tak "multikultúrna",tak by bol výsledok ešte oveľa jednoznačnejší v neprospech EU ...a keď už,tak každý má možnosť v dnešnej dobe pokročilých informačných možností, urobiť si prehľad a úsudok ..alebo si myslíš,že Briti sú tak hlúpi ?
Súhlasí -era-, TvojOponent19


3.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2017, 10:59 avatar
Veriaci-4,
môžeš uviesť dáke konkrétne fakty o "klamstve" britského referenda...?
Zároveň privítam, keď uvedieš dáku vzorovú otázku "čistého" referenda...!
Súhlasí havran


6.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2017, 11:33 avatar
Kasafran, ak sa nenahneváš dám jedno z mnohých - propagačné video za brexit:
http://www.youtube.com/watch?v=LtlGN8wVnis Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Problém s demokraciou je ten, že väčšina nemá informácie, že je často klamaná, zavádzaná... že sa rozhoduje bez relevantných objektívnych faktov, rozhoduje sa bez skutočnej znalosti veci...
Tým však vôbec nechcem tvrdiť, že referendá sú zbytočné, že som proti nim a už vôbec nie proti demokracii... tvrdím, že sa porušuje právo občana na pravdivé a komplexné informácie, bez zamlčovania, selektovania... bez tohto práva, jeho porušovania, niet demokracie...
Súhlasí Wolfe, Kasafran


8.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   6. 1. 2017, 11:45 avatar
lol... a načo, väčšine ľudí stačia precedove istoty a ak im aj niekto ponúkne informácie, že veria zaujatým blbostiam, tak je podľa nich isto platený Sorošom a budú si ďalej googliť na pokútnych weboch o tom, ako ich médiá klamú, keď neinformujú o trávení studní židmi. Akákoľvek snaha o reguláciu so zámerom zvýšiť objektivitu je alebo by bola vnímaná alternatívcami ako cenzúra. Väčšina ľudí nevie ako narábať s informáciami, takže im je zbytočné ponúkať pravdivé a komplexné informácie, keď si radšej zvolia alternatívne a simplexné emočne manipulujúce klamstvo.


10.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2017, 11:55 avatar
Dvvesa, "ostro" nesúhlasím. Kadejakých konšpirácií, alternatívnych a "simplexných emočných manipulujúcich klamstiev, je tým viac, čím viac je oficiálnych lží, zahmlievania, neinformovania, selektovania, zamlčovania... čím viac je porušované právo na pravdivé informácie, tým je tu väčší priestor na dezinformácie...
Súhlasí Wolfe, Kasafran


12.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   6. 1. 2017, 12:37 avatar
Áno, je za tým aj erózia dôvery. Ale tá je erodovná aj účelovo ako súčasť boja a nie je to dané len zlyhaniami inštitúcií.


14.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   6. 1. 2017, 12:40 avatar
Každopádne by rozhodovanie malo byť založené na faktoch a individuálnych schopnostiach posudzovať informácie, dôvera je ti nanič, pokiaľ sa ľudia neuvažujú a dôverujú akurát tak tomu, čo ich lepšie zmanipuluje.


15.
označiť príspevok

ardzun muž
   6. 1. 2017, 12:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2017, 11:59 avatar
Suhlasim, okrem toho videa samozrejme..
Ale takychto blbych zavadzacich videi som videl uz plno
napr.:
http://www.youtube.com/watch?v=7idt-s-_FoI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

havran
   6. 1. 2017, 11:03 avatar
Kasafran- pre veriaceho je všetko jednoduché: stačí povedať : "lebo Fico, Lebo Boh, Lebo....Proti takým argumentom rozumný človek síce nevie namietať no, urobí si úsudok... a bodka!


67.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 15:51 avatar
A čože? Aj Ty si absolvoval vysokú školu argumentačných klamov? 


16.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2017, 13:48 avatar
Havran,
pre mňa, ateistu, je tiež dosť vecí/situácií jednoduchých, pretože k ich riešeniu nezvyknem pristupovať zo "zložitého" konca. Keď človek rozumný (homo sapiens sapiens) pri danom probléme zmobilizuje svoj rozum, cit, logiku, pamäť a vedomie sociálnej spolupatričnosti, potom ho obyčajne spolu s ostatnými ľuďmi dokáže vyriešiť...
Súhlasí havran


17.
označiť príspevok

referendum
   6. 1. 2017, 14:42 avatar
Tak Fico velmi dobre vie prečo by najradšej zrušil referendá.. on si uvedomuje silu ľudu, či už sa ľudia rozhodnú správne alebo nie je to ich rozhodnutie a čo si zvolili to budú mať.. je to ich právo aj zodpovednosť. Ale ked zakáže niekto referendum, zakáže poslednú možnosť presadiť vôľu ľudu.. potom už naozaj môžu kradnúť bez obmedzenia.. a toto si Fico velmi dobre uvedomuje.. len žiaľ občania SR si neuvedomujú aké maju právo .. Ja vám radím využite ho kým ho máte :-)


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2017, 14:44 avatar
R: Fico velmi dobre vie prečo by najradšej zrušil referendá

Ukáž, kde sa takto vyjadril, že najradšej by zrušil referendá. Zaujíma ma, či klameš, alebo tak naozaj povedal.
Súhlasí TvojOponent19


19.
označiť príspevok

referendum
   6. 1. 2017, 14:53 avatar
Robert Fico sa v pondelok pred novinármi vyjadril k situácii v Európskej únii. Usporadúvanie referend je podľa neho pre EÚ nebezpečné a vyzval členské krajiny a ich predstaviteľov, aby s týmito „dobrodružstvami“ skončili.
pozri 1. príspevok.. tak ked neoveroval som to.. ale ak je to pravda tak si stojím za tým , čo som napísal


21.
označiť príspevok

fajer
   6. 1. 2017, 15:52 avatar
on sa vyjadril aby nerobili referendá o vystúpení s únie...nie o samotnom referende...
Súhlasí Lemmy


22.
označiť príspevok

referendum
   6. 1. 2017, 16:07 avatar
a prečo by mali politici selektovať, ktoré referendum sa má uskutočniť, a ktoré nie? ved potom by si občania nemohli presadiť nič čo chú.. budú vyhlasovať len referendá, ktoré chcú politici? to nepotrebujeme referendum .. nato máme národnú radu.. tam si presadzujú skorumpované zákony.. referendum patrí ľudom.. práve problém je že ho nevyužívajú. nie že by ho mali ešte aj obmedziť, alebo zakázať


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2017, 20:18 avatar
Nič také zlé nepovedal, aby si tu vykrikoval o selekcii. Podstatné je, že Fico nie je proti referendám, len poukázal na dôsledky, ktoré vyplývajú z niektorých referendových otázok. Mal by si si uvedomiť, že ľudia boli pol na pol v otázke referenda. Čiže je to dosť citlivá a náročná vec. Ale také pravidlá sú nastavené, a my, aj Fico, hoci sa vyjadruje kriticky, to rešpektujeme.
Súhlasí TvojOponent19


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2017, 20:14 avatar
Pomýlil si sa. Nie je správne šíriť klamstvá. Fico je štátnik, a preto sa má verejne vyjadrovať k niektorým politickým udalostiam ako je brexit. Som zvedavý, čo povieš do očí Slovákom, ktorí pracujú vo Veľkej Británii, ty referendár!!! Až sa nevyjednajú podmienky po brexite pre našich občanov, ktorí tam pracujú, alebo budú chcieť neskôr pracovať. Ty im vybavíš víza?
Súhlasí fajer


26.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 10:17 avatar
Ak sa niekto pomýlil, tak to je Fico.. Usporadúvanie referend je nebezpečné len pre politikov. Je to nástroj, ktorým občania (aj je jedno či SR,GB alebo ktorého štátu) vyjadrujú svoj postoj a je zrejmé že aj ked politikom sa to nepáčilo, ľudia si to zvolili a majú čo chceli.. A kedže to bolo Britské referendum, samozrejme, že nebudú hlasovať za záujmy Slovákov, Poliakov a ostatných.. ved to snad je logické :-)


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 10:21 avatar
Nemáš pravdu. Táraš nezmysly o Ficovi. A skús to povedať Slovákom, čo tam pracujú.

Lepšie by bolo, keby Spojené kráľovstvo tiež malo euro, a boli v EÚ. Teraz nastala zmena, a musí sa uskutočniť čím skôr. Nech Spojené kráľovstvo je k EÚ len zahraničím, tak asi ako Kongo alebo Mongolsko. Samozrejme, Slovákov, čo tam zarábajú, to bude hnevať, ale brexitom tak rozhodli.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 10:23 avatar
Brexit je tvrdá rana, a my sa musíme naučiť s tým žiť. Prispôsobiť sa zmene.

Tvrdá rana bude aj odtrhnutie, osamostatnenie Katalánska od Španielska. To nebude taký pokoj ako odtrhnutie Slovákov od Čechov. Našinci boli spokojní, nehundrali. Málokto.


30.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 10:53 avatar
No ale to čo je podľa teba lepšie pre GB, hádal len nechceš aby Briti hlasovali podľa tvojich predstáv.. Ved si odhlasovali to čo potrebovali, vláda to rešpektovala a Slovákom môžem len odkázať aby si zobrali od nich príklad - a aby ste ma nechápali zle, nie v odtrhnutí sa od EU, to by pre SK nebolo dobré.. ale vo yužívaní referend.. Aj tu máme množstvo problémov, ktoré politici nebudú riešiť, lebo by museli sami seba obmedziť. To musíme urobiť my, ľudia a to sa dá len cez referendum.. Preto je referendum dôležité a žiaden politik by ho nemal spochybnovať - je to vôľa ľudu.. nech už dopadne akokoľvek - výhodne alebo nevýhodne pre určité skupiny.. ide o to že je to pre väčšinu výhodné, ked si to odhlasovali.. A Navyše ak sa ukáže, že to rozhodnutie nebolo správne , tak po 3 rokoch sa môže o tom hlasovať znova. Aspon budú mať ľudia väčšiu zodpovednosť.


61.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 13:24 avatar
Briti boli oklamaný práve politikmi...
Súhlasí Scarlet666


66.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 15:42 avatar
toto je čo sa myšlienka zase? ako oklamaný? hádam každý vie čo chce.. samozrejme, že v médiach su rozne informácie ale ved preto sme ludia aby sme ich analyzovali a vyhodnocovali a potom podľa toho reagovali na každú situáciu. Ked si to väčšina Britov takto zolila tak to chcela väčšina.. To si myslíš že sú taký primitívny, že politik im povie skoč do žumpy a väčšina skočí? To si nemyslím. Ale keby predsa to tak bolo, mali nato plné právo. Je to ich život a ich zodpovednosť a ako sa rozhodli tak si budú žiť.. ale rozhodli sa slobodne to je význam referenda.


68.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 16:03 avatar
referendum, to že boli Briti oklamaní, netvrdí len fajer, ale aj mnohí Briti... niektorí z tých, ktorí boli za brexit, sa dožadujú na základe toho, nového referenda...
Z väčšiny "ľudu" všeobecne, je len veľmi málo tých, ktorí majú relevantné informácie, dostatočné vedomosti k veci, o ktorej majú rozhodnúť... to ale vôbec neznamená, že referendá treba odmietnuť... treba žiadať postihy pre tých, ktorí zavádzajú, klamú, majú informácie a účelovo ich zamlčujú a iné účelovo vyzdvihujú...
Súhlasí veriaci-4


74.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 09:45 avatar
68. ale definformácie budú vždy.. stačí ak sa príjme zákon, že každé médium dá rovnaký priestor pre zástancov ako aj odporcov referenda a ľudia si urobia názor.. potom už je zodpovednosť v ich rukách.. ja nesúhlasím s tým, že boli oklamaný.. ten kto volil za brexit si mal uvedomiť za čo hlasuje.. mal si poriadne zanalyzovať situáciu a zodpovedne voliť.. Referendum je právo ale za to si musí niesť každý sám aj zodpovednosť.. inak budeme len ovce, ktoré samé o sebe nemôžu rozhodovať


75.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 09:54 avatar
R: stačí ak sa príjme zákon, že každé médium dá rovnaký priestor pre zástancov ako aj odporcov referenda

Zlý zákon!!! Určite som proti. Dnes máme súkromné noviny, a tie nemôže nikto nútiť, čo majú uverejňovať o referendách. Som zásadne proti takej totalitnej praktike.


76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 09:56 avatar
Internet musí ostať slobodný. Máme na to súdy, aby sa riešili urazené spory.


85.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:22 avatar
75. no ale ked ide o úmyselnú dezinformáciu tak to by malo byť predsa trestné.. ved to môže mať vážne následky.. prečo by ludia nemohli podnať názor druhej strany? ved to potom bude ako za komunistov, že budeme počuť len jeden názor.. preto zo zákona musí každé médium dať priestor obom myšlienkam.. ZA aj PROTI.. aby si občan mohol vybrať..
Verejnoprávne médium by malo povinnosť objektívne informovať a ostatné právo - teda nemusia informovať vôbec.. ale ak budú tak len objektívne.. inak by to bolo len masírovanie mozgov


25.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 1. 2017, 20:43 avatar
S Kasafranom väčšinou nesúhlasím, ale tento krát má 100% pravdu.
Díky za tému.
Ak volby, po ktorých nám začne vládnuť strana s podporou zo 100% voličov tak s 30% tami, tak výsledok akéhokoľvek referenda má väčšiu legitimitu !!!


28.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 10:21 avatar
Takže ked, k referendu príde jeden človek a odsúhlasí si zákon tak to ty budeš rešpektovať? tak potom nebudú potrebovať ani 30% .. Ak ob4ania bud[ lahostajný k referendu a nepríde väčšina voliť, tak si znova len menšina bude presadzovať svoje v referende.. ale to nepotrebujeme, lebo to máme v parlamente, tam už to funguje takto - menšina rozhoduje za väčšinu.. teraz potrebujeme opak.. a nato slúži referendum..


31.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 1. 2017, 11:08 avatar
Referendum,
pouvažuj, prečo by účasť na referende nemohla byť nielen právom, ale aj povinnosťou občana Slovenskej republiky...?


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:10 avatar
Nemôže byť povinné, pretože by išlo o nátlak, o diktatúru. Ak občan nemá záujem, treba ho nechať na pokoji, a nie šikanovať.


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:11 avatar
Občanom je potrebné už v škole vysvetliť, aby pochopili význam referend.


34.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 11:18 avatar
Ked ty vypíšeš nejakú otázku a nepredvedčíš viac ako 50% voličov aby ti zanu zahlasovali, tak väčšina ľudí nechce navrhovanú zmenu a teda ani sa nemá presadiť, lebo ju väčšina nechce. Ak ju väčšina chce, vtedy sa to má presadiť. Povinné by som dal verejnoprávnym médiám objektívne informovať o každom referende, petícii, aby všetci občania boli rovnako informovaný a slobodne sa rozhodli.


38.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 11:33 avatar
referendum, je tu ešte príklad o zmarených referendách. Väčšina ľudí bola proti privatizácii strategických podnikov a bola ogabaná Dzurindovým suchým rožkom... iný príklad čo sa týka referenda - rozdelenie republiky...
Súhlasí TvojOponent19


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:35 avatar
Referendum zmaril Mečiar.
Súhlasí J.Tull, TvojOponent19


41.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 11:53 avatar
Lemmy, máš pravdu. Mečiar zmaril referendum o vstupe SR do NATO a o priamej voľbe prezidenta... ale nie referendum o neprivatizovaní strategických podnikov, ktoré sa stalo neplatným, keď sa ho zúčastnilo "len" 44,25 občanov. Pod taktovkou SDK sa viedla masívna kampaň proti nemu. Heslom bolo - je zbytočným, lebo neprivatizovanie je uzákonené... každá relevantná politická strana je proti privatizácii...
Súhlasí TvojOponent19


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:58 avatar
Tull: ktoré sa stalo neplatným, keď sa ho zúčastnilo "len" 44,25 občanov.

Potom si sa chybne vyjadril, lebo nariekaš práve nad vôľou ľudu. Teraz si práve napísal čosi proti myšlienke referenda. Občania mali možnosť sa vyjadriť. To, že nešlo viac ľudí hlasovať, je problém ľudu ako takého. Chybne si to použil proti myšlienke referenda. Také boli nastavené vtedy podmienky. Občania majú možnosť voliť takých politikov, ktorí im vyjdú v ústrety. Ale je potrebné si uvedomiť, že sú aj voliči, ktorí nemajú záujem, sú proti zmenám, meniť referendový zákon.


43.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 12:10 avatar
Lemmy, nenariekam nad vôľou ľudu, ani nepíšem proti myšlienke referenda... nariekam nad tým, že tento systém učí ľudí nemyslieť, že poľahky naletia klamstvám, že sú zmanipulovateľní...


44.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 12:11 avatar
ved ale ludia mali možnosť sa vyjadriť. Píšeš, že "Väčšina ľudí bola proti privatizácii strategických podnikov a bola ogabaná Dzurindovým suchým rožkom" .. no ja nie som extra dobrý matematik, ale 44% občanov nie je väčšina.. Referendum bolo vyhlásené, ľudia ktorý chceli zmenu prišli a zahlasovali a ked väčšina ľudí nechcela zmenu, tak sa tak stalo rozkradli všetko s požehnaním ľudu.. Ale to neni chyba referenda.. Ľudia to chceli tak to majú tak nech nenariekajú.. Iné by bolo, keby bola nadpolovičná väčšina zahlasovala a nerešpektovali by to.. to by bolo zmarené referendum. Takže ked si z pod zadku necháme ukradnuť stoličku tak je to naša chyba.. treba sa prebrať už konečne a použiť referendum .. A určite to nebudú politici iniciovať.. to musíme my z dola..


46.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 12:19 avatar
referendum, poznám ľudí, ktorí boli proti privatizácii a nezúčastnili sa ho, dokonca presviedčali i mňa, aby som nešiel a vyjadril tým svoj nesúhlas s politikou HZDS, s Mečiarom populizmom...


49.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 12:31 avatar
referendum, zabudol som dodať, že zároveň tvrdili: "veď privatizovať sa aj tak nebude, lebo je to ošetrené zákonom". Mnohí boli jednoducho ogabaní. To je to čo som chcel povedať. Necháme sa ogabať suchými rožkami... ogabávanie je u nás beztrestné a pokiaľ beztrestným zostáva, referendá sú potom zmanipulovateľnými ... žiaľ ľudia mávajú krátku pamäť...


52.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 1. 2017, 12:42 avatar
Tull, mojim názorom je, že to bude stále horšie - davy ľudí budú stále nerozhodnejšie, stále menej schopné činu z vlastného poznania.
A myslím tiež, že nástrojom k tomu je a bude "relatívne sa mať dobre". Čiže establišment bude síce ďalej zdierať ľud, ale tak, aby tento ľud stále mal o čo prísť. Aby stále mal čačky ako je auto, byt, PC, televízor atď. Proste, aby ľudia boli držaní v strachu, že zmena je horšia, než zotrvanie v stave.
:-)
Súhlasí J.Tull


63.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 13:33 avatar
-era-, v podstate súhlasím... len dodám, že sme učení k tomu, aby sme zapreli vlastnú skúsenosť... napríklad človek, ktorý sa stal nezamestnaným, lebo majiteľ svoju firmu doviedol ku krachu, je vedený k tomu, že si za to môže sám... z obetí systému sa vyrábajú vinníci...


54.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 12:42 avatar
No ale každý má vlasný mozog, tak to je také isté ako ked ta niekto nahovára na to aby si volil nejakú stranu.. tak bud to ty sám chceš a zvolíš ju alebo nie.. to ked ti niekto povie aby si skočil do dunaja urobíš to? Je to právo ľudí ísť na referendum a ako zahlasujú je už ich zodpovednosť. A ako sa rozhodnú, tak budú žiť.. Treba viac informovať.. zo zákona by som dal aby každé referendum s celoštátnym dopadom(nie miestne referendá) muselo byť zverejnené vo verejnoprávnych médiach aby sa každý dostal rovvnako k informáciam a rovnaký priestor mali zástancovia ako aj odporcovia referenda.. Potom si ludia urobia názor.. ved pri parlamentných volbách to je.. informujú ako šialený, každý dáva svoje programy a ludia si neuvedomujú že v parlamentných volbách ovela menej dosiahnu ako v referende


62.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 13:26 avatar
referendum, vo všeobecnosti sa ľudia ľahko dokážu spojiť proti niekomu/niečomu (ignorovanie spomínaného referenda bolo vlastne spojením sa proti Mečiarovi... )... oveľa ťažšie je spojiť sa za niečo, za budovanie a nie búranie... aj keď máme každý vlastný mozog, to ako myslíme je nám dané aj skúsenosťou, užšou i širšou spoločnosťou, v ktorej žijeme, kultúrou... atď.
...už od detstva sú naše mozgy masírované širokým i uzkým okolím... napríklad priblblými, agresívnymi rozprávkami... reklamami... médiami, ktoré prezentujú predovšetkým bulvár... atď., atď.
Aj pri parlamentných voľbách sa ľudia riadia nie podľa programov, ktoré tá ktorá strana ponúka, ale podľa "kydania" jedných na druhých... neriadia sa rozumom - zvažovaním, porovnávaním programov... ale citom bez myslenia...


60.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 1. 2017, 13:20 avatar
44-
Ty stále operuješ premisou, "Ľudia to chceli tak to majú tak nech nenariekajú.." Si si naozaj tak istí, že to väčšina tak chcela?
Už som ti dokazoval prečo nie je možné brať väčšinu zo 100% voličov. Už to konečne pochop, že 100% ná účasť neexistuje a nebude existovať ani keď referendum aj volby budú povinné pod hrozbou ostrej basy. Preto ľudia, čo chcú zmenu a dosiahnu v referende s účasťou 44% povedzme 90% né víťazstvo, t.j. reálne z celkového počtu 100% voličov, z ktorých sa 20% nemôže zúčastniť pre logické prekážky, 20%-tám je výsledok ľahostajní, tak sa nezúčastnia a zo zostávajúcich 60% voličov ak sa dosiahne 40% tak koľko to je??? Je to reálna a legálna 67%- ná väčšina. Tak tu stále nepíš, že väčšina zmenu nechcela ak sa referenda zúčastnilo iba 44% !!!
Súčasné 50% né kvórum z celkového počtu 100% voličov je úmyselne suitou okolo mecára, ktorá pod inými farbami stále vládne, stanovené percento, aby sa referendom nemohli odstaviť od korýt a pozatvárať do chládku a tento národ, dokonca aj s rozmýšľajúcimi ľuďmi, ktorým iste si, im to stále žerie aj s navijákom.


65.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 15:24 avatar
neviem odkial máš tieto štatiskiky, ale sú nepravdivé. Môžem ti dokázať, že ľudia pravidelne chodia voliť s nadpolovičnou účastou oprávnených voličov každé parlamentné voľby. Tak v parlamentných voľbách, kde o nič nejde(lebo je jedno ktorú stranu zvolíš, každá ta len okráda) idú ludia voliť a k referendu ak by naozaj chceli, nešli by? to je nelogické.. A dôkaz že sa palamentných volieb zučastní viac ako 50% oprávnených voličov máš tu:
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Voľby 1994 : Volebná účasť dosiahla až 75,65 percenta
Voľby 1998: K urnám vtedy prišiel rekordný počet voličov - 84,24 percent.
Voľby 2002: prišlo voliť až 70 percent ľudí
Voľby 2006: keď dosiahla len 54,67 percenta - ešte aj tu ked boli ludia frustrovaný prišla nadpolovičná väčšina(to je moja poznamka)
Voľby 2010: keď prišlo k urnám 58,83 percent voličov
Voľby 2012: vzalo svoju občiansku zodpovednosť do rúk 59,11 percent voličov.
Voľby 2016: Volebná účasť: 59.82% (zdroj: volby.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - v predchadzajucom droji to nebolo.
prosim ta ukáž mi kedy prišlo menej ako 50% ludí voliť na parlamentné volby? ani jeden jediný raz.
Ludia si neuvedomujú že parlamentnými volbami nič nedosiahnu a predsa idú voliť a v referende kde priamo môžu niečo zmeniť neidú voliť.. ved to je úplne na hlavu a toto ja nechápem :-)


70.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 1. 2017, 18:58 avatar
65-
pre strom nevidíš les. Už ti to nemám ako vysvetliť. Tá tvoja posledná veta je neuveriteľná.....Nechápeš, že v referende sa dá hlasovať ďaleko účinnejšie svojou neúčasťou? a že reálne v referende hlasujú aj ľudia, ktorí nesúhlasia a účinnejšie hlasujú práve tým, že sa nezúčastnia, lebo referendum zablokujú?
Ak by sa dalo zistiť koľko voličov sa hlasovania v referende cieľavedome nezúčastní práve preto, že nesúhlasia s odpoveďou napr. Áno a tí by sa k účasti na referende pripočítali, tak to je určite nadpolovičná väčšina účasti po ktorej voláš.
Čo máš problém so základným sčítaním a odčítaním? Ja už neviem ako ti to vysvetliť.....
Tou štatistikou účasti si len potvrdil môj názor. Za posledných 12 rokov účasť neprekročila 70% a ja som uvádzal reálne maximum 75-80% - z ktorej treba vychádzať pri stanovovaní 50%ného kvóra, a tým je kvórum 37,5 až 40% zo všetkých voličov.
Ja netvrdím , že prišlo voliť menej ako 50% zo 100%, ja tvrdím, že 40% v referende je minimálne tých 50% vo volbách, lebo tam nie su započítaní práve tí, čo cieľavedome hlasovali svojou neúčasťou     


72.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 1. 2017, 19:08 avatar
70.
konkrétne k vete: "v referende sa dá hlasovať ďaleko účinnejšie svojou neúčasťou"
Ja myslím, že nikto nespochybňuje vetu "v referende sa dá hlasovať ďaleko účinnejšie svojou neúčasťou", avšak je to "hlasovanie" vždy negatívne. Nie je v ňom aktivita "za niečo".

Oveľa viac by sa mi páčil taký systém, kde by existovala hrozba: Bude sa rešpektovať vôľa tých, ktorí sa zúčastnia.


73.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 1. 2017, 22:21 avatar
72-
no iste, veď k tomu smeruje moje vysvetľovanie p. "referendu". Zatiaľ som v štádiu keďže stále trvá na 50%-tách zo 100, aby sa aspoň akceptovalo, že 100 v reáli nikdy nebude existovať a treba preto, aby to bola demokratická voľby väčšiny tak prispôsobme , teda znížme kvórum s ohľadom na reálnu max. možnú účasť v súčasnosti a tá je max. 80%. Čiže treba dať kvórum max. 40%, aby to bolo spravodlivé.
Samozrejme, že súhlasím s tvojou poslednou vetou: "Bude sa rešpektovať vôľa tých, ktorí sa zúčastnia."


79.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 10:01 avatar
ešte priamo reagujem aj na 72.
"Oveľa viac by sa mi páčil taký systém, kde by existovala hrozba: Bude sa rešpektovať vôľa tých, ktorí sa zúčastnia." - toto máš teraz v parlamentných voľbách a preto vládne SMER, ktorého volilo ani nie 30% voličov.. teda menšina.. menšina zvolila toho, kto vládne väčšine.. chápete? v Referende je to naopak.. väčšina si môže presadiť svoj názor, len musí tá väčšina dotiahnuť svoj zadoček .. to je celé


77.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 09:57 avatar
70 - a tým zareagujem aj na 72 a 73.
"Nechápeš, že v referende sa dá hlasovať ďaleko účinnejšie svojou neúčasťou? a že reálne v referende hlasujú aj ľudia, ktorí nesúhlasia a účinnejšie hlasujú práve tým, že sa nezúčastnia, lebo referendum zablokujú? "
Toto chápem, ale nevidím v tom problém. Ak niekto nesúhlasí s otázkou referenda, je jedno či príde a zahlasuje negatívne(NIE), alebo nepríde. Svoj hlas vyjadrí svojou neprítomnostou, je to jeho právo.. prečo ho chceš nútiť aby prišiel, ked ho tá myšlienka nijako nezaujala a ani sa s tým nechce zaoberať.. Nikde nie je napísané, že práve čo navrhneš ty v referende , s tým musí súhlasiť väčšina voličov. A zas ked niekto nepríde lebo je lenivý tak je to jeho zodpovednosť. Nato aby si väčšina niečo presadila, naozaj musí zdvihnuť tá väčšina svoj lenivý zadok a prísť to odhlasovať. Ked tá väčšina dokáže prísť k parlamentným voľbám, tak príde aj k referendu , ak s tým bude súhlasiť.. Už sa tak stalo pri vtupe do EU.. Preto treba skôr meniť niečo na informovanosti, aby každý dostal objektívne informácie o referende a rozhodol sa.. tak samozrejme, že musí prísť väčšina, ak si to tá väčšina chce presadiť.
Takže ešte raz: "cieľavedome hlasovali svojou neúčasťou " - teda hlasovali za NIE svojou neúčastou.. rozdiel je len v tom že neboli fyzicky prítomný.. ak by tam prišli aj tak by zahlasovali za NIE.. je to takto zrozumitelnejšie?


81.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 1. 2017, 10:18 avatar
77-
ešte nemám pocit, že si ma pochopil, citujem:
"Takže ešte raz: "cieľavedome hlasovali svojou neúčasťou " - teda hlasovali za NIE svojou neúčastou.. rozdiel je len v tom že neboli fyzicky prítomný.. ak by tam prišli aj tak by zahlasovali za NIE.. je to takto zrozumitelnejšie?"
Presne ako píšeš, len mám dojem, že si stále neuvedomuješ, že ak by svoje NIE vyjadrili pri účasti v referende, tak by prehrali - naplnilo by sa min. kvórum a boli by ako menšina prehlasovaní. Tým, že sa nezúčastnili, tak prehlasovaní nemôžu byť, aj keď SÚ V MENŠINE, lebo referendum je neplatné !!!
Ešte stalé hmla?


82.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 11:00 avatar
Asi hmla :-) skús konkrétny príklad polopate.. Ja to chápem takto:
100% sú všetci oprávnený voliči. nech je to pre zjednodšenie 100 ľudí
40%(40 ľudí) oprávnených voličov príde a z toho napr 90% zahlasuje za ANO(36 ľudí) a 10% za NIE(4 ľudia)
60%(60 ľudí) oprávnených voličov nepríde , teda aj ich hlasy sú NIE(60 ľudí)

keby prišli všetci hlasovať a všetcia, ktorý v prvom prípade neprišli, by zahlasovali za NIE, tak by to vyzeralo takto:
36 ľudí zahlasuje za ANO(36%)
64 ľudí zahlasuje za NIE(64%)

takže aj tak by ich neprehlasovali.. alebo teda zmen mi tento príklad ako by ich mohli prehlasovať
alebo som niečo zle pochopil?


83.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 1. 2017, 18:29 avatar
100 sú všetci voliči oprávnení hlasovať.
Z tých 100 sa dá exaktne dokázať, že z nejakých príčin sa 20 referenda nemôžu zúčastniť aj keby chceli a nevieme či sú za, alebo proti - to sa nedá zistiť. (Koľko je napr. ľudí mimo republiku a aké sa im robia prekážky, aby nemohli zahlasovať ? Koľko ľudí práve zomiera a sú v zozname voličov? Tých nemožností zúčastniť sa je podstatne viacej.
Zostáva nám 80 ľudí, z ktorých je 36 určite za, ale či tých 44 je určite proti nevieme. Niektorým je to jedno a chcú sa zdržať hlasovania. Koľko ich môže byť? Stačí ak ich je 15 a tých 36 zvíťazilo, lebo proti by bolo iba 29 + 4, čo je 33.
Čo tých 33 urobí ak napriek tomu, že sú v menšine chcú zvíťaziť?
Nezúčastnia sa referenda a referendum bude s rezervou 10 hlasov neplatné.
Takže menšina prehlasovala väčšinu!
A to 15 ľudí, ktorí to majú s prepáčením u riti som hlboko podhodnotil a s nimi neurobíš nič, lebo pohár piva im je cennejší.


84.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:01 avatar
83. ked už prídeš na referendum tak sa nemôžeš zdržať hlasovania(to sa počíta ako NIE -toto je ten 2. prípad ked všetci prídu. aj ked počítame s 20% tých čo nemôžu aj tak by to bolo 36ANO / 44NIE). A viac ako 20% , ktorý nemôžu nebude.. to už by bolo príliš vela.. ved aj v nemocniciach sa hlasuje atd.. mne sa zdá že aj 20% je veľa..
Tak tu je množstvo otázok ako sa dá voliť.. ešte aj nevidiaci, vo väzbe, nemocniciach , v inom mente, v cudzine atd.. môžeš voliť... ak chceš.. tu je o tom článok: www.infovolby.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
takže tých 20% že objektívne nemôže voliť som nikde nenašiel ani len na stránke štatistického úradu nie je koľko oprávnených voličov sa nedostalo k hlasovaniu.. je to povinnosť štátu zabezpečiť podmienky pre každého kto chce voliť aby mohol voliť.. takže tých 20% ani nakoniec neexistuje :-) ale dajme 5% ludí ktorý by aj chceli ale sú lenivý prísť.. no ojektívne príčiny sú tam neni.. Teda vychádzajme z toho že 90 - 95% oprávnených voličov sa môže zúčastniť volieb ak chce..


86.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 1. 2017, 08:29 avatar
84-
si zaujatý.
Sám si uviedol percentá účasti vo voľbách, kde za posledných 15 rokov nebola účasť vyššia ako 75%.
Voľby sa pritom s referendom nedajú zrovnávať, lebo ak sa nezúčastníš volieb, tak si nehlasoval a tvoj hlas prepadol. Nehrozí neplatnosť volieb.
Ak sa nezúčastníš referenda, tak tvoj hlas neprepadá, ale účinne robí referendum neplatným a neúčasťou podporuješ konkrétny výsledok, dokonca účinnejšie ako by si sa zúčastni.
Ak nie si schopný prijať základné otázky mravnosti, tak čo chceš meniť?
A tou je min. to, že v referende, tak ako je u nás nastavené väčšina prehráva (môže prehrať) s menšinou.


87.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 09:28 avatar
86. "Voľby sa pritom s referendom nedajú zrovnávať, lebo ak sa nezúčastníš volieb, tak si nehlasoval a tvoj hlas prepadol." - to čo píšeš jednoducho nie je pravda. Pravda je toto: Ak sa nezúčastníš volieb, tak tvoj hlas sa rozpočíta medzi všetky politické strany v pomere dosiahnutých výsledkov pre jednotlivé strany - teda strana s väčším počtom hlasov dostane väčší podiel tvoho hlasu. Teda ak nejdeš voliť do parlamentných volieb, podporuješ najsilnejšiu stranu.. tvoj hlas sa nestráca.
Pri referende je to jednoznačné.. ak neprídeš k voľbám, hlasuješ za NIE(aj to je hlasovanie).


88.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 09:45 avatar
A čo má byť, ved je to spravodlivé...neviem, čo ti na tom vadí...????


89.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 21:52 avatar
88. ak sú podľa teba parlamentné voľby spravodlivé tak máš čudný zmysel pre spravodlivosť.. spravodlivé by bolo keby hlas toho kto nehlasuje sa rovnomerne rozpočítal medzi všetky strany rovnako.. nie?


90.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 1. 2017, 16:05 avatar
87-
vo voľbách do NR sa rozdeľujú v druhom skrutíniu iba platné hlasy voličov, ktoré dali stranám čo sa do parlamentu nedostali. (neprekročili 5% resp.7, 10 po koalíciách)
Nerozdeľujú sa hlasy voličov, ktorí sa volieb nezúčastnili.


35.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 1. 2017, 11:25 avatar
...bez vzdelanosti niet ani demokracie... problém je i ten, že aj vzdelanie je ideologizované. Napríklad (už som spomínal) ani na školách s ekonomickým zameraním sa napriek preberaniu všakovakých (historických nevynímajúc... ) ekonomických teórií, nespomína imperializmus z hľadiska ekonomiky... ani mäkké "f" o vplyve kolónií na ekonomiku, rozvoj ...


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:32 avatar
Štátom organizované vzdelanie nie je jediným zdrojom poznania.


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:34 avatar
Ktoré je druhé?
Súhlasí J.Tull


47.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 12:22 avatar
klamstvá na náboženstve...
Súhlasí Lemmy


69.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 18:45 avatar
Bez nároku na poradie sú nimi napr. samoštúdium, skúsenosti generácií, zručnosti, výchova v rodine, rozhovory, televízia, rozhlas, poriadna po papule, premýšľanie, pokec na df.sk a pod. Je aj vrodené poznanie.


36.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:31 avatar
Odstránil by som obmedzenie pre platnosť referenda. Akýkoľvek výsledok by musela rešpektovať aj nezúčastnená časť. Možno by som pripustil opravné referendum na tú istú tému v prípade, že by nové referendum už bolo financované zo zbierky nespokojných občanov. Bolo by to výrazné posilnenie občianskych práv.
Ak by bolo referendum o finančnej odluke a zúčastnilo by sa nom 25 ateistov a hlasovalo by z nich 13 za odluku, bolo by záväzné pre všetkých veriacich. Bola by to ich chyba, že by sa nezúčastnili. Pokiaľ by dokázali dať dohromady niekoľko desiatok miliónov eur na nové opravné referendum, mohlo by sa uskutočniť ihneď. Inak až po povedzme 10 rokoch. (roky si cuciam z prsta len ako príklad)


45.
označiť príspevok

referendum
   7. 1. 2017, 12:16 avatar
To by menšina rozhodovala o väčšine.. nato nemusíš meniť nič.. to máme teraz. Menšina si zolí politickú stranu SMER s 30%-tami ostatný si roztrieštia hlasy na iné politické strany a menšina vládne väčšine.. Nemá význam chodiť k parlamentným voľbám.. oveľa väčší význam by malo voliť len v referendách ...


48.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 12:22 avatar
Prečo nebolo referendum o Vatikánskej zmluve...šak je to škandál...


50.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 1. 2017, 12:36 avatar
čítal si ju vôbec? keby nie je vatikánska zmluva, tak chodíte aj v nedelu do roboty


51.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 12:41 avatar
ja áno, ale väčšina o nej ani nevedela, je to vlastizrada Dzurindu...


53.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 12:42 avatar
tie sprostosti máš odkiaľ...


55.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 1. 2017, 12:48 avatar
šak z tej zmluvy, deviaty článok:

Slovenská republika bude rešpektovať ako dni pracovného pokoja nedele a tieto dni:

a) 1. január, slávnosť Bohorodičky Panny Márie, Obrezanie Pána a Bazila Veľkého,
b) 6. január, Zjavenie Pána, Bohozjavenie,
c) Veľký piatok,
d) Veľkonočný pondelok,
e) 5. júl, slávnosť svätých Cyrila a Metoda,
f) 15. september, slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska,
g) 1. november, slávnosť Všetkých svätých,
h) 24. december, Štedrý deň,
i) 25. december, slávnosť Narodenia Pána,
j) 26. december, sviatok svätého Štefana, prvého mučeníka, Zbor presvätej Bohorodičky.


56.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 12:57 avatar
a čo my ateisti máme spoločné, s tými hlúpymi náboženskými sviatkami....
Súhlasí Lemmy


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 12:58 avatar
Dobré sú pre robotníkov, ak majú v zmluve zakotvené príplatky.


58.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 1. 2017, 13:09 avatar
No vy kvôli nám, teda kvôli zmluve s Vatikánom, nemusíte chodiť v nedelu do roboty


59.
označiť príspevok

fajer
   7. 1. 2017, 13:13 avatar
Prečítaj si zákonník práce, ten bol dávno pred tou ponižujúcou zmluvou...
Súhlasí J.Tull


71.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 19:02 avatar
Ukotvenie práv v medzinárodných zmluvách je pevnejšie - majú prednosť pred tým trhacím kalendárom.


78.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 09:59 avatar
O tom, kto chodí v nedeľu do práce rozhoduje zamestnávateľ po dohode s odbormi. Takže, kto nechce pracovať v podniku, kde sa pracuje aj v nedeľu, nech sa tam netlačí.

Jehovista sa netlačí na transfúzne oddelenie. Antipotratár by nemal pracovať na oddelení, kde sa vykonávajú interrupcie! Mne to príde tak, že požiarnik sa tlačí do Hasičského zboru. 
Súhlasí J.Tull


80.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 1. 2017, 10:18 avatar
Patrick91, ľudia chodili, či nechodili v nedeľu do roboty pred zmluvou s Vatikánom a chodia či nechodia i po nej... dokonca za socíku bol víkend "väčším", viac využívaným voľnom, než je tomu dnes...
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:07,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82515907_2669368766444311_7351185372937715712_n.p...
dnes, 14:01,  boleli ma nohy 24 hodín a keď nám povedali že prvé písmeno priezviska je * tak šlo na...
dnes, 13:54,  Jasne treba podporovať rasizmus, nacionalizmus, extremizmus.....Bude nam fajne na malom dvore s...
dnes, 13:50,  Prídu mafiáni kiskovci, trubanovci...
dnes, 13:49,  Takí ako ondrej tu budujú policajný štát.
dnes, 13:48,  77/ Ondrik existuje aj neskutocna demokracia??? To ako dostanes polovicku volebnych listkov????:))))
dnes, 13:43,  lenže to sú ľudia nevedomí, oni môžu nosiť dlhé vlasy a rozprávajú sa s tebou ako s...
dnes, 13:42,  50/ Ja chcem aby predsedom vlady bol ten uzernik!!!:)))
dnes, 13:41,  No ak mu stupaju hlasy prave preto, že normalni ludia poukazuju na jeho rasizmus a extremizmus,...
dnes, 13:39,  (32) Gabriel pb, ak budeš potrebovať pomoc, aby si sa vymanil spod ich vplyvu, potom mi vystav...
dnes, 13:36,  Tvoje rozlisenie je na urovni minusoveho IKVE*21*21*21......
dnes, 13:31,  1/ S maleho Teuska sa smiat? No toto...:)))
dnes, 13:30,  (72) Scarlet, nože sa skúmavo pozri do zrkadla a podrobne analyticky pouvažuj, akú osobu tam...
dnes, 13:27,  bol som pod silou sata*nistu, ten človek sa k nám nasťahoval v dobe keď som končil...
dnes, 13:19,  zavadzal by, lenže je peknýhttps://www.mall.sk/vesiaky/vesiak-chrom-buk-elo-100002294070
dnes, 13:18,  Pokiaľ bude na scene strašiť Smer, veľka čast mafie nebude stíhaná.....Prídu iní Kočneri
dnes, 13:13,  planéta arabelas eiles má väčší zdroj energie, to je podobné ako keď búrka zničí jeep...
dnes, 13:12,  Samozrejme tema mala byt v kategorii laska a vztahy uz to robim podvedome...:)))
dnes, 13:08,  20- rozprávaj za seba. Nepoznám žiadne zoskupenie ľudí v tomto štáte, ktoré by ho tak...
dnes, 13:04,  nemôžem Ti povedať o stave lekárskom, lebo by niekomu šlo o život, indíciu ste už dostali
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(222 769 bytes in 0,682 seconds)