Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Britské firmy skúšajú 4-dňový pracovný týždeň.

6
reakcií
213
prečítaní
Tému 25. marca 2019, 00:54 založil Scarletta.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 02. 2011
0
01. 09. 2018
1
17. 03. 2009
5
12. 08. 2010
50

1.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 3. 2019, 00:54 avatar
LONDÝN 18. marca - Mnohí ľudia, ktorí pracujú od pondelka do piatka a sobota s nedeľou sú pre nich vytúženými dňami voľna tvrdia, že dva dni sú na regeneráciu a vlastné aktivity nepostačujúce. Niektorí zamestnávatelia vo svete preto testujú 4-dňový pracovný týždeň.

Ľudia majú viac energie a sú produktívnejší

Skrátený pracovný týždeň, za ktorý zamestnanci dostávajú rovnakú mzdu, sa rozhodlo vyskúšať viacero firiem vo Veľkej Británii. Na reakcie sa zamestnancov, ako aj ich nadriadených, pýtal britský denník The Guardian. Zistil, že ľuďom to takto vyhovuje. Išlo o firmy pôsobiace v rôznych oblastiach - v osvetľovaní, výrobe spodnej bielizne či architektúre. Zamestnanci týchto spoločností si po experimente pochvaľovali najmä viac času na rodinu a záľuby.
www.dobrenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

6.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 3. 2019, 10:22 avatar
nám by nestačil ani 30 ročný oddych od aktivity

2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 00:57 avatar
Aj na Humanisti.sk je anketa: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

I článok: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

3.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 3. 2019, 08:25 avatar
Je to zaujímavé, nuž ale v minulej firme, kde som pracoval (celosvetová firma so sídlom na "Západe" naháňali ľudí pravidelne na prácu cez víkend, aby sa dokončili zákazky.

Možno to bude aplikovateľné v Británii, kde si ľudia potrebujú užívať života, ale nie na Slovensku, kde treba využiť lacnú pracovnú silu, kým ešte nejaká je.

4.
označiť príspevok

panoramix muž
   25. 3. 2019, 08:53 avatar
Co sa ti nepáči... Ved ty pracuješ 365 dní v roku, 24 hodín denne       

7.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 3. 2019, 14:16 avatar
s kym sa bavis ty nula ? :8:

5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 3. 2019, 09:55 avatar
vo finsku zase 6 hodinovu pracovnu dobu
Súhlasí Scarletta
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:52,  Ak traja povedia, že si mimo, to už nemôže byť náhoda ;)
dnes, 11:47,  Podľa teba som mimo. Podľa mňa si mimo ty, hokejkár, pretože máš klapky na očiach, a...
dnes, 11:05,  súdruh už maš nove slovko liberal . čo si zabudol
dnes, 10:52,  čiže preto ta giganticka pomoc lend al lease aby ekonomicky vykrvacali a preto vylodenie v...
dnes, 10:34,  Ty kokot fašistický hitlerovský, upozorním na teba Mosad, aby ťa prišli...
dnes, 10:32,  Dobre sa to číta kntsz ti dvaja sú naozaj kostlivci, čo sa snažia udržať nad vodou...
dnes, 10:25,  ja som mal 98% odevov z usa. u nas sa dalo všal i niečo kupit. kvalita bola vyhradne v tuzexe ....
dnes, 10:24,  Vnímame si že Lemmy-je mimo.
dnes, 10:23,  Presne teba klamára siriaceho-nenavist nemožno tolerovať
dnes, 10:21,  Je to čiastočne aj otázka prekladu a výkladu. Iz 14,12: "Ako si padla z neba,...
dnes, 10:21,  64, 65 - skľudni hormón. Ak si si nevšimol, tak som sa ťa sic nepriamo, ale zastal....
dnes, 10:04,  61- vidím, že máš potrebu rečniť, len neodbiehaj od meritu do útokov argumentum ad...
dnes, 09:45,  306- *13*13*13 si ma rozosmial odpusť. Pripomína mi to poučky z marx-leninizmu, ktoré som...
dnes, 09:26,  Ak ti to pomohlo ho spoznať keď si sa s ním stretol osobne, tak je to v poriadku. Ak nie, tak...
dnes, 08:27,  Jasné, ocko ti mal poslať aj slipy, lebo čo s peniazmi, keď neni čo kupovať. *21
dnes, 08:04,  nejako nechapem źe pišeš vraj som mal vypadnuť na západ . a prečo by sonl z tolkej doboty...
dnes, 07:13,  Pán zabrzdený si nedá povedať. Predovšetkým rifle sú montérky. Takže ja som nosil rifle...
dnes, 06:50,  ked nevies ,,,,, ci to stoji za to ,,, tak ty vies co sa v tebe odohrava,
dnes, 05:11,  Stvorenie Definícia: Stvorenie, tak ako je vysvetlené v Biblii, znamená, že Všemohúci Boh...
dnes, 05:10,  Satan Diabol Definícia: Duchovný tvor, ktorý je hlavným protivníkom Jehovu Boha a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(62 795 bytes in 0,432 seconds)