Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Božie milosrdenstvo - kde to všetko začalo?

18
reakcií
1380
prečítaní
Tému 22. septembra 2012, 20:22 založil brotherrr.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 08. 2009
10
16. 09. 2012
14
02. 08. 2010
28
 
 


1.
označiť príspevok

brotherrr
   22. 9. 2012, 20:22 avatar
Všetko sa to začalo prostredníctvom sestry Faustíny (vlastným menom Helena Kowalska). Narodila sa 25.augusta 1905 v Glogowci pri Lodzi v mnohodetnej rodine. Pokrstená bola vo farnosti sv. Kazimíra vo Swinicach Warckich 27. 8. 1905. Po niekoľkých rokoch služby v zámožných rodinách vstúpila do kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva.
Žila neobyčajne bohatým duchovným životom, ktorý bol preplnený rozličnými mystickými darmi. Jej misia spočívala v ohlasovaní pravdy o milosrdnej Božej láske, vyprosovaní Božieho Milosrdenstva pre svet, okrem iného skrze nové formy praktizovania
kultu Božieho Milosrdenstva (obraz, sviatok, ruženec, Hodina Milosrdenstva ), a tiež dala
podnet k vzniku apoštolského hnutia Božieho milosrdenstva. Zomrela 5.októbra 1938 v Krakove. Zanechala svoj „Denníček duše", ktorý patrí k vynikajúcim dielam mystickej literatúry. V roku 1995 bola uznaná za duchovnú spoluzakladateľku Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva. Pápež Ján Pavol II vykonal jej beatifikáciu v Ríme v roku 1993 a v roku 2000 ju vyhlásil za svätú.
Z denníka sestry Faustíny: Lebo Boh je milosrdenstvo samo. Je milosrdný a zároveň je milosrdenstvo samo. Stačí len jedno: „dôveruj mi". A to je podstata Božieho milosrdenstva: „dôveruj Bohu a buď milosrdný k ľuďom". Lebo z týchto vecí budeš súdený pri poslednom súde.
Sv. Faustína nám zanechala krásny odkaz o Božom milosrdenstve. Odkaz, v ktorom môže nájsť spásu každý z nás. A aké je tajomstvo tohto odkazu? Tajomstvo spočíva v kulte Božieho milosrdenstva. Ten sa skladá zo štyroch častí.

Obraz Božieho milosrdenstva
Práve tu v tomto obraze sa Ježiš Kristus zobrazuje pre nás všetkých ako milosrdenstvo samo. Zo srdca mu vychádzajú dva lúče svetla. Jeden svetlý, ktorý značí vodu, ktorá obmýva a ospravedlňuje duše. Je symbolom Božej lásky a dobroty k nám. Druhý červený lúč, značí krv, ktorá je životom duše. Na tomto obraze má Ježiš jednu nohu vpredu. Je to krok, ktorý robí Ježiš ku každému z nás.

KORUNKA K BOŽIEMU MILOSRDENSTVU
Ježiš opísal túto modlitbu apoštolke Božieho milosrdenstva, ako modlitbu uzmierujúcu Boží hnev. Vykupiteľ prikázal sestre modliť sa takýmto spôsobom:
Na začiatku sa modlí: Otčenáš, Zdravas' Mária a Verím v Boha.
Na veľkých zrnkách: Večný Bože, obetujem Ti Telo a Krv, Dušu i Božstvo Tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta.
Na malých zrnkách: Pre Jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.
Na konci sa modlí (3x): Svätý Bože, svätý Mocný, svätý Nesmrteľný, zmiluj sa nad nami i nad celým svetom.
S modlitbou korunky spojil Ježiš jedno všeobecné prisľúbenie a štyri osobitné. Všeobecné prisľúbenie vyjadril počas zjavenia z 22. mája 1937 a zopakoval ho 28. januára 1938 slovami : „Keď sa budú modliť túto korunku, rád im dám všetko, o čo ma budú prosiť." V máji 1938 Spasiteľ tento prísľub doplnil, keď vysvetlil, že korunkou si možno vyprosiť všetko, čo je v súlade s Božou vôľou. Ježiš je pripravený dať „Všetko", čo v spomenutom kontexte znamená aj spasiteľné milosti, aj časné dobrodenia pre spoločenstvo i pre jednotlivcov. Potvrdenie všeobecného prisľúbenia nájdeme aj v skorších zjaveniach z novembra 1936: „Duše, ktoré sa budú modliť túto korunku, obklopí moje milosrdenstvo v živote". Ó, aké veľké milosti udelím dušiam, ktoré sa budú modliť túto korunku. Vzrušia sa hlbiny môjho milosrdenstva voči tým, ktorí odriekajú túto korunku."

Na prvý pohľad sa nám môže zdať, že Boh žiada priveľa. Priveľa z tvojho času, priveľa z tvojej energie, za niečo čo je vzdialené a možno neosobné. „Ale je nejaká cena priveľká za takýto prísľub?" Je to obrovská šance pre teba, tvoju rodinu a všetkých ľudí. Boh ti dal lístok, lístok na nebeský vlak. Ty sa musíš iba rozhodnúť, či nastúpiš na vlak, ktorý vedie Ježiš Kristus alebo zostaneš vo vlaku dnešného sveta. Preto neváhaj a zapoj sa aj ty do „Siete božieho Milosrdenstva" a získaš mnoho milostí pre seba aj svojich milovaných. A nezabudni? „Prvá trieda vlaku sveta je síce pohodlná, ale triedou Ježiša Krista zaručene dorazíš do cieľa."


2.
označiť príspevok

winry žena
   22. 9. 2012, 20:33 avatar
cesta lasky je istejsia ako krmit sa len slovami ktorym nerozumieme..


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   22. 9. 2012, 21:05 avatar
      Čo to je za balást?


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   22. 9. 2012, 21:10 avatar
Boží hnev? a to co je?


6.
označiť príspevok

rose.madder žena
   22. 9. 2012, 21:16 avatar
...to je pojem vymyslený cirkvou na zastrašenie kostolných myší . )


5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   22. 9. 2012, 21:10 avatar
Hneva sa len Boh menom Satan.,
Súhlasí bielamodrá, luke85


7.
označiť príspevok

luke85 muž
   22. 9. 2012, 22:10 avatar
Rex Mundi (katarský zloboh, opak dobroboha)


8.
označiť príspevok

starec muž
   23. 9. 2012, 07:40 avatar
Keď sa človek intenzívne niečím zaoberá,postupne mu toto prejde do snov a neskôr aj do rôznych vízií,ktoré sú na nerozoznanie od skutočnosti.Všetko sa to deje v jeho vnútri,je to jeho osobný zážitok. Túžba po dobre a dobrých ľuďoch nakoniec vedie k víziám stretu s týmito osobami.Vytvorí sa nádherný duševný svet,dalo by sa povedať raj. Človek prežíva to,na čom jeho duch tak intenzívne pracoval a zaslúži si za to sladkú odmenu. Kto však pracoval na zlých myšlienkach,ten má zlé,čierne vízie. Ostane tento duševný svet človeka,aký si ho vytvoril aj po smrti?  


10.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 9. 2012, 09:08 avatar
Starec, to je síce pekné, čo si napísal, ale chcem sa spýtať, či sa to týka všetkých ľudí, ktorí sa niečím intenzívne zaoberajú?
A ešte by som sa chcel spýtať, či sa ty niečím intenzívne zaoberáš, a ak áno, či to zanecháva na tebe tiež takéto negatívne následky, teda či tá tvoja definícia platí všeobecne, alebo sa týka len viery?


13.
označiť príspevok

starec muž
   24. 9. 2012, 15:59 avatar
Slušný človek,myslíš si,že videnia sestry Faustíny boli negatívne následky intenzívneho zaoberania sa Kristovým posolstvom? Každý to hodnotí ináč. Všetci,čo mali nejaké videnia sa intenzívne zaoberali nejakými myšlienkami. Poznáme videnia množstva prorokov z minulosti.Či to bolo len osobné videnie,alebo to bolo inak je ťažko dokázateľné,ale môj názor je,že je to čiste osobná záležitosť každého,aké videnie mal. Aj na sestru Faustínu,keď hovorila o svojich videniach jej spolusestry hovorili,že jej asi preskočilo a to boli hlboko veriace,ktoré ju poznali. Mám nejaké skúsenosti z videniami a viem pochopiť aj sestru Faustínu,lebo do takého štádia lásky ku Kristovi sa dopracuje málokto.


9.
označiť príspevok

Luciferium žena
   23. 9. 2012, 09:01 avatar
otras,katastrofa,tragedia
co tak sem vycapit do obrazu vymleteho fanatickeho blazna aj muza ?


11.
označiť príspevok

Meotis
   23. 9. 2012, 12:06 avatar
sme ľudia rôzny, pre niektorých je potrebná mystika, ktorá ich posúva dopredu, alebo ich brzdí. pre niektorých sú to skôr hermetické prúdy. a pre niekoho je to ego. každý máme svoju cestu. tak prečo sa nesnažiť pochopiť toho druhého. mne osobne nie sú príjemné mystické modlitby, aj keď verím na anjelov a Boha , hm, ale verím aj to že existujú víly, škriatkovia a draci  

starec žiadny strach po smrti sa dostaneme tam , kde si oddýchneme a zrekapitulujeme učivo. a nie neostáva nám rovnaký duševný svet . ono každým svojím životom si vytvárame nový a učíme sa z neho .

a predídem otázke skeptikov , Viem to lebo tu nie som prvý krát  


14.
označiť príspevok

starec muž
   24. 9. 2012, 16:10 avatar
Meotis,naša myseľ dokáže vytvoriť rôzne obrazy,situácie,ale to nie je dôkaz,že také niečo nás čaká po smrti.Doteraz som sa stretol len s so zážitkami,ktoré boli viazané na telo.Bez tela neexistuje žiadna predstava.Ako by žila predstava bez tela? Je to zásadná otázka,či môže žiť duša bez tela.


16.
označiť príspevok

Meotis
   25. 9. 2012, 17:18 avatar
  či je duša nesmrteľná , to ti žiaľ neviem dokázať. ja to Viem, ale doniesť dokument s podpismi a pečaťou   tak to neviem. ale čo má duša spoločné s telom,teda okrem toho že pre ňu tvorí obal .

 


12.
označiť príspevok

martyx69 muž
   23. 9. 2012, 12:24 avatar
brother, Boha si nezobrazíš! Stačí?


15.
označiť príspevok

starec muž
   25. 9. 2012, 16:58 avatar
V zdravom tele zdravý duch,v mŕtvom tele mŕtvy duch. 


17.
označiť príspevok

Meotis
   25. 9. 2012, 17:21 avatar
ale nie starec   v zdravom tele zdravý a šťastný duch. v mrtvom tele smutný ,odchádzajúci duch....no možno nespokojný duch, veď si zničil a opotreboval svoj obal ...


18.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   25. 9. 2012, 17:22 avatar
V opitom tele opitý duch?


19.
označiť príspevok

Meotis
   25. 9. 2012, 17:30 avatar
čo to máte páni s alkoholom... čo téma tam prejde diskusia na vedľajšiu koľaj. sme zaujímavý národ, miesto zamyslenia sa, si robíme srandu zo všetkého,každého.žiaľ to nehovorí o optimizme, ale o obrovskom pesimizme a smútku... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:44,  djjaro zmieril som sa s tým, že si klamár a trol
dnes, 13:44,  djjaro tak prestaň bojovať proti pravde
dnes, 13:44,  Ja niesom nikoho POSKOK AKO TY , NIKOHO ROZUMIES ? Ja som proti vsem ,
dnes, 13:43,  Zmier sa s tym ze vcera tvoj vodca prehral , v LEVOCI
dnes, 13:43,  djjaro ty chod medzi primitívov ktorých obhajuješ a skús z nich urobiť slušných ľudí
dnes, 13:42,  djjaro ty náš klamár, je tu video z tejto akcie kde je vidieť lúzu čo vyvádzala.
dnes, 13:42,  Otazka znie coho si schopny ,,, spravit pre pravdu ,
dnes, 13:41,  odkedy pretláčajú prenasledovanie ľudí za názor, znemožnovať zhromaždenia nepohodlnej...
dnes, 13:41,  Pekne si precitaj nejake eva aniel eli um , A potom sa skonsoliduj ,
dnes, 13:41,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 13:40,  si myslis ze to otocis ? Nie veruze nebude tak ako piskat budes , Este som tu ja debilek drzy
dnes, 13:39,  Isteze a policia stala pri nich a nikoho nezatkli , To hovor svojmu vodcovi
dnes, 13:39,  19Ty yebo , Odvadzam pozornost , Ach taka fajna tema ,,, odvadzas pozornost od pravdy kde tvoj...
dnes, 13:38,  https://pics.wikifeet.com/Livia-Brito-Feet-2223757.jpg
dnes, 13:38,  djajro liberálna lúza navozila cigánov autobusmi ktorí nadávali, vyhrážali sa, revali...
dnes, 13:38,  Odkedy ich ženie duch fašizmu? :)
dnes, 13:37,  Na kazku otazku sa najde odpoved ,
dnes, 13:37,  Náhodou, nie je to s ním o nič horšie, než s fotonom, milanickom, osvietenym a partofgodom :)
dnes, 13:37,  djjaro správaš sa ako typický trol :) odvádzaš primitívne pozornosť od témy
dnes, 13:36,  Daj si snicker , ty si zalozil temu nie ja , Tebe nieco vadi , ja ti len kontrujem ako viem ,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(79 425 bytes in 0,991 seconds)