Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Božia vláda versus ľudská vláda.

27
reakcií
2500
prečítaní
Tému 20. novembra 2015, 22:47 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 02. 2010
32
18. 08. 2019
2
15. 09. 2009
70
16. 07. 2013
46
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 11. 2015, 22:47 avatar
Celou Bibliou sa tiahne téme,....ktorá poukazuje na ,že skutočne riešenie problémov sveta je dokonalá Božia vláda,......ktorá je dávaná do kontrastu s nedokonalými ľudskými vládami,....ktoré v celej histórií ľudstva žalostne zlyhávali.
Ak dnes vidíme,že ani vysnívaná "demokracia" nič nerieši,.....aké je potom východisko z tohto nelichotivého stavu sveta? Aké je trvalé riešenie problémov sveta?
Dlhodobé tragické následky nezávislosti od Boha raz a navždy ukázali, že vláda ľudí nemôže byť nikdy úspešná. Božia vláda je jedinou cestou k šťastiu, jednote, zdraviu a životu. A Božie Slovo ukazuje, že Jehova čoskoro prestane tolerovať nezávislú ľudskú vládu. (Matúš 24:3–14; 2. Timotejovi 3:1–5) Zakrátko Boh zasiahne do ľudských záležitostí a presadí svoju vládu nad zemou. Biblické proroctvo uvádza: „Za dní tých kráľov [ľudských vlád, ktoré teraz existujú] zriadi nebeský Boh kráľovstvo [v nebi], ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud [už nikdy nebudú na zemi vládnuť ľudia]. Rozdrví a ukončí všetky tieto [súčasné] kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy.“ — Daniel 2:44.
Nijaké iné ,logické riešenie neexistuje. Kto pozná históriu ľudských snažení,vlád....tak by to mal vedieť.
Šesť tisícročí neúspešného ľudského panovania — veľmi ovplyvňovaného ‚vládcom tohto sveta‘, Satanom — nás priviedlo do najhoršieho obdobia ľudských dejín. (Ján 12:31)
Jedna kniha k súčasnému stavu sveta uvádza, že je zbytočné „hľadať dokonalý svet“. A ďalej objasňuje: „Nielenže ho nemožno nájsť, ale aj snaha vytvoriť ho vedie k pohrome, totalite a k tým najhorším vojnám.“ (The Oxford History of the Twentieth Century)
Teda,....preto je dobré posolstvo o Božom kráľovstve ,posolstvo Biblie,dobré......lebo poukazuje na to jediné riešenie problémov sveta. Božia vláda je neúplatná,je spravodlivá,nestranná a má neobmedzenú moc a riadi sa hlavným zákonom lásky.


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 11. 2015, 23:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 00:47 avatar
2.....presne to isté tvrdím i ja. Aj preto daná téma. Pokiaľ bude tento systém,...tak vždy to bude o tom,....že menšina ktorá má moc a prostriedky,bude vládnuť a zneužívať väčššinu.
Súhlasí RighteousFred, Wolfe


10.
označiť príspevok

fajer
   21. 11. 2015, 14:11 avatar
božia vláda ta nikdy nebola ani nebude, proste je to blud, stále vládli ľudia nad ľudmi...neviem kde na tie sprostosti chodíš...žiadny boh neexistuje , tak ako môže vládnuť...ináč prečo jehovisti nedáte boha na nejakú kandidátku, aspoň by sme videli koľký by ho volili....počítam tak asi ako Kotlebu....


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 14:33 avatar
10.....Fajer Boh Biblie je už istý čas na "kandidátke",....len ty o tom nevieš. Mat.24:14,. Ef.1:9-10......Ježiš povedal..:„Kto nie je na mojej strane, je proti mne ". A niektorí ľudia ho aj volia. A volia si tak život a šťastie.
Tu nejde o kvantitu,....ale o kvalitu .
„Vchádzajte tesnou bránou; lebo je široká a priestranná cesta vedúca do skazy a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú; ale je tesná brána a úzka cesta vedúca do života a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ Mat.7:13-14


16.
označiť príspevok

dorota
   21. 11. 2015, 15:06 avatar
na bozich zasahoch nie je nic logicke. je to jeho vola.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 15:21 avatar
16.....teda Boh nepoužíva zdravý úsudok,.....ale len z hladiska svojej moci koná spôsobom ,ktorý je neľudský? Nie!
Je to ľudská pochabosť.....vyhlasovať Boha/nášho Tvorcu/ za zlého,....a seba za dobrého,múdreho, .....toho,kto používa logiku,na rozdieľ od Boha.
Božia vôla nikdy neprekračuje svoje normy spravodlivosti/aj ked je Všemohúci/ a lásky! Nikdy,......ani za cenu krvi svojho syna!!!!


18.
označiť príspevok

dorota
   21. 11. 2015, 16:40 avatar
a co ten co prirovnava boha na svoj obraz, ako ty?


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 19:13 avatar
18....uved ako? Tým,že obhajujem Boha a jeho slovo? A že tvrdím,že Boh je viac ako ľudia? Alebo že tvrdím,že na rozdieľ od ľudí,on používa logiku,zdravý úsudok? Ved ak by sme používali logiku,tak si nebudeme ničiť zem,našu planétu....ako morálne,tak fyzicky!


4.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 11. 2015, 08:20 avatar
1. - Napísal si : ...Božia vláda je jedinou cestou k šťastiu, jednote, zdraviu a životu.
To si ako konkrétne predstavuješ ? Akože rozpustíme parlament a zákony bude vydávať iba "božia vláda" zastúpená cirkvou ?
2. - Napísal si : ...Zakrátko Boh zasiahne do ľudských záležitostí a presadí svoju vládu nad zemou...ROZDRVÍ a ukončí všetky tieto [súčasné] kráľovstvá a....
Milujúci Boh svoje deti nedrví ,ale ich všetky miluje . Jedine SATAN drví svoje "obete" .
Mne to pripadá tak ,že knihu z ktorej cituješ diktoval sám Satan a nie milujúci Boh.
Ako sa vyjadríš k tomu ,že Boh CHCE všetkých ľudí vlastne zavraždiť ???
Súhlasí Vespertine


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 15:00 avatar
Peťo.......iná cesta ako "odstránenie zhubného nádoru" /zlých ľudí/ k vyliečeniu nevedie.
Boh vo svojom Slove, Biblii, sľubuje „vám, ktorí znášate súženie, úľavu“. Kedy príde tá úľava? „Pri zjavení Pána Ježiša z neba s jeho mocnými anjelmi... keď uvedie pomstu na tých, čo nepoznajú Boha a na tých, ktorí neposlúchajú dobré posolstvo o našom Pánu Ježišovi.“ (2. Tesaloničanom 1:7, 8)
Aj tu sa spomína to "dobré posolstvo o Božom kráľovstve,vláde".
A tu je opäť potvrdenie,že Boh síce "nedrví svoje deti",....ale "satanove det"/ktoré ho vedome,alebo nevedome poslúchajú/, ktoré nepočúvajú zmienené "dobré posolstvo".
2 Korinťanom 2 kap.,....."Ale vďaka Bohu, ktorý nás vždy vedie vo víťaznom sprievode spolu s Kristom a prostredníctvom nás dáva vnímať vôňu poznania o ňom na každom mieste! 15 Bohu sme príjemnou Kristovou vôňou medzi tými, ktorí sú zachraňovaní, a medzi tými, ktorí hynú. 16 Tým druhým vôňou, ktorá vychádza zo smrti do smrti, tým prvým vôňou, ktorá vychádza zo života do života. A kto je na to dostatočne spôsobilý? 17 [My;] lebo nie sme podomovými obchodníkmi s Božím slovom ako mnohí, ale hovoríme v úprimnosti, áno, ako poslaní od Boha, pod Božím dohľadom spolu s Kristom."
A dnes hlása toto posolstvo/od severného pólu až po južný/ iba jedna skupina kresťanov!
A Boh "nechce všetkých ľudí zavraždiť",....to chce satan a mi mu to uľahčujeme! Čítaj.....Aký bázeň vzbudzujúci deň súdu je predpovedaný v Sofoniášovi 1:17, 18!......... „Ja spôsobím ľudstvu tieseň,........ hovorí Jehova Boh,.......... „a určite budú chodiť ako slepci, pretože hrešili proti Jehovovi. A ich krv bude vyliata ako prach a ich vnútornosti ako hnoj. Ani ich striebro, ani ich zlato ich nebude môcť oslobodiť v deň Jehovovho hnevu, ale ohňom jeho horlivosti bude strávená celá zem, pretože spôsobí ich vyhubenie, naozaj strašné, všetkých obyvateľov zeme.“
Z kontextu vyplýva ,že predsa len malá skupina prežije. To sú tí "mierni zeme",....ktorí poslúchli dobré posolstvo.
To sú slová Boha Biblie/nie JS/....a takých je v Písme neúrekom. Človek po tomto zásahu ,bude "vzácnejši ,ako zlato z Offíra". Iz.13:12
Iná cesta k nastoleniu pokoja neexistuje.


25.
označiť príspevok

Peťo muž
   23. 11. 2015, 11:50 avatar
Shagara - ĽUDÍ DRVÍ/ZABÍJA/LIEČI IBA SATAN !!!
Milujúci boh NIE !!!


26.
označiť príspevok

gabor muž
   23. 11. 2015, 21:33 avatar
15 -Shagara ale to uz bude 2x odstranenie zhubeho nadoru (zlich ludi) potom ponas dalsie tisic rocie pride 3X odstranenie zhubneho nadoru.Ak znici ten zhubny nador. KOMU BUDE BOZIA VLADA?


5.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 11. 2015, 09:40 avatar
Suhlasim s tym, ze clovek by mal byt veriaci, pretoze ak nema nad sebou vyssiu autoritu a utapa sa v egoizme, tak je to fatalita, ako pre ludi samotnych, tak pre celu ostatnu planetu.
Clovek sa hold este stale nedokaze ovladat.


6.
označiť príspevok

havran
   21. 11. 2015, 09:48 avatar
RighteousFred -viera je ako magnet, čo usporiada kovové pilinky do zástupov. no bez rozumu , to znamená individuálnej vlastnosti jedinca je ti to nanič.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 11. 2015, 09:52 avatar
Hluposti havran. Aj budhizmus, ci konfucionizmus je viera. Aj ked sa beru viac ako filozofia. Ale clovek musi najprv uverit, ze sa to da aj inak. Ze clovek vie byt aj dobry tvor. To je volba. Bud budem skurvyzmrd, alebo cnostny clovek, ale musim uverit najprv jednemu z toho, aby som to mohol zacat aplikovat.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 14:44 avatar
Havran....pokiaľ bude vo svete rozdelenie,nejednota ,....ako ekonomická,náboženská,sociálna,politická....atd,....tak tu bude stále napätie a nevraživosť a z toho plynúce zlá. Boží program je univerzálny pre všetkých a s konečnou platnosťou vyrieši základné príčiny rozdelenia tohto sveta.
Spojovacím prvkom ľudí/z hladiska tohto programu/ je radikálna zmena myslenia,.....zmena starej osobnosti/hriešnej/ na novú osobnosť,.....ktorá má zásady dobra,lásky zapísané,vryté hlboko v srdci.
Už aj významní politici potvrdili fakt......že iná cesta k lepšiemu svetu,ako je "zmena myslenia" neexistuje.
Samozrejme,....mnohí si myslia ,že to dokážu politici,vedci,rôzne inštitúcie,....atd. Ale kto pozná ľudské snahy počas celej histórie ľudstva,....vie ,že je to utópia.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 11. 2015, 14:47 avatar
S: pokiaľ bude vo svete rozdelenie,nejednota ,....ako ekonomická,náboženská,sociálna,politická....atd,....tak tu bude stále napätie a nevraživosť

Tolerancia je potrebná. Pri tolerancii nebude napätie a nevraživosť. Mňa osobne nijako extra neohrozujú Jehovovi svedkovia, takže ich tolerujem. Nech majú svoje siene (kostoly). Nech sa modlia, nech si veria. Stačí, ak tolerujú aj nesvedkov Jehovových.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 19:17 avatar
14..... Istý severoamerický novinár napísal: „Veriť, že Jehovovi svedkovia predstavujú nejakú hrozbu pre akýkoľvek politický režim, si vyžaduje bigotnú a paranoidnú predstavivosť; sú do takej miery nerozvratnícki a pokojamilovní, ako je to len v prípade náboženského zboru možné.“
Súhlasím....tolerancia je potrebná! Ale v dnešnom svete nie je a ani nemôže byť,kvôli uvedeným činiteľom.


21.
označiť príspevok

fajer
   21. 11. 2015, 19:19 avatar
tolerovať hlúposť a primitivizmus, sa nevypláca, pozri taký islam v europe...


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 19:38 avatar
21.....Islám nie sú len teroristi. Aj tam si istá časť pomätencov upravila korán na svoj obraz. Tak ako to v minulosti robila RKC a viedla križiacke ťaženia,ustanovila inkvizíciú,....atd.
Som proti takémuto fanatizmu! Pravé náboženstvo musí zjednocovať,vychovávať a meniť ľudí k lepšiemu. Ak to nerobí......potom je zbytočné, a bolo by ho treba zrušiť,zakázať!


23.
označiť príspevok

fajer
   21. 11. 2015, 20:32 avatar


24.
označiť príspevok

fajer
   21. 11. 2015, 20:34 avatar
náboženstvo je zlo a máš pravdu treba ho zakázať, nič dobré v dneštnej dobe neprináša...


27.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2015, 20:42 avatar
Shagara nezastavam sa nikoho no polozim ti otasku? KDO JE VIAC TYM TERORISTOM KRESTANSTVO ALEBO MUSLIMOVIA? Pripomeniem ti len jedno USA minula v Iraku 800 milionov Dollarov cize aj tvoje dane. USA vihlasili ze 116 tisic bolo v Iraku len zabytych civilistov.No Iracke urady Uvadzaju az 3 az 4 nasobok viac. Za posledny rok v Siriji zomrelo 7000 civilistov 1968 Zien a asi 1500 deti.PRECO ICH KRESTANSTVO NENECHALI ZIT V ICH ZIVOTE AKO SU NAUCENI?


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 20:58 avatar
27....správna otázka. Ale ja som na ňu už odpovedal viac krát. Aj včera som pripomenul/tuším Majkovi/ ,že sú aj iné spôsoby zabíjania, a že sú horšie ,ako to čo robia dnes teroristi. Samozrejme,tie sofistikované a skryté spôsoby zabíjania tak nekolú oči a nie sú tak viditeľné,ako akty teroristov,preto sú často prehliadané. Alebo sa im dáva nálepka niečoho-pozitívneho .
Ale to je presne taktika "anjela svetla". Aj on sa tvári ako ľudomil,a pritom istými "nevinnými"spôsobmi zabíja miliardy ľudí!
Biblia o týchto veciach hovorí ,ako o "skrytých veciach",....ktoré budú ale v patričnom čase odhalené!
A z Písma viem,....že falošné kresťanstvo je najtrestuhodnejšou časťou tohto sveta. Aj preto Biblia opisuje jeho vinu a údel v knihe zjavenie. Trebárs ,celá 8 kapitola Zjavenia opisuje duchovne mŕtvy stav kresťanstva,/"tretina zeme"/ a iné časti Písma zas jeho údel. V čase spĺňania tohto proroctva,"kresťanstvo"/falošné-burina/ tvorilo tretinu populácie zeme.
Teda,....súhlasím s tebou. A nie je to len o súčasnom dianí....ale týka sa to celej histórie "kresťanstva". Vždy platilo a bude platiť: "Kto koná zlo,nenávidí svojho blížneho,používa násilie ako riešenie problémov,...atd",tak ten nie je Boží ctitel,....ale ctitel toho zlého. Tak sa spoznajú "diablové deti a Božie". 1 Jána 3:10


8.
označiť príspevok

YouLove
   21. 11. 2015, 10:21 avatar
Čo je určené pre kresťanov, neznamená, že to musí platiť aj pre zbytok ľudstva iného vierovyznania. Aj nevyznania, iného kultu. Koniec koncov čo etnikum, to inakosť.Základom je nekonať zlo. Zlo a dobro keby sa vedelo správne rozoznať, nemuselo by zlo tak celoplošne škodiť.


9.
označiť príspevok

omega
   21. 11. 2015, 10:53 avatar
otroctvo? zlo ci dobro?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2015, 14:37 avatar
Youlove.....so záverom súhlasím,....len musíme byť realistickí a vnímať v historickom kontexte snahy vlád,ľudí a pochopiť,že nič také sa ludom nemôže podariť. Zhoršujúci stav sveta to len napovedá.
Teda,......ak si sami budeme určovať,čo je dobro a zlo........./a nie Boh/,.........tak tu bude rozdelenie a z toho plynúci nepokoj,disharmónia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 156 bytes in 0,307 seconds)