hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Bookface 13.

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.3.2012 17:04
posledná zmena 17.3.2012 18:55
1
14.03.2012, 17:04
Augustin Sokol.
bookface 13.
Úsek bookface 13 je pokračovaním predchádzajúceho úseku bookface 12.
Vtip o Leninovi vo Fínsku vyrozprávam ako pomyselný rozhovor medzi komsomolkou a kolchozníkom. Pritom podľa potreby mením vyšší ženský hlas na hlbší mužský hlas.
Komsomolka je sprievodkyňa v galérii. Kolchozník zase v rámci družobného zájazdu navštívi aj miestnu galériu.
Komsomolka: Vážené súdružky, vážení súdruhovia!
V mene mestského výboru nášho Komsomolu Vás všetkých so súdružským pozdravom srdečne vítam v našej galérii. V úvode Vám ako prvý predstavím náš najslávnejší obraz. Namaľoval ho zakladateľ našej galérie. Obraz sa nazýva Lenin vo Fínsku.
Na obraze je posteľ s prúžkovanou perinou. Pod perinou sú dva páry nôh. Ženské a mužské. Ženské nohy patria Nadežde Konstantinovnej. Mužské zase Josifovi Vissarionovičovi. {

nadežda konstantinovna krupská

odkaz

odkaz

„Nadežda Konstantínovna Krupská bola manželkou Vladimíra Iľjiča Lenina.“

josif vissarionovič džugašvili stalin

odkaz

odkaz

„Josif Vissarionovič Stalin, vlastným menom Josif Džugašvili, bol sovietsky stranícky a štátny činiteľ gruzínskeho pôvodu.“
} Kolchozník: A to už ako?!
Nadežda Konstantínovna s Josifom Vissarionovičom?
Nuž a kde je potom Vladimír Iľjič?
Komsomolka: Veď je predsa vo Fínsku!
Chór: Ten vtip mi pripomína aj známu oravskú ľudovú pesničku: {

perina má štyri rožky

odkaz

odkaz

„Perina má štyri rožky,
pod perinou štyri nôžky.
Ej, javor, javor, javor zelený,
milej pod okienkom sadený.“
} Je to vlastne paródia. Pripomína mi to paródie na ruskú rozprávku o Mrázikovi: {

particka mrazik dabing

odkaz

odkaz

} Po skončení tohto nášho príjemného večierku mám chuť na ešte príjemnejší zážitok. Idem preto za Verušou.
none
2
14.03.2012, 17:23
Leninov odkaz tri krat ucit sa,
by mal clovek brat vazne 😉
none
3

2. 14.03.2012, 17:23

Leninov odkaz tri krat ucit sa,
by mal clovek brat vazne 😉

16.03.2012, 14:37
Ahoj Širin, vďaka za Tvoju inšpiratívnu reakciu,
ale ja tú Leninovu poučku o trojnásobnom učení beriem vskutku vážne.
Podobne vážne beriem aj staršiu poučku od Sókratesa:
Viem, že nič neviem.
Preto sa aj ja vždy snažím naučiť niečo nové.
Možno, že sa aj Lenin inšpiroval Sókratesom. Možno vo svojich spisoch o tom niečo aj napísal. A mnoho toto popísal. ...
Ináč, zaujal ma aj Tvoj nick name Širin:

odkaz

odkaz

Donskí kozáci totižto vyslovovali Sirin ako Širín. Dočítal som sa o tom v Gogoľovom geniálnom diele Večera na Chutore bliz Dikanky. Inšpirovala sa tým aj Lagerflofová vo svojich taktiež geniálnych dielach Gosta Berling a Prsteň Lovenkoldov. Grieg zase o tom zložil geniálnu pieseň Solveiginu zo suity Per Gynt:

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz
none
4

3. 16.03.2012, 14:37

Ahoj Širin, vďaka za Tvoju inšpiratívnu reakciu,
ale ja tú Leninovu poučku o trojnásobnom učení beriem vskutku vážne.
Podobne vážne beriem aj staršiu poučku od Sókratesa:
Viem, že nič neviem.
Preto sa aj ja vždy snažím naučiť niečo nové.
Možno, že sa aj Lenin inšpiroval Sókratesom. Možno vo svojich spisoch o tom niečo aj napísal. A mnoho toto popísal. ...
Ináč, zaujal ma aj Tvoj nick name Širin:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sirin

http://cs.wikipedia.org/...

16.03.2012, 19:55
Tak veru, aj Sokrates je inspirativny..
Sirin je z Afganistanu..
V preklade znamena sladka.. 😉
none
5

4. 16.03.2012, 19:55

Tak veru, aj Sokrates je inspirativny..
Sirin je z Afganistanu..
V preklade znamena sladka.. 😉

16.03.2012, 20:40
Ahoj Širin, pripomenula si mi Afganistan,

bol som tam párkrát, a užil som si tam svoje. Bolo to tam ale poriadne drsné. Ale čo už, život je aj taký.

Prajem Ti príjemné prežitie víkendu.
none
6

5. 16.03.2012, 20:40

Ahoj Širin, pripomenula si mi Afganistan,

bol som tam párkrát, a užil som si tam svoje. Bolo to tam ale poriadne drsné. Ale čo už, život je aj taký.

Prajem Ti príjemné prežitie víkendu.

16.03.2012, 20:59
Dakujem velmi pekne, aj Tebe Gugu prajem krasny vikend.
Nechcem sa uz vracat na to miesto, ked i Kabul bol takmer zrovnany so zemou..zivot vo vojne je zivot plny..este nikdy nebol plnsi, lebo si si vedomy vlastneho zivota..
none
7

6. 16.03.2012, 20:59

Dakujem velmi pekne, aj Tebe Gugu prajem krasny vikend.
Nechcem sa uz vracat na to miesto, ked i Kabul bol takmer zrovnany so zemou..zivot vo vojne je zivot plny..este nikdy nebol plnsi, lebo si si vedomy vlastneho zivota..

17.03.2012, 18:55
Ahoj Širin, Tvoja reakcia je znovu veľmi inšpiratívna a fantastická,

takže ju určite využijem v niektorom z ďalších úsekov môjho bookface.

Si vskutku veľmi empatický a emotívny človek. Dokážeš akoby cestovať v priestoročasovom stroji:

Prenášaš sa rôzne na miesta, a v časoch minulých, terajších aj budúcich.

Máš úžasnú a kreatívnu predstavivosť. Pritom to dokážeš skoncentrovať len do pár slov. Ostatné slova s básnickou eleganciou ukryješ v jemných náznakoch do kontextu. Je to veľký dar mať takéto schopnosti. ... Pestuj si to a naďalej sa v tom zdokonaľuj.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 100 666 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 47 361 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.