hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Bookface 11.

príspevkov
3
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 7.3.2012 14:13
posledná zmena 12.3.2012 17:55
1
07.03.2012, 14:13
Augustin Sokol.
bookface 11.
Úsek bookface 11 je pokračovaním predchádzajúceho úseku bookface 10.
Z Prahy potom letíme do Brna. Tentoraz si zase vychutnávame pohľad na Brno z perspektívy vysoko letiaceho vtáka. Tento pohľad v nás vyvoláva aj spomienky na naše zážitky v Brne. S Wandou a so Šárikou sme tu už raz boli aj predtým. {

brno obrázky

odkaz

} Znovu využívame možnosť na rozhovor počas letu. Keď už budeme tu, v Brne, tak by sme mohli navštíviť aj Slavkov u Brna. Je to dobrý nápad. Všetci s týmto nápadom jednoznačne súhlasíme. {

slavkov u brna

odkaz

odkaz

bitva u slavkova

odkaz

odkaz

„Bitka u Slavkova, známa tiež ako „Bitka troch cisárov“, sa odohrala 2. decembra 1805 blízko Slavkova u Brna.“
} Pristávame na letisku v Brne. So všetkou našou batožinou ideme s dvoma taxíkmi na hotel. V prvom sú Wanda s Richardom. V druhom Šárika so mnou.
Na recepcii nás privíta naša známa recepčná. Okrem nášho jednorazového osobného stretnutia sa poznáme aj z našich častých telefonických rozhovorov. Kvôli tomu si vzala na dnes službu. Poprosím ju, že či by nám mohla zabezpečiť ubytovanie pre šesť osôb v Slavkove. Opýta sa ma, že či tí ďalší dvaja sú zo zahraničia. Odpoviem jej, že sú z Brna. Napriek tomu, že v Slavkove je už všetko beznádejne obsadené, tak recepčná to zvládne. Má totiž veľmi dobré konexie na všetkých recepciách nielen v Brne, ale aj v jeho blízkom a aj v ďalekom okolí.
A ktože sú tí dvaja z Brna? Nuž predsa Veruša so svojim manželom Václavom. Kvôli môjmu rozprávaniu o nich majú Wanda, Šárika a Richard záujem sa s nimi aj osobne stretnúť. Preto súhlasili, aby som aj ich pozval do Slavkova. Vlastne to navrhla naša šéfka Wanda. Preto cez hotelovú recepciu hneď telefonujem k Veruši. Mám šťastie. Zastihnem ju doma. Poviem jej o zmene nášho pôvodného plánu.
Veruša mi ale odpovie, že medzitým, ako som jej naposledy predvčerom telefonoval z Paríža, došlo k zmenám.
Václav už predtým mal zdravotné ťažkosti. Mal totiž značnú nadváhu. Ich známa lekárka mu preto predpísala diétu na schudnutie. Václav si ale nedal poradiť ani od lekárky. Naďalej sa prejedal. Každý deň si dával aj svoju dávku piva. A nebola to žiadna malá, ale poriadna dávka. Nuž a komu niet rady, tomu niet ani pomoci.
Keď si Václav včera dával pivo, tak upadol do bezvedomia. Sanitka ho ihneď previezla na pohotovosť. Keď sa ho tam podarilo prebrať z bezvedomia, tak Václav odmietol hospitalizáciu v nemocnici, podpísal reverz a žiadal, aby mu bolo umožnené domáce liečenie. Prišla tam aj naša lekárka. Snažila sa mu ten jeho hlúpy a riskantný nápad vybiť z hlavy. Ale Václav si znovu od nej nedal poradiť. Spolu s lekárkou sa s taxíkom dal odviesť domov. Službukonajúci lekár na pohotovosti totiž rázne zamietol poskytnúť na tento prevoz sanitku. Václav sa teda lieči doma.
Naša lekárka mi sľúbila, že ho bude každý deň navštevovať. Hneď mu zabezpečila aj súkromnú zdravotnú sestru. Václav ale sestru ihneď vyhodil. Mala totiž výhrady proti tomu, že pil pivo.
Bola som aj za našou susedkou. Býva neďaleko. Je to penzionovaná vdova a bývala lekárka. Myslela som si, že mi nejako pomôže. Veď viac hláv, je aj viac rozumu. Ale opak bol pravdou. Namiesto pomoci mi pridala o ďalšiu starosť navyše. Práve keď som bola u nej, tak zháňala niekoho, kto by sa na pár dni postaral o jej psa. Tak som jej priamo vbehla do rany. Vdova sa totiž práve chystala vycestovať za svojou vnučkou, ktorá študuje na univerzite v Prahe. Vnučka jej zavolala, že má veľké problémy. A to až také veľké, že si hodlá siahnuť na život. Čo som teda mala robiť? Tak teraz mám doma aj psa. Je to dalmatín. {

pes dalmatín

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

„Dalmatínsky pes patrí medzi najstaršie známe plemená a ich vzhľad sa zmenil iba neveľmi. Už v hrobkách starých egyptských faraónov sa objavujú nápadne bodkovaní psi, avšak s postavou chrta.“

} A ten pes mi pripadá nejako divný. Tak zvláštne sa chová.
Zamýšľam sa nad tým. Dobre viem, že aká je Veruša dobráčka. Keď sa jej ten pes zdá divným, tak to potom vskutku bude veľmi divný pes.
none
2
11.03.2012, 20:09
Fiha, uz 11. cast? Kedy si to stihol Gugu? Som tu len na skok, zase tu dlhsie nebudem, tak Ti prajem vsetko dobre, ked budem mat viac casu, tak si ich precitam..Ahoj inokedy 🙂
none
3

2. 11.03.2012, 20:09

Fiha, uz 11. cast? Kedy si to stihol Gugu? Som tu len na skok, zase tu dlhsie nebudem, tak Ti prajem vsetko dobre, ked budem mat viac casu, tak si ich precitam..Ahoj inokedy 🙂

12.03.2012, 17:55
Ahoj Winry, ako vždy, tak aj teraz, ma veľmi potešili Tvoje milé písmenka.

Sústredil som sa na svoj bookface. Budem sa ho snažiť dotiahnuť až úplne do konca. Veľmi mi pritom pomáha aj môj junior. Dúfam, že sa mi to nakoniec aj podarí. Tak mi drž palce. Ďakujem.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 88 251 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 36 411 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.