Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Bojové psy

53
reakcií
2397
prečítaní
Tému 1. októbra 2012, 09:52 založil majomajo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 12. 2013
28
Psy
22. 08. 2012
3
26. 08. 2019
2
 
 


1.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 09:52 avatar
Čo hovoríte na tie prípady útokov psov na ľudí a na pripravované opatrenia ?
Ja som psíčkar, ale nepáči sa mi demagógia s akou operujú poniektorí predstavitelia chovatelov, ako keby neexistovala selekcia a predpoklady určitých plemien psov že sa budú správať agresívne. Zrazu za všetko môžu vraj kríženci.......
Súhlasí Petrana


54.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 10. 2012, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 11:04 avatar
Veď vyskúšajme, nech sa ide postaviť prezident psíčkarskej asociácie medzi 10 necvičených rotweilerov a medzi 10 necvičených labradorov.........
Súhlasí Petrana


5.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   1. 10. 2012, 11:31 avatar
Rotweiler je zabiják to je jasné. Ako keby som mal takého psa a ukážem na nejakého človeka a poviem zabi ho. Tak ten človek to asi neprežije. Zviera je to mocné a zubaté. Raz som videl psa ktorý vyskočil z miesta, keď sedelo. Do výšky asi cez dva metre. Jediné štastie bolo, že ten plot bol asi cez dva metre vysoký a na vrchu ešte ostnatý drát, takže zviera sa poškriabalo na prsiach a padlo naspäť, ale predné nohy už boli za plotom.


52.
označiť príspevok

red rose žena
   2. 10. 2012, 15:07 avatar
rotvajler,nie je rodený zabiják,je to pracovitý a dobrosrečný pes,preto sa často využíva ako pomocné oči pre nevidiaceho.


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   1. 10. 2012, 11:15 avatar
No ja nemám dobré skúsenosti z chovateľmi psov. Mám taký dojem, že drvivá väčšina chovateľov na svojho mazlíčka nedajú dopustiť, hoci by si ho mohli vychovať lepšie. Problém z útokmi psov je ten, že pes keď zaútočí tak už je ťažké útok odvrátiť. Väčšinou keď už pes zaútočí tak niekto dopadne špatne. Buď ten pes ( to je ten lepší prípad) alebo ten na koho zaútočil.

Z výchovou psov mám krátku skúsenosť a psi sa dajú pekne vychovávať. Dodržiavať základy chovu a bezpečnosti by malo byť samozrejmé. Ovšem to tak nie je. Kultúra chovu 0 bodov.

Neviem čo si o tom zákone mám myslieť. No uvítal by som keby ten zákon mal aj reálny efekt. Čo pochybujem. Arogancia a hlavne neskúsenosť chovateľov je príliš veľká, aby nejaký zákon niečo zmenil. Denne sa stretávam s ľudmi, ktorý nemajú psa na remienku a nemajú ani náhubok. Stretol som sa aj z týraním psov. Pre mňa osobne je šokujúce, že napríklad si niekto kúpi pekného psíka a potom ho nechá ležať na reťazi doma v blate. Alebo má pekného psíka. A potom ho zavrie v baraku. Mne to príde ako týranie zvierat.

Ja si myslím, že či je to kríženec alebo nie je jedno. Každý pes je šelma. Aj malinký jazvečík sa môže niekomu zakúsnuť do nohy a potom musí človek chodiť po doktoroch a dávať si zošívať nohu. Naozajstný problém je však v tom, že niektoré plemená psov sú naozaj nebezpečné. A je otázne či vôbec také zvieratá majú byť chované amatérmi. Normálne je keď je to záchranársky pes, policajný pes, hasičský pes. Ale niekto si kúpy psa Baskerville a potom beha s tou obludou po sídliskách neviem neviem.
Súhlasí mysoulflies


4.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 11:24 avatar
V podstate súhlasím, ibaže sú iste rozdiely vo vrodenom správaní v závislosti na plemene psa, ale samozrejme je to zviera a 100% istotu nemá nikto ale to ani s ľuďmi........Možno by naozaj pomohla preventívna prehliadka chovov a strážnych psov, veď obyčajne o ich agresívnom správaní okolie vie, len to nikto nerobí. Takže v cudzine existuje niečo ako zvieracia polícia, ktorá zasahuje práve v týchto prípadoch, ale to iste stojí peniaze daňových poplatníkov ale možno z daní psov by to šlo......a samozrejme legislatívne to ošetriť.......ale v tomto zmysle som od predstaviteľov psíčkarov nepočul nič........


6.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   1. 10. 2012, 11:53 avatar
Vrodené správanie mňa nijako nezaújíma. Myslím, že to je práve starosť chovateľa. Takže chovateľ sa stará o výber a chov svojho psa. Osobne si myslím, že mi je jedno či to je dvanásť hlavý drak alebo ratlík čo ma pokuše. Ide len o to aby to nejak riešil zákon. Otázkou číslo jedna je či sme dostatočne vyspelá spoločnosť, aby takú zodpovednosť ľudia na seba brali. Napokon výchova psov je zložitý proces a chov psov je tiež nie celkom jednoduchá vec. Ako väčšina majiteľov psov sú v podstate amatéri čo o chove psov nevedia zhola nič a plemená ani nepoznajú. Tu by mohol napríklad nejaký reštrikčný zákon presne určovať, že akej kategórie je pes. V tom prípade by bola napríklad chovateľská kategória, strážna, atď. Podľa plemien a podľa toho by sa asi najlepšie potom orientoval aj kupca psov. No a na niektoré zviera skrátka treba aj certifikáta si myslím.


7.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 12:04 avatar
Ale nie je jedno, či ti z dvora utečie rotweiler alebo labrador........tomu sa tiež asi ťažko dá 100% zabrániť......


8.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 12:06 avatar
Takmer všetky doterajšie prípady boli vtedy, keď majiteľ, chovateľ, nebol pri psoch a vtedy sa správajú tak aké majú povahy.......takže podľa mňa to nie je celkom jedno.....


9.
označiť príspevok

starec muž
   1. 10. 2012, 15:38 avatar
Asi si treba položiť otázku,prečo ľudia chovajú také agresívne psy. Niektorí ich chovajú na ochranu svojho majetku,iní z frajeriny,lebo agresivita je ich životný štýl. Mladí chovatelia si ani neuvedomujú,aké sú nebezpečné pre okolie. Niekedy stačí málo,aby zaútočili aj na vlastného majiteľa a ubrániť sa takému silnému psovi je problém,zvlášť pre deti.
Je treba zobrať na zreteľ aj to,ako si majú ľudia chrániť majetok,keď jazvečík to asi nedokáže. Mali by byť prísnejšie zákony za krádeže majetku a hlavne dôsledne vykonané tresty.
Súhlasí mysoulflies


10.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   1. 10. 2012, 16:13 avatar
Jednak treba obmedziť chov bojových a agresívnejších plemien, ktoré by mali byť pod väčším dohľadom a len v rukách skúsených chovateľov, ale to je dosť problematické vymedziť tieto plemená, pretože je veľa krížencov a ťažko ich rozlíšiť, a súčasne by sa mali zvýšiť tresty pre nezodpovedných majiteľov zvierat , ktoré útočia. Napr. vysokými pokutami, a pri opakovanom útoku by taký nezodpovedný majiteľ mal ísť do väzby a mal by dostať aj zákaz chovať nebezpečné /rizikové zvieratá, nielen psov. Proste by sa to malo nejako komplexnejšie riešiť, ale to by sme chceli od skorumpovaných mafiánov v parlamente priveľa.
Súhlasí starec, majomajo


11.
označiť príspevok

starec muž
   1. 10. 2012, 16:24 avatar
Zakázať majiteľovi chovať také plemeno by mohlo byť aj na základe podnetov sťažností susedov.Keď taký pes častejšie uteká zo zabezpečeného priestoru,útočí na ľudí,tak by to mal byť podnet na odobranie psa nezodpovednému majiteľovi a následnému zákazu chovu. Mnhé psy totiž pobehujú voľne často a ohrozujú,až kým nedôjde k nejakému nebezpečnejšiemu útoku. Aj dnes pohrýzol kamarátovho syna pes. Podobné prípady by sa mali registrovať a pri opakovaní nekompromisne konať proti majiteľovi minimálne pokutou,následne zákazom chovu.
Súhlasí mysoulflies, majomajo


12.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2012, 17:43 avatar
o psa sa musiš starať normalne. po väčšine si bojove plemeno kupi agresivny dement a inak to dopadnuť ani nemôže. nedavno som mal pri sebe obrovsku brazilsku filu, maximalne kľudny psik, ale keby som bol psycho, tak ma pohryzie aj všivava. o tom to je


13.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 17:47 avatar
mna pohryzol aj vlastný kocúr, nevdačný, a pritom sa o neho starám iba ja. normálne sa na mna skočil a pohryzol ma do ramena, ani pustiť ma nechcel. a nie som žiadna agresívka.


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 10. 2012, 17:49 avatar
U: mna pohryzol aj vlastný kocúr

Mali by politici s tým niečo robiť.
Súhlasí -user-


16.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 17:51 avatar
presne tak. bojoví kocúri.
Súhlasí Vlado


15.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2012, 17:50 avatar
nemusš byť agresivna, stači ked maš v sebe negativitu, zlosť a take srandy.


18.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 17:54 avatar
no ale prosím pekne, nech sa prispôsobí, čo je to za svet? hrýzť vlastnú pani? ešte týždeň a bude z neho bezdomovec, potom len uvidí.


21.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:00 avatar
myslíš, že taká mačka cíti v človeku démona? a vlastne útočí na neho? a možno to isté cítia aj psy, ked útočia na človeka, takže likvidujú iba démonov, všetko je tak, ako má byť. mali by sme občas viac veriť zvieratám.


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 18:05 avatar
...tabe User neverím, keď ťa stretnem, tak ťa poohryziem! 


27.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:09 avatar
mna boh musí mať veľmi rád.. čakám už len na ukrižovanie.


29.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 10. 2012, 18:12 avatar
Aj keby si bola bohyňou, tak sa to nedá. Lebo boh nechal len seba samého v podobe Syna ukrižovať.

I keď bolo by to podľa mňa lákavejšie náboženstvo: veriť v Ježišku Kristovú.


30.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:16 avatar
polovica sveta ešte stále čaká na mešiáša, a druhá polovica zase na druhý príchod mešiáša, takže je celkom pravdepodobné, že sa ho alebo ju niekedy dočkáme.. prečo by nemohla byť ona?


31.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 10. 2012, 18:18 avatar
Čo ja viem? Ani neviem, prečo už ľudia neveria v bohyňu múdrosti (Palas Aténa).

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí -user-


34.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:23 avatar
alebo v bohyni sofii
felbabka.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 18:28 avatar
29/ že Ježiška Kristová...   Ukameňovali by ju skôr, kým by ju stihli ukrižovať. Ženy sa neukrižovávali v tej dobe.


38.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:30 avatar
ale časy sa menia. ja si myslím, že by ma skôr upálili na hranici.


39.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:37 avatar
Teda taká 33 ročná Ježiška, to by bolo niečo.....asi som začal veriť......  


28.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2012, 18:12 avatar
zvieratka su daleko inteligentnejšie ako človek ktory cely život niečo predstiera pred sebou. demona asi nezlikviduje nik, no to čo si mala v sebe nebolo normalne čiste. na mňa mačky reaguju zvlaštne, maju ma veľmi rady.
22/ dufajme   v Berline v Zoo je zopar modelov ktore si môžeš v kľude pohladiť


32.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:20 avatar
zvierací inštinkt je dokonalý, mojej dcérke dovolí všetko, normálne ho kočíkuje a hádže ho do vzduchu, a nič.. ale ja sa nanho nemôžem skoro ani pozrieť, nie je so mnou vysporiadaný, hoci mu dávam jesť výlučne ja, skoro vždy na mna útočí, ak sa s ním chcem pohrať.. :( a pritom spí so mnou v posteli, vtedy je kľudný.. ja už tomu nerozumiem, myslela som si, že mám v sebe démona, a asi je to aj tak.


33.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:23 avatar
To bude tým, že je do teba zaľúbený.......veď si spomeň ako chlapci v škole šticujú dievčatá čo sa im páčia........ 


36.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:28 avatar
mám už dosť takej lásky, ktorá len ubližuje.


37.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:29 avatar
Vymeň kocúra........  
Súhlasí Petrana


40.
označiť príspevok

-user-
   1. 10. 2012, 18:41 avatar
už sa stalo.. vymenila som ho za iné zviera: hada v ľudskej koži.. ubližoval ešte viac.. takže dosť, už je čas vymeniť mna, ja som pôvodcom všetkému zlu na svete. lilith


43.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:52 avatar
Vidíš a toto tiež nemám rád u žien, zbytočné komplexy a nedôveru v seba........  


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 17:53 avatar
...ako, psi sa predsa nedajú súdiť za svoju agresivitu. Zodpovedný je majiteľ. Aj trestnoprávne. Bojový pes je živá zbraň. Kto ju vlastní, musí s ňou vedieť narábať.
Súhlasí blueevil


20.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2012, 17:55 avatar
presne tak, alebo hyenu, tie sa tiež začinaju predavať hufne


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 18:00 avatar
...tigre už vyšli z módy?


19.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 17:55 avatar
No chce to nejakú reguláciu aj keď sa úplne všetkému nedá vyhnúť......Ale za dôležitejšie pokladám reálne fungovanie nejakého nariadenia ako iba legislatíva a ďalej nič.........


23.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:00 avatar
petrana, veď nikto sa nechystá súdiť psov, iba zakázať aspoň najnebezpečnejšie plemená.......


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 18:02 avatar
...no, s tým súhlasím, ale majiteľ psa musí byť zodpovedný aj za neškodné uhryznutie šantivého ratlíka...


25.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:03 avatar
No veď aj je, na to netreba nový zákon......


41.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2012, 18:41 avatar
...prevencia je dôležitejšia. Náhubky, vodítka a tak...si pamätám zlaté časy, keď som si ešte s deťmi robila koláčiky na ihrisku v piesku, šmýkali sme sa na lozili po preliezkach...no, zlaté časy. Niektoré babky si tam vodili psov. Boli hraví, skákali na nás, a babky že nebojte sa, on vám neublíži...no, keby ublížil, už je pozde. A o tom to je.


42.
označiť príspevok

majomajo muž
   1. 10. 2012, 18:47 avatar
No ale prevencia je aj zákaz chovu tých najnebezpečnejších plemien, predsa keď nejaký zúrivec preskočí plot, či odtrhne sa z reťaze, ti náhubok nepomôže........
Súhlasí Petrana


44.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   1. 10. 2012, 19:18 avatar
za vsetko mozu majitelia.
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


45.
označiť príspevok

winry žena
   1. 10. 2012, 22:21 avatar
oproti mne byval rotvajler, ale bol taky krotky ako pudel...podla mna je dolezita vychova, ked sa zanedba, tak i z izboveho psa sa moze stat zabijak...


46.
označiť príspevok

uzjecas muž
   2. 10. 2012, 00:01 avatar
veľmi jednoduchá vec, o ktorej sa diskutuje priveľa.
Odborníci na psov vedia, ktoré plemená sú problémové. Sorry páni chovatelia, ale tieto plemená by som zakázal úplne.A koho chytia, že ich nezákonne chová, tak za každý kus 5000 euro pokuta. A basta.Nezájem.
Ostatné plemená nad 15 kg živej váhy povinne výcvik. neabsolvuješ? Pokuta 1000 euro za kus a povinnoť absolvovať výcvik.
Pes je fajn, keď je vycvičený,ale keď nie je, tak je to nebezpečná zbraň. Ako budete vysvetľovať malému decku, že jazvy na tváry po útoku psa sa už nikdy poriadne nezahoja.
V tomto skvelom štáte konečne treba parlament a vládu, ktorá bude počúvať a slúžiť ľuďom a nie len niektorým hajzlom, ktorí si potebujú mastiť vrecká našimi peniazmi.
Súhlasí Ónya, starec


47.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2012, 00:11 avatar
bravo..výborná myšlienka)..hlavne že je zákon - fajčiarov pokutovať, ..pokutovať pitie alkoholu pri kostoloch, nemocniciach, MHD a pod. , ..Ak by sa náhodou stalo, že by dieťa niektorého poslanca pec zohavil,..tak by sa vytvoril aj účinný zákon.
My sme tu pre nich darmožráčov- nie oni pre nás...,.ktorí vymýšľajú len vyhovujúce zákony pre seba..a preto aj spoločnosť tak vyzerá.


48.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 10. 2012, 07:20 avatar
Výcvik psov nerieši situáciu . Niektoré plemená zaútočia aj na svojich chovatelov......a nie je to jedno ani vonku, neviem akého btového nevycvičeného psa máš na mysli, teda toho čo by dokázal ublížiť. Pes ako zviera , okrem tých agresívnych plemien sa človeka bojí a uteká od neho preč. Okrem toho tie prípady sa stali väčšinou v neprítomnosti majitela, teda figu ti je platné či bol vycvičený alebo nie, tie psy jednoducho ušli a potom stvárali zlo .


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2012, 07:32 avatar
podľa mňa rieši aj keď nie na 100%,..a nemuseli ujsť..ako je možné..že domáci pes napadne dieťa..napr. vlčiak ?.. Že pes, ak je mu je ubližované aj dieťaťom..si toto zafixuje ..a potom nepredvídateľne zaútočí na hocijaké iné dieťa.


50.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 10. 2012, 07:37 avatar
Vycvičený pes neposlúcha na ulici hocikoho a už vonkoncom to nič nemení na jeho povahe. Výcvik bojových psov obsahuje aj huckanie k agresivite a ak psa nemá kto ovládať tak koná pudovo. Preto jediná prevencia je nechovať tieto psy, úteku sa tiež nedá vždy zabrániť......Veď si prejdi prípady , tie posledné ale aj iné ako sa veci udiali. Nespomínam si na prípad že by pes zaútočil v prítomnosti svojho majitela.......


51.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 10. 2012, 07:38 avatar
Ak dieťa psovi ubližuje, tak výcvik potrebuje hádam to dieťa, nie ? 
Súhlasí starec


53.
označiť príspevok

starec muž
   2. 10. 2012, 15:22 avatar
Niektoré deti útočia na psov a potom sa nemôžu čudovať,že pes tiež útočí.Poznám taký prípad,keď pes,ktorý nikomu neublížil roztrhal nohavice chlapcovi,ktorý doňho hádzal kamene. Niektorým plemenám stačí menšia provokácia,napr. rýchlejšia chôdza,alebo vystrašené správanie a už útočia.Najlepšie to poznajú poštárky,ktoré chodia rýchlejšie a psy hneď vystrájajú. Silného psa,ak mu prepne nedokáže udržať pod kontrolou slabší človek.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:55,  Liberálna fašistka chce trestať
dnes, 16:51,  NAKA zastavila trestné stíhanie pre status Ľuboša Blahu...
dnes, 16:39,  EDU kačný trolling :)
dnes, 16:37,  (57) Dosvietený, už skutočne začínaš len blikať. Už si ani nemáš čím uvedomiť, že...
dnes, 16:30,  (69) Havran, to určite bude - nie však trochu, ale veľmi...!
dnes, 16:10,  !2) Grofik, to zrejme vie - veď aj pes, ktorý by nesral, tak by ho roztrhlo. Dosvietený je...
dnes, 16:02,  (71) Havran, on je zrejme už dávnejšie totálnym mrzákom - nielen na duchu, ale aj na tele!...
dnes, 15:51,  Kurva spojit dva pocitace..drb!!! Dajte mu 10bilionov dolarov!!!Kto vynasiel koleso??? Dajte mu...
dnes, 15:50,  Edko vies sa aspon sam vysrat??? To ti staci k zivotu!!!!:))))
dnes, 15:49,  Zalozit socialny veb je hodne 100miliard aj to je malo dajte Zuckenbergovi rovno 1bilion dolarov...
dnes, 15:16,  hokejis- niečo podobné v tomto duchu som mu pred časom napísal i ja, ale v jeho poročilom...
dnes, 15:13,  Osvietený - netáraj ako absolvent prvého ročníka bohosloveckej fakulty. Ak tu niekto...
dnes, 15:12,  ninka, keď už je ten august a sem tam i zaprší, aj keď človek môže v daždi uviaznuť......
dnes, 15:09,  Osvietený- zase si nepochopil Kasovu jemnú iróniu. Potráp si trochu šedú hmotu, ak tam...
dnes, 15:05,  Kasafran- nebude to na Blikáča trochu zložité?
dnes, 15:02,  Osvietený- nevidíš tam podobnosť s tým čo robí dnešná vláda? Takmer všetko sa na nich...
dnes, 14:59,  Osvietený - kedy vrátiš ten dlh za tu maringotku?*39
dnes, 14:57,  ninka, motýlia záhrada www.youtube.com/watch?v=rpCCym9ondc *21
dnes, 14:56,  Osvietený - máš to popletené s vysvetľovaním neonacizmu. Najprv sa rozvinie neoliberalizmus...
dnes, 14:48,  Osvietený uvedom si, aký je rozdiel medzi zarábaním a vyrábaním dolárov. Veľmi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 844 bytes in 0,431 seconds)