Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Boj proti neonacizmu

19
reakcií
4191
prečítaní
Tému 12. apríla 2007, 12:47 založil Maddog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
09. 01. 2009
37
03. 02. 2019
21
31. 03. 2017
8
05. 06. 2011
5
 
 


1.
označiť príspevok

Maddog
   12. 4. 2007, 12:47 avatar
Myslíte si že pre prívržencov neonacizmu by mali byť udelované fyzické tresty? A este jedna otazka, ako mladistvich uchranit od roznej nacistickej a fasistickej propagandy?

To ze vidim po uliciach behat skupinky ani nie 15 rocnych skinov z ktorych niektori ma na hlave ciernu kuklu, tak to mi pride trosku "ujete"


2.
označiť príspevok

Strelmajsterka
   12. 4. 2007, 20:20 avatar
Mnohí z nich ani nevedia "za čo hrajú". Hlavne že niekam patria. Myslím si že je to hlavne o tom. Je to smutné. Ako ich chrániť? Učiť ich od mala rozoznávať dobro a zlo? Možno... Ja som nikdy nemala problem s takymito vecami. U mňa to riešil šport. nemala som kedy vymšlať somariny. Vybila som si energiu na ihrisku...


3.
označiť príspevok

Maddog
   13. 4. 2007, 11:51 avatar
Ja takisto. Venoval som sa cisto sportu. Len mi nejde do hlavy ak niekoho aj uznavaju napr. Hitíka, tak neverim tomu ze 15 rocne deti chapu politiku Hitlera? Je to tak, ze niekam zaradeny musia byt.


4.
označiť príspevok

Martin muž
   13. 4. 2007, 11:57 avatar
Maddog, podľa môjho názoru máš pravdu. Tie 15-ročné deti v tých extrémistických komunitách nachádzajú jednotu, ktorá sa z našej spoločnosti postupne vytráca (miestami sa vytratila už úplne).


5.
označiť príspevok

pollio
   13. 4. 2007, 13:59 avatar
Okrajové ideológie sú súčasťou slobodnej spoločnosti.
Kto povie, že tento je a tento nie je fašista?
Takéto ideológie rastú z bezperspektívnosti života človeka, vedia preň nájsť vinníka... Takže ochranou pred nimi je len rodina a životné hodnoty presadzované v spoločnosti (tzn že NIE dom s angl távnikom, dve autá a dovolenka v Thajsku je to pravé a keď to nemám som nula).
...ale zase ku šiestim nulám stačí jednotka a hneď je na svete melón a dakedy stálo kilo 4 Kčs. To boli časy...


6.
označiť príspevok

Maddog
   13. 4. 2007, 16:00 avatar
Ano, preve rodina je zakladom pozitivity u deti. Lenze bohuzial nie kazda rodina drzi ako celok, a takisto vztahy a moralka v rodine je niekedy na 0. Ono, kazdy mame nejake uchylky, a ja tiez nie som vynimkou, ale nedavame to najavo. No takyto odpadlici, to musia robit za kazdu cenu. Mat take decko doma, tak ho asi vystahujem z domu. Ale co najviac timto detom chyba tak to je laska. Priznam sa raz som sa stal obetou mensieho utoku skinov, ale nastastie to dopadlo dobre. A preco ma napadli? "Dlhe vlasy". Podla mna toto neni demokraticky stat.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 4. 2007, 06:41 avatar
Maddog,
máš pravdu, náš štát skutočne nie je demokratický. Uvedom si, že buržoázna/kapitalistická demokracia je demokraciou pre menšinu a nie akou by mala byť - pre väčšinu! Totalita kapitálu spôsobuje denno-denné okliešťovanie skutočnej demokracie tak, až z nej obyčajne ostane/ostáva úbohé a nefunkčné torzo.
Uvedom si, že práva a slobody radového občana kapitalistického štátu sú len viruálne/pomyslené/neuskutočniteľné. Všimni si ten paradox kapitalistickej "demokracie": na jednej strane Ústava SR garantuje nám, všetkým občanom SR, rovnaké práva bez rozdielu sociálneho, politického, či náboženského presvedčenia a buržoázne médiá nás o nich denno-denne presviedčajú - no na druhej strane sú pre väčšinu našich občanov v konkrétnych prípadoch nedosiahnuteľné, čiže len virtuálne, neuskutočniteľné (právo na prácu, právo na zdravie, bezpečnosť/ochranu, vzdelanie, bývanie, šport, kultúru, atď.).
Uvedom si, že kapitalistická demokracia, v ktorej deno-denne už 18. rok žijeme, je predovšetkým demokraciou a spravodlivosťou pre vlastníkov kapitálu - pre smotánkové elity, podvodníkov, zlodejov, násilníkov, ba aj pre vrahov!!! Pre radového občana je nedosiahnuteľnou chimérou, pretože je predovšetkým "zamestnaný" starosťami o svoju holú existenciu a nezvyšuje mu čas ani peniaze, aby sa jej právnou cestou domáhal.
Pouvažuj o tom, či aj takéto "slobodne" sa pohybujúce násilnícke skupinky mladých ľudí neslúžia smotánkovej demokracii.


8.
označiť príspevok

kolinany
   23. 4. 2007, 09:45 avatar
všetko je to o výchove a rodine .. ak sa rodič deťom nevenuje, tak z neho môže vyrásť všeličo ..


9.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 4. 2007, 10:30 avatar
Kolinany,
máš síce pravdu, ale nie VŠETKO je to LEN o výchove a rodine. Je to aj o sociálnom, kultúrnom a športovom prostredí, v ktorom/z ktorého mladý človek aj podvedome prijíma buď pozitívne, alebo negatívne vzory pre svoje správanie, či názory.
No u nás, na našom krásnom Slovensku, sa podľa mňa už dlhý rad rokov všestranne a slobodne rozvíjajú a na našu mládež pôsobia najmä tie negatívne pakultúrne vzory. Skoro všetky elektronické a tlačové médiá otvorene i podprahovo šíria kult násilia, sexu, úspechu a spotreby "mať čokoľvek hneď, teraz a za akúkoľvek cenu"!!! A mladý človek, ktorý nemá silnejšie výchovné a sociálne zázemie vo svojej rodine, škole alebo v práci, veľmi ľahko podľahne takýmto zvodom - a to je už len krôčik od "šikmej plochy".
Za tento stav a atmosféru životného duševného i materiálneho prostredia sme spoluzodpovední/spoluvinní všetci my, morálne a právne dospelí občania. My veľakrát len pasívne pozorujeme zhubnosť kapitálovej démonkracie vôkol nás a nevieme sa voči tejto pliage, voči tejto novodobej morovej epidémii statočne a obetavo postaviť. Ešte stále nechceme alebo nevieme zakričať TO NIE JE ONO!!! a vyčisť Augiášov chliev plný kapitálových výkalov!


10.
označiť príspevok

kolinany
   29. 4. 2007, 21:57 avatar
no hej, v tomto máš pravdu ..
no na druhej strane, ak má to dieťa správny základ výchovy z domu, nepodľahne im tak ľahko .. a to nemyslím tak, že dieťaťu dám doma papier s pravidlami a vtlčiem mu ich do hlavy .. treba sa podľa nich radšej správať a bude to ľahšie a samo pochopí, čo je správne a čo nie ..


11.
označiť príspevok

suny_Med
   21. 5. 2007, 01:17 avatar
Mne sa stal jeden kuriózny zážitok, čo sa týka nacizmu.
Nedávno sme boli na exkurzii v Oswiencime, ako súčasť projektu Odburávania baríer. Vždy som bola za rovnoprávnosť ľudí a brala som Židov ako ľudí ktorí si zaslúžia ľútosť.... Čo sa mi stalo tam, bol pre mňa skutočne šok !
Nemôžem povdať že zmenil môj názor, či presvedčenie, to skutočne nie, avšak určite vnímanie tohto problému. Veď posúďte sami ...
Som prirodzená blndína s modrými očami a moji rodičia, prarodičia a ďalšie pokolenia pochádzajú z Nemecka a Rakúska. Keď sme prišli do Oswiencimu, sprievodkyňu nám robila jedna stará poľská Židka. Keď sme stáli pod nápisom ,,Arbeit macht frei" (,,práca oslobodzuje" ), ktorý je napísaný nad hlavnou bránou pred vstupom do ,,pracovného" tábora, prečítala som ho nahlas mojej kamarátke a preložila. (Mám čistý nemecký prízvuk, pretože moja strará mama so mnou odmala komunikovala len v nemčine, pretože ona bola nesmierne hrdá na svoj nemecký pôvod, a chcela aby som túto reč dokonale ovládala.) V tom momente sa na mňa sprievodkyňa oborila s otázkou, až výrikom, či som Nemka. Bola som zdezorientovaná jej otázkou a najmä tónom akým ju na mna ,,vyštekla". Odpovedala som, že nie som, ako mám vo zvyku rovnakým spôsobom, ako sa ma spýtala, pričom som sa jej uprene pozrela do oči. Jej reakciu nemôžem dôverne popísať, pretože to sa skutočne nedá. Uhla mi pohľadom, akoby to bolo to najhoršie, čo v živote videla a náhle na mňa pozrela s toľkou nenávisťou, ktorú som skutočne ešte nevidela a povedala po poľsky : ,, Ty jeteš Arijkou" Až po niekoľkých sekundách som pochopila, čo myslela. Počas celej trojhodinouvej exkurzie na mňa pozerala ako na pôvodcu všetkého zla. Ako na stelesnenie diabla. O každej neprávosti o ktorej hovorila a pri spomínaní každého páchaného zločinu pozerala priamo na mňa s pekelnou nenávisťou.
Tak sa pýtam: ,, o čom to je ? " Nenávisť voči ľuďom istéj etnickej príslušnosti spôsobila toľko smútku a všetku tú skazu, ktorú aj sama opisovala. A práve ona pestuje rovnakú nenávisť voči ,,iným" ľuďom, ako je ona sama.
Tu ma napadá len jeden výrok : ,,Kto nepovažuje históriu za dôležitú, alebo nie je ochotní poučiť sa z nej, bude odkázaní na jej opätovné prežitie". Avšak nespravodlivé je , že pri tom budú znovu musieť najviac trpieť práve nevinní.....


15.
označiť príspevok

kolinany
   20. 7. 2007, 13:16 avatar
neprijemny zazitok .. hm .. k tomu sa asi viac neda dodat ..


12.
označiť príspevok

beinka
   16. 7. 2007, 02:30 avatar
ono to je mozno vo vychove a mozno nie. Mna mama od mala viedla k tomu aby som brala ludi takych aky su...ci su cierny alebo na vozicku a beriem ich tak. A preco nie ved su ako ja alebo ty a mozno este lepsi. A zasa moj tatko je rasista a nenavidi madarov. Ked som dosla na strednu madari boli moji najlepsi kamosi...tak isto nemam nic proti nacistom,lebo som mala moznost ich spoznat...nesuhlasim s nimi vo vela veciach a nazoroch a oni to vedia. Vedia ze niesom rasista ale aj tak ma maju rady. Aj napriek vsetkemu su to ledia ktory su mily a dokazu milovat celym srdcom a pre cloveka ktoreho maju radi by aj zomreli.Vacsina zvas ani nevie o co nacistom ci skor skinom ide a preco su taky aky su...Niektore nazore maju pravdive a mi pred nimi zatvarame oci. Nenavydia drogy a ludi na nich zavisli. Povazuju ich za tarchu spolocnosti a hambu rodicov. Ludia zavysli na tazkych drogach nechodia do prace v hlave maju len ten svoj fet. Rodicia ich zivia a oni fetuju..vynasaju z domu veci,vykradaju obchody len aby mali na fet a pre 20,- by niektory nevahali zabit cloveka.ako v tomto snimi uplne suhlasim...
A nebude to len vychovou lebo ty ktorych poznam maju normalnych rodicov a niektory aj nerasistycky zalozenych. Cestu si vybrali sami...kazdy si vybera cestu sam. Ja som si ju vybrala a oni tiez a ked ma clovek dostatok inteligencie tak si nenecha zobrat vlastny nazor. Ja napriklad chodim s nimi von pol roka a stale mam nazor ze si sme vsetci rovny a ten nazor uz nezmenim...


13.
označiť príspevok

kolinany
   20. 7. 2007, 01:07 avatar
hm, prepac ale mam dojem, ze aj tebe sa to pletie ..
je rozdiel medzi nacistom a skinheadom ..
tych, co opisujes su skinheadi .. ale tych je na svk malo ..


14.
označiť príspevok

beinka
   20. 7. 2007, 03:02 avatar
prepac mozes mi vysvetlit ten rozdiel medzi nimi? Ja sa moc do toho vseobecne nestaram


17.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 7. 2007, 13:27 avatar
Beinka,
pre začiatok by som Ti odporúčal, aby si sa svojich priateľov opýtala, ku akému hnutiu/prúdu/druhu skínov sa hlásia alebo ktorý z nich je pre nich vzorom.


16.
označiť príspevok

kolinany
   20. 7. 2007, 13:18 avatar
najjednoduchsie bude precitat si toto:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - hned prva veta je zaujimava - povodni skinheads .. dalej su tam odnoze atd ..
:-)


18.
označiť príspevok

beinka
   22. 7. 2007, 18:27 avatar
ja viem ze prvy skinheads sa delili na ciernych a bielych a vobec neboli rasisti. A casom sa s nich stalo toto. Tiez viem ze redskin su ludia ktory vyzeraju presne ako normaliny skini ale su to vlastne nieco ako antyfasisti...


19.
označiť príspevok

kolinany
   24. 7. 2007, 17:18 avatar
a vies ku ktorej "skupinke" patri ta partia, s ktorou sa stretavas?


20.
označiť príspevok

beinka
   25. 7. 2007, 02:54 avatar
skinheads aspon tak mi bolo oznamene...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:37,  Poďakuj svojmu parťákovi, ktorý tu z toho spravil svoju propagandistickú centrálu... ty...
dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
dnes, 00:19,  No a sme pri merite veci, takže ty a tvoji synovia, plus Eduard Ž. a vami podobní sú tu...
dnes, 00:17,  Kacír - tak mu to potvrď nech ide dríchmať
dnes, 00:17,  no stale šarapatia kamziku....v našom štate je mafia, ktora siaha do najvyšších...
dnes, 00:15,  Kacír - to vieš len si potvrdzuj, bláznom nepomôžeš, keď im odporuješ, jasne to na tebe...
dnes, 00:14,  A nepochroníme ho ešte kúščok ? *13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 427 bytes in 0,542 seconds)