Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Boj medzi Veriacimi a Neveriacimi

45
reakcií
4247
prečítaní
Tému 30. júna 2007, 22:48 založil michal127.

podobné témy:1.
označiť príspevok

michal127 muž
   30. 6. 2007, 22:48 avatar
Co si o tom myslite? a chceli by ste proti tomu bojovat? ako?


2.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 7. 2007, 11:30 avatar
Michal127,
neviem, či si to uvedomuješ, ale názov tejto témy je neúplný. Chýba jej totiž špecifikácia viery a neviery v koho alebo v čo?! Poznáš Ty vlastne vôbec kategóriu Neveriacich ľudí a existuje vôbec taká? Ja osobne, v tomto zmysle slova, takú kategóriu nepoznám a som presvedčený, že ani neexistuje.
Inak viem, o čo Ti ide, ale uč sa svoje myšlienky/vety formulovať jednoznačnejšie - predídeš tak rôznym možným nedorozumeniam.


3.
označiť príspevok

pollio
   2. 7. 2007, 12:18 avatar
...ten boj čo spomínaš, by som skôr umiestnil do vnútra človeka. Viera resp neviera je cesta ktorou každý z nás prechádza. A záleží na vyhranenosti postojov, či sa človek navonok prejavuje jednoznačne podľa príslušnosti k svetonázoru.
Na Slovensku v tomto zmysle žiadny viditeľný spoločenský boj neprebieha. Skôr si myslím, že je tu taký vlažný -stredný prúd-.


4.
označiť príspevok

sonulique
   3. 7. 2007, 11:38 avatar
Ja osobne najmä nemám rada, ak dakto chce na svoju (ne)vieru "prehovoriť" všetkých ľudí vo svojom okolí. Mám kamošku, ktorá je silná veriaca, modlí sa, chodí do kostola etc, ale ja ako neveriaca to úplne rešpektujem, pokiaľ nechcem aby som robila to isté. Takí ľudia sú už potom až fanatici, a to teda naozaj nemusím. Ani ja ľudí nepresviedčam, aby v boha neverili. Je to každého osobná vec. A s nejakými problémami som sa ja osobne doteraz nestretla.


5.
označiť príspevok

sonulique
   3. 7. 2007, 11:40 avatar
pokiaľ nechce, nie pokiaľ nechcem.


6.
označiť príspevok

Sauron
   3. 7. 2007, 14:13 avatar
hehe...netlčú sa väčšinou veriaci medzi sebou?


7.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 7. 2007, 20:17 avatar
Sauron,
z hľadiska počtu veriacich "duší" máš určite pravdu! A ešte k tomu dodávam: náboženskí veriaci určite viac bojú proti ateistom, agnostikom,... - ako naopak. V čom to asi je? V ich ne/láske k blížnym svojim alebo v ich ne/mierumilovnosti a ne/tolerancii???


8.
označiť príspevok

michal127 muž
   5. 7. 2007, 10:14 avatar
V niecom mas pravu ale nie vo vsetkom vies veriaci by sa mali respetkovat medzi sebou ale mali by ich aj respetkovat neveriaci co malo kedy stava


9.
označiť príspevok

Degon
   9. 7. 2007, 10:22 avatar
Fanatizmus sa prejavuje nielen u veriacich, ale aj u neveriacich. Myslím, že u nich je ešte výraznejší, lebo nemajú žiadny základ o ktorý sa môžu oprieť. Sú ako loďka na rozbúrenom mori, ktoré zmieta sem - tam nemilosrdný živel tohoto sveta. Veriaci by sa radi o svoju vieru podelili so všetkými ľuďmi a trápia sa, že nemôžu s nimi zdieľať tú istú vieru, akú majú oni. Ateisti by chceli rovnako, aby všetci boli ako oni, aby nemali výčitky svedomia zo zrady Boha a svojej nevery. Bol by tak ospravedlnený ich hriech voči Bohu, ktorý, ktorý trápi a spaľuje ich duše.


10.
označiť príspevok

Sauron
   9. 7. 2007, 14:02 avatar
No jasné, ateisti majú pocit viny z toho, že zradili Boha...ale akého Boha? Aké hriechy? Aké duše? Mňa osobne trápia určite iné veci ako nejaké idiotské zbytočné pocity zrady alebo čo si si to vymyslel...si podarený )


11.
označiť príspevok

michal127 muž
   9. 7. 2007, 14:53 avatar
Možno teba trápia iné veci ale nie všetkých. Zobermeto takto ze aky je rozdiel medzi veriacimi a neveriacimi?? veriaci sa chcu podelit o vieru ale neveriaci ju neprimaju.. preco???
preco su taky namysleny ze maju oni pravdu a nerespektuju nazor inych????? tak v kom je
chyba??


12.
označiť príspevok

Sauron
   9. 7. 2007, 16:04 avatar
"preco su taky namysleny ze maju oni pravdu a nerespektuju nazor inych?????"

kto presne? všetci? :D


13.
označiť príspevok

Degon
   10. 7. 2007, 09:44 avatar
Sauron sa zrejme považuje za hovorcu všetkých neveriacich. Ale ja poznám mnoho neveriacich, ktorí nie sú takí zaujatí proti veriacim, ktorí sú k viere a náboženstvu TOLERANTNÝ! Zaujatosť už niečo naznačuje, že to s ním nie je až tak v poriadku, že trpí dajakou psychickou traumou, ktorú ventiluje práve svojím vyhraneným postojom voči Bohu a veriacim. Jestvuje mnoho vedcov, ktorí odmietajú dogmatiku katolíckej cirkvy, ale nepovažujú sa za ateistov. Na Boha si vytvorili svoj vlastný nezávislý pohľad, ktorý viac korešponduje s vedeckým pohľadom na duchovnú vedu. Každý extrémimus je nielen škodlivý, ale aj chorobný, či už sa jedná o veriaceho, alebo neveriaceho, lebo sa nedá logicky a prirodzene obhájiť.


14.
označiť príspevok

Sauron
   10. 7. 2007, 15:10 avatar
Keď už, tak to malo byť tolerantní a nie tolerantný. Človek čo neovláda ani základy slovenskej gramatiky sa bude hrať na psychológa a analyzovať ma...mhm...tomu sa hovorí odvaha :D


15.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2007, 21:35 avatar
Sauron,
uvedom si, že málokto z nás, účastníkov tohto diskusného fóra, je "gramaticky" neomylný. Skús si nezaujate analyzovať gramatiku všetkých svojich príspevkov, pretože dôvodne predpokladám, že tiež "objavíš" čaro nechceného preklepu alebo nevedomej chyby! Keď tak spravíš a také dačo objavíš - začneš pochybovať o svojich analytických schopnostiach? Opäť dôvodne predpokladám že nie! Tak potom prečo vynášať také rigorózne súdy!?


18.
označiť príspevok

Sauron
   11. 7. 2007, 10:52 avatar
Ale iste, ale mňa omnoho viac pobavilo to tvoje domakvasené kvázipsychologizovanie :D


16.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2007, 21:45 avatar
Degon,
uvedom si, že Sauron má, aspoň podľa mňa, určite bližšie k tomu, aby sa "považoval za hovorcu všetkých neveriacich" ako Ty, ak by si sa chcel "považovať za hovorcu všetkých veriacich"!
V niektorom z mojich príspevkov som už vyjadril svoju životnú skúsenosť, že ateisti sú podstatne tolerantnejší voči nábožensky veriacim ako naopak - nábožensky veriaci voči ateistom!
A ešte niečo. Skús napísať krátku charakteristiku/popis "neveriaceho" človeka. Ďakujem.


17.
označiť príspevok

rayenne žena
   11. 7. 2007, 00:26 avatar
Kasafran, vieš zaujalo ma to. Podľa mňa neveriaci človek je ten ktorý neverí že v niečo verí.


19.
označiť príspevok

Degon
   11. 7. 2007, 18:00 avatar
Rayenne, to sa mi zdá byť výstižné! Myslím, že kategórie veriacich a neveriacich nemožno posudzovať iba podľa ich postojov k Bohu. Veď veriť, alebo neveriť je možno hocičomu! Hoci aj viere, alebo neviere k UFO, mimozemšťanom, alebo astrológii, či vešteniu. Sauron popiera existenciu Boha, ale možno verí iným poverám a ilúziam, ktorým opäť ja neverím, hoci sa považujem za veriaceho v Boha. Ale možno mám o Bohu aj ja skreslené predstavy, ako vedci o podstate svetla a mikročastíc. Náš vzťah k Bohu a svetu je do značnej miery poznačený našou vierou, či sa nám to páči, alebo nie.


20.
označiť príspevok

Sauron
   12. 7. 2007, 10:22 avatar
Degon, nepopieram existenciu Boha, len považujem za zbytočné zaoberať sa metafyzickými blbosťami, ktoré ani nemožno dokázať, na úkor iných dôležitejších vecí. Som agnostik a skeptik, teda neverím ničomu. Inak by ma zaujímalo čo si mal na mysli pod tým skresleným pohľadom vedcov na podstatu svetla a mikročastíc.


21.
označiť príspevok

Degon
   12. 7. 2007, 10:36 avatar
O podstate hmoty a svetla jestvuje viacero vedeckých teórii, ktoré si vzájomne odporujú. Napr. vlnová, alebo kvantová teória svetla.
Inak otázka: Neverím v existenciu "slepého šťastia", alebo "slepej náhody", lebo som presvedčený, že všetko vo svete má svojú logickú príčinu. Zákon kauzality (príčinnosti a následku). Patrím preto do kategórie veriacich, alebo neveriacich?


23.
označiť príspevok

Sauron
   13. 7. 2007, 10:12 avatar
Máš na mysli časticovo-vlnovú dualitu, ktorá hovorí, že častice/vlny môžu byť charakterizované aj ako vlna aj ako častica?
Si determinista?


22.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   12. 7. 2007, 22:56 avatar
Sauron by mohol byt vo vsetkych temach slusnejsi


24.
označiť príspevok

Degon
   13. 7. 2007, 11:04 avatar
V tejto téme sa fyzika nepreverá, ale aj tak Ti odpoviem. Svetlo (fotóny) sa prejavujú aj ako vlna, aj korpuskulárne. Tento paradox sa prejavuje aj u všeobecnej, ako aj špeciálnej teórie relativity a Einstein sa v posledných rokoch života snažil o vytvorenej jednotnej teórie všeho, ktorá by tento paradox zjednocovala. Einstein nebol stúpencom slepej náhody alebo chaosu a komentoval to slovami, že "Boh nehrá kocky". Ale to všetky je Ti určite známe. Ja nie som determinista, iba sa snažím pochopiť Božiu pravdu a samotného Boha, ktorý sa vo svete prejavuje najmä existenciou života a jeho rozmanitých foriem.
O tej slušnosti, ako základného predpokladu ľudskej komunikácie, s Knihomolom súhlasím!


25.
označiť príspevok

Sauron
   13. 7. 2007, 11:26 avatar
Degon, no áno...ale v tom nie je taký rozpor myslím, to je proste fakt. Väčší rozpor je medzi všeobecnou teóriou relativity a kvantovou teóriou...ale to už sa snažia vyriešiť teóriou superstrún, ktorá by mala byť teóriou všetkého....o čom už asi vieš.
Si teda zástanca inteligentného dizajnu?
A pokiaľ viem, ľudská komunikácia nezávisí od slušnosti )


26.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   13. 7. 2007, 19:32 avatar
ludska komunikacia zavisiod toho ako je clovek vzdelany, ako sa sprava, tak sa aj vyjadruje....o tom ako komunikujes s ludmi(a nielen s nimi, takisto aj s celou prirodou,..)sa da spravit velmi presny opis o tebe...


28.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 7. 2007, 23:00 avatar
Knihomolka,
ďakujem Ti za lekciu pre nás všetkých starších účastníkov fóra. Súhlasím s týmto Tvojím názorom a dovoľ, aby som k nemu pripojil tento môj dodatok: ...atribútom/neoddeliteľnou súčasťou slušnosti je predovšetkým prirodzená inteligencia, ktorá sa nedá získať akýmkoľvek formálnym vzdelaním, pretože vyplýva z našej genetiky/dedičných dispozícií, výchovy v útlom detstve a aj z našej vedomej snahy získanej životnou praxou.


27.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 7. 2007, 22:45 avatar
Sauron,
uvedom si...boj protikladov, negácia negácie...nebyť teórie relativity, objavili by sa už teórie ďaľšie (kvantová, superstrún, ...)?
A pokiaľ vieš, že "ľudská komunikácia nezávisí od slušnosti" - potom si presvedčený, že môžeš byť v akejkoľvek komunikácii a kedykoľvek neslušný?
Nakoniec, podobne ako Degon a Knihomolka, si myslím, ba som presvedčený, že "slušnosť" patrí do akejkoľvek ľudskej interaktívnej činnosti - teda má byť aj atribútom akejkoľvek komunikácie - aj polemiky!


35.
označiť príspevok

Sauron
   20. 7. 2007, 11:20 avatar
Kasafran,
veď sa objavili, aký boj protikladov máš na mysli? Vo vede nejestvujú protikladné vesmíry s protikladnými fyz. zákonmi.
,,potom si presvedčený, že môžeš byť v akejkoľvek komunikácii a kedykoľvek neslušný?"
tvrdím niečo také?
A všeličo by malo byť...ale nie je. Pre niekoho iného zase nadávky znamenajú základ vyjadrovania )


29.
označiť príspevok

Degon
   14. 7. 2007, 11:02 avatar
Sauron, tá teória superstrún má už dnes mnoho oponentov a dá sa predpokladať, že ju čoskoro nahradí dajaká iná teória. Ale vedci, aj keď k nej pristupujú s nedôverou, ju predsa len prijímajú, lebo nemajú po ruke zatiaľ žiadnu inú a lepšiu. V spoločnosti je mnoho takých vecí, ktorým veríme bez toho, aby sme o tom mali presvedčivé dôkazy. Týka sa to najmä našich dejín. Veríme, že sa všetko udialo tak, ako sa to popisuje, ale na druhej strane vieme, že „dejiny píšu víťazi“ a tak „nepíšu“ pravdu, ale účelovú lož, ktorú potomkom predkladajú, aby sa jej verilo. Niekedy sa lož v spoločnosti pripúšťa aj preto, lebo je „milosrdnou lžou“. Pravda je niekedy taká otrasná, že sa vedome zamlčuje a toleruje sa lož.
Čo sa týka tej slušnosti, ako základného predpokladu inteligentnej komunikácie, myslím, že žiadny človek nebude komunikovať s človekom, ktorý ho uráža a správa sa neeticky. Na internete si všetci tykajú, čo zvádza k familiárnosti a to potom často vedie aj k urážkam a osobným invektívam. V prípade vykania by tomu tak určite nebolo.
Ten výraz „inteligentný dizain“ je pre mňa prijateľnejší, ako spoločenská a kultúrna dekadencia a vulgarizmus, ktoré sa stali v súčasnosti, najmä medzi mládežou také populárne.
Ešte k tej otázke „boja medzi veriacimi a neveriacimi“. To je veľmi pochybené, lebo každý sme v niečom veriaci a v niečom neveriaci. Ja tiež neverím mnohým veciam, ale ich nemusím otvorene napádať a kritizovať, už aj preto, že mnohým ľuďom vyhovujú a umožňujú im ich prežitie a zdravý vývoj. Deťom sa rozprávajú vymyslené rozprávočky nie preto, aby sme ich klamali, ale preto, lebo prospievajú ich duchovnému rozvoju. Ľudia radi čítajú romány, čo sú tiež iba rozprávky pre dospelých. Ja si tiež niekedy v televízii rád pozriem vedecko-fantastický film, nie preto, že tomu verím, ale preto, že ma zaujíma ľudská psychika. Je zaujímavé, že ľudia nedokážu vymyslieť nič, čo nejestvuje. Vždy iba kopírujú veci, ktoré jestvujú, ale ich nelogicky pospájajú tak, že z toho vznikne monštrum.
Otázka inteligencie je tiež zaujímavá! Je známe, že sa nedá naučiť a inak si ju osvojiť. Každý sa s ňou rodíme, ale neverím, že je nám daná už v našich génoch. Je to duševná dispozícia, ktorú nemožno zdediť. O tom by mohla byť celkom zaujímavá samostatná polemika, nie?


36.
označiť príspevok

Sauron
   20. 7. 2007, 11:27 avatar
Degon,
je to možné. Ale poznám ľudí čo oponujú aj teorii relativity a kvantovej fyziky a za základ svojej vedy považujú spisy Tomáša Akvinského ) A áno, lži držia našu spoločnosť pohromade )
,,žiadny človek nebude komunikovať s človekom, ktorý ho uráža a správa sa neeticky"
prečo si to myslíš?
,,Je zaujímavé, že ľudia nedokážu vymyslieť nič, čo nejestvuje."
Hlúposť, skús to dokázať. Čo napr. taká žiarovka? Ona tu už pred Edisonom bola? A kde?
,,Otázka inteligencie je tiež zaujímavá! Je známe, že sa nedá naučiť a inak si ju osvojiť."
žeby? ako to?


30.
označiť príspevok

scorpion025
   18. 7. 2007, 00:13 avatar
Boj medzi veriacimi a neveriacimi bol, je a aj bude. Veriaci su totiz velmi dobre zmanipulovany spolocenskym nazorom ludi rovnakej krvi. Alebo zeby neveriaci ozaj boli detmi diabla ? :-]]]]]]]]]]]]]]]]]]


31.
označiť príspevok

Degon
   18. 7. 2007, 18:30 avatar
Ja by som tie Tvoje slová trochu poopravil v tom zmysle, že boj, ako skutočný, kde sa prelieva krv, tak aj ideologický prebieha medzi ľuďmi stále. Dôvody sú rôzne, ale zväčša ide o peniaze a moc. Ideológia, alebo viera sú vždy druhoradé a slúžia iba na zvedenie a oklamanie tých, ktorý do toho boja nesú svoju kožu. Ale inak dravosť je tiež vlastná ľudskému pokoleniu. Je to zvierací pud prežitia, keď moje vlastné záujmy nadradím nad záujem iných. Myslím, že práve v tejto humánnej a morálnej oblasti prinieslo kresťanstvo ľudstvu vyššie hodnoty a ideály. Ale je iba málo tých, ktorý sa nimi riadia. V cirkvi sa tiež uplatňuje to, čomu sa hovorí davová psychóza. Jednotlivec sa podriaďuje vplyvu väčšiny a necháva sa zmanipulovať do postojov, ktoré by inak nezastával. Z toho dôvodu sa v cirkvi organizujú rôzne procesie a zhromaždenia, lebo sa tam uplatňuje "duch jednoty". Myslím, že prax "ľudovej viery" a ľudových zvyklostí vyhovuje najmä mladým a ženskému pokoleniu, ale už menej mužom, ktorý uvažujú viac logicky a pragmaticky. Ale pôvodné kresťanské učenie bolo zamerané viac na mužov a viera sa praktikovala najmä v mužských kláštoroch. Postupne však nastal odklon k ženskej spiritualite, lebo ženy vytvárali pevný rodinný zväzok a boli poslušnejšie voči kléru. Tiež viac obľubovali tradičné obrady a rôzne zvyklosti ako muži, preto sa stali pre cirkev dôležitejšie ako muži. Je to celé záležitosťou skôr sociologického výzkumu, ako otázka vierouky. Je tiež pravdou, že náboženské cítenie bolo často zneužívané panovníkmi pre ich mocenské ciele. Aj dnes je snaha určitých mocenských kruhov poštvať proti sebe kresťanov a arabov (muslimov), aby sa vzájomne vyvraždili. Myslím, že aj mnohé tie samovražedné a iné útoky v niektorých západných krajinách boli zinscenované spravodajskými orgánmi ich krajín s cieľom poštvať kresťanov proti moslimom. Každé vojny majú vždy svoju predohru s cieľom vystupňovať napätie a nenávisť voči "nepriateľovi". Takže tú "vojnu" medzi veriacimi a neveriacimi beriem s rezervou. Ak by ľudí nerozdeľovala viera, tak to bude niečo iné, pre čo sa budú ľudia nenávidieť a osočovať.


32.
označiť príspevok

R.U.D.Y
   18. 7. 2007, 20:01 avatar
VEDA vs. CIRKEV umna je to 50/50


33.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 7. 2007, 21:17 avatar
Degon,
páči sa mi Tvoja reakcia a s mnohými Tvojimi myšlienkami súhlasím. No ideológiu alebo vieru by som zásadne neodsúval na druhé miesto, pretože, podľa mňa, s túžbou po moci alebo bohatstve tvoria párovú kategóriu.
Už za čias Rímskej ríše sa hovorilo, že "Guius regio, eius religio" (Čie je panstvo, toho je i náboženstvo - alebo prenesene - Čí pes, toho pieseň vyje).


34.
označiť príspevok

Degon
   19. 7. 2007, 11:39 avatar
Kasafran,
celkom Ťa chápem a tiež aj Tvoj postoj voči oficiálnej a viditeľnej cirkvi, ktorá lipne na svojich tradíciách a preto sa jej tiež zvykne hovoriť „tradičná cirkev“. Aj ja mám na ňu podobný názor, aj keď uznávam jej opodstatnenosť a užitočnosť pre svetské spoločenstvo. Je dobré, ak tu jestvuje viditeľne náboženská organizácia, ktorá navonok reprezentuje (alebo by mala reprezentovať) záujmy veriacich. Vieme, že politické strany, ktoré sa honosia vo svojom názve ako „kresťanské“, také v skutočnosti nie sú a záujem veriacich im je ľahostajný. Podobný trend sa však vyskytuje aj v cirkevnej reprezentácii, že im často nejde o skutočný záujem veriacich, ale o kadečo iné. Potom na základe toho vzniká u mnohých ľudí taký postoj, ako máš Ty a iní. Aj v cirkvi sú iba ľudia a podliehajú svojim svetským a hriešnym záujmom. Boli by sme naivní, ak by sme očakávali, že vo vrcholnej reprezentácii budú ľudia čistí a oddaní duchovnému odkazu svojho zakladateľa. Ježiš, ako aj Buddha sa nestotožňovali s praktikami cirkví, ktoré vyrástli na ich učení. Ale to neznamená, že to samotné učenie týchto zakladateľov je špatné. Špatné je to, že ľudia, ktorí sa honosia ich odkazom sú špatní a nedržia sa toho, čo hlásajú.
Ja osobne odlišujem tieto svetské cirkvi, alebo náboženské spoločnosti od tej duchovnej, ktorá je neviditeľná. Je neviditeľná preto, že je duchovná a nemá záujem sa vystavovať na obdiv. Tvorí skutočnú jednotu tohto, aj toho druhého, duchovného sveta a pôsobí (duchovne) na všetko dianie vo stvorení. Koľko je vo svete takýchto duchovných jednotlivcov je nemožné určiť, ale to ani nie je dôležité. Sú tu, aj tam a vydávajú svoje svedectvo. Žijú a pôsobia v rôznych postaveniach a v rôznych spoločenstvách, ale tvoria skutočnú duchovnú jednotu.
Všetko pozemské raz pominie, ale duch je večný, lebo nemá svoj pôvod v tomto svete. Svetskí ľudia nedokážu prijať a poznať toto duchovné spoločenstvo, lebo aby ho poznali musia ho sami prežívať – musia sa s ním stotožniť. A to pre ich svetský charakter je nemožné!
Preto všetko duchovné odsudzujú a sa tomu vysmievajú. Uznávajú iba materializmus a to, čo môžu zmyslami postrehnúť. Sú ako ryby vo vode, ktoré poznajú iba ten svoj vodný živel. Netušia, že jestvuje aj život pozemský, vzdušný a podzemný, prípadne astrálny.
Psi brešú a ak začne jeden brechať, ostatní sa k nemu pridajú. To je všetko!


37.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 7. 2007, 15:42 avatar
Degon,
zrejme nechtiac alebo z nevedomosti si uviedol nevhodné porovnanie vo vete: "Ježiš, ako aj Buddha sa nestotožňovali s praktikami cirkví, ktoré vyrástli na ich učení."
Pouvažuj, prečo asi si to myslím.


38.
označiť príspevok

Degon
   21. 7. 2007, 15:57 avatar
Áno, uznávam, že to porovnanie trochu pokrivkáva, ale mohol si ma kľudne opraviť. Nesnažím sa veci vedecky definovať a popisovať, ide mi skôr o pochopenie podstaty.


39.
označiť príspevok

tinaBo
   22. 8. 2007, 14:36 avatar
Degon,velmi sa mi paci tvoje myslenie.Je zrele.Ty ale nie si katolik,vsak?


40.
označiť príspevok

Degon
   22. 8. 2007, 16:19 avatar
tinaBo, predstav si, že som! Ale snažím sa uvažovať logicky a nezávisle. Hľadám pravdu a keď ju nájdem, tak sa podľa nej snažím aj žiť. Pravda je spoľahlivejšia cesta života, ako viera. Viera je podľa mňa iba takým návodom, ako nájsť pravdu.


41.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 8. 2007, 22:20 avatar
Degon,
vysvetli mi, prosím Ťa, ako môže katolík uvažovať nezávisle a keď, potom nezávisle na čom?


42.
označiť príspevok

Degon
   26. 8. 2007, 17:09 avatar
Kasafran,
Ježiš prišiel na svet preto, aby nás oslobodil nielen od hriechu, ale aj od svetských zvodov, pýchy a žiadostivosti, ktorým podliehajú svetskí ľudia. Dal nám tak slobodu Božích synov, ktorú nemôžu pochopiť žiadní materialisti a tobôž nie ateisti. Cirkev nie je politická strana, ktorá svojich členov zväzuje politickými smernicami a direktívami. Sme slobodní ľudia a takí aj ostaneme. V našich srdciach nie je nenávisť, ani zloba, iba pokoj a láska. A takýto pokoj želám aj Tebe.


43.
označiť príspevok

Sauron
   26. 8. 2007, 18:19 avatar
Kasafran,
očakávaš od náboženského fundamentalistu priveľa, síce bude hovoriť, že je nezávislý a slobodný (čo je blbosť, lebo nikto nie je skutočne slobodný a nezávislý)...ale najprv mu musia správcovia jeho kultu alebo jeho dogmy (v tomto prípade kresťanské) povedať, že je nezávislý. Nezávislosť myšlienok od neho nemožno čakať, to by nebol tím čím je.


44.
označiť príspevok

Degon
   27. 8. 2007, 10:25 avatar
Sauron, Ty si skutočný génius! Máš spoločne s Kasafranom pravdu, že moja nezávislosť je obmedzená. Telom som obmedzený a závislý od jedla a spánku a dušou som celkom závislý na Bohu. Sloboda je pekná vec, ale nie je schopná nám poskytnúť aj šťastie. To môžeme nadobudnúť láskou od Boha a službou blížnemu. Práca za peniaze nám neposkytne to, čo nám poskytuje nezištná pomoc blížnemu.
Žiadny ateista nedokáže pochopiť, prečo je veriaci kresťan spokojný, keď je vo svete toľko zla a toľko klamárov. Aby to dokázal pochopiť, musel by mať v srdci lásku a vieru veriaceho, čoho však nie je schopný. A preto ho nedokáže nikdy pochopiť. Je to pre neho veľké tajomstvo (tajomstvo viery), ktoré však vo svojej zlomyseľnosti nazýva - bláznovstvom.


46.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 8. 2007, 23:07 avatar
Degon,
to skutočne, ako ateista nedokážem pochopiť, že Ty ako veriaci kresťan si spokojný, že je vo svete toľko zla a klamárov! Ak je to tak, potom Ty a Tebe podobní ste zradili vášho Boha a úspešne slúžite Diablovi!?


45.
označiť príspevok

Sauron
   27. 8. 2007, 10:41 avatar
Degon
Ďakujem, ja viem.
A ja tomu chápem. Autosugescia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:12,  Boris, ale úplne otvorené a priehľadné cigánstvo, doslova pre malé deti.
dnes, 09:11,  Ty si naivný. *39
dnes, 09:11,  Otázka 4: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí...
dnes, 09:11,  Čiastočný obdiv Hitlera a revolučný odpor sme si užvysvetlili.
dnes, 09:10,  Úprimnejší = úprimný, ako hovno
dnes, 09:09,  A možno si pomyslel, ach bože prečo také kraviny zase rozpráva.
dnes, 09:09,  https://slovensko.hnonline.sk/931416-obchod-kotlebovcov-ponukal-zaujimave-akcie-pri-nakupe-nad-88...
dnes, 09:09,  Keď šéf ĽSNS Marian Kotleba daroval 14. marca trom rodinám s hendikepovanými deťmi šeky...
dnes, 09:08,  Už minimálne 2x otvorene v médiách klamal, že nehovoril niečo, čo rozhodne povedal.
dnes, 09:07,  Tebe nedá LS NS späť :) si milovník zidofasistov
dnes, 09:07,  Ktorí židia? Sú aj šikovní, aj nešikovní židia, ako v každom inom národe..
dnes, 09:06,  A je rozdiel keď sa Kotleba uškŕňa keď hovoria niečo oponenti a keď jeho kolegovia. *19
dnes, 09:06,  No tak si pozri z tých čias nejaké videá, ako naň nikto "neútočil"- Gardisti...
dnes, 09:05,  no neviem neviem. Keď tam hovorí o zabíjaní cigánov a Kotleba sa uškŕňa tak mu musí...
dnes, 09:05,  2, 3, No, po tom, ako sa vyhováral, že on nespôsobil zmätok na cestách v stredu.........
dnes, 09:05,  Rad klames-na-infovojne-kotleba nebýva
dnes, 09:05,  A už sme tu. Zas židia. tebe židia nedajú v noci spať čo? *21 Sere ťa že sú múdrejší...
dnes, 09:03,  Ja chápem tvoju nelogiku. ten kto je proti nacizmu je nácek. *39 ten kto obdivuje nacizmus je...
dnes, 09:03,  Ty židov označuje za nadradenych si zidofasista
dnes, 09:02,  Rád si ho pozriem. No Kotlebov úsmev neberiem ako smerodajný, ten sa uškŕňa pomerne často....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 016 bytes in 0,615 seconds)