hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Boh nám daroval svoju matku za pomocníčku Jn 14,21-26

príspevkov
65
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 27.10.2015 15:11
posledná zmena 20.2.2018 01:18
1
27.10.2015, 15:11
Veľmi dobre vysvetlené od prof. Ľubomíra Stančeka. Bohu sa klaniame, ale k Panne Márií prechovávame oprávnenú úctu. Viac vo videu.

odkaz
none
19

1. 27.10.2015, 15:11

Veľmi dobre vysvetlené od prof. Ľubomíra Stančeka. Bohu sa klaniame, ale k Panne Márií prechovávame oprávnenú úctu. Viac vo videu.

http://www.gloria.tv/media/wWfRvvrpiWU

27.10.2015, 18:32
Lea, ešte koľko budeš urážať Pannu Máriu? Však vám nikdy neublížila. To robím ja 🙂.
none
22

1. 27.10.2015, 15:11

Veľmi dobre vysvetlené od prof. Ľubomíra Stančeka. Bohu sa klaniame, ale k Panne Márií prechovávame oprávnenú úctu. Viac vo videu.

http://www.gloria.tv/media/wWfRvvrpiWU

27.10.2015, 18:40
ach lea, ako blúdi....
none
23

22. 27.10.2015, 18:40

ach lea, ako blúdi....

27.10.2015, 18:43
Podľa mňa chce, aby ostatní blúdili s ňou.
none
24

23. 27.10.2015, 18:43

Podľa mňa chce, aby ostatní blúdili s ňou.

27.10.2015, 18:45
Nemyslim, ze to Lea mysli zle..
Proste hadze sem to, v co veri...
Ale to robi kazdy na tomto fore, ci nie?
none
26

24. 27.10.2015, 18:45

Nemyslim, ze to Lea mysli zle..
Proste hadze sem to, v co veri...
Ale to robi kazdy na tomto fore, ci nie?

27.10.2015, 18:47
Lenže všetkého veľa škodí...
none
28

26. 27.10.2015, 18:47

Lenže všetkého veľa škodí...

27.10.2015, 19:01
Mozem len hadat.. na jednu stranu to moze byt provokacia, ale dufam, ze to nie je..
Na druhu stranu to moze byt jej nejake sebavyjadrenie, proste nieco co ju naplnuje...
Ako vobec by nevadilo, keby si spravila nejaky blog, alebo facebookovsky profil..
Moje najmladsie svagrine si spravil na fcb stranku i odkaz

Snad ten link vyjdea DF ho neznici, inak "Ježiš ma nikdy neopustí, lebo najlepší priateľ neopúšťa"
none
29

28. 27.10.2015, 19:01

Mozem len hadat.. na jednu stranu to moze byt provokacia, ale dufam, ze to nie je..
Na druhu stranu to moze byt jej nejake sebavyjadrenie, proste nieco co ju naplnuje...
Ako vobec by nevadilo, keby si spravila nejaky blog, alebo facebookovsky profil..
Moje najmladsie svagrine si spravil na fcb stranku i https://www.facebook.com/Je%C5%BEi%C5%A1-ma-nikdy-neopust%C3%AD-lebo-najlep%C5%A1%C3%AD-priate%C4%BE-neop%C3%BA%C5%A1%C5%A5a-239944782759278/

Snad ten link vyjdea DF ho nezni...

27.10.2015, 19:03
neni to provokacia.....je to totálne prepadnutie kultu Marie.
none
32

28. 27.10.2015, 19:01

Mozem len hadat.. na jednu stranu to moze byt provokacia, ale dufam, ze to nie je..
Na druhu stranu to moze byt jej nejake sebavyjadrenie, proste nieco co ju naplnuje...
Ako vobec by nevadilo, keby si spravila nejaky blog, alebo facebookovsky profil..
Moje najmladsie svagrine si spravil na fcb stranku i https://www.facebook.com/Je%C5%BEi%C5%A1-ma-nikdy-neopust%C3%AD-lebo-najlep%C5%A1%C3%AD-priate%C4%BE-neop%C3%BA%C5%A1%C5%A5a-239944782759278/

Snad ten link vyjdea DF ho nezni...

27.10.2015, 19:47
Poznám tie FB skupiny, je to dobrá vec. Je to tam spoločnosť, ktorá je Za niečo, a nie taká čo len nadáva, je nespokojná a furt útočí. Veľmi milé od nich. Ja sama mám 3 relatívne úspešne skupiny (rôzneho zamerania, na prospešné veci), už 4 skupiny by bolo veľa. A momentálne je pre mňa dôležitá modlitba a láska - to je istota, ktorá spája ľudí a vlastne nevyhnutnosť kresťanstva - či ide o RKC, reformovaných, rôzne spoločenstvá - pokiaľ tam nie je modlitba a láska, potom to s kresťanstvom je málo spoločné. Môj názor.
none
31

24. 27.10.2015, 18:45

Nemyslim, ze to Lea mysli zle..
Proste hadze sem to, v co veri...
Ale to robi kazdy na tomto fore, ci nie?

27.10.2015, 19:42
Wolfe presne, každý sem dáva to čo ho osloví, resp. čím žije.
none
25

23. 27.10.2015, 18:43

Podľa mňa chce, aby ostatní blúdili s ňou.

27.10.2015, 18:46
to nech povie lea, že prečo za poslednú dobu toľko tém a Márii, z ktorej cirkev urobila modlu...
none
36

23. 27.10.2015, 18:43

Podľa mňa chce, aby ostatní blúdili s ňou.

27.10.2015, 20:00
Lenže lea je židovka, a tým pádom môže mať nejaký postranný úmysel. Určite to nie je naivná detská viera. Aká je skutočná agenda, sa môžme dohadovať.
none
34

1. 27.10.2015, 15:11

Veľmi dobre vysvetlené od prof. Ľubomíra Stančeka. Bohu sa klaniame, ale k Panne Márií prechovávame oprávnenú úctu. Viac vo videu.

http://www.gloria.tv/media/wWfRvvrpiWU

27.10.2015, 19:54
Boh má matku? Ak by mal Boh matku, potom by bola vyššia / väčšia ako on. Ale Mária je matka Ježiša len podľa tela, nie podľa ducha, lebo "Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch." (Ján 3,6). Podľa toho by sa dalo povedať, že Ježiš sa narodil z tela Márie a z ducha Božieho.
Ale tu je zbytočne niečo písať, už som o tom písal inde, najlepšie je ťa ignorovať, aj tak nereaguješ na nič z toho, čo píšem.
Neviem, kde v Jn 14,21-26 je zmienka o Márii.
none
35

34. milky945 27.10.2015, 19:54

Boh má matku? Ak by mal Boh matku, potom by bola vyššia / väčšia ako on. Ale Mária je matka Ježiša len podľa tela, nie podľa ducha, lebo "Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch." (Ján 3,6). Podľa toho by sa dalo povedať, že Ježiš sa narodil z tela Márie a z ducha Božieho.
Ale tu je zbytočne niečo písať, už som o tom písal inde, najlepšie je ťa ignorovať, aj tak nereaguješ na nič z toho, čo píšem.
Neviem, kde v Jn 14,21-26 je zmienka o Márii.

27.10.2015, 19:59
Milky945 už som tu dala citáty z Biblie, ale tebe zjavne to nič nehovorí. Nebudem stále dookola to tu dávať. Ale zase kto prvotne odmieta náuku RKC a k tomu patrí ja úcta k Pannej Márií - nemá problém aj citovať z Biblie to čo mu vyhovuje a zároveň si to po svojom vysvetliť. Ja som dlho žila s Bibliou a mohla by som opäť do toho sa dostať a ísť po tebe a tvojich výrokoch a zakaždým ich napádať inými výrokmi. Lenže to by nemalo cenu, strata času.
none
37

34. milky945 27.10.2015, 19:54

Boh má matku? Ak by mal Boh matku, potom by bola vyššia / väčšia ako on. Ale Mária je matka Ježiša len podľa tela, nie podľa ducha, lebo "Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch." (Ján 3,6). Podľa toho by sa dalo povedať, že Ježiš sa narodil z tela Márie a z ducha Božieho.
Ale tu je zbytočne niečo písať, už som o tom písal inde, najlepšie je ťa ignorovať, aj tak nereaguješ na nič z toho, čo píšem.
Neviem, kde v Jn 14,21-26 je zmienka o Márii.

27.10.2015, 20:01
Panna Mária je Božia Matka.

Mesiac október si nevieme ako kresťania predstaviť bez modlitby k Presvätej Bohorodičke. Nebude azda od veci pripomenúť, prečo Bohorodička je tak uctievaná a v čom je jej ochrana.

Základom veľkej hodnosti Panny Márie je to, že sa stala Matkou Božieho Syna. Keď jej Boh oznámil svoje rozhodnutie, prijala ho slobodne a bez výhrad. Týmto svojím činom dostala hodnosť, ktorú nikto zo stvorenia nedostane - je Božou Matkou. odkaz
none
39

34. milky945 27.10.2015, 19:54

Boh má matku? Ak by mal Boh matku, potom by bola vyššia / väčšia ako on. Ale Mária je matka Ježiša len podľa tela, nie podľa ducha, lebo "Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch." (Ján 3,6). Podľa toho by sa dalo povedať, že Ježiš sa narodil z tela Márie a z ducha Božieho.
Ale tu je zbytočne niečo písať, už som o tom písal inde, najlepšie je ťa ignorovať, aj tak nereaguješ na nič z toho, čo píšem.
Neviem, kde v Jn 14,21-26 je zmienka o Márii.

27.10.2015, 20:11
Milky945 ktoré spoločenstvo či cirkev či ezoterický smer? Kukla som na tvoje témy a všetko je len popieranie a písanie obrátených, pokrútených vecí.Nuž, ale aj tak sa dá.
none
40

39. 27.10.2015, 20:11

Milky945 ktoré spoločenstvo či cirkev či ezoterický smer? Kukla som na tvoje témy a všetko je len popieranie a písanie obrátených, pokrútených vecí.Nuž, ale aj tak sa dá.

27.10.2015, 20:18
Lea, maj sa na pozore. Keď s tebou súhlasí Lemmy v otázke uctievania "matky božej", je nejaká šanca / pravdepodobnosť, že si mimo?
none
41

40. milky945 27.10.2015, 20:18

Lea, maj sa na pozore. Keď s tebou súhlasí Lemmy v otázke uctievania "matky božej", je nejaká šanca / pravdepodobnosť, že si mimo?

27.10.2015, 20:20
Milky ty sa maj na pozore. Mne je jasné, že Lemmy neuznáva toto tvrdenie. Ale dal správne tvrdenie, aspoň v zmysle RKC a toho čo ja verím. Ty povedz, v ktorom spoločenstve si, resp. akou ezoterickou náukou či cirkvi si. A aká je pravdepodobnosť, že si ty mimo, keď píšeš všetky témy obrátené a lživo?
none
44

41. 27.10.2015, 20:20

Milky ty sa maj na pozore. Mne je jasné, že Lemmy neuznáva toto tvrdenie. Ale dal správne tvrdenie, aspoň v zmysle RKC a toho čo ja verím. Ty povedz, v ktorom spoločenstve si, resp. akou ezoterickou náukou či cirkvi si. A aká je pravdepodobnosť, že si ty mimo, keď píšeš všetky témy obrátené a lživo?

27.10.2015, 20:37
Píšem lživo? Tak to ti ďakujem. Nie som v žiadnom verejnom spoločenstve / cirkvi, nemám čas a silu niekde chodiť a to myslím doslova. Schádzame sa len súkromne v rámci rodiny. Bol som katolík.
none
48

44. milky945 27.10.2015, 20:37

Píšem lživo? Tak to ti ďakujem. Nie som v žiadnom verejnom spoločenstve / cirkvi, nemám čas a silu niekde chodiť a to myslím doslova. Schádzame sa len súkromne v rámci rodiny. Bol som katolík.

27.10.2015, 21:20
milky konečne si odpovedal, v poriadku. Riadíte sa akou Bibliou sú rôzne katolícke, jehovistické,....
none
42

40. milky945 27.10.2015, 20:18

Lea, maj sa na pozore. Keď s tebou súhlasí Lemmy v otázke uctievania "matky božej", je nejaká šanca / pravdepodobnosť, že si mimo?

27.10.2015, 20:23
V 34. si sa opýtal: Boh má matku?

Tak som ti doložil, že ako to kresťania myslia, keď hovoria o Matke alebo Bohorodičke.
none
2
27.10.2015, 15:54
Ex 20:4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh.......
👍: milky945
none
3

2. 27.10.2015, 15:54

Ex 20:4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh.......

27.10.2015, 16:39
Sekty a náboženský zážitok

V roku 1634 v equádorskom meste Quito sa pred bohostánkom modlila rehoľná sestra Matka Anna od Ježiša. Zrazu zhaslo večné svetlo. Keď sa ho sestra pokúšala opäť zapáliť, kostol sa naplnil nadprirodzeným svetlom a v ňom sa objavila postava Matky Božej. Panna Mária povedala sestre Anne : " Zhasnutie večného svetla, čo svieti Väzňovi lásky, predstavuje mnoho významov."

Panna Mária potom detailne vyložila sestre Anne od Ježiša všetky významy tohoto úkazu. Sestrička sa dozvedela, že sa to týka konca devätnásteho a väčšiny dvadsiateho storočia. Cirkev toto zjavenie uznala za pravé. Medzi množstvom znamení uviedla Panna Mária aj činnosť siekt.
Doslova povedala: " Zosilnením kontroly vo všetkých sociálnych vrstvách, budú sekty s veľkou zručnosťou prenikať do sŕdc rodín a budú ničiť dokonca aj deti." [1]

Dnes, na konci dvadsiateho storočia si môžeme vypočuť takéto konštatovanie Alexandra L. Dvorkina, zakladateľa Informačného centra sv. Ireneja o nových náboženských hnutiach, sektách a kultoch v Moskve a spolupracovníka odd. pre náboženské vzťahy Moskovského patriarchátu Ruskej pravoslávnej cirkvi : " Takmer to vyzeralo, že medzi sektami panuje akási džentlmenská dohoda o rozdelení sfér záujmu...Cirkev zjednotenia (munisti) pôsobí predovšetkým na štátnych školách...Scientológia sa zamerala na miestnu správu a ťažký priemysel. Sekta Hare Krišna aktívne buduje svoje impérium v potravinárskom a farmaceutickom priemysle, Svedkovia Jehovovi robia nábory medzi robotníkmi a roľníkmi, Medzinárodné cirkvi Kristove sa sústreďujú na univerzity, sekta Stredisko Matky Božej sa zameriava na armádu atď. [2]

Ten istý autor udáva, že : "...prvé negatívne reakcie prišli od rodičov, ktorí sa čudovali, čo sa to stalo s ich deťmi, odkedy sa pridali k týmto dovtedy neznámym náboženským organizáciám. Všimli si, že ich deti sa zmenili k horšiemu - stali sa, podľa vyjadrenia rodičov, " živými mŕtvolami." [3]
odkaz

PS: Prepáč, ale prepadol si sekte. Zneužili ťa a urobila z teba ustrašeného človeka, neschopného rozmýšľať, ale zato plniť ich zlé úmysly, pričom sa tvária ako praví dodržovatelia Božieho slova a Bibliu len zneužívajú.
none
5

3. 27.10.2015, 16:39

Sekty a náboženský zážitok

V roku 1634 v equádorskom meste Quito sa pred bohostánkom modlila rehoľná sestra Matka Anna od Ježiša. Zrazu zhaslo večné svetlo. Keď sa ho sestra pokúšala opäť zapáliť, kostol sa naplnil nadprirodzeným svetlom a v ňom sa objavila postava Matky Božej. Panna Mária povedala sestre Anne : " Zhasnutie večného svetla, čo svieti Väzňovi lásky, predstavuje mnoho významov."

Panna Mária potom detailne vyložila sestre Anne od Ježiša všetky významy tohoto úkazu...

27.10.2015, 16:55
lea ja som v podstate rad že si tu. Stala sa z teba taka typicka katolicka , vrucna obdivovateľka Marie. Netvrdim že maš zlý umysel, ale tvrdim že porušuješ bozie slovo.....Je smutne že prave najvätsia cirkev , ktora zjavne porusuje bozie slovo, poklada tych čo na to poukazuju za sektarov.
Na tvojom chapani božieho diela, vdaka uceniu RKC, sa to krásne ukazuje.
none
6

5. 27.10.2015, 16:55

lea ja som v podstate rad že si tu. Stala sa z teba taka typicka katolicka , vrucna obdivovateľka Marie. Netvrdim že maš zlý umysel, ale tvrdim že porušuješ bozie slovo.....Je smutne že prave najvätsia cirkev , ktora zjavne porusuje bozie slovo, poklada tych čo na to poukazuju za sektarov.
Na tvojom chapani božieho diela, vdaka uceniu RKC, sa to krásne ukazuje.

27.10.2015, 17:02
Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta. Viem, že za to ty sám nemôžeš. Povedala som jasne ako to je. A výhovorky či útoky priamo na RKC - z tvojej strany to len dokazujú.
none
7

6. 27.10.2015, 17:02

Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta. Viem, že za to ty sám nemôžeš. Povedala som jasne ako to je. A výhovorky či útoky priamo na RKC - z tvojej strany to len dokazujú.

27.10.2015, 17:10
sektu poznaš podla toho, či sa riadi podla pisma alebo nie. Nie podla toho,kolko je v nej členov. Nad vsetkym je božie slovo, a je potrebne ho dodržiavať.
RKC si porušuje bozie slovo HRUBO a snazi sa to silou mocou sama sebe ospravedlniť.....
Lea je len jedna moznosť.....Zburajte tie modly, ktorým sa klaniate a Boh vam odpustí.....ked budes citat bibliu, zistíš ze bozi vyvolený lud to tak zoparkrat urobil.....a urobil dobre.
none
8

7. 27.10.2015, 17:10

sektu poznaš podla toho, či sa riadi podla pisma alebo nie. Nie podla toho,kolko je v nej členov. Nad vsetkym je božie slovo, a je potrebne ho dodržiavať.
RKC si porušuje bozie slovo HRUBO a snazi sa to silou mocou sama sebe ospravedlniť.....
Lea je len jedna moznosť.....Zburajte tie modly, ktorým sa klaniate a Boh vam odpustí.....ked budes citat bibliu, zistíš ze bozi vyvolený lud to tak zoparkrat urobil.....a urobil dobre.

27.10.2015, 17:15
Diskusia je tu už asi zbytočná.
none
9

8. 27.10.2015, 17:15

Diskusia je tu už asi zbytočná.

27.10.2015, 17:19
samozrejme...okrem ineho verše ktore si dala.....čo to ma spolocne s uctievaním Marie?
Jan14: 21Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje. A kto miluje mňa, toho bude milovať môj Otec; aj ja ho budem milovať a zjavím mu seba samého.“ 22 Júda, nie ten Iškariotský, sa ho spýtal: „Pane, ako to, že seba chceš zjaviť nám, a svetu nie?“ 23 Ježiš mu odpovedal: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok. 24 Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová. A slovo, ktoré počujete, nie je moje, ale Otcovo, toho, ktorý ma poslal. 25 Toto som vám povedal, kým som ešte u vás. 26 Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.
none
10

9. 27.10.2015, 17:19

samozrejme...okrem ineho verše ktore si dala.....čo to ma spolocne s uctievaním Marie?
Jan14: 21Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje. A kto miluje mňa, toho bude milovať môj Otec; aj ja ho budem milovať a zjavím mu seba samého.“ 22 Júda, nie ten Iškariotský, sa ho spýtal: „Pane, ako to, že seba chceš zjaviť nám, a svetu nie?“ 23 Ježiš mu odpovedal: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok. 24 Kto ma nem...

27.10.2015, 17:29
Poviem tak, ty sám nedodržuješ Bibliu. Nie je problém dokázať aj cez príspevky na DF. To je po prvé. To, že zneužívaš Bibliu, neznamená, že si lepší. Po druhé si obeťou sekty - sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC. Druhou vecou je, že sekta vyrába robotou, ktoré dokážu len citovať Bibliu(zneužívajú Božie slovo a neplnia ho) a zničia človeka ako osobnosť, rozkladajú rodiny a dávajú rozkol medzi členov rodiny a medzi sektára a ostatným svetom. Sektár má na prvom mieste nenávisť a maskuje to citovaním Biblie. Cieľom sekty je ničenie, napádanie, deštrukcia RKC - a rovnako napádanie aj iných ľudí, pretože sám člen v sekte je vo veľkom strese, tlaku a nemôže zo sekty odísť, lebo by bol na čiernej listine a sektár by sa nemal, kde podieť, tam, kde by našiel lásku a porozumenie toto miesto aj všetko sväté nenávidi a jedine by zase odišiel do druhej sekty.
none
11

10. 27.10.2015, 17:29

Poviem tak, ty sám nedodržuješ Bibliu. Nie je problém dokázať aj cez príspevky na DF. To je po prvé. To, že zneužívaš Bibliu, neznamená, že si lepší. Po druhé si obeťou sekty - sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC. Druhou vecou je, že sekta vyrába robotou, ktoré dokážu len citovať Bibliu(zneužívajú Božie slovo a neplnia ho) a zničia človeka ako osobnosť, rozkladajú rodiny a dávajú rozkol medzi členov ...

27.10.2015, 17:37
Prečo sektár neútočí na iné sekty? Majú spoločného ducha, ducha nenávisť voči Rkc - či si to uvedomujú alebo nie. Ich spája nenávisť voči niekomu a niečomu. To je signál kto je za tým a čo je za tým. Až by sa RKC rozpadla, zničila - sekty by nemali svoje pojítko, svojho nepriateľa. Do judaizmu a do islamu sa nepustia. Až by RKC zanikla, zanikli by aj tie sekty(pobili by ste sa medzi sebou navzájom), čo sú tu pár rokov, s podivným vznikom, zvláštnymi guruami a manipulátormi, ktorí hlásajú koniec sveta alebo vyvolenosť svojich členov. Judaizmus by si vás nevšímal, lebo by ste mu nestáli za to. A v islamskej krajine by ste nemohli existovať.
none
13

11. 27.10.2015, 17:37

Prečo sektár neútočí na iné sekty? Majú spoločného ducha, ducha nenávisť voči Rkc - či si to uvedomujú alebo nie. Ich spája nenávisť voči niekomu a niečomu. To je signál kto je za tým a čo je za tým. Až by sa RKC rozpadla, zničila - sekty by nemali svoje pojítko, svojho nepriateľa. Do judaizmu a do islamu sa nepustia. Až by RKC zanikla, zanikli by aj tie sekty(pobili by ste sa medzi sebou navzájom), čo sú tu pár rokov, s podivným vznikom, zvláštnymi guruami a manipulátormi, ktorí hlásajú koniec ...

27.10.2015, 17:49
ako to ze nie?....Poukazujem na Jehovistov, neuznavaju trojjedinnost božiu. nehovoria o znovuzrodení atd.......povazuju seba samych za tych jedinych pravých(uz to dokazuje sektu)....
a potom su to rozne zjavne sekty, kde bola spachana hromadna samovrazda.....
odkaz
none
12

10. 27.10.2015, 17:29

Poviem tak, ty sám nedodržuješ Bibliu. Nie je problém dokázať aj cez príspevky na DF. To je po prvé. To, že zneužívaš Bibliu, neznamená, že si lepší. Po druhé si obeťou sekty - sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC. Druhou vecou je, že sekta vyrába robotou, ktoré dokážu len citovať Bibliu(zneužívajú Božie slovo a neplnia ho) a zničia človeka ako osobnosť, rozkladajú rodiny a dávajú rozkol medzi členov ...

27.10.2015, 17:42
navstevujem krastanske spoločenstvo milost, možes si tu pozrieť bohosluzby, vyvesene na nete. Zeby sa takto spravala sekta?
Ano su aj sekty ale to ty nevieš rozlisiť......tu maš kratku ukazku aka je tu praca s detmi.
odkaz
none
21

12. 27.10.2015, 17:42

navstevujem krastanske spoločenstvo milost, možes si tu pozrieť bohosluzby, vyvesene na nete. Zeby sa takto spravala sekta?
Ano su aj sekty ale to ty nevieš rozlisiť......tu maš kratku ukazku aka je tu praca s detmi.
http://www.milost.tv/m/EJgHDogAP

27.10.2015, 18:40
Ale niektore tieto charizmaticke spolocnosti su ale ovela drsnejsie

odkaz

14:39 - 15:30 - vyberanie penazi, sice dobrovolne, ale s psychickym natlakom

43:00 - praca s detmi, tu to vyzera este dobre, ale
53:52- 54:30 - tu to uz vyzera divne, skor je to ako nejake psychicke vycerpavanie deti

Toto bolo predtym
25:00 - a to sa mi vonkoncom nepaci, ta baba je uplna krava..
none
27

21. 27.10.2015, 18:40

Ale niektore tieto charizmaticke spolocnosti su ale ovela drsnejsie

https://www.youtube.com/watch?v=5F4-QJz0mMU

14:39 - 15:30 - vyberanie penazi, sice dobrovolne, ale s psychickym natlakom

43:00 - praca s detmi, tu to vyzera este dobre, ale
53:52- 54:30 - tu to uz vyzera divne, skor je to ako nejake psychicke vycerpavanie deti

Toto bolo predtym
25:00 - a to sa mi vonkoncom nepaci, ta baba je uplna krava..

27.10.2015, 18:55
kresťanske spoločenstva su rôzne a neni to nič nove. Uz prve zalozene zbory ako vidime v biblii, zacali mat problemy a apostoli to museli napravať. Niekde zbory chvalili, niekde napominali. Napr. na taky zbor v Galacii sa Pavol tak rozculil, ze im vynadal do pošetilých.....
bozie dielo to ale neohrozi. Satan robi vsetko mozne len aby takychto zborov bolo co najmenej a ked uz vzniknu,tak sa snazi narobit zmetok ,koľko to ide.
none
17

10. 27.10.2015, 17:29

Poviem tak, ty sám nedodržuješ Bibliu. Nie je problém dokázať aj cez príspevky na DF. To je po prvé. To, že zneužívaš Bibliu, neznamená, že si lepší. Po druhé si obeťou sekty - sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC. Druhou vecou je, že sekta vyrába robotou, ktoré dokážu len citovať Bibliu(zneužívajú Božie slovo a neplnia ho) a zničia človeka ako osobnosť, rozkladajú rodiny a dávajú rozkol medzi členov ...

27.10.2015, 18:22
"sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC" >> Ked som sa spoznal s teraz uz manzelkou, myslela si, ze evanjelici su sekta, jej mladsia sestra ma moc nejak nemusi, neviem ci to je preto, ze zavidi svojej sestre, ze odisla s naprataneho domu, ze sa ma lepsie, alebo preto, ze som (bol) evanjelik...

Je zaujimave, ako katolici niekedy prenasledovali protestanov, brali im kostoly, zakazovali im mat kostoly so zvonicami atd..
To len tolko k tomu, ze kto chcel koho rozlozit a kto koho nenavidi..

Mimochodom, Europa bola skoro cela protestantska, keby Jezuiti, nezacali stahovat veriacich.. takze kto koho stahuje kam?

Lea, ked ides nieco kritizovat, treba sa najprv pozriet na svoje hniezdo...
Mimochodom, ta hlaska, ktora si myslim, ze ani nebola zo zjavenia, o tych sektach. nebolo nic ine, ako katolicka protisektarska propaganda...

"aj všetko sväté nenávidi" >> Mas na mysli svate, alebo modly?
none
20

10. 27.10.2015, 17:29

Poviem tak, ty sám nedodržuješ Bibliu. Nie je problém dokázať aj cez príspevky na DF. To je po prvé. To, že zneužívaš Bibliu, neznamená, že si lepší. Po druhé si obeťou sekty - sektu spoznáš podľa toho, že nenávidí a ty máš v sebe nenávisť na prvom mieste, sekty spája nenávisť a snaha zničiť a rozložiť RKC. Druhou vecou je, že sekta vyrába robotou, ktoré dokážu len citovať Bibliu(zneužívajú Božie slovo a neplnia ho) a zničia človeka ako osobnosť, rozkladajú rodiny a dávajú rozkol medzi členov ...

27.10.2015, 18:36
velmi sa myliš lea. Nepociťujem nenavisť voči ludom v RKC. Prave naopak, velmi si važim oddanych knazov,ktorí dali svoj zvot pre oha, zriekli sa rodiny......urcite to mysleli uprimne. Ale je mi ich luto, pretože ten kolos RKC ide do zahuby. V priebehu rokov sa do RKC dostalo tolko zleho ucenia vdaka "neomylnym" papežom že už to ani nie je pomaly o krestanstve.....
Uz sa viac hovori o Marii o politike v RKC ako o bozom diele ......
Celkom aj chapem postoj uprimnych katolikov, pretože to je pre nich nespravodlive......Su aj knazi, ktorí uz tusia ze nieco nie je v poriadku a ked nieco povedia tak su suspendovaní vrchnosťou.....
none
14

6. 27.10.2015, 17:02

Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta. Viem, že za to ty sám nemôžeš. Povedala som jasne ako to je. A výhovorky či útoky priamo na RKC - z tvojej strany to len dokazujú.

27.10.2015, 18:05
"Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta." --- myslim, ze toto plati na UPLNE KAZDU cirkev , ci nabozenske spolocensvo
none
15

14. 27.10.2015, 18:05

"Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta." --- myslim, ze toto plati na UPLNE KAZDU cirkev , ci nabozenske spolocensvo

27.10.2015, 18:07
Samozrejme, že áno. Je prirodzené, že každý sa drží čomu verí, a kde mu je dobre.
none
18

15. 27.10.2015, 18:07

Samozrejme, že áno. Je prirodzené, že každý sa drží čomu verí, a kde mu je dobre.

27.10.2015, 18:27
jasne , na prvom mieste je to či nam je dobre, až potom je božie slovo. Zamysli sa Lea.....aj moslimom je dobre.
none
16

14. 27.10.2015, 18:05

"Ty môžeš tvrdiť to čo sa ti páči, čo ti prikazuje tvoja sekta." --- myslim, ze toto plati na UPLNE KAZDU cirkev , ci nabozenske spolocensvo

27.10.2015, 18:09
poukazovať môžeme na základe biblie, nie na zaklade pocitov
none
38

16. 27.10.2015, 18:09

poukazovať môžeme na základe biblie, nie na zaklade pocitov

27.10.2015, 20:02
veriaci3 ešte raz píšem, ty si nebiblický, nerobím biblický a nedodržiavaš Bibliu. Len ju zneužívaš a čokoľvek človek napíše, tak povieš, že to v Biblií nie je. Keď nie je nerieš. Ani návod ako ako variť halušky nie je tam, ani ako platiť inkaso, ani ako postaviť domu, či nainštalovať program do pc a po ďalšie - mnohé spoločenstvá, sekty majú svoje Biblie a svoj výklad z nejakého ústredia, od nejakého guru, ktorý funguje cca pár desiatok rokov, ktorých pozadie je často pokútne.
none
45

38. 27.10.2015, 20:02

veriaci3 ešte raz píšem, ty si nebiblický, nerobím biblický a nedodržiavaš Bibliu. Len ju zneužívaš a čokoľvek človek napíše, tak povieš, že to v Biblií nie je. Keď nie je nerieš. Ani návod ako ako variť halušky nie je tam, ani ako platiť inkaso, ani ako postaviť domu, či nainštalovať program do pc a po ďalšie - mnohé spoločenstvá, sekty majú svoje Biblie a svoj výklad z nejakého ústredia, od nejakého guru, ktorý funguje cca pár desiatok rokov, ktorých pozadie je často pokútne.

27.10.2015, 21:05
veru v tych veršoch čo si dala nie je o Marii naozaj nič. Ved len zaciatok čo si dala tvrdi to iste čo ja....

KTO MA MOJE PRIKAZANIA A ZACHOVAVA ICH!!!!!
RKC ma ake prikazania ?......jedno velmi doležite prikazanie je.....
Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh.......
Ty vieš vobec co tu lepíš?
none
47

45. 27.10.2015, 21:05

veru v tych veršoch čo si dala nie je o Marii naozaj nič. Ved len zaciatok čo si dala tvrdi to iste čo ja....

KTO MA MOJE PRIKAZANIA A ZACHOVAVA ICH!!!!!
RKC ma ake prikazania ?......jedno velmi doležite prikazanie je.....
Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh.......
Ty vieš vobec co tu lepíš?

27.10.2015, 21:18
Opäť platí, že ty nedodržiavaš Bibliu a neriadiš sa ňou. Ozaj máte vlastnú Bibliu ako Jehovisti alebo vychádzate z katolíckej alebo z vlastnej?
none
49

47. 27.10.2015, 21:18

Opäť platí, že ty nedodržiavaš Bibliu a neriadiš sa ňou. Ozaj máte vlastnú Bibliu ako Jehovisti alebo vychádzate z katolíckej alebo z vlastnej?

27.10.2015, 21:25
Vieš vobec o tom ze rkc pozmenilo desatoro bozich prikazaní.....vyňalo druhé(to je o tom kde sa zakazuje vytvaranie podob toho čo je na nebi a zostalo im len 9 prikazaní)
vyriesilo to jednoducho tak, že z desiateho urobilo dva prikazania aby ich mali desať. Vieš vôbec o tom?
ak sa chceš o tom dozvedeť viac tak tu.
clanok ,ktorý budeš citať(ak vôbec) vyštudoval rimskokatolicku teologiu
odkaz
none
50

49. 27.10.2015, 21:25

Vieš vobec o tom ze rkc pozmenilo desatoro bozich prikazaní.....vyňalo druhé(to je o tom kde sa zakazuje vytvaranie podob toho čo je na nebi a zostalo im len 9 prikazaní)
vyriesilo to jednoducho tak, že z desiateho urobilo dva prikazania aby ich mali desať. Vieš vôbec o tom?
ak sa chceš o tom dozvedeť viac tak tu.
clanok ,ktorý budeš citať(ak vôbec) vyštudoval rimskokatolicku teologiu
http://www.milost.sk/logos/clanok/co-sa-stalo-s-druhym-bozim-prikazanim

27.10.2015, 21:27
autor clanku vystudoval rimskokatolicku teologiu......
none
52

49. 27.10.2015, 21:25

Vieš vobec o tom ze rkc pozmenilo desatoro bozich prikazaní.....vyňalo druhé(to je o tom kde sa zakazuje vytvaranie podob toho čo je na nebi a zostalo im len 9 prikazaní)
vyriesilo to jednoducho tak, že z desiateho urobilo dva prikazania aby ich mali desať. Vieš vôbec o tom?
ak sa chceš o tom dozvedeť viac tak tu.
clanok ,ktorý budeš citať(ak vôbec) vyštudoval rimskokatolicku teologiu
http://www.milost.sk/logos/clanok/co-sa-stalo-s-druhym-bozim-prikazanim

27.10.2015, 21:30
ty vieš, že ty vlastne hanobíš vieru, chodíte tam ako na koncerty a tancujte ako v tranze ako šamani - chcem vedieť akú Bibliu používate, kto Vám ju schváli a ten časopis Logos to je ako u Jehovistov strážna veža - to je celý zdroj vášho poznania. Ty nemáš s vierou a náboženstvom nič spoločné, ste tam ako v disko klube a vaši členovia majú problémy a sťažujú sa na vaše praktiky. Takže chcem vidieť link na Bibliu čo vám tám váš guru rozdáva - či je to kňaz nejaká reformovaný či nejaký nadšenec čo vám vymýva mozgy - spoločnosť s.r.o.
none
54

52. 27.10.2015, 21:30

ty vieš, že ty vlastne hanobíš vieru, chodíte tam ako na koncerty a tancujte ako v tranze ako šamani - chcem vedieť akú Bibliu používate, kto Vám ju schváli a ten časopis Logos to je ako u Jehovistov strážna veža - to je celý zdroj vášho poznania. Ty nemáš s vierou a náboženstvom nič spoločné, ste tam ako v disko klube a vaši členovia majú problémy a sťažujú sa na vaše praktiky. Takže chcem vidieť link na Bibliu čo vám tám váš guru rozdáva - či je to kňaz nejaká reformovaný či nejaký nadšenec č...

27.10.2015, 21:35
ja osobne pouzivam rohačkov preklad....
to co vidiš ty to su chvaly a uctievanie. Po tom nasleduje bozie slovo. Inac o vyucovani bozieho slova je tam toho vac ako si mysliš a pekne podla biblie ako to len ide.
none
56

54. 27.10.2015, 21:35

ja osobne pouzivam rohačkov preklad....
to co vidiš ty to su chvaly a uctievanie. Po tom nasleduje bozie slovo. Inac o vyucovani bozieho slova je tam toho vac ako si mysliš a pekne podla biblie ako to len ide.

27.10.2015, 21:41
máte vlastnú Bibliu, kuk odkaz - tou sa musíš riadiť, takže môžeme potom diskutovať či si biblický, či konáš a žiješ biblický - pekne verš po verši, dobre?
none
57

56. 27.10.2015, 21:41

máte vlastnú Bibliu, kuk www.biblia.milost.sk - tou sa musíš riadiť, takže môžeme potom diskutovať či si biblický, či konáš a žiješ biblický - pekne verš po verši, dobre?

27.10.2015, 21:49
týmito prekladmi sa vôbec nemeni podstata , su len prekladane tak aby sa to lepsie čitalo. Neodporuje to nicim rohačkovemu prekladu, ved nakoniec si to mozes skusiť a poukazat kde to odporuje evanjeliu.....
none
61

52. 27.10.2015, 21:30

ty vieš, že ty vlastne hanobíš vieru, chodíte tam ako na koncerty a tancujte ako v tranze ako šamani - chcem vedieť akú Bibliu používate, kto Vám ju schváli a ten časopis Logos to je ako u Jehovistov strážna veža - to je celý zdroj vášho poznania. Ty nemáš s vierou a náboženstvom nič spoločné, ste tam ako v disko klube a vaši členovia majú problémy a sťažujú sa na vaše praktiky. Takže chcem vidieť link na Bibliu čo vám tám váš guru rozdáva - či je to kňaz nejaká reformovaný či nejaký nadšenec č...

27.10.2015, 23:25
Ked uz sa hovori o tych bibliach, ani ta katolicka nie je originalna..
Vsimni si, kde je Latin Vulgate z ktorej je katolicka biblia

odkaz
none
51

47. 27.10.2015, 21:18

Opäť platí, že ty nedodržiavaš Bibliu a neriadiš sa ňou. Ozaj máte vlastnú Bibliu ako Jehovisti alebo vychádzate z katolíckej alebo z vlastnej?

27.10.2015, 21:30
inak vnimam tvojich reakcii Lea , že vsetkych co boli katolici a uz nie su povazuješ za sektarov. Len preto, že odisli z RKC?...
none
53

51. 27.10.2015, 21:30

inak vnimam tvojich reakcii Lea , že vsetkych co boli katolici a uz nie su povazuješ za sektarov. Len preto, že odisli z RKC?...

27.10.2015, 21:32
prepáč, ale človek, ktorý porušuje Bibliu a nežije biblický a ešte má nejakú svoju guruovskú Bibliu, nemáš s kresťanstvom nič spoločné a tvoje spoločenstvo je nebezpečná sekta, nechcelo ho ani ministerstvo zaregistrovať, presne pre takých ako si ty
none
55

53. 27.10.2015, 21:32

prepáč, ale človek, ktorý porušuje Bibliu a nežije biblický a ešte má nejakú svoju guruovskú Bibliu, nemáš s kresťanstvom nič spoločné a tvoje spoločenstvo je nebezpečná sekta, nechcelo ho ani ministerstvo zaregistrovať, presne pre takých ako si ty

27.10.2015, 21:39
vo svete je to registrovane dokonca aj v Cechach. Na Slovensku je proti tomu velmi silny odpor, najviac zo strany RKC.....(nedivim sa pretoze tieto zbory poukazuju na chyby RKC.(mimochodom ,velmi zavažne chyby,ktore sposobuju to ze ludia sa neznovuzrodzuju).....
Ja osobne by som bol radsej, keby nemuseli vzniknut krestanske zbory a v RKC by bolo vsetko v poriadku....uz len kvoli tym milionom oklamaných ludí v RKC
none
58

53. 27.10.2015, 21:32

prepáč, ale človek, ktorý porušuje Bibliu a nežije biblický a ešte má nejakú svoju guruovskú Bibliu, nemáš s kresťanstvom nič spoločné a tvoje spoločenstvo je nebezpečná sekta, nechcelo ho ani ministerstvo zaregistrovať, presne pre takých ako si ty

27.10.2015, 22:01
letnicno charizmaticke hnutie vo svete, skorým sa plne stotožnujeme.
odkaz
vo svete je znovuzrodenych krestanov ovela viac ako si myslíš lea. Nie je to mala skupinka nejakych sektarov na Slovensku.
none
4
27.10.2015, 16:41
Doslova povedala: " Zosilnením kontroly vo všetkých sociálnych vrstvách, budú sekty s veľkou zručnosťou prenikať do sŕdc rodín a budú ničiť dokonca aj deti." [1]
***

Ten istý autor udáva, že : "...prvé negatívne reakcie prišli od rodičov, ktorí sa čudovali, čo sa to stalo s ich deťmi, odkedy sa pridali k týmto dovtedy neznámym náboženským organizáciám. Všimli si, že ich deti sa zmenili k horšiemu - stali sa, podľa vyjadrenia rodičov, " živými mŕtvolami."

PS: Za seba môžem povedať, že poznám viacerých so siekt, veď viacerí o mňa sa aj pokúšali hlavne Jehovisti, ale aj iní - žiaľ ozaj v nich nevidím viac lásky a pokoja, skôr, že sú v strese, úzkostlivo citujú a pritom častom majú pozmenenú Bibliu a riadia sa výkladom nejakých gurouov, ktorých pozadie ani nepoznajú. Sú aj iné sekty a robia to isté.
none
30

4. 27.10.2015, 16:41

Doslova povedala: " Zosilnením kontroly vo všetkých sociálnych vrstvách, budú sekty s veľkou zručnosťou prenikať do sŕdc rodín a budú ničiť dokonca aj deti." [1]
***

Ten istý autor udáva, že : "...prvé negatívne reakcie prišli od rodičov, ktorí sa čudovali, čo sa to stalo s ich deťmi, odkedy sa pridali k týmto dovtedy neznámym náboženským organizáciám. Všimli si, že ich deti sa zmenili k horšiemu - stali sa, podľa vyjadrenia rodičov, " živými mŕtvolami."

PS: Za seba môžem ...

27.10.2015, 19:04
Ono to je to, ze kto je pokojny.. Niekto o kom si myslis, ze je pokojny sa moze aj pretvarovat a je uplne jedno z akej cirkvi je..

Zial katolici nedostavaju pokoj ako na pase, tak ako letniciari nedostavaju ako na pase ducha svateho..
Myslim, ze je to ovela viac komplikovane ...
none
33

30. 27.10.2015, 19:04

Ono to je to, ze kto je pokojny.. Niekto o kom si myslis, ze je pokojny sa moze aj pretvarovat a je uplne jedno z akej cirkvi je..

Zial katolici nedostavaju pokoj ako na pase, tak ako letniciari nedostavaju ako na pase ducha svateho..
Myslim, ze je to ovela viac komplikovane ...

27.10.2015, 19:49
Wolfe neviem. Nemyslím si, že niekto sa môže pretvarovať, že je pokojný, to sa hneď ukáže. Potom je to asi nejaký nespokojný či zúrivec, čo sa hrá na pokojného, ale to sa skoro ukáže. Súhlas ani pokoj, ani viera, ani DS, ba ani pochopenie určitých právd kresťanstva - nie je dané každému, rovnakou mierou...
none
43

33. 27.10.2015, 19:49

Wolfe neviem. Nemyslím si, že niekto sa môže pretvarovať, že je pokojný, to sa hneď ukáže. Potom je to asi nejaký nespokojný či zúrivec, čo sa hrá na pokojného, ale to sa skoro ukáže. Súhlas ani pokoj, ani viera, ani DS, ba ani pochopenie určitých právd kresťanstva - nie je dané každému, rovnakou mierou...

27.10.2015, 20:25
Ja hovorim o tom co vidis, napr. v kostole, je tam trebars ina atmosfera atd, tak ludia tam vyzeaju byt pokojni, radostni atd..
Ale nevies ako je to v sukromi
none
59

43. 27.10.2015, 20:25

Ja hovorim o tom co vidis, napr. v kostole, je tam trebars ina atmosfera atd, tak ludia tam vyzeaju byt pokojni, radostni atd..
Ale nevies ako je to v sukromi

27.10.2015, 23:03
Plus klamanie sebe samemu/mej
none
62

4. 27.10.2015, 16:41

Doslova povedala: " Zosilnením kontroly vo všetkých sociálnych vrstvách, budú sekty s veľkou zručnosťou prenikať do sŕdc rodín a budú ničiť dokonca aj deti." [1]
***

Ten istý autor udáva, že : "...prvé negatívne reakcie prišli od rodičov, ktorí sa čudovali, čo sa to stalo s ich deťmi, odkedy sa pridali k týmto dovtedy neznámym náboženským organizáciám. Všimli si, že ich deti sa zmenili k horšiemu - stali sa, podľa vyjadrenia rodičov, " živými mŕtvolami."

PS: Za seba môžem ...

27.10.2015, 23:58
4......Lea......a vidíš danú" lásku,pokoj" v RKC? Ved ak poznáš čo len trocha históriu,....tak musíš byť z toho zhrozená. Vieš,....niečo iné je poznať ,že bola nejaká inkvizícia,náboženské vojny,nehodní pápeži,zvrhlé skutky kňazov,biskupov....atd. A druhé je poznať podrobnosti,detaily týchto skutkov. Moja averzia voči RKC vychádza aj z toho,že som vela čítal o týchto veciach a to podrobne.
A poviem ti,....že zločinci v Leopoldove sú iba takí zelenáči,voči skutkom tých,/čo ťa vedú/čo sa verejne proklamujú,akú maju lásku. A to priznávajú našťastie aj mnohí katolícky historici,kňazi.
A pozmenenú Bibliu majú katolíci. JS sa to vyčítalo,....a ja som už na jednej stránke ukázal prakticky,konkrétne....kto má prekrútenú Bibliu. Aj tu som vyzýval,a robím to aj teraz.....ak teda vieš o nejakom prekrúcaní,...podel sa s nami! Budme konkrétni! Nič také nenájdeš v Biblii JS. Ale ja ti takých podvrhov a zmien nájdem v RKC neúrekom.
none
63

62. Shagara 27.10.2015, 23:58

4......Lea......a vidíš danú" lásku,pokoj" v RKC? Ved ak poznáš čo len trocha históriu,....tak musíš byť z toho zhrozená. Vieš,....niečo iné je poznať ,že bola nejaká inkvizícia,náboženské vojny,nehodní pápeži,zvrhlé skutky kňazov,biskupov....atd. A druhé je poznať podrobnosti,detaily týchto skutkov. Moja averzia voči RKC vychádza aj z toho,že som vela čítal o týchto veciach a to podrobne.
A poviem ti,....že zločinci v Leopoldove sú iba takí zelenáči,voči skutkom tých,/čo ťa vedú/čo sa verej...

28.10.2015, 00:09
Lea kopiruje len neurcite veci..
To je ako s nazvom tejto temy .. O Marii tam ani nechyrovat, absolutne netusim, kde kto z toho vyhrabal, ze je Jeho matka nasa pomocnicka..
none
46
27.10.2015, 21:17
ze mate este sil si vymyslat sprostosti len preto, aby ste nevideli realitu a vyhybali sa pravde
ja veriacim fakt zavidim
none
60
27.10.2015, 23:04
Aka je realita? Ty ju vidis spravne? Co ak si aj ty spolu s nami na opacnej strane zrkadla?
none
64
28.10.2015, 01:20
V roku 431 n. l. Efezský koncil vyhlásil Máriu za Theotokos ( „Bohorodička“), čiže za „Matku Božiu“, a tým položil základy uctievania Márie. Mesto Efez, v ktorom sa konal tento cirkevný koncil, bolo po stáročia centrom modlárskeho uctievania bohyne plodnosti Artemis.

A tak sa stalo, že mnohé prvky uctievania obrazu Artemis, ktorý „spadol z neba“, napríklad procesie, boli začlenené do uctievania Márie. (Skutky 19:35) A tak môžme tušiť,že práve tento kult Artemis,veľkéj matky sa len preniesol na Máriu.
Tak bolo uctievanie Kybelé a Artemidy nahradené uctievaním Márie „Bohorodičky“, čiže „Matky Božej“. Ako uvádza kniha, / Ephesos—Der neue Führer / „kult Márie v Efeze... dodnes zostáva živou tradíciou, ktorú nemožno vysvetliť bez spojitosti s kultom Artemidy“
none
65
20.02.2018, 01:18
“Boh poslal anjela Gabriela do galilejského mesta nazývaného Nazaret k panne, ktorá bola zasnúbená mužovi Jozefovi z Dávidovho domu. Panna sa volala Mária…Tu povedala Mária: ‘Hľa, som Jehovova otrokyňa! Nech sa mi stane podľa tvojho vyhlásenia’.” - Lukáš 1:26-38.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 15.4.2024 5:00 ) veľkosť : 257 922 B vygenerované za : 0.155 s unikátne zobrazenia tém : 46 605 unikátne zobrazenia blogov : 752 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.