hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Boh k nám konečne priamo prehovoril - 2 časť.

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 11.2.2008 22:07
posledná zmena 11.2.2008 22:13
1
11.02.2008, 22:07
Bude katastrofa?

Toto posolstvo je z knihy : Poselství milosrdné lásky.

Řekneme si tedy, že s poslední stránkou Bible už je vyloučena jakákoliv možnost, že by Bůh k lidem mluvil. Ale právě tato Bible - cenný soubor Božího zjevení zemi - nám oznamuje, že i když už nemáme klást Bohu otázky, jemu samému se někdy zlíbí k nám promlouvat.
Je to učení lásky založené na spáse, na pravdě, která se staví proti omylu, na dobru oproti zlu, na království Božím v duších jemu oddaných.

Popis světa je zde velmi vzrušující. Lidstvo je zde popsáno v celé své nahotě. Všeobecně pak se svým hříchem, zvráceností, se svojí pýchou a nesmyslnými nároky. Ježiš přichádzí s naléháním na tento svět, který je v nebezpečí záhuby a zničení, a vytýká mu jeho korupci a rebelii vůči Bohu.

Ježiš: "Tento svět rozvrácený až do základů si není vědom skutečnosti. Jeho přírozená zvrácenost nesnáší žádný odpor. Lidé patřící do tohoto světa jsou označeni zájmenem "oni". "Oni" si upravili život tak, jak chtěli. Odpovídá to jejich ubohé inteligenci. Oni budou mít mír pote, budou-li si jej přát. Ne-li, bude to katastrofa... Ach, děti lidí, jak vás mohu snášet? Kam se řítíte? Ja to vím. Tolikrát jsem vás varoval... Ničíte svá těla. Ale vaše nepravosti ničí ještě více vaše duše... Najdete věčnost takovou, jakou jste si přáli".
(Oni) "Posunují můj čas svými nepravostmi."

Popis Církve je právě tak přísný jako popis světa, nebož Církev se nechává světem nakazit. Opět je zde zájmeno "oni" v pohledu na jisté biskupy, na něž se vztahují tato obávaná slova.
Ježiš: "Jaká je to zodpovědnost pro ty, jimž jsem dal všechnu moc, aby stavěli i bourali. Běda těm, kteří mohli dělat a nedělali nic. Neboť i když moje potřeba lásky je veliká, nezaslepuje mne. Požadované účty budou strašné."
"Co dělají s autoritou, kterou jsem jim dal? Činím je zodpovědnými za ztrátu duší. V mé přítomnosti nebudou krčit rameny."
"Oni", to jsou také kněží popírající základní dogmata křesřanské víry jako je dědičný hřích, zpustlost lidstva, osobní hřích, vykoupení, tělesné zmrtvýchvstání Krista, neposkvrněné početí P. Márie, její božské mateřství, obětní podstata mše sv., která se podle nich stala pouze připomínkou poslední večeře Páně, pohrdají Eucharistií, v níž popírají skutečnou a stálou přítomnost Spasitele. Zesměšňují úctu k P. Marii a svatým, odmítají úctu božskému Majestatu.
Rekl jsem: Běda tomu, skrze něhož pohoršení přichází."
A konečně jsou také zájmenem"oni" označeni křesťané, kteří jsou po rozhodnutí nakaženi duchem světa: "Síť tkaná nepřítelem duší se stahuje. I vyvolení jsou klamáni. Budou-li činit pokáni, pomohu jim svým odpuštěním. Je to vláda Satana.
Pohleď na Mne a řekni Mi, je-li větší bolest nežli Má. Hříchy světa Mi působí velikou bolest." Proto také ta vážná napomenutí světu, kterému hrozí strašná katastrofa, zaviněná člověkem samým.
Ježiš: "Stašná hrozba visí nad světem. Stín zániku se vznáší nad vesmírem. Neobrátí-li se lidé, nechť očekávají vážné pohromy na zemi, na moři a ve vzduchu."
Neméně přísné napomenutí těm, kteří jsou zodpovědní za Cirkev:
Ježiš: "Opravdu, stašná to chvíle, kdy budou stát přede mnou. Budou se muset zodpovídat za sebe a za ty, o které měli pečovat."
Ať už jakkoliv zraněné, Ježíšovo Srdce se nezříka svého milosrdenství. Proto nabízí Cirkvi a světu vhodné léky k úniku z nebezpečné cesty, na kterou se dali. Nejprve pokání: "Bláhová srdce, srdce tvrdá, která zvučí svým vlastním odsouzením... Pokání za vaše hříchy! Pokáni! Pokání! Pokání!"
Jeho Poselství nám nabízí prostředek Prozřetelnosti k očištění Cirkve a k obrácení světa a následkem toho odvrácení hrozby trestu.

Ježiš: "Touha po prázdných věcech vládne světem. Zmocnila se srdcí Mých dětí. Ale Můj kříž se stále tyčí, aby připomněl všem lidem marnost pomíjejících věcí. Co zůstane ze všeho toho, po čem touži? Po jejich smrti, jaké hořké výčitky. Žel, bude příliš pozdě.
A miluji je nesmírnou láskou! Jak je to smutné. Kdyby viděli tak jako Já zhýralost srdcí, ránu hříchu, která pokrývá svět duší!
A volám je všechny. Neslyší. Jsou hluší a slepí."
none
2
11.02.2008, 22:13
...nabuduce skopiruj nieco anglicke...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 83 615 B vygenerované za : 0.076 s unikátne zobrazenia tém : 36 197 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.