Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Boh a človek ?

27
reakcií
2583
prečítaní
Tému 7. marca 2009, 10:18 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 10:18 avatar
BOH-ani netuším čo to slovo znamená...
Dodnes sa zapodievam kde akým šarlatánstvom,čítaním,skúšaním ,ale i načúvaním všetkým možným veciam ,čo sa týkajú jeho existencie ...a vôbec nič z toho .
Človek ako ja ho asi nikdy nepochopí ,lebo jeho existencia je stará ,je výmyslom ,je bludom ,je realitou -každému ,ako sa Bohu zľúbi.A tak máme ateistov ,teistov a iné sprostosti a náš svet sa podobá ničote jeho prazdnej existencie v našom svete ,pričom sám je iba Slovom a v našom bytí ilúziou .No naplň sa človeče z iluzie !haha. Že vám to nejde ? A keď beriete nedostávate nič ? NO asi len chyba Boha ...
Takže čo hľadame ? Boha ? Ale kdeže . Hľadáme lásku ,porozumenie ,dostatok ,ale i odvrátené stránky -pýchu ,moc a mať možnosť predviesť sa pred inými ,ako sme sami božskí . Ale nato ,aby sme boli božskí pred ľudmi ,musia byť tí ďalší menej božskí ,a tak sa len tlčieme o prestíž ,ktorá sa prejavuje prave mocou ,pýchou a niekedy aj krásou .(známe to veci pádu spôsobené láskou k falošným bohom)
Objaviť Boha dokáže skromný človek ,plne spokojný so stavom v akom sa nachádza .Dôvod je ,že sa neženie za čímsy a žije sám v sebe radostne ,keďže spoznal ,že iné nemá význam len spokojnosť nájdená v sebe samom. Každý ,kto nemiluje sám seba ,nikdy nenajde cestu späť. Len tak sa dá začať -láskou ku sebe samému ...
Ale ,kde začať ,keď sme tak veľmi v područí ideí boha ,ktorého prejav v našom svete nám ukazuje ,ako veľmi bezcenní sme ???
Chyba Boha ? Alebo účel násho bytia v prejavenom človeku
; účel ,aby i škaredý mizerný úbožiak pochopil ,že tadiaľ cesty niet .
Miluj sám seba a v tejto láske objav Boha . Moja rada.


14.
označiť príspevok

leila žena
   7. 3. 2009, 11:14 avatar
opäť na mňa dolieha pocit z tvojej energie, že si neustále potrebuješ niečo dokazovať, v niečom sa utvrdzovať..tvoje myšlienky sú naozaj hlboké, ale začínam mať pocit že túto pravdu v celku nežiješ...ono teória je jedna vec, ale energia ktorá mi od teba prúdi mi hovorí, že žiješ v ulite, ako slimák, síce vcelku múdry, ale, v ulite. sneček 


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:20 avatar
držím sa rady urcenej pre vek kálí . Teda skryvat svoje svetlo .A energia ktora odomna ku tebe prúdi je naozaj skor len zmatocný prud ,aby nik nevedel ,kto som . Od teba som nasiel tiež ,ale ked cítim med tak viem ze tam niekde su aj včely ochotne chranit svoje ,aj ked vona pre maca podmaniva jest to. 


17.
označiť príspevok

leila žena
   7. 3. 2009, 11:23 avatar
tak to robíš naozaj múdro...ľudia sú zlý, že rane...dôvera je ťažká vec, obzvlášť keď je človek sám a nevie sa s týmto faktom vysporiadať, resp. pochopiť jeho podstatu..potom je ako na gume, na hojdačke, sem a tam...a to len preto, aby sa húpal...aký krásny pocit...nie?


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:30 avatar
leila nebud ironická ,to hojdanie mi pripomenulo tu tvoju varesku ,len neviem do kedy to cloveka bavi s drevom ked nevieš či sa hupeš ty či len v mysli sa to hupe ,alebo len to drevo ,ktorému ani život naliat nejde i ked mysel kúzelník na chvílu vycarí iluziu akú len chces.Ale tak ci onak ,iluzia sa rozplynie a fakt ,že ani ta húpacka tam nie je ti ostane .Hrozné ,že?


20.
označiť príspevok

leila žena
   7. 3. 2009, 11:41 avatar
to nemalo byť ironické...navyše ja nemám potrebu únikov...ani v zmysle ilúzii...ani varešky nepoužívam, skôr luk, ale to tiež nie je dôležité...všetko je ilúzia, tvoja vlastná realita...či nie?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:43 avatar
Aha ,no tazko poznat strelca medzi lovcami .


22.
označiť príspevok

leila žena
   7. 3. 2009, 11:44 avatar
možno preto, lebo strelec môže byť aj lovec...


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:47 avatar
Hm -to som si vsimol ,a co take lovís ,alebo mienis zastrelit ?


24.
označiť príspevok

leila žena
   7. 3. 2009, 11:52 avatar
..možno nelovím, ani nestrieľam...ale ak bude v mojom božom vnímaní chuť si zastrieľať, postavím si niekde terč...


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 12:20 avatar
Je 12:21 takze terc som si medzi casom vsimol .Ale ten terč je živý ,takze to môže aj boliet ,príjemny den leila 


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 12:29 avatar
Leila-Vlastne prepač ,kto si co pýta to dostane ,ale co s takymi co ked dostanu ,zas chcu niečo dalsie ,potom zas dalsie a dalsie -už som z toho unavený ,kto je len o tele žiadosí ten si pýta byt zostrelený ,ale ci to robís ty ,ako si spomenula v inej téme o vyzarovaní ,nad tým si asi neuvazovala .


27.
označiť príspevok

DNA111 muž
   10. 3. 2009, 10:06 avatar
ja poznám inú postupnosť:Milovať budeš Boha a svojho blížneho ako seba samého.
1.Boh
2.Blížny
3.Ja
Toto odsrtáni možnosť egoizmu.Lebo Ja -fgo je na poslednom mieste.


2.
označiť príspevok

Renata žena
   7. 3. 2009, 10:31 avatar
ahoj ranexil vies,ja som zenske "plemeno",ako si ma raz nazval..asi si vtedy myslel na slovko génos..a vies ze sa vyznacujem tým,ze som nespokojna,narocna,nic mi nestaci..takze mam vlastne sukinu povahu,taka pandora
vraj som uhnetena z vody a z hliny a ty ako chlap?
ja som zena stvorena na obraz nesmrtelnych bohyn a som znakom civilizovaneho cloveka a popritom spajam psiu stranku ludskeho zivota s jeho bozskou strankou,takze som vlastne Boha objavila,ako si mi radil uz davnejsie..idem spravnym smerom? ako chlap,ktory je mudrejsi nez zena urcite vies  


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 10:37 avatar
Mila Renata ,ked dokažes milovat i tu svoju psiu stranku ,tak nemam pochyb ,že si objavila to o čom som rozbehol tuto temu .Ale ma to hacik ,kedze nie si spokojna tak ,si to neobjavila a neustale to co hladas je mimo teba .Takže laska ,ktorá je urcena iba tebe samej koncí niekde (kde to vies ,len ty -a ked je ten parazit afrodita ,tak co ti brani dorazit ho ?strach?)


4.
označiť príspevok

Renata žena
   7. 3. 2009, 10:40 avatar
elips...nestiha v tomto case za mnou...vyletiet


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 10:45 avatar
Jaj vtipne ..urcite si ju podtkla ,ked sa snazila rozbehnut ,aby mohla vzlietnut ,a teraz sa v duchu rehoces zo svojho naskoku .


6.
označiť príspevok

ether muž
   7. 3. 2009, 10:46 avatar
a prečo sa vôbec snažiť o nájdenie alebo dosiahnutie Boha?


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 10:52 avatar
ether vobec ma to nezaujíma prečo . Clovek je tak stupídny tvor v zajatí vlastnej obludnej inteligencie ,že to co je najtazsie dosiahnutelne dosahuje a co je dosiahnutelne najlahsie tomu sa vyhyba ,pretože si myslí ,že stací len antiahnut ruku a ma to .Pritom si vsak neuvedomil za tisícrocia svojej rozumnej formy sapiens ,že postavil tak silnu mentalnu barieru voci tomu najlahsie dosiahnutelnemu ,že to už nevie prekonat .Tak som nacrtol cestu ako sa da zlomit sam seba a svoju inteligentnu tupost ,kedze laskou sa da zlomit aj satan.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:00 avatar
Ether a dufam ze som ti povedal co si chcel (sahasrara)


11.
označiť príspevok

ether muž
   7. 3. 2009, 11:00 avatar
ranex, lenže nechcem nájsť v sebe nič viac ako človeka, prečo sa mám hnať za ilúziami, nech ma už aj "pozdvihujú". som stavaný ako homo hominum a nie divinum, nie som boh a ani nikdy vo mne nie je, plus žiadna chorá všeobjímajúca láska a láska akákoľvek iná ako tá medzi dvoma a žiadne úžasné dobro, pretože ani nevieme čo to je...napadlo ti, že sme vysoko tak, že tie nižšie nás už nie že len nezaujíma, ono nás to zaujímať snáď už ani nemôže...
hľadáme si náhradné svety, existencie, mená, identity a vôbec, vôbec sa nedokážeme blížiť tým našim skutočným...od narodenia si budujem svoje malá svety, ktoré ak niekedy nemám pod kontrolou ja, tak majú pod kontrolou ony mňa, pretože sú moje a ja som ich súčasťou a ony mojou...nepotrebujem tam nič viac...nepotrebujem náhradu, istotu, či nádej, nechcem dobro, lásku a pokoj...pretože toto sú moje malé svety plné hrôz a krás, nenávistí a sympatií, smiechu a sĺz a tak tam nechýba žiaden boh alebo čokoľvek jemu podobné, čo by som mal hľadať v jednom z týchto svetov, ich obyvateľov alebo vo mne samom...


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:13 avatar
ether toto co si tu popísal mi pripomenulo tzv. védsky strom -banyanovník ,ktoreho listy su vedske hymny a vseobecne je to vsetko co robí svet svetom .Takže iba ten kto dokaze prekonat sam seba tým ,že zotne tento strom nepriputanostou pochopí jak smiesny bol ,ked sa vyhybal celu existenciu tomu jednemu jedinemu bodu . V bode su vsetky smery latentne obsiahnute ,ale radsej zaciname dvojrozmernostou cez troj ,cez stvor ,najlepsí i pät ,a vedia ze musia ist k sest atd. Nema toto sialenstvo konca .Vzdas sa a zoberies jediny bod a zistís iba to ,že to co ta zaujímalo bol len program ktorý ta od zaciatku ovladal ,i ked vdaka iluzii si si myslel ,že to niekedy ovladas ty .Jasne chapem ,ani ja som sa zatial nevzdal tých dostihov medzi nami ,ale vyhram ,a zas prilezie dalsí ,aby ma vyzval ,a koho to ma bavit .Tak som sa skoro rozhodol ako ty ,pre pokoj znicit vsetko a tým nebude dalsieho blbca co to bude skusat u mna v mojom svete byt ako ja pán a kral . A tak cestu viem (aspon ze ju viem ,ale plnych sto % ju nevie ,ale len tusí a i tak sa pohravam s tým ,že ja ju viem.Ale co ak zabudnem ? Takze ,idem tam odkial vsetko povstalo z bodu .(lebo vesmír je jeden jediný bod a nase dimenzie su len iluzie v nom)


15.
označiť príspevok

ether muž
   7. 3. 2009, 11:19 avatar
odpoviem len citáciou teba samého a snáĎ pochopíš ten správny odkaz:

Nemá toto šialenstvo konca...


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:34 avatar
Jasne chapem .Pretože to sialenstvo som ja a nie ten bod .Nikdy ho nedosiahneme ,asi nikdy ,lebo keď uz chcem zoťat sam seba akosi si to vzdy rozmyslím ,ved si poviem smrt je tak ista a neutecie ,takže naco to uspechat .A ak len oddalujem nevyhnutný koniec ,ako aj posledne zviera -nastastie on i nezasli tak daleko ,aby im z toho jeblo.


8.
označiť príspevok

Renata žena
   7. 3. 2009, 10:53 avatar
hm ranexil vies ze ludskym udelom je rozpor medzi zdanim toho,co vidime a pocujeme a skutocnostou? naskok v case ako hovado 


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 3. 2009, 11:02 avatar
ALe ja poznam aj to .


9.
označiť príspevok

Renata žena
   7. 3. 2009, 10:58 avatar
idem do kuchyne pripravit si lahodku v tomto ludskom svete..konzumnom.. 


28.
označiť príspevok

in_the_ayer
   25. 3. 2009, 14:15 avatar
boh je genialny
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:34,  cudzia žena môže v eú nadávať mužovi ty skurv*syn
dnes, 07:28,  36 , Som rad , ze teba logika pusti . Biblicky Boh stvori gejov a lesby . ( Veda uz zistila ,...
dnes, 06:52,  Môže sa aj ožrať keď nechápe že to tu čistíš
dnes, 06:50,  môže gymnázistka nosiť po maturite zubnú protézu
dnes, 06:50,  Ja ti držím palce nech nájdeš to pravé orechové *02*21*05
dnes, 06:48,  35...čiže logika nepustí
dnes, 06:36,  čo urobí dedko so sladkosťami, ak ich vnučka nezje, pôjde dedko za kňazom a povie kňazovi,...
dnes, 00:17,  Nedaju si pokoj, ti americania....
včera, 23:06,  Sme trošku dvorní blázni svojich myšlienok, tak nám treba... :-)
včera, 22:55,  Niekedy ľudia veria viac abstraktným teóriám, než vlastným zážitkom. ;)
včera, 22:47,  Ono plný pokoj začína v Kristovi. A pravé osvieženie. Bez Krista veľa manželstiev...
včera, 22:44,  Zzzuzi, dobrú, čafii ;-)
včera, 22:43,  https://www.youtube.com/watch?v=9L7mZH2u3Qc Marilyn Manson - Resident Evil Main Title Theme
včera, 22:41,  Noo, tak majú veľa zodpovednosti, lebo musia zvážiť, či to nie je niečo iné akútne. .....
včera, 22:36,  (46!) Citujem Vás: „Hľadanie pravdy je dej, nie je to nič definitívne a konečné, toho si...
včera, 22:36,  Genezis 1 : 27
včera, 22:27,  Ja z Vašich postrehov nemôžem. (kntsz!) To iba s údivom pozerám, aký ste múdry a máte...
včera, 22:18,  A je v tom aj kusisko organickej prírody...
včera, 22:16,  To veru áno. Je to ale strašne nezodpovedné, až sprosté voči sebe samej. Aj na mne sa už...
včera, 22:15,  Absolútne sa rozkladám v tomto dualizme. Ktovie, aký Dé človek som ja, hm... To už je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 779 bytes in 0,454 seconds)