Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Bludy kresťanstva....

69
reakcií
1624
prečítaní
Tému 14. mája 2015, 11:15 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   14. 5. 2015, 11:15 avatar
Nie je všetko také, ako sa spočiatku môže zdať. A o tom je aj dnešný výpočet nelichotivých vecí o kresťanstve, ktoré vám kresťania z pochopiteľných príčin nepovedia.

Fakt 1: Najstaršie evanjelium (podľa Marka) bolo napísané 40 rokov, teda zhruba jednu ľudskú generáciu, po Ježišovej údajnej smrti.

Fakt 2: Z 662 veršov evanjelia podľa Matúša je 612 opísaných z evanjelia podľa Marka (alebo z "Markovho zdroja".

Fakt 3: Evanjelia boli spísané anonymnými autormi a neskôr falošne prisúdené autorom, ktorí ich nenapísali. Anonymný autori evanjelií neboli očitými svedkami, čo je v dvoch evanjeliách (Ján 21: 24 a Lukáš 1: 1-4) dokonca špecificky uvedené.

Fakt 4: Evanjelia obsahujú podvrhnuté pasáže, kontradikcie a chyby.

Fakt 5: Štyri kanonické evanjelia neboli považovaná za posvätné texty približne do r. 180 n.l.

Fakt 6: Okrem týchto zaujatých evanjelií neexistujú z 1. storočia žiadna očité svedectvá o Ježišovi Kristovi s výnimkou podvrhnutých pasáži v práci židovského historika Flavia Josepha (Testimonium Flavianum) a ďalšie referencie v tej istej práci, ktorá je tiež podozrivá a v žiadnom ohľade nepredstavuje jasnú referenciu k evanjeliovému Ježišovi.

Fakt 7: Takmer všetky mýty a morálnej filozofii pripisovanej Ježišovi sú obsiahnuté v starších mytológiách národov žijúcich v blízkosti územia odkiaľ pochádzajú evanjelia.

Fakt 8: Väčšina prvotných kresťanov verila, že Ježiš bol buď nadprirodzená bytosť nie-ľudského charakteru, alebo úplne bežný židovský duchovný.

Fakt 9: Kresťanstvo sa dostalo k moci za cenu ignorácie svojich vlastných posvätných textov, tzn. bolo prispôsobené potrebám psychotického pohanského cisára Konštantína, ktorý nechal zavraždiť svoju manželku a syna, nechal popraviť svojho spolucísára Licinioma a iba využil kresťanstvo na upevnenie svojich politických ambícií (stať sa jediným rímskym kohútov), ??čo dokazuje fakt že aj po svojej údajnej konverzii praktizoval pohanskú vieru a nechal raziť mince s vyobrazením Mithrasa (slnečný boh).

Fakt 10: Kresťanská sekta, ktorá v 4. stor. n.l. išla po ruke cisárovi Konštantínovi, je dnes známa pod názvom Katolícka cirkev a jej popredný historik Eusebius prepísal kresťanské dejiny tak, aby vytvoril falošné zdanie, že teológia tejto sekty, odvodená z kanonických evanjelií, vždy bola dominantná a pôvodnou kresťanskou teológiou.

Fakt 11: Po väčšinu svojich dejín (4. - 19. storočia) bolo kresťanstvo násilným náboženstvom a šírilo sa za cenu smrti mnohých miliónov ľudí v rôznych obdobiach a v rôznych kultúrach na celom svete.

Fakt 12: Dokiaľ malo kresťanstvo v spoločnosti rozhodujúce slovo, bolo brutálne rovnako ako radikálny islam. Jediným dôvodom, prečo už to tak dnes nie je, je, že väčšina krajín na Západe prechádza procesom sekularizácie.
Súhlasí sta2rky, netus, Karola


2.
označiť príspevok

bystrik muž
   14. 5. 2015, 13:13 avatar
faktom je to, že fajer sa stal vlastnou vinou duchovnou mŕtvolou, preto nič nechápe a ak, tak len tak, nakoľko je schopný sám pochopiť svojim obmedzeným rozumom, teda takmer skoro nič---vlastne nič---


4.
označiť príspevok

fajer
   14. 5. 2015, 14:09 avatar
a nejaké argumenty by neboli, duchovná mrtvola, to je čo za sprostosť....skôr ty si nepochopil, že tvoje náboženstvo je len blábol a zakladá sa na klamstve a podvode...


3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2015, 13:18 avatar
Najstaršie evanjelium (podľa Marka) bolo napísané 40 rokov, teda zhruba jednu ľudskú generáciu, po Ježišovej údajnej smrti.

Vies najprv sa to tradovalo ustne...
Teraz si nepamatam, ale tusim, ze aj nejaky grecky filozof, bol proti zapisovaniu veci,
Tvrdil, ze to zabija rozum, pretoze ten zlenivie, ked nebude pracovat (pamat atd)...
Uz neviem kde som to cital...


5.
označiť príspevok

fajer
   14. 5. 2015, 14:24 avatar
Vies najprv sa to tradovalo ustne...tak už viem prečo je toľko cirkvi....každá chce vládnuť a mať pravdu, ale pravda je len jedna, celé náboženstvo je svinstvo a podvod na hlupákov...
Súhlasí netus


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 5. 2015, 20:02 avatar
Demokracia je tiez len svinstvo a podvod na hlupakov..
Ide o to, kto drzi opraty..
Súhlasí milky945


6.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2015, 14:50 avatar
Aj starý zákon, biblia bol písomne prvý raz zapísaný až niekedy v roku 700, alebo 800 kresťanmi. 6 000 rokov sa šírila biblia ústne, okrem tory, čo bolo na zvitkoch, lenže to nie je na pochop, akou chápe frajer. Arabi majú dodnes školy, kde sa mladí chlapci učia korán od slova doslova naspamäť.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 5. 2015, 14:54 avatar
Take skoly maju indovia arabi pochybujem.


8.
označiť príspevok

fajer
   14. 5. 2015, 16:36 avatar
elemír netrep, daj nejaké dôkazy šermuješ tu rokmi ako sa ti zachce....
Súhlasí ranexil


10.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 5. 2015, 20:48 avatar
náboženstvo ako rkc a pod. si vytvorilo koncept na manipuláciu ľudstva, podľa mňa je to dokonalo diabolsky vymyslené dielo.,. najsilnejšie a najzraniteľnejšie vydieračské puto - cez Boha,.)
nezabudnúť, že kedysi RKC vládla svetu ..viď.historia, ..keď sa predstavení tejto cirkvi považovali za "bohov" a ničili svet s krížom v ruke.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2015, 03:42 avatar
Kniha Evidence for the Historical Jesus uvádza: „Väčšina učencov pripúšťa, že v prvom storočí žil muž známy ako Ježiš z Nazareta.“
A nebol to len Josephus,ale aj iný...Tacitus,Seutónius,Celsus...atd.
Encyclop?dia Britannica, vydanie z roku 2002, uvádza: „.......Tieto od seba nezávislé správy dokazujú, že v staroveku ani odporcovia kresťanstva nikdy nepochybovali, že Ježiš bol historickou postavou."
----------------------------------------------------------------------
Mali by sme pokladať [Ježišov] príbeh v evanjeliách iba za obyčajnú fikciu? V skutočnosti, priateľ môj, tento príbeh nenesie žiadne známky fikcie. Naopak, život Sokrata, o ktorom sa nikto neodváži pochybovať, nie je tak dobre doložený ako život Ježiša Krista.“ — Jean-Jacques Rousseau, francúzsky filozof.
--------------------------------------------------------------------------
Napoleon Bonaparte údajne povedal: „Alexander, Cézar, Karol Veľký a ja sám sme založili ríše. Ale na základe čoho sme vykonali svoje veľké skutky? Na základe sily. Jedine Ježiš Kristus založil svoje Kráľovstvo na láske a i dnes by za neho zomreli milióny ľudí.“

-----------------------------------------------------------------------
V detstve som bol poučovaný tak z Biblie, ako aj z Talmudu. Som Žid, ale fascinuje ma výnimočná osobnosť [Ježiša] Nazaretského.“ — Albert Einstein, vedec narodený v Nemecku.
-------------------------------------------------------------------------
„Keby niekoľko jednoduchých ľudí žijúcich v jednej generácii vymyslelo takú silnú a príťažlivú osobnosť, takú vznešenú morálku a takú podnetnú predstavu o ľudskom bratstve, bol by to zázrak oveľa neuveriteľnejší ako akýkoľvek zázrak zaznamenaný v evanjeliách.“ — Will Durant, Caesar and Christ.
----------------------------------------------------------------------------
Môže sa zdať nepochopiteľné, že by náboženské hnutie, ktoré je rozšírené po celom svete, mohlo byť uvedené do pohybu nejakou neexistujúcou osobou, ktorá by bola vymyslená ako staroveká reklamná stratégia, keď vezmeme do úvahy, že tu bolo nesporne mnoho skutočných ľudí, ktorí sa pokúšali založiť nejaké vierovyznanie, no nepodarilo sa im to.“ — Gregg Easterbrook, Beside Still Waters.
-------------------------------------------------------------------------------
Ako literárny historik som úplne presvedčený, že nech sú evanjeliá čímkoľvek, nie sú to legendy. Na legendy nie sú dostatočne rafinované. Väčšinu z Ježišovho života nepoznáme a to by ľudia tvoriaci legendu nedopustili.‘ — C. S. Lewis, God in the Dock.
------------------------------------------------------------------------------
Povaha, ktorá je taká originálna, taká úplná, taká dôsledne konzistentná, taká dokonalá, taká ľudská a pritom ktorá natoľko prevyšuje akúkoľvek veľkosť človeka, nemôže byť podvodom ani výmyslom... Musel by to byť niekto väčší ako Ježiš, aby vymyslel Ježiša.“ — Philip Schaff, History of the Christian Church.
------------------------------------------------------------------------------
Ježiša Nazaretského považujem za jedného z najmocnejších učiteľov, akých svet kedy mal... Hinduistom musím odkázať, že ich životy budú neúplné, pokiaľ s úctou nepreskúmajú Ježišovo učenie.“ — Móhandás K. Gándhí, The Message of Jesus Christ.
-------------------------------------------------------------------------------
„[Ježišov] život je život najvplyvnejšieho človeka, aký kedy žil na tejto planéte, a jeho vplyv stále rastie.“ — Kenneth Scott Latourette, americký historik a spisovateľ.
------------------------------------------------------------------------------------
„Len na základe úvah pritiahnutých za vlasy by sa dalo popierať, že jednoznačne najvplyvnejšou postavou — nielen týchto dvoch tisícročí, ale celých ľudských dejín — bol Ježiš Nazaretský.“ — Reynolds Price, americký spisovateľ a biblický učenec.
-------------------------------------------------------------------------------------
„Kristus... výrazne vyniká medzi všetkými velikánmi dejín.“ — Philip Schaff, teológ a historik švajčiarskeho pôvodu.
-------------------------------------------------------------------------------------
Ježiš Nazaretský... je nepochybne dominantnou postavou v dejinách.“ — H. G. Wells, anglický historik.
-------------------------------------------------------------------------------------
Tridsaťpäť rokov svojho života som bol v pravom zmysle slova nihilistom, človekom, ktorý neverí v nič. Pred piatimi rokmi som sa stal veriacim. Uveril som učeniu Ježiša Krista a celý môj život sa náhle zmenil.“ — Gróf Lev Nikolajevič Tolstoj, ruský spisovateľ a filozof.

...............................................................................................................................................................................................
PROROCTVÁ O MESIÁŠOVI

UDALOSŤ
PROROCTVO
SPLNENIE
Narodený v kmeni Júda
1. Mojžišova 49:10
Lukáš 3:23–33
Narodený z panny
Izaiáš 7:14
Matúš 1:18–25
Potomok kráľa Dávida
Izaiáš 9:7
Matúš 1:1, 6–17
Jehova ho vyhlasuje za svojho Syna
Žalm 2:7
Matúš 3:17
Neveria v neho
Izaiáš 53:1
Ján 12:37, 38
Vstupuje do Jeruzalema na oslovi
Zechariáš 9:9
Matúš 21:1–9
Zradený blízkym spoločníkom
Žalm 41:9
Ján 13:18, 21–30
Zradený za 30 kúskov striebra
Zechariáš 11:12
Matúš 26:14–16
Mlčí, keď ho obviňujú
Izaiáš 53:7
Matúš 27:11–14
O jeho odevy hádžu lós
Žalm 22:18
Matúš 27:35
Posmievajú sa mu, keď visí na kole
Žalm 22:7, 8
Matúš 27:39–43
Nie je mu zlomená ani jedna kosť
Žalm 34:20
Ján 19:33, 36
Pochovaný s bohatými
Izaiáš 53:9
Matúš 27:57–60
Vzkriesený pred porušením tela
Žalm 16:10
Skutky 2:24, 27
Vyvýšený do postavenia po Božej pravici
Žalm 110:1
Skutky 7:56


12.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 06:26 avatar
Fakt 11: Po väčšinu svojich dejín (4. - 19. storočia) bolo kresťanstvo násilným náboženstvom a šírilo sa za cenu smrti mnohých miliónov ľudí v rôznych obdobiach a v rôznych kultúrach na celom svete.
Len tento fakt je dôkazom nezmyselnosti kresťanského učenia, bez násilia by kresťanstvo už dávno zaniklo....Pravda sa nedá umlčať....


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 5. 2015, 07:52 avatar
Nasilni boli (su) ludia. S nabozenstvom i bez...
Súhlasí bystrik, Shagara


14.
označiť príspevok

bystrik muž
   15. 5. 2015, 07:57 avatar
súhlas...Bez Boha aj tak správnej cesty nieto a nikdy nebude. To len rozum a to čo sa ukrýva za ním tvrdý: Ty si ten múdry, Boha nieto!
Súhlasí Sloven


15.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 11:21 avatar
netrep, vo vyspelých štátoch už vymierate, držíte sa len tam kde vládne nevzdelanosť a chudoba....tam kde vládne zdravý rozum boh je nepotrebný....


16.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 5. 2015, 11:32 avatar
preto v tých vyspelých štátoch rastie homosexualita, pedofilia, znasilnenia, rozvody to sa ti páči že?
Súhlasí Sloven


17.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 11:35 avatar


18.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 5. 2015, 11:35 avatar
Vychádzajme z toho, že ľudia nie sú horší ako boli kedysi. Len spravodajstvo o nich je dnes dôkladnejšie
Súhlasí ranexil, Wolfe


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 5. 2015, 11:39 avatar
Aj toto moze byt markerom


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2015, 14:52 avatar
Nie je to tak presne. Sú horší!
Písmo to viackrát zdôrazňuje.
"
Copyright: Dobrá kniha
Zobraziť čísla veršov

Skratky biblických kníh Pomôcka k vyhľadávaniu
Rozlišovať diakritiku Presne
Druhý list Timotejovi
1
2
3
4

Záložky
2 Tim.3:1-5......
Ľudia v posledných dňoch
1 Vedz, že v posledných dňoch nastanú ťažké časy. 2 Ľudia budú totiž sebeckí, chamtiví, chvastaví, pyšní, rúhaví, neposlušní voči rodičom, nevďační, bezbožní, 3 bezcitní, neľútostní, ohováračskí, nezdržanliví, bezohľadní, bez lásky k dobru, 4 zradní, bezočiví, nadutí, milujúci viac rozkoše ako Boha; 5 budú mať výzor nábožnosti, ale jej moc budú popierať. Aj týchto sa stráň!"
----------------------------------------------------------------------------
A 13 verš dodáva....:"Ale zlí ľudia a zvodcovia budú spieť k horšiemu, budú strhávať do bludu a sami budú blúdiť."
Máš dojem,že je to len vdaka lepšiemu zpravodajstvu?
A čo dané "beda zemi",...."lebo zostúpil k vám diabol a vie ,že má krátky čas"? Preto "zúri a hľadá koho by pohltil".
A darí sa mu to. Už i tým,....že nedôverujeme Písmam, a zlobou,chamtivosťou a sebeckosťou ľudí.


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 5. 2015, 17:43 avatar
"1 Vedz, že v posledných dňoch nastanú ťažké časy. 2 Ľudia budú totiž sebeckí, chamtiví, chvastaví, pyšní, rúhaví, neposlušní voči rodičom, nevďační, bezbožní, 3 bezcitní, neľútostní, ohováračskí, nezdržanliví, bezohľadní, bez lásky k dobru, 4 zradní, bezočiví, nadutí, milujúci viac rozkoše ako Boha; 5 budú mať výzor nábožnosti, ale jej moc budú popierať. " >> Nemyslis, ze takito ludia boli aj pred 100 rokmi pred 1000 rokmi a aj pred viac a viac rokmi?


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 5. 2015, 06:42 avatar
wOLFE.....nie,nemyslím. Ak by taký ľudia boli stále,tak potom daný text stráca to,čo je hned evidentné,...a to,že práve v posledných dňoch bude situácia ešte horšia,..kritická. A že sa to bude stupňovať.
A tiež treba tento text vnímať v kontexte iných podobných vyjadrení. Ver mi,....nebudem niečo citovať,a robiť závery na základe jedného textu,alebo dokonca jeho nepochopenia.
Každú myšlienku spájam s tým,čo už poznám,, a preto moje závery sú súhrnom biblického kontextu a iných činiteľov.


30.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   16. 5. 2015, 07:04 avatar
Shagara ja sa ešte vrátim k jednému tvojmu tvrdeniu:
Už som /neviem či tu/ vysvetloval danú pasáž. Ak šiel Eliáš do neba,prečo potom o niekoľko rokov písal kráľovi list?
Vieš to?

Z čoho si usúdil,že Eliáš písal list až po svojom "prenesení" a že v Biblii by musel byť rozpor?Máš toto svoje tvrdenie ako zdokladovať?Dokonca uvádzaš,že ho napísal až o niekoľko rokov.


31.
označiť príspevok

fajer
   16. 5. 2015, 08:14 avatar
väčšiu hlúposť si sa ho nevedel spýtať, odkiaľ by to mal vedieť....mŕtvy písať nemôžu....


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 5. 2015, 08:33 avatar
Na jednej stránke niekde mám o tom podrobný rozbor. Nie prvý krát o tom diskutujem. Ak to nájdem,dám to sem. Je to na dlhšie. Z kontextu to vyplýva. A aj z niečoho iného.
Eliáš určite nešiel do neba,ani Henoch. Vzkriesenie ešte totiž nebolo,...to bude až v -"posledný deň", ako povedala Marta Ježišovi. A Ježiš ju neopravil. Pred druhým príchodom Krista,nikto nemôže dostať svoju odmenu./či už pozemskú,alebo nebeskú/...to je biblický fakt.


33.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   16. 5. 2015, 10:07 avatar
Na rozbor príde rad neskôr.Teraz by som chcel vedieť,kde je napísané,že Eliáš písal list až po svojom "prenesení" a až o niekoľko rokov.


34.
označiť príspevok

fajer
   16. 5. 2015, 11:16 avatar
Vzkriesenie ešte totiž nebolo,...to bude až v -"posledný deň", ako povedala Marta Ježišovi.
Fakt 6: Okrem týchto zaujatých evanjelií neexistujú z 1. storočia žiadna očité svedectvá o Ježišovi Kristovi s výnimkou podvrhnutých pasáži v práci židovského historika Flavia Josepha (Testimonium Flavianum) a ďalšie referencie v tej istej práci, ktorá je tiež podozrivá a v žiadnom ohľade nepredstavuje jasnú referenciu k evanjeliovému Ježišovi.
S toho plynie, že žiadne vzkriesenie nebude, márne sú vaše nadeje...koniec bude a to parádny....


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2015, 23:31 avatar
Fajer,...asi nesleduješ archelo´giu. V poslednej dobe bolo nájdených veľa artefaktov,ktoré opäť potvrdzujú pravdivosť Biblie.
Dokonca konkrétne mená, a iné biblicky zaujímavé fakty. A to i o Božom mene.
A to,čo v minulosti často krát sa spochybňovalo,tak to teraz isté nálezy potvrdili.
Ked to spojím so splnenými proroctvami,tak niet pochyb,že Písma sú zdrojom od Boha.
Ved uznaj,mohol niekto dopredu vedieť,že Cýrus zničí,dobije nedobytný Babylon a to 200 rokov dopredu,kde ešte nebol on na svete,a ani jeho rodičia? A to ešte aj sú v Písme opísané detaili tohto dobytia. Náhoda?


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2015, 23:33 avatar
Shagara, nájdené vykopávky, artefakty, nepotvrdzujú pravdivosť biblie, ale nanajvýš to, čo sa tvrdí v biblii. A v nej sa môže tvrdiť hocičo, aj pravda, aj výmysly.


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 5. 2015, 02:54 avatar
Lemmy,....aj tak sa to dá povedať,...ale to je tvoj uhoľ pohladu! Ale nie je to tak,...asi nevieš o čom presne hovorím,a aké sú to dôkazy.


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2015, 23:36 avatar
Keď kedysi boli objavené klinopisné tabuľky v Mezopotámii, a zistili, že sa tam opisuje potopa sveta, tak kresťania to zneužili palcovými titulkami, že biblia má pravdu. Nie! Našli sme len dôkaz, že o potope sveta s inými hrdinami už hovorili aj Sumeri, a ich príbeh sa stáročiami prenášal z generácie na generáciu, a pozostatky z toho príbehu sa dostali aj do biblie, aj keď už veľmi poznačené rôznymi zmenami.


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2015, 22:34 avatar
Co presne potom znamena "24 Henoch chodil s Bohom a nebolo ho, lebo Boh ho vzal."
Hmm ono je vela veci co to moze znamenat... a co to moze znamenat sa mozeme len dohadovat.. Mam pocit, ze sa na to asi neda len tak lahko ziskat odpoved..

Mimochodom.. Tera ma napadlo, tak prepac, ze to napisem sam (som strasny sklerotik).. Napisal si ze Abraham je mrtvy
co potom presne znamena
31 A o vzkriesení mŕtvych ste nečítali, čo vám povedal Boh, keď vravel:
32 "Ja som Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba"? A on nie je Bohom mŕtvych, ale živých."


45.
označiť príspevok

Linda žena
   16. 5. 2015, 22:36 avatar
Wolfe, drž si klobúk pôjde sa z kopca..T.O. na obzore..  


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 5. 2015, 00:14 avatar
Wolfe: Co presne potom znamena "Henoch chodil s Bohom"

Znamená to, že Henoch chodil s Bohom. Nevieš, čo znamená, keď Ferko chodí s Katkou?


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 00:25 avatar
Lemmy-to znamená ,že bol jediný verný Bohu z vtedajšieho pokriveného pokolenia.


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2015, 22:28 avatar
Ja som nehovoril o texte, ja som hovoril o skutocnosti...
Ludia boli nelutostni (atd..) v minulosti presne tak, ako su nelutostni (atd..) teraz..


19.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 11:37 avatar
čo nepovieš a to máš odkiaľ....homosexualita, pedofília, rozvody , rastú umerne s počtom obyvateľov...to nieje argument...


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 5. 2015, 11:40 avatar
Ktore su vyspele staty?
Napr. v USA je majorita krestanska...
Ak fluktuaciu nazyvas vymieranie tak budiz...


36.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 5. 2015, 11:25 avatar
Pozríme sa, že až kam to dotiahol tento vyspelý vraj svet, kde hnus a povoľnosť dostala zelenú, kde už všetko zlé sa pokladá za dobré, kde niet citu a lásky, kde len rozum a zlo vládne....Tak taký je ten vyspelý svet, Sodomou a Gomorou v 1000X horšo prevedení....A také niečo niekto oslavuje...Správa včerajška na hnojke: Luxemburský premiér sa oženil...s chlapom... 


37.
označiť príspevok

fajer
   16. 5. 2015, 11:34 avatar
Ved Sodomu a Komoru, robia vo svete náboženstvá, všetko zlo chudobu vojny spôsobuje primitívne náboženstvo, ľudstvo si píli pod sebou konár ak ho nezavrhne, len tupec a slepec to nevidí....


38.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 5. 2015, 11:36 avatar
Tak neviem, že kto je tu tupec a slepec, kto Boha zavrhol a oslavuje tento vyspelý svet alebo ten, kto verí Bohu a tento vyspelý vraj svet odmieta....


39.
označiť príspevok

fajer
   16. 5. 2015, 11:38 avatar
ja som nič nemohol zavrhnúť ked žiadny boh nieje a ani nebol...boh je len výplod primitívneho ľudského mozgu...


40.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   16. 5. 2015, 12:48 avatar
Fajer homosex a rozvody v žiadnom prípade nesúvisia s počtom obyvateľstva.Alebo chceš povedať že od komunistov,keď bol tento "prínos"len okrajový sa významne zvýšil počet obyvateľov?Súvisí to iba so skazenosťou obyvateľstva.
Ten obrázok,ktorý tu máš je tvoja podobizeň?Lebo ak má symbolizovať Ježiša,tak to tak nie je,lebo my nevieme,ako vyzeral.Písmo jeho vzhľad neopisuje.
Ty si vážne myslíš,že kresťanstvo je len nejaký výplod?Myslíš si že ľudia riskovali život a zomierali za svoju vieru len tak?
Že muselo existovať niečo,kvôli čomu ľudia odmietali oficiálnu vieru a s tým spojený pohodlný život.
Tých historikov,ktorí opisovali udalosti z obdobia Pána Ježiša je z 1.a2.stor.viac ako dosť.
Dúfam,že sa z teba nevykľuje zase nejaký vedátor /učňovka s maturitou/,ktorý tu bude vysvetľovať ET a citovať vedecké periodiká ako projektN,smeti a týždeň.


41.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   16. 5. 2015, 12:51 avatar
tá učňovka je predpokladané tvoje vzdelanie,vzhľadom na "hlbku tvojich príspevkov


49.
označiť príspevok

fajer
   17. 5. 2015, 07:34 avatar
Myslíš si že ľudia riskovali život a zomierali za svoju vieru len tak? Daj nejakého hrdinu....
Písmo jeho vzhľad neopisuje.- Ani nemôže, čo obrázok to iný chlap...
Komunisti a cirkev len zakrývali skutočnosť, tak ako teraz v Rusku, homosexualita je trestná...
Tých historikov,ktorí opisovali udalosti z obdobia Pána Ježiša je z 1.a2.stor.viac ako dosť. Ale nemajú žiadne dôkazy...Daj jeden...


50.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   17. 5. 2015, 09:45 avatar
Nehraj sa na múdreho.V Rusku nie je trestná homosexualita,ale propagácia homosexuality.Prijali však zákon,ktorý je bezzubý a šíri sa to tam veselo ďalej.
Kresťania nezomierali za svoju vieru na začiatku nášho letopočtu v dnešnom Izraeli,Rímskej ríši a neskôr pod železnými čižmami vatikánu /albigénski /?Mám suplovať tvojho učiteľa dejepisu?
A čo sa týka Kristovho života stačí Tacitus?Alebo sa ti zdá slabý?
Ide o najváženejšieho historika tej doby.Tu máš citát:
Spomína viaceré dôležité detaily o historickosti Ježiša Krista. Sú v plnom súlade s údajmi evanjelií a inými starovekými nekresťanskými záznamami o živote Ježiša Krista a počiatkoch kresťanstva.
Ak neveríš ani tomu,chyba je niekde inde.Tiež som bol taký.Vysmieval som sa tomu,čo som nepoznal.
A na záver:ŽIADNY HISTORIK nedokázal,že by sa udalosti popísané v Biblii nestali.


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 5. 2015, 14:50 avatar
Nikde v biblii nie je napisana ani jedina zmienka o vzhlade Jezisa...
Obrazky su samozrejme fake...
Ludia sa len snazia predstavit a pouziju fantaziu v zobrazeni niecoho ako by to mohlo byt...


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2015, 23:25 avatar
Wolfe,...a už vôbec si neviem predstaviť Ježiša/takého nasladkastého/ ako ho vykresľuje RKC a pod. Vôbec nemá židovské črty...atd. Vzhľad nie je dôležitý/ale to,čo učil,jeho vlastnosti/,....ale i tu niekto prestrelil.
Súhlasí Wolfe


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 5. 2015, 10:31 avatar
Vobec mi pride cele ako blbost, zirat na obrazok florianchodziez.pl Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (nechapem, ako ktokolvek ma normalny mozog v tom nevidi modlarstvo) a modlit sa presne o 15tej hodine, pretoze to povedala nejaka mniska Faustina Kowalska a namalovala "Jeho" portret...

www.boziemilosrdenstvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
""Ktokoľvek sa ho bude modliť,
okúsi v hodine smrti moje veľké milosrdenstvo. Keby to bol aj najzaťatejší hriešnik,
keď sa čo i len raz pomodlí
tento ruženec,
bude účastný milostí môjho milosrdenstva..."

Docela by ma inak zaujimalo, ze ci maju prepocitavat aj casove pasmo, alebo staci brat lokalny cas  
Súhlasí Lemmy


59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 5. 2015, 10:32 avatar
Slúži to na udržiavanie náboženskej viery.


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 00:23 avatar
Wolfe,...Faustína je fenomén,ktorý aj mňa "dorazil",...ked som aj navyše čítal jej "zjavenie pekla",....už aj preto viem,že peklo je totálny nezmysel. Podobne,ako i daľšia marianská kniha,od pátra Gobbiho. Tam sú ešte viac uletené veci. "Tota pulchra-celá krásna"....
Toľko nerozumných tvrdení ,človek málo vidí! Aj z jej tvrdení je zrejme,že kto sa usiluje aby sme verili v peklo,miesto múk?
Je to až rukolapné,...tak to vidieť. Mala sa lepšie pozrieť na toho anjela ,ktorý ju zaviedol na prah pekla. Určite mal spílené rohy! 
A teraz premýšľaj! Ak niekto verí týmto veciam,tak môže byť spoľahlivým zdrojom pravdy? Ved práve táto cirkev prišla aj s náukami ako,-trojica,očistec,limbus,celibát,neomylnosľ pápeža,nesmrteľná duša....atd.
Ak verí v jedno modlárstvo,...myslíš si ,že v inom je už čistá?
A nehovorí Písmo-"ak urobíme jeden chybný krok,tak prehrešíme sa proti všetkým". Inak,...stačí jeden závažný priestupok,a už sme Bohu neprijateľný! A sotva RKC upustí od marianskej úcty,uctievania.
Súhlasí Wolfe


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 00:46 avatar
Ja neberiem RKC ako niekoho, kto ma copyright na absolutnu pravdu, ale to neberiem ziadnu denominaciu...

Trojica - neviem... ako vyzera to skor ako prejav Boha, ale stale nechapem, preco sa hovori o neodpusteni kvoli ruhaniu voci Duchu svatemu...
Limbus/Limbo- Katolicka cirkev oblubuje preberat veci (nielen) z hinduizmu.. Tak ako aj ruzenec.. en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ocistec - (teraz ma tak napadlo - nie je ocistec vlastne limbo?)
tak, celibat a neomylnost papeza, to su uz kraviny^n ....

Len tak som trochu stopoval (som taky rypal, co musi vsetko a vsetkych presnorit) Patricka, tam velmi suhlasil s nejakym clankom, ktory sa volal "Preco suhlasim s dobrovolnym celibatom" www.mojakomunita.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"A tu je celé tajomstvo. Pred diakonskou vysviackou každý kandidát dostane od biskupa otázku: „Chceš svoju oddanosť Kristovi spečatiť celibátom pre nebeské kráľovstvo v ustavičnej službe Bohu i ľuďom?“ Ja som 8.XII.2007 verejne, slobodne a dobrovoľne odpovedal: „Chcem.“"

To je asi tak dobrovolne, ze chcem celibat, stanes sa knazom, nechcem celibat, nestanes sa knazom... tolko dobrovolnosti...
To nie je o dobrovolnosti celibatu, ale o dobrovolnosti stat sa knazom, pretoze u RKC to inak nejde..


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 02:45 avatar
Wolfe,...ja som študoval podrobne dogmatiku,vývoj dogiem,históriu kresťanstva,cirkevných otcov,apologétov,Konstantína...atd. A viem,že trojica bola nasilu implatovaná do kresťanského učenia,a že to bolo ,...výsostne dielo konvertovaných pohanov./vid.Augustín-platonik,manichejec/,... a že v daných podmienkach nemohol pôsobiť duch.
Ved RKC prijalo i tézu,.."že duch svätý môže pôsobiť aj cez najskazenejšieho pápeža"...atd. To na margo toho,že mnohí vzdelanci poukazovali na nemravných,zlých pápežov. Poviem ti,prečo sa ľudia držia trojice,....lebo nechcú začať odznova,a tak je to pre nich pohodlné,..býť niekde,kde je väčšina,dav. Pretože ak "vytŕčaš",tak si obeťou predsudkov. Vid-1 storočie.
Ale iná možnosť neexistuje,len sa podriadiť pravde. Samozrejme,...cieleným,poctivým,systematickým skúmaním.

------------------------------------------A
A celibát napáchal už vela zla,...a vidíš,neupúšťa sa od neho. Ale to má inú príčinu/hmotnú/...ja som na túto tému už vela diskutoval a napísal stovky komentárov. Už som z neho "chorý". A pritom Pavol jasne deklaruje,...akoby to malo byť?!
Súhlasí Wolfe


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 18:15 avatar
Ak mam byt uprimny, co sa tyka Boha a Jezisa, tak som si bol isty, ale co sa tyka Ducha Svateho, tak som si bol vzdy neisty... prisiel mi taky divny zahmleny...nejasny... proste som to nechapal....

Ad celibat:
[1Tim 3,2-4]
2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť;
3 nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý;
4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote.


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2015, 13:23 avatar
Teda si myslíš,že RKC je spoľahlivý zdroj pokiaľ ide o ich koncepciu Boha/trojice/? Je historickým faktom,že trojica je dielo ich teologov,konvertitov z pohanstva. Je to naozaj spoľahlivý zdroj? Postavíš svoju večnú budúcnosť na takomto "základe"?
Alebo inak,...myslíš si,že JS za svoju nevieru v trojicu sú na tom horšie ako trinitári? Veria totiž vo Všemohúceho BohaJehovu , a veria v Ježiša Božieho syna!
"Constantinus, k jehož jménu se připojuje příjmení Magnus, čili Veliký, svou náboženskou politikou, která jej povýšila na osobnost celosvětového a nadčasového významu, předurčil vývoj Evropy na dlouhá staletí. Ctitelům starých pořádků vadila jeho křesťanská orientace a pro některé z nich se jevil přímo hrobařem říše. Nelze jej vinit z úmyslu přivést stát do záhuby, ale mnohem později se opravdu ukázalo, že svou politikou pro jeden svět tesal kolébku a pro druhý rakev."
--------------------------------------
"O hodně později italští humanisté vyčítali Constantinovi, že opustil Řím, že se zřekl antické kultury, čímž otevřel cestu k temnému středověku. V očích protestantů pak císař poskvrnil mravní čistotu raného křesťanství neblahým propojením státní moci a církve, založením klerikálního státu a zpolitizované církve, čímž mimo jiné zahájil epochu náboženských válek a pronásledování kacířů. Soudy o něm sahají od nábožensky lhostejného egoistického muže toužícího po moci až po panovníka, který byl osvícen a stal se božím bojovníkem a služebníkem. Obzvláště nepříznivě je Constantinus hodnocen novodobými badateli E. Gibbonem a J. Burckhardtem, podle nichž byl bezohledný despota, který se ke křesťanství přiklonil z pouhého prospěchářství."
Pozri....:www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 16:21 avatar
Neviem, ci som si nevsimol odpoved, alebo si mi stale neodpovedal na otazky..

1. Preco je ruhanie voci Duchu svatemu neodpustitelne.. preco proste nie je napisane ruhanie voci Bohu - otcovi - Jehovovi?

2. Este k tomu podobenstvu s Lazarom.. ja viem, ze je to podobenstvo, ale Jezisove podobenstva maju urcite pevne zaklady, preco pouzil horiace peklo a oznacil ho ako ako miesto muk?

(ziadne zbytocne redherrigove omacky okolo.. ciste a jasne odpovede na tieto otazky...)


63.
označiť príspevok

zoozoo muž
   20. 5. 2015, 00:28 avatar
nechcem byt hajzel, no pripada mi ako

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

svate obrazky boli kresnene roznymi dobovymi umelcami.
kazdy si prisadil a potom tak to sakralne umenie vyzera.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2015, 04:15 avatar
Fajer-To bol citát Fouerbacha?


48.
označiť príspevok

fajer
   17. 5. 2015, 07:20 avatar
doporučujem Hollbacha...


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 5. 2015, 14:48 avatar
47: Ked uz spominas Feuerbacha, este ked som neveril (co nebolo az tak davno), tak som dost casto hadzal od neho tento citat:

Boh je hypostazované kvality človeka. Ľudská bytosť premieta na nebesia sen o dokonalosti, ktorý nemôže uskutočniť na zemi. Stvorením náboženstva sa človek oddeľuje sám od seba, odcudzuje sa, namiesto toho, aby svoju pravú prirodzenosť uskutočňoval v poslušnosti voči zákonu lásky človeka k človeku.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2015, 22:36 avatar
Ano a taktiez Kuchynu a Kupeknu...

Robia to ludia, nie nabozenstva..


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2015, 22:38 avatar
Sorry som nechcel skomolit nzaov tak slavneho mesta ako KupeLna


35.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 5. 2015, 11:22 avatar
Bystrík to povedal presne...a fajer? Nech si píli naďalej ten svoj konár pod sebou, treba už ho nechať tak...Je to chudák, ktorý si myslí, že opäť aj on vymyslel teplú vodu....


22.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 11:48 avatar


23.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 11:51 avatar
pozri štatistiku, USA na predposlednom mieste v otázke Evolučných faktov, tam sa o nejakej vyspelosti nedá hovoriť, američania sú tupci ktorý veria v boha a lietajú do vesmíru....


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 5. 2015, 12:06 avatar
Ak budes povazovat nereligiozny stat za vyspely, tak je len jasne, ze vo (v takomto) vyspelom state vymiera nabozenstvo  


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2015, 14:54 avatar
A majú to i vytlačené na bankovkách: "Dôverujeme v Boha"!


28.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2015, 18:02 avatar
za chvíľu aj to zrušia,lebo už ani boh nedôveruje dolaru....


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2015, 13:25 avatar
A doporučujem aj ostatným:www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Je to životopis Konštantína.


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2015, 13:29 avatar
Poprípade je tu niečo na "Otca inkvizície" ,životopis Augustína...:rim.me.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:47,  To som zvedavý, či dosiahnu aspoň 3 percentá.
dnes, 01:47,  Môžeš ďakovať predsedovi NR SR Dankovi.*13
dnes, 01:32,  Toto nebudu volby ale Slovenska narodna revolucia kde si prebudeny slovensky mierumilovny narod...
dnes, 01:26,  Vysledok volieb je zakomponovany uz v datume volieb 29.2.2020 2 + 9 + 2 + 2 + 0 + 2 + 0 = 17...
dnes, 01:14,  A takto maju vyzerat nove tvare v politike Monika Sofiya Sorocinova kandidatka za stranu Vlast...
dnes, 00:08,  Zdravý rozum káže: Neber vážne takéto hanopisy. Sú to ako toaletný papier.
dnes, 00:08,  K: abyste pochopili, že Američané na Slovensku hrají o všechno. Komouši už prechlastali...
dnes, 00:06,  Hlupák plače: protože Zuzana Čaputová pochází z neziskovky Via Iuris. Akože inak? Keby...
dnes, 00:04,  Nebudú voľby fraškou!!! Budú také ako predtým. Niektorí sa dostanú cez 5 %, a budú v...
včera, 23:46,  Budú voľby fraškou? Dátum: Tue, 18 Feb 2020 Sú naši spoluobčania už takí...
včera, 23:08,  Kasafran, škodíš komunistickému hnutiu, ako škodí Blaha sociálnej demokracii.
včera, 23:06,  Komunista Kasafran, prečo škodíš KSS (Komunistickej strane Slovenska), a všetkým komunistom...
včera, 23:02,  Požiare v Austrálii zakladajú vtáky - vedci prišli na to, čo Aboridžinci vedia desiatky...
včera, 22:47,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
včera, 22:47,  Karty sa ale nakoniec obrátili, Hitler pakt porušil, čím sa z Nemecka a Svietskeho zväzu...
včera, 22:46,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
včera, 22:37,  Kasafran ja len pravdu . Tie tri špinavosti sú len minimum z toho čo Rusko dokazalo voči...
včera, 22:35,  Návod: -Stlač Fullscreen -šípky vľavo vpravo, beh. -šípky vľavo vpravo + šípka hore,...
včera, 22:33,  Pavol Janík potrebuje lieky aspon take ako berie Kasafran
včera, 22:32,  Presne tak 5 naberačiek a hotovo ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(197 138 bytes in 0,754 seconds)