hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Bipolárna afektívna porucha - 3.časť

príspevkov
38
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 7.4.2011 13:19
posledná zmena 25.9.2019 20:30
1
07.04.2011, 13:19
Rada by som sa s vami podelila s tym, ako sa zije s bipolarnou afektivnou poruchou, predchadzajuce prispevky boli pre mna obohatenim. Rada by som vedela ako sa ma Jany a co je s jeho laskou, alebo aj od inych by ma zaujimali skusenosti
none
2
07.04.2011, 13:43
Ahoj! Vitaj! Ako to myslis?
none
3
15.04.2011, 15:52
nejak mi uniká pointa milá EnaXnaY . Zaujímavé bolo čítanie časti 1 od samého začiatku, potom to šlo dolu vodou. Dozvedel som sa napr. o tom magneziu.. že to pomáha, rád by som si ešte niečo podobného charakteru prečítal, akurát si bežím kúpiť magnezium tak zatial dovi !
none
4
27.04.2011, 20:55
dovolte,aby som aj ja prispel do tejto témy.mám 43 rokov,pred tromi rokmi mi diagnostikovali BAP.konečne.navštevoval som psychiatričku s pauzami od svojich 26-tich rokov.zatial som nebol hospitalizovaný,aj ked som o tom niekolkokrát uvažoval.vystriedal som niekolko liekov,po ktorých som bol akurát oťapený,až mi kamarát poradil druhú doktorku.s liečbou sa hned trafila,beriem sertralin actavis a na noc ketylept už tri roky a som spokojný.mal som pár krát recidívu,ale to som asi spôsobil alkoholom,preto sa alkoholu snažím vyhíbať.v minulosti som depresiu prepíjal alkoholom,až som si vybudoval závislosť.chcem hlavne povedať,že je velmi dôležitá podpora rodiny .až časom som pochopil,že touto chorobou trpel aj otec,nemal však podporu u mojej mamy.pre ňu bol iba alkoholik a idiot.tak isto som u nej obstál aj ja.len vdaka tomu,že mám fantastickú,tolerantnú manželku,ktorá ma má rada som neskončil niekde v kanáli.prešiel som tým peklom a dlho som zbytočne trpel.myslím,že nová generácia liekov pomôže vela ludom prekonať tie stavy,na ktoré nechcem ani myslieť.pochopil som,že mnoho alkoholikov a drogovo závislých je závislých kvôli depresii.skúšal som trávu,denno-denne asi trištvrte roka,no uvedomil som si,že tadial cesta nevedie.teraz som vcelku spokojný človek.u mňa neboli manické stavy až také extrémne,ale vždy som urobil nejakú blbosť,ktorá ma potom mrzela.ťažkú depresiu som mal tak tri,štyri dni.ťažko sa v práci vysvetluje,že som nevládal vstať z postele,že som to jednoducho nevládal ani ísť lekárovi.až ked to najhoršie prešlo,až potom som zhánal omluvenku.donútilo ma to ísť na živnosť,tak je to v tomto smere výhoda.kto to pozná a prechádza tým vie o čom to je.
týmto zdravím všetkýchBAP,aj ich rodiny a želám vela úspechov v prekonávaní tejto strašnej choroby.
none
5
28.04.2011, 17:23
ahoj slavo, ďakujem za Tvoje slová, lepšie sa žije, keď má človek spolutrpiacich. Som rada, že Ti liečba zabrala a máš sa už dobre. Ja mám 47 a diagnostikovali mi BAP prešd 14-stimi rokmi. Ale najprv som tomu neverila, myslela som si, že ma do nemocnice dali nasilu neprávom. Až teraz pri druhej hospitalizácii pred dvomi rokmi som pochopila, že som chorá. Hospitalizovaná som bola vždy pre manické stavy. Teraz, keď beriem liečbu, somj občas depresívna - všetkého sa bojím no najmä šoférovania. Šoférovať musím, pretože bývam na dedine, pracujem v meste a manželo je stále na cestách. Niekedy mi je naozaj smutno a ťažko.. Našťastie mám podporu rodiny a manžela, súhlasím s Tebou, že to je veľmi dôležité.. Lenže moji rodičia sú už starší ľudia a manžel nikdy nie je doma. Mám tu iba dve prekrásne mačičky - múdre s rodokmeňom, tak tie mi robia spoločnosť :-)
none
6
31.05.2011, 09:24
Ahoj, Litium a ostatni, mam manzela, ktoremu pred 2 rokmi tiez diagnostikovali BAP, ale neviem, ci tie lieky s x vedlajsimi negativnymi ucinkami su riesením. Chcela by som vediet, ci sa niekomu darí udrzat sa v normále nejakými prírodnejsími prostriedkami, homeoatiou, doplnkami výživy , životosprávou, či dokáže normálne pracovať a tak. Je to ťažké aj pre rodiny. S manželom, ke´d bol v mánii sa normálne nedalo vyadržať. teraz je na liekoch , je to lepsie ale zas prespí minimálne 14 hodím denne, potom funguje, alebo je schopný prespať aj celý deň. Nie je nejaký portál kde sa vyjdrujú ľudia so skúsenosťami len k tejto téme?
none
7
31.05.2011, 19:51
Ahoj ewala, nemám skúsenosti s liečbou prírodnými prostriedkami, ale pochybujem, že by zabrali, pretože táto choroba je poruchou mediátorov v mozgu. Tu pomôže podľa môjho názoru iba chémia.. Aj ja veľa spím, manžel si už zvykol, nie je to problém. Tak asi som Ťa nepotešila..
none
8
01.06.2011, 08:12
Ahoj blueevil, aj ja si myslím, že sme príliš citliví ľudia, ktorí doplatili... Ale... tiež si myslím, že tie príznaky treba liečiť, pretože nemôžeme medzi ľuďmi behať s mániou alebo depresiou, takto si len poškodíme. Preto som sa rozhodla brať lieky a to pravdepodobne doživotne. Už nechcem zažiť mániu!
none
12

8. 01.06.2011, 08:12

Ahoj blueevil, aj ja si myslím, že sme príliš citliví ľudia, ktorí doplatili... Ale... tiež si myslím, že tie príznaky treba liečiť, pretože nemôžeme medzi ľuďmi behať s mániou alebo depresiou, takto si len poškodíme. Preto som sa rozhodla brať lieky a to pravdepodobne doživotne. Už nechcem zažiť mániu!

02.06.2011, 11:42
tu som chcel poukazat na diletantskych doktorov, ktori zabudli na to že byt doktorom nieje pracou ! ale snad zodpovednostou za živu bytost, nie hmotu ! zožente si psychotronika ktory ovlada REIKI, zistite si PRIMITIVOV (ktori to sposobili, nie vy !) kde tato chora spoločnost im ešte stale nezobrala občiansky preukaz ! ako ich spoznate ? porozmyšlajte...
none
13

12. 02.06.2011, 11:42

tu som chcel poukazat na diletantskych doktorov, ktori zabudli na to že byt doktorom nieje pracou ! ale snad zodpovednostou za živu bytost, nie hmotu ! zožente si psychotronika ktory ovlada REIKI, zistite si PRIMITIVOV (ktori to sposobili, nie vy !) kde tato chora spoločnost im ešte stale nezobrala občiansky preukaz ! ako ich spoznate ? porozmyšlajte...

02.06.2011, 12:19
o Reiki som informovaná dlho a podrobne..Kolega absolvoval tri kurzy, tuším aj nejaké oprávnenie na papieri dostal..Nehovorím, stal sa abstinujucim alkoholikom..ale čo z toho keď po troch rokoch siahol si na život...
none
21

12. 02.06.2011, 11:42

tu som chcel poukazat na diletantskych doktorov, ktori zabudli na to že byt doktorom nieje pracou ! ale snad zodpovednostou za živu bytost, nie hmotu ! zožente si psychotronika ktory ovlada REIKI, zistite si PRIMITIVOV (ktori to sposobili, nie vy !) kde tato chora spoločnost im ešte stale nezobrala občiansky preukaz ! ako ich spoznate ? porozmyšlajte...

14.01.2014, 22:25
ahoj prepáč, my sa nepoznáme ale čitál som niektore tvoje príspevky a niekde písali že si z fachu. napísal som príspevok ak možem prosím odpíš mi na neho s pozdravom matej
none
22

21. 14.01.2014, 22:25

ahoj prepáč, my sa nepoznáme ale čitál som niektore tvoje príspevky a niekde písali že si z fachu. napísal som príspevok ak možem prosím odpíš mi na neho s pozdravom matej

14.01.2014, 22:30
blueevil je z fachu? Akého?
none
9
02.06.2011, 00:21
Ahojte
none
10
02.06.2011, 00:27
Ahoj.
none
14
18.06.2013, 22:54
liecim sa osem rokov ,kedže som si vysadila lieky skončila som na psychiatrii znova a mam naviac aj priznaky schyzofrenie .Bola som tri razy v pezinku a raz v trnave ktorú odporučam je tam lepsi pristup k pacientovi. Študujem na VŠ , co je vlastne nejaky zmysel zivota kedze zijem sama ,spoločnosť mi robia psici vrelo odporučam terapiu so zvieratami .Každý deň sa potýkam s veľkou únavou . Beriem seroquel . Budem vďačna za každú dobrú radu ako prekonať únavu nepomaha ani káva ...Pocity z chroby su asi take ze je to akoby rakovina duše a na lepsiu toleranciu okolia by som cedulku psychiater prepisala na lekar duševného zdravia.
none
15

14. 18.06.2013, 22:54

liecim sa osem rokov ,kedže som si vysadila lieky skončila som na psychiatrii znova a mam naviac aj priznaky schyzofrenie .Bola som tri razy v pezinku a raz v trnave ktorú odporučam je tam lepsi pristup k pacientovi. Študujem na VŠ , co je vlastne nejaky zmysel zivota kedze zijem sama ,spoločnosť mi robia psici vrelo odporučam terapiu so zvieratami .Každý deň sa potýkam s veľkou únavou . Beriem seroquel . Budem vďačna za každú dobrú radu ako prekonať únavu nepomaha ani káva ...Pocity z chroby s...

18.06.2013, 23:19
a este to tu budes aj citat niekedy ci nie? 🙂

si skor mala nechat mail, tato tema je stara, to nie je vidno, stare temy, nedaju sa nijako vsimnut
none
16

15. 18.06.2013, 23:19

a este to tu budes aj citat niekedy ci nie? 🙂

si skor mala nechat mail, tato tema je stara, to nie je vidno, stare temy, nedaju sa nijako vsimnut

18.06.2013, 23:30
možno Jano Elany si všimne a sa prihlási...
none
17
04.11.2013, 13:25
Ahojte všetci, trpím depresiami dosť často ale nebola som u lekára, mám len otázku "dajú sa predpísať lieky litium u všeobecného lekára. Boli mi doporučené, ale nemá odvahu či dôveru isť psychiatrovi.... Vie mi niekto poradiť?
none
18

17. 04.11.2013, 13:25

Ahojte všetci, trpím depresiami dosť často ale nebola som u lekára, mám len otázku "dajú sa predpísať lieky litium u všeobecného lekára. Boli mi doporučené, ale nemá odvahu či dôveru isť psychiatrovi.... Vie mi niekto poradiť?

04.11.2013, 13:29
záleží v akej kategorizácii je ten liek
k lekárovi nemáš odvahu ísť a len tak lieky do seba pratať to máš?
none
19
20.12.2013, 13:54
fijona , ahoj chcela by som sa s tebou porozprávať mail ? Mám veľa otázok veľmi by si mi pomohla.
none
20
14.01.2014, 22:22
Ahojte, volám sa Matej a mám 24 rokov. Do svojich 18 rokov som nevedel, čo slovo depresia znamená. Počas maturitného ročníka som nemohol 3 mesiace zaspať a došlo to až do takého štádia, že som musel navštíviť odborníka. Najhoršie je, že mi moje ochorenie postupuje, lebo pred necelým rokom a pol mi diagnostikovali BAP a som v mánickej fáze, kde som spravil množstvo sprostostí. Už som bol asi 4 alebo 5 krát hospitalizovaný v nemocnici. Raz som si už siahol na život, kde potom som si povedal že radikálne zmením svoje priority, ale to som ešte nevedel, že mi može moja duševná choroba postúpiť. Ohľadom depresie som sa snažil veľa vedieť aj liečbu , čo sa kombinuje s čim aké lieky, lebo som farmakologický laborant. Problém je v tom, že pri mániodepresii, je strašne málo odbornej literatúry. Momentálne beriem lithium carbonicum 1-1-2, kys. vaproovu 1-1-1, a quentiapin 1-1-1. Sám tápam , neviem či mi táto liečba pomáha, lebo v čase Vianoc som mal také stavy, že som skoro týžden vkuse spal. Prosím ak mi viete niekto poradiť, odbornú literatúru alebo nejaké články. Budem vopred vďačný. Moju liečbu kombinujem aj s návštevou psychiatra plus psychologa-psychoterapeuta. Študujem dve vysoké školy, kde jednu končím a druhu som začal. Matej
none
23
14.01.2014, 22:31
lampasik852 myslím si že by si svoju liečbu mal plne zveriť do ruk odborníka lekara . Depresia nie je zapal priedušiek že by si k liekom čaju bylinkoveho navaril s medom . Svojim zasahom a kontraindigaciou môžeš narobiť len veľa škody .
👍: Lemmy
none
24

23. Osvietený 14.01.2014, 22:31

lampasik852 myslím si že by si svoju liečbu mal plne zveriť do ruk odborníka lekara . Depresia nie je zapal priedušiek že by si k liekom čaju bylinkoveho navaril s medom . Svojim zasahom a kontraindigaciou môžeš narobiť len veľa škody .

15.01.2014, 22:59
ahoj ďakujem za reakciu, ale keby som posledne, čo som bol hospitalizovaný a počúval vo všetkom doktorov, tak dávno by mi naindikovali elektrošoky, čo som odmietol a povedal som im nech si ich oni aplikujú. Stále som čítal na internete a stále som sa snažil byť o krok vpred lekármi, aby ma ako po neviem ktorýkrát premedikovali a bolo mi ešte horšie a dali ma vždy na zatvorené oddelenie, kde si so mnou mohli robiť čo chceli. Tentokrát som im to nedovolil. Poviem ti to takto, že tak isto ako je rakovina už dávno je liek na rakovinu, ale v tomto svete ovládajú svet ilumináti, farmaceutické firmy a stale ten silnejší. Preto chcem vedieť, čo najnovšie štúdie, lebo ak by som to nechal v rukách lekárov, tak vačsina len choroby udrzuju ale nikdy nie vyliecia a za tym si stojim, urcite su aj vynimky ale tych je malo, lebo pracoval som v lekárni a lobing farmaceutických firiem je silny.
none
25

24. 15.01.2014, 22:59

ahoj ďakujem za reakciu, ale keby som posledne, čo som bol hospitalizovaný a počúval vo všetkom doktorov, tak dávno by mi naindikovali elektrošoky, čo som odmietol a povedal som im nech si ich oni aplikujú. Stále som čítal na internete a stále som sa snažil byť o krok vpred lekármi, aby ma ako po neviem ktorýkrát premedikovali a bolo mi ešte horšie a dali ma vždy na zatvorené oddelenie, kde si so mnou mohli robiť čo chceli. Tentokrát som im to nedovolil. Poviem ti to takto, že tak isto ako je ra...

15.01.2014, 23:08
Iba ty mas sancu sam seba najlepsie spoznat a zistit co ano co nie.
Ved to sam dobre vies, nechodil by si na dve vysky, ak by si bol tupec. Len je treba si verit, aj ekd si x krat povies, ze to nejde. V casoch relat. pokoja pozbierat sily a zhodnotit veci a pripravit sa- nic ine nefunguje.
Knihy nepoznam, nikdy som nemusel haldat tymto smerom- nastastie. drz sa nic viacej sa ti neda povedat.
none
26

25. ranexil 15.01.2014, 23:08

Iba ty mas sancu sam seba najlepsie spoznat a zistit co ano co nie.
Ved to sam dobre vies, nechodil by si na dve vysky, ak by si bol tupec. Len je treba si verit, aj ekd si x krat povies, ze to nejde. V casoch relat. pokoja pozbierat sily a zhodnotit veci a pripravit sa- nic ine nefunguje.
Knihy nepoznam, nikdy som nemusel haldat tymto smerom- nastastie. drz sa nic viacej sa ti neda povedat.

16.01.2014, 21:18
ty mas tiez nejaku dusevnu chorobu, alebo to mas z nacitanej literatury. Stale si hovorim ze sa uz poznam a zeby som to tak nespravil a ze uz to bude oka a stale pride bod zlomu kedy padnem na uplne dno a je to horsie ako predtym. Neviem cim to je, ale keby sa ta choroba aspon nevyvijala problem je v tom , ze sa bojim zeby som nezacal mat este bludy a preludy pocut nejake hlasy a objavi sa vo mne druha osobnost a to uz bude vazne zle a ked teraz to nie je med lizat
none
27

26. 16.01.2014, 21:18

ty mas tiez nejaku dusevnu chorobu, alebo to mas z nacitanej literatury. Stale si hovorim ze sa uz poznam a zeby som to tak nespravil a ze uz to bude oka a stale pride bod zlomu kedy padnem na uplne dno a je to horsie ako predtym. Neviem cim to je, ale keby sa ta choroba aspon nevyvijala problem je v tom , ze sa bojim zeby som nezacal mat este bludy a preludy pocut nejake hlasy a objavi sa vo mne druha osobnost a to uz bude vazne zle a ked teraz to nie je med lizat

16.01.2014, 21:23
Ano, mojou dusevnou chorobou je IQ ktore ma 0, 02 % ludi...pripadam si tu ajk ***nuty. A este ekd vyzeras normalne, vies co to obnasa?
Ludia, ako ja pisali knihy ako zvitazit nad takymito sprostostami v hlave, ale nechcem byt zlý. Ani nemozem:D
Naozaj mas sancu sa z toho dostat, aj ked nikdy nebdes fit. Ale ak nato enmas, bude to zle.
none
28

27. ranexil 16.01.2014, 21:23

Ano, mojou dusevnou chorobou je IQ ktore ma 0, 02 % ludi...pripadam si tu ajk ***nuty. A este ekd vyzeras normalne, vies co to obnasa?
Ludia, ako ja pisali knihy ako zvitazit nad takymito sprostostami v hlave, ale nechcem byt zlý. Ani nemozem:D
Naozaj mas sancu sa z toho dostat, aj ked nikdy nebdes fit. Ale ak nato enmas, bude to zle.

16.01.2014, 21:28
Jedna vec a posledna( viac ti neodpoviem) ktora je mojim poznatkom...dusevna choroba je prilezitostou, ktora ti bola dana, kedze si bol cimsi vyssim vyvolenym. Znie to tak stupidne,a le ekd ju pokoris, pochopis, ze ziskas tak obrovsky naskok proti inym ludom, ako mal clovek homo sapiens sapiens vosi neandertalcovi, ktorý neskor vyhynul.
Samozrejme, ziaden psychlog ti to nidky neschvali, kedze je len homo sapiens sapiens. Kto su ti, ktori ovladli "duchov"?
To zistis, az ked vyhrajes.
none
30

28. ranexil 16.01.2014, 21:28

Jedna vec a posledna( viac ti neodpoviem) ktora je mojim poznatkom...dusevna choroba je prilezitostou, ktora ti bola dana, kedze si bol cimsi vyssim vyvolenym. Znie to tak stupidne,a le ekd ju pokoris, pochopis, ze ziskas tak obrovsky naskok proti inym ludom, ako mal clovek homo sapiens sapiens vosi neandertalcovi, ktorý neskor vyhynul.
Samozrejme, ziaden psychlog ti to nidky neschvali, kedze je len homo sapiens sapiens. Kto su ti, ktori ovladli "duchov"?
To zistis, az ked vyhrajes.

16.01.2014, 21:36
je pravda, ze mam tiez problem s tym ze mam strasne vysoke IQ, a mam problem rozmyslat ak clovek s normalnym IQ. Chodim pravidelne ku psychologicke uz od 14 rokov, lebo ma mali sledovat lebo vtedy som uz vykazoval strasne vysoke IQ, no ale nejako sa im to nepodarilo. A vratim sa k mojej psychologicke, niekedy nemoze zo mna , ked pustim do eteru nejaku moju myslienku a kym sa niekedy dostaneme k postate tak ma zapisane 4 A4 papiera ( pise rucne). Chcem sa ta opytat, ako si zvysujes , resp. cibris mozog, co je dolezite sa IQ este viac vyvijalo a je pravda ze BAP bipolarna afektivnu poruchu mali sami vyznamni ludia v dejinach ludstva s vysokym IQ, a neviem preco som ta odradil mojimi prispevkami , je pravda ze nie som zena , cize so zenou sa ti urcite dobre pise, ale tak mohli by sme sa obohacovat aj ked ja mam len 24 a ty si starsi a skusenejsi
none
31

30. 16.01.2014, 21:36

je pravda, ze mam tiez problem s tym ze mam strasne vysoke IQ, a mam problem rozmyslat ak clovek s normalnym IQ. Chodim pravidelne ku psychologicke uz od 14 rokov, lebo ma mali sledovat lebo vtedy som uz vykazoval strasne vysoke IQ, no ale nejako sa im to nepodarilo. A vratim sa k mojej psychologicke, niekedy nemoze zo mna , ked pustim do eteru nejaku moju myslienku a kym sa niekedy dostaneme k postate tak ma zapisane 4 A4 papiera ( pise rucne). Chcem sa ta opytat, ako si zvysujes , resp. cibris...

16.01.2014, 21:49
ale nie, len si neskrotil toho maleho prvokatera, ktory to v tebe vie, ze si viacej nez zvysok z tych 10.000 ludi a neustale ti to pripomina.
Tak najskor jemu zavri hubu- nepotrebujes pocuvat chvalospev zmrda v sebe. Potom, ked uz ta nebude mat kto "stengrovat", aby si dokazoval tym "dolu" ze si cosi vaic, pochopis, ze ti nizsie maju cosi co nemas. A potom zacnes hladat to cosi. najdes to a pochopis, ze medziobdobie vyzaduje isty druh dvojtvarnosti, a rad budes "hlupy". Ver mi. je to ako mat mamu, co ti utrie zadok. To ti za normalnych okolnosti chyba.
tak skus...ked najdes utierajucu mau, a zavres hubu kriklunovi v sebe, sa ozvi. Mozno tu este budem:D
none
36

31. ranexil 16.01.2014, 21:49

ale nie, len si neskrotil toho maleho prvokatera, ktory to v tebe vie, ze si viacej nez zvysok z tych 10.000 ludi a neustale ti to pripomina.
Tak najskor jemu zavri hubu- nepotrebujes pocuvat chvalospev zmrda v sebe. Potom, ked uz ta nebude mat kto "stengrovat", aby si dokazoval tym "dolu" ze si cosi vaic, pochopis, ze ti nizsie maju cosi co nemas. A potom zacnes hladat to cosi. najdes to a pochopis, ze medziobdobie vyzaduje isty druh dvojtvarnosti, a rad budes "hlupy". Ver mi. je to ako ...

16.01.2014, 22:25
no akoze pekne slova, dobre si ma charakterizoval, klobuk dole. Je pravda, ze som rodinne zalozena, a je pravda ze som zavisly na rodine. Len bohuzial ja deti mat nemozem takze je to neprijemne. Takze verim ze tu este si a ze si rad precitam od teba prispevky ktore ma obohatia
none
29

27. ranexil 16.01.2014, 21:23

Ano, mojou dusevnou chorobou je IQ ktore ma 0, 02 % ludi...pripadam si tu ajk ***nuty. A este ekd vyzeras normalne, vies co to obnasa?
Ludia, ako ja pisali knihy ako zvitazit nad takymito sprostostami v hlave, ale nechcem byt zlý. Ani nemozem:D
Naozaj mas sancu sa z toho dostat, aj ked nikdy nebdes fit. Ale ak nato enmas, bude to zle.

16.01.2014, 21:28
vytetuj si na celo"nevšimajte si ma, lebo moje IQ je strasne vysoke"
none
33

29. 16.01.2014, 21:28

vytetuj si na celo"nevšimajte si ma, lebo moje IQ je strasne vysoke"

16.01.2014, 21:55
Ok...a tykas si s Jezisom, ci vykas?
👍: Lemmy
none
35

33. ranexil 16.01.2014, 21:55

Ok...a tykas si s Jezisom, ci vykas?

16.01.2014, 22:18
veriaci, ani envies, ako velmi je to dolezite..
none
32
16.01.2014, 21:50
Lampasik ludi s vysokym IQ mam rad aspon clovek sa nieco nove dozvie tym myslim ze kludne mozes sa zapojit do temy ktora ta zaujme a velmi rad si ta precitam .Vyzeras byt zaujimavy typ cloveka.
👍: ranexil
none
34

32. 16.01.2014, 21:50

Lampasik ludi s vysokym IQ mam rad aspon clovek sa nieco nove dozvie tym myslim ze kludne mozes sa zapojit do temy ktora ta zaujme a velmi rad si ta precitam .Vyzeras byt zaujimavy typ cloveka.

16.01.2014, 22:03
Ďakujem veľmi pekne ďakujem , je to niekedy na príťaž ale tak čo už keby sa na mňa tak ženy lepili ako sa lepia na mňa informácie a bažím po informáciach , len najväčší problém je, že nemôžem späť v noci a dokážem fungovať aj 4 DNI V KUSE :( Len veľká škoda, že sa na mňa tak nelepia ženy ako informácie. Ale zase krásnych kamarátiek mám veľa. Ale som si povedal, že všetci vedci nemali šťastný sukromný život a ja si žijem vo svojom svete :D
none
37
04.03.2015, 11:07
Dobry den prajem, chodi sem este vobec niekto?? Som tu nova a potrebujem poradit. Dakujem
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 171 168 B vygenerované za : 0.134 s unikátne zobrazenia tém : 47 534 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.