Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblický názor na multikultúrne miešanie národov

32
reakcií
514
prečítaní
Tému 12. augusta 2019, 19:40 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   12. 8. 2019, 19:40 avatar
Ak sa pozrieme do Biblie, konkrétne do Starého zákona, židovský národ je v ňom vyslovene varovaný pred tým, aby uzatváral manželstvá s príslušníkmi iných národov Kanaánu a nemiešal sa s nimi.

Jednou z hlavných príčin bolo, že takýmito zmiešanými manželstvami sa zároveň miešalo aj náboženské povedomie. Miešala sa pravá viera židov v Stvoriteľa s vierou rádovo oveľa nižšou. A síce, s vierou v rôzne modly a bôžikov. To malo za následok kalenie čistej a pravej duchovnosti židov.

Ak budeme vychádzať z týchto skutočností, nachádzajúcich sa v Biblii a aplikujeme ich na našu súčasnosť, tak nám z toho vyplynie nasledovné:

Jestvuje Stvoriteľ a jeho Vôľa je pre všetko vo stvorení rozhodujúca. Jej poznanie a dodržiavanie je pre ľudí maximálne blahodárne, pretože ich vedie nahor nie len duchovne, ale aj pozemsky.

No a jednoznačnou Vôľou Stvoriteľa vo vzťahu k jeho vlastnému povolanému národu bolo, aby sa nemiešal s inými národmi, pretože mu to musí nevyhnutne priniesť duchovnú škodu. Židovský národ mal teda žiť po boku iných národov Kanaánu, mohol sa s nimi stýkať, ale nemal sa s nimi miešať.

Ak potom tento princíp zovšeobecníme vo vzťahu ku všetkým ostatným národom sveta znamená to, že každý z nich má zostať kompaktný a má sa čo najmenej miešať z inými, pretože takéto miešanie spôsobuje duchovnú škodu.

Národy majú byť spolu v kontakte, majú vzájomne spolupracovať, majú sa stýkať, majú sa obohacovať, ale každý z nich má zostať sám sebou, aby jeho príslušníci, predstavujúci určitú veľmi špecifickú duchovnú rovnorodosť, mohli vo vzájomnom posilňovaní sa v tejto rovnorodosti optimálne duchovne napredovať. Veľmi výstižne sa to dá pripodobniť k základnej škole, kde sa v jednotlivých ročníkoch nachádzajú žiaci rovnako mentálne a osobnostne zrelí. Akékoľvek vzájomné ľubovoľné miešanie žiakov jednotlivých ročníkov by však muselo nevyhnutne vytvoriť absolútny chaos.

To znamená, že akýkoľvek multikulturalizmus, či už umiernený, alebo extrémny, narušuje duchovnú kompaktnosť a vzájomnú rovnorodosť príslušníkov jednotlivých národov, čo má za následok, že ich optimálny duchovný vzostup sa spomaľuje, alebo celkom zastavuje.

Materiálne, alebo akékoľvek iné výhody z takéhoto multikultúrneho miešania vyplývajúce nie sú argumentom, pretože vo vzťahu k ľuďom, ako k duchovným bytostiam, je najrozhodujúcejší jedine ich optimálny duchovný vývoj. A práve z hľadiska neho je maximálne žiaduce rešpektovanie toho, čo reprezentuje Vôľu Stvoriteľa. A Vôľa Stvoriteľa vo vzťahu k židovskému národu, a teda zovšeobecnene aj k ostatným národom sveta je, aby sa vzájomne nemiešali. Takto to odporúča Biblia a takáto je Vôľa Najvyššieho.

Človek má samozrejme svoju vlastnú vôľu a preto môže ísť svojimi vlastnými cestami. Ako sa ale ukáže, jeho vlastné cesty ho skôr alebo neskôr musia priviesť do nešťastia, aj keď sa krátkodobo môžu zdať ako výhodné.

Človek a jeho vôľa sú totiž nedokonalé, kým Stvoriteľ a jeho Vôľa sú dokonalé. A jedine rešpektovaním toho, čo je dokonalé, a teda pre človeka ako pre duchovnú bytosť to najlepšie, môžeme spieť k harmónii a šťastiu, ku ktorým nás vždy vedie a bude viesť Vôľa Najvyššieho.

Naopak, rešpektovanie našej vlastnej vôle je zradné v tom, že zo začiatku sa nám môže zdať ako výhodné a prínosné, avšak na konci nás bude vždy čakať len skaza a nešťastie. Chaos, skaza a nešťastie, ktorých sme sa mohli vyvarovať prostým rešpektovaním Vôle Najvyššieho.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


5.
označiť príspevok

to-mi muž
   12. 8. 2019, 22:04 avatar
27 Veď všetci, čo ste boli pokrstení v Krista, Krista ste si obliekli. 28 Nie je ani Žid, ani Grék, nie je ani otrok, ani slobodný, nie je muž a žena, lebo všetci ste jedno v Kristovi Ježišovi. 29 A ak ste Kristovi, ste Abrahámovo potomstvo a podľa prisľúbenia dedičia.
Súhlasí Veľký Kocúr, sme fit


7.
označiť príspevok

to-mi muž
   12. 8. 2019, 22:08 avatar
9 Neluhajte si navzájom vy, čo ste si vyzliekli starého človeka s jeho skutkami 10 a obliekli ste si nového, toho, čo sa obnovuje, aby mal pravé poznanie podľa obrazu toho, ktorý ho stvoril. 11 Potom už niet Gréka ani Žida, obriezky ani neobriezky, barbara, Skýta, otroka, slobodného, ale všetko a vo všetkom je Kristus.
Súhlasí Veľký Kocúr


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 8. 2019, 21:44 avatar
s ohľadom na kratší príspevok som si ho prečítal.
Toľko demagógie, umelých konštruktov, zavádzania až klamstva som už dávno nečítal.
Si horší ako stredoveké scholastické dedukovanie. Urobil si si svoj konštrukt - záver, ktorý vraj vyplýva z Biblie. Chceš stavať Čínske múry, ale to všetko tu už bolo a vieme ako to skončilo. Nič takého z Biblie nevyplýva. Uvádzaš slovo Božie na zmar, aby si zachoval podanie svoje.....
Ak by Boh chcel, to čo chceš ty, tak by to urobil.
Židovská viera je prakticky vierou mŕtvou a vôbec nie preto, že sa krížili, ale preto, že sa uzatvorili do seba.
Súhlasí Lemmy


3.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 8. 2019, 21:47 avatar
2- ešte poznámka. Islam má zákaz kríženia s inak veriacimi.
Dôsledok už je vedecky preukázaný. Ich rasa degeneruje a zaostáva čím ďalej tým viacej.


4.
označiť príspevok

to-mi muž
   12. 8. 2019, 22:00 avatar
Co ma spolocne rasa s Islamom? Ked chces byt moslim nemusis byt arab. Dalsia vec.Pises, ze ma Islam zakaz krizenia s inak veriacimi. Kde si na to prisiel? Ved moslimski chlapi si beru za zeny casto krestanske europanky. Tvoj prispevok ma nadych rasizmu.
Súhlasí Veľký Kocúr


6.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   12. 8. 2019, 22:07 avatar
Veľká časť moslimov nemá etnickú príslušnosť k arabskému národu. Ako Peržania (Iránci), Afgánci, Pakistánci, Bangladéšania, Indonézania...
Súhlasí to-mi


8.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 8. 2019, 23:36 avatar
6-
áno - v tomto máš pravdu.
Len v zavednej téme sa tvrdí, že ani kríženie náboženstiev a ani národov (rás) neprospieva a je proti Bohu!!!
Píše tam o národoch (rasách) a zákazu ich krížení všeobecne. Preto som na to reagoval.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 8. 2019, 23:50 avatar
V tomto, Kntsz, s tebou súhlasím, ale nie z náboženských dôvodov, ale zo spoločenských dôvodov.


15.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 09:45 avatar
Tak kríženie náboženstiev určite ide proti Bohu, ak sa budem opierať o biblické texty, že jestvuje len jedna pravá viera a jedna cesta k Bohu. Potom je kríženie náboženstiev nevyhnutne kríženie pravej cesty s falošnými a to nič dobrého priniesť nemôže. Kresťania tiež nemali ťahať jarmo s pohanmi, teda s inovercami 2Kor 6,14 ani s nimi uzatvárať manželstvá. (1Kor 7,39)


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 09:48 avatar
A nešlo proti bohu už len to, že časť židov sa odtrhla od pravej židovskej viery, a vytvorila si vlastnú sektu, ktorá sa neskôr nazvala kresťanstvom?


17.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 09:57 avatar
Samozrejme že nie. Ak tá časť Židov prijala pravého Mesiáša, potom bola ich viera pravá.


18.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 8. 2019, 09:59 avatar
17. AK prijala pravého, TAK potom bola pravá. To jest fakt.


19.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 10:02 avatar
Podla Teba prijali pravého alebo nie?


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:03 avatar
Odpoveď máš v 20.


23.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 8. 2019, 10:05 avatar
19. Podľa mňa prijala pravého.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:03 avatar
Ale je aj fakt, že prijala falošnú ideológiu, a teda ide o nepravú náboženskú vieru.


22.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 10:05 avatar
Aký fakt? To je len vec názoru.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:17 avatar
Slovo fakt som použil vo význame odpovede na toto zo 17.: „Ak tá časť Židov prijala pravého Mesiáša, potom bola ich viera pravá.“

Ak tá časť židov prijala falošnú ideológiu, potom ich viera nebola pravá.


25.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 10:19 avatar
Vynechal si však slovíčko AK, čo je dosť významné...
Súhlasí -era-


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:33 avatar
Ak nevynechám slovko AK, potom je tvoja poznámka z logického pohľadu bezvýznamná.


9.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 8. 2019, 23:42 avatar
4-
poznáš aspoň jedného moslima, ktorý prešiel na inú, napr. kresťanskú vieru?
To, že si berú kresťanské belošky je pravda, ale je to možno 0,001% a vždy tie ženy musia prejsť na islam.
Je to však štatisticky nezaujímavé a na rasu a moslimské náboženstvo to nemá žiaden vplyv.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 8. 2019, 23:46 avatar
Mal by si vedieť, že keď si katolík berie za manželku ateistku, tak ateistka je povinná podľa RKC vychovávať deti v katolíckej viere? Nevieš to! Lebo žijem v klame o kresťanoch!


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 8. 2019, 23:48 avatar
To je základná podmienka RKC!!!


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 8. 2019, 11:33 avatar
10-11-
ty si už naozaj zaťažený úchyl.
To ako si dospel k takým kokotinám?
Záleží len od konkrétneho kňaza či kresťansky zosobáši katolíka s partnerom úplne odlišného vyznania. No a ako vychovávajú deti, je len a len vecou rodičov.
To čo tu šíriš je už otvorená nenávisť k veriacim ľuďom a ak by sa toho ujal nejaký právnik, tak si trestne stíhateľný!!!
Ako si kresťania vychovávajú svoje deti je len a len ich vecou a bežná prax je , že v tejto slobodnej (až zvrátenej) spoločnosti sú deti v tomto smere nevychovateľné!!! Výchova sa deje iba osobným príkladom, ktorá často končí tak, že vzdelávací systém cielene vychová redukovaných na prírodné vedy - inými slovami vychová cielene ATEISTOV. Až v neskoršom veku, keď zmúdrejú pod ťarchou problémov a povinnosti si spomenú na svojich rodičov a vracajú sa k aktívnej viere v Boha. Je šťastím ak deti nemusia prechádzať týmto intermezzom a pokračujú stále po vzore rodičov.
To je môj - opakujem môj osobný vývoj a vývoj mojich detí.
Ty si teda kus zloby.......a to som mal niekedy pocit, že si schopný aj rozmýšľať - mal....


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 8. 2019, 23:51 avatar
9 kntsz: poznáš aspoň jedného moslima, ktorý prešiel na inú, napr. kresťanskú vieru?

V tejto chvíli neviem priamo odpovedať, ale štatistiky jasne ukazujú zmeny v konverziách z kresťanstva na inú vieru, z islamu na kresťanstvo…


26.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 8. 2019, 10:20 avatar
Na internete som takých našiel, čo prešli z islamu na kresťanstvo. Ale či to nie sú náhodou fejky, neviem.


27.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 8. 2019, 10:31 avatar
prečo by neprešli....ine je to z kresťanstva na islam....Náboženský človek, pre ktorého je kresťanstvo rituál a tradicii môže prejsť na islam....ale ked je človek dotknutý Bohom...znovuzrodený, pochybujem...(aj ked sa to nedá úplne vylúčiť....)

Je už naozaj vela prípadov, ked sa islamistom zjavuje Ježiš.....Ale na druhej strane sa islam najviac rozširuje aj vdaka pôrodnosti.....


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:31 avatar
Ja beriem za bernú mincu štatistiky. Prípadne dobré blogy, kde sa daný človek o tom veľa rozpisuje. Jeden článok môže byť podvrh, ale stovky článkov už ťažko nazývať podvrhom. Stačí sledovať, ako sa daný bloger vyjadruje.


30.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 8. 2019, 10:45 avatar
Ono je to nejako podstatné, kto kam prešiel? Akú to má výpovednú hodnotu o pravosti tej či onej viery?


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 8. 2019, 10:52 avatar
Výpovedná hodnota? Nie je žiadna!


32.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 8. 2019, 11:09 avatar
30. Nejde o výpovednú hodnotu. Ide o človeka.
Súhlasí kntsz


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 8. 2019, 23:52 avatar
Zase ruský robot Sarvas z Petrohradu hodil návnadu ruskeho dezinfowebu
Súhlasí kntsz
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:15,  Dobrý deň, ďakujeme, že ste využili služby nášho portálu v skratke DF. Toto je...
dnes, 06:56,  Dobré ránko :+) iiiiii, celé dfko je teraz mooje, len si ešte pospite. Ja už chlipocem...
dnes, 05:39,  ZDRAVIM ja by som chcela taku otazku viem znie to blbo ale kamaratka sa ma pytala ze z muzom zije...
dnes, 03:15,  https://file.kinema.sk/files/recenzie/2002131057/monsters10.jpg
dnes, 02:51,  https://jehovajekralom.com/kapitola-10-clovek-bezpravia/
dnes, 01:48,  V každom prípade rozdiel medzi pravými kresťami a tými, čo nie sú, je vo vlastnosti,...
dnes, 01:28,  Hahaha..=))) =D =D...
dnes, 01:26,  https://i.pinimg.com/originals/cb/38/9f/cb389f607a113731b928869f42aa354c.jpg
dnes, 01:23,  Priala by som si byť princeznou. *03 *03 a či, majú to ťažké? *14
dnes, 01:17,  Noo, tá najhlavnejšia je úplne jasná. .. *19 Ježiš Kristus prišiel na svet, aby spasil...
dnes, 00:51,  Isté pár oviec
dnes, 00:49,  nesud-aby si-nebol súdený
dnes, 00:43,  nech vyjde slniečko :)
dnes, 00:40,  Len ktorá? :)
dnes, 00:23,  https://www.alkonealko.sk/tovar/johnnie-walker-red-label-1-5l-40/
dnes, 00:09,  Prrr, teda to píšem po tom čo vidím rôzne názory. *21
dnes, 00:08,  Ešte 5% mi stiahne, Gabčo, a už idem spať. ..
včera, 23:51,  http://www.bio-obchod.sk/produkt-4067/horcica-bohemia-bio.htm
včera, 23:47,  To de si našla. *21 Dobrú noc.
včera, 23:46,  No ako dobre, že pravda je len jedna. ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 224 bytes in 0,403 seconds)