Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblické princípy.Pre tých čo sa úprimne snažia pochopiť bibliu a Boha.

49
reakcií
2084
prečítaní
Tému 10. marca 2009, 09:13 založil DNA111.

podobné témy:1.
označiť príspevok

DNA111 muž
   10. 3. 2009, 09:13 avatar
Je tu dosť tém na tému náboženstvo kde sú len hádky a diskusia smeruje aby boli veriaci,Boh a biblia zosmiešnení,ponížený a pod.Preto

PROSIM

tých čo sem zavítajú no nemajú úprimnú snahu pochopiť bibliu a Boha.Nech aspoň túto tému nespamujú hádavými reakciami.Na tie majú dosť priestoru v iných témach v kategorii náboženstvo.


2.
označiť príspevok

dorota
   10. 3. 2009, 11:34 avatar
je post, pocas neho nemas co tarat na forach


3.
označiť príspevok

DNA111 muž
   10. 3. 2009, 12:21 avatar
Presne takéto reakcie som mal ma mysli....Dakujem za ilustračnú reakciu.


5.
označiť príspevok

nikto muž
   11. 3. 2009, 13:48 avatar
DNA111 - neviem čo je to úprimná snaha ? je to len slepá viera alebo sa dá vo viere hľadať aj logika ?


6.
označiť príspevok

DNA111 muž
   11. 3. 2009, 15:16 avatar
Na základe logiky som sa stal veriacim....


7.
označiť príspevok

dorota
   11. 3. 2009, 17:26 avatar
to asi tazko
viera nie je racionalna


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 3. 2009, 17:28 avatar
dorotka ,konecne viem co ma laska spoločne s vierou a tak spolu aj s bohom -iracionalitu,asi preto to tvrdia ,že boh je laska -s laskou vytopil svet .


48.
označiť príspevok

harrybka žena
   15. 3. 2009, 16:51 avatar
dorota Podla mňa niektoré veci sa dajú rozumomo visvetliť.A to môže pomôcť k tomu aby človek uveril v Boha.


19.
označiť príspevok

nikto muž
   12. 3. 2009, 14:37 avatar
DNA111 - aký je Tvoj názor na "moderné" kresťanské spoločenstvá - práve tie čo kritizujú cirkev /hlavne katolícku/ - snažia sa žiť podľa písma,odovzdávajú desiatky,kážu evanjelium na uliciach


24.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 22:14 avatar
A čo chceš počuť?
Ja osobne kladiem dôraz na toto:/snažia sa žiť podľa písma,odovzdávajú desiatky,kážu evanjelium na uliciach/.myslím si že toto treba robiť.A čo ty prečo sa nato pýtaš?Čo si ty o tom myslíš?


43.
označiť príspevok

nikto muž
   13. 3. 2009, 11:39 avatar
chcem počuť Tvoj názor - ide o to že mám 2 známych /kedysi dobrý kamaráti-pubertálne roky-boli na tom dosť zle-muzika-fet-depky/ ktorí sa "obrátili" - začali navštevovať takéto spoločenstvo - spievali a kázali po uliciach - zmenili sa ale vlastne k lepšiemu - normálny život - oženili sa - majú deti - istý čas som im závidel že našli svoju cestu - potom sa však nejako rozhádali - jeden z nich začal "šéfovať" spoločenstvu tu a ten druhý založil nové a začal fungovať v inom meste - po rokoch sa zas "udobrili" a spolupracujú - nedávno ma bol jeden pozrieť aj s rodinkou - pri debate sme preberali aj peniaze - dozvedel som sa že on už vlastne roky "nepracuje" je len "šéf" pastor ako oni hovoria v tom spoločenstve - na otázky ohľadom peňazí mi odpovedal citátmi z písma o ľaliách a vtákoch ktorích pán oblieka a nasýti - má dom,auto a rozprával mi o výhodných investíciách čo sa týka prachov - neviem proste som nemal z toho dobrý pocit - reči ako poď k nám a budeš za vodou - pán sa postará o všetko - možno sa len preriekol ale spomenul že napr. elektrodomy NAY to sú tiež "naši" - Tí chalani ešte pred 10 rokmi nemali naozaj nič - nie sú z bohatých rodín a neboli nikde na "zárobkoch" - len boli v zbore a dnes majú "všetko" + neomylnosť v tom že jedine ich cesta je správna a ich boh ten pravý - pripomína mi to všetko čo na začiatku tak kritizovali - cirkev ako obrovský aparát na výrobu peňazí - a mali plné ústa toho ako Ježiš chodil otrhaný medzi ľudí aby im zvestoval pravdu- neviem či si ma pochopil ????


46.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 12:47 avatar
Chápem ťa poznám také spoločenstvá a kedže som nad vecou mám tú možnosť že sa slobodne stretávam s roznymi spoločenstvami a pozorujem ich.Ak mi vieš poslať mailom ich mená skúsim ich prelustrovať.Ináč práve tento týždeň som bol pozrieť v jednom takomto spoločenstve a práve tam pred zbierkou jeden ich člen hovoril o peniazoch.Niekto možno namietne ale ja v tom vidím Božie vedenie /kedže neprišiel som tam načas dosť som meškal a aj som sa stadiaľ ponáhľal takže somaj skôr odišiel/že mi bolo ukázané to načo sa ma teraz pýtaš.
sc kamarátom sme sa o týchto veciach už predtým zhovárali a tiež nám to pripomínalo biznis klub.Niečo ako astranklub len na kresťanský spôsob.Nemám to ešte do hlbky preskúmané takže tu nejdem vynášať konečné súdy.
Čo je zaujímavé že ten ich člen hovoril presne na tému Ježiša že Ježiš nebol taký otrhaný ako ho vo filmoch zobrazujú...Asi sa pýtaš na to preto že sa ti zdá že "vodu kážu a víno pijú" však?
Je to obšírna téma a bojím sa že za každým ked ti niečo odpoviem nájde sa "sova"čo budem mať zbytočnú poznámku a žiadne prínosné info.Len to bude narúšať našu diskusiu.Takže ak ti nevadí kontaktuj ma prosím na môj mail DNA111@azet.sk kedže tu nevidím funkciu súkromných správa ako na iných forach.


4.
označiť príspevok

dorota
   10. 3. 2009, 12:49 avatar
co na srdci to na jazyku


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 3. 2009, 17:32 avatar
No kedže ,si sem dal takuto temu ,rad by som sa spytal prečo biblický Boh vytopil stary svet ,kedze ako je zname Boh je neomylný a lutostou ,ktoru tam prejavil nad stvorenim "hriesnym" (že ho vôbec stvoril ) vlastne dokázal ,že nie je neomylný a nie je Bohom .Ako toto obchadzaT ,ked verís ,že je Bohom ten Boh z biblie.


10.
označiť príspevok

DNA111 muž
   11. 3. 2009, 23:46 avatar
5A Hospodin videl, že sa množí zlosť človeka na zemi, a že všetko, čokoľvek vytvoria myšlienky jeho srdca, je len zlé po všetky dni.
Tu je to jasne napísané.Pre zlé myšlienky a s toho prameniace zločiny.Boh vedel že sa časť ludí zvrhne ale vedel aj to že nie všetci.To že ja ako rodič ked viem že sa moje dieťa stalo narkomanom ešte neznamená že mám byť preto bezcitný a nemám mať ľútosť.Či poznanie následku narkomanie má urobiť zo mňa bezcitnú bytosť?
Ked dal Boh ľudom slobodnú vôľu automaticky vedel že to prináša možnosť odkolnu-vznik hriechu.A hned mal aj plán ako to riešiť ked k tomu dôjde.
Jedine bytosť zo slobodnou vôľou môže milovať alebo nemilovať.Za toto rozhodnutie že Boh stvoril bytosti ktoré majú slobodnú vôľu Boh vzal na seba zodpovednosť,v tom že zomrie za tých ktorí zhrešia no oľutujú to.
Tak ako ja ked som splodil svoje dieťa vzal som na seba zodpovednosť zaň.Podľa nášho právneho poriadku zaň zodpovedám do jeho 18ky.

S toho plynie princíp že Boh berie na seba zodpovednosť za svoje rozhodnutie že stvoril bytosti ktoré môžu milovať a to tým že im dal slobodnú vôľu.


11.
označiť príspevok

fajer
   12. 3. 2009, 06:00 avatar
pekný blábol,tak ako vizerá naš svet,boh zlyhal na celej čiare,


13.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 10:59 avatar
To nie Boh zlyhal,on nám dal voľnú ruku,to čo si opísal je naše ľudské vysvedčenie.Boh nám nekázal devastovať prírodu ale naopak mali sme byť jej správcami a mi sme vandalmi....


16.
označiť príspevok

Boh múch
   12. 3. 2009, 12:24 avatar
ľudské vysvedčenie? nemilosrdný svet kde je potrebné zabíjať iné živé organizmy pre prežitie, kde sú vždy najzraniteľnejší tí, ktorí si to najmenej zaslúžia. svet z ktorého sme vzišli nemá morálku, nemá ani súcit či starosť o nás. každý deň zomierajú ľudia na ochorenia o ktoré sme sa nijak nepričinili, ešte sú tu rôzne prílivové vlny, erupcie sopiek, hladomory a iné nevyžiadané dôsledky chaotickej povahy tohto sveta. svet ktorý nepozná spravodlivosť. bez cieľa a bez náznaku snahy zastaviť utrpenie. svet sa mení v ruiny a jediné čo nás môže zastaviť v množení a deštrukcii sme už len my sami. sme len obrazom tohto sveta. sme úspešný druh...až tak, že na to musia doplatiť iné druhy. ak sme stvorení na obraz boží, tak práve toto je božím odkazom. žiaden iný druh nie je lepším zrkadlom celej práce údajného stvoriteľa.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 3. 2009, 06:49 avatar
Fajer,
je to tak, súhlasím a dodávam: všetci bohovia zlyhávajú podľa vzoru svojich vyznávačov...


14.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 11:04 avatar
Môj Boh nezlyhal ale víťazí a nie v jednom prípade ale v mnohých tu je jeden príklad ľudí čo Boh zmenil ich životy.A nebola to ľahká zmena doteraz to za storočia nedokázal nikto iba teraz Boh. www.stv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk príbeh pani Táni.


20.
označiť príspevok

fajer
   12. 3. 2009, 14:53 avatar
ako nišie píše Renata ,že vraj si bol ateista,podľa mňa si ateista nikdy nebol,ateisti veria vo vlastné schopnosti a neuchyľujú sa k náboženským dogmam,ja len neviem ako ti mohol niekto vysvetliť bibliu,v samej dogmatike sa teologovia učia,že na pochopenie božských zámerov nám nestačí jeden život,ako každý rozumne rozmýšľajúci človek vie ,že iný život už mať nebudeme,takže nič nám neostáva iba sprostí zomrieť,ak si myslíš ,že nepatríš do stáda oviec,tak to je tvoj prví omyl,si psychologický ľahko ovplivniteľný človek,mal by si dáveť pozor na sekty....


22.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 21:51 avatar
Frajer,frajer musím skríknuť áuuuu.To čo píšeš je pritiahnuté za vlasy všetko ženieš do extrému:
/ja len neviem ako ti mohol niekto vysvetliť bibliu,v samej dogmatike sa teologovia učia,že na pochopenie božských zámerov nám nestačí jeden život/
Za 1.Nikde som nenapísal že mi ju vysvetlil po dogmatickej stránke ak si znovu prečítaš čo som napísal uvidíš že nereaguješ na to ale na seba a svoju potrebu mi za každú cenu vyskočiť na chrbát ako baba jaga Ivanovi na chrbát.
Takže ak si to pozornejšie prečítaš uvidíš tam slová:/v historickom,psychologickom a daľších kontextoch/a nikde som nenapísal žeby som pochopil všetky Božie zámery.Takže "vo co go"?
/že vraj si bol ateista,podľa mňa si ateista nikdy nebol,ateisti veria vo vlastné schopnosti a neuchyľujú sa k náboženským dogmam,/ked si dobre prečítaš svoju vetu je tam slovo "bol"to znamená minulý čas a aj ateizmus je len viera vo vlastné schopnosti no v podstate je to len fráza lebo sa podľa toho nikto neriadi ani ja som sa neriadil.Vlastne riadil ale len do chvíle kým problém nepresahoval moje schopnosti.napr ked som mal zápal slepého čreva šiel som k doktorovi ak by bolo treba aby ma operoval.Vtedy som si uvedomil že moja viera v svoje schopnosti je v podstate len slepá namyslenosť a končí ked ma veľkosť problému prevyšuje.Vtedy začínam veriť v niečo čo presahuje moje schopnosti.Čím stupňujeme náročnosť problému tým vidíme kde sú opodstatnené hranice viery v svoje schopnosti.A na problémy hľadáme riešenie na ich úrovni obtiažnosti.
Takže ked mi niekto začne hrať geroja slovami:"ateisti veria vo vlastné schopnosti" len sa pousmejem.Lebo každý z nich má zdravotnú kartu.
Inak je jedno príslovie na túto tému:Ked vypadnú motory lietadla počas letu v tej chvíli niet na palube ateistu. 

/neuchyľujú sa k náboženským dogmam/ -/ja len neviem ako ti mohol niekto vysvetliť bibliu,v samej dogmatike /Ja nie som zviazaný dogmami a ani nimi nemávam ale väčšina tvojich tu založených náboženských tém na nich stavia.A to ešte bez toho aby si ich chápal.Spomínaš tu dogmatiku no v podstate nemáš ani šajnu o tom ako ju používať. Takže sa uvedom čo robíš.
/ak si myslíš ,že nepatríš do stáda oviec,tak to je tvoj prví omyl,si psychologický ľahko ovplivniteľný človek,mal by si dáveť pozor na sekty..../V stáde oviec sa nediskutuje ja naproti tomu nemám problém diskusne konfrontovať svoje názory s hociakým duchovným.Xi že ľahko psychologicky ovplyvniteľný toto čo tu dokazuješ ty je len tieňom toho ako som týždne verejne trápil toho duchovneho na jeho biblických prednáškach.nakoniec priznal že si myslel že som nastrčený provokatér ktorý ho mal zdiskreditovať. A tento nebol jediný čo som ho takto trápil...
Ďakujem že máš o mňa takú starosť ale velmi dobre viem čo sú to sekty ked budeš chcieť info tak ho nájdeš tu:www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk[0][headline........]=1&conds[0][full_text.......]=1&sort[0][headline........]=a&conds[0][value]=scientologia prípadne ti môžem dať odkazy na daľšiu odbornú literatúru.Mám pár dobrých kúskov prečítaných.


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   12. 3. 2009, 22:45 avatar
..žiadné áuuuu  keď budeš fajera dlhšie sledovať a čitať, budeš aj kričať   clear, clear, vráť sa, radšej budem scientológ   


27.
označiť príspevok

dorota
   13. 3. 2009, 00:07 avatar
ty si predovsetkym taraj DNA
pripajam sa k fajerovi: nikdy si ty nebol ateistom,.. Durko


28.
označiť príspevok

fajer
   13. 3. 2009, 08:02 avatar
DNA,s tvojich postojov je mi jasné,že ani nevieš čo alebo kto je ateista,ateizmus nieje viera,tak mi povec na čom je založená viera v boha ak nie na dogme,obhajuješ neobhahiteľné,chceš dokázať nedokazateľné,biblia je zlá kniha,nehnevaj sa na mňa,ale ty blúzniš.Ja pre svoj život nepotrebujem báchorky,preto o sektách a náboženstve čítam iba kvôli tomu,aby som vedel vysetliť svojim deťom,prečo je náboženstvo zlo,ktoré treba potierať na každom kroku.


29.
označiť príspevok

dorota
   13. 3. 2009, 10:28 avatar
DNA spravil super objav a to ten,ze nevie vyoperovat slepak a teda nemoze byt ateistom lebo veri a doveruje lekarom ktr aby to dokazali museli niekolkorokov studovat a ziskavat skusenosti.
nechapem ako moze kohokolvek vykolajit poznatok,ze je odkazany na doveru cudzim ludom a verit ich skusenostim az natolko, ze prehodnoti svoj svetonazor.
je to taraj.
ignore.


30.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 10:35 avatar
Na dalšie debaty na túto tému je priestor tu:Svetonázory#writereaction
takže prosím o to aby ste sa tam realizovali a nespamovali túto tému.


15.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 3. 2009, 11:11 avatar
ahoj DNA111,precitala som si tvoje prispevky v blog.sme.sk...pekne pises,prekvapilo ma ,ze si bol ateista..hm otocka to teda poriadna 


18.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 14:24 avatar
Ahoj renča ako si ma tam našla? Hm otočka, no z extrému do extrému. 
Čo sa týka tej otočky v podstate som si bol nútený priznať v čom mám problém a ďaľej pochopiť že viera môže byť aj na inej úrovni ako ju prevádzajú babky v kostole a viac pred kostolom ked ohovárajú iných a pod.Spoznal som človeka čo mi vedel vysvetliť bibliu /v historickom,psychologickom a daľších kontextoch/tak že som nemusel urobiť inteligenčné harakiri alebo sa stať bezduchoposlúcajúcou ovcou/na spôsob pán farár povedali punktunk/,do kože ktorej sa ma snaží navliecť dorotka...


21.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 3. 2009, 16:41 avatar
ahoj DNA111..vygooglila som si ta.. 


23.
označiť príspevok

DNA111 muž
   12. 3. 2009, 21:55 avatar
Ahoj ta si si ma prelustrovala.Občas to robím aj ja ked mi je niekto podozrivý.No v tvojom prípade som nevidel nato dôvod.


17.
označiť príspevok

činčin žena
   12. 3. 2009, 13:44 avatar
hej,m biblia je pekná...ako všetky staré príbehy


26.
označiť príspevok

Mojka žena
   12. 3. 2009, 22:48 avatar
..činčin, máš pravdu, aj ja to tak beriem  


31.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 10:41 avatar
pýtaj sa DNA111, rád Ti zodpoviem všetky otázky, týkajúc sa svätého písma


32.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 10:54 avatar
S tým nemám problém ja som túto tému vytvoril pre tých čo sa chcú pýtať na otázky a odpovedať im.Možno ma doplníš ked bude treba.


33.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 10:58 avatar
tak sa pýtam ja. Čo znamená JHVH? Je to Boh aký?


34.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 11:09 avatar
ti to trvá DNA, snažíš sa učiť, a sám nevieš, poznám kopu takých chytrákov


35.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 11:11 avatar
píšem to preto, bo si sa odhlásil a neodpovedal, a stačilo jedno slovo DNA, vieš?


36.
označiť príspevok

Renata žena
   13. 3. 2009, 11:14 avatar
jasne na teba HejTyTam nikto nema,poznam takych egoistov ako si ty..hraj sa na geroja na svojej web.stranke a tu do nikoho neatakuj,nestaci ti to doma?!..neboj sa neprispejem ziadnym prispevkom u teba a nedam ti tu moznost mi ich odstranovat,aj ked su tam ine prispevky pod uroven,ako boli tie moje


39.
označiť príspevok

Mojka žena
   13. 3. 2009, 11:23 avatar
..Renči, síce od témy, ale veľmi trefné ! Občas aj ja si niečo Tam prečítam  


40.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 11:24 avatar
ďakujem Mojka


37.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 11:19 avatar
Renatka, veď tam žiadne nemáš, tak o čom točíš, a nauč sa neklamať, už si dosť veľká


38.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 11:22 avatar
Okrem písania sem riešim aj iné veci takže som riešil aj internetové pripojenie a pod.Ak chceš riesiť chytáky tak rieš ja chcem niečo prínosné a praktické.Niesom SJ tak to momentálne nieje pre mňa aktuálne a praktické, no ked bude treba tak ti to zistím doplním si tú tematiku a môžme debatiť aj o El šadaj,adonaj a abba.Tak sa opýtam aký princíp odvodíš od toho JHVH?


41.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 11:26 avatar
Daľej mi vysvetli pojem Blahoslavený chudobný duchom.Lebo to je pojem za ktorý ateisti vysmievajú kresťanov ako že sú blahoslavený taký čo sú tupé ovce...


42.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   13. 3. 2009, 11:27 avatar
otázka na otázku? odkiaľ si? z kocúrkova? pýtal som sa aký Boh je JHVH, DNA rozumieš?


44.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 11:56 avatar
JHVH je Boh ktorý sa predstavil takto Mojžišovi v preklade "som ktorý som"


45.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 11:59 avatar
Teraz si s odpovedou na rade ty vysvetli "Blahoslavený chudobný duchom".


47.
označiť príspevok

DNA111 muž
   13. 3. 2009, 13:47 avatar
Asi tiež rieši inetrenetové pripojenie.... a nemá čas odpovedať.


49.
označiť príspevok

pravoslava
   20. 3. 2009, 10:29 avatar
...pre tych, co sa uprimne snazia pochopit bibliu a Boha znamena "blahoslaveny chudobny duchom" - to su ti, ktorych srdce nelipne na hmote (tele), pretoze duch je viac ako telo, hmota (dusa je podstatnou formou tela).


50.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   19. 4. 2009, 14:44 avatar
Len na zamyslenie, žiadna absolútna pravda.
Alebo ako vnímam Bibliu ja.

Žijeme vo svete, ktorý sme si sami vytvorili, žijeme vo falošných predstavách, ktoré nemajú nič spoločné s Najvyššou realitou ani s tým, čím naozaj sme. Ja verím, že Ježiš to vedel. Ježiš vedel, čím v skutočnosti bol. A tiež o tom hovoril, aby to všetci počuli.
A povedal ešte niečo iného. Povedal, že to čo urobil on, by sme mohli urobiť aj my. To učil Ježiš, to bolo jeho ústredným posolstvom.
Bol to Ježiš, kto hovoril: “Všetko závisí na Vašej viere.“
Bol to Ježiš, kto hovoril: “Ó, žena, veľká je tvoja viera, nech sa ti splní, čo si praješ.“ A jej dcéra sa v tom okamžiku uzdravila.
Bol to Ježiš, kto hovoril: “Ak budete mať vieru veľkosti horčicového zrnka, poviete tejto hore: ‘Premiestni sa odtiaľto tam‘, a ona sa premiestni, a nič pre nás nebude nemožné.“
Pretože nie sme schopní veriť sami sebe a naše božie dedičstvo, Ježiš nás vyzýva, aby sme verili v neho.
“Hovorím vám, ten, kto vo mňa verí, bude robiť to isté čo ja, a bude robiť ešte väčšie veci. Čokoľvek budete žiadať mojim menom, to urobím. Ak požiadate o čokoľvek mojim menom, urobím to.“
Nie je to úžasný sľub? Bolo Ježišove pochopenie toho, čím bol a čím sme my, správne?
“Ja a otec sme jedno,“ hovoril, a povedal aj: “Všetci sme bratia.“
Skutočne si uvedomoval, že dokážeme urobiť čokoľvek, ak veríme sami sebe alebo v neho? Jeho slová sú celkom jasné. Chcel Ježiš, aby sme sa považovali za totožných s Otcom, práve tak, ako je on totožný s Bohom?
Taká veľká bola jeho láska k ľudstvu a taký veľký bol jeho súcit s utrpením človeka, že sa rozhodol stať sa najkrásnejším prejavom svojho bytia, aby dal žijúci príklad ľuďom na celom svete.
A potom sa modlil za to, aby videl dôkaz nielen svojej jednoty s Otcom, ale aj našej s Bohom.
“A kvôli ním posvätcujem seba, aby aj oni boli posvätení. Nemodlím sa len za nich, ale tiež za tých, ktorí vo mňa uveria skrze moje slovo. Aby všetci boli jedno, ako ty, Otec, si vo mne a ja v tebe, aby boli jedným tiež v nás, aby všetci uverili, že si ma poslal. A slávu, ktorú si mi dal, dávam im, aby boli jedným, ako sme my.“
Sme súčasťou Boha, aj keď si myslíme, že sme od Boha oddelení? Ježiš chápal, aké je pre nás ťažké veriť, že sme súčasťou Boha. Sám tomu však veril. Možno preto vyzýval tých, ktorí neverili, že sú súčasťou Boha. Ježiš vedel, že je pre nás ľahšie vidieť sami seba ako bratov v Kristovi, než sa vidieť súčasťou Boha. Keďže seba prehlasoval za totožného s Otcom, bolo mu jasné, že keby sme verili, že sme bratia v Kristovi, pochopili by sme, že sme nutne súčasťou Boha.
Ježiš túto myšlienku mnohokrát zdôrazňoval, jeho učenie a komentáre v Biblii obsahujú mnoho odkazov k tomuto vzťahu.
Spojte len niektoré z týchto odkazov a dostanete neobyčajne zjavenie:
„Ja a Otec sme jedno (Jan 10:30). Dal som im tiež slávu, ktorú si mi dal, aby boli jedno, práve ako my sme jedno (Jan 17:22). Ja v spojení s nimi a ty v spojení so mnou, aby boli zdokonalení v jedno (Jan 17:23). Aby láska, ktorou si ma miloval, bola v nich, a ja v spojení s nimi (Jan 17:26).“
„Kto teda zasieva a kto zalieva, sú jedno (1. Kor.3:8). Pretože je jeden chlieb, my, aj keď mnohí, sme jedným telom, lebo všetci sa zúčastňujeme na tom jednom chlebe (1. Kor.10:17).“
„Veď práve ako telo je jedno, ale má mnoho údov, a všetky údy toho tela, aj keď ich je mnoho, sú jedno telo, tak je tiež Kristus. V skutku sme totiž boli všetci pokrstení jedným duchom v jedno telo, tak Židia alebo Gréci, tak otroci alebo slobodní, a všetci sme boli napojení jedným duchom. Telo totiž v skutku nie je jeden úd, ale mnoho. Ak by noha povedala: ‘Pretože nie som rukou, nie som časťou tela’, tak neprestáva byť časťou tela. A keby ucho povedalo: ‘Pretože nie som okom, nie som časťou tela’, tak neprestáva byť časťou tela (1. Kor. 12-16).“
“Je však mnoho údov, a predsa jedno telo (1. Kor. 12:20).“
Ukazujú tieto opakované odkazy pravdu jednoty? Ako si ich máme vysvetľovať?
Možno by sa dali Ježišove slová preložiť do nášho súčasného jazyka takto:
“Vidím, že neveríte sami sebe. Neveríte, že ste Božský. Je jasné, že potrebujete nejaký vzor. Ja budem vašim vzorom. Ja ním som.“
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:57,  ninka, motýlia záhrada www.youtube.com/watch?v=rpCCym9ondc *21
dnes, 14:56,  Osvietený - máš to popletené s vysvetľovaním neonacizmu. Najprv sa rozvinie neoliberalizmus...
dnes, 14:48,  Osvietený uvedom si, aký je rozdiel medzi zarábaním a vyrábaním dolárov. Veľmi...
dnes, 14:45,  Ked tomuto prizivnikovi pred tromi rokmi v opakovanej drazbe predali strechu nad hlavou, ktoru mu...
dnes, 14:44,  Pšššššššššššššššššššššššššššššššt......
dnes, 14:44,  Stromy - Motýlie krídla ..tíško
dnes, 14:39,  Tento mega trol verí všeličomu :)
dnes, 14:38,  Edo pociťuješ nenávisť . Zabudni na to staré hlúpe porekadlo, ktoré sa stalo hymnou...
dnes, 14:38,  Edo ty si trol !
dnes, 14:37,  Je to trol, ktorého tu máme na to, aby nás zabával :)
dnes, 14:33,  Tak bohem...:-)))))))))) No, ty si dostatocne dementny, aby si tomu aj uveril. :-)))))))))
dnes, 14:29,  (49) 0svietený, dúfam, že z tej maringotky odmontoval kolesá z obavy, aby mu ju bezdomovci...
dnes, 14:28,  Kasafran ja som bohém a ty si mládenec aby bolo jasné kto je kto .
dnes, 14:24,  era a možno je to naopak . To nikto nevie dokázať . Ale je možné i tvoja odpoveď .
dnes, 14:22,  Kasafran pociťuješ nenávisť . Zabudni na to staré hlúpe porekadlo, ktoré sa stalo...
dnes, 14:20,  (48) Era, ak by bol Dosvietený bohémom, potom by nimi museli byť aj všetci potkani loziaci...
dnes, 14:18,  Ale my sa nepoznáme osobne. Ak niekto bol sa tebou a povedal ti, že je -era-, tak ti klamal....
dnes, 14:15,  A EDU kácia je tiež dôležitá . Pevne verím že tak ako ja od teba si sa i ty odomňa...
dnes, 14:14,  (40,47) Dosvietený, ten Tvoj myšlienkový mišung vylej z hlavy do miešačky a nechaj ho...
dnes, 14:14,  Era tak to si trafil uplne presne . Dobré je že sa poznáme osobne . A ešte lepšie je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 766 bytes in 0,216 seconds)