Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblia hovorí, že Ježiš „zvestoval duchom vo väzení“. (1. Petra 3:19) Čo to znamená?

10
reakcií
871
prečítaní
Tému 10. mája 2017, 01:25 založil Shagara.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 01:25 avatar
Citujem ..."V tomto stave [v duchu, po svojom vzkriesení, Ježiš] aj odišiel a zvestoval duchom vo väzení, ktorí boli kedysi neposlušní, keď Božia trpezlivosť čakala v Noachových dňoch, kým stavali koráb, v ktorom bolo niekoľko ľudí, totiž osem duší,, bezpečne prenesených cez vodu.“ 1 Petra 3:19-20
Apoštol Peter odhaľuje totožnosť týchto duchov, keď píše, že...... „boli kedysi neposlušní, keď Božia trpezlivosť čakala v Noachových dňoch“. (1. Petra 3:20) Je zrejmé, že Peter hovorí o duchovných bytostiach, ktoré sa pripojili k Satanovej vzbure. Júda o nich píše, že...... „si nezachovali svoje pôvodné postavenie, ale opustili svoje správne bydlisko“, a hovorí, že Boh ich...... „uchoval s večnými putami v hustej tme pre súd veľkého dňa“. (Júda 6)

Ako sa v Noachových dňoch prejavila neposlušnosť týchto duchovných tvorov? Pred potopou sa títo zlí duchovia zhmotňovali do ľudských tiel, a tak robili niečo, čo im Boh neprikázal. (1. Mojž. 6:2, 4) Okrem toho mali sexuálne styky so ženami, čím sa dopúšťali zvrátenosti. Boh nevytvoril duchovné bytosti s tým cieľom, aby mali intímne styky so ženami. (1. Mojž. 5:2) Títo zlí, neposlušní anjeli budú v čase, ktorý určil Boh, zničení. Júda píše, že nateraz sa nachádzajú „v hustej tme“, čo je akési duchovné väzenie.

Kedy a ako zvestoval Ježiš týmto „duchom vo väzení“?
Peter píše, že sa to odohralo, keď bol Ježiš „oživený v duchu“. (1. Petra 3:18, 19) Všimnime si tiež, že podľa Petrových slov Ježiš „zvestoval“. Použitie minulého času naznačuje, že sa to udialo ešte pred napísaním Petrovho prvého listu. Teda podľa všetkého Ježiš po svojom vzkriesení oznámil zlým duchom, že si zaslúžia spravodlivé potrestanie. Posolstvo, ktoré im zvestoval, pre nich neobsahovalo žiadnu nádej. Bolo to posolstvo súdu. (Jon. 1:1, 2) Ježiš mal podklad na to, aby oznámil zlým duchom takéto vyhlásenie súdu, pretože prejavil vieru a vernosť až do smrti a bol vzkriesený, čím sa zároveň dokázalo, že Diabol nad ním naozaj nemal moc. (Ján 14:30; 16:8–11)
Títo „duchovia vo väzení“ nikdy nemohli byť dušami ľudí, ktorí odmietli venovať pozornosť Noachovmu kázaniu pred potopou, a ešte aj že by išli do neba. Začo....zato,že neverili Bohu,Noachovi a že boli zlí a násilnícki?!
V 1. Petra 3:19, 20 grécke slovo pre „duchov“ je pneumasin, zatiaľ čo slovo preložené ako „duše“ je psychai. Títo „duchovia“ neboli duše zbavené tela, ale boli to neposlušní anjeli; „duše“ sa tu vzťahujú na vtedy žijúcich ľudí, na ľudské bytosti, Noacha a jeho domácnosť.

V budúcnosti Ježiš zviaže Satana i zlých anjelov a uvrhne ich do priepasti. (Luk. 8:30, 31; Zjav. 20:1–3) Títo neposlušní duchovia budú dovtedy v stave, ktorý možno označiť za hustú duchovnú tmu, a ich konečné zničenie je isté. (Zjav. 20:7–10)
Teda,....ani táto časť nijako nepodporuje náuku o nesmrteľnej duši,ktorú obrátený pohan Augustín preniesol do kresťanského učenia,tak ako i mnoho,iných pohanských predstáv.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aký je význam 1. Petra 4:6,, kde sa cituje niečo podobné? .....Veď preto bolo dobré posolstvo oznámené aj mŕtvym, aby boli súdení, pokiaľ ide o telo, z ľudského hľadiska, ale aby žili, pokiaľ ide o ducha, z Božieho hľadiska.“ (Boli títo „mŕtvi“ tí ľudia, ktorí zomreli skôr ako Kristus? Ako už bolo ukázané, títo mŕtvi nie sú „duchovia vo väzení“. Tými duchmi boli neposlušní anjeli. A kázanie by nebolo prospešné fyzicky mŕtvym ľuďom, pretože, ako hovorí Kazateľ 9:5, tí „si neuvedomujú vôbec nič“, a Žalm 146:4 dodáva, že smrťou „sa pomíňajú... myšlienky“ človeka. Ale Efezanom 2:1–7, 17 poukazuje na osoby, ktoré boli duchovne mŕtve a ktoré duchovne ožili po prijatí dobrého posolstva.)
Darmo,...nesmrteľnú dušu Biblia neučí! Tú nájdeme iba v pohanskej filozofií, a bájkach.
Súhlasí egatherspen

2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 5. 2017, 08:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

7.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 13:15 avatar
3,......duchom,alebo "dušiam mŕtvych"? Zapamätaj si,že duchovia sú anjeli,démoni. Podla vás je nesmrteľná duša,aj duša,aj duch ,....proste všetko! Kontext Písma jasne poukazuje ,že Ježiš po vzkriesení hlásal posolstvo súdu,neposlušným anjelom.
Tá jasná niť je pekne vidieť z uvedených veršov. A ak je niekto mŕtvy,tak nemôže nič robiť,ani hlásať a podobne.
A vysvetli nám,načo sa mŕtvym hlásalo evanjelium? To by ma strašne zaujímalo! Mŕtvym môžeš tak akurát....... 

3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 5. 2017, 08:56

4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 5. 2017, 09:02

5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 5. 2017, 09:03

8.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 13:18 avatar
3,....evanjelium sa môže hlásať iba " ",....lebo skutočne mŕtvym to nemá zmysel. Ak to nevieš,tak je zbytočné ti niečo dokazovať!

6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 5. 2017, 09:46 avatar
Mŕtvym sa nedá zvestovať evanjelium lebo nič nevnímajú, sú predsa mŕtvymi. No evanjeliu života sa zvestuje predovšetkým duchovne mŕtvym aby žili. No tento verš je pravdepodobne o inom.

1Pet4 6Lebo nato sa i mŕtvym kázalo evanjelium, aby boli súdení podľa ľudí v tele a žili podľa Boha v duchu.

Ja to vidím tak

Nato sa i tým kázalo evanjelium, ktorí sú už teraz mŕtvymi, teda už zomreli, no kázalo sa im keď telesne žili. Keď žili, tak boli súdení nespravodlivými ľudskými súdmi, no žili podľa Boha v duchu.
Súhlasí milky945

9.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 13:20 avatar
8,......hlásať iba "duchovne mŕtvym".....oprava

10.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 5. 2017, 20:10 avatar
viem velmi dobre odkial pochadza kazdy jeden ludsky tvor a viem, preco je na Zemi mrte vierovyznani
po poznani sa na cloveka nedokazem citovo prisat a viest to co kazdy na Zemi, psychovampirizmus
dokazem milovat stvoritela vsetkeho ziveho presne takeho, aky je
Satan je tym, cim je clovek a clovek je tym, cim je Satan
klamar a naivny zlodej
dusa kazda jedna patri Satan jedine co je dobre na zemi je
praca a zuslachtovanie ducha v dobro
presne tak, ako to cini Satan skrze ludske duse pre svojho milovaneho Otca
aj s chybami, opretoze tak ako on
nikto nie je dokonaly

11.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 5. 2017, 20:11 avatar
eucharistia nepatri Bohu, od nepamati patri satan
tak isto ako ostatok
vsetko
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:37,  dufam, že týmito člankami sa aspon trochu rozsvieti v kotrbách starých komunistov.....a...
dnes, 23:35,  ano si pozitívne "zmätený".....tý obdivovateľ svojho prezidenta.....raz darmo ta...
dnes, 23:18,  Vonné sviečky Po rafinácii surovej ropy na výrobu benzínu zostáva na dne barelu...
dnes, 23:08,  Kto sú Palestínčania? „Palestínskosť“ nie je legitímna národná identita, je to len...
dnes, 23:05,  Ale ti sťahuje riť. Ani prstom do nosa by si si netrafil....
dnes, 23:03,  Súdruh Kiska to parádne dojebal. A taká pekná koalícia to mohla byť....
dnes, 22:55,  ty o rusoch a ukrajincoch vieš viac ako o Slovakoch, mufko
dnes, 22:21,  71- nič nie je u Matoviča premlčané - daňový úrad ho ihneď kontroloval a nie raz....
dnes, 22:06,  25- a potom si sa zobudil*13*13*13
dnes, 21:50,  Edo rus a nerus v roku 2019 riešit nebudem . Je to hnus take veci preberat. Nikdy ma...
dnes, 21:45,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnes, 21:45,  lgbti
dnes, 21:34,  Ondro žid a nežid v roku 2019 riešit nebudem . Je to hnus take veci preberat. Nikdy ma...
dnes, 21:20,  Ak máš pochybnosť stav niečo aspoň za 100 € i viac a ja dám 10 násobok a už zajtra ti...
dnes, 21:20,  Čo myslíš osvietený, bolo vtedy Slovensko moc antisemitisticke?...alebo to bol skôr strach z...
dnes, 21:16,  nemáš v tých vtakoch prehlad
dnes, 21:16,  No neviem, neviem jedovatý šíp, ale tak sa mi vidí, že ty si zmenený z mojich to vieš my...
dnes, 21:14,  vouuuuuuuuuuuu ten je super ale je to slavik červienka *04
dnes, 21:12,  Borat ta očakáva
dnes, 21:12,  Máte radi novinky zvieracej ríše? Aké stránky sú pre vás zaujímavé? Pre mňa je to tento...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 710 bytes in 0,366 seconds)