Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblia- Božie Slovo

32
reakcií
12091
prečítaní
Tému 25. februára 2008, 09:36 založil luckap.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 02. 2015
543
08. 07. 2016
39
26. 02. 2009
63
25. 06. 2019
6
21. 11. 2017
52
 
 


1.
označiť príspevok

luckap
   25. 2. 2008, 09:36 avatar
Biblia je zvláštna kniha, ktorú napísal Boh cez 40 pisateľov v rozpätí 1600 rokov,napriek tomu, že je to len JEDNA kniha, názory sa nerozchádzajú.Jej veľký predmet:KRISTUS.I keĎ ma dva diely-66 kníh.
Biblia nepozná žiadne rozpory.Ani jeden výsledok vedy, ako archeológie,fyziky,geológie,astronómie nie je v rozpore s Bibliou.Či by azda Ten, ktorý stvoril celý vesmír avšetku múdrosť, sám mohol protirečiť?Biblia je dokonalá.
Čo povedali veľkí muži
,,Biblia nie je antická, nie je moderná- je večná." Martin Luther,reformátor
,,Sám pre svoju osobu milujem Bibliu a cením si Bibliu,lebo jej vďačím za celé svoje mravné vzdelanie.Keby som bol uväznený a mohol by som si zobrať so sebou len jednu knihu,vybral by som si Bibliu."Johann W.v.Goethe ,spisovateľ,vedec
,,Od chvíle ,kedy som začla študovať Bibliu, uchvacuje ma jej vzácny obsah stále viac a silnejšie , a čím lepšie poznávam jej obsah, tým sa mi stáva dôležitejšou.Nemôžem pochopiť , že tak veľa ľudí má o nej predsudky, a nepoznám dôvod, prečo by nemohla byť nepostrádateľnou príručnou knihou vzdelaného človeka počas celého jeho života."Karl Ritter, zemepisec
Sir Waiter Scott, známy anglický spisovateľ je autorom viacerých kníh, ktoré sú známe po ccelom svete. Mal knižnicu s desaťtisícami zväzkov.Ke´d ležal na smrteľnej posteli, povedal svpjmu zaťovi Lockhartovi:,,Podaj mi knihu."Ten sa opýtal,ktorú knihu má ny mysli.Scott odpovedal:,,V takej ťažkej chvíli je len jedna kniha,ktorú je možné nazvať skutočnou knihou-Biblia!ô
Charles Haddon Spurgeon, jeden z najväčších anglických kazateľov , čítal Bibliu stokrát a povedal:,,keď som Bibliu čítal stý raz, spoznal som , že je oveľa krajšia,ako keď som ju čítal prvý raz."
Biblia je prekladá stále viac a viac.Ale zachovala sa.
veľa ľudí si myslí, že veda dokázala omyli Biblie.Ale počul so niekedy , že takto hovoriaci človek hovoril s láskou a úctou o Pánu Ježišovi,Božom Synovi?
Ľudia svojou kritikou Biblie chcú sami ospravedlniť a chcú zbaviť Božie Slovo jeho moci.Oni nenávidia Syna Božieho,ale aj Boha(Ev.Jána 15,22-24),pretože nám ľuďom hovorí,že sme zlí a že Ho potrebujeme.Práve myšlienka, že sme na ňom celkom závislí,trápi každého človeka, kým sa mu neotvoria oči,aby videl skutočnosť.Potom sa raduje, že Syn Boží bol na zemi, že tu robil zázraky a že zomrel a vstal z mŕtvych,a veriaci potom vedený Duchom Svätým, môže uveriť, že celá Biblia je skutočne každým slovom Božie Slovo.
Nájdeš si čas na čítanie Biblie,aby is sa modli,aby si sa obráti?Život je krátky, ubieha rýchlo ako film.Nebude raz aj pre Teba príliš neskoro?,,Pamätaj na svojho Stvoriteľa v dňoch svojej mladosti,prv ako prídu zlé dni."(Kazateľ 12,1)
Biblia je ako list:veľmi osobný.Je napísaná pre každého.Všetky varovania sú v nej určené všetkým i Tebe i mne.Každému ponúka spasenie,AK MÁŠ, MÁTE BYŤ NAVEKY ZACHRÁNENÝ,MUSÍTE HO PRIJAŤ ZA SVOJHO OSOBNÉHO SPASITEĽA.


2.
označiť príspevok

luckap
   25. 2. 2008, 09:53 avatar
Biblia hovorí, že všeci ľľudia sú hriešnici. A hriechy oddeľujú od Boha.Vedú do včného zahynutia.Boh však ľudí miluje a nechce ,aby išli do zahynutia, pretto poslal svojho Syna Ježiša Krista na svet.A On poslúchol.Nielen že sa narodil na tento svet ,ale na ňom aj zomrel.Sám bol bez hriechu a práve preto mohol náš problém s hriechom vyriešiť.Miloval nás a preto bol ochotný za nás trpieť.

Božia láska k nám ľuďom je neopísateľná a nepochopiteľná.Boh miluje hriešnych ľudí!A Boh všetku ľudskú špinu- všetku našu vinu vložil na svojho Syna.On znášal náš trest.Lebo niekto musel byť potrestaný,aby sa naplnila Božia sprvodlivosť. ,,A On bol smrteľne ranený pre naše prestúpenie, zdrtený pre naše neprávosti...My všetci sme zblúdili na svoju vlatnú cestu.a Hospodin uvalil na Neho neprávosť všetkých nás(Iz 53,5-6).
Boh Ho za nás obetoval -nechal Ho zomrieť.Ale smrťou sa to neskončilo!Keby len zomrel, nevykúpil by nás.Boh Ježiša pozdvihol z ríše mŕtvych-vzkriesil Ho.Ježiš žije!A my môžeme aj dnes prichádzať k Nemu, nájsť u Neho milosť a zísakť pokoj a večný život.všetci.Aj ty.Boh ťa miluje,chce ťa zachrániť,a preto ťa hľadá.Necháš sa nájsť?

Aj teba Boh miluje.Aj ty môžeš byť zachránený.Chceš , aby ti Boh odpustil všetky hriechy, všetko zlé v tvojom živote, čo ťa zväzuje a bráni ti žiť v pokoji a radosti?Volaj k Bohu!Úprimnej jednoduchej modlitbe Mu všetko vyznaj a vyrozprávaj!Povedz Mu, že Krista prijímaš ako svojho osobného Spasiteľa.Boh očistí tvoje srdce obeťou Pána Ježiša Krista a ty môžeš žiť nový život.voj život bude bohatý a radostný.

J.Eveleens


3.
označiť príspevok

jos24
   25. 2. 2008, 13:49 avatar
...nic nie je dokonale a vsetko sa meni...a este k tomu vsetko je relativne...


4.
označiť príspevok

Kaonashi
   25. 2. 2008, 14:09 avatar
...a aj tento výrok je relatívny


5.
označiť príspevok

wiwuska
   25. 2. 2008, 14:37 avatar
e vcelku dost pohodlne verit v to,ze jezis zobral na seba nase hriechy,clovek by sa nemusel o nic snazit.iste,ked veri v Boha,nejeden krestan povie,ze nepacha zlo.lenze ci si to clovek uvedomuje alebo nie,na tejto zemi sa nenachadza ani jeden clovek,ktory by kazdy den nezhresil.Myslienkami,slovami,a skutkami.Castokrat si ani neuvedomime,v ktorom okamihu zhresime.A tak,ako sa pred pozemskymi zakonmi musime zodpovedat sami za seba,tak sa musime zodpovedat aj pred zakonmi,ktore nam stanovil Boh.Jezis zomrel pre nase hriechy,ale v zmysle toho,ze nasim hriechom bolo,ze sme ho vydali na smrt.Ani jeden posol zo svetla,ktory bol vyslany,ci uz to bol Mohamed,Budha,Zoroaster,kazdemu stavalo temno do cesty co najviac prekazok.A podarilo sa mu to dost lahko,pretoze clovek sa lahsie necha ovladat svojim rozumom,ktory postavil na miesto pred svojho ducha a tym si znemoznil svoje jemne vycitovanie.rozum je viazany velmi na hmotu a nikdy nemoze pochopit Boziu velkost.A uz keby ste ludia aj trochu pohli rozumom,museli by ste vidiet,aky nezmysel si Satan vymyslel,ako ucicikal ludi v ich duchovnej lenivosti a pohodlnosti,ked prostrednictvom svojich ludi rozsiril nezmysel,ze smrtou jezisa sa zmyvaju vsetky hriechy.Staci predsalen sa spravne zacitit a clovek musi vycitit,ako ruhavo sa stavia voci Bohu!


6.
označiť príspevok

JTull
   25. 2. 2008, 19:36 avatar
luckap
V januari si otvorila temu "Knihy dolezite". Vo svojom prispevku uvadzas tie, ktore sa Tebe pacili najviac. Ich autori sa v nich netaja svojou krestanskou orientaciou. Nemyslim tym nic zle, len by som rad vedel ci si citala knihy od autorov, ktorych presvedcenie je ine, alebo ho nezverejnuju. Napr.: Ja som za mlada cital cez "mayovky", " cooperovky"," verneovky"... po Jacka Londna, J. C. Hronskeho, Ernesta Hemingwaya ... neskor Tolstoja, Dostojevskeho, Vonneguta, ...
Chcel by som len poznat, pretoze si myslim, ze to suvisi s temou, Tvoj nazor na odlisnu literaturu ako je literatura krestansky zamerana.


7.
označiť príspevok

jos24
   26. 2. 2008, 08:33 avatar
... a co tak DaVinciho kod? ...


8.
označiť príspevok

JTull
   26. 2. 2008, 10:48 avatar
jos24
DaVinciho kod je dobra detektivka, pisana strhujucim stylom. O jej historickych tvrdeniach vsak doporucujem:Da Vinciho kod PRAVDA A FIKCA od historika Bart D. Ehrmana veduceho katedry religionistiky.
Dan Brown, Keith Laider, Erich von Daniken, Lee Strobel ... su autori, ktori pisu zaujimavo a poukazuju na mnohe historicke, vedecke ... otazky, co je dobre, ale ich odpovede su tendencne, skreslujuce a casto nepravdive ovplyvnene i snahou o senzaciu. Pre luckap doporucujem, ak ju tym neurazim, napr.: J. London Pred Adamom, Jostein Gaarder Sofiin svet.


21.
označiť príspevok

jefitto4444
   7. 3. 2008, 11:26 avatar
Da vinciho kod je obyčajna degešmagorina
Prepáčte za výraz. To keby opilec písal, tak nepíše také somrainy


9.
označiť príspevok

jos24
   26. 2. 2008, 10:54 avatar
...samozrejme ze to treba brat s rezervou ale treba sa nad tym zamysliet, bez vetra sa ani listok nepohne alebo na kazdej srande je kus pravdy...v tomto smere su dobre filmy MATRIX...


10.
označiť príspevok

luckap
   27. 2. 2008, 08:39 avatar
Ja som hovorila o knohách,ktoré sú dôležité pre duchovný rast,postoj ku viere, a k Bohu.
Ale samozrejme, že som čítala aj iné,ako si sím povedal napr.Ernest Hemingway Starec a more,zaujímavá novela,za jeden deň som ju mala prečítanú-nie že by som sa chválila,ale tým chcem povedať, ža ako kresťania,čítame aj iné knihy,okrem takých ,ktoré nie je dobré čítať.A Davinciho kód je o ničom,samozrejme že nie ej pravdivý.Niekto potreboval bestseller.


13.
označiť príspevok

JTull
   27. 2. 2008, 20:51 avatar
luckap
Som rad, ze sa Ti kniha Starec a more pacila. Podla mna patri medzi tie, ktore "sú dôležité pre duchovný rast". O postoji k viere a k Bohu pise napr. Dostojevsky /najma v "Bratia Karamazovovci"/ Je to vsak dost narocne citanie. Precitaj si Hnedy vlk od J. Londona urcite Ta potesi a mozno najdes zalubu v "krasnej literature". Citala si roman Jozef Mak od J.C. Hronskeho? Podla mna, by si zan zasluzil nobelovku. Preco to pisem? Podla mna tieto knihy a im podobne su"sú dôležité pre duchovný rast". Biblia je iste vzacna kniha, ale k tomu, aby ju clovek vnimal ako Bozie slovo potrebuje vieru a dokonca, aby ju vnimal tak, ako si ju opisala Ty, viera musi byt slepa.


15.
označiť príspevok

fajer
   29. 2. 2008, 17:50 avatar
Hemingway tiež povedal.,Všetci premyšľajúci ľudia sú ateisti.


11.
označiť príspevok

luckap
   27. 2. 2008, 08:47 avatar
JA som nepovedala ,že nerobím hriechy.Vieš koľkoveľakrát sa pristihnem pro nejakej myšlienke,alebo niečo poviem ,čo by som nemala.Ale Bohu to vyznám,poprosím o odpustenie,a verím, že mi odpustí,pretože som Ho prijala ako Spasiteľa, verím,že On trpel za moje hriechy a preto, viem,že ma zaňe nebude súdiť.A snažím sa nerobiť hriechy.
„Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi” (Jn 1, 12), Našťastie Boh je milujúci a milostivý – pripravený odpustiť nám naše hriechy! 2 Petra 3:9 hovorí, “…On je zhovievavý a chce, aby nikto nezahynul, ale každý prišiel k pokániu.” Boh si želá odpustiť nám, a tak sa postaral o naše odpustenie.
(a) Všetci sme zhrešili. Všetci sme sa dopustili vecí, ktoré Boha zarmucujú (Rímskym 3:23).

(b) Za náš hriech si zasluhujeme trest, ktorý je večným odlúčením od Boha (Rímskym 6:23).

(c) Ježiš zomrel na kríži, aby splatil dlh za naše hriechy (Rímskym 5:8; 2 Korintským 5:21). Ježiš zomrel namiesto nás, vzal na seba trest, ktorý sme si zaslúžili my. Jeho vzkriesenie dokazuje, že Jeho smrť bola dostatočnou platbou za naše hriechy.

(d) Boh daruje odpustenie a spasenie všetkým, ktorí uveria v Ježiša – uveria v Jeho smrť ako platbu za naše hriechy (Ján 3:16; Rímskym 5:1; Rímskym 8:1).

Toto je posolstvo spasenia! Ak si uveril(a) v Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa, si spasený(á)! Všetky tvoje hriechy sú odpustené a Boh zasľúbil, že ťa nikdy neopustí ani nezanechá (Rímskym 8:38-39; Matúš 28:20). Pamätaj, že tvoje spasenie bolo získané v Ježišovi Kristovi (Ján 10:28-29). Ak veríš jedine v Ježiša ako svojho Spasiteľa, môžeš mať istotu, že večnosť budeš tráviť s Bohom v nebesiach!

To znamená, že potom sme spasení,aj cez naše ďaľšie hriechy,ale tie musíme vyznať.I keĎ všetky sa nedá,ale Duch Svätý ich pripomína.


12.
označiť príspevok

Makovec
   27. 2. 2008, 09:02 avatar
Radšej sa budem správať, tak aby som v živote nenapáchala veľa zla a nie rozprávať o tom, ako sa očistiť, keď spravím hriech. Nepáči sa mi, že tu dookola omielate o tom ako prosíte Boha o odpustenie...obe strany sa neprestajne urážajú a to bez rozdielu, či je to kresťan, alebo ateista...rozdiel je len v tom, že kresťania si myslia, že keď poprosia Boha o odpustenie, tak budú očistení a všetko bude v poriadku. Čo keby ste niekedy porosili o odpustenie toho, komu bolo ublížené...


14.
označiť príspevok

jos24
   29. 2. 2008, 00:38 avatar
...biblia je zvlastna kniha...to je pravda...len ju treba vediet spravne citat...


16.
označiť príspevok

luckap
   4. 3. 2008, 14:39 avatar
Prečítajte si Da Vinciho kód- pátranie po pravde od Josha McDowella. KeĎ chcete nájsť pravdu prečo si pečítate ateistickú knihu,ak chete byť objektívny musíte si prečítať aj kresťanskú.


18.
označiť príspevok

JTull
   4. 3. 2008, 19:33 avatar
luckap
Ty tak konas? Precitas si knizku, ktora prezentuje opacny nazor? Nemam teraz na mysli, tak ako Ti to uz napisal Kaonashi, nejaky roman.


17.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 3. 2008, 14:58 avatar
Pátranie po pravde...v románe? Román je vedecká literatúra? Podľa mňa je román fikcia, netreba nič vyvracať...ak to niekto nechápe, jeho problém


19.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   6. 3. 2008, 21:52 avatar
Biblia je najlepša kniha akú som čítala


20.
označiť príspevok

Makovec
   7. 3. 2008, 09:19 avatar
A čo si ešte čítala? Aká je tvoja druhá najoblúbenejšia kniha? (aby bolo jasné, nemyslím to v zlom, proste sa len zaujímam o to, čo najradšej číta taký knihomol  )


25.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   8. 3. 2008, 00:21 avatar
ak si myslíš, že som čítala len Bibliu, tak Ti dopredu poviem, že nie...a keď som prečítala niekedy aj 9 takych 250 stranových kníh za deň, a Biblia je len jedna...a mám viacej obľúbených kníh....


26.
označiť príspevok

jos24
   8. 3. 2008, 01:16 avatar
9 za den?!... to trepes...


27.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   8. 3. 2008, 23:43 avatar
nie, netrepem...televizor sme nemali, ani nemame, pocitac sme nemali, a tak som sa zavrela do izby, ze sa idem ucit....


28.
označiť príspevok

JTull
   9. 3. 2008, 08:18 avatar
knihomol5
... tak ich vymenuj aspon zopar ...


29.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   9. 3. 2008, 17:37 avatar
Mayovky, Verneovky, Traja patraci, Slavne patky, Stopy, rozne romany....keby som ti mala vymenovat mena knih v kazdej tejto casti co som napisala, tak by to bolo dlhee....rozne pribehy, keby som asi necitala, tak nemam precitane 3 kniznice


22.
označiť príspevok

jefitto4444
   7. 3. 2008, 11:39 avatar
Aj podľa mňa je to najlepšia kniha.
PS: Čítal som aj cesta na mesiac od J.Verneho- nič moc


23.
označiť príspevok

Kaonashi
   7. 3. 2008, 13:51 avatar
No...najlepšia z dvoch :D


24.
označiť príspevok

Richardus
   7. 3. 2008, 14:55 avatar
Biblia je strašne nudná a dlhá, viac sa mi páčila Dan Brown-Digitálna pevnosť


30.
označiť príspevok

stopa
   24. 3. 2008, 20:32 avatar
ked somprvy krat citala bibliu zdala sa mi nudna. Pri biblii je dolezity vyklad. Daju sa tam najst fantasticke myslienky - je tam obsiahnuta mudrost ludstva - lebo ta je dana Bohom. Bozie veci si treba najprv zamilovat a potom ich poznat.


31.
označiť príspevok

jefitto4444
   25. 3. 2008, 11:48 avatar
A mne sa viac páči mein kampf ako da vinciho


32.
označiť príspevok

jos24
   25. 3. 2008, 13:00 avatar
...to sa mas cim chvalit...


33.
označiť príspevok

ateista muž
   5. 4. 2008, 09:13 avatar
mimochodom ospevujete tu bibliu ako dokaz bozej existencie pritom prave v biblii je napisane ze boh je obrazne pomenovanie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:10,  6 - píšeš, citujem: "Ešte ak RKC to lepšie vysvetľuje ako ty, aj ked si tú ženu...
dnes, 03:58,  "V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s...
dnes, 02:40,  Jehovista Shagara zašiel až tak ďaleko, že hlása herézu, že Kristus je archanjel Michal.
dnes, 02:39,  Jehovisti sú tiež ako arianisti, pretože neuznávajú rovnosť Krista s Bohom.
dnes, 01:45,  4 : Situácia s Atanázom a Arianizmom je však dostatočným dokazom že obrovská apostáza...
dnes, 01:38,  "Môžete vypestovať buď dobrý strom, ktorý bude prinášať dobré ovocie, alebo zlý...
dnes, 01:37,  Tak dobré ráno, a nedepresívne sny.
dnes, 01:35,  Hej tak, zvrátený. .. ja už idem spať. =D *28*06 =D
dnes, 01:34,  Ja si vždy spomeniem na Antonyho Hopkinsa,nkeď niekto hovorí o krátkosti života. .. aaa...
dnes, 01:29,  Ja sa ešte chcem ale na niečo tešiť. *03.. ..tiež som na PN,.. *13 .. Ja sa teším aj na...
dnes, 01:29,  Prevrátený? Nie náhodou zvrátený?
dnes, 01:29,  Ani sa nenazdám, a budem starec.
dnes, 01:26,  Hm, áno, rýchlo preplávame.
dnes, 01:23,  Nooo, myslím, že Dvorák bol prvší.. =•)) .. ale on je nadkapacita kapacít .. a zlý...
dnes, 01:22,  Som invalid, ale viem vysedávať za počítačom, občas aj poležiačky píšem. Vôbec nie som...
dnes, 01:18,  A čo diskutuješ veľa? Či po robote by si nevládal?
dnes, 01:17,  Nie keď spí, hockedy. .. ale ja ho mám rada.. ujo. *21. *21
dnes, 01:15,  Ale aspoň mám čas na diskusie. Keby som pracoval, nemohol by som toľko diskutovať.
dnes, 01:14,  Nj, keď musíš, tak musíš. .. poznám viacej ľudí s tou chorobou. Nič nové nejako, pre...
dnes, 01:14,  Keď spí, tak nie je sranda ho počúvať?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 413 bytes in 1,025 seconds)