Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblia/Boh je uprimny len k uprimnym

248
reakcií
4641
prečítaní
Tému 28. novembra 2014, 05:38 založil universum.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 10. 2010
61
04. 05. 2016
51
 
 


1.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 05:38 avatar
Prvych 5 knih Biblie (Genezis, Exodus, Levitikus, Numeri, Deuteronomiu), Pentateuch, Zidia si ich nazyvaju Tora, sa konci statou, ktoru spomina aj Benedikt XVI v svojom velkolepom diele Jezis Nazaretsky.
Ide o smutnu nostalgiu: Ale odvtedy sa už nezjavil v Izraeli taký prorok, ako bol Mojžiš, s ktorým by sa Pán stýkal z tváre do tváre

Mojzis ako jedna z najvacsich postav, zavahal 1 krat, ked Izraeliti reptali na pusti, ze nemaju vodu. Boh povedal Mojzisovi, aby udrel palicou na skalu a bude tiect voda, Mojzis celkom neveril a Izraelitom povedal akoby opatrne keby nieco, pred tym nez udrel na skalu "Budem vam moct vyviest vodu zo skaly?"
Za tuto jedinu slabu vieru, mu Boh povedal, ze zaslubenu zem uvidi, ale do nej nevkroci a umrie na hranici.

Dalsia kladna postava je David. Preto bol Boh, ako hovori Biblia, k nemu uprimny...

2 Sam 12:
1Preto Pán poslal k Dávidovi Nátana. On šiel k nemu a povedal mu: „V ktoromsi meste boli dvaja mužovia, jeden bohatý a jeden chudobný. 2Bohatý mal veľké množstvo oviec a dobytka. 3Chudobný zas nemal nič, len malú ovečku, ktorú si kúpil a vychoval. Rástla spolu s ním a s jeho deťmi. Jedla z jeho smidky, pila z jeho pohára, spala v jeho lone a bola mu ako dcéra. 4Tu prišiel k bohatému mužovi pocestný a jemu bolo ľúto vziať zo svojich oviec a zo svojho dobytka a pripraviť to pocestnému, ktorý k nemu prišiel, preto vzal ovečku chudobného muža a pripravil ju mužovi, ktorý k nemu prišiel.“

5Dávid sa veľmi rozhneval na toho človeka a povedal Nátanovi: „Ako žije Pán, človek, ktorý to urobil, je synom smrti. 612,6A ovečku vynahradí štvornásobne, pretože sa dopustil tejto veci a nemal zľutovanie.“ Nátan povedal Dávidovi: „Ty si ten muž
Súhlasí Helenka


13.
označiť príspevok

Helenka žena
   28. 11. 2014, 18:51 avatar
Universum - vystihol si to, to aj mňa najviac zaujalo.To je ono, to je ono. Kašli na týchto ostatných, veď majú oči a nevidia a majú uši a nepočujú. Oni sú povrchní, oni namejú nič prečítané. Len útržky, sú veľmi leniví. Vyvyšujú sa, ale nemajú na to.
Súhlasí universum


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2014, 18:52 avatar
Dat bibliu blbcom bola obrovska chyba :-)


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2014, 18:52 avatar
To bola uprimnost v praxi :-)


16.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2014, 18:59 avatar
Helenka 13: nesúď druhých a nevyvyšuj sa lebo budeš tak isto (spravodlivo / nespravodlivo) súdená, sú tu aj takí čo ich to aj zaujíma

EnaXnaY 14 (spammer): ty vždy trepneš prvú vec čo ťa napadne, absolútny žiadny zmysel pre takt nemáš, to sledujem deň čo deň a len pár dní som tu


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2014, 19:00 avatar
A ktoru vec mam trepnut? :-) druhu ci tretiu? :-)


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2014, 19:05 avatar
Tema je o uprimnosti aj :-) bol som k vam vsetkym uprimny :-) napisal som co si myslim :-)


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:38 avatar
Tiez som nechapal, preco Enax reaguje takto. Ale myslim, ze to je tym, ze asi pochopil, ze snazit sa o nieco viac, je ako povestne biblicke hadzanie peral sviniam )


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:36 avatar
13: Take utrzky ake sa hovoria z biblie v kostole? Hlavne opatrne aby sa tam neprednieslo z biblie nieco, co sa nehodi?
Presne to co hovoris o inych sa da aplikovat rovnako aj na teba, nemyslis?


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:34 avatar
To je o rodinke a jej vladnuti..
O Mojzisovi, jeho bratovi Aronovi (ktory dokonca vyrobil zlate tela, ach ti Izraeliti su zli, musel som im vyrobit zlate tela... vsekych pobili, ale samozrejme Mojzisovho bratceka nie), potom Aronovym synom Eleazarovi a Itamarovi.

Komu isla obeta za prvorodenych synov akoze Bohu? Aha Mojzis povedal, aby to dali Aronovi a jeho synom...

(Presne tak ako predtym Abraham > Izak > Jakob)


35.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   3. 12. 2014, 10:45 avatar
To je tá údajná "Láska Božia"...
Len zvrátený netvor to môže obhajovať...

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ex 12
29 O polnoci Pán POBIL všetkých prvorodených v egyptskej krajine, od prvorodeného faraónovho, čo mal sedieť na jeho tróne až po prvorodeného zajatca čo bol v žalári, aj všetky prvorodené zvieratá.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ex 22
18 Čarodejnicu NENECHÁŠ NAŽIVE!
20 Kto prináša obetu bohom, okrem jedinému Pánovi, prepadne KLIATBE SMRTI!

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ex 23
23 Lebo môj anjel pôjde pred tebou a privedie ťa k Amorejčanom, Hetejcom, Ferezejcom, Kanaánčanom, Hevejcom a Jebuzejcom, ktorých VYHUBÍM.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ex 31
12 Ďalej Pán prikázal Mojžišovi:
13 "Povedz Izraelitom: "Zachovávajte moju sobotu! Veď ona je znamením medzi mnou a vami z pokolenia na pokolenie, aby sa poznalo, že ja som Pán, ktorý vás posväcuje!
14 Zachovávajte moju sobotu, nech vám je svätá! Kto ju znesvätí, musí ZOMRIEŤ. Kto by v ten deň pracoval, bude VYHUBENÝ spomedzi svojho ľudu!

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ex 32
26 Mojžiš sa postavil do vchode do táboriska a zvolal: "Kto je za Pána, ku mne sa!" I zhromaždili sa okolo neho všetci leviti.
27 A on im povedal: "Toto hovorí Pán, Boh Izraela: "Každý nech si opáše MEČ na bedrá! Choďte cez tábor od jedného vchodu k druhému vchodu a ZABÍJAJTE svojich bratov, priateľov i príbuzných!"
28 A leviti urobili tak, ako rozkázal Mojžiš. A v ten deň PADLO z ľudu do tritisíc mužov.
29 Potom Mojžiš povedal: "Dnes ste zasvätili svoje ruky Pánovi - veď každý bol proti svojmu bratovi -, a preto dnes ste požehnaní!"

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Lv 20
9 Lebo každý, kto bude zlorečiť svojmu otcovi alebo svojej matke, musí ZOMRIEŤ. Zlorečil otcovi a matke, jeho krv bude na ňom.
10 Kto bude súložiť s vydatou ženou, s manželkou svojho blížneho, tak cudzoložník ako cudzoložnica musia ZOMRIEŤ.
13 Kto by spal s mužom tak, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia ZOMRIEŤ, ich krv bude na nich.
27 Ak niektorý muž alebo žena bude mať v sebe schopnosť vyvolávať duchov alebo schopnosť vykladačstva, musia UMRIEŤ. UKAMEŇUJÚ ich a ich krv bude na nich.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Lv 21
9 Ak sa kňazova dcéra znesvätí smilstvom, znesvätí svojho otca, bude bez milosti UPÁLENÁ.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Lv 24
13 A Pán nariadil Mojžišovi:
14 "Rúhača daj vyviesť z tábora a všetci, čo ho počuli, položia na jeho hlavu ruky a všetok ľud ho ukameňuje.
15 Izraelitom však nariadiš: "Každý, kto bude kliať svojmu Bohu, uvalí na seba hriech.
16 Kto bude zlorečiť Pánovmu menu, musí zomrieť: všetok ľud ho bez milosrdenstva ukameňuje; tak cudzinec ako domorodec bude usmrtený, keď bude kliať Pánovo meno.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Lv 26
21 A ak aj potom budete konať proti mne a nebudete ma chcieť počúvať, budem vás BIŤ ďalej aj SEDEM RÁZ VIAC, podľa vašich hriechov.
22 Divé zvery pošlem medzi vás, ktoré vás PRIPRAVIA O VAŠE DETI, roztrhajú vám dobytok a UMENŠIA VÁŠ POČET tak, že budú vaše cesty pusté.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Nm 1
48 Lebo Pán povedal Mojžišovi:
49 "Léviho kmeň neprehliadaj a nezarátaj ich do počtu Izraelových synov,
50 ale daj im na starosť stánok zákona a celé jeho zariadenie so všetkým príslušenstvom! Nech nosia stánok zákona a všetko jeho zariadenie a nech ho obsluhujú! A nech táboria okolo stánku!
51 Keď sa bude mať pochodovať, leviti zložia stánok; a keď sa bude mať táboriť, leviti ho rozložia. Ak sa k nemu priblíži niekto cudzí, nech ZOMRIE!

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Nm 25
1 Keď sa Izrael zdržiaval v Setime, oddal sa smilstvu s Moabkami.
2 Ony volali ľud na svoje obety, ktoré prinášali svojim bohom,
3 a ľud sa zúčastňoval na ich hodoch, klaňal sa ich bohom, a takto Izrael slúžil Bélfegorovi. Tu vybúšil Pánov hnev proti Izraelovi.
4 Pán povedal Mojžišovi: "Zober všetkých zvodcov ľudu a POVEŠAJ ich kvôli Pánovi oproti slnku, aby sa hrozný Pánov hnev odvrátil od Izraela."
5 A Mojžiš rozkázal všetkým izraelským náčelníkom: "Každý nech ZABIJE svojich ľudí, ktorí sa oddali Bélfegorovi!"
6 A tu práve prišiel jeden z Izraelitov k svojim súkmeňovcom a viedol si Madiánčanku pred Mojžišovými očami a pred očami celej pospolitosti Izraelových synov, ktorí nariekali pred vchodom do stánku zjavenia.
7 Keď to zbadal Finés, syn Eleazara, syna veľkňaza Árona, vstal zo stredu pospolitosti, vzal do ruky KOPIU,
8 šiel za Izraelitom až do skrytého oddelenia stanu a oboch - Izraelitu i ženu - razom PREBODOL CEZ POHLAVNÉ ÚSTROJE. Tu sa razom odvrátila nákaza od Izraelitov.
9 Ale tých, čo POMRELI NA NÁKAZU, bolo už DVADSAŤŠTYRITISÍC.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Dt 13
1 Čo vám prikazujem, to zachovávajte a robte; nič k tomu nepridáš a nič nevynecháš. Keby povstal v tvojom strede prorok alebo snár a dal by ti nejaké znamenie alebo zázrak,
2 a to znamenie či zázrak, ktoré predpovedal, by sa aj vyplnili, ale pritom by ti povedal: "Poďme za inými bohmi - ktorých ty nepoznáš - a slúžme im,"
3 nedáš nič na slová takého proroka a snára, lebo Pán, váš Boh, bude vás chcieť vyskúšať, aby sa zvedelo, či naozaj milujete Pána, svojho Boha, z celého srdca a z celej svojej duše.
4 Pána, svojho Boha nasledujte, jeho sa bojte a jeho príkazy zachovávajte, jeho počúvajte, jemu slúžte a k nemu sa viňte!
5 A taký prorok alebo snár musí ZOMRIEŤ, lebo vám hovoril, aby vás odviedol od Pána, vášho Boha, ktorý vás vyviedol z egyptskej krajiny a vykúpil vás z domu otroctva; a aby ťa zviedol z cesty, po ktorej ti prikázal kráčať Pán, tvoj Boh; - a odstrániš zlo zo svojho stredu.
6 A keby ťa tvoj brat, syn tvojej matky, alebo tvoj syn, alebo tvoja dcéra, alebo tvoja žena najmilšia, alebo tvoj priateľ, ktorého miluješ ako seba samého, chceli presvedčiť a potajomky by ti vravel: "Nože poďme a slúžme iným bohom," ktorých nepoznáš ani ty, ani tvoji otcovia,
7 bohom okolo vás či už sú blízko a či ďaleko, z jedného konca zeme až na druhý koniec zeme,
8 neposlúchni ho, nepočúvaj ho a nech mu neodpustí tvoje oko, žeby si mal s ním zľutovanie a žeby si ho kryl,
9 lež poponáhľaj sa ZNIČIŤ ho; nech je tvoja ruka prvá proti nemu a potom nech naň SIAHNE RUKOU všetok ľud!
10 UKAMEŇUJ ho, lebo ťa chcel odviesť od Pána, tvojho Boha, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva.
12 Keby si v nejakom meste, ktoré ti dá Pán, tvoj Boh, aby si tam býval, počul hovoriť:
13 "Vyšli mužovia, Beliálovi synovia z tvojho stredu a odviedli obyvateľov svojho mesta k odpadu, hovoriac: "Poďme, slúžme cudzím bohom!" - ktorých si nepoznal ani ty, ani tvoji otcovia,
14 usilovne skúmaj a dôkladne sa prezveď o veci a ak bude istá pravda, čo sa hovorí, a ak takú ohavnosť naozaj spravili,
15 naskrze POBI OSTRÍM MEČA obyvateľov toho mesta a ROZŠÍR KLIATBU OSTRIA MEČA naň i na všetko, čo je v ňom, ešte aj na dobytok.
16 A všetku korisť tam zhromaždíš uprostred trhoviska a spáliš to spolu s mestom a so všetkou korisťou ako celostnú žertvu pre Pána, svojho Boha; nech ostane večným zboreniskom a nech sa nikdy znova nepostaví.

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Dt 17
3 ak pôjdu a budú slúžiť iným bohom a budú sa im klaňať: slnku, mesiacu alebo celému nebeskému voju, čo som neprikázal,
4 a ak vec oznámia tebe, ty to vypočuješ a dôkladne preskúmaš a ak zistíš, že je to pravda, že sa taká ohavnosť stala v Izraeli,
5 muža alebo ženu, čo spáchali tú ohavnú vec, vyvedieš k bránam svojho mesta a UKAMEŇUJEŠ ICH NA SMRŤ.
12 Kto si však bude pyšno viesť a neposlúchne rozkaz kňaza ktorý bude v tom čase v službe Pána, tvojho Boha, ani výrok sudcov, ten nech UMRIE!

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Dt 18
18 Vzbudím im proroka spomedzi ich bratov, ako si ty, svoje slová vložím do jeho úst a bude im hovoriť všetko, čo mu prikážem.
19 Kto však nebude počúvať na jeho slová, ktoré bude hovoriť v mojom mene, na tom sa ja POMSTÍM.
20 Prorok však, ktorý by sa opovážil hovoriť v mojom mene, čo som mu nekázal ohlasovať, alebo ktorý bude hovoriť v mene cudzích bohov nech ZOMRIE!"

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Dt 22
20 Ale ak bude pravda, čo jej vyčíta, a ak sa nenájdu dôkazy devinho panenstva,
21 nech ju vyhodia z domu jej otca a mužovia toho mesta nech ju UKAMEŇUJÚ, nech ZOMRIE, lebo sa dopustila nešľachetnosti v Izraeli, keď smilnila v otcovskom dome, a tak odstrániš zlo zo svojho stredu
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2014, 16:47 avatar
Fuh, to je des
Súhlasí ruwolf_5


37.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 03:36 avatar
Genialna je Biblia. Len ruwolfko nejako si sa k teme zabudol vyjadrit.


39.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 12. 2014, 08:38 avatar
Tebe by mali úradne zakázať vychádzať von a písať na fóra..........     


45.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 18:06 avatar
tam si chod majko ponatahovat vechet a neotravuj ludi...


41.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 17:42 avatar
Tak si sa zasa vyfarbila.
Sprosté vraždy označuješ za geniálne...


48.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 18:23 avatar
Ty si postihnuty ruwolf. Autista.


49.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:26 avatar
Ja neobhajujem vraždy.

Opakujme oznam:
Len psychopat vraždenie nevinných označuje za lásku alebo za geniálne. Sama si sa vyfarbila...


51.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 18:28 avatar
Ty si postihnuty ruwolf. Autista.


52.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:30 avatar
Si psychopat.
A naviac špina očierňovacia.


55.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 18:34 avatar
Cize som ako Biblia?


53.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:32 avatar
Naviac, ani byť autistom nie je zlo.

No obhajovať mega-vraha - dokonca vraždy nevinných označovať ako prejav nekonečnej lásky - to je nebezpečné zlo.


80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:35 avatar
48+51 : Povedz arra! Arra!


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:36 avatar
Ci radsej Zarra?


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 04:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 14:23 avatar
Ci azda povie opity triezvemu, vytriezvi?
Ale vlastne ano moze, preco nie? :D


42.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 17:45 avatar
Najprv ma špinavo obviní, aby ma potom mohol "zachraňovať"? Tomu hovoríš láska?

Ty ospravedlníš vraha preto, že je silný? Tomu hovoríš morálka? Si amorálny riťolez!


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 17:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 17:58 avatar
Tvoja tuposť vychádza z toho strašného a strašne hlúpeho, ničím nepodloženého predpokladu, že Biblia opisuje dobrého Boha.

Takže aj Jeho vraždy nevinných považuješ za dobro.

A vraždy nevinných považovať za lásku - to je tá najstrašnejšia a najnebezpečnejšia vec na svete.

Preto je takéto náboženstvo strašná a nebezpečná vec...


46.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 18:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:16 avatar
Všemocný má vždy nekonečný počet neobmedzených možností. Môže urobiť čokoľvek, aj nikdy nevoliť.

Takže žiadny mesiáš potrebný nebol - mohol hneď stvoriť svet dobrý s dobrými bytosťami

Satana stvoril Boh a nechá ho páchať zlo. Ako vševedúci musí vedieť, čo všetko pácha. Ako všemocný ho vie zastaviť predtým, ako to spácha. Nezastaví ho. Takže Satanovo zlo je Božia vôľa.

Boh stvoril ľudstvo vo svete, ktoré ho skazilo. Takže Boh chcel skazené ľudstvo.

Boh mohol od začiatku stvoriť neskaziteľných ľudí. Ak stvoril barbarov, chcel, aby sa správali ako barbari. Boh stvoril ľudí horších ako zvieratá.

Ak vidíš zlo, máš moc na všetkým a zlo neodstrániš, zlo je Tvojím želaním...


50.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 18:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:33 avatar
Dokonalý sa NIKDY nemýli. Takže NIKDY neľutuje svoje činy.


56.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 18:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 18:44 avatar
..ako keby Tvoje litánie neboli založené na predpokladoch..


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 18:56 avatar
Nájdi si môj príspevok č.568 „Otázka pre teistov 2“...#r1195770
Na tých predpokladoch je založená Tvoja "logika"
Súhlasí Wolfe


64.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 19:12 avatar
( Linka priamo na príspevok: DF.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk )


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:40 avatar
Velmi pekne napisane...
Ale dost tazko to pochopi niekto so zatvorenymi ocami, zapchatymi usami kriciac si dokolecka stale svoje...


58.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:45 avatar
Oľutovať znamená urobiť chybu. Urobiť chybu je v rozpore s dokonalosťou.

Logika sú pravidlá správneho uvažovania. Bez správneho uvažovania k dôjdeš k nezmyslom a lžiam.
Súhlasí clear1, Wolfe


59.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 18:47 avatar
No ktorý môj predpoklad je nesprávny? A prečo je nesprávny?

Nesprávne je pokladať niečo za pravdivé bez dôvodu - ako napr. Bibliu.


61.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 18:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 19:11 avatar
Práve som to pripustil.
Opýtal som sa Ťa, ktorý môj predpoklad je nesprávny a prečo.
Na to si neodpovedal - teda zrejme žiadnu chybu v mojich predpokladoch nevieš nájsť.
Súhlasí clear1


65.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 19:21 avatar
veriaci, keď si predpokladal, že sa Ti dá spoznať, očakával si to a chcel si to...a vymyslel/domyslel si si to. To sa stáva..
Súhlasí Wolfe


67.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 19:23 avatar
No ale tak sa nikam nedostanete, lebo ak človek predpokladá, že neexistuje, tak môže prehliadnúť známky jeho existencie...


72.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 19:26 avatar
a ak človek nepredpokladá existenciu, ani neexistenciu, a uvedomuje si, že nevie či boh je, alebo nie je ?
Súhlasí Nadja, Wolfe, ruwolf_5


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 19:28 avatar
Lenže väčšinou je to tak, že je presvedčený, že Boh neexistuje, ale rozumom vie, že je nemožné to dokázať, a tak sa tomu vyhne tým, že povie. že je agnostik.. hm?


73.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 19:30 avatar
Jo samozrejme, a ak sa to nepodarí, tak je to známka jedine toho, že človek neuveril...
Takto sa dá overiť všetko, aj úplné blbosti...


78.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:45 avatar
prosim ta ako?
Len mi nehovor zas tie 4 podmienky..
Alebo chces povedat ze vsetci okrem charizmatickych cirkvi a baptistov ho vlastne nepoznaju aj ked v neho veria?


90.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:55 avatar
To je problem cirkvi..
Kazda si mysli, ze clovek bude spaseny, ked bude Boha nasledovat len JEJ sposobom...
Kazda ma patent na Boha..


184.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 12. 2014, 13:00 avatar
Veď Ty Boha vôbec nepoznáš,

Poznáš len biblické sračky - ale tam nie je žiadny Dokonalý a Dobrý Boh - len hlúpy, ješitný, nespravodlivý, krutý a sadistický Jahve...


241.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 05:18 avatar
Pozna Boha dost dobre.


242.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 05:19 avatar
Boh Biblie je akurat nekonecne milosrdny.


247.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 12:04 avatar
Nekonecne milosrdny?
Preto vrazdi? Preto posiela do pekla?
Fakt NEKONECNA milosrdnost... :D


248.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 12:19 avatar
Si len sentimentalny.


249.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 12:20 avatar
To bol argument...


84.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:42 avatar
Znamky existencie niekoho, kto sa tak strasne udajne chce nechat spoznat?


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 19:45 avatar
A keby sa tak veľmi chcel nechať spoznať, prečo by zabíjal tých, ktorí v neho neuverili? Či sa chce nechať spoznať iba tými, ktorí v neho už aj tak veria?
Súhlasí Wolfe


93.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:20 avatar
Preco Boh chce zlikvidovat ludi zvedenych satanom?
To je ako chciet vyhodit jedlo, pretoze bolo polozene vedla otravy.
Preco najprv proste neodstranil jed a az potom tam nepolozil jedlo?


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:28 avatar
Prepac, ale pride mi to ako sledovat laboratorne mysi v bludisku. Tam im dam kusok syra, tam nejake prekazky a pasce.. uvidime co spravia...


109.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:50 avatar
69:
Rovnako to funguje aj naopak
Ako sa hovori: Co se bábě chtělo, to se bábě snilo...


68.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 19:23 avatar
Boh, ak jestvuje, vie veľmi, ako ma môže kontaktovať. Pretože by mal bať Vševedúci.
Ak jestvuje, a je Všemocný, vie ma tak kontaktovať.

Ja neviem, ako Ho môžem kontaktovať.

Zatiaľ ma nekontaktoval.

Čiže ak jestvuje - je Jeho želaním nedať mi o sebe vedieť...


71.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 19:38 avatar
No veď vie - ak jestvuje - že ho chcem spoznať.
Či vari nie je vševedúci?


85.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 19:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:48 avatar
Takto sa ti moze dat spoznat aj duhovy neviditelny jednorozec (klise, ale vystizne)...
Ked v neho uveris moze a nemusi existovat, staci ze v neho veris...
Súhlasí ruwolf_5


91.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:53 avatar
Preco sa Boh hra na skryvacku?
Namiesto toho aby mi nejaki ludia povedali (rodicia atd.. proste ti ktori ma indoktrinovali), aby som veril v Boha. Co keby ma Boh oslovil, aby som nie v neho veril, ale aby som ho posluchal a nasledoval ho?

Mozes to brat ako mudrovanie, ale je to tentokrat uprimna otazka


94.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:18 avatar
Ja som ho prijal uz od detstva a desiatky rokov som ho mal.
Samozrejme oblubujem "argument" sudiacich krestanov, ze som nebol nikdy krestan, ked som zisiel z cesty...
Preco je tolko vela exkrestanov? Kde sa co pokazilo?

Boh sa ti neprihovara. Prihovara sa ti tvoje podvedomie, tvoje dufanie a chcenie, taktiez tvoja radost a uspokojenie ktore pocitujes na stretnutiach...
Toto je to co sa ti prihovara...

Niekedy som nechapal ked som videl katolikov takych sklesnutych vychadzat z kostola. Ja ked som vychadzal z kostola, tak som citieval radost, akoby slnko svietilo nonstop...
Ale to bolo tiez moje dufanie, chcenie, radost a uspokojenie...
A ak v ten den bola este aj vecera panova, tak este vacsi pocit uspokojenia a radosti...

Vies asi to nie je zle, ale o co je to ine ako veselost opiteho?
Súhlasí clear1


95.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 20:09 avatar
Mne žiadne pravidlá nedal...


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 20:13 avatar
To nie sú Božie pravidlá.

To je Tvoj ničím nepodložený dríst...


98.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:23 avatar
Kazde nabozenstvo si vyzaduje ine podmienky na spoznanie Boha/spasenie..
Ktore nasledovat a ktore podmienky splnit?

Toto je len jedno z nabozenstiev...
Len preto, ze Europa je stredobodom vplyvu a nevplyvaju tu az tak ine nabozenstva, tak mas dojem, ze nie je jedno ale jedine...


107.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:33 avatar
V absolutne ziadnom si ho overit nemozes.


110.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:37 avatar
Nemozes...
Mozes dokazat svoje pocity..je to vec ocakavania, sugestibility a mnoho velmi mnoho dalsich aspektov...
Clovek a psychika cloveka je velmi komplikovana
Súhlasí Nadja, clear1


115.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 20:43 avatar
Možno na to stačí malá elektrodka zavedená do centra v mozgu...


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 21:02 avatar
Veriaci, ty si študoval psychológiu?


132.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:26 avatar
Overil...
Sice som bol pokrsteny ako dieta, ale pri konfirmacii som tento krst potvrdil...


133.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:28 avatar
Mimochodom ako som povedal v 104, viera nie je zapalovac, ktorym len tak skrtnes a zapalis...
Takto viera nefunguje..
Ani u teba nefungovala, fungovala az po urcitom zivotnom zvrate. Ked si bol nestastny a chcel si zmenit zivot...


104.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:25 avatar
Neda sa v nieco verit len tak ako ked prepnes vypinacom...
Ludia vacsinou zacnu, alebo prestanu verit podla svojich skusenosti (napriklad cloveku) alebo pri nejakych kritickych zivotnych udalostiach..


114.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   4. 12. 2014, 20:37 avatar
Ako si to môžem overiť?
Je tam Boží podpis?
Kde?


117.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:24 avatar
Ked uveris, tak moze existovat vsetko, aj bytosti z rozpravok...

Ja som veril niekedy davno, ze Jezisko nosi darceky pod stromcek...


99.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 20:15 avatar
Veriaci - uveriť môžem, keď to budem považovať za správne. Ale kým mi neodpovieš na moje otázky a len chceš, aby som uverila, tak sa nedohodneme...


101.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 20:36 avatar
Napríklad, Boh prikazuje: "Zachovávajte moju sobotu, nech vám je svätá! Kto ju znesvätí, musí ZOMRIEŤ"
Ale:
Kniha Levitikus - kapitola 24
17 Kto zabije akéhokoľvek človeka, musí zomrieť.

Mne z toho vychádza po uplatnení obidvoch týchto pravidiel, že tu musíme byť všetci mŕtvi...
Súhlasí clear1


113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 20:37 avatar
Boh vodu kaze a vino pije...


116.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 21:00 avatar
Ďakujem, vidím, že sa naozaj snažíš
No ale nemusel by ich zabíjať, keby sa im zjavil, či naozaj má tak malú moc, že nevie ani len presvedčiť ľudí argumentami, svojimi činmi, ale musí ich kázať zabiť? ...

To je teda jedna vec. Ale potom, ak ich niekto zabil, musel sám podľa jeho príkazu zomrieť, teda ho museli zabiť a tých museli zasa zabiť a tď, je to úplne nelogický príkaz, ktorý vedie buď k neuposlúchnutiu, alebo záhube ľudstva...
Súhlasí Wolfe


121.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2014, 21:11 avatar
Ano, chápem... a ako zistíš, že vrah, ktorý tvrdí, že konal na rozkaz Boha, klame? Ešte aj na detektore lži sa zistí, že má pravdu, že neklame?

Ok, bežkaj a ďakujem


126.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:41 avatar
Izraeliti sa spravali presne tak ako ostatne narody... vobec to nevyzeralo, ze by sa spravali ako narod vedeny superinteligentnou a supermocnou bytostou...

Vela veci v biblii je uplne smiesnych a hlupych...(Genesis 30 - len tak na margo: raz mi niekto povedal, ze Izraeliti sa k svojim otrokom chovali slusnejsie nez ine narody, tu je to tiez vidiet, a to iste Abraham-Sara-a sluzka Hagar)

Ty brdo akoze >>>> Boh mi pozehnal, pretoze moja sluzka sa vyspala s mojim muzom a dala mi mojho syna, nielen moja sestra - jeho druha manzelka s nim ma syna, ale teraz uz aj ja...

Pride mi, ze Boh nie je nic viac ako Carodejnik zo zeme Oz...
Ten sa tiez kazdemu zjavoval v inej podobe (len to nebol ohnivy ker, panov anjel, mimozemstania (Ezechiel 1), ohnivy stlp, kudol dymu atd), a nakoniec sa ukazalo, ze to cele bol len trik


141.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 22:43 avatar
Wolfe, ty biblicky fanatik, nieco k teme?

uz ma series, ako vecne trepes o inom


148.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:59 avatar
Nuz co uz, budem musiet zit s vedomim, ze si nasraty...
Snad to nejak prezijem...

Ty sa vzdy tak drzis temy..
Si len obycajna hyena co si skoci a zahryzne sa odzadu :D


155.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:17 avatar
Zalozim temu o Davidovi a ty tu mrmles ktovie o com.


157.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:20 avatar
Ked sa pozries, tak mimo temu reaguju skoro vsetci


172.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 02:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.182.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:54 avatar
Ok chces to mat v tejto polohe ja ti vyhoviem..
trepem o blbcoch co v to nic veria...

(Sorry ostatnym krestanom, ale s blbcom sa asi musi jednat ako s blbcom, takze berte to s rezervou.. S kazdym proste rozpravam tak, ako rozprava so mnou)


142.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:43 avatar
Bozie sudy boli rovnake sudy ako hocijakeho starovekeho kmena, ci hoc aj Rimanov, Perzanov, Babylonanov...
Najlepsi trest bol smrt...

Boh ktory vidi len cervenu hmlu... super...


156.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 23:20 avatar
"nejak som pochopil, že Boh cez svoj vyvoleny narod(niekoho vyvolit musel) robil poriadky na zemi..."

Ako nejak si to pochopil ? A prečo by niekoho musel vyvoliť ? Ja to vidím tak, že biblia je židovská, tak je prirodzené, že v nej sú židia vyvolený národ. Keby ju písali v číne, vyvoleným národom by 100%-ne boli číňania, a keby ju písali v Indii, vyvoleným národom by boli 100%-ne indovia.

"Ked konali Izraeliti na rozkaz Boha muselo byt všetkym zjavne že je s nimi Boh.."

Výhovorky Izraelitov. Všetko zlé čo narobili im diktoval boh, veď ako inak ospravedlniť vraždenie okolitých kmeňov, a ako inak nahovoriť mužov, aby šli zabíjať mužov, ženy, a dokonca aj deti iných kmeňov, keď nie tak, že je to príkaz od boha, však áno

"(Izraelci prehrali na druhy den bitku,zistili ze pricinou bol Achan.Zabili jeho manzelku,deti aj kravy...)nie je to krute?,,,DOKONCA AJ KRAVY...... neviem to vysvetlit (zidia museli posluchat boha )nemali to jednoduche..."

Nedivím sa Ti, že to nevieš rozumne vysvetliť. Izraeliti boli primitívny národ s primitívnymi zvykmi. A máš to vysvetlené. A nepotrebuješ na to ani boha, so všetkým si vystačili sami.

Ostatné sú len Tvoje domnienky, nestojí to za komentár..
Súhlasí Wolfe


135.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:30 avatar
Jasne, ze sa zisti, ze neklame..
Vies... ked je sam o tom presvedceny, tak nepomoze ani polygraf..

Inak len tak na margo: niekedy sa stava, ze si clovek nieco vymysli a este aj sam seba presvedci, ze je to pravda


139.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 22:39 avatar
Wolfe, ty biblicky fanatatik, nieco k teme?


123.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 12. 2014, 21:12 avatar
veriaci Ty vlastne obhajuješ vraždenie ľudí, uvedomuješ si to ? Kam až v slepej viere dokáže zájsť človek..  


127.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2014, 21:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:22 avatar
No vidis a my vieme, ze Boh nie je...
Kto ma viac pravdu??

(Ok v skutocnosti nikto nemoze vediet, ci Boh existuje alebo nie, teda ci nejaky boh existuje alebo nie, ale to co je popisane v biblii su dost jasne skutky (mocnej skupinky) ludi a odvolavajuc sa na Boha, nie Boha..)


170.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 00:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.179.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:45 avatar
Ty si zaujaty, zaujaty a znova zaujaty.
Ruwolf ti nadava do hlupakov, klamarov , ale ja som ten co ma jediny motiv poukazovat krestanom, aki su naivni..
Ale ruwolf je v pohode, pritom on je ten co pise: "Tvoja tuposť vychádza z toho strašného a strašne hlúpeho, ničím nepodloženého predpokladu, že Biblia opisuje dobrého Boha."

Ak by ten Boh bol, tak by mi z neho bolo na zvracanie..
Pretoze spravodlivy by urcite nebol..
Niektori oblubenci ano ini nie..
Aron, Mojzisov brat zhotovil zlate tela, ale potrestany nebol, staci ked vysplechtol alibisticke "Ludia su zli"...

Sodoma a Gomora boli zrovnane so zemou kvoli perverznym uchylkam.
Ked Lotove dcery opili otca a sexovali s nim to uz bolo moralne perfektne...

Inak odpovedal som ti aj Alici na 166 v 178...


180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:50 avatar
Ja som sem prisiel s jasnym umyslom, mal som otazky. Uprimne otazky.
Ale ty si ma hned zacal obvinovat..
Uplne si mnou posadnuty..
Hodil som niekam svoje kresby (vobec to nemalo s nabozenstvom nic spolocne) a hned si ma isiel lyncovat.
Akoze ruwolf by ti mohol nadavat aj do k*k*tov a bude pre teba svaty aj s opacnym nazorom...
To len ja som spina..

Chod sa niekam bodnut...


185.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 14:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.186.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 14:55 avatar
Neirituje ma tvoja istota. Irituje ma tvoja pycha, povysenectvo a pokrytectvo.
Ja napadam vsetky tvoje prispevky?

Dal som niekde svoje kresby nemalo to nic spolocne s krestanstvom ani nabozenstvom a uz si ma tam chcel lyncovat, tak neviem kto tu koho napada..
Pokial viem ja si reagujem na co chcem, ty si reagujes na co chcem.
Reagujem na teba, nereagujem na teba, presne tak isto ty reagujes na mna aj nereagujes na mna..
Ty utocis na ateistov a robis z nich blbcov, ja robim to iste tebe... co by si chcel?

Mimochodom, su tu veriaci, ktori ma inspiruju verit. ty si satanov nastrojm odradzas vsetkych, i tych potencionalnych..
Vies dost vela veci sa da riesit aj pristupom, vidim tu plno pokornych ludi, z teba len srsi pycha.
A to je to co ma irituje a znechucuje, ak by som mal byt krestanom ako ty, tak to potom dakujem, neprosim...

Inak povodne som sem prisiel s uplne inym zamerom mal som otazky, ty si ten co ma otravil a z mojich otazok sa stal sarkazmus...
Tak teraz si to obliz ty!


187.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 16:04 avatar
Ja som si o tebe spravil uiz davno svoj nazor.
Ja som bol na teba vzdy slusny. ty si bol ten co ma napadal a ja som potom velmi dlho aj tak kladol stale len argumenty. neutocil som priamo na teba, tak ako si to robil ty. Nenadaval som ti do spin, velkymi pismenami, nerobil som citoslovcia ako TFUUUUUUUUUUUUJ a podobne. Nenadaval som ti do blbcov...
Vies z takych krestanov ako si ty mi je na zvracanie a s takymi jednam tak ako si zasluzia. Je jedno co si myslim, poviem im to co si zasluzia pocut!

Ja som prisiel uprimne s otazkami, ty si ma zacal hned obvinovat a utocit na mna, nediv sa, ze som zatvrdol...
Tvaris sa ako krestan, pritom si satanov nastroj!


189.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 16:05 avatar
vytiahol som z teba točo je v tebe je ohladom Boha a Izraela >> Nevytiahol si zo mna ani prd..
Ja som pisal o co mi islo,.. co si teraz vytiahol, je len moj hnev a odpor voci tebe!


190.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 16:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.191.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 16:27 avatar
Veriaci, ale veď tu diskutujeme, to znamená pýtame sa, odpovedáme, namietame... a nie že sa hneváme, ak niekoho nepresvedčíme, nie ))

Čo je úlohou diskusie? Ujasniť si sám, v čom si nie som istý, diskutujeme kvôli sebe, kvôli radosti z diskusie, a nie kvôli tomu, aby sme sa na seba hnevali...


193.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 16:53 avatar
Sorry Nadja, poviem ti, neviem cim to je, ale ja sa v skutocnosti nedokazam na niekoho hnevat dlhsie ako hodinu.
Ale z veriaceho-4 je mi doslova na zvracanie.

On berie to ako reagujem len teraz. (Holt asi kratka pamat). Ale co moze ocakavat od psa, ktoreho drazdi a bije? Ze nezacne zurit a hryzt?


194.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 16:58 avatar
Wolfík, kľud... On to myslí dobre, je mu ľúto, že nás čaká niečo také strašne ako večné peklo... chce nás toho vyvarovať, keď je to také ľahké - stačí uveriť... ja to chápem ))
Teda sa aj znovuzrodiť, samozrejme  


195.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 17:04 avatar
Ale prosim ta, on ma ma v zuboch.
Utocil na mna aj ked som hodil len nejake svoje blbe kresby, ktore nemali s nabozenstvom nic spolocneho...


196.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 17:09 avatar
To neviem. Je aj pre teba lepšie ho brať z tej epšej stránky (ako každého), ale nakoniec... veď sa s ním nerozprávaj, ak ťa to hnevá... ))
Treba vedieť rozpoznať, čo sú emocie, a reagovať iba na podstatu... ostatné prehliadnúť, odstrániť, skús to... to len naše ego sa buri
Súhlasí Wolfe


197.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 17:29 avatar
Ja viem, ja som velmi emotivny clovek
Ved pamatas, ked si pisala, ze sa aspon cvicis (uz si presne nepamatam doslvoa ten text), tak som ti povedal, ze ti zavidim, respektive, ze to by som sa chcel tiez naucit..
Súhlasí Nadja


198.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 17:30 avatar
Viem, ale ak na to budeš nazerať ako na školu ovládania, hneď máš spolovice vyhrané  


199.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 17:33 avatar
Asi to beriem prilis vazne..
Súhlasí Nadja


200.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 17:39 avatar
Veď to - naozaj, prišiel si sa sem zabávať, alebo hnevať? Tak čo ti vyhovuje... ))
Ja viem, že najkrajšie je víťaziť, presvedčiť, mať navrch... ale zasa je to vykúpené niekoho prehrou, no ak je to pre jeho dobro, tak nech... lenže, je dobré pre Veriaceho4, aby prestal veriť, stratil istotu, zmysel života? To by bolo draho vykúpené víťazstvo...
Prestať vieriť, na to musí byť človek pripravený, to tiež nejde len tak... musí vedieť sa s tým vyrovnať.


201.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 17:46 avatar
Neslo mi o to aby veriaci4 stratil vieru.
Vies ono toto trva uz trosku dlhsie..
Ja som sem na forum prisiel s uprimnymi otazkami a neadresoval som ich Veriacemu4, jeho vec ze zacal na ne reagovat a on hned zo mna spravil hada a spinu a neviem co este, dobre ze ma nechcel upalit ci ukamenovat..
Stvalo ma, ze ma hadzal do pozicie v ktorej som vobec nebol... A ked to robi dost dlho, tak to cloveka uz dost nahneva, otravi a nakoniec sa potom do tej pozicie postavi sam...
Kde ma chcel mat, tak tam ma má..


202.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 17:53 avatar
Ak ťa to robí horším, ako si, tak sa rozprávaj iba umiernenejšími, ako je Krištof, Slušný človek alebo Rastos, s nimi je radosť diskutovať,
Súhlasí Wolfe


219.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 23:25 avatar
Rastos! To je ten nick, ktory som si nevedel spomenut v 192...
Súhlasí Nadja


220.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 23:26 avatar
Už moc nechodí :(((
Súhlasí Wolfe


216.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 23:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.222.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 23:37 avatar
Možno je to tak, že čím viac je človek presvedčený, tým viac chce presviedčať, ale ak sa stretnú dvaja veľmi presvedčení a chcúci (či chtejúci) presviedčať, schyluje sa k prudkým emóciam ))


223.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.239.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2014, 03:48 avatar
223:
Ty klames az sa práši.
Nie si emotivny? A to nadavanie do spiny bolo co? :D

Ja som pouzival obycajne argumenty ty si utocil a nadaval na mna to hovori ze bud si reagoval afektivne, alebo si primitiv.
Este si spocitak kolkokrat som ti ja nadaval a akym sposobom a ty kolkokrat a akym sposobom. Nevies ma ani oslovit bez toho aby si ma neurazal..

Hovoril si ze nemas problem uznat nieco pokial to nie je proti tvojmu presvedceniu.
Ked som hodil vtedy kresby tak si mi tam nadaval do egoistov, ze niekomu kto hodil tiez kresby nicim temu...

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
veriaci 30.5.2014
wolfiku preco si pokazil temu a upriamil pozornosť na seba? .....tosi taky egoist?
30.5.2014 od veriaci (35,120 bodov)

zoozoo 30.5.2014
naopak.
myslim si, ze pridal svoju trosku do mlyna.
to sa nerata?
30.5.2014 od zoozoo (17,860 bodov)

veriaci 30.5.2014
ale rata samozrejme a vypada ze na to ma ,ale vypada to tak smiesne ako ked pride janko apovie no ale ja som to a to......tato tema jasne a pravom patri petrovi .....pekne kresli a je to zjavne...
30.5.2014 od veriaci (35,120 bodov)

Chiara.1 30.5.2014
ale veriaci prosím ťa..o tom je df.., keď tu niekto prezentuje svoje domáce koláče, tiež sa pridajú - pochvália
aj iní svojimi výtvormi,..to isté bolo aj s hríbami Osvieteného, tiež kto mal foto svojho "úlovku"
do jeho téma-galérie pridal..,..úplne normálne.., a neboj Wolfe týmto nepotlačil Petra, obaja sú skvelí.
30.5.2014 od Chiara.1 (60,750 bodov)

zoozoo 31.5.2014
preco ti ja mam veriaci zase pocit, ze si skryl poslednu odpoved?
da sa to?
31.5.2014 od zoozoo (17,860 bodov)

veriaci 31.5.2014
nemyslim chiara....peter dal pekne kresby a je to treba pochvalit alebo naopak pohanit.
nie sme male deti na piesku aby sme si ukazovali kto ma vatsiu lopatku....typicke pre velke deti ktore neboli ocenene.....alebo naopak .....zvykli si byt ocenovane.....
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Tak mi prosim ta nehovor, ze nie si nezaujaty...
Nikto s tym nemal problem, ani autor temy sa neozval proti, len ty
Kto chce psa bit, palicu si najde..
Ale to aspon hovori co to o tvojom charaktere...

No neviem kto z nas dvoch ma psychicke problemy, ale ty moc na stabilneho nevyzeras
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
veriaci 19.4.2014
v com píše mudro? ved len kopiruje myslienky a obcas ich "prekruti"toto vidi len ZNOVUZRODENY CLOVEK!!!!!!!!!!!!
takito mudrlanti akoWolfik su nebezpecnejší ako sa zda!!! Prečo to píšem?....
Pretože toto je "inteligentne zamietanie pravdy" TFUJ S TAKYMTO INTLEKTOM TFUJ? F FUJ? FTFUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
heh alebo
(mimochodom nekopirujem myslienky, ja nechodim na take veci do ziadneho zboru, ty moc argumentovat nevies a to je vidno, takze tych zopar veci co mas, je najskor to, co si pocul v kazni)
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
veriaci 19.4.2014
nuž kto je ako na tom? Ja som poznal, ja som zažil ,ja sa pytať nemusím, ja viem..... co vies ty? co vie wolfik? NIC len zapieranie ,len prekrucanie len otazky.....NNNNNNNIIIIIIIICCCCCCC!!!!!!!!!!!!!!!!!
19.4.2014 od veriaci (35,120 bodov)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Absolute neemotivny si :D
Ja som aj ked som bol afektovany, kludne si to priznam, ale taktiez som nepotreboval pisat kazde pismenko x-krat capsom a za tym viac nez tucet vykricnikov Taktiez som ti nepotreboval nadavat a zosmiesnovat v kazdom druhom ak nie v kazdom prispevku ktory som ti napisal...
Keby si mal aspon trochu sebareflexie, tak by si sa bal pekla


240.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 08:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.246.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 12:01 avatar
Ja potrebujem doktora? Precitaj si svoje vlastne vylevy..
Sebareflexia ti nic nehovori...
Hovoris, ze reagujes neemotivne, tak sa prosim ta znova precitaj, lebo bud si zabudol, alebo si klamar.

"inac aby si nezabudol wolfik stale ti prajem vecny zivot v požehnani.....čo mas ešte v šufliku wolfiku? a nezabudni sa vycistiť aj hlavu, šufliky mat čiste nestaci...." >> Uz som davno prekukol tvoju falosnu blahosklonnost. Si falosnejsi ako satan.
Slova ktore napises su jedna vec a to ako sa spravas je vec druha.


203.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.204.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 17:57 avatar
Veriaci, tu je ale diskusné fórum, a nie bašta znovuzrodených kresťanov... asi si tu , možno, na zlej adrese... Základným zmyslom tohto fora nie je učiť sa nejakej menšinovej viere, ale filozofovať, utriediť si názory... to ty nepotrebuješ, možno by si mal sa poobhliadnúť po fóre na to určenom Inak sa tu budeš zbytočne hnevať...


210.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.214.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 18:53 avatar
Ty neveriacich nepodporujes, pretoze ostatni veriaci boli pokrsteni ako deti a pre teba nie su znovazrodeni..
Beries ich ako nieco nizsie..

Chcel som nieco napisat, ale to vlastne hluchemu a slepemu zadubencovi, ktory vidi len to co chce vidiet nema zmysel.
Mozno si zabudol co som pisal uplne na zaciatku...
To co pisem teraz je skor zo znechutenia z teba...

Je to mozno divne ale niektori ludia ma inspiruju verit v Boha a niektori prave naopak znechucuju a odradzaju...
Cim to je? Zeby pristupom?


215.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.217.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 23:21 avatar
ty este nemôžeš tuhu srtravu wolfiku, zatial len mlieko....Pasujes sa za znalca biblie ale co z toho ked neveríš? litera ťa zabija >> Zato ty jes hamburgery s hranolkami
Si ako hovoris znovuzrodeny ale nevies z biblie vysvetlit ani ň.

Je sranda ako sa da retoricky pohrat. Litera zabija, ale slovo Boha je vecne zive

Vidis, to som chcel povedat, foton mal dost divoke napady niekedy, ale vazim si ho viac o to, ze aspon sa snazil pouzivat mozog. Ty len verklikujes stale to iste dokolecka...

"ty v podstate nehladas boha ,len si chces pokecat, a pokial sa nikto nedotkne tvojho ega je vsetko ok....pokecame si zatrsame a sme spokojní..." >> Vobec nic nevies. Ale nebudem ta presviedcat, ze je nieco fialove, ked ty to budes stale vidiet cierne. Niekedy to tak bolo. Teraz ta mam v pazi, takze kludne budem proti tebe vystupovat ako zaryty ateista..
S ludmi ktori su rozumni sa budem rozpravat rozumne..

Takze ber to tak, ze v Boha absolutne neverim, ale ta informacia je cisto len pre teba (Tym padom dufam ze uz na mna nebudes utocit, a budes ma brat trebars ako ruwolfa)

".ale o do mna wolfiku necakaj tu tu mu tu" >> Ja som nepotreboval tutu mutu, len aby si sa niekedy nechoval ako pako..

Vies co ma stve, ze sa fakt nedokazem na nikoho dlho hnevat, dokonca ani na teba sa uz nehnevam, niekedy mi to pride ako handicap do prcic :(

Inak akurat pred chvilou som o sebe a o tebe pisal v Preco slabsi veriaci zavidia uprimnym veriacim%23post117 (predposledny odstavec, ale kludne si to mozes precitat cele >> ja fakt neviem, ci vyvolavas vo mne nejaku alergicku reakciu a potom to strhnem aj tam kde to naozaj nechcem (napr. na Boha).)


192.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 16:50 avatar
Ty si ma hodil do pozicie do ktorej sa ti to hodilo, to je vsetko...
Vies ako to byva, nakoniec sa z niekoho stane to, co z neho robime...
Si obycajny bigotny a pokrytecky fanatik...

Strasne ma tlacis do pekla, ale ak take nieco naozaj existuje, tak potom sa tam stretneme..
Ale kludne sa ukajaj, ze ked si uveril tak pojdes na vecny zivot do neba...

Nehadz mi sem prosim ta citaty z biblie, pretoze ti z nej sem hodim sto ktore su amoralne!
Vies ked som sem prisiel tak som v Boha este veril, ale kreteni ako ty dokazu zabit aj poslednu iskru...

J.Tull ani netusil aku mal pravdu, ked hovoril, ze odradzas ludi od viery..
Ide o to ze sa mi hnusis, a tym padom sa mi hnusi to co prezentujes...

Vies ked rozpravam s niektorymi krestanmi tak mam skor pocit slnka a vyjasnenia..
Je mi jasne, ze nikto nie je dokonaly.

Napr slusny_clovek, viem ze si niekedy sarkasticky rypne, ale aj tak ho obdivujem, pretoze viem o co sa snazi a co to predstavuje,
Viem ze elemir sa niekedy dost rozohni a nastve sa, ale viem ze to mysli uprimne, je to z neho citit.
Helenka mozno trochu naivna, alebo dost naivna, ale ma Boha vo svojom srdci, prezentuje to co pocituje atd..
Je tu plno takych, ale s uprimnym srdcom Winry, Alice a mnoho dalsich..
Este som si nikdy nevsimol, zeby Kristof utocil na diskutujuceho, (a plno dalsich este kym existovalo toto stare forum, ktorych si nicky uz ani nepamatam)
Astax ma dost casto ignoroval, ale ked mi odpovedal na moje otazky, tak to stalo za to...

Nikto ma nehadzal do take pozicie, to len ty!

A to len ty si ten perfektny, znovazrodeny krestan! Ostatni krestania ti nesiahaju ani po clenky, a co uz potom taky odpad ako ateisti?!


205.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.207.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 18:06 avatar
Nie ty proste nevies reagovat na argumenty, a co nevies dokazat inteligenciou doplnas utokmi na argumentujuceho.
Su tu ludia, ktori vedia argumentovat bez toho, aby utocili na cloveka.

Mozno veris ako krestan, ale nechovas sa ako krestan...
Veris len tej casti krestanstva ktora ti vyhovuje a ktora ti bola nahuckana tvojim spolocenstvom...
Ja som myslel, ze krestanstvo nie je len o uvereni, ale aj o chovani sa ako krestan.. Len preto ze si uveril, tak mas pocit, ze si lepsi, mas vsetko odpustene a pojdes do neba...
Fajn sebaklam, kazdy nejaky mame, toto je ten tvoj..


209.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 18:09 avatar
Veriaci, vies co si ty?
Len cvendžiaci kov....


211.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 18:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.212.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2014, 18:22 avatar
Chalani, ukončite to, už to nie je k ničomu... onedlho si začnete vulgárne nadávať ))


224.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 00:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.225.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 00:33 avatar
Verím, že neklameš
Súhlasí veriaci-4


227.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 00:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.226.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 00:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.228.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 00:36 avatar
Je to presne také jednoduché, ako prestať veriť božiemu slovu.
Tak keď ty skúsiš to, tak ja tamto ))
Súhlasí veriaci-4, Wolfe


229.
označiť príspevok

zoozoo muž
   6. 12. 2014, 00:38 avatar
definuj bozie slovo.
bez predsudkov.
Súhlasí Wolfe


230.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 00:40 avatar
Bez predsudkov... všetci sme svojím presvedčením zainteresovaní...
Súhlasí Wolfe


231.
označiť príspevok

zoozoo muž
   6. 12. 2014, 00:43 avatar
ale iste. no ide o mieru
Súhlasí Nadja, Wolfe


232.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 00:45 avatar
O snahu o objektivitu, ale ja to cítim, aké je to iné, aj ked sa snažím pochopiť všetky možné myšlienky a postoje, niečo iné je rozumom pripúšťať, že takto môže človek uvažovať, a niečo iné je srdcovka, presvedčenie...


233.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 00:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.234.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 12. 2014, 01:01 avatar
ale kto?


235.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 12. 2014, 01:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.236.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 12. 2014, 02:01 avatar
ak by si bol zivy tak sa ti da ublizovat. Iba mrtvy si. Nic necitis.
jednoducho diablov saso
Súhlasí Wolfe


237.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 12. 2014, 02:14 avatar
mal si odist.


213.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 18:46 avatar
Ja viem, ze som jesitny. Ty si myslis, ze neviem o svojich zlych strankach?
Neviem ako ty, ale ja viem, ze nie som perfektny, to ze o tom stale nehovorim, neznamena, ze si to neuvedomujem....


218.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 23:23 avatar
Akceptovat mozes aj drevene zeliezko, ale do mna to proste stale nelezie..


221.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.238.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2014, 03:08 avatar
trapne analogie, ale od teba asi nemozno ocakavat nieco viac


128.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:15 avatar
to je fakt divne, teraz kolko ludi neveri v boha alebo kolko percent ludstva veri v ineho Boha ci Bohov a nic...
Preco vlastne nezabijal Hinduistov, Budhistov atd uz davno?

Pretoze vsetko sa deje LEN a LEN z pohladu Izraelitov, nie z pohladu Boha.
Izraeliti o nejakych Aziatoch ani nechyrovali. Vsetko zle a skazene kmene a narody, o ktorych im "hovoril" Boh, boli len okolo nich... To jest s tymi s ktorymi prisli do styku...
Súhlasí clear1


134.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 22:28 avatar
Biblicky fanatik, tema je o inom.

Skriekajuci papagaj ovladaj sa.


143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:45 avatar
Zlodej krici, chytte zlodeja...

Co ti pride take fanaticke na argumentoch, ktore som napisal v 128...
Tebe by prislo fanaticke aj keby som tam napisal len "Ahojte"


145.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 12. 2014, 22:50 avatar
co tak takto rozdat si to vo frazach?

The quick brown fox jumps over the lazy dog

Súhlasí universum


150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:04 avatar
To by som prehral
Ale skus nieco z tohoto :D

Peter Piper picked a peck of pickled peppers.
A peck of pickled peppers Peter Piper picked.
If Peter Piper picked a peck of pickled peppers,
Where's the peck of pickled peppers Peter Piper picked?

Luke Luck likes lakes.
Luke's duck likes lakes.
Luke Luck licks lakes.
Luck's duck licks lakes.
Duck takes licks in lakes Luke Luck likes.
Luke Luck takes licks in lakes duck likes.

How many cookies could a good cook cook If a good cook could cook cookies? A good cook could cook as much cookies as a good cook who could cook cookies.

How much wood could Chuck Woods' woodchuck chuck, if Chuck Woods' woodchuck could and would chuck wood? If Chuck Woods' woodchuck could and would chuck wood, how much wood could and would Chuck Woods' woodchuck chuck? Chuck Woods' woodchuck would chuck, he would, as much as he could, and chuck as much wood as any woodchuck would, if a woodchuck could and would chuck wood.

Mary Mac's mother's making Mary Mac marry me.
My mother's making me marry Mary Mac.
Will I always be so Merry when Mary's taking care of me?
Will I always be so merry when I marry Mary Mac?

Through three cheese trees three free fleas flew.
While these fleas flew, freezy breeze blew.
Freezy breeze made these three trees freeze.
Freezy trees made these trees' cheese freeze.
That's what made these three free fleas sneeze.


144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:46 avatar
O inej teme nepisem len ja, ale aj veriaci, tak potom utoc na oboch a nie len sposobom blizsia kosela ako kabat


129.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:19 avatar
Kolko zla pachali krestania vela vela storoci (mnozstevne nie pred)
Mozno mali byt vyhubeni aj oni.

Teda nie ze by ini ludia nepachali zlo, ale snazim sa ti to ukazat tvojim uzkym priehladom v helme pretoze nic viac nevidis.
Uz som to pisal niekolkokrat Izraeliti boli rovnaki divosi ako ostatne kmene naokolo.
Keby niekto vyvrazdil Izraelitov, tak by mozno pisal oslavne ody na Baala alebo inych bohov...


79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:34 avatar
Ako moze niekto olutovat nieco, ked je vseveduci a vie dopredu co ako skonci?


173.
označiť príspevok

fajer
   5. 12. 2014, 05:10 avatar
zlo tu bolo už pred Adamom,a čo robilo to zlo....odkiaľ berieš také sprostosti...na tebe je vidieť aká je Biblia zlá kniha,robí s ľudí hlupákov....


174.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 06:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:29 avatar
Preco Leviti nezabili aj Arona, Mojzisovho brata, ktory zlate tela postavil?
Zeby preto, lebo to bol Mojzisov brat?
Este aj peniaze ako obety prvorodenych synov isli Aronovi a jeho synom.
Staci sa pozriet ako sa delili koristi a co islo Eleazarovi (majetok, otroci atd)...

Stary zakon su ciny ludi, nie boha. boh sluzil len ako prostriedok...
Presne tak ako v stredoveku pre RKC a vysoky klerus...


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:32 avatar
To su len tvoje dohady...
Boli miesta, kde Izraeliti nemali dosah..
Mimochodom Izraeliti boli presne rovnaki barbari ako tych ktorych zabijali a zotrocovali.


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 19:25 avatar
Je Boh bezhriesny? Alebo ho len piedestáluješ?
Mozno by sa mal Jahveh zodpovedat Elovi (Kanaansky panteon... ano aj Jahveh do neho patri)..


171.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 02:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.243.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 05:34 avatar
Radsej tak, ze k neuprimnym, nie je (uprimny).

napr. vravi v podobenstvach


2.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2014, 16:19 avatar
Nechápem nadpis témy. Tiež nechápem súvis medzi nadpisom a textom v 1.
Súhlasí Karola


3.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 16:29 avatar
To je v pohode. Niektori nechapu
Súhlasí Helenka


4.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2014, 16:35 avatar
takže nebudem spasený?


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2014, 16:37 avatar
Niektorí ľudia musia najprv zomrieť, a potom sa narodiť ako tráva, a až potom budú spasení.
Súhlasí clear1


7.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 16:44 avatar
Katolicka cirkev nevyhlasuje o nikom, ze nie je spaseny.
Súhlasí Helenka


18.
označiť príspevok

karas muž
   28. 11. 2014, 19:04 avatar
Katolicka cirkev je nieco ako Cosa Nostra. 


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:41 avatar
"Katolicka cirkev je nieco ako COSA NOSTRA." >> Ved v podstate je to "ICH VEC"


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:40 avatar
Nazov a text temy pisal Universum..
Vtedy sa nepokusaj nic pochopit, pretoze tam nejde o logiku ci rozum


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 12. 2014, 06:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 13:25 avatar
Ked je tu niekto stale, nepaci sa ti to
Ked tu niekto nie je nejaky cas, nepaci sa ti to..
Skritizujes vsetko


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 12. 2014, 15:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 12. 2014, 02:27 avatar
Tak vies, citam postupne a postupne aj reagujem..
Ako mohol by som napisat jeden velky prispevok a tam napisat cisla k comu reagujem, ale to sa mi priznam sa moc nechce


5.
označiť príspevok

Karola žena
   28. 11. 2014, 16:36 avatar
samé blbosti, daj skučoné autetické video aký je Boh a čo povedal.
máš nick universum , Univerzum tým pádom by ti nemalo byť vzdialené ale trepkáš dve na tri.


8.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 16:50 avatar
nikto nie je povinny ti nieco davat, musis ist medzi seberovnych, lepsi sa staraju len o lepsich
Súhlasí Helenka


9.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2014, 16:59 avatar
universum, nadviažem na 2. Kedže tomu nechápem, mohol by si to vysvetliť?


10.
označiť príspevok

LANVIN žena
   28. 11. 2014, 17:09 avatar
Nemohol,nevie.


11.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 17:42 avatar
milky najprv si to parkrat precitaj nez budes chciet nieco vysvetlit
Súhlasí Helenka


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2014, 18:32 avatar
Takže Dávid bol ten bohatý muž, ktorý zobral ovečku chudobnému? (ten koniec som v 11 nedočítal) A Boh mu to vyjavil / pripomenul, bol k nemu úprimný cez Nátana. Lenže nikde tam nevidím, ako bol úprimný Dávid.


20.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 19:06 avatar
Tak vidis, to sa da odpovedat, ked je jasne, co konkretne nechapes.
Boh miluje najma ludi uprimneho srdca.

To som myslel a David taky bol (okrem tohto jeho hrozneho obdobia, aj ked ktovie ako to vsetko bolo), viackrat v Biblii sa pise, ze Boh miluje uprimne srdce, alebo ze pozna Boha len clovek uprimneho srdca. O Davidovi to snad plati, ved je to vo vseobecnosti kladna dobra postava
Súhlasí milky945


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2014, 05:45 avatar
Pretoze David chcel transplantaciu srdca.. Chcel nove ciste...


21.
označiť príspevok

universum
   28. 11. 2014, 19:10 avatar
Helenka dik.
Idem skusit nieco uzitocnejsie


22.
označiť príspevok

winry žena
   29. 11. 2014, 20:11 avatar
Hmm...nie je trosku drze tvrdit koho miluje Boh?


23.
označiť príspevok

universum
   30. 11. 2014, 01:38 avatar
Co teda budes v zivote robit, ked nevies, co Boh miluje


24.
označiť príspevok

universum
   30. 11. 2014, 01:44 avatar
zrejme to, co robis
Súhlasí Wolfe


124.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 21:23 avatar
Preco stare casy?

staci citat tychto ludi plnych nenavisti a clovek dneska chape, preco ich Boh zabil ))


125.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 21:25 avatar
Biblia je genialne bozie dielo


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:32 avatar
Su tam aj dobre veci, ale je aj plne krvi, nasilia a zvratenosti..


137.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 22:36 avatar
Tam su len dobre veci.


146.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:55 avatar
Vrazdy su uplne najperfektnejsie

Ked dcery vysexuju otca to je este lepsie
Alebo je lepsie ked otec chce nechat dcery napospas perverznemu davu aby ochranil anjelov(?!) ?

Alebo muz ktory necha perverznemu opilcovi svoju zenu ta znicena ani nevladze prist naspat, a rano ked ju muz najde tak ku zabije a rozdeli na 12 casti aby ich rozniesol ku vsetkym kmenom Izraela

proste PARADA


138.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 12. 2014, 22:37 avatar
take su dejiny ludstva.
nic v zlom, ale ak sa chces tymto veciam vyhnut,
treba sa odstahovat na ladovec, pc a tv so satelitnym pripojenim so sebou nebrat


147.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 22:57 avatar
Take su vseobecne dejiny. Dejiny ludi. Nie spravodlivy trest Boha.
To je presne to co stale hovorim.
Hovorim, ze Izraeliti boli divoky narod presne tak ako vsetky ostatne narody okolo nich..


149.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:02 avatar
Zaloz si temu o Izraelitoch a okolitych narodoch.


151.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:05 avatar
To bolo uplne k teme co ty pises, aj co si teraz napisal...
Prosim ta vyhod si to brvno..


152.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:07 avatar
Zabudni.

Spamujes tu s tvojimi hlupostami, miesto toho aby si pouzival rozum a pisal k teme.


153.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 12. 2014, 23:08 avatar
vtedy si to tak vysvetlovali. cakal by si nieco ine?
ale o inom.
v starom zakone sa to hemzi krvou,
jesitnym bohom, ktory neodpustal.
teda som nepochopil, co ma co nova zmluva s tymto.
nevidis v nej ani stipku humannosti?


154.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:14 avatar
Zoozoo ale ja hovorim o sucasnosti, o tom ako ludia privieraju oci, a myslia si (V SUCASNOSTI), ze to bolo spravne...

Nova zmluva sa mi paci..
Teda paci sa mi vela Jezisovych vyrokov, ale su aj veci ktore nepochopim ani na novej zmluve. Preco chcel Jezis aby predali saty a kupili mece a potom povedal aby nebojovali, bo kto mecom bojuje, mecom zahynie...

Alebo preco po roznych udalostiach je nacapnute ... aby sa stalo ako pisali proroci...
Ako keby sa Jezis choval tak aby jeho jednanie zapaslo podla prorokov


158.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:21 avatar
Ludia, klanajuci sa zlatemu telatu

Vradziaci, chamtivy, cudzolozni, krivoprisazny, prosiaci pomalovane drievko "zachran ma".


159.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:23 avatar
Pamatas si kto zhotovil zlate tela?
Aron, Mojzisov brat, zaujimave, ze nebol potrestany, ba naopak on a jeho synovia boli velknazi a odmenovani..


161.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:25 avatar
158: Mal by si uz prestat s tou tvojou nenavistou

"prosiaci pomalovane drievko "zachran ma"" >> Myslis katolikov ktori pouzivaju devocionalie, ako hocijake amulety a podobne? :D


160.
označiť príspevok

Al_ice
   4. 12. 2014, 23:23 avatar
Jezisove chovanie,podla mna skutky by sa snad dali vysvetlit-citujem(prvykrat

...a kto vidi mna, vidi toho,ktory ma poslal (Jan 12,45)


162.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:26 avatar
Koho vsetkeho prikazal Jezis pozabijat?
Asi nikoho..
Boh? uff to by bolo na celu knihu... ach... vlastne ono to je cela kniha (ci dokonca niekolko)..


166.
označiť príspevok

Al_ice
   4. 12. 2014, 23:32 avatar
ja som to tak pochopila,ze Jezis je Boh,mozno sa mylim,nie som ziadny myslitel,
ani nemam Bibliu v malicku.nemusim ju mat k mojmu dost jednoduchemu zivotu.
a pretoze som sama jednoducha,nechapem,preco tolko bojujes.proti komu,alebo za co?
Súhlasí veriaci-4


178.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:41 avatar
Hm asi schizofrenicky Boh, ked sa modli sam k sebe na Olivovej hore a hovori sam sebe Otec...
(Alice toto je skor prispevok pre veriaceho-4 ,nez pre teba, lebo mi odkazal tento prispevok ako odpoved)

Teraz pre oboch: Presne o to ide, jednoduchi ludia potrebuju jednoduchost... naco by vobec vedeli v co vlastne veria...staci, ze ich to uspokojuje.. Ale potom nech sa netvaria, ze neveriaci su hlupaci - ako tuto veriaci-4.
Aj tak veri kazdy v svojho vlastneho Boha. Mozno so spolocnou formou ale kazdeho vlastnym individualnym obsahom.

A proti komu tymito svojimi prispevkami bojujes ty?
Ak mas jednoduchy zivot a chces ho mat jednoduchy, preco sa potom vobec k takejto teme vyjadrujes?
Zodpovedz si sama, mozno preto sa vyjadrujem aj ja


181.
označiť príspevok

Al_ice
   5. 12. 2014, 10:54 avatar
mas pravdu Wolfe, co sa vobec k tejto teme vyjadrujem.
neber to,ze som sa urazila,fakt mas pravdu.


183.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:58 avatar
Ja sa na teba nehnevam, pretoze viem aka si. (Myslim v dobrom)

Skor som vytoceny dvoma ludmi tu na fore a nejak sa neviem z toho dostat, neviem ich odignorovat (potom sa mi stane ze som ako granat a crepiny idu vsade, za co sa ospravedlnujem)


163.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 12. 2014, 23:28 avatar
v dnesnej spolocnosti tych co vedia o starom zakone tak jedno percento a z toho poctu tomu este polovica nerozumie.
teda bez vyvysovania.
a tu sa to cele splieta.
miesaju sa prusery pedofilnych jedincov oblecenych vo fialovych ruchach,
miesaju sa tu prusery new wave cirkvi a la jeden co vystupil na akomsi festivale, kde padlo krytie,
venuje sa tomu bulvar,
venuju sa tomu aktivisti (to je slovo
s biblickymi vyrokmi som na tom slabsie, pret na toto ti neviem odpovedat.
ale zaklad - hlboky humanizmus tam je dodnes.
Súhlasí Wolfe


164.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:31 avatar
Ja som hovoril, ze v novom zakone je idea dobra..
Ale nemam rad cherry-picking...

Je to cele o Bohu, alebo len tie dobre veci?


165.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2014, 23:32 avatar
no nic idem si asi dopozerat nejake serialy..


167.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:34 avatar
To si mohol prv, nez si tu spamoval cudzie temy. Ked budes chciet nieco k Abrahamovi, zaloz temu o nom.

K teme a pointe si neuviedol nic.


177.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:26 avatar
Nevidel som tam ziadnu otazku..
Tato tema vyzerala skor ako blog..
Napisal si si co si chcel a hotovo, nie?

A co mam napisat, ze ten text si protireci?

Napisal si "Ide o smutnu nostalgiu: Ale odvtedy sa už nezjavil v Izraeli taký prorok, ako bol Mojžiš, s ktorým by sa Pán stýkal z tváre do tváre"

[Ex 33,11]
11 Pán sa však rozprával s Mojžišom z tváre do tváre, ako keď sa niekto rozpráva so svojím priateľom. Potom sa vrátil do tábora. Ale jeho služobník, mladík Jozue, Nunov syn, sa nevzďaľoval zo stánku.

versus

[Ex 33,21-23]
21 A Pán hovoril ďalej: "Hľa, neďaleko mňa je miesto, tam vystúp na skalu!
22 Keď tade pôjde moja sláva, postavím ťa do skalnej trhliny a položím na teba svoju ruku, kým neprejdem.
23 Potom svoju ruku odtiahnem a ty ma uvidíš odzadu. Ale moju tvár nesmie nik vidieť!"

A ked uz hovoris o tych kladnych postavach stareho zakona, co takto Daniel?


168.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 12. 2014, 23:34 avatar
neviem co to je to cherry...
ale dobre.


175.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:11 avatar
cherrypicking - ked si vyberas len to co sa ti paci, nepozeras sa na to kriticky ako na celok....


206.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 12. 2014, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.208.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 18:08 avatar
Myslim ze doktora potrebujes ty...

Vies Alice napriklad povedala, ze tie veci nevie vysvetlit, nie je v tom zdatna, ale uprimne veri, vies a to sa mi u nej pocita ovela viac ako tvoje namyslene zvasty.


169.
označiť príspevok

universum
   4. 12. 2014, 23:37 avatar
A tento odsek:

Preco Stary zakon?

Staci citat tychto ludi plnych nenavisti a clovek dneska chape, preco ich Boh zabije.


176.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2014, 10:13 avatar
Jedine co vies tak hovorit o tom aky su ludia nenavistlivi.
Co dost implikuje tvoju vlastnu nenavist..
Si nejaky zatrpknuty, nie?

Vies su tu na fore veriaci s ktorymi sa viem bavit normalne, bigotni a pokrytecki fanatici ako ty a veriaci-4 medzi nich nespadate..


244.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 05:49 avatar
Este k tymto spinavostiam, co podsuvala v diskusii zakeracka: "Toto je forum, ktoreho hlavym ucelom existencie je si filozovat"

To nikdy nebolo ucelom fora a v najlepsich casoch, ked tu bolo najviac zabavy, a najviac uprimnosti nikdy neslo o to si pofilozofovat. To by ludi nebavilo.

Tato zakerna osoba plna prazdnoty by tu nemala mat nijaky vplyv, inak sa sami mozte nudit.


245.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 05:51 avatar
Ludia si pofilozofovali, ale riesili aj veci zo zivota. A naopak, podla diskusie potom aj zili.

Vsetko ostatne ich nudi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  Tieto slävänske znaky sú také srandovné *13*13*13
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91565549_2584698775102019_644208140501385216_n.png?...
dnes, 19:37,  https://kotleba-lsns.github.io/lsns/img/mag1.png
dnes, 19:37,  Fest na kokot vyzeráš, ty máš v sebe určite Kovíd, alebo skúr drogy ? *06*06*06
dnes, 19:37,  https://kotleba-lsns.github.io/lsns/img/jak3.png
dnes, 19:37,  https://kotleba-lsns.github.io/lsns/img/rog1.png
dnes, 19:37,  Nemôžeš s tým nič urobiť. Môžeš sa posťažovať, môžeš si zanadávať. môžeš...
dnes, 19:36,  https://kotleba-lsns.github.io/lsns/img/rog2.jpg
dnes, 19:36,  Ďi do pičí vole pojebanej !!!!!!!!!!!
dnes, 19:36,  https://kotleba-lsns.github.io/lsns/img/rog3.jpg
dnes, 19:35,  Veď máš slobodnú voľbu sa riadiť čím chceš ty. ja tu píšem o klamstve. Ja tu...
dnes, 19:35,  Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza.
dnes, 19:35,  V amerike možno nie
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(493 145 bytes in 1,214 seconds)