Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblia a Pravda si nikdy neprotirečia!

67
reakcií
754
prečítaní
Tému 10. augusta 2019, 04:37 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   10. 8. 2019, 04:37 avatar
“Podstata tvojho slova je pravda a každé tvoje spravodlivé sudcovské rozhodnutie je na neurčitý čas.” - Žalm 119:160.

Niektorí ľudia hovoria, že určité časti Biblie si navzájom odporujú, ale takéto tvrdenia sú nepodložené.

wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 07:05 avatar
Otázkou je, čo je Božie slovo. Keď nábožný muž z valstnej vôle napíše nejaký list, alebo svedectvo, ešte to nemusí znamenať, že jeho ruku viedol Boh a že zapísaný text musí byť dokonalý. Pre mňa je Božie slovo to, čo Biblia za Božie slovo priamo označuje. Teda slová, ktoré su prisudzované v Písme priamo Bohu, tieto slová sú pre mňa dokonalou, nespochybniteľnou a neprotirečiacou si pravdou. Ale keď napríklad Pavol napísal niečo ako Pavol, nie z vnuknutia Božieho Ducha, tak sa mohol zmýliť alebo nemusel sformulovať svoje myšlienky dokonale. To aj vysvetluje, prečo raz doporučuje ženám celibát a inde píše že chce, aby sa mladšie ženy vydali a mali deti...Ak toto nepripustíme, tak dávame pisateľom Písma taký istý štatút ako dávajú katolíci pápežovi, pokiaľ ide o vyhlásenia ex catedra.


54.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 19:10 avatar
2-
súhlasím s tvojimi slovami až na poslednú vetu:
Ktorí katolíci dávajú nejaký štatút pápežovi???
Ja som katolík a ja žiaden štatút nedávam......
Každý katolík je v prvom rade povinný sa riadiť slovom Božím (evanjeliá) a svojim svedomím.
Cirkevná hierarchia nám v tom môže (mala by) pomáhať.
Žiaden katolík nemá ani teoretickú šancu sa pri Poslednom súde vyhovoriť na nejaké ex catedra a nik ma za to nejde exkomunikovať.
Vyhlásenia ex catedra sú určené pre podriadených v cirkevnej hierarchii.
Súhlasí Osvietený


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2019, 19:14 avatar
Ty katolický laik, si celkom na spodku cirkevnej hierarchie


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 19:31 avatar
55-
keď chceš poúčať prečo si neklikneš pred tým napr. na toto: sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V katolíckej hierarchii je na vrchole pápež a posledný článok je diakon.
Ja ako laik tam nemám žiadne miesto.

Takto to vyzerá, že máš potrebu ventilovať svoje problémy.......
Súhlasí Osvietený


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2019, 19:33 avatar
Jasné, ty ako ovečka si mimo cirkvi


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2019, 19:36 avatar
Sorry, nie ovečka ale baran - tvrdohlavý


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2019, 19:39 avatar
A ak vo wiki niečo chýba, máš možnosť to tam doplniť


66.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 20:01 avatar
59-61-
keby sa ti aspoň uľavilo 


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2019, 20:13 avatar
Nemá sa mi čo uľaviť bo nič mi nie je


48.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 8. 2019, 10:59 avatar
Akoze nepodlozene ved sa kludne pytajte ja som stelesnenie dobra moralky a cnosti vyslanec boha na zemi. A ked neviete kto je jezis tak vam to poviem. VLADIMIR VLADIMIROVIC PUTIN - najkrajsia a najcistejsia bytost aka kedy chodila po zemi medzi politikmi a vladne svetu.


51.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 8. 2019, 11:14 avatar
NAJVÄČŠÍ ZLOČINEC, ZLODEJ A VRAH SA VOLÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA V ZASTÚPENÍ TÝCH, KTORÍ JU RIADILI A RIADIA
Zastávam názor, že ústavný sľub, teda jeho dodržiavanie, by mal byť tou najväčšou cťou každého, kto ho podpíše ako svojprávny jedinec, lebo podpisom tohto sľubu mu bol zaručený nielen nadštandardný plat s rôznymi výhodami, o akých sa radovým občanom ani nesníva, ale aj povinnosti, ktoré z toho ústavného sľubu vyplývajú, hlavne čo sa týka ich vzťahu k občanom, ako aj samotnému štátu.

Do kategórie najzvrhlejších zločincov s najväčším počtom obetí nevinných ľudí, patrili a patria členovia vlád a parlamentov. Nepotrebujú ani gulagy, ani koncentračné tábory s plynovými komorami, nepotrebujú svoje obete ani strieľať ranou do tyla a nechať padnúť do horiacej vápenky. Od novembra 1989 sú nielen sofistikovanejší, ale aj mnohokrát bezcitnejší. Človeku sa ani veriť nechce, aké zločiny proti ľudskosti sa tu dajú napáchať cez ekonomiku, teda, cez zákony, ktoré si tieto zberby z ponovembrových vlád a parlamentov ešte schválili. Ich fašistické, gardistické, boľševické a eštebácke gény idú až do takých obludností, ktoré by si nedovolili voči vlastným občanom ani Adolf Hitler, či Jozef Tiso.

Do ďalšej kategórie zločincov páchajúcich zločiny proti ľudskosti patria konkurzné mafie, vytvorené samotnou zberbou z vysokej politiky, vrátane nimi vytvorených bielych koní, cez ktoré nielen okrádajú Slovensko a jeho občanov, ale potom ich aj ako nepohodlných svedkov likvidujú, alebo nenávratne miznú. Ďalej sa jedná o pomerne vysoké skupiny sudcov a exekútorov. U týchto dvoch profesií síce duševná likvidácia prevažuje nad fyzickou likvidáciou, ale vo väčšine týchto prípadov duševná likvidácia jedinca dopadá nielen na neho samotného, ale aj jeho rodinu, čo v niektorých prípadoch trvá dlhé roky, ba až do konca života.

Realizácia zločinov proti ľudskosti

Medzi najzvrhlejšie zločiny proti ľudskosti páchané na vlastnom národe zo strany politikov patrí aj zavedenie kolektívnej viny na nevinných, keď následky za ekonomické zločiny politikov sú prenesené na nevinných občanov, ktorí tu nič nevykradli, nevytunelovali. Mnohí túto situáciu nedokázali zvládnuť a zo zúfalstva si siahli na život cez sociálnu samovraždu. Pripomína mi to časy v ére hitlerovského fašizmu a nacizmu, keď napríklad za zavraždenie nemeckého vojaka či dôstojníka, či za podporu partizánov, boli usmrtení aj nevinní ľudia, ktorí s týmto nemali nič spoločného, ba dokonca boli vypálené celé osady systémom kolektívnej viny, keď na to doplatili aj tí občania, ktorí s tým nemali nič spoločné. Zastávam názor, že mnohí z týchto ponovembrových sadistov, psychopatov a vrahov, pokiaľ by boli žili v období hitlerovského fašizmu a nacizmu, by vo svojej krutosti a vyžívaniu sa zo zločinov proti ľudskosti na nevinných ľuďoch predbehli aj týchto sadistov, psychopatov a vrahov z tohto obdobia.

Je dostatok dôkazov, že vysokí dôstojníci ktorí stáli na čele koncentračných táborov, mali aj takéto zvláštne zábavy, keď si spestrovali svoju nudu. Z okna či balkónov svojich bytov z pušky s ďalekohľadom si nič z netušiacich pracujúcich väzňov urobili živé terče. Dokonca niektorí z nich, majúci hudobné nadanie, po zastrelení troch, štyroch či piatich väzňov si išli zarelaxovať hrou na klavír či husle, často si prehrávajúc skladby najväčších hudobných géniov. Gauneri zo zločineckej smeráckej mafie, za posledných osem rokov za nečinného prizerania premiéra Fica, majú tiež svoje relaxovanie. Keďže sa im pri vykrádaní zdravotníctva mimoriadne darilo, každoročne obete ktoré kvôli tomu predčasne zomierali sa rátali minimálne v počte 5 až 7 – tisíc, aj títo gauneri dokážu relaxovať, no nie hrou na husle či na klavír. Oni za najlepší relax považujú klaňanie sa pri pomníkoch a pamätníkoch obetí fašizmu, napr. z obdobia SNP, či obete vypálených osád zo strany fašistov a gardistov, pričom v realite tieto obete svojou účasťou hanobia a zneucťujú, hlavne ich pamiatku a odkaz.

Čo za Hitlera a Tisu bolo nemysliteľné, pre zločincov z vysokej politiky je normálne

Položme si niekoľko otázok. Bolo by možné, aby za vlády Hitlera v Nemecku a Tisu na Slovensku mohli politici vykrádať zdravotníctvo, aby kvôli tomu predčasne zomierali nevinní občania? Nie, nebolo. Bolo by možné, aby v tom období v Nemecku a na Slovensku bol sudcom človek so zločineckou a kriminálnou minulosťou, ktorý pomáhal mafiánskemu zločincovi ekonomicky likvidovať slušného človeka, ako napríklad dnešný podpredseda Okresného súdu v Považskej Bystrici JUDr. Róbert Jankovský? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období bola druhou najvyššou osobou na ministerstve spravodlivosti osoba so zločineckou a kriminálnou minulosťou, JUDr. Monika Jankovská, ktorá ako sudkyňa pomáhala mafiánskemu zločincovi ekonomicky likvidovať slušného človeka, toho času poslankyňa za gaunerov zo zločineckej smeráckej mafie? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby napríklad v tom období sa stal ministrom spravodlivosti mafiánsky gauner napojený na konkurznú mafiu Zoroslava Kollára, JUDr. Tomáš Borec? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období mohli existovať sudcovsko-exekútorské zločinecké gangy? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období existovala konkurzná sudcovská mafia ako je to v ponovembrovom Slovensku? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období pracoval v justícii sudca, ktorý by nerešpektoval ani najzákladnejšie právo – právo na odvolanie voči zmätočnému a nevykonateľnému predbežnému opatreniu, nečakajúc ani na výsledok nadriadeného súdu, ako je podpredseda Okresného súdu v Považskej Bystrici JUDr. Róbert Jankovský? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období mohol súdiť taký sudca, ktorý vo svojom rozsudku dokáže vedome krivo obviniť, hoci vie, že sa to nezakladá na pravde, ako sudca Okresného súdu v Považskej Bystri JUDr. Ladislav Vašut? Nie, nebolo by možné. Bolo by možné, aby v tom období kriminálnik menom Osrman, ktorý pred vyšetrovateľom polície odmietne konfrontáciu so svedkom, ktorý by ho usvedčil z trestnej činnosti, no to sudcovskej zberbe na Okresnom súde v Považskej Bystrici neprekáža, aby cez sudcov Jankovského a Vašuta z neho podvodom a porušením zákonov cez ochranu osobnosti vyrábali nevinnú obeť? Nie, nebolo by možné. Takáto zberba by za vlády Hitlera v Nemecku a Tisu na Slovensku, obrazne povedané, vyletela hore komínom. Či už zločinci z vysokej politiky, alebo sudcovské a exekútorské zberby.

TAKŽE SI SKÚSME TIPNÚŤ, KOĽKO NEVINNÝCH OBETÍ MAJÚ ZA POSLEDNÝCH 25 ROKOV NA SLOVENSKU TAKÉTO PSYCHOPATICKO-SADISTICKÉ ZBERBY? 70-TISÍC, ALEBO EŠTE VIAC? A TAKÉTO ZBERBY SA SAMOPASOVALI AKO PREDVOJ BOJA PROTI FAŠIZMU A EXTRÉMIZMU?

Vladimír Pavlík


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 19:16 avatar
51-
PartO..... lieky - lieky, nezabúdaj na lieky, tie treba pri schize pravidelne užívať, lebo potom aj keď tu skopčíš niečo zaujímavé, tak svojim pomäteným komentárom to totálne zhovädíš ešte pod úroveň salbei.....
Súhlasí Osvietený


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 8. 2019, 19:19 avatar
kntsz nedávaj mu falošnú nádej . Na debilitu niet liekov
Súhlasí kntsz


62.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 8. 2019, 19:43 avatar
Akej schize ty jelito ludia zverejnuju kompromitujuce informacie a jednou nohou su v hrobe ty mas pocit ze je to len druh zabavy a nic s toho co pise pavlik bobekova teleki hakl forisch bavolar nie je pravda ?


63.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 8. 2019, 19:49 avatar
S toho vypliva ze kntsz a osvieteny su sucastou zlocineckej organizacie nadstandardne plateny a jejich ulohou je zneuctit a ponizit kazdeho jeho rodinu a deti kto hovori slova pravdy. Logika nepusti


65.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 19:58 avatar
63-
ako píšem v 64 - demencia a ešte doplnená stareckou neurózou a duchom zloby a nie svätým ako sa v iných príspevkoch oháňaš.
Súhlasí Osvietený


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 8. 2019, 19:55 avatar
62-
ty jelito....
skorej píšem o pravdivosti citátov Pavlíka..., ale tie tvoje výkaly, do ktorých to obaľuješ už nie je len nepochopením toho čo sem kopčíš, ale prejavom tvojej demencie......
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 07:25 avatar
A ešte otázka pozorovateľ. Ak je Tvoj nadpis pravdivý, prečo ako SJ nerešpektuješ Heb 1:10, kde je Ježiš jasne stotožnený s Bohom?


4.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 07:34 avatar
Ale nič si z toho nerob, taký Śtefan zase nerešpektuje verše z ktorých je očividné, že Bohom je len Otec. Problém je v tom, že ste obaja pokrytci a nedokážete si to priznať ani pred sebou, že v skutočnosti nerešpektujete každé slovo z Biblie...


5.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:27 avatar
Čiže Ježiš je Boh aj nie je Boh?  
Súhlasí -era-


6.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:34 avatar
Ak príjmeme to čo je napísané v Heb 1:8-10, tak musíme k tomu záveru prísť...A popritom v ďalších častiach tohoto listu nič nenasvedčuje tomu, žeby autor tohoto spisu považoval Ježiša za Boha. Píše o Ježišovi ako o veľkňazovi ktorého povolal Boh, ktorý priniesol Bohu obetu za hriechy ľudstva, ukázal sa za ľudí pred Božou tvárou a podobne.


7.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:43 avatar
Môj brat raz písal jeden list o viere a napísal v ňom, "Ako povedal Pán Ježiš: "Buďte svätý, lebo ja som svätý." V skutočnosti sú to Božie slová zo Starého Zákona, ktoré pripomína aj Peter vo svojom liste. Ale môj brat je unitár a napriek tomu prisúdil Ježišovi slová povedané Bohom. Čo povieš teóma, ako je to možné?


10.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:47 avatar
Začínaš pochybovať o písmu? Alebo sa z teba stáva trinitár?


12.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:49 avatar
Ty si strašne čiernobiely teóma. Prečo hneď tie extrémy? Pýtam sa ako sa mohlo stať môjmu bratovi, že napriek svojej unitárskej viere, vložil Ježišovi do úst Božie slová akoby boli jeho?


14.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:51 avatar
Neviem nepoznám tvojho brata. A ani nechápem kam tým smeruješ.


15.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:53 avatar
Smerujem tam, že nemusíš byť trinitárom a predsa sa ti môže stať pri písaní listu, že sa vyjadríš ako trinitár...


17.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:56 avatar
Tak žijeme v krajine kde prevláda trinitárstvo. Možno preto.


19.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:58 avatar
Lenže Kristus nemôže byť, aj nebyť Boh.


21.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:03 avatar
To máš pravdu. Ale ani autor listu Hebrejom nie je Boh a teda nie je ani neomylný...Povedz mi, prečo sme sa naučili prisudzovať biblickým autorom božskú dokonalosť? Myslíš že je to biblické? Nárokovali si títo autori na to, aby ich slová boli dané na úplne rovnakú úroveň s Božími slovami?


26.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:23 avatar
Tak lenže oni by mali byť inšpirovaný Bohom. A písmo je jeho slovo. A myslím si, že je obrovská chyba, keď apoštol napísal o Kristovi že je Boh a pritom by sa mýlil. To už nie sú chybičky. Ale mega chyba.


32.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:32 avatar
Za 1. to autor to nenapísal priamo. Čo ak chcel tým veršom poukázať na to, že Ježiš je prostredníkom stvorenia sveta a preto naňho vztiahol ten citát, v dobrej viere ale nesprávne?
Za 2. konkrétne pri liste Hebrejom nevieme s istotou či ho napísal apoštol Pavol. To tvrdí tradícia. Môžeme o tom ale dôvodne pochybovať(podstatne lepšia gréčtina ako v Pavlových listoch, pavol sa nepodpísal hoci to bolo znakom jeho listov, citátie Starého Zákona zo Septuaginty) To ale zase neznamená, že ten list nemá byť v Písme.
Za 3. kde máš v Biblii napísané, že každý spis Písma je na úrovni slova samotného Boha? Nie je to iba naša dogma? Ak by to tak bolo, ako mi vysvetlíš Pavlove slová z 2. listu Korinťanom, keď píše, že lutoval "ostrosť" predošlého listu? Zrejme narážal na tie výčitky čo Zboru adresoval vo svojom prvom liste. Ak by Pavol ten list písal ako Božie slovo, mohol by lutovať že ho napísal tak ako ho napísal? To predsa nedáva logiku. A nenájdeme v jeho listoch aj také formulácie ako, toto nehovorí Pán, ale ja, Pavol? Takže sa pýtam, nárokoval si Pavol na to, aby sme jeho slová brali úplne rovnako ako napríklad proroctvá ktoré dal priamo zapísať Boh, ktoré sú priamym Božím slovom?


31.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 09:31 avatar
19. Môže.


20.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:01 avatar
V tomto prípade to bolo z iného dôvodu. Brat sa jednoducho pomýlil, nič viac. Čítal pár dní pred písaním toho listu Petra, zapamätal si ten citát, vedel že je z Nového Zákona, ale zabudol že sa nachádza aj v Starom a nejako automaticky ho prisúdil Pánovi Ježišovi. To je všetko. Ale predstav si, žeby môj brat žil v 1. storočí, napísal by rovnaký list a ten by sa zachoval. Nepoužili by ho trinitári ako jasný dôkaz pre ich vieru? A mali by pravdu? Nemali...


8.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:45 avatar
Ja neviem kam tým smeruješ.? Že list hebrejom je apokryf? Alebo je v tej vete len chybný preklad?


9.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:46 avatar
Nesmerujem ani tam, ani tam. Píšem len čistú pravdu, nič menej, nič viac...


11.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:48 avatar
A aký si stanovil záver?


13.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:51 avatar
Žiaden jednoznačný záver som nespravil. Na to som ja malý pán a prenechám to pyšným kresťanom, čo sa tvária že vedia všetko, aj keď nevedia...


16.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 08:55 avatar
Ale zaujíma ma, čo si ty myslíš ohľadom týchto rozporov, či nepochopenia textov? Máš v hlave myšlienku, že by Kristus mohol byť Boh?


18.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 08:57 avatar
Nemám takú myšlienku že Kristus je sám Boh, pretože jeden verš nemôže vyvrátiť desiatky iných čo takú vieru vyvracajú. Moju myšlienku máš v prísp. 2 a v mojom príklade o bratovi.


22.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:06 avatar
Jeden verš nemôže vyvrátiť desiatky iných. Ide o to ako si daný verš vyložíš. Daný verš môže byť pre trinitára len doplnením ostatných veršov. Preto aj keď v písme sa označuje len Otec ako jediný pravý Boh, tak to neznamená, že Kristus ním nie je. Preto sa radi oháňajú hlavne evanjeliom podľa Jána, kde keď berieš pár veršov doslovne tak ti z toho naozaj výjde, že Kristus je sám Boh. Dokonca Otec sám. Unitári zas argumentujú verše, v ktorých je Kristus označovaný ako Boh že sa tým nemyslí všemohúci Boh.


23.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:12 avatar
Ja si myslím, že keď človek nevie kudy kam, treba sa pozrieť do starého zákona keď si myslí, že v novom sú nejaké odporujúce verše. Vhodné bu bolo ovládať gréčtinu a uistiť sa gréckym originálom. Pretože čo preklad, to iné slová, iný kontext. Ale najdôležitejšie je, že ti to Boh musí zjaviť sám. Inak to nejde.


24.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:19 avatar
A preto je zásadné je byť si istý, či Kristus Boh je, alebo nie je. Lenže ak v starom zákone je napríklad že Boh je len jeden a je ním Otec Jehova a Ježiš tvrdil že je Bohom, teda by podporil nejak trojicu, tak potom je falošným mesiášom. 1 Čo vám prikazujem, to zachovávajte a robte; nič k tomu nepridáš a nič nevynecháš. Keby povstal v tvojom strede prorok alebo snár a dal by ti nejaké znamenie alebo zázrak, 2 a to znamenie či zázrak, ktoré predpovedal, by sa aj vyplnili, ale pritom by ti povedal: “Poďme za inými bohmi - ktorých ty nepoznáš - a slúžme im,” 3 nedáš nič na slová takého proroka a snára, lebo Pán, váš Boh, bude vás chcieť vyskúšať, aby sa zvedelo, či naozaj milujete Pána, svojho Boha, z celého srdca a z celej svojej duše.

A platili by naňho tieto verše.


25.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:20 avatar
Já nemám pochybnosti o viere. Ja len pripúšťam, že v Písme môžu byť drobné nezrovnalosti. A nielen že môžu, ale preukázateľne tam sú, aj keď veriaci nad tým zatvárajú oči a so slepou vierou tvrdia, že tomu tak nie je. Ako inak by sa dá vysvetliť, že Ježiš sa podla jedného evanjelia rozprával so stotníkom osobne a podla druhého k nemu odmietol stotník prísť, lebo sa necítil byť hoden sa s ním stretnúť a poslal k nemu svojich priateľov? Môže byť obe verzie pravdivé, stotník stál pred Ježišom a súčasne bol aj doma lebo k nemu nechcel ísť? Ale kvôli tomu nemusíme jedno z tých evanjelií hádzať hneď medzi apokryfy, ani si nemyslím, žeby jeden z autorov vedome klamal. A myslím si, že pravdu môžeme spoznať z oboch tých evanjelií. Ale netvárme sa, že stotník bol aj nebol s Ježišom, lebo potom nestojíme v pravde...Chápeš ma?


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2019, 09:25 avatar
VK: Já nemám pochybnosti o viere. Ja len pripúšťam, že v Písme môžu byť drobné nezrovnalosti.

Čiže slepo veríš. Lebo o biblii sa hovorí, že autorom je sám boh.


33.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:34 avatar
Nehovoria to iba veriaci? Keď čítam apoštolské listy, tak vidím že sú podpísané apoštolmi, nie Bohom...


28.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:26 avatar
Drobné nezrovnalosti. Ale kontroloval si ich gréckym originálom? Veď nemôžeš označiť niečo za nezrovnalosť na základe roháčkovho, či katolíckeho prekladu. JJ chápem ťa.


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2019, 09:28 avatar
A ako je to podľa teba správne?


34.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:37 avatar
Myslíš, že v gréckom preklade bol v každom evanjeliu stotník vždy doma a poslal k Ježišovi svojich priateľov? Myslíš, že až slovenskí katolícki prekladatelia či Roháček ho poslali v jednom evanjeliu priamo k Ježišovi?


35.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 8. 2019, 09:40 avatar
Nie. Myslel som označenia Krista za Boha.


36.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 09:42 avatar
Čo je v gréckom originále v heb 1:10? Predpokladám, že ten istý citát zo Starého Zákona...


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2019, 09:26 avatar
Robíš z boha nedokonalého boha.


37.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 09:57 avatar
Väčšina náboženstiev dala Bohu ľudský vzhľad, pretože chceli priblížiť realitu duchovného sveta, hoci tieto skutočnosti ďaleko presahujú schopnosti väčšiny veriacich porozumieť im. Drobnosť nedokáže pochopiť nesmiernosť, obmedzenosť nedokáže pochopiť neobmedzenosť a konečnosť nemôže pochopiť nekonečnosť. Kedy také čosi pochopia malí, obmedzení a koneční? Vtedy, keď vstúpia do nesmiernosti, keď sa s ňou spoja, keď sa stanú súčasťou tohto života.
Pokiaľ je kvapka vody oddelená od oceánu, nemôže poznať oceán, hoci jeho zloženie je rovnaké. Ak sa však vráti do oceánu, nemôže sa od neho oddeliť; stáva sa oceánom, a keď sa stane oceánom, pozná oceán. To isté platí pre ľudské bytosti. Sú koneční a obmedzení, ale keď už dlho pracovali na očistení, prebudia vnútorné schopnosti a možnosti, ktoré sú takmer neobmedzené - zlúčia sa s nesmiernosťou a poznajú večnú a nekonečnú povahu Boha.

Omraam Mikhael Aivanhov
Súhlasí havran


44.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 10:44 avatar
Era, ja v tomto prípade len nepovažujem ľudí za Boha. to je všetko...


46.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 10:53 avatar
44. Na jednej strane je to úplne správne, nepovažovať ľudí za Boha, na druhej strane, z duchovného hľadiska, Kristus ukázal, že ľudia dokážu v sebe niesť Boha tak, ako tvoj prst dokáže v sebe niesť vôľu teba samého.


49.
označiť príspevok

havran
   10. 8. 2019, 11:02 avatar
-era-kresťanstvo malo obrovský historický význam, lebo vnnieslo mmodernejší spôsob formovania spoločenského vbedomia. No atavisti nechápu, že toto už skončilo a táto hlboká stopa vyrytá kresťanstvom sa žiaľ začína sltrácať a nema ju kto modernizovať, lebo sa ani nedá a nedokáže dávať odpovede na potreby dnešnej doby.


52.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 12:05 avatar
49. ad "nemá ju kto modernizovať, lebo sa ani nedá a nedokáže dávať odpovede na potreby dnešnej doby"

Chachááá, oj ako veľmi ďaleko je táto veta od skutočnosti!


38.
označiť príspevok

teolog
   10. 8. 2019, 10:02 avatar
"O anjeloch tiež hovorí: „A robí svojich anjelov duchmi a svojich verejných služobníkov plameňom.“ Ale o Synovi: „Boh je navždy tvojím trónom a žezlo tvojho kráľovstv je žezlom priamosti. Miloval si spravodlivosť a nenávidel si nezákonnosť. Preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom jasania viac ako tvojich spoločníkov.“ A: „Ó, Pane, ty si na začiatku položil základy zeme a nebesia sú dielami tvojich rúk. Ony sa pominú, ty zostaneš stále; a ony celé zostarnú podobne ako vrchný odev a zvinieš ich podobne ako plášť, ako vrchný odev; a budú zmenené, ale ty si rovnaký a tvoje roky sa nikdy neskončia.“ O ktorom z anjelov však kedy povedal: „Seď po mojej pravici, dokiaľ ti nedám tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy“? Či to nie sú všetko duchovia pre verejnú službu, vyslaní, aby slúžili tým, ktorí majú zdediť záchranu?" - Hebrejom 1:7-14.


39.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 10:05 avatar
"Ó, Pane, ty si na začiatku položil základy zeme a nebesia sú dielami tvojich rúk. Ony sa pominú, ty zostaneš stále; a ony celé zostarnú podobne ako vrchný odev a zvinieš ich podobne ako plášť, ako vrchný odev; a budú zmenené, ale ty si rovnaký a tvoje roky sa nikdy neskončia.“ je citát zo Starého zákona a v pôvodnom znení je v ňom použité Božie meno. Takže originál znie: Ó, Jehova, ty si na začiatku položil základy zeme..." a autor listu Hebrejom píše, že je to napísané o Synovi, teda o Kristovi. Čo mi k tomu povieš teológ?


40.
označiť príspevok

teolog
   10. 8. 2019, 10:17 avatar
"Pravé svetlo, ktoré svieti človeku každého druhu, malo prísť do sveta. Bol vo svete a svet začal jestvovať prostredníctvom neho, ale svet ho nepoznal." - Ján 1:9, 10.


41.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   10. 8. 2019, 10:28 avatar
Aj ja si myslím, že autor nám chcel len pripomenúť, že "svet začal jestvovať prostredníctvom neho,"...A citoval zo Septuaginty, gréckeho prekladu Starého Zákona, kde bolo Božie meno častokrát nahrádzané slovo Kýrios-Pán...


43.
označiť príspevok

teolog
   10. 8. 2019, 10:35 avatar
"Boh, ktorý už dávno hovoril našim predkom pri mnohých príležitostiac a mnohými spôsobmi prostredníctvom prorokov, hovoril nám na konci týchto dní prostredníctvom Syna, ktorého ustanovil za dediča všetkého a prostredníctvom ktorého urobil systémy vecí. On je odleskom [jeho] slávy a presným znázornením jeho bytosti a udržiava všetko slovom svojej moci; a keď spôsobil očistenie za naše hriechy, posadil sa po pravici Majestátu vo výšinách. Tak sa stal lepším ako anjeli do tej miery, že zdedil znamenitejšie meno, ako je ich." - Hebrejom 1:1-4.


45.
označiť príspevok

havran
   10. 8. 2019, 10:49 avatar
teolog- je to bez chuti a zápachu. Akurát slovo systém sa v praxi tej doby ešte nepoužívalo. Používaš však veľa vzletných slov, ktoré nič neriešia.


42.
označiť príspevok

havran
   10. 8. 2019, 10:34 avatar
teolog - si celkom v poriadku? O kozmológii niečo vieš, či ti stačí Biblia? Vieš koľko Nobeloviek si práve poprel: Myslíš , že to boli samí hlupáci a ty jediný si hviezda?


47.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 10:57 avatar
42 havran, čo ti bráni pripustiť, že môže byť pravdou všetko to, čo vybádali kozmologovia a nositelia nobeloviek a súčasne aj to, čo napísal teolog v 40?


50.
označiť príspevok

havran
   10. 8. 2019, 11:06 avatar
-era-- povedal by som , že zdravý rozum mi bráni, ale je tu veľa takých ktorým by to vadilo, tak poviem, že je v tom "rácio" , ktoré putuje spoločenským vedomím už tisícročia a nezastaví sa, kým budú na svete ľudia. Ako to vidíš ty?


53.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 8. 2019, 12:07 avatar
Ja to vidím tak, že dôsledne uplatňované rácio nevyhnutne musí ľudí viesť k postupnému prenikaniu do oblasti čistého ducha, kde spoznajú v novom svetle podstatu toho, čo v starom svetle dávni ľudia zapísali do svojich posvätných kníh.


68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 8. 2019, 20:30 avatar
havran teba ocko brával do kostola ako tak pendloval z komunistickej schôdze do kostola odtial do krčmy ? Večná trojkombinácia
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:30,  KAZATEĽ 1,4 ....... " Pokolenie odchádza a druhé prichádza, ale zem stojí...
dnes, 02:26,  17,....to čo uvádzaš nie je pravda. Tak ako tie drahé prstene a hodinky. A nijako to...
dnes, 02:15,  22, 23....... Čo sa teda myslí tým, keď sa v Biblii píše, že nebo a zem ‚sa pominú‘?...
dnes, 02:04,  21,....problém bude ten, že nerozumieš obraznej reči Písma, a ignoruješ väčšiu časť...
dnes, 00:24,  havran ja sa vytešujem a budem spokojný s každou vladou ktorú si slovaci zvolia . Každý...
dnes, 00:23,  Tak 1609 Galileo Galilei uskutočnil prvé astronomické pozorovanie pomocou ďalekohľadu
dnes, 00:21,  Končí ale až v roku 2004*13*13*13*13
dnes, 00:20,  havran veď ty píšeš že tvoj tatko bol najbohatší kulak v dedine . Tak neviem či si...
dnes, 00:19,  Škoda su tu ďalej baviť s vami dvoma choďte si prečistiť hlavu a polepšíte sa!
dnes, 00:17,  ty vole, ved Fico sam povedal, že koncí v politike....
dnes, 00:16,  Osvietený- si fakt negramotný a neprečítal si že som hovoril o starých rodičov a roku...
dnes, 00:13,  Osvietený- pamätaj moje slová: Bude to celkom inakšie ako sa vytešuješ a sleduj nové 4...
dnes, 00:11,  konečne dobrá správa "Bratislava, 11. decembra 2019 – Podpredseda Občianskej...
dnes, 00:11,  Osvietený- čítaj poriadne, ten tatko bol môj starý tatko a tie doláre nakoniec spolykali...
dnes, 00:09,  To máš pravdu Dankov návrh bol naozaj mišuge . Takto sa dôchodky naozaj nevypočítavaju ....
dnes, 00:07,  Len neviem prečo si tie grče dolarov išiel zarobiť tatko havrana do USA a nie do Ruska tam by...
dnes, 00:04,  zla amerika......
dnes, 00:03,  Osvietený rehoceš sa sám sebe, lebo nechápeš. Ten dôchodok na Slovensku si si kde...
dnes, 00:03,  PRE PAMÄTNÍKOV! https://www.youtube.com/watch?v=AhNRz6FC27w&feature=youtu.be
dnes, 00:00,  Havran nevedel som že tatko bol amerikán človek čo v amerike zarobil peniaze a vratil sa ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(179 533 bytes in 0,400 seconds)