Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Bezpečné Česko v bezpečnej Európe: Toxické trosky studenej vojny

8
reakcií
333
prečítaní
Tému 9. júna 2019, 14:19 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 6. 2019, 14:19 avatar
Bezpečné Česko v bezpečné Evropě: Toxické trosky studené války

Konference Bezpečné Česko v bezpečné Evropě ukázala důležitost akademiků v bezpečnostní diskusi, a nikoliv vždy veřejně, neboť některé věci takto nelze prezentovat. Byla sice pronesena uklidňující slova, ale leckde vyčuhovaly čertí růžky. Zazněly i důrazy, jež by neměly být zapomenuty.
Svět
Jan Schneider, 4.6.2019

(Záver autorovho podrobného článku)

Závislost na dobrém směru
Konference ukázala důležitost připuštění akademiků do bezpečnostní diskuse, a to nikoliv nutně vždy veřejně, protože některé věci takto nelze prezentovat, což bylo zřejmé i na této konferenci. Byla sice pronesena uklidňující slova, ale leckde vyčuhovaly čertí růžky. Zazněly i důrazy, které by neměly být zapomenuty.

Na konferenci chyběla hluboká historicky zakořeněná (jak chtěl Bělohradský) analýza (jak chtěl Gerloch) vývoje zpravodajského, bezpečnostního a obranného systému od roku 1990. Měli být přizváni historici tohoto tématu, zejména z řad těch, kteří v bezpečnostní branži sloužili. Dospělo by se k tomu, že zbrojení je samoúčelné, protože je zaměřeno podle přání některých (jak pravil Zaorálek), aniž by bylo zřejmé, proč a jak a na co se má společnost připravit, čemu čelit silou a čemu trpělivostí, kde posílit zbroj a kde potrénovat odolnost.
Zjistilo by se zejména, že po konci studené války se bezpečnostní branže zabývala prozíravě anticivilizačními riziky, a to v kruhové výseči.

V poslední době, kdy obecně umdlévá intelekt i morálka a objevují se příznaky nové studené (obchodní) války, se však rizika opět zpředmětňují do podoby antagonistických „Říší zla“ a „Říší dobra“, čímž jsme popřeli Fukuyamu a budeme si muset dějiny odtrpět znovu. Jako lidstvo jsme nic nepochopili, ničemu jsme se nenaučili.

Musíme reagovat na bezpečnostní hrozby jinak, ne se nechat vtáhnout na soupeřovo hřiště a konat vynucené tahy. Navíc není dobře zapomenout poučení z minulosti vtělené do odpovědi mudrce na otázku, zda je dobré mít rychlého koně: „To záleží na tom, jedeš-li dobrým směrem.“

Jan Schneider

Zdroj:
ceskapozice.lidovky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2019, 23:32 avatar
Podľa závažnej informácie zo zdroja, ktorý zatiaľ nikdy neklamal ohľadom rôznych informácií a dodatkov ku kauzám – Svedectvo bývalej mafiánovej svokry, ako aj poznatkov o Petrovi Sýkorovi a Zoroslavovi Kollárovi. Tá informácia znie: ZOROSLAV KOLLÁR JE OCHOTNÝ ZAPLATIŤ 100 000 EUR ZA ULČANIE ING. D. B. A JEJ DCÉRY!!!


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2019, 23:33 avatar
Kto je to D. B ?


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 6. 2019, 00:41 avatar
D. B. je skratka pre debila.


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2019, 23:34 avatar
A kto je Zoroslav Kollar nejake hovno na palici okamzite ho zatknite


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2019, 23:36 avatar
Môže si to dovoliť, veď mnohí politici a štátni úradníci mu zobali a zobú z ruky. V rukách majú väčšinu médií. Ich umlčanie bolo naplánovaná už v tom období, keď Nicholson získal od týchto dvoch žien mimoriadne závažné materiály, no nemal odvahu verejne Ing. D. B. predstaviť verejnosti, hoci vedel, že mafia sa najviac obáva toho, keď sa o ich konkrétnych zločinoch verejne hovorí a sú dôkazovo zaistené. Prepojenie mafie s HZDS, SDKÚ-DS a Smeru, ako aj špičiek polície prokuratúry a súdov sú tak previazané, že Zoroslav Kollár, toto mafiánsko-gaunerské zločinecké prasa si musí byť vedomý, že aj toto by mu prešlo. Čo keby radšej tých 100 000 euro dal synovi Petra Sýkoru, ktorému jeho otec doteraz nezaplatil v tomto roku na výživnom ani jeden cent. Občania Slovenska, nenastal už čas povedať zločineckým mafiám z vysokej politiky a mafiánskym zločincom typu Petra Sýkoru a Zoroslava Kollára – tak už dosť?


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2019, 23:40 avatar
AKO POSLANCI ZO SLOVENSKÉHO PARLAMENTU VYTVORILI ZO ZOROSLAVA KOLLÁRA NEDOTKNUTEĽNÉHO ARCIZLOČINCA, PRED KTORÝM SÚ V HLBOKOM PREDKLONE NAJVYŠŠÍ PREDSTAVITELIA ŠTÁTU, POLÍCIE, PROKURATÚRY A SÚDOV
Zoroslav Kollar - FACEBOOK
6 marec, 21:02 ·
Vzdy som si myslel,ze najvacsia hlupost v politike sa udiala v rimskej risi,v obdobi cisarstva.Vtedy cisar Caligula vymenoval za konzula svojho kona !
Ale mylil som sa ! Slovensko vcera urcite predbehlo Caligulu.V slovenskom parlamente bude onedlho zasadat cele stado "somarov "???? ( a to mam este pochybnosti,ci to celkom inteligentne zviera neurazam tym,ze tychto ludi davam na jeho uroven)
Ale hlavny (az tragicky rozdiel) je vsak v tom,ze Caligulov kôn dostal iba formalny urad,kym toto stado ´somarov ´v nasom parlamente nam bude schvalovat zakony a riadit zivot nas vsetkych.....
Takze s uctou pripominam mudrost pana Murpyho : "Majetok,sloboda ba ani zivot obcanov statu,nie je v uplnom bezpeci v case,ked zasada zakonodarny zbor "
Nieže by ten jeho príspevok na fecebooku nebol pravdivý, lenže, ako som už napísal v úvodnej vete, Zoroslav Kollár akosi zabudol, kto ho v skutočnosti dostal do jeho dnešnej pozície nedotknuteľného. Aj jeho príbeh len dokazuje, že najväčší zločinecký, zlodejský, korupčný a vraždiaci gauner sa volá Slovenská republika, s niekoľkými podskupinami: premiéri, predsedovia parlamentu, poslanci parlamentu, ministri vnútra, spravodlivosti a financií, generálni prokurátori. A nielen oni... Veľmi výstižná je napríklad táto jeho veta, citujem, „Ale hlavny (az tragicky rozdiel) je vsak v tom, že Caligulov kôn dostal iba formalny urad, kým toto stado „somarov“ v nasom parlamente nam bude schvalovat zakony a riadit zivot nas vsetkych...“

Realita ukazuje, že Zoroslav Kollár je veľmi nevďačný človek, pokiaľ to mám prejudikovať na poslanecké stádo, ktoré mu k tejto pozícii pomáhalo, hlavne za vlády Mečiara, čo sa ale vzťahuje aj na poslanecké stádo za vlády Dzurindu a dvojnásobného obdobia Ficovej vlády. Podľa môjho názoru táto jeho povaha súvisí aj s jeho detstvom, keďže pochádzal z chudobných pomerov a ako dieťa či tínedžer bol často terčom posmeškov. Ako to vtedy v tejto zločineckej a protislovenskej organizácii či v štátnom orgáne fungovalo, pomôžem si knižnými spomienkami spisovateľa Ľuboša Juríka, ktorý bol šesť rokov v najtesnejšej blízkosti vtedajšieho predsedu parlamentu Ivana Gašparoviča a opísal to v knihe Pokušenie moci – a budem čerpať zo strán 273-275.

Citujem: „Chodby Národnej rady SR, či už na Župnom námestí, či na Vodnom vrchu na Mudroňovej ulici, sa len tak hmýrili nádejnými privatizérmi, v kanceláriách predsedu, podpredsedov NR SR, predsedov parlamentných výborov či strán si podávali kľučky budúci majitelia sprivatizovaných podnikov, lobovali, presviedčali, uplácali, sľubovali a dávali provízie, ponúkali stranícku poslušnosť. Keď som niekedy pozeral zo svojho miesta v sále na chrbty koaličných poslancov, mal som pocit, že mám pred sebou zhromaždenie fabrikantov, majiteľov tovární, nehnuteľností a bankových účtov. Do parlamentu chodili len akoby mimochodom, zdvihnúť ruku, keď sa hlasovalo. Inak sa NIKDY K NIČOMU NEVYJADROVALI, MNOHÍ ANI RAZ(!!!) POČAS VOLEBNÉHO OBDOBIA NEVYSTÚPILI(!!!), NEBOLI TAM PRETO, ABY TVORILI ZÁKONY, ABY ZASTUPOVALI(!!!) SVOJICH VOLIČOV, BOLI TAM NATO, ABY PRIVATIZOVALI(!!!), ABY ZBOHATLI(!!!). Platilo to, pravdaže, aj o ministroch, štátnych tajomníkoch, riaditeľoch sekretariátov, šéfoch krajských či okresných aparátov koalície HZDS, SNS, ZRS, o spriaznených manažéroch, riaditeľoch bánk, príbuzných, priateľoch, dokonca aj servilných bossoch podsvetia, ktorí sa vrhli ako supy na DOVTEDY ŠTÁTNE PODNIKY. Vybavovali po straníckej známosti úvery v bankách, HLBOKO POD CENU DOSTÁVALI LUKRATÍVNE OBJEKTY, POZEMKY, NEHNUTEĽNOSTI, ABY ICH OBRATOM PREDÁVALI ČI VYKRÁDALI.“ (Samozrejme, že vtedy Zoroslav Kollár parlament nekritizoval – pozn. autora V.P.)

Ako jedna zločinecká rodina

Keď si položíme otázku, ako je tom možné, že tento arcizločinecký mafiánsky gauner je v takom postavení nedotknuteľného v akom je, o tom hovoria aj úryvky z knihy Pokušenie moci, z ktorej som citoval. V decembri 2007 napísal v týždenníku TREND Gabriel Beer článok pod názvom – Kto je Zoroslav Kollár. Opisuje éru za vlády zločinca, zlodeja a zakladateľa ponovembrového štátneho terorizmu Mečiara, keď rôzne agresívne podnikateľské skupiny sa snažili preberať investičné fondy z prvej vlny kupónovej privatizácie. Spomína sa tu konkrétny príklad, kde hlavnú úlohu hral Zoroslav Kollár, samozrejme s pomocou zločineckého štátu, reprezentovaného zločineckou vládou, zločineckým parlamentom a zločineckou justíciou.

Do sídla spoločnosti Pro Populo v Poprade prišla 27. marca 1997 poštárka. Doniesla list s doručenkou od bratislavského advokáta Zoroslava Kollára. Na obálke nebola presne uvedená adresa, tak pracovník fondu zadržal poštárku, aby sa spoločne pozreli, či pošta naozaj patrí fondu. „NAŠE PREKVAPENIE BOLO, ŽE SME Z OBÁLKY VYTIAHLI PRÁZDNY PAPIER. Zavolal som kolegov, no nevedeli sme vtedy, čo to znamená,“ hovorí prokurista Pro Populo Peter Slimák. Poštárka a zamestnanci fondu PRED NOTÁROM POSKYTLI VYHLÁSENIE, AKÚ ZÁSIELKU SME DOSTALI.

Ako sa neskôr ukázalo, Zoroslav Kollár konal za akcionára BMI Securities. Tí chceli zvolať valné zhromaždenie a prebrať fond. Keďže na prázdny hárok papiera predstavenstvo nereagovalo, BMI sa obrátilo na Krajský súd do Prešova. Ten na slovenské pomery zareagoval veľmi rýchlo. Podnet zo strany BMI dostal 5. mája a už o dva dni rozhodol. Zvolal mimoriadne valné zhromaždenie na 23. mája predpoludním. Predseda senátu ANTON ORIŇÁK vymenoval za predsedu valného zhromaždenia komerčného právnika Emila Čerevku zo Strážskeho, ktorý zastupoval BMI vo veci zvolania valného zhromaždenia, a splnomocnil ho všetkými úkonmi súvisiacimi s valným zhromaždením. Predseda senátu však NEPOVAŽOVAL ZA POTREBNÉ zvolať pojednávanie a VYPOČUŤ SI NIEKOHO ZO STRANY PREDSTAVENSTVA Investičného fondu Pro Populo . (Toto je názorný príklad ako pod dohľadom zločineckého štátu, ktorý miesto toho aby chránil slušných občanov, podporoval arcizločinecké konkurzné mafie a sudcovské konkurzné mafie. A zároveň vizitka arcizločineckej verbeže zo slovenského parlamentu, vedenia polície, prokuratúry a súdov. – poznámka autora V.P.)

Mimoriadne aktuálna, aj na dnešnú dobu, je otázka: čo robili konkrétne štátne orgány, majúce v náplni práce ochranu štátu a jeho občanov, keď arcizločineckému mafiánskemu gaunerovi Zoroslavovi Kollárovi umožnili v 90. rokoch minulého storočia vybudovať skupinu firiem aktívne pracujúcich na slovenských konkurzoch? A ČO ROBIA DOTERAZ?

Prázdne papiere v doporučených listoch či listoch s doručenkou

Túto metódu s prázdnym listom v doporučenej zásielke si odskúšal aj ďalší mafiánsky zločinec Peter Sýkora, „ekonóm“ Zoroslava Kollára na svojej exmanželke, v spolupáchateľstve s advokátom mafie JUDr. Borisom Chovancom, ktorého arcizločinecké a protislovenské politické strany Smer, SNS a HZDS, keď boli v koalícii, pod vedením zločineckých gaunerov Fica, Mečiara a Slotu, presadili do Správnej rady TASR, kde je až doteraz. Najprv dňa 27. 3. 2013 poslali exmanželke list, kde bola požiadaná, aby mu bolo poslané číslo účtu, na ktoré bude synovi posielať výživné. Keď syn poslal doporučene číslo účtu, tak list sa mu vrátil s tým, že si ho Peter Sýkora neprebral. Ale ani to týmto dvom zločineckým mafiánskym gaunerom neprekážalo, aby menovaný 16. 4. 2013 poslal na políciu do Modry list, kde exmanželku krivo obvinil. Problém bol ale v tom, že keď išla na poštu prebrať ten doporučený list, poznajúc špinavé praktiky Borisa Chovanca a svojho exmanžela, priamo pri priehradke, za prítomnosti dvoch svedkov list otvorila a v obálke bol PRÁZDNY papier. Takéto metódy radil Boris Chovanec Petrovi Sýkorovi, posielať čisté listy v doporučených zásielkach svojim protivníkom, ktorých účelom BOLO ZÍSKAŤ DOKLAD o doručení, potvrdený príslušnou poštou na podacom lístku – a s adresátmi týmto spôsobom manipulovať.
Na záver adresujem len jednu otázku zločincom, gaunerom, parazitným darmožráčom, prevetrávačom pohlavných orgánov v pracovnej dobe, guľošváľošom, kundováľošom, ktorí riadili a riadia tento štát, urobili z neho zločinca na vrchole pyramídy spolu s ďalšími zločineckými podskupinami – parlamentom, políciou, prokuratúrou, súdmi a ostatnými ministerstvami: AKÝM PRÁVOM SI OSOBUJETE TVRDIŤ, ŽE VY PREDSTAVUJETE ZÁKON? Vy skorumpovane hovna pobalte sa a odchod uz nech vas tam nevidim


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 6. 2019, 00:14 avatar
To je akoze SR stat Nejakeho Zorka a nie moj a ostatnych spoluobcanov ? Tak na to sa pozreme .


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 6. 2019, 00:41 avatar
Tak sa na to pozrieme.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:19,  Ten kto popiera pácha zločin ;) Taký je zákon ;)
dnes, 12:19,  hokejis, na rozdiel od Teba som sám od seba nezačal poukazovať ani na čiernu, ani na bielu...
dnes, 12:19,  No vidíš ako táraš ty náš kovaný boľševik :)
dnes, 12:18,  Kto popiera holokaust ty náš milovník totality ? Len v totalitnom režime človek nemôže...
dnes, 12:18,  kurva, stale na slovenskom fore? :)
dnes, 12:18,  Nauč sa používať google ;) http://alianciazanedelu.sk/archiv/6252 ;)
dnes, 12:17,  mufíku zasa ty fašistický odpad tu prasíš ? :)
dnes, 12:17,  Neklam po zadaní nič také nenájde :)
dnes, 12:16,  Myšlienky sa menia na slová a tie zas na skutky ;)
dnes, 12:16,  To by uz neboli len myšlienky :) TY si kovaný teda boľševik :)
dnes, 12:15,  Keď popieraš holokaust, je to podľa našeho zákona zločin ;)
dnes, 12:15,  Totaliťák kladie na rovnakú úroveň zasahovanie za názor a za ničenie, rozbíjanie,...
dnes, 12:14,  mufiku už ťa zacinaju odhalovať.......si spinave rasisticke prasa*21*21*21
dnes, 12:14,  Sám Dudáš sa tak vyjadril, daj hľadať DUDÁŠ+NAKA ;)
dnes, 12:13,  Totaliťák to máš odkiaľ ? :)
dnes, 12:13,  Stačí, že svoje myšlienky zverejní ;)
dnes, 12:13,  Ako dokážeš čo si kto myslí ty vidíš myšliešky náš totaLIťáK :)
dnes, 12:12,  Jojo, jak vravíš, zrušme políciu ;)
dnes, 12:12,  Gestapo terorizuje nepohodlných ty milovník totality :)
dnes, 12:11,  Lemmy len klameš si smiešny drístami realitu nezmeníš
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 513 bytes in 0,221 seconds)