Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"Bezák posadnutý diablom", povedal...

14
reakcií
1328
prečítaní
Tému 7. februára 2013, 17:20 založil Romanov.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Romanov muž
   7. 2. 2013, 17:20 avatar
Jedným z dôvodov odvolania trnavského arcibiskupa Róberta Bezákom pápežom mala byť jeho posadnutosť diablom. Slovenským médiám to povedal niekdajší predseda slovenského parlamentu František Mikloško. Podľa bývalého exorcistu Jablonského sa táto informácia začala šíriť z vatikánskej Kongregácie pre biskupov.

Zdroj: www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Vladko muž
   7. 2. 2013, 20:47 avatar
RE:1
Mikloškovi duševne nepomohlo ani to, že sa oženil, a to chcel byť pred pár rokmi prezident a teraz predseda ÚPN.
Súhlasí luke85


2.
označiť príspevok

dorota
   7. 2. 2013, 17:31 avatar
hehehe pikoska dna  
Súhlasí Ranexill


3.
označiť príspevok

Mojka1
   7. 2. 2013, 18:09 avatar
cirkev zarába aj na plyne!..Róbert Bezák odmietol vstúpiť do tejto spoločnosti.
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sinaja


4.
označiť príspevok

Sinaja žena
   7. 2. 2013, 18:28 avatar
ak poukazuje na špinu v cirkvi čo im iné ostáva?! jedine zmiasť ludí, aby ho vnímali ako nedôveryhodného posadnutého démonom... .


5.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 2. 2013, 18:57 avatar
Jeden z účastníkov tohoto fóra tu už zverejnil Zolov výrok, kedy bude na svete dobre: Keď posledná tehla z posledného kostola zabije posledného farára. Odvolanie Bezáka dáva tušiť, že sa už vysokí cirkevní hodnostári rímsko-katolíckej cirkvi do seba pustili. Veď už bolo na čase. Tento účastník fóra, ktorý je mimochodom aj mojim dobrým priateľom nie je taký krvilačný ako zmienený spisovateľ. Navrhol pre všetkých pastierov celkom humánne liečebné postupy: Sústrediť ich do potrebného počtu liečební a zahájiť nasledovnú terapiu: Ráno ešte na lačno, ľahký bez cez mínové pole. Popoludní plávanie v kyseline sírovej. A večer liečba veľmi vysokým napätím. Počul som aj, že sa chystá obnovenie svätej inkvizície: Istý bývalý spolupracovník ŠTB už vraj vypracoval aj učebné osnovy, ktoré by mali prijať všetky cirkevné školy. Len pre zaujímavosť uvádzam niektoré časti sylabov ako upaľovať kacírov. Napríklad: Druh dreva z ktorého sa budú vyrábať koly na priviazanie kacíra k hranici. Presné rozmery kola (nejde tu o koleso ale o kôl). Množstvo a druh dreva na založenie hranice. A tak ďalej až na koniec návrh ceny vstupenky, ktorá sa bude predávať tým, čo si budú chcieť pozrieť upaľovanie kacíra. No nie je to úžasné aká je cirkev pohotová, keď sa jedná o jej záujmy?


7.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   7. 2. 2013, 21:23 avatar
...dufam,ze si nemyslel0 mv0j 0blubeny vyr0k...


8.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 2. 2013, 23:09 avatar
V tejto súvistlosti doporučujem prečítať si Mareka 3,22-32, Zlomyselnosť zákonníkov.Hriech pproti Duchu Svätému. ale hlavne:
Ľuďom sa odpustia všetky hriechy i rúhania, ktorými sa rúhali.. Kto by sa však rúhal Duchu svätému, tomu sa neodpúšťa naveky, ale je vinný večným hriechom. Lebo hovorili: Je posadnutý nečistým duchom.
Ja si to vysvetľujem tak, že človek nemá právo o nikom pôovedať, že je posadnutý nečistým duchom, lebo sa podľa Mareka, ak Marek citoval Ježiša, tak podľa Ježiša dopúšťa večného hriechu. Mne to pripadá strašne jednoduché na pochopenie, pretože obrovská závažnosť večného hrichu je v tom, že človek nevie to, čo vie Boh. A ak sa satanovi podarí presvedčiť tohoto človeka, že má dojem, alebo dokonca, že je presvedčený, že v niekom je satan a povie to aj nahlas, potom spadol do satanovej pasce, akokoľvek si myslí, že je svätý, a Boh nemôže mať inú možnosť, len ho vzioať do neba a predsa dopúšťa sa večného hriechu, napriek satanovmu klamu, že ešte stále je v božích rukách. Také jednoduché a jasné a toto nevie niekto pochopiť? Nehovorím teraz o stredoveku, keď si niekto myslel, že je v niekom zlý duch a dal ho za to upáliť, tam sa to možno dalo pochopiť, aj keď vtedy bolo to isté evanjelium, ako dnes a preto sa mi nechce veriť Mikloškovi, že by boli v Ríme až tak naivní a že by toto nečítali.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 2. 2013, 23:22 avatar
Musím ešte doplniť, že tu sa asi nejedná o vyvodenie diagnózy a skutčné hľadanie Zlého ducha vo veľmi psychicky chorých ľuďoch. A teda jasne nejde ani o systém, keď ježiš tiž najprv musel zistiť posadnutosť a potm exorcisticky zakročil, ale tu Ježiš jasne označuje ľudí ako intrigánov, alebo dokonca takých, ktorí už nedokážu reagovať na dôkazy a ako obranu volia útok o obvinení s posadnutostí. práve tu to Ježiš aj podrobne vysvetľuje a o to je to aj väčšia závažnosť a nebezpečenstvo. J eto práve ta Zlomysenosť zákoníkov a teda zodpovedných, ktorí si neuvedomujú,že už sú pod vplyvom satana a on na nich svojím klamstvom dokončuje svoje dielo. Sú to naozaj veľmi nebezpečné veci, ako ľahko môže veriaci vo svojej horlivosti padnúť do satanovej pasce.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 2. 2013, 05:58 avatar
Občas sa stane, že cirkev nie je Kristus, ale Kristus ocení každého, kto mu zase z toho urobí jeho cirkev. Ak niekto uveril, že je Kristus, musí uveriť, že je aj ten druhý a to je satan. A potom sa musí uveriť, že žijeme v jeho kniežatstve, ako to máme Ježišom v evanjeliu a musíme uznať, že Boh sa nanás spolieha. Keď stvoril Adama, celé nebo sa zhrozilo, aké dostal právomoci človek, veď je predsam ako jeden z nás, ale nebolo to náhodou a boží zámer je v tom, že Boh ustanovil nepriateľstvo medzi potomstvom ženy a satana a satana odsúdil, že ono mu rozšliape hlavu a on mu pohryzie pätu. Tento úkol dostalo ľudstvo od Boha a vteda zistíme, že i taká suverenita a samostatnosť človeka, ktorú dostral od Boha človek je, napriek zhrozeniu anjelov, veľmi málo. Nefňukajme ako malé deti a zaberme ako kone, ktorým sa veľa naložilo, aby sme nakoniec nemuseli konštatovať, že sme zlí a neužitoční sluhovia, lebo sme urobili len to, čo sme museli.
V súčasnej dobe nám samotný Boh dokazuje, že Europa je božia a je kresťanská. A ak má cirkev problémy, musí ich a má ich aj Europa. Začíname zakazovať kríže v školách a nemocnoiciach a letuška, ktorá malal na krku zavesený kríž pri výkone povolania, prišla o prácu podľa legálnych europských zákonov.Ak Boh stvoril Europu ako kresťanskú, bude je pomáhať iba vtedy, ak kresťanská zostane. Ak padne Europa pred Bohom, padne pred náím aj celý svet. Aj pred potopou Boh konštatoval, už sú len telo, ducha stratili a stali sa pre Boha bezcenné tvory, na ktoré sa nemohol pozerať. A toto sa dnes deje v Europe.Kauza Bezál od začiatku nie je Bezák, je problém cirkvi katolíckej nie iba na Slovensku, ale cirkvi ako takej. Riešenie problému už dávno nie je na SDtarých Horách, či v Radvani a už vôbec nie v Trnave. Musíme sadnúť do áut a vydať sa do Ríma, aby sme zachránili svet ešte pre väčšou katastrofou, aká postihla cirkev n Slovensku a Slovesnko otiaslo Rímom. Napíšme si na autá: Poďte s nami do Ríma, kleď pôjdeme cez Maďarsko, napíšme si to po maďarsky, potom Nemecky a taliansky: Poďte s nami do Ríma. A v Ríme si kľaknime na zem a modlíme sa Ruženec. Nemodlíme sa :Bože pomôž našej cirkvi, aby sme do tretieho tisícročia išli ako tvoja cirkev, ale modlíme sa ruženec a prv než otvoríme ústa na modlitbu, Boh vie, čo chceme. Terajšie počasie nám dáva možnosť pripraviť sa na takúto púť, dosť času, aby sme sa pripravili a prišli do Ríma s láskou Ježiša a sváry spory satanove, odhoďme od seba.S láskou Ježiša si vážme našu ciekevnú hierarchiu, lebo naša cirkev bude žiť len ak budú v spovedelniciach kňazi a kňazi budú slúžiť omše.Nech už nikto nikdy nikomu na svete nezákže slúžiť omšu, lebo to je atký istý nezmysel, ako by sme zakázali pracovať nezamestananým. Nech už nikto nikdy na svete nezakazuje modliť sa a prenasledovať ľudí,lebo Ježiš nikdy neprenasldoval žiadneho človeka a preto všetky bosorácke procesy, ktoré v inej forme prežili dodnes, nie sú Ježišove,lebo v jeho evanjeliu nie je nič, čoby kázalo ľudí iného názoru prenasledovať, súdiť a odvolávať, preto je ježiš od týchto vecí čistý a nikto mu nemôže pripísať zločiny podobné upalovanie bosoriek, lebo to je satanove a každý kto uveril, že je to cirkevné uveril satanovi jeho klam a tak aj ten, čo podľa tohoto robí, nerobí podľa Krista, ale podľa satana. Nech ti je ako vydierač a mýtnik, nič viac nie je Ježišove. A preto stvoril boh človeka ako samosatného tvora, aby dokázal odlíšiť dobra od zla. Najväčšia lož, je polopravda a satan oklamal Evu polopravdou. Budete poznať dobro a zlo, ale rozlíši ho len ten, kto je boží.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 2. 2013, 09:19 avatar
...móje nervy! To delenie ľudí, nálepkovanie a filozofovanie okolo viery am blok, či okolo jenotlivca by už mohlo prestať! Normálnejšieho teológa ako je Bezák ani nepoznám...a posadnutosť čím koľvek je scestná, aj posadnutosť filozofovaním...Ježišove učenie je aj preto pravdivé, že je jednoduché v pravde samotnej: hľadajme pravdu - tá nás oslobodí. Argument posadnutosti na jeho odvolanie nie argument de facto...a do nášho storočia jednoducho už nepatrí.


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 2. 2013, 09:20 avatar
...všetci sme len hľadajúci a všetci sme tým tak trochu posadnutí.


13.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 2. 2013, 09:32 avatar
...bezdôvodným odvolaním Bezáka sa z cirkvi mocenskej stáva inštitúcia viery (podnikateľská) sama pre seba.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 2. 2013, 10:37 avatar
Petrana tá posledná veta nemala byť naopak ? Myslela si RKT s.r.o. ?
Neviem o žiadnom nápelkovaní a nemýľ si nálepkovanie s konštatovaníím faktov, to by už tu človek naozaj nemohol nič napísať.


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 2. 2013, 10:38 avatar
Mali by vas prestat zaujimat poskoci selmy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:36,  Je mi zle a ešte aj musím ísť. Nevládzem. Neviem, čo si obliecť, štípe ma uhlík. Taxík...
dnes, 08:18,  Umenie. My sme si možno niekedy pochopiteľne mysleli, že umenie je v divadle, na klavírnom...
dnes, 08:01,  human ma extremne dlhy geograficky rozsah na zemi, vid covid-19, s humanom sa siri aj vsetko...
dnes, 07:46,  SV znamená Strážna Veža?
dnes, 07:45,  Prečo používaš skratku SV? Čo to znamená? Prečo nie SJ alebo JS?
dnes, 04:51,  Samozrejme, je potrebné dodať, že si si vôbec neuvedomil, že SV sa už "priznala",...
dnes, 03:05,  3 - apoštol Pavol je predobrazom pomazaných bratov Krista pred koncom. A tak isto je aj Človek...
dnes, 02:55,  2 - o mňa sa starať nemusíš, ja som skutočne NIKTO! Ale problémom pre všetkých svedkov,...
dnes, 01:24,  Chcem ťa prebrať z toho otrasu, ktorý si utrpel....
dnes, 01:04,  Táraš, a naletel si, šikovne využívajú nástroj PR.
dnes, 01:02,  Odkaz: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=578652223078956&set=a.115637496047100&type=3
dnes, 01:00,  Dnes sú silné tlaky na politickú korektnosť a i firmy mu podliehajú a vyjadrujú podporu...
dnes, 00:36,  20) Episkope v Sk 1:20 by sa nemalo prekladať ako úrad ale ako biskupstvo. Daj si do gréckeho...
dnes, 00:17,  21) A prečo práve ona ?
včera, 23:55,  Zlodej pojebaný !!!!!!!!! *46*23
včera, 23:53,  dik*04
včera, 23:43,  Len škoda, že nie sú jeho. *15*15*15
včera, 23:42,  Pekné fotkyy.
včera, 23:42,  edo SS neplac :)
včera, 23:39,  A terazky daj najstaršie príspevky od tohto účastníka................... no vidíš pičus,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 353 bytes in 0,324 seconds)