hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Bankám vzrástol zisk o viac ako 60 percent

príspevkov
18
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.10.2011 11:28
posledná zmena 2.10.2011 10:24
1
01.10.2011, 11:28
Bankový sektor dosiahol na Slovensku ku koncu augusta zisk 543,05 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska nárast o 63,9 %.

Čítajte viac: odkaz


Slovenský dlh: Ďalšia miliarda dolárov na krku

Hrubý zahraničný dlh Slovenska v júni vzrástol o 1,125 miliárd amerických dolárov a ku koncu prvého polroka tohto roka tak dosiahol 76,125 miliárd dolárov.

odkaz
none
2
01.10.2011, 11:50
zmením to Boris?..nezmením!..tak som to zobrala na vedomie..čo iného zmôžem, iba konštatovať..že nepoznám štát, ktorý nie je zadlžený, aj vďaka každoročnému schodku v štátnom rozpočte...
none
3

2. 01.10.2011, 11:50

zmením to Boris?..nezmením!..tak som to zobrala na vedomie..čo iného zmôžem, iba konštatovať..že nepoznám štát, ktorý nie je zadlžený, aj vďaka každoročnému schodku v štátnom rozpočte...

01.10.2011, 11:59
No ale cim to je gombicka? Cim to je, ze ludia este stale hladaju chybu inde? Ze veria stale nejakym reformam?

AJ s tymi nemocnicami..
Vsade trepu ze ide o:
transformaciu, revitalizaciu, restrukturalizaciu, optimalizaciu, modernizaciu a ozdravenie....
Pritom ide o privatizaciu, ale ludia uz velmi neradi pocuvaju toto slovo, kedze vsetka privatizacia priniesla len ochudobnenie bezneho cloveka v kazdom smere. Mne neostava nic ine, len si mysliet, ze toto je jedna velmi nepodarena doba, ktora by mala cio najskor skoncit pre zmiernenie uz aj tak katastrofalnych nasledkov.
none
5

3. 01.10.2011, 11:59

No ale cim to je gombicka? Cim to je, ze ludia este stale hladaju chybu inde? Ze veria stale nejakym reformam?

AJ s tymi nemocnicami..
Vsade trepu ze ide o:
transformaciu, revitalizaciu, restrukturalizaciu, optimalizaciu, modernizaciu a ozdravenie....
Pritom ide o privatizaciu, ale ludia uz velmi neradi pocuvaju toto slovo, kedze vsetka privatizacia priniesla len ochudobnenie bezneho cloveka v kazdom smere. Mne neostava nic ine, len si mysliet, ze toto je jedna velmi nepoda...

01.10.2011, 12:42
nuž k tým nemocniciam, iba toľko..máme u nás 1.súkromnú nemocnicu Košice-Šaca vybavenú špičkovými prístrojmi ako aj odbornými lekármi..väčšinou slúži tá nemocnica pre pracovníkov U.S.Steel-u doplatky žiadne..ani keď majú televízor na izbe..Táto nemocnica umožňuje liečebný pobyt aj pre ostatných obyvateľov mesta..tam už je ovšem rozdiel a to nie malý..je pravdou, že úplatky žiadne, ale musí sa legálne platiť tzv. - sponzorské za umelý kĺby 1.000.-€ ale bez poradovníka a podobne je to aj na iných oddeleniach..možno také niečo sa uvažuje aj s ostatnými nemocnicami, ktoré sú na spadnutie a o hygiene ani nehovorím..Podľa mňa to smeruje k tomu, ako je to aj vo Švajčiarsku, kde si aj dôchodca platí zdravotné poistenie..Má to ovšem jednu *kozmetickú* vadu, že nemáme taký príjmy aby sme si mohli dovoliť hoci len nemocnicu v Šaci..
odkaz
none
6

5. 01.10.2011, 12:42

nuž k tým nemocniciam, iba toľko..máme u nás 1.súkromnú nemocnicu Košice-Šaca vybavenú špičkovými prístrojmi ako aj odbornými lekármi..väčšinou slúži tá nemocnica pre pracovníkov U.S.Steel-u doplatky žiadne..ani keď majú televízor na izbe..Táto nemocnica umožňuje liečebný pobyt aj pre ostatných obyvateľov mesta..tam už je ovšem rozdiel a to nie malý..je pravdou, že úplatky žiadne, ale musí sa legálne platiť tzv. - sponzorské za umelý kĺby 1.000.-€ ale bez poradovníka a podobne je to aj na iných ...

01.10.2011, 12:45
Ved iste gombicka.. kapital funguje a je vyhovujuci pre ludi, ak maju peniaze. Ak nemaju, tak su zatazou pre cely system a tak sa ich system proste pomalicky zbavuje. Vyradenie bezplatnej zdravotnej starostlivosti je jednym z takych krokov.
none
9

6. 01.10.2011, 12:45

Ved iste gombicka.. kapital funguje a je vyhovujuci pre ludi, ak maju peniaze. Ak nemaju, tak su zatazou pre cely system a tak sa ich system proste pomalicky zbavuje. Vyradenie bezplatnej zdravotnej starostlivosti je jednym z takych krokov.

01.10.2011, 13:02
kapitál, ako kapitál..Podľa mňa nesedia správni ľudia na správnom mieste..jedenásť rokov bola som pacientkou súkromného zdravotného strediska..Medicínske centrum s.r.o. tiež vybavené špičkovými prístrojmi a aj lekármi..od včera som bez akéhokoľvek lekárskeho vyšetrenia, či ošetrenia v tomto zdravotnom stredisku..Bolo mi oznámené, že Všeobecná zdravotná poisťovňa neuzavrela Dohodu so žiadnym lekárom tohoto môjho súkromného zdravotného strediska..a že prečo?..Odpoveď si daj sám Boris, podľa toho..čo som sem napísala...
pápa, idem do sveta.
none
11

6. 01.10.2011, 12:45

Ved iste gombicka.. kapital funguje a je vyhovujuci pre ludi, ak maju peniaze. Ak nemaju, tak su zatazou pre cely system a tak sa ich system proste pomalicky zbavuje. Vyradenie bezplatnej zdravotnej starostlivosti je jednym z takych krokov.

01.10.2011, 13:23
ešte malý dodatok..keď som sa to dozvedala, nažhavila som internet a mobil..k veľkému môjmu údivu ErgoMed..tak isto súkromné zdravotné stredisko..obdobné ako Medicínske ma od pondelka zoberú za svoju pacientku, aj keď som poistená vo Všeobecnej zdravotnej..tá s nimi uzavrela Dohodu..ani som nevedela, čo sa mám smiať, alebo plakať..lebo rozdiel medzi tými zdravotnými strediskami žiadny..tak prečo Všeobecná zdravotná podpisuje Dohody tak, ako podpisuje!..pýtam sa ja.
none
12

11. 01.10.2011, 13:23

ešte malý dodatok..keď som sa to dozvedala, nažhavila som internet a mobil..k veľkému môjmu údivu ErgoMed..tak isto súkromné zdravotné stredisko..obdobné ako Medicínske ma od pondelka zoberú za svoju pacientku, aj keď som poistená vo Všeobecnej zdravotnej..tá s nimi uzavrela Dohodu..ani som nevedela, čo sa mám smiať, alebo plakať..lebo rozdiel medzi tými zdravotnými strediskami žiadny..tak prečo Všeobecná zdravotná podpisuje Dohody tak, ako podpisuje!..pýtam sa ja.

01.10.2011, 14:53
Gombula vyckaj casu.. Aj toto sa upravi. Ked poistovna usudi, ze ju paciet stoji neumerne viac, ako od neho dokaze zobrat, tak takyto pacienti sa budu posuvat na koniec radu, az sa vyskrtnu zo zoznamu vyhovujucich.
Zdravotna starostlivost fungovala na principe solidarity a to znamena, ze ten zdravsi jedinec spolufinancoval aj tazko chorych.. Ale ked si budu ti tazko chori musiet zafinancovat svoje nakladne liecby sami, tak sa aj poistovne casom zacnu od nich distancovat, pretoze na nich jednoducho nebudu vediet zarobit..
A o tomto su vlastne tie dohody. Ktora poistovna je este ochotna znasat stratovych poistencov.
none
15

12. 01.10.2011, 14:53

Gombula vyckaj casu.. Aj toto sa upravi. Ked poistovna usudi, ze ju paciet stoji neumerne viac, ako od neho dokaze zobrat, tak takyto pacienti sa budu posuvat na koniec radu, az sa vyskrtnu zo zoznamu vyhovujucich.
Zdravotna starostlivost fungovala na principe solidarity a to znamena, ze ten zdravsi jedinec spolufinancoval aj tazko chorych.. Ale ked si budu ti tazko chori musiet zafinancovat svoje nakladne liecby sami, tak sa aj poistovne casom zacnu od nich distancovat, pretoze na nich jed...

02.10.2011, 09:22
asi sme si Boris, neporozumeli....Všeobecná zdravotná ako jediná štátna poisťovňa..nepodpisuje Dohody s poistencami, ale s jednotlivými lekármi-odbornými, či všeobecnými..pridelí im kód a ten kód je na každom recepte, ktorý lekár vypíše..Okrem toho Všeobecná štátna podpisuje Dohody s riaditeľmi súkromných zdravotných stredísk na každý prístroj, ktorým určí diagnózu po výsledku krvných skúšok..Tu je háčik, ktorý ja nem pochopím! Keď jednej súkromnej..Všeobecná štátna popíše Dohodu s Jankom Palkom aj na prístroj s ktorým vyšetruje a určí, alebo potvrdí diagnózu..prečo nepodpíše takú istú Dohodu Petrovi Pavlovi takému istému odbornému lekárovi s prístrojom..ktorý je v inom súkromnom zdravotnom stredisku a k tomu všetkému..obe zdravotné strediská sú v jednom meste...
none
16

15. 02.10.2011, 09:22

asi sme si Boris, neporozumeli....Všeobecná zdravotná ako jediná štátna poisťovňa..nepodpisuje Dohody s poistencami, ale s jednotlivými lekármi-odbornými, či všeobecnými..pridelí im kód a ten kód je na každom recepte, ktorý lekár vypíše..Okrem toho Všeobecná štátna podpisuje Dohody s riaditeľmi súkromných zdravotných stredísk na každý prístroj, ktorým určí diagnózu po výsledku krvných skúšok..Tu je háčik, ktorý ja nem pochopím! Keď jednej súkromnej..Všeobecná štátna popíše Dohodu s Jankom Pal...

02.10.2011, 10:00
Gombicka ty si ma nepochopila 🙂))) ved som ti to napisal. Rozhoduju sa tak, ako to im vyhovuje(nie tebe). Zatial ta jedna prijima a druha uz nie, pretoze ta druha ma pilnejsich menezerov, ktori tvoju osobku pokladaju za stratovu, preto odmietli lekara, ktori ma asi takych pacientov viac. Ak ide o kapital, tak za vsetkym hladaj peniaze.. tam je zvycajne odpoved.
none
17

16. 02.10.2011, 10:00

Gombicka ty si ma nepochopila 🙂))) ved som ti to napisal. Rozhoduju sa tak, ako to im vyhovuje(nie tebe). Zatial ta jedna prijima a druha uz nie, pretoze ta druha ma pilnejsich menezerov, ktori tvoju osobku pokladaju za stratovu, preto odmietli lekara, ktori ma asi takych pacientov viac. Ak ide o kapital, tak za vsetkym hladaj peniaze.. tam je zvycajne odpoved.

02.10.2011, 10:12
Akak zvlastna paralela? Stat sa zadlzi o miliardu a bankam zrazu narastie zisk. svine za***ane s****ene, neda sa to ani nazvat ludskou nadavkou.
none
18

16. 02.10.2011, 10:00

Gombicka ty si ma nepochopila 🙂))) ved som ti to napisal. Rozhoduju sa tak, ako to im vyhovuje(nie tebe). Zatial ta jedna prijima a druha uz nie, pretoze ta druha ma pilnejsich menezerov, ktori tvoju osobku pokladaju za stratovu, preto odmietli lekara, ktori ma asi takych pacientov viac. Ak ide o kapital, tak za vsetkym hladaj peniaze.. tam je zvycajne odpoved.

02.10.2011, 10:24
síce nie len mňa vyškrtli hentam zo zoznamu svojich pacientov, ale aj tých, ktorí berú miesto maródky dovolenky..Aj tak sme sa Boris, dopracovali k spoločnému názoru * za všetkým hľadaj peniaze*..Pre mňa z toho vyplýva, že ten, ktorý vo Všeobecnej štátnej podpisuje Dohody..mal by ísť pracovať do niektorej banky..Nebral by síce úplatky, ale *provízie* za každý svoj podpis...
none
4

2. 01.10.2011, 11:50

zmením to Boris?..nezmením!..tak som to zobrala na vedomie..čo iného zmôžem, iba konštatovať..že nepoznám štát, ktorý nie je zadlžený, aj vďaka každoročnému schodku v štátnom rozpočte...

01.10.2011, 12:40
Lýbia.

odkaz
none
7

4. 01.10.2011, 12:40

Lýbia.

http://www.youtube.com/watch?v=aJURNC0e6Ek

01.10.2011, 12:48
Inak zaujimave je, ze v tych krajinach juznej ameriky sa radikalni vodcovia pohybuju so slabou, alebo ziadnou ochranou.
Taky Chavez chodi na otvorenom jeepe medzi ludmi a kazdy na ulici mu trasie rukou.. Ak by sa mal obavat atentatu, ako nasi, ci zapadniarski politici, tak by si take nieco nemoho dovolit.. Musel by sa ukryvat v nepriestrelnych autach a z auta do budovy prechadzat v tesnom sprievode bodyguardov.. taka je realita a o niecom velmi vyznamnom vypoveda....
none
8
01.10.2011, 12:56
Radšej budú vydávať peniaze na bezpečnostný aparát,ako by mali konať spravodlivo.
none
10

8. 01.10.2011, 12:56

Radšej budú vydávať peniaze na bezpečnostný aparát,ako by mali konať spravodlivo.

01.10.2011, 13:06
To si úplne presne vystihol. Tieto svine budú radšej biť tých, ktorým všetko zobrali, ako by im časť svojho "úlovku" od nich mali vrátiť naspäť.
none
13

8. 01.10.2011, 12:56

Radšej budú vydávať peniaze na bezpečnostný aparát,ako by mali konať spravodlivo.

01.10.2011, 14:54
Pre nich je nutne zvysovat moc statneho aparatu/"bezpecnost" kedze nespokojnost populacie rastie.
none
14

13. 01.10.2011, 14:54

Pre nich je nutne zvysovat moc statneho aparatu/"bezpecnost" kedze nespokojnost populacie rastie.

01.10.2011, 16:17
Som zvedavý ako ďaleko to až povedie.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 129 934 B vygenerované za : 0.092 s unikátne zobrazenia tém : 50 418 unikátne zobrazenia blogov : 906 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Prečo Boh vyzdvihuje moc nášho jazyka Prečo nám Boh dáva dar, ktorý sa dotýka nášho jazyka? Môj priateľ, hovorená modlitba je taký dôležitý a praktický dar, pretože súvisí s touto malou časťou ľudského tela. Biblia nám to ukazuje pomocou rôznych ...

citát dňa :

Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!